ZOMERS BRUIN a schocmnkcr Voorjaars- en zomermode 1979 vol kontrasten Oudwater Baarn nu ook bij Nieuwerhoekplein te Soest Willem van Beuge in „Van Gewest tot Gewest" De Roddel CARMEN SUPER BRUIN „Milestones" in filmhuis Artishock Restaurant van den Brink WONING? butzelaar Bi] „De Ster": Winkler Prins Lezing voor Soester imkers Poëzie hardop gezongen Glaasje op - toch gereden Eet smakelijk... Zoekt U een makelaardij zoek uw woning zelf uit! Vleesverkoop Met winkel wagentje op huwelijksreis Voordeelkoopje! Ezel en pony in vijver Bestuur S.O.Soest nodigt raadsleden uit Afsluiting doorgang flats Dalweg Openbaar fractieberaad P.S. Rookverbod voor raads- en commissie vergaderingen Soester Courant van woensdag 7 maart 1979 3 Het hele jaar door zongebruind. De Philips Zonnebank en Zonnehemel zijn uitgevoerd met elk 10 lichaamslange (1.80 m) 85 watt „TL"-lampen. Met instelbare klok tot 60 min., automatische uitschakeling en groot bedieningscomfort. U kunt ze in onze zaak komen bewonderen. Raadpleeg vooraf uw arts Zonnebank reeds v.a. 1995 U.V.B Solarium 'n ontspannend zonnebad zorgt voor een gezonde kleur Zonnehemel met Halogeenbranders. Groot bestralingsoppervlak (2 personen). U.V.A. U.V.B. dus Solarium èn Zonne hemel in één!! Absoluut beveiligd, gegarandeerd binnen één week resultaat! i Voor alle zekerheid! Winkelkring van Weedestraat - Tel. 02155-10344 Soesterberg: Rademakerstraat 27 - Tel. 03463-1587 Philips UV-A Zonnehemel £995.- QA De Nieuwe Generatie QU Encyclopedie Het interieur van Oudwater's banket bakkerszaak aan het Nieuwerhoek- plein. Foto Herman van Dam Vrijdagavond spreekt op een bijeen komst van Soester imkers, iri gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat,. de heer H. de Rond over drachtgebie- den in Nederland. De heer De Rond is een expert op dat gebied en zal zijn lezing ondersteunen met dia's. Mededelingen worden verder gedaan over de beginnerscursus en over de bijdrage van de Soester imkers aan de viering van het 950-jarig bestaan van Soest. De traditionele uitwinteringsavond is vastgesteld op vrijdag 20 april. In het Baarns Kultureel Centrum ,,De Speeldoos" treden morgenavond, vrij dag 9 maart op Mies de Heer, Henk Batenburgh en Antoine Oomen. Zij brengen het avondvullend programma „Poëzie hardop gezongen". De poëzie is van Gorter, van Ostayen, Nijhoff, Lodeizen, Vroman, Andreus, Elsschot en Ida Gerhardt. De avond begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is vijf gulden. Pas-65 en CJP-houders betalen vier gulden. Op de Stadhouderslaan werd de 33- jange autobestuurder B. S. slaande gehouden. S. had teveel alcohol genut tigd zoals de blaasproeven uitwezen. Hij weigerde de bloedproef. Aan een rijverbod van acht uren ontkwam hij niet. Het breken, bouwen en vernieuwen in dit centrum van Soest is in volle gang. Begrijpelijk dat een ondernemende zakenman in een dergelijke omgeving zich aangetrokken voelt, om gesteund door een groot vakmanschap, een nieuwe zaak op poten te zetten. En dat deed Oudwater te Baarn. De plaats van vestiging is om te beginnen al een heel gelukkige, omdat er nu in die omgeving weer een echte banketbakker te vinden is, wat de voorzieningsmogelijkheden door de midden stand, daar beduidend vollediger maakt. kort mogelijk Voor veel inwoners van Soest is het bedrijf Oudwater te Baarn al lang geen onbekende meer. Wellicht wel het moederbedrijf, waar ook de centrale banketbakkerij gevestigd is, gelegen aan de Oosterstraat, maar menigeen zal het winkelen of flaneren door de Laanstraat te Baarn onderbroken heb ben, om in het lommerrijkste deel van die promenade even bij Oudwater bin nen te lopen voor een kopje koffie met gebak, of op zomerse dagen voor een heerlijk portie ijs. Het bedrijf te Baarn werd 55 jaar geleden gesticht door wijlen de heer Oudwater Sr., die afkomstig was uit een bakkersfamilie uit het bekende Rijnsburg in Zuid-Holland. Zijn zoon leidt dit bedrijf nu reeds meer dan 20 jaar, op zijn beurt weer' bijgestaan door de zoon, die vaders rechterhand genoemd wordt, alsmede twee doch ters, waarvan er een nu de leiding heeft in de nieuwe zaak te Soest. De banketbakkerstraditie die hier voort leeft spreekt wel duidelijk. Dat het succes in zaken de heer Oud water niet zo maar is aangewaaid, zal eenieder duidelijk zijn. Vakmanschap, grote inzet en de wil, om het kopende publiek zo volkomen mogelijk in hun wensen tegemoet te treden, zijn wel de voornaamste factoren die tot de groei van het bedrijf hebben bijgedragen. Dit zal ook wel verklaren, waarom de start van de zaak aan het Nieuwer- hoekplein vanaf 1 maart j.1. meteen een succes is geworden. Oudwater Baarn is een bedrijf dat alleen eigen fabrikaat verkoopt. Niet alleen koek jes, gebak, ijs e.d. maar ook de belangrijke omzet in bonbons wordt in Baarn gefabriceerd. Een ander sterk punt van het bedrijf Oudwater is, dat men de afstand van bakkerij naar de klant voor wat de Film Wegens gebrek aan belangstelling \an de bewoners van de wijk Overhees, verhuist filmhuis „Artishock" vanaf donderdag X maart naar de tijdelijke soos van de kunstenaarsvereniging in de voormalige muziekschool e.q. open bare mavo-school aan de Middelwijk straat 72. Daar wordt dan vertoond de film „Milestones" van de regisseur Kobert Kramer en John Douglas. De voorstelling begint om 20.30 uur; de en treeprijs is vier gulden. In de Hlm „Milestones proberen de regisseurs de gevoelens van een gene ratie Amerikanen over te brengen, die tegen de oorlog in V letnum protesteer den en die nu met een soort kater zit ten. In plaats van een aanzet tot ver nieuwing en verandering werd de vre de en het beeindigen van de oorlogs handelingen gevolgd door een sleei van berusting en teleurstelling. De film kwam in 1975 uit in de V erenig dé Stalen, het is een kleurenfilm die meer dan drie uur 111 beslag neemt. Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706. tijdsduur betreft, zo houdt. Dit vereist o.m. dat bepaalde artikelen soms twee maal per dag vers aange maakt en even zoveel keren over de drie verkoopplaatsen gedistribueerd moeten worden. Om een voorbeeld te noemen; een gevulde koek komt prac- tisch gesproken steeds regelrecht van de bakplaat. Dit kan ook, omdat de afstand van het moederbedrijf in Baarn naar de nieu we zaak in Soest nog geen 2Vé km. bedraagt. De gekochte artikelen krijgt U mee in fleurige verpakking, en voor Uw bestellingen kunt U gebruik maken van het efficiënte bezorgsysteem, waardoor het mogelijk is Uw opdrach ten zowel in Baarn als in Soest aan huis afgeleverd te krijgen. Banketbakkerij Oudwater zal U regel matig op de hoogte houden van een speciale aanbieding, om een bezoek aan haar bedrijven aantrekkelijk te maken. Het aantrekkelijke zit in de prijs, maar U krijgt nu al de garantie, dat de kwaliteit van het artikel steeds dezelfde is, of U dat nu in de reclame of buiten de reclame koopt. Zoiets is mogelijk, omdat de verlaagde prijs teruggevonden wordt in een ratio neler manier van produceren, hetgeen het totale productieprogram ontlast. Soest is met de komst van Oudwater een dynamisch en kwaliteitsbedrijf rijkeren daarmede kunnen wij ons zelf gelukwensen. kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13639 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Nieuwe kleuren en een ander silhouet. Voorjaar/zomer 1979 wordt in de mode het seizoen van de kon trasten. Dat geldt niet alleen voor de kleuren maar zeer zeker ook voor materialen en stijlen. Al deze tegenstellingen vinden we terug in de sport-look, de city-look of de fantasy-look. De kontrasten zijn niet de enige grote verandering. De iets kortere en minder ruime rokken, de aksenten op schou ders en taille zijn eveneens zeer belangrijke vernieuwingen in het modebeeld. De invloeden van de jaren dertig en vijftig zijn duidelijk zichtbaar in kleding, haardracht, accessoires en inake* up. Deze nieuwe mode in zijn vele verschijningsvormen is al te zien, te passen (en uiteraard ook te koop) bij uw Modress-modezaak De Ster aan de Van Weedestraat en de Smitshof te Soest. Ze hebben geroddeld over mij, nou ja, het kan me niet schelen, over mij, en over 't gezin er bij, de roddel die moeten wij delen, het is niet zo leuk, maar wat doen we er aan, we kunnen 't geroddel toch niet ontgaan. Het is wat gezegd wordt niet zo mooi over ons, maar ach, we weten ons door het werk van minder allooi in woord en geschrift niet vergeten, bij het soort publiek, dat die roddel begeert, van de roddelaars-kliek, en het waardeert. Wij zeggen nu maar tegen elkaar, je moet er mee leren leven, want zeg je het komt van de leugenaar dan heb je er voet aan gegeven, en loopt het naar wens al die roddelarij, en is het de roddel viert er hoogtij. Waar is het de roddel om te doen, is 't er om mij mee te grieven, en wordt 't gebruikt buiten alle fatsoen de roddel om u te believen, ik neem dit niet aan, want uw eer komt het te na, uw leuze is niet: Ja, roddel besta! Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Zondagmorgen heel vroeg werden op' de Steenhoffstraat, dicht bij het ge meentehuis, de dames A. G. (25) uit Soest en G. K. (38) uit Huizen aange troffen achter een winkelwagentje van de Gemar. De dames hadden bijzonder veel plezier in het ieven. Een van hen droeg een witte bruidsjapon en zij vertelde op huwelijksreis te zijn. De dames werden voor eigen veiligheid naar huis gebracht. Mevrouw O. wonende aan de Eigen domweg werd het willige slachtoffer van een voordeel-verkoper. Zij ging in op het aanbod van een jongeman en kocht een glasstel voor honderd gul den. De jongeman kon dat voor deze prijs aanbieden omdat een firma Van Vliet een nieuwe zaak opende op het Soester Industrieterrein. De firma is onbekend, laat staan de opening. En met honderd gulden was het glasstel dik betaald. Waren we al gewend aan het kombine- ren van kleding en kleuren, dit blijtt gelukkig en wordt nog interessanter omdat nu praktisch alles kan en mag. Doordat we nu lelie kleuren als kobalt, rood, maisgeel zowel onderling als met tinten als zwart, wit ot iets minder sprekende kleuren moeten kombine- ren, wordt de mode steeds leuker voor de vrouw. Behalve de lelie kleuren biedt voor jaar, zomer 1979 ons ook zachtere tui ten als „hooi „tabak andere na- tuurtinten en vele schakeringen eeru. Hel loon-in-toon kombineren wordt verv angen door kontrustkleuren. N ieuwe Dessinering Door net veranderde kleurbeeld zijn uiteraard ook de dessins vernieuwd. Alle unistotien zouden eigenlijk het veld moeten ruimen voor bedrukte stoiten. Zo schrijven de ontwerpers, kleine tot middelgrote bloempatronen, st^e'^è'h; blokken, allerlei hoppen, stip pen, konlëttimolië'v én, maar ook Ha- waï-achtige dessins voor. De katoenen- stoifen als batist, voile, Iijne popeli- ne, trotte, babycord, piqué, etanune en niet te vergeten cluntz zijn erg belang rijk. Et worden ook veel linnen-aehtvgy stollen v erwerkt. Wat kostbaarder maar zeer mooi zijn de transparante stollen van zijde en katoen. lil de sektor wol denken we aan lichte zomertweeds oi iijne gabardines voor bijvoorbeeld zomermantels ol blazers. Alle stotsoorten met een glimmend ol glanzend effekt staan sterk in de be langstelling. Ook in de bonneterie is dit het geval. De meeste breisels zijn „open' (ajouri en luchtig in soms ge waagde kleurenkombinaties, maar ook in zachte pasteltinten. Veel wordt de ze zomer verwacht van een kleurig tricot topje niet ol zonder bandjes dat gedragen wordt onder een blouse, japon' ot zo maar onder een blazer ot op een pantalon. Nieuwe stijlen Het silhouet wordt doorgevoerd in di verse stijlen. Zo vindt men ook de geaksentueerde schouderbelijning bij blazers in de zogenaamde „city-look Mantels, korte jasjes en blazers heb ben een rechte belijning, smalle revers en schoudervullingen. Een andere vorm voor de blazer is het korte jasje met driekwart mouw en strikceinluur. Meer nieuwtjes, aangepiooide door- knooprokken, rechte rokken met stolp plooi in plaats van de platte plooi, üok bij de city-stijl is de rechte maar niet strakke rok veel gevraagd. De invloeden van aktieve sporten als tennis, golt ol skateboard zijn groter dan ooit tevoren. De sport-look omvat modellen die niet alleen tunktioneel zijn maar ook fijn draagbaar. Aanbod genoeg in deze sektor. gebreide V- hals pulls, polo-shirts, pantalons, heup lange bloesons en rechte blazerach tige jasjes. „Keuze genoeg voor de vrouw die graag een pantalon draagt, want er zijn bermuda s,. bundplooi- broeken en klassiekere pantalons. De lange pantalon heelt altijd een smalle pijp. Als topje dragen we een tuniekachtige bloese, een Nehru-hemd, of een bloese met bijpassend vestje gilet i. Kleine details als slaande kraagjes t bobbed-kraagjes, blinde sluitingen, raglanmouwen geven een nieuw uiterlijk aan de altijd populaire bloese. Zondagmiddag raakten in de vijver bij de kinderboerderij De Vrije Teugel een ezel en een pony te water. Ze stapten het ijs op en zakten er door. Op eigen kracht kwamen ze weer op het droge. De politie hoefde niet te helpen. Wel werd daar het vermoeden uitgespro ken dat de ezel wel voorop gelopen zou hebben. Het bestuur van de Sport Organisatie Soest heeft de raadsleden uitgenodigd voor een voorlichtingsavond in het clubhuis van de vereniging op donder dag 22 maart. Het gaat „Soest" om het onderdeel „sport" van de begroting voor het nu lopende jaar. Nieuwe investeringen werden bij de behandeling van deze begroting in december, in de ijskast gezet in afwachting van de beleidsnota van burgemeester en wethouders. Het bestuur van „Soest" is van mening dat de investeringen, zoals opgenomen in een nota voor de raad van februari 1978, op korte termijn noodzakelijk zijn. Daar wil men met de raadsleden over praten. Het gesprek begint om 20.00 uur. Het resultaat van een gesprek tussen vertegenwoordigers van de bewoners commissies Soesterveen en Weegbree straat en het gemeentebestuur over de enige tijd geleden aangebrachte hek werken, is geweest dat het college besloten heeft de hekwerken tussen de flats Kamperfoeliestraat 61 t.m. 119 en Weegbreestraat 77 t.m. 135 te laten verwijderen. Bij de hekwerken in het verlengde van de kopgevels van de flats wordt een beplanting aange bracht. De bewonerscommissies hadden geen moeite met het afsluiten van de door gang tussen de flats Dalweg en Kam perfoeliestraat. Deze maatregel was genomen om het brom- en fietsverkeer daar tegen te houden. Op dinsdagavond 13 maart a.s. is de heer A. J. H. Plekkepoel van de Parklaan te gast bij het openbaar fractieberaad van „Progressief Soest". De weigering tot uitbreiding van zijn benzinevoorkooppunt is één van de agendapunten van de komende raadsvergadering deze maand. Iedereen die belangstelling heeft voor de raadsagenda is welkom bij de openbare discussie die de fractie van P.S. (Jan Visser, Leidje Tomassen en Jan Nuijten) steeds twee dagen vóór de raadsvergadering organiseert in ge bouw Welzijn, Kamer 3, aan de Lange Brinkweg 79. Gespreksleider is Elbert van der Meyde. Aanvang: 19.45 uur. Omdat geen van de raadsleden gerea geerd heeft op een brief van 21 decem ber van het vorig jaar geldt voortaan dat de eerste 1% uur van de vergade ringen van de raad en de raadscom missies niet mag worden gerookt. Dat rookverbod geldt de lokaliteit, de zaal, waar men vergadert en dat betekent dat ook het publiek niet mag roken. Het rookverbod geldt bijvoorbeeld niet voor de vergadering van de sportstich ting en ook niet voor hoorzittingen en informatieavonden. Het is niet meer of minder dan zelfdiscipline van de raadsleden en dan alleen nog als zij als zodanig in functie zijn. Foto Herman van Dam Willem \an Beuge. de inmiddels landelijk bekend geworden scheepsmudvlbouwcr uit bovsi kuiui \anu\unu. woensdag 7 maart op de televisie in het programma „\an Gewest tot Gewest". Drie man, twee kamera-mensen van t'inetone en re gisseur De Ruyter van het t.v.-programma, hebben \orige week donderdag opnamen gemaakt van de „Hollandse Twee dekker"; de boot uit de 17e eeuw waaraan wij in onze krant van 14 februari een artikel w ijdden. Van Beuge vertelt in „Van Gewest tot Gewest" wat hem bewogen heeft scheepsmodelbouwer te worden en hoe hij er in geslaagd is de „Hollandse Tweedekker" perfect na te bouwen. Het model wordt, uiteraard, van binnen en \hii buiten getoond. „Van Gewest tot Gewest" wordt uitgezonden tussen 19.00 en 30.00 uur op .Nederland 1. Op de foto Willem van Beuge achter de tafel onder de schijnwerpers; achter hem regisseur De Kuyter. Vraag ons vrijblijvend uitgebreide documentatie of haai 'n deel op zicht bij:

Soester Courant | 1979 | | pagina 3