Ruiterkaarten in boscommissie m klHUermode de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Hatha-yoga voorziet in onze samenleving in een behoefte Mikimo.inwendig vernieuwd MUcUno- Aanslagen onroerend-goedbelasting komen in september Jongens gaan recht op hun doel af. Kavel grond te koop Bestemmingsplan omgeving Torenstraat Voorontwerp-bestemmingsplan Centrum weg Openbare Commissievergaderingen Hinderwet "V Banketbakkerij DEMEY Slagroomtaart Lange Soesters Vleesverkoop VVV Nieuws Studio haria harwoczOts de winkelwaar kleren kiezen kinderwerk is 5 Soester Courant van woensdag 28 februari 1979 5 In het plan Slangebosje aan de ir. Menkolaan te Soest is een bouwterrein beschikbaar voor de bouw van éèn vrijstaande woning. Oppervlakte perceel: plm. 760 m2. Prijs: ƒ200,- per m2, excl. B.T.W. Slechts Soester ingezetenen en economisch gebondenen aan de Gemeente Soest worden als gegadigden aangemerkt. Belangstellenden kunnert zich tot 6 maart a.s. schriftelijk opgeven bij het college van burgemeester en wethouders, gemeentehuis. Bij gebleken belangstelling van meer dan een persoon wordt de toewijzing door het lot beslist. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de gemeentesecretarie (afdeling 1, kamer 5op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 15 februari 1979, afdeling I, nummer 12924, een bestem mingsplan in voorbereiding is verklaard voor gronden ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het NS-station Soest, zoals op de bij dat besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven. Tevens heeft de raad bij zijn besluit bepaald, dat het binnen het aangege ven gebied verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren zonder in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning). Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf he den ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikke ling (geopend iederé werkdag van 9 tot 12 uur) voor een ieder ter inzage. De burgemeester maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 januari 1979 heeft besloten de procedure met betrekking tot het voorontwerp-bestemmingsplan Centrumweg niet voort te zetten. Dit plan omvatte het aanleggen van een weg met een tracé in oost-west- richting primair voor de afwisseling van het externe verkeer. maandag 5 maart -19.30 uur - gebouw afdaling welzijn, Lange Brinkweg 79: Commissie Recreatie en Bosbeheer In deze vergadering komen o.m. de volgende onderwerpen aan de orde het aanlijnen van honden in bossen en natuurterreinen chemische onkruidbestrijding bestrijding Amerikaanse vogelkers in de gemeentebossen dinsdag 6 maart - 19.30 uur - kantine gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77: Commissie Lichamelijke Opvoeding en Sport. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om ver gunning van: a. de Stichting Franciscaanse Bejaardenzorg, te Warmond tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van enkele technische voorzieningen t.b.v. een verzorgingstehuis op het perceel Nieuwerhoek- plein 10 te Soest; b. de heer B. L. van Zanten te Soesterberg tot een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning ten behoeve van een herstelinrichting voor caravans annex opslag van propaan en butaan op het perceel Sterrenbergweg 38a te Soesterberg; c. de heer P. v.d. Zalm te Baarn tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een boekbinderij op het perceel Beckeringh- straat 5 te Soest. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publikatie. Op maandag 19 maart 1979 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting „a" is om 9 uur, zitting „b" om 9.30 uur en zitting „c" om 10 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Over de invoering van een ruiterkaart c.q. ruiterbewijs zal gesproken worden in de vergadering van de commissie recreatie en bosbeheer die op maandag 5 maart a.s. om 19.30 uur in het gebouw Welzijn aan de Lange Brinkweg gehou den wordt. Aan de orde komen ook het door het staatsbosbeheer opgestelde beheersplan van de Soester bossen; het aanlijnen van honden in bossen en na tuurterreinen; de chemische onkruidbestrijding en de bestrijding van de prunus. Bij de bespreking van het ruiterbe- Deze maand: van 15,50 «n en voor IZföU 4 stuks - -p van5,-voor 3,OU SOESTERBERGSESTR. 41 TELEFOON 12927 Ruime parkeergelegenheid. wijs/ruiterkaart wordt uitgegaan van een opgestelde uitvoerige ..notitie". Daarin wordt ondermeer opgemerkt dat vrijwel alle eigenaren van bos- en natuurgebieden regelmatig geconfron teerd worden met de gevolgen van on gedisciplineerd gedrag van egn deel van de ruiters. Aanplanting en struiken worden ver nield, rust van wandelaars en spelende kinderen wordt verstoord en het duin zand losgewoeld waardoor gevaar voor verstuivingen ontstaat. Een en ander ging men ,,te lijf" door de invoering van de ruiterkaart. Daar door verplicht de ruiter zich gebruik te maken van wegen die als ruiterpad zijn aangegeven. Controle op de naleving is echter moei lijk gebleken; onregelmatigheden blij ven zich voordoen. Naast de ruiterkaart is ook invoering van een ruiterbewijs mogelijk gewor den. Het ruiterbewijs wordt verstrekt door de Contact Commissie voor Ruiter sport en Ruitertoerisme, het wordt ook wel „ruiterpaspoort" genoemd en verkregen na het met goed gevolg af leggen van een examen. Soest wil net als andere gemeenten in het Gooi en de Utrechtse Heuvelrug, de combinatie van ruiterbewijs en ruiterkaart gaan invoeren. Dat zou per 1 januari 1980 moeten gebeuren. Yoga; (Ind. verbinding en inspanning beide)mystiek-ascetische geestesrich ting, gemeenschappelijk aan alle Ind. religieus-wijsgerige stelsels. De Yoga is het streven naar éénwording van het individuele „Ik" met het absolute-Zelf, resp. God, door toepassing van bepaalde lichamelijke en geestelijke methoden van concentratie. Aldus de Kleine Winkler Prins terwijl in Koenen's Neder lands Woordenboek bij Yoga als verklarende tekst staat: „Indische ascetische mystiek". Geheimzinnig derhalve; van oorsprong alles te maken met een streven naar vereniging van de ziel met God door contemplatie; door vrome overpeinzing. Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Poëzie Hardop gezongen. In de Speel doos te Baarn brengt Poëzie Hardop een avondvullend programma. Een aantal „groten" uit de Ned. poëzie van de laatste eeuw: Gorter, van Ostayen, Nijhoff, Lodeizen, Vroman, Andreus, Elsschot, Ida Gerhardt worden achter eenvolgens gezongen door Henk Baten- burgh en Mied de Heer, op melodieën van en begeleid door Antoine Oomen. Toegang 5,-; pas 65/cjp 4,-. Van 26 februari tot 17 maart is er in de Speeldoos te Baarn een tentoonstellng, Gewoon voor je plezier 2. Amateurfoto grafen laten wat zien „van kiekje tot plaatje." Op za. 3 maart komt Theatergroep Spektakel naar de Speeldoos te Baarn methetspel: Kleine Dieren". Aanvang 14.00 uur, toegang 2,-, jarigen gratis. In theater 't Spant te Bussum komt'op 7 maart het Theater van de Lach van John Lanting met de klucht „Nee schat, nu niet". Een klucht in de ware zin van het woord, met ingewikkelde lachwekkende toestanden op het to neel. Prijzen: 20,-; 16,-; 12,50. Op do. 8 maart komt Frans Halsema naar 't Spant te Bussum met zijn one-man-show. Prijzen: 17,50; 15,- en 12,50. Bernard Droog kunt 1 maart 2ien als „De kapitein van Köpenick". In Thea ter Gooiland té Hilversum. Gespeeld door toneelgroep Theater. Prijzen 10,- t/m 18,-. De Stichting Hoofdstad Operette komt op 5-6 en 7 maart naar de Flint in Amersfoort met de operette „Eine Nacht in Venedig" van Johann Strauss. Aanvang 20.15 uur. Prijs 25,-; pas 65/cjp 21,-. Het Amsterdams Volkstoneel komt met meer dan 30 medewerkenden, w.o. Carry Tefsen, Hans Boskamp en Mar tin Brozius naar de Flint in Amersfoort op 2 en 3 maart, met het alom bekende toneelstuk „Rooie Sien". Aanvang 20.15 uur, prijzen 18,-; pas 65/cjp 14.-. In Schouwburg Gooiland te Hilversum komt op 9 en 10 maart Gerard Cox met de „Nieuwe Gerard Cox Show". Prij zen 9,- t/m 16,-. Aanvang 20.00 uur. In de Stadsschouwburg te Utrecht spelen Caro van Eyck en Guus Hermus op za. 3 maart en zo. 4 maart het stuk „Een gelukkige hand". Het is een stuk boordevol humor. Prijs 15,-. Artishock draait op do. 1 maart de film „De Cyclus" onder regie van Darlus Mehruy. De film wordt gedraaid in de Openbare Lagere School te Overhees om 20.30 uur precies. Het Theosofisch Genootschap, afd. Utrecht, i houdt op di. 6 maart een voordracht over „De Egyptische Mys teriën". De voordracht wordt gehou den in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De Johannes Passion van J. S. Bach zal op zondag 4 maart in de kerk van de Broedergemeente aan het Broeder plein te Zeist worden uitgevoerd door de Bach Cantorij Baarn met koor en orkest onder leiding van Louis Mol. Toegangsprijs 10,-; pas 65/cjp 6,-. Wie zich al vast wat wil oriënteren op het komende vakantieseizoen kan te recht in Arnhem. Van 9 t/m 12 maart wordt in de Rijnhal de tentoonstelling Camping '79 gehouden. Voor jonge mensen, die dit jaar hun vakantie in Jeugdherbergen willen doorbrengen en die nog geen lid van de N.J.H.C. zijn, dient het aanbeveling dit binnenkort in orde te maken. Het lidmaatschap kost 17,50. Aan ons kantoor kunt U zich laten inschrijven. U voorkomt zo lange wachttijden. Ook yoor speciale kampen kunt U bij de N.J.H.C. terecht, zoals zeilkampen enz. Op 11 april treedt John Denver op in de Edenhal in Amsterdam. Kaarten a j 30,- vanaf 3 maart te bestellen bij WV. Op rio maart vindt er een concert plaats van Nina Hagen, in Carré. Prijzen der plaatsen zijn 20,-, 25,- en 30,-. WV Kadobonnen. Zeer gemakkelijk en bij practisch alle Soester- en Soes- terbergse zaken te besteden. Van de mystiek is weinig overgeble ven althans zoals op het ogenblik yoga gebruikt wordt. Niets geheimzinnigs is er aan de éénwording yan en even wicht tussen lichaam en geest zonder een religieus aspekt voor ogen te heb ben. Het is nu „slechts" een methode om door middel van bepaalde oefeningen een samengaan van lichaam en geest trachten te bereiken. Het doel is nu zeer alledaags: bewuster en gezonder leven. Deze vorm van yoga heet hatha-yoga en ze blijkt juist in onze samenleving in een behoefte te voorzien. Er zijn instituten waar men opgeleid kan worden tot yoga-leraar. Een ervan is de Stichting Saswitha te Rotterdam waar de opleiding twee jaar duurt. Sonja van Tol uit Soest volgt deze opleiding en zij verkreeg inmiddels de bevoegdheid les te geven. „Ons jachtige, op het leveren van pres taties gerichte levenspatroon, roept zoveel spanningen op, dat er van een harmonisch samengaan van lichaam en geest geen sprake meer is. Wat dat voor schadelijke gevolgen kan hebben, én voor dat lichaam én voor de geest, is algemeen bekend", aldus Sonja van Tol. De hatha-yoga, waarin zij les in geeft, is met zijn ademhalings-, concentra tie- en ontspanningsoefeningen als het ware volkomen op deze westerse problematiek afgestemd. Het is in de eerste plaats gericht op het bewust leren omgaan en accepte ren van het eigen lichaam, om van daaruit te komen tot een herstellen van het evenwicht tussen lichaam en geest. Een proces, dat volgens Sonja Van Tol, zal leiden tot het „loslaten"; het afstand nemen van spanningen en problemen. Het zal duidelijk zijn dat hetgeen heel geleidelijk proces is, dat pas na ver loop van tijd vruchten kan afwerpen. Garantie dat yoga in alle gevallen het gehoopte resultaat zal hebben, kan uiteraard niet gegeven worden. De betrokkenheid van de beoefenaar speelt daarin een grote rol. Sonja Van Tol geeft les op het adres Lange Brinkweg 30 aan groepen van vijf man (of vrouw). Deelname is niet aan leeftijd gebonden; jong geleerd is oud gedaan zou kunnen gelden, want wie een aantal oefeningen onder de knie heeft zal die altijd blijven ge bruiken en ook nodig hebben in onze overspannen maatschappij. Het prettige van yoga is dat het niet prestatie-gericht is. Er is geen sprake van wedijver. Ieder die het beheerst maakt er gebruik van op de tijd die hem het meest schikt en op een wijze die hem het meest ligt. Het gaat immers om zich bewust te worden van het eigen lichaam; je le ren ontspannen. Men moet zich op het eigen „ik" concentreren en daarbij speelt de ademhaling een grote rol. Er is niet direct sprake van een „zo veel lessen" durende kursus. Na een paar maanden kan men stoppen; an deren zullen jaren doorgaan louter en alleen om de yoga steeds perfecter te kunnen beoefenen. Er zijn frappante resultaten mee be reikt. Migraineaanvallen werden overwonnen, slapeloosheid verdween en een te hoge bloeddruk werd naar normale proporties terug gebracht. Meer dan in dit artikeltje kan worden gezegd, kan Sonja van Tol vertellen. Haar telefoonnummer is 18248. Voor een les van een uur betaalt men acht gulden. Er is geen speciale kleding nodig'; ze moet makkelijk zitten. Een maillot of trainingsbroek met T-shirt voldoen uitstekend. 't Is minimaal de moeite waard om eens een les te volgen; 99,99'c zet dan enthousiast door. gediplomeerd echoorthetdMpeclalJete ^Konlngtnnefaan 42 Soest Telefoon 02155 20488. /Hiveido 11A GALLAND Gezond bruin d. nnebank en zonnehemi De onroerend-goedbelasting zal in Soest 6.325.000 gulden moeten opbrengen. Daarvan uitgaand zal het totaal-tarief voor eigenaren en gebruik'ers tezamen 17,10 per tien vierkante meter bedragen. Het tarief voor de eigenaar wordt 9,50 en voor de gebruiker 7,60 (voor eigenaar/gebruiker dus 17,10) per tien vierkante meter. De aanslagen, die in september zullen binnenkomen via de rijksoverheid, vermelden de bedragen die in twee termijnen betaald moeten worden. Voor de bepaling van het verschuldig de bedrag kan men niet zo maar uit gaan van de oppervlakte van het per ceel. Die oppervlakte wordt „herleid" omdat a. de oppervlakte van iedere etage van de woning meetelt en b. omdat er liggingsfactoren (van de woning) meetellen. Zo wordt bijvoor beeld Soest-Zuid, het Nassauplantsoen, de Oude-Tempellaan te Soesterberg en Regentesselaan en Park Vredehof een hogere liggingsfactor hebben dan bijvoorbeeld de wijk „Ons Belang" te Soesterberg of Soest-Midden. Voor het vaststellen van deze liggings factoren werd in aanmerking geno men: Rust/verkeersoverlast: groen; ruime situering; bereikbaarheid, ligging ten opzichte van winkels en recreatiemogelijkheden. Er werden punten gegeven en voor een totaal van minder dan 28 punten geldt nu factor 1 voor 28 tot en met 34 punten de fac tor 1,3; voor 36 tot en met 42 punten de factor 1,5 en voor meer dan 42 punten, de factor 1,7. Boven de 42 punten komen de wijken Egghermonde. Oude Tempellaan. Soest-Zufd (o.a. Prunuslaan, Erica- weg. Heideweg, Hildebrandlaan, Bar- tolottilaan)het Slangenbosje, Noord- Colenso, Park Vredehof, Regentesse laan; Nassauplantsoen. De gemeente Soest komt vermoede lijk in de maand mei met een uitge breide voorlichting, waarbij voor ieder perceel zowel de werkelijke- als de herleide oppervlakte wordt opgegeven. '1 *-*Va 3 i-". Het nieuwe interieur van Mikimo Mikimo is inwendig vernieuwd, omdat de filosofieën die deze zaak deden ontstaan, niet geheel verwezenlijkt konden worden binnen het bedrijf, zoals de inrichting tot nu toe was. In 1968 werd gestart met Mikimo van het concern Middelman BV te Soest in een pand aan de Gallenkamppelsweg, waar nu makelaardij Deelen gevestigd is. Binnen de toenmalige mogelijkheden bij Middelman BV kwam de kindermode in alle opzichten niet uit de verf. De mode voor de volwassenen bleef groeien en waar veel volwassenen bij el kaar komen, geraken de kinderen met alles wat bij kinderen hoort, vlug in de verdrukking. Er is geen aandacht voor hen. De artikelen die voor hen bestemd zijn kunnen niet in voldoende mate getoond worden, wat de keuzemogelijkheden voor de ko pers - en dat zijn de ouders - beperkt hield. Toen voor enige jaren Middelman Woning het grote pand aan de Birkstraat betrok, kwam de huidige winkel aan de Kerkstraat vrij. Een grote verbetering t.o.v. de vestiging aan de Gallen kamppelsweg. Kindermode heeft iets geheel eigens zoalshet moet aanslui ten bij wat vriendjes en vrien dinnetjes mooi vinden. Een kind wil ook qua kleding niet uit de groep vallen. Kinderkleding is erg onderhe vig aan slijtage. De dragers en draagsters gaan vaak niets ontziend te werk en de veelvul dige wasbehandelingen doen verder ook het nodige. Kinder kleding moet dus niet alleen modisch maar ook van hoge kwaliteit zijn voor wat stof en afwerking betreft. Jongens hebben nooit zolong werk Ze stevenen recht op die stoere, vlotte kleren of von Mikimo. Lekker makkelijk op kijk-en-kies hoogte. Corduroy broek-en met strakke pijpen. Ook blouwe denim komt weer terug. Sweaters von badstof en velours, Gekke bedrukte T-shirts en stoere sportieve jacks. Alles in de nieuwste kleuren gekombineerd met bijpassende sokken, riemen enz. Kleren kiezen is bij Mikimo nu nóg mokkelijker geworden, want in 't vernieuwde interieur, zijn er aparte hoekjes voor jongens onder de zes, van zes tot tien, en voor tieners. Kinderkleding t/m moot 176 's Mpondogs gesloten - vrijdagavond open van 7'tot V uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) 1 62 66 Het gevaar bestaat, dat kinder mode snel vervaagt tot grau we eenvormigheid, maar dit gevaar heeft men bij Mikimo bezworen. Mikimo valt voor wat de top betreft, wel onder de hoofdleiding van Middel man BV, maar naar de klanten toe opereert het geheel zelf standig. Mevrouw Wester beek - van huisuit een meisje Middelman - heeft bij dit alles de leiding, maar zij besefte vanaf het begin, dat Mikimo met liefde voor kinderen al leen, het niet ver zou brengen. Zij zocht daarom aansluiting bij een groep bedrijven, die zich geheel gespecialiseerd hadden op modische kinderkle ding - zo'n 100-tal over het ge hele land verspreid. Op deze manier raakte zij bekend met wat de beste huizen waren op gebied van kinderkleding. Een kleine opsomming van grote namen geven wij u graag t.w. Olly echt voor meisjes, Dombo's, MacGregor voor jongens, Barbara Farber, Ab- sorba voor babies en kleuters, Louis London voor meisjes etc. etc. Geïmporteerde kindermo de dus uit Frankrijk, Duits land, België etc. Door al het moois dat Mikimo vanaf het begin te bieden had, werd het niet alleen snel het troetelkind van de grote "Mid delman BV, maar vooral door de mond tot mond reclame, kreeg men een snel groeiende klantenkring. Het is nu reeds zo, dat 60% van de omzet gaat naar klan ten die buiten Soest wonen zo als Bujischoten, Amersfoort, Leusden, Baarn tot Enschede toe. Ter completering van het as sortiment heeft Mikimo alle gewenste accessoires: sokken, riemen, ondergoed pyama's, bretels, shawls, hoedjes, muts jes, petjes enz. Wat is er nu bij Mikimo ver anderd? Het bekende karakter van het interieur is bewaard Foto Herman van Dam gebleven: stoer, berekend op het aanwezig zijn van veel kin deren, die zich vrijelijk kun nen bewegen. Omdat de jeugd het liefst ver toeft onder leeftijdgenoten, heeft men drie hoofdafdelingen gecreëerd: Eén voor de leeftijd van 0 tot 6 jaar, waar naast kleding voor peuters en kleuters ook ge schenkartikelen voor babies voorhanden zijn. Dan voor de leeftijd van 6 tot 10 jaar. Hoewel sommige kleu ters al een eigen smaak ken baar maken, is de groep van 6 jaar en ouder al zeer gedeci deerd aangaande mode e.d. Het sluitstuk is de afdeling voor de groteren vanaf 10 jaar. Zij vinden het niet meer leuk als kleintjes te worden behan deld en zo hebben zij nu hun eigen winkel. Voor iedere leeftijdsgroep is er gelegenheid om zich te verpo zen, wanneer de moeders met de verkoopsters aan de voor selectie bezig zijn, om daarna voor het grotere of kleinere kind de keuze te vergemakke lijken. Dat verpozen bestaat niet al leen uit een crèche met speel goed, maar ook b.v. goedgeko zen strip-verhalen e.d., die vlot hun weg vinden naar de wach tende kinderen, en vaak ook naar de meegekomen vaders. Behalve mevrouw Westerbeek, die ook de inkoop verzorgt, staat een staf van 5 personen klaar om iedere klant de nodi ge tijd te gunnen voor haar of zijn aankopen. Deze staf bestaat uit twee vas te medewerksters, die beiden Marianne heten, alsmede 3 parttimers t.w. Paula, Rinie en Truus. Doordat de klanten zo goed mo gelijk geadviseerd werden, is er een binding ontstaan met de klanten, zodat ieder zijn ei gen Marianne of Rinie enz. na binnenkomst weer aan schiet. De filosofie, dat de kinderkle- ding niet alleen modisch maar vooral ook van zeer hoge kwali teit moet zijn heeft tot gevolg gehad dat de kopers, zelfs al£* een kledingstuk wordt afge dankt, op dat moment nog kun nen zeggen: wat heeft dit of dat mijn kind altijd leuk ge staan en wat heeft onze robbe does er lang mee gedaan. Er wordt geen receptie of iets dergelijks gehouden, want daaraan komen de kinderen toch niet te pas, maar als u zien wilt hoe leuk en hoe prak tisch de inrichting van Mikimo is geworden, kunt u met alle liefde eens komen kijken.

Soester Courant | 1979 | | pagina 5