Start woningbouw Overhees 2/2 pas augustus 1980 „Licht" in de wijk Overhees 2 4.98 ,9.95 a 4.98 Juniorenorkesten muziekschool traden op in Soest Overhees Vragen over planwijziging Gemengde Japanse mix Extra belegen VERSE ROOMBOTER HACHÉVLEES HACHEVLEES Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Inschrijven niet vóór eind 1979 ALLEEN DONDERDAG 250 gram van 3.65 voor 250 gram ALLEEN DONDERDAG 500 gram Hierbij 500 gram I gesneden uien gratis ALLEEN DONDERDAG Kilo Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 500 gram gesneden UIEN GRATIS bij aankoop van 500 cjram Woensdag 14 maart 1979 57e jaargang no 29 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H.E. J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat.prijs W.A. All-Risks ƒ10.000,- ƒ207,- ƒ474,- ƒ12.000,- ƒ226,- ƒ541,- ƒ14.000,- ƒ238,- ƒ595,- ƒ16.000,- ƒ265,- ƒ671,- ƒ18.000,- 273,- ƒ721,- ƒ20.000,- 282,- ƒ781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn „De Man-Vrouw polis". Wij leggen u hem graag uit. HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.2% (hnl II li Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 De vorige week donderdag gehouden informatieavond over de tweede bouwfase van de wijk Overhees 2, bedoeld voor de gemeenteraadsleden, werd ook bijgewoond door een groot aantal belangstellenden. Van belang voor hen zal geweest zijn de mededeling dat pas na de bouwvakvakantie van 1980 met de realisatie begonnen kan worden; dat inschrijving voor één van de 197 daar te bouwen huizen op zijn vroegst eind dit jaar, maar vermoedelijk wel enige maanden later zal kunnen gebeuren; dat over de huur-c.q. koopprijzen nog niet veel zinnigs te zeggen is en dat dit keer óók huurders van particuliere woningen voor een huis in dit deel van Overhees in aanmerking zullen komen. Verder werd er althans voor de gegadigden weinig interessant gepraat over de technische kant van de zaak als het risico dat de gemeente loopt; het al dan niet ontbreken van de exploitatie-opzet; de grondprijs; de aansluiting van de wijk op het verkeersnet van Soest; de overschrijding van de plangrenzen en de woningbouw in de wijken Overhees 3 en 4. Wethouder Menne leidde de avond en hij werd daarbij geassisteerd door een handvol deskundigen. Vooral ir. J. B. Streefkerk had een belangrijke bijdra ge met zijn duidelijke uiteenzetting waarom Soest voor een andere werk wijze Koos. Wethouder Menne had daarover reeds opgemerkt dat door recente ontwikke lingen op de bouwmarkt, de gemeenten in staat waren zwaardere eisen te stellen. Was er vroeger een concurren tieslag op het terrein van de prijzen en dan dikwijls ten koste van de kwaliteit; nu kon door kwaliteitseisen te laten prevaleren een lage prijs bedongen worden. De bouwer zal bereid moeten zijn voor een bepaalde prijs een huis te bouwen dat geheel voldoet aan de eisen, die de gemeente gaat stellen. Wethouder Menne stelde daarbij dat de gemeente zich verplichtte de benodig de grond te verkopen voor een bepaal de prijs en hij verheelde niet dat bij deze werkwijze een zware controle op naleving van de eisen noodzakelijk was. De vragen van de raadsleden betroffen kwesties als het „waarom" van de wijziging in de tot nu toe gevoerde werkwijze; de ervaringen die men er elders mee opgedaan had; de inspraak van de toekomstige bewoners; de ver keersafwikkeling; de overschrijding van de plangrenzen. zoals goedgekeurd door de hogere overheid en een moge lijke vertraging daardoor van de reali satie. Ook de verdeling van de 197 huizen in huur- en koopwoningen kwam aan de orde met alles bij elkaar het resultaat dat in de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening, waar het concept-voorstel aan de orde zal ko men, nog veel informatie zal moeten worden verstrekt. Ir. Streefkerk zette uiteen dat het er nu omging dat de realisator van het pro- Letterlijk en figuurlijk komt er licht in de wijk Overhees 2. Na de onbeschrijfelijke ellende door winter en dooi wordt nu met voortvarendheid gewerkt aan een betere bereikbaarheid. Niet op verzoek van de bewoners werd éénrichtingverkeer ingesteld, waar een dag of tien geleden begonnen met door ondermeer het werkverkeer beter het wegschuiven van de ergste modder uit de voeten kan. Ook zijn er op en het dichten van de gaten, maar op sommige plaatsen, met behulp van aanzegging van de gemeente. Vrijdag stelconplaten, parkeerstroken aange- en ook zaterdag reeds (2 en 3 maart) legd, zodat er enige orde komt. Het was de onderaannemer Strumpel in de verzoek is uiteraard daar nu gebruik weer om waar mogelijk de wegen van te maken, alsmede van de grote begaanbaar te maken. Daar is men parkeerplaats bij de Gemshoorn, vorige week mee doorgegaan. Gaten in de wegen werden gedicht; Ook aan de afvoer van huisvuil wordt tegelpaadjes naar de huizen aangelegd het een en ander gedaan en mogelijk een werk dat in feite niet tot de kan binnenkort de vuilniswagen de werkzaamheden van de gemeente be- wijk in, voor wat betreft de wegen hoort omdat de tegels op privé grond Kornet, Gemshoorn en Draailier. Er is gelegd worden. na veel ellende „licht" voor de buurt- Er zijn inmiddels tien lichtmasten bewoners en de gemeente doet al het geplaatst, zodat het 's avonds althans mogelijke om de ellende spoedig tot het niet meer zo aards donker is. Er is een verleden te doen behoren. Voor de a.s. donderdag te houden raadsvergadering heeft de heer J. Visser, voorzitter van de fractie van Progressief Soest schriftelijke vragen ingediend over de herziening van het bestemmingsplan Overhees. Visser zegt daar niet van op de hoogte gesteld te zijn en het betreffende concept gekregen te hebben van een „burger". Zijn vragen luiden als volgt: 1. Waarom s'e r-°- te behandelen en/of deze reac zijn het ontwerp eerste herziening be- hes voor ons ter inzage te leggen? stemmingsplan Overhees van decem- 4. Bent u bereid het herzieningsplan ber 1978 en de bijbehorende planteke- z° snel mogelijk in te trekken ten be ning augustus 1978, nooit voor de hoeve van het woningbouwplan da raadsleden ter inzage gelegd? 2. Waar- aangepast moet worden aan het be om is de tekst van beide boekwerk- staande bestemmingsplan Overhees' jes vóór dat zij naar de artikel 8 in- 5. Zo niet, bent u dan bereid de eer stanties werden verstuurd voor over- s'e herziening alsnog in overleg mei leg (januari 1979) nooit aan de commis- de commissie inspraak en voorlichting sie r.o. voorgelegd ter toetsing? 3. zo snel mogelijk aan de bevolking Bent u bereid de reacties in de eerst- voor te leggen? volgende vergadering van de commis- AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f30,15 Brandinboedelverz v.a. f 1.75 Aansprakeiijkheidsverz. va f 3.95 Rechtsbijstandverz. v.a f 2.65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f55.90 Kinderen v.a. f 27,95 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24.85 Levensverzekering voor het hele gezin. Foto Herman van Dam De juniorenorkesten van de muziekschool tijdens hun optreden in de Petrus en Pauluskerk De twee juniorenorkesten van de Regionale Muziekschool Amersfoort hebben zich woensdagavond 7 maart met veel succes gemanifesteerd in de Petrus- en Pauluskerk in Soest. Het publiek, dat de zaal bijna geheel vulde, volgde geïnteresseerd de verrichtingen van de jeugdige orkestleden en gaf herhaalde lijk blijk van zijn waardering. Rond het optreden van het A-orkest, waarin overwegend de jongere leerlin gen spelen, bouwde dirigent Qui van Woerdekom een instrumentenparade, bedoeld om kinderen die dit jaar toe komen aan een instrumentkeus inzicht te geven in de vele mogelijkheden. Hij liet de verschillende instrumenten van het symfonisch bezette orkest (strij kers, blazers, slagwerkzich presente ren en in enkele composities horen hoe zo'n groot geheel samenklinkt. Tussen door kregen de niet in het orkest vertegenwoordigde instrumenten ge legenheid zich te laten horen: gitaar, harp, accordeon, blokfluiten, kerk orgel en electronisch orgel. Na de pauze gaf het B-orkest, bestaan de uit iets oudere en in 't algemeen meer gevorderde leerlingen, een echt concert. Op het programma stonden werken van Benda, Roman, Pleyel, Schubert en van een van de RMA-lera- ren die ook componist is: Wim Fran ken. Op het bekende Eurovisie-thema, afkomstig van de 17e-eeuwse Frans man M. A. de Charpentier, heeft Wim Franken een reeks orkestvariaties ge schreven; gematigd moderne muziek waarin vooral de orkestrale kleuren het volle pond krijgen. Technisch en muzikaal geen gemakkelijk werk ook, maar het juniorenorkest sloeg er zich onder de inspirerende leiding van Qui van Woerdekom prima doorheen. Hij mocht na afloop dan ook uit handen van mevrouw Miep Zijlstra, waarne mend directeur van de RMA, een bloemstuk in ontvangst nemen. De avond was geopend door mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg, wethou der van Soest en vice-voorzitter van het bestuur van de Regionale Muziek school. Zij herinnerde er onder meer aan dat de muziekschool in Soest sinds de ingebruikneming van het nieuwe pand aan het Kerkplein (naast de Petrus- en Pauluskerk) een positieve ontwikkeling doormaakt. Mevrouw Zijlstra wees in haar slotwoord nog op het belang en het plezier van het samen musiceren, waarvoor de RMA zich in haar beleid actief inzet. Enkele weken tevoren, vrijdagavond 23 februari, was dat ook al gebleken tijdens een leerlingenuitvoering in de aula van de muziekschool in Soest. Elk jaar wordt deze als voordrachts oefening bedoelde uitvoering gegeven; nu voor het eerst in het eigen gebouw, dat eigenlijk te klein bleek voor de belangstelling. „We zijn met vrienden onder elkaar", zo typeerde mevrouw Zijlstra de avond. Een aantal Soester leerlingen trad op in verschillende bezettingen. Er was een vioolgroepje dat nog maar enkele maanden les heeft en er speelden oudere leerlingen die er jaren op hadden zitten. De avond werd geopend en besloten met muziek door de samenspelgroep van de muziek school in Soest onder leiding van de heer Johan G. de Boer (gitaarleraar). In deze groep klinken gitaren, fluiten en strijkinstrumenten. De heer De Boer bewerkt zëif de muziek voor dit ensemble. Ook dit optreden was weer een overtuigend bewijs van de nadruk die de RMA op het samen musiceren legt, tot plezier van de leerlingen èn hun ouders die dat op deze avond met veel applaus ondersteunden. HYPOTHEEK IMODIG? Rente v.a. 8,4% Wij lichten u graag vrijblijvend in. G. VAN KOUWENDAAL ./Burg. Grothcstr. Ha I V Soest - Tel. «2155-1 «4 fi/l ject te maken zou krijgen met stringen te richtlijnen van de plaatselijke over heid. Daaraan zou hij moeten voldoen, wilde hij in aanmerking komen voor de opdracht. De taak van de gemeente raad werd het deze richtlijnen en eisen te formuleren. Gezien de grootte van het totale project meende Streefkerk dat met één realisator in zee gegaan kon worden. Uiteindelijk moest het ook voor de bouwer interessant blijven. Enkele raadsleden veronderstelden dat de aansluiting van de Di Lasso straat op de Vrijheidsweg (een haakse- aansluiting) problemen zou gaan ge ven. Het verkeer op de Vrijheidsweg zou drukker worden en dientengevol ge ook het verkeer door de achterlig gende woonwijken. De planopstellers meenden echter dat één, door ver keerslichten beveiligde oversteek plaats, voor de gehele wijk Overhees noodzakelijk was. Alle andere wijkwe- gen hebben een T-aansluiting op de Koningsweg. Ook hierover wordt in de commissie R.O. verder gepraat. Dan komt ook aar. de orde een voorstel om de huidige aansluiting van de Willaertstraat op de Koningsweg, oorspronkelijk slechts bedoeld als bouwverkeersweg, te handhaven. Het wijkcentrum De Borg zou daarmee gediend zijn. Wijken 3 en 4 Na de oplevering van de woningen in Overhees 2-tweede fase, hoopt men direct door te kunnen bouwen in de wijken Overhees 3 en 4. Dat betreft dan zo'n 800 woningen. Het neemt niet weg dat nu, na de oplevering van Overhees 2-eerste fase, er een stagnatie in de Soester woning bouw valt van circa anderhalf jaar. De eerste herziening van het bestem mingsplan Overhees, die betrekking heeft op een plangrensverschuiving, zal volgens wethouder Menne eerst eind 1979 aan de raad voorgelegd kunnen worden. En dat betekent dat met de bouw van de woningen in Overhees 2/2 pas ruim een half jaar later (na de bouwvakantie 1980) begon nen kan worden. Gezien de dan verkregen goedkeuring voor de planwijziging, hoopt de ge meente dan wel door te kunnen gaan met woningbouw in de wijken Over hees 3 en 4. Tenslotte werd dan nog na veel vragen vrij gegeven dat 47% van de 197 huizen in de huursector gereali seerd zal worden en 53% in de koop sector; dat de huren zo mogelijk lager zullen zijn dan in het opgeleverde gedeelte van Overhees 2 en dat, om voor een premiekoopwoning in aan merking te komen, de maximum in komensgrens op 50.000 gulden per jaar zal worden gesteld. Het plannetje Overhees 2, tweede bouwfase. Linksboven het geplande kruispunt Vrijheidsweg-Di Lassostraat; links onder de „ingepaste" kwekerij Van Oest. Rechts is de bestemming „school" gereserveerd voor de uitbreiding van de Kar dinaal Alfrinkmavo. Problemen gaan er komen van politieke zijde over de aansluiting van de Di Las sostraat op de Vrijheidsweg en de inpassing van de kwekerij. Daarmee is de oorspronkelijke plangrens overschreden. „Grote" bezwaren zou de bouw van de 197 woningen wel eens ernstig kunnen vertragen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1