Nieuwe direkteur gemeentewerken nu in functie Chaotische toestanden in wijk Overhees Veegwagen oververmoeid 0.79 CD A-raadsfractie gaat eigen beleid duidelijk profileren Magere runderlappen FIJNE SNIJWORST Versgebrande pinda's Crème zeep Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen de Wottf b v Snelheidskontrole Weer slachtoffer van voordeelkoop je Verkoop herdenkingsmunfen loopt goed 14-Jarig meisje omver gereden De plaats van de kerk in het Gezin Woensdag 7 maart 1979 57e jaargang no 28 ■pif&AN 'CNSTBiisM. M Foto Herman van Dam ALLEEN DONDERDAG Kilo W w W Zie onze "advertentie ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 150 GRAM ALLEEN DONDERDAG 500 gram Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG ,,Good Morning". (Drogisterij) Zie onze advertentie Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H.E. J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat. prijs W.A All-Risks f 10.000,- f 207,- f474,- 12.000,- f 226,- f541,- 14.000,- f 238,- f 595,- f16.000,- f 265,- f671,- 18.000,- f273,- f 721,- f20.000,- f 282,- f 781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn ,,De Man-Vrouw polis". Wij leggen u hem graag uit. HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.2% fflTIl II lï Demmers en Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 SOESTER COURANT In een naar Soester maatstaven zeer druk bezochte politieke vergadering hebben ruim zestig CDA-leden maandagavond in het gebouw Credo aan de Julianalaan met grote aandacht geluisterd naar een uiteenzetting van het gemeenteraadsfractiebeleid. Vele zaken kwamen daarbij aan de orde zoals de woningbouw [voor het CDA de hoogste prioriteit]het winkelbeleid [kiezen voor kleinere concentraties in de woonwijken]; het woonwagenkamp [christenplicht van naastenliefde]; de onderwijsnota [in grote lijnen mee eens]; het AWOS- overleg; de sportvoorzieningen; de politieke voorlichting aan buitenlanders en de Soesterbergse wijkraad. De wethouders Hoekstra en Menne belichtten daarna enkele facetten van dit beleid, zoals het door de fractie voorzitster mevrouw J. Greefhorst- Van Overdam gebracht werd. De heer Hoekstra nam daarvan de ingewikkelde verkeersproblemen voor zijn rekening, waarna de heer Menne de ruimtelijke ordening toelichtten. Op vallend was zijn opmerking dat moge lijk toch voor een drie-polig winkelcen trum gekozen zal worden. Concrete voorstellen waren wat dat betreft bin nenkort te verwachten voor de wijk Overhees. Tijdens de rondvraag werd duidelijk dat de CDA-fractie zich in de toekomst concreter zal opstellen ten aanzien van ruimtelijke problemen en daarbij niet zal verhelen wat in de toekomst abso luut onhaalbaar is. Een voorbeeld daarvan is het verkeer over de Ossen- dam weg/Vondellaan, dat er niet van verwijderd zal kunnen worden. De vraag of de fractie in de toekomst nu eens niet door de knieën wilde gaan voor 500 of 1000 bezwaarschriften en de plaatselijke pers, werd afdoende be antwoord met: nee. Te allen tijde zal men zich houden aan de democratische spelregels, die met het aan de kant schuiven van ook maar één bezwaar schrift, geweld zouden worden aange daan. Tenslotte kwam de landelijke presen tatie van het CDA nog aan de orde, waarover het Tweede Kamerlid drs. G. Gerritse bijzonder behartigenswaar dige woorden zei. De heer Gerritse zal t.z.t. daarop terugkomen tijdens een CDA-soos. Twee dagen achtereen kontroleerde de politie het verkeer op de Burg. Grothe- straat. De eerste dag passeerden 953 voertuigen de radarapparatuur en daarvan reden 35 bestuurders te hard; de tweede dag waren het er 820 waar van er 25 harder reden dan de toege stane 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was de eerste dag 75 km; de tweede dag 85 km. p/u. Over het onderwerp ,,de plaats van de kerk in het gezin" spreekt morgen avond, donderdag 8 maart ds. C. Lang broek uit Veenendaal op een bijeen komst van de afdeling Soestdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond. De avond wordt gehouden in het wijk- gebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan en begint om 20.00 uur. Naast de leden van de afdeling zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Foto Herman 1 Erger dan men zich kon voorstellen was vorige week en ook nog dit weekend de chaos in de wijk Overhees 2. Door de invallende dooi ontstond een onvoorstelbare modderpoel; men moet het gezien hebben om te weten hoe erg het was. Bovenstaande foto van een verhuiswagen van de firma Van 't Net, geeft er enigszins een beeld van. Tot de laadbak toe was het lege voertuig, dat wat emballage kwam ophalen, in de prut weggezakt. Men veel mankracht heeft men de wagen weg kunnen krijgen na uren zwoegen. Zaterdagmorgen is de firma Strumpel op verzoek van de bewoners aan de slag gegaan om de woningen aan de Draailier, Kornet en Gemshoorn iets bereikbaarder te maken. Onder de modder ligt nog een geasfalteerde bouwweg, echter vóór de vorst dwars doorgraven met sleuven voor diverse aansluitingen. Maandagmorgen zette Strumpel, nu op verzoek van de gemeente, die werk zaamheden voort en daarbij werden drie ploegen ingezet. Men probeert kolken aan te brengen zodat het water via de reeds lang geleden gelegde riole ring kan wegstromen. Ook zijn pompen geplaatst om het water weg te zuigen. De eerder genoemde sleuven worden dicht gelegd met asfalt en zo heeft men goede hoop de modderbrei enigszins de baas te worden. In januari schafte de gemeente bijna 200 grote ste Iconplaten van 2 bij 2 meter aan. Via het bureau voorlichting werd medegedeeld dat bij invallende dooi daarmee een vier meter brede weg zou worden aangelegd. Het was improviseren, maar daarmee zouden de bewoners goed geholpen zijn. Ook zou een parkeerplaats' worden aange legd. Van de bijna 200 platen gingen er echter circa 150 naar de parkeerplaats, zodat er nu nog een kleine 40 resteren. Daarmee valt eigenlijk weinig te doen. Volgens de voorlichtingsambtenaar van de gemeente zullen deze veertig platen daar gelegd worden waar de bouwweg totaal ontbreek. Is er asfalt gelegd, dan worden de platen op een andere plaats gelegd. Men hoopt daardoor althans enig soelaas te bieden. Een probleem is evenwel nog dat het in de wijk 's avonds aardedonker is. Er is zelfs geen noddverlichting aangelegd. Ook dat is dringend noodzakelijk. De bewoners hebben zich inmiddels zo goed en zo kwaad als dat gaat ingesteld op de situatie. Iedereen is voorzien van rubberlaarzen en bij menig huis staat het verzoek bij betreden de schoenen uit te doen. Voor de gemeente heeft men nog wel wat in petto. Zo raakten er zaterdag drie personenauto's vast, die door ga rage Plekkepoel op het „droge" ge bracht moesten worden. De rekening wil men bij de gemeente presenteren. Te hopen is dat er nu niet nogeens langdurige voorjaarsregens komen, want dan duurt de ellende voort. Vast gesteld mag overigens ook wél worden dat de gemeente ongetwijfeld iets ge leerd heeft: het zal bij een volgend project wel niet meer gebeuren dat iets zó uit de hand loopt. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering va f30.15 Brandinboedelverz va f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v a f 3,95 Rechtsbijstandverz v a. f 2.65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f55.90 Kinderen v.a. f 27,95 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24.85 Levensverzekering voor het hele gezin. De vorig jaar door burgemeester en wethouders benoemde opvolger van de heer H. van der Dussen, ir. J. A. Dubbeldam heeft op 1 maart zijn functie aanvaard. Tijdens een bijeenkomst in de zaal van de brandweerkazerne werd hij toe gesproken door wethouder D. Hoekstra en door de adjunct-directeur de heer P. de Bos. Wethouder Hoekstra verheelde niet dat hij reikhalzend had uitgekeken naar dit moment. Het was voor hem extra prettig nu eens niet iemand te hoeven uit luiden, maar juist het woord te mogen voeren op een kennismakings bijeenkomst. Hij wenste de heer Dub beldam een prettige tijd toe in Soest en hij sprak de hoop uit dat dit ook zou gelden voor het gemeentebestuur en het gemeentepersoneel. De heer Hoekstra maakte van de gelegenheid gebruik dank te brengen aan adjunct-directeur De Bos, die ge durende vele maanden het directeur schap waarnam. „Dank voor de pret tige manier van samenwerken, die voor mij een openbaring is geweest", aldus de wethouder. Een welkomstwoord sprak ook de heer De Bos. Voor de statistieken legde hij vast dat de heer Dubbeldam de vijfde echte directeur van gemeentewerken was en dat men het daarvoor „deed" met een technisch ambtenaar belast met de leiding van openbare werken. De heer De Bos vertelde verder dat als de heer Dubbeldam een recordjager was, hij langer dan zestien jaar in Soest zou moeten blijven. Dat wees op een goede werksfeer, dacht de heer De Bos. Hij wenste de heer Dubbeldam veel sukses en voldoening in zijn werk toe en overhandigde hem de sleutel van zijn kantoor en de „pieper" waarmee de directeur kan worden opgeroepen. De heer Dubbeldam sprak de hoop uit dat hij de in hem gestelde verwachtin gen niet zou beschamen. „Mij wacht een zware taak waarbij ik uw aller hulp nodig heb", aldus de heer Dubbel dam. Het gemeentepersoneel kreeg daarna de gelegenheid persoonlijk met de nieuwe directeur kennis te maken. Suriname Tijdens zijn benoeming tot directeur van gemeentewerken in Soest bevond de heer Dubbeldam zich in Suriname. Hij was daar sinds 1976 als raadsadvi seur bij de delegatie van de Europese Gemeenschappen. Hij fungeerde ook als waarnemend gemachtigde van de Europese Commissie voor Suriname en was als zodanig hoofd van de delegatie. Ir. Dubbeldam is 43 jaar. Hij is gehuwd en heeft twee kinderen. Na het behalen van de diploma's HBS-B en HTS-bouw- kunde, studeerde hij aan de Techni sche Hogeschool te Delft. Daar stu deerde hij in 1965 af als bouwkundig ingenieur. Vervolgens was hij van mei 1965 tot augustus 1971 werkzaam op het projectenbureau van de dienst van openbare werken te Cura5ao; vervol gens tot oktober 1974 hoofd van de afdeling stadsontwikkeling te Gouda. Ir. J. A. Dubbeldam In oktober 1974 werd hij op eigen verzoek door b. en w. van Gouda ter beschikking gesteld van de Europese Commissie te Brussel, die hem op haar beurt ter beschikking stelde van de minister van openbare werken en volkshuisvesting van Suriname. In Su riname was hij belast met het coördi neren en stimuleren van projecten en adviseerde hij de Surinaamse rege ring. De gouden munten welke worden uit gegeven naar aanleiding van het 950- jari bestaan van Soest, zijn nu geheel uitverkocht. Van de 2500 zilveren mun ten zijn er inmiddels 800 verkocht en van de 10.000 bronzen 1500. Men is tevre den over deze gang van zaken. Onge twijfeld zullen de bronzen munten niet allen in de voorverkoop verkocht worden en zal men deze ook bijvoor beeld tijdens de feestviering in de maand mei kunnen kopen. Op de Nieuweweg werd de 14-jarige F. J. G. bij het oversteken met haar fiets ter hoogte van de Smitsweg, door de 19-jarige automobilist D. B. omver gereden. Het meisje werd, vermoede lijk met een hersenschudding, per ambulance naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. Na ccn lange morgen van werken heeft maandag tegen het middaguur een gemeentelijke veegwagen opdi Heckcringhshvat erde brui aan gegeven. Druk doende met het wegzuigen van het nog natte strooizand vun de afgelopen winter wildi di ehuut- fcur op een gegeven moment het zand beter in de wagen verdelen. De bak kan daarvoor aehterovcr gedrukt wordi n. maar toen dat gebeurde, zakte de inhoud met zoveel vaart naar beneden, dat de hele wagen achti rover kieperdt en op di aehti r- bumper kwam te rusten. De chauffeur kwam van zijn hoge zitplaats naar beneden en daarna werd nu t behulp mn it n kraanwugen van Peko en de brandweer het gevaarte weer in zijn normale stand gezet. Het vegen kon daarna worden voortgi zt l. Mevrouw G. is het zoveelste slachtof fer geworden van een aan de deur aan geboden aantrekkelijk koopje. Eeh goed uitziende jongeman deelde haar mee dat zij een prijsje gewonnen had waardoor zij een barometer en een schemerlamp kon kopen voor de zeer aantrekkelijke prijs van 15U gulden. Mevrouw betaalde en kwam toen zij de lamp „aanstak tot de conclusie dat de barometer „slecht" weer aan- gai. Zij was voor veel geld waarde loos spul rijker geworden. HYPOTHEEK IMODIG? Rente v.a. 8,4% Wij lichten u graag vrijblijvend in

Soester Courant | 1979 | | pagina 1