Soest geen sta maar wel zeer oud iscepTèr Zaalvoetbal de snelst groeiende zaalsport In Soest geen ruimte: Inwoners beroemd wegens dapperheid Weet je nog wel.oudje Ook voor de bejaarden aandacht in feestperiode „950 jaar Soest" Aan dit bureautje werkte Koningin Emma VVV Nieuws Medewerksters cursus Nederlands gevraagd Een goede stoel of fauteuil is er zo een. waar u moe inzakt en fit weer uit op staat. Waarin u zich "thuisvoelt". En niet alleen vandaag. Ook over een paar jaar. Zo'n stoel kiest u bij de Scepter uit een geweldige kollektie fauteuils. Van klassiek tot modern. Leder of eiken. Stoelen voor heel weinig geld. Maar óók stoelen die door exklusiviteit bijvoorbeeld, fors aan de Soest in het jaar 2929 Geslaagd Burgerlijke Stand Publieke aanbesteding 15 Soester Courant van woensdag 7 maart 1979 15 Tot en met 11 maart kunt U nog naar de RAI te Amsterdam, waar de 24e Inter nationale watersporttentoonstelling Hiswa plaats vindt. Er zijn zo'n 1200 grotere en kleinere boten te zien, w.o. kajuitzeiljachten, motorjachten, open zeilboten, maar ook roei- en visbootjes en surfplanken. Geopend van 10-7 uur en 's avonds van 19.00-22 uur. Toegang 7,50; pas 65 5,-, In de nacht van zaterdag op zondag 18 maart vint in Amsterdam weer de traditionele Stille Omgang plaats. Tus sen 22.30 uur en 3 uur worden in een vijftal R.k. kerken missen opgedragen, waarna de deelnemers individueel „ter ommegang" gaan. In schouwburg Gooiland te Hilversum is op do. 8 maart een Brahms- concert met Youri Igorov aan de piano, Emmy Verhey, viool en Joop Meijer, hoorn. Het concert is georganiseerd door de Hilversumse Kunstkring „Voor Al len". Kaarten 11,-; 9,- en 5,- cjp. Aanvang 20.15 uur. Op za. 17 maart komt de operette „Der Graf von Luxemburg" van Franz Lé- har in Schouwburg Gooiland. De operette \vordt gespeeld door het Ope rette-Theater Bratislava. Regie: Karol Vlach. Kaarten 17,- t/m 34,-. Aan vang 20.00 uur. De Kon. Amersfoortse Muziekvereni ging geeft op za. 17 maart te 20.00 uur een Jubileum - Concert, met koper klarinetkwartet- dixielandformatie. Populair programma met o.a. Friese volksliedjes. I.s.m. „Cantilene". Gem. Zangvereniging o.l.v. B. v. Delden. o.a. werken uit de operette „Die Blume von Hawaï". Het concert wordt gehouden in De Flint, Stadshal te Amersfoort. De Stichting Jazz in Amersfoort geeft op zo. 11 maart een Jazzconcert Quar- tet Nol Suicking. De beurt is nu aan Bebop en La tin Jazz in zowel eigen composities als standards. Aanvang 15 uur, in de Flint restaurant. Prijs 5,-; donateurs 2,50, tot 12 jaar gratis. Op 23 en 24 maart en op 30 en 31 maart komt Wim Kan weer naar Schouwburg Gooiland in Hilversum met zijn one- man-show. Prijzen 14,- t/m 25,-. Aanvang 20.00 uur. Op do. 8 maart is er in het muziekcen trum Vredenburg te Utrecht een con cert „the image of melancholy", met het luittrio Anthony Rooly, Jacob Lind- berg en Christopher Wilson, sopraan is Emma Kirkby. Aanvang 20.15 uur. In de stadsschouwburg te Utrecht speelt van do. 8 maart t/m di. 13 maart de musical „Swingpop" met o.a. Jan Teulings en Sylvia de Leur. Aanvang 20.00 uur. In de IJsselhal te Zwolle is van 12 tot 22 maart de beurs Recreatie 1979. Het I.V.N. Eemland zal dit keer haar maandelijkse natuurwandeling houden op zondag 11 maart in het boscomplex Birkhoven. Dat de lente onmiskenbaar in opmars is zullen de natuurgidsen, die de groepen begeleiden, de deelne mers wijzen. Het is een zeer variabel gebied, dat bewandeld wordt en waarin eventueel mee te nemen honden beslist aan de lijn gehouden moeten worden. De eerste groep start om 14.00 uur en de laatste om 14.30 uur. De wandeling duurt plm. twee uur. Verzamelpunt: parkeerplaats bij het Witte Huis, aan de weg van Soest naar A'foort. Let op het I.V.N. bord'. Op zondag 11 maart is er een koffie concert in de Speeldoos te- Baarn. Frans van Dalen geeft een Piano recitel en speelt werken van o.a. Chopin, Liszt en Rachmaninoff. Aan vang 12 uur. Toegang 3,-; pas 65/cjp ƒ2.-. Sutha Bolt en Tetske van Oossenwaar- de komen op vr. 16 maart naar de Speeldoos te Baarn met een nieuw programma „Os en kol aan de rol". Het is een programma dat kabaret, revue en musical elementen bevat. Toegang 7,-; pas 65/cjp 5,-. Op do. 8 maart komt Henk van Ulsen naar de Flint, theater, ingang Coninck- straat te Amersfoort, waar hij „Mijn held Tsjitsjikow" speelt. Het is een boeiend en vrolijk stuk en met deze solotoneel produktie levert Henk van Ulsen opnieuw een grote prestatie. Aanvang 20.15 uur. Prijs 13.- pas 65/cjp 9,-. Van 30 maart tot omstreeks 20 mei 1979 zal de Keukenhof in Lisse weer ge opend zijn. Dagelijks zijn de kassa's open van 8.00 uur tot 20.00 uur. Wij maken U attent op het feit dat Woens dags gezinsdag is, d.w.z. dat ouders hun kinderen op woensdag gratis mo gen meenemen, (tot en met 12 jaar.) De tulpen bloeien van half april tot eind mei; De narcissen van begin april tot eind april; de hyacinten van half april tot eind april. Een gratis folder kunt U aan ons kantoor komen afhalen. Op do. 8 maart presenteert Frans Halsema zijn succesvolle one-man- show in 't Spant te Bussum. Aanvang 20.00 uur. Prijs 17.50; 15,-; pas 65/cjp 12,50. Laat me los, hou me vast. Een blijspel, kolderiek en grappig aan de oppervlak te, maar met een dubbele bodem. Met Rijk de Gooyer en Doris van Caneg- hem. Op di. 13 maart in 't Spant te Bussum. Aanvang 20.00 uur. Prijs 17,50; 15,- en pas 65/cjp 12,50. Zuidelijk Toneelver. „Globe" speelt op wo. 14 maart het stuk „De stier en de Maagd". Het is een comedie over een nogal wonderlijke verhouding. Toe gang 14,50; 11,50 pas 65/cjp 10,-. Om een ander een plezier te doen kunt U fijn een kadobon kopen. De Soester kadobon doet ook wonderen. „Welke Nederlandse vrouw is bereid om een Turkse of Marokkaanse vrouw één keer per week aan huis Nederland se les te geven", vraagt de Volksuni versiteit Soest. Men organiseert op het moment een cursus Nederlands voor buitenlandse mannen én een naailes voor buiten landse vrouwen. Voor Nederlandse les is grote belangstelling in Turkse en Marokkaanse gezinnen, maar men kan aan die belangstelling niet voldoen door gebrek aan medewerkers. Van daar de vraag! Voor het lesgeven kan men zich aanmelden bij de Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers te Soest, per adres Riet Schutte, tel. 18450 (na 19.00 uur). In deel XI van „Nederland in vroeger tijd" dat in 1965 werd uitgegeven door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel staat het volgende over Soest vermeld: „De Heerlijkheid van Zoest, welk, be nevens den Burcht, agt honderd en tien morgen, en vijf honderd en vijf en twintig roeden lands beslaat, grenst ten zuiden aan de Amers/oortsche bergen, ten noorden aan Baarn, ten oosten aan de Slaag, het Hoogeland en Isselt, en ten westen aan Vuursche met de Veenen. Zij behoort den Prinse Erfstadhouder. In deeze Heerlijkheid vindt men het Dorp Zoest, een groot uur gaans be zuiden Baarn en niet zo ver bewesten de Stad Amersfoort, rondom in hooge akkers, en bouwlanden geleegen. Zoest kan zig niet wel beroemen op eenig Stadsregt, maar wel op eene oudheid, zo groot, dat men er reeds, op 't jaar 1028, gewag van vindt ge maakt, in eenen brief van Keizer Koenraad. Het werdt, toen ten tijde, „Zoys" en Suys", naderhand ook „Sose", en, in 't Latyn, „Zuzatum" genoemd. Het was een volkrijk en vermaard Dorp, waar in veel ncering gedreven werdt. De inwoners waren beroemd, wegens hunne dapperheid, en kundigheid in 't boogschieten, zo dat men er zelfs een Schutters-Gilde van S. Aagten vondt, welk van eene zeer oude in- stellinge was. Doch de plaats onderging, al vroeg, zeer zwaare rampen. In den jaare 1356, werdt zij aan kooien gelegd, door Gysbrecht van Nyenrode, op bevel van Hertoge Willem van Beierenuit we- derwraake, dat de Stigtschen de Ste den Wcesp en Muiden in brand gestee ken hadde. In 't jaar 1481, onderging zij een dier gelijk lot met het nabij gelegene Em- menes en Baarn. Toen Maarten van Rossum in 't jaar 15/,3 de stad Amers foort belegerde, werd Zoest, en eenige andere Dorpen, door hem geheel uitge- plonderd. In 't jaar 1629 moest het Dorp ook veel lijden van de Keizerlijke troepen die Amersfoort hadden ingenomen. Zo- veele ongelukken hebben het vermo gen van Zoest grootlijks doen ver vallen. 't Is egter nog eene wel be bouwde plaats. Van mevrouw C. Schipper- Boon uit Zutphen ontvingen wij de volgende bijdrage voor onze rubriek „Weet je nog wel... oudje": Mijn vader is in 1883 in Soest geboren en hij heeft nogal eens wat uit die tijd verteld. Ik kan tot mijn spijt niet letterlijk op schrijven hoe hij zijn wetens waardigheden aan mij vertel* de, maar hieronder met mijn eigen woorden enkele gebeur tenissen: „Er woonde in de Kerkebuurt iemand die voor de derde keer brand had in zijn huis. Toen de kantonrechter zei: „Hannes, hoe kan dat?" zei Hannes: „Ik maakte de kachel aan - en weer een kloekje... en nog een kloek- je petrolie en daar ging de hele ratteplan". „Er woonde toen een Van Breukelen; die was vaak dron ken. Hij had dan de gewoonte om op het kerkhof te gaan zit ten. Op een keer was er een kuil gegraven, want er zou de andere dag een begrafenis plaatsvinden. Van Breukelen viel in dat gat in slaap. De an dere dag kwam de doodgraver op het kerkhof. Van Breukelen werd wakker; stak zijn hoofd uit dat gat en vroeg: „Kan je me ook zeggen hoe laat het is?". De doodgraver nam een snoek sprong en ging aan de haal" „Ook is het eens gebeurd dat iemand zich als spook heeft verkleed om Van Breukelen bang te maken, want hij zat ook wel eens gewoon in het donker op het kerkhof. Nu: hij kijkt naar dat spook; is eerst verstijfd van schrik; pakt dan een mes uit zijn zak en zegt: „Wat dood is moet dood blie ven' Het spook aan de haal. De Kerk was voor de Hervorming eene Parochie-Kerk die den naam van de Apostelen Petrus en Paulus droeg. Zij pronkt met een aanzienlijken Too- ren en een Koepeltoorentje op 't mid den. Te Zoest hadt men voortijds een Man nen Klooster, Birk genoemd en een Klooster van Brigittyner Nonnen, Ma- riënburg geheeten. Het Mannenkloos ter werdt in 't jaar 11,19 gestigt door Augustyner Monniken, die hun kon- vent, welk aan de vesten van Amers foort stondt, uit vreeze voorden vijand herwaarts verplaatsten. De naam van dit klooster, „Birk" of „Bircht", wordt thans gegeven aan een aangcnaamcn en lommcrijken oort, vol van laanen en fraaie wandeldrecven, tusschcn Zoest en A mersfoort. Van 't Nonnenklooster is de tijd der stigtinge onbekend. Men ziet er nog een overblijfsel van. Beiden de kloos ters werden in den jaare. 151,3 door Maarten van Rossum uilgeplondcrd, de monniken verjaagd en eenige non nen geschonden. Behalve deeze Godshuizen, heeft nog in de parochie van Zoest, een oud adelijk kasteel gestaan, Hamelenburg genoemd, welke reeds voor dén jaare 1370 gebouwd was en bewoond werdt door een geslacht van dien naam uit Amersfoort gesprooten. De gemeente van Zoest wordt bediend door een eigen predikant, die onder de Klassis van Amersfoort staat. Ook heb ben de Roomschgezinden hier eene statie. Volgens eene ordonnantie, bij de Staaten in den jaare 1603 vastgesteld, zijn de ingezetenen van dit dorp vrij van den tol te Eembrugge, mits zij de brug te Zoestdijk op hunne kosten on derhouden. Ook zijn alle goederen te Zoest, gelijk te Baarn, al van ouds voor heerlijke en vorderlijke goederen verklaard. In 't jaar 171,8 telde men in deeze plaatse honderd zes en negentig huizen". Deze tekst stond in een boekwerk „18e eeuwse beschrijving van steden en dorpen in Nederland" dat oorspronke lijk in het jaar 1772 werd uitgegeven bij Isaak Tirion, boekverkoper in de Kalverstraat te Amsterdam. Marie Cecile Moerdijk gaat in de feestperiode „950 jaar Soest" voor de bejaarden van Soest en Soesterberg een zestal optre dens verzorgen, waarbij zij vele volksliedjes uit eigen en andere landen zal vertolken. Marie Cecile Moerdijk heeft jaren in Zeist gewoond en woont thans in Noord-Brabant. Regelmatig is zij voor de radio te be luisteren. Ook zat zij in het panel van het N.C.R.V.-televisie pro gramma „Zo Vader, Zo Zoon". Op dinsdag 29 mei treedt zij om elf uur op in „De Drie Eiken" in Soester berg. Ook andere bejaarden uit Soes terberg zijn die ochtend van harte wei- kom. 's Middags om hall drie komt me vrouw Moerdijk in Molenschot en s a- vonds om zeven uur ïn Honsbergon. De volgende dag. woensdag 3D mei, brengt zij haar programma om ell uur wederom in Honsbergen. terwijl zij 's middags om half drie en 's avonds om zeven uur in Braamhage is. De bejaarden uit Marienburg gaan het programma in Braamhage zien. Ande re bejaarden uit Soest kunnen in Hons bergen en Braamhage het programma besluisteren. Voor de bejaarden zijn er geen kosten aan verbonden, een ieder heeft gratis toegang. Wel zullen voor de verschillende optredens kaarten bij de tehuizen afgehaald moeten worden. Dit wordt nog bekend gemaakt. Voor de bejaarden wordt nóg meer ge organiseerd. Zo. vindt van maandag 14 mei tot en met donderdag 17 mei 's middags een biljarttoernooi plaats voor bejaarden. Dit toernooi wordt ge organiseerd door de Soester biljart vereniging „Zonneheuvel' en wordt gehouden in het restaurant van het Soester Natuurbad. De kontakten met de verschillende bejaardentehuizen in Soest en Soesterberg zijn inmiddels ge legd. Verwacht wordt dat elk bejaar dentehuis met een eigen team komt. Ook supportérs zijn welkom. Om deel te kunnen nemen hoeft men geen lid te zijn van een biljartvereniging. De biljartvereniging „Zonneheuvel bestaat dit jaar 45 jaar en is hiermee de oudste georganiseerde biljartver eniging van district Eemland van de Kon. Ned. Biljart Bond. In caie „Zon neheuvel" van Adriaan Stalenhoef aan de Torenstraat - thans een chinees restaurant - werd de biljartenvereni ging 45 jaar geleden opgericht. goede %toel Bij een van onze abonnees ontdekten wij dit ingenieuze bureautje waaraan Koningin Emma 's zomers en soms tot diep in het najaar werkte. Het is oen opklapbare schrijftafel, licht van gewicht, dat door de huismeester bij mooi weer buiten gezet werd. Het praktische meubeltje is van eikehout en bevat naast het vloeiblad (links) een slijpdoosje voor de pennen; .een inktpot (rechts) met inktdichte sluiting; pen. vouwbeen, potlood en gum en in het bovenblad een brieventas, een postze geltasje en opbergplaatsen voor schrijfpapier en enveloppen. Het is in Wenen vervaardigd. De stijl van het eenvoudige meubeltje is empire. I it dank voor zijn goede zorgen schonk Emma het bureautje aan haar huis meester. Hij vermaakte het aan zijn dochter en via haar kwam het in bezit van onze abonnee. Vanzelfsprekend wordt deze tastbare herinnering aan Koningin Emma met de grootste zorg bewaard. Overigens is onze abonnee ook in het bezit van een wandbord uit 1923. dat ver vaardigd werd bij het zilveren regeringsjubileum van Koningin Wilheiminu. Er zijn er vermoedelijk hooguit tien gemaakt en dit bord is waarschijnlijk het enige dat binnen onze grenzen is gebleven. Het i4 prachtig van kleur;i óp de voorzijde staat het woord ..Oranje'' en op Ue achterzijde „1898 - 6 september 1923 Kam, Arnhem". Kam is de Arnhemse pla teelbakkerij waar hét bord is vervaardigd naar eén ontwerp van' prol. Ooien- brander. Het heeft een doorsnee van 43 centimeter. In het kader van het edukatieve project „Media", dat vorig jaar november bij Artishock van start ging, hebben de projektleiders een enorme briefkaart aan de deelnemende scholen gezonden met het verzoek daarop in beeld te brengen het Soest van de toekomst. Het motto is: „een kreet in de toe komst"; de datum van deze „kreet" is 16 maart 2929 (over nog eens 950 jaar). Op vrijdag 16 maart a.s., om 16.30 uur. worden alle inzendingen ge toond en kan bekeken worden op welke wijze de leerlingen het thema hebben verwerkt. Aan het project werken mee 126 klas sen met totaal 3300 leerlingen uit de Soester lagere scholen (klassen 3 tot en met 6). het voortgezet onderwijs en het lager beroepsonderwijs. Voor het examen machineschrijven, gehouden in Instituut Hulscher op 23 februari slaagden: Yvonne Sylvia Dekking, Anke de Haas, Esther Caro- liene te Hasseloo, Gerardus Johannes Gertjan Legemaat, Jeff Gerardus Mertens, Anna Christina Raaymakers- Minkers, Wilhelmina Josephina Rasch-Rademaker, Gerrit Wicher Taekema, Karin Ariane Tak, Diana Esmeralda Van Vloten-Tshur en Wen- dy C. C. Zomer. GEBOREN Sonja Martine, dochter van B. R. Repko en J. I. C. Ansems. - Adrianus Johannes Marinus, zoon van J. A. W. Thomassen en M. van Oostveen. - Popko, zoon van P. Albers en G. Gijsbertsen. - Gijsbertus Wilhelmus, zoon van G. T. Hagen en W. J. Klein- veld. - Allard Mark Matthias, zoon van A. H. Ebbers en M. G. Spijker. - Marjolein Rosalie, dochter van D. R. Nijsen en A. J. H. Wolthers. - Jill Pepper Joan, dochter van G. J. W. Looijen en Y. M. M. Walstock. - Foppe, zoon van F. van den Broek en D. A. van Dijk. - Petra Eleonora, dochter van A. Blok en E. M. Huisman. - Selma, dochter van M. Eren en D. H. van 't Net. - Nataseha, dochter van J. G. Cino en W. C. Kasius. - Patrick Sem, zoon van S. L. Treffers en A. D. de Vrijer. - Berry, zoon van D. Dorrestijn en C. A. M. L. Papöt. - Annemiek Hennie Catharina, dochter van W. K. van de Sande en S. Boerema. ONDERTROUWD: Johannes Hendrikus Voorhuis en Cor- nelia Johanna Maria Hergaarden. - Elias van Ijken en Elisabeth Engelina Knipscheer. - Andreas Johannes Maria Schokker en Catharina Maria Johanna Heeremans. - Cornelis Dirk Kiekens en Eliantine Urania Winter. GEHUWD: Robert Henry Rozeboom en Margien Christine van der Poel. OVERLEDEN: Clasina Wilhelmina Dijkman, echtgen. van H. C. Klarenbeek. - Dora Martha Libor, echtgen. van A. P. J. van Heeswijk. - Christina Maria Limbach, wed; van I. Muller. - Aleida Wilhelmina Maria van der Lugt, wed. van G. van den Dijssel. - Johannes Albertus Mar- tinus van Dorresteijn. In „Voetbal" het weekblad voor de voetbalsport van de afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond geeft de heer T. Vermeulen, voorzitter van de sectie zaalvoetbal in de afdeling Utrecht, een overzicht van het aantal in zijn rayon beschikbare zalen waar voetbal gespeeld zou kunnen worden en waar het toegestaan is. „Soms", zegt hij, „is er een verklaarbare reden voor om het niet toe te staan, doch in enkele gevallen is het ons volstrekt onduidelijk waarom geen ruimte voor zaalvoetbal wordt vrijgemaakt". Soest is volgens hem één van die voorbeelden. Geuzenweg 45a, HILVERSUM, Fcrdinand Huycklaan 48, BAARN Het afdelingsgebied is ingedeeld in vier rayons: de Veluwe, 't Gooi, Heu velrug en Utrecht. Tesamen beschikt men ovfer 43 sporthallen, waarvan er tot nu toe 31 door de KNVB kunnen worden benut voor zaalvoetbal. Dat zijn de zalen te Lelystad, Harderwijk, Ermelo (twee zalen), Putten, Nijkerk, Bunschoten, Naarden, Bussum, Hui zen, Baarn, Blaricum, Zeist (2x), Doorn. Rhenen, De Bilt, Utrecht (7x IJsselstein, Nieuwegein, Vianen, Maassebroek, Breukelen (2x) en Maartensdijk. „Bijna 75% dus", zegt de heer Vermeu len. „Niet gek zult u zeggen. Een andere gedachtengang is natuurlijk dat er bij 25% van de beschikbare accommodatie nog steeds geen gele genheid wordt geboden om de snelst groeiende zaalsport te beoefenen". Hilversum is er een voorbeeld van, maar óók Soest. „Soest beschikt over een voortreffelijke sporthal. In de ge meente Soest zijn zeven specifieke zaalvoetbalverenigingen, terwijl de plaatselijke veldvoetbalvereniging WZ grote belangstelling heeft indien zij haar thuiswedstrijden maar in Soest kan spelen. Ook hier dus geen zaalvoetbal voor zo'n 225 inwoners van Soest in hun eigen gemeente", aldus de heer Vermeulen. Hij zegt in zijn artikel toe het in Soest opnieuw te zullen proberen voor het seizoen 1979/1980. Dat „opnieuw" is terecht want reeds begin 1969, nog vóór de sporthal Beu kendal in gebruik genomen was. in formeerde de KNVB bij B. en W. van Soest naar de mogelijkheid de sporthal voor het zaalvoetbal te mogen gebrui ken. Daarvoor reeds, op 19 december 1968, vond er een gesprek plaats tussen de heer J. Deurloo en de sportstichting over het gebruik van de zaal door een aantal mensen van de Koninklijke Luchtmacht om de zaalvoetbalsport ook in Soest te introduceren. De sportstichting stelde zich toen te recht op het standpunt dat de zaal eerst dan beschikbaar kon worden gesteld, als er werkelijk behoefte aan deze sport zou blijken te bestaan. Nu, tien jaar later, is die behoefte er duidelijk wel. Er zijn op dit moment zeven zaalvoetbalverenigingen te we ten: F. C: Smitshof, De Kluis, Brands- ma, Po-Boys, F.C. '77, Gebo, Archie Soest. Er zijn bedrijven die teams in het „Veld" kunnen en ook willen bren gen, zodat het aantal van zeven weldra groter zal zijn. Ook Soesterberg heeft een zaalvoetbalteam evenals de Lucht macht. Alle thuiswedstrijden moeten „uit" gespeeld worden. „De KNVB", aldus de heer Vermeulen, „laat die vereni gingen, waarvoor in eigen woonplaats geen ruimte is, hun „thuis"wédstrij- den nu nog ,,uit"spelen. Dit is tot nu toe steeds goed gegaan, doch wij hebben de stellige indruk dat dit in de toekomst niet meer mogelijk is, om de dood eenvoudige reden dat de andere ge meenten op deze manier in de proble men komen. Het laat zich gemakkelijk raden wie de dupe worden indien de andere gemeenten het licht op „rood" zetten". Geen ruimte In verband met de voorbereiding voor de verdeling van de zaalruimte voor het seizoen 1979/1980 werden alle hui dige gebruikers verzocht hun wensen kenbaar te maken vóór 23 februari. Daarbij kon men rekening houden met het feit dat men in het komende seizoen ook kan gaan beschikken over de twee gymzalen van de Kardinaal Alfrlnk Mavo en, van de sportzaal in het wijkcentrum De Borg. De plaatselijke zaalvoetbalverenigin gen waren er vroeg bij en verzochten reeds op 18 januari om zaalruimte voor het spelen van hun thuiswedstrijden. Deze brief werd in de vergadering van 6 februari afgedaan met argumenten als: „we hebben geen ruimte over"; „zaalvoetbal is op z'n retour"; „de zaalvoetbal vereniging zijn geen lid van de sportstichting". Ook werd opge merkt dat men er tegenwoordig wat al te gemakkelijk over dacht: „ze begin nen zo maar een club en de gemeen schap moet dan maar voor de accom modatie opdraaien". Tien jaar geieüeil. voordat ue spui mal Beukendal, (die toen haar naam nog niet eens had) in gebruik genomen was, lag de aanvraag er al van de KNVB. Nu maakt men zich, als vóór dat met de verdeling begonnen is, er meteen „Jantje van Leiden" vanaf: er is geen ruimte. Slechts de vertegenwoordiger van de hockeysport drong er op aan althans te proberen de zaalvoetballers aan ruim te te helpen. De zaalvoetballers lieten het er niet bij zitten en de penningmeester van F. C. Smitshof tevens zaalvoetbalscheids rechter, de heer H. W. Doreleijers bezocht in gezelschap van de afdelings- competitieleider en de secretaris van de F. C. Smitshof een CDA-soos. Hij kreeg de toezegging van de CDA-frac- tievoorzitster, tevens lid van het dage lijks bestuur van de sportstichting dat er alsnog een gesprek zou komen. Dat gesprek is afgelopen maandag gevoerd. De heer Doreleijers was ver gezeld van de heer Vermeulen en van dokter P. Walter voorzitter van de FC '77. Wat het opgeleverd heeft moet nog blijken. Woensdag 28 februari j.1. om 10 uur, werd door de heer P. de Bos, adjunct directeur van gemeentewerken tel Soest, publiek aanbesteed: Bestek 1. riolering van de Bosstraat wjf bestek 14, reconstructie van de MoknJ straat. Voor beide werken waren 19 inschrijfbiljetten aangevraagd en al leen voor bestek 1 zes inschrijfbil'et- ten. Uitslag bestek i: 1. A. L. van Kessel te Geldermalf41' 171.000,-. 2. Gebr. van Mouwrlker"te Waardenburg, 169.000.-. 3. Geb' Ho' genbirk te Laren, 165.000,-. 4. van Asch te Soest, 162.500 - 5 Ah ere te Soest, 162.000.-, 6. Hendrikse''" ZOün te Soest, 159.800,-. Voor bestek 14 waren 10 inse'r^^)^e^" ten ingeleverd, n.l. door; A- *-*• van Kessel te Geldermalsen. 216.000,-. 2. Vermeers grond- en Wf,enbedrijf te Hoofddorp, 215.000,-. 3.,an Mourik te Groot Ammers, 209 Cultuur- weg B.V, te Alphen a/rRiJn- f 209.000.- 5. H. van. Asch te -f 209.000,-. 6. Hendrikse en zoon te S?est' 208.000,-. 7. Fa. fldenburg te Nieu- wendijk. 205.000. S te vin Kon. we genbouw te Dui\--'ndrecllt" f 20i ^''- 9. Gebr. Hogenb»* te Laren, 200.000.-. 10. Almere te jyest- 19&-000---

Soester Courant | 1979 | | pagina 15