I Fraaie 3-0 winst voor Dames SVV/Stam 2 Weer fraaie winst voor Heren I van Bed Stars I 8 BDC teams besluiten kompetitie met wisselend sukses Shot behaalt belangrijk punt tegen VEV Volleybal-Interland in Doorn Wisselend succes voor Overhees-teams Basketbal: Volleybal: Tafeltennis ^■ggifgr Laatste sportinstuif Handbal: ^03(< I' Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Tafeltennis: VOOR AL UW SPORTEN J «van Zal 21 Soestor Courant van woensdag 14 maart 1079 21 Het tweede damesteam behaalde een fraaie 3-0 overwinning op het Amsterdam se Delta Lloyd/AMVJ 2 die op de vierde plaats van de derde divisie prijkt. Door een enorme inzet van de speelsters kwam er voor het publiek een leuke wedstrijd uit. Aan het begin van de eerste set waren de Soester dames wel wat nerveus. Binnen enkele seconden stonden ze daarom al met 0-4 achter waarop coach Jan Lijkedijk direkt een time-out aanvroeg. Dit leverde nog niet veel extra op, want al snel was de achterstand uitgelopen tot 5-11. Toen kwam de ommekeer en werd verrassender gespeeld, terwijl verdedigend de SVV-sters veel meer wisten te halen. De inzet werd groter terwijl ook het zelfvertrouwen toenam. Het werd uiteindelijk zelfs een 15-13 overwinning voor de Soester dames. De tweede set werd direkt al fors gestart, binnen korte tijd stonden SW/Stam dames al op 6-1 voorsprong. De dames gingen door met als uitblink ster in de aanval, Wil van de Brink en wisten een grotere voorsprong op te bouwen van 11-5. Zonder nog veel extra problemen wonnen de SVV-sters met 15-7. Ook de derde set werd weer beheerst door het harde werken van de dames met daarbij Joke Majoor als speelster die bijna alle onmogelijke ballen nog eens extra in het spel weet te brengen. De derde set werd na een 14-4 voorsprong gewonnen met 15-7. Het eerste damesteam moest weer punten uit handen geven. In de wed strijd tegen Energo werd met 2-3 verloren, nadat de dames de eerste set net op het nippertje hadden gewonnen met 15-13. De Soester dames waren echter wat traag en konden niet op tegen een formidabele verdediging van Energo. De tweede en derde set wer den verloren en wel met 7-15 en 13-15. In de vierde set kwamen de SVV-sters terug en zagen kans deze set weer in een 15-9 winst om te zetten. Toen hadden ze moeten doorzetten, dit lukte echter niet waardoor met 7-15 werd verloren. Heren De teams die uitkomen in de eerste klasse heren van de Nevobo kompetitie hebben voor SVV wisselende resulta ten opgeleverd. Het eerste herenteam verloor in Woudenberg van Wouden berg 1 die op de tweede plaats van de eerste klasse staat. Door ziekte van Ted Zonderland en blessure van Gijs Egbers konden de. heren niet op volle sterkte aantreden. Het spel in het begin van de eerste set was geheel voor Woudenberg die een voorsprong wist te behalen van 14-8. De heren van SW kwamen echter terug en wisten in te lopen tot 14-14, waarna Woudenberg het spel afmaakte met 16-14. De tweede en derde set gaven een zelfde beeld, ook hier vanaf het begin een forse achterstand, die niet meer kon worden goedgemaakt. Deze sets werden verlo ren met 15-11 en 15-8. Het tweede herenteam van SVV had minimaal een gelijkspel moeten beha len op Vios 2. Dit gebeurde niet de heren verloren met 1-3, hetgeen in het geheel niet nodig was. Er werd nogal roekeloos gespeeld in de aanval;.in de verdediging waren de SVV-ers duide lijk sterker dan Vios. De eerste set ging in het begin gelijk op, maar toen Vios punten wist te behalen klapten de SVV heren in en verloren de set met 5-15. In de tweede set kwam SW 2 duidelijk terug en bracht beter spel, vooral in de aanval werd zuiverder gespeeld. Een setwinst van 15-12 was dus op zijn plaats. In de derde set lieten de SW- ers Vios weer teveel in hun spel waardoor met 4-15 werd verloren. In de vierde set herstelden de SVV-ers zich en wisten gelijk spel te bieden met Vios 2. Door enkele onvolkomenheden tegen het eind van de set werd met 14-16 verloren. De wedstrijd tussen SSS 2 en SW 3 liep, in het voordeel van de Soesters af. De heren blonken uit in het blokkeren van de verrassende middenaanval van de Barneveldse ploeg, vooral in de eerste 2 sets werd de aanval van SSS hierdoor aan banden gelegd. In de derde set zakten de rood/witten wat terug en moesten setwinst uit handen geven. In de vierde set herstelden de heren zich weer snel en wisten een 10-2 voorsprong op te bouwen. Toch werd slechts krap verloren met 16-14. De setstanden waren 15-10, 15-8, 4-15 en 16-14. Dames Het derde damesteam van de Soester Volleybal Vereniging had weinig moei te met het op de onderste plaats staande Spirit 2. Al begon het spel in de eerste set wat stroef de dames hebben in geen van de drie sets problemen gehad om de set in winst om te zetten. De setstanden waren 7-15,10-15 en 9-15. Het vijfde damesteam won met 3-0 van SW 4. Toch verliep het voor de dames van SW 5 niet gemakkelijk, bij vlagen speelden de jeugdige speelsters van SW 4 zeer goed volleybal. Aanvallend was SVV 5 echter sterker tegen het voor elk punt vechtende SW 4. Set standen waren 15-6, 15-13 en 15-11. Het negende damesteam verloor met 2-1 van Voleem 2. De setstanden waren 7-15, 7-15 en 17-15. Bij de dames won verder SVV 7 nog met 0-3 van Olympia 7, setstanden waren 6-15, 10-15 en 8-15. Meisjesjeugd Het meisjes juniorenteam verloor met 2-0 van Olympia b. De eerste set werd met 7-15 verloren. In de tweede set ging het beter, er werd meer geblokkeerd maar toch werd er weer verloren en wel met 10-15. Meisjes B won ook afgelopen donderdagavond weer al on dervonden de meisjes in Olympia d meer tegenstand. Er werd met 10-15 en 9-15 gewonnen waarbij opviel dat de meisjes best kunnen en durven aan te vallen. Jongens jeugd Ook jongens a won afgelopen donder dag en wel met 2-0. De setstanden waren 15-2 en 15-2, hetgeen een duide lijke afspiegeling was van de wed strijd, die zeer eenzijdig was. Programma voor de komende week Het eerste en tweede team van SW speelt weer verre wedstrijden. Dames SVV 1 speelt zaterdagavond tegen koploper uit de eerste divisie Sarto in Tilburg, terwijl dames SVV 2 eveneens tegen de koploper spelen nu uit de derde divisie Thornax uit Woerden. Winst hoe ft'dus niet te worden veracht deze week. Het vijfde damesteam speelt in Amersfoort tegen WA 1 donderdagavond om 20.00 uur. ,Het tweede herenteam van SW speelt in Scherpenzeel om 21.30 uur tegen Set Up de koploper uit de eerste klasse. In Baarn worden vanavond de volgen de wedstrijden gespeeld: Dames BG&SV 4 - SW 8 om 19.30 uur en heren BG&SV 2 tegen SVV 6 even eens om 19.30 uur. In Soest worden op donderdagavond gespeeld: 20.00 uur dames SW 3 - Vios 2 21.15 uur dames SW 4 - NVC 2 19.00 uur dames SW 9 - Olympia 7 21.15 uur heren SW 1 - NVC 1 18.10 uur meisjes Olympia e - SW c en Olympia f - SVV d 20.00 uur SW 3 - Olympia 2 heren 21.15 uur SW 4 - Olympia 4 heren 20.00 uur SW 5 - Olympia 3 heren Het eerste team wist de belangrijke wedstrijd tegen Huizen 16 met 6-4 te winnen, zodat het kampioenschap hen nauwelijks nog kan ontgaan. Dankzij twee overwinningen van Herman Habes en Paul Ebbeling, en een van Michel Chamoun, moest het dubbelspel de beslissing brengen. Door de Soester zege vergaarde het team twee zeer kostbare punten. SPORTS m Spelmoment uit de basketbalwedstrijd Red Stars tegen Argus uit Den Haag Het is voor de basketbalvereniging The Red Stars weer een uitstekend weekeinde geweest. Heren 1 wist wederom te winnen, de meisjes en jongens junioren A gingen op landelijk niveau ook met de eer strijken. Voorts werd meisjes kadetten a kampioen en slechts één domper was de nederlaag van het eerste damesteam. Het eerste herenteam speelde zaterdag tegen Argus uit Den Haag. Momenteel is elke wedstrijd, die het team speelt een zware opgave en zo ook de ontmoe ting tegen het lager geplaatst staande Argus. De Soester formatie echter blijft verrassend goed spelen en ook nu weer had Argus bijzonder veel moeite. Met een goede man-to-man verdedi ging van Soester zijde gelukte het de Hagenaars niet door de verdediging heen te breken, waar tegenover Red Stars aanvallend wel gevaarlijk was. Een fraaie 49-34 ruststand was het resultaat, zodat er hoop was op een overwinning. Toch wist in de beginfase Argus, vooral door enkele snelle breaks terug te komen, waardoor na tien minuten in de tweede helft de stand weer in evenwicht was 69-69. De Soester heren herstelden zich echter uitstekend, wisten weer orde op zaken te stéllen en zodoende deze wedstrijd verdiend met 86-77 te winnen. Dames Het eerste damesteam van Red Stars zal stellig volgend seizoen een stapje terug moeten gaan gezien de beslist niet nodige nederlaag tegen het Gro ningse Olympia. Bij winst van de Soester dames was er nog een redelijke mogelijkheid tot behoud in de eerste divisie, maar door deze nederlaag van het Soester team zullen ze volgend seizoen een trapje lager moeten spe len. Bij de rust was er nog hoop op een goed eindresultaat. Ruststand was 21-23, maar in de tweede helft zakte het Soester team weg en kon Olympia zegevierend naar Groningen terug gaan 46-57. Jeugd De beide jeugdteams hebben het op landelijk niveau uitstekend gedaan. Beide teams speelden tegen het Leidse Parker, Voor de meisjes was er in feite helemaal geen tegenstand want wat het Leidse meisjesteam aan basketbal liet zien was bedroevend. Bij de rust hadden de Parker meisjes slechts vijf punten gescoord. De eindstand werd bepaald op 99-29. De jongens hadden het tegen Parker echter wat moeilij ker, waardoor de wedstrijd ook wat aantrekkelijker werd. Een goede eerste helft met als resultaat 48-39 was Ook het tweede team moest tegen Hui zen aantreden. Het werd een bijzonder spannende strijd die op het nippertje werd verloren. Huizen 17 - Overhees 2 eindigde in 6-4. Het derde team doet het steeds be ter. U.B.T.V. 10 had dan ook geen schijn van kans en werd met 10-0 aan de zegekar gebonden. Het is jammer dat dit team in het begin van de competitie wat punten heeft verloren anders had het zeker de toppositie bezet. Overhees 4 was het derde team dat l deze week tegen Hulzen achter de ta- fel kwam. En voor de derde maal i kwam de eindstand op 6-4 uit. Ditmaal in het voordeel van Huizen 18. Het vijfde en zesde team konden ook deze week geen punten vergaren. Beiden verloren van resp. Buna 8 en Quick 19. Voor het zesde team kan als excuus worden aangevoerd dat zij on volledig waren, zodat zij al direkt een 3-0 achterstand hadden. De jeugd liet het deze week afweten. Beide teams verloren met 9-1. Het eer ste team van Victoria 7, het tweede van Niké 7. Eric Brongers en Ronnie Rebel zorg den voor het tegenpunt. De laatste sportinstuif van het seizoen 1978-1979 wordt zaterdag 17 maart in de sporthal Beukendal gehouden. De or ganisatie heeft besloten om het seizoen feestelijk af te sluiten en daarvoor een soort „zeskamp" te organiseren. De instuif begint om 9 uur en de kosten bedragen één gulden. De zaal van de sporthal mag alleen met sportschoeisel of op blote voeten worden betreden. De dames en heren van BDC hadden deze laatste kompetitiedag bezoek van de teams van U.D. uit Utrecht. Er zou gesproken kunnen worden van derby's; er bestaat grote rivaliteit tussen zowel de dames - als herenteams. Dit vind zijn oorzaak in het feit dat de damestrainer van BDC bij U.D. vandaan komt. Gezien de stand op de ranglijst, alle teams staan veilig, zou het een leuke middag kunnen worden waar vrijuit gespeeld kon worden. De dames van BDC namen na 2 min. de leiding door een goed doelpunt van Ada Pronk na aanspelen van Ria Pronk. Doordat beide teams reeds lang tegen elkaar spelen en elkaar dus goed kennen duurde het lange tijd voor er weer iets gebeurde. In de tiende min. mocht Tineke Simons een strafworp nemen nadat een van de BDC speel sters onregelementair werd gestopt, maar zij miste. Toch was het Tineke Simons die enkele minuten later de stand op 2-0 bracht met een prachtig diagonaal schot vanuit de hoek. BDC ging goed door en Jacintha Tolboom liet 3-0 aantekenen. U.D. scoorde de aansluitingstreffer uit een strafworp en liet kort erna door onoplettendheid in de BDC-verdediging 3-2 aantekenen. BDC liet zich niet afschrikken en bleef doorgaan, het was Nel Pronk pie de voorsprong weer op twee punten bracht. Op slag van rust mocht U.D. een strafworp nemen maar deze werd overgeschoten zodat de rust met een 4-2 voorsprong aanbrak. Na rust starte U.D. fel en dit resulteer de in een strafworp die benut werd. Jacintha Tolboom scoorde meteen goed 5-3 uit de tweede lijn. Nadat Nel Pronk niet goed werd „verdedigd" mocht zij zelf de strafworp nemen maar zij faalde. U.D. kwam in de vijftiende minuut terug tot 5-4. BDC vergrote de voorsprong regelmatig door doelpunten van Tineke Simons en twee doelpunten van Ria Pronk tot 8-6. Twee minuten voor tijd ging U.D. man verdediging spelen, BDC maakte hiervan gebruik en liet door Nel Pronk 9-6 aantekenen wat tevens de eindstand was. Hierdoor eindigden de dames op een vierde plaats wat inhoud dat zij dit jaar niet automatisch geplaatst zijn voor de beker en nu via de afdelingsbeker moeten gaan proberen om volgend seizoen weer mee te kunnen doen. Heren De heren van BDC begonnen rommelig en kwamen al gauw achter te staan. Dit duurde niet lang want Sjaak Smee- ing maakte uit de volgende aanval gelijk. Paul v.d. Deyssel werd onregel- mentair gestopt en Cleem Diemers mocht de strafworp nemen maar hij miste. Tot 2-2 gingen beide teams ge lijk op, waarna de BDC heren het ini tiatief namen en uitliepen tot 5-2. Uit een break scoorde U.D. 5-3. Sjaak Smeeing ging in de aanval en ging zelf goed door en scoorde 6-3. U.D. kwam terug met een goed doelpunt vanuit de hoek. Cleem Diemers vergrote de voor sprong na goed aanspelen van Frank Verweijen. U.D. gooide er een schepje bovenop wat resulteerde in twee strafworpen, maar de tot dan toe goed keepende Edwin Zoetelief wist beide te stoppen. Toch kon hij niet verhinderen dat U.D. terugkwam tot 7-6. Door doelpunten van Sjaak Smeeing, Frank Verweijen en Henk Veenendaal kwam de rust met een 10-7 voorsprong. Iedereen dacht dat het gebeurd was met de U.D.ploeg, maar dat liep an ders. Door rommelig spel en scheids rechterlijke dwalingen rukte U.D. op tot 10-10 waarna Cleem Diemers BDC weer de leiding gaf. U.D. kwam weer gelijk door een break, waarna Ries Smeeing de stand op 12-11 kon brengen. Uit een situatie op het middenveld, waar BDC een vrije bal moest hebben maar niet kreeg, scoorde U.D. gelijk uit een strafworp nadat een U.D. aanvaller niet goed was afgestopt door Henk Veenendaal. Deze strafworp werd in eerste instantie gemist maar uit de terugspringende bal kon U.D. toch scoren. Hierdoor een beetje uit het veld gesla gen kon U.D. de leiding nemen, maar het was Cleem Diemers die beide partijen weer op gelijke hoogte bracht. Het rommelde bij BDC en U.D. maakte hier gebruik van door viermaal te scoren. Ries Smeeing mocht dan nog 14-17 scoren maar dat kon niet verhe len dat de winst meeging naar Utrecht. De heren van BDC eindigden de kompetitie op de derde plaats zodat zij wel geplaatst zijn voor de beker. Foto Herman van Dam de basis voor de eindoverwinning, want in de tweede helft kwam Parker nog goed terug, doch de voorsprong van de Red Stars jongens was voldoen de om een verdiende 84-80 overwinning te behalen. Meisjes kadetten A kampioen De eerste kampioen is gevallen en deze eer is te beurt gevallen aan het meisjes kadetten a team dat slechts één wed strijd dit seizoen heeft verloren en afgelopen zaterdag via een ruime 77-22 overwinning op het Spakenburgse An- guilla niet meer bereikbaar werd voor de tegenstandsters. Bloemen waren er van de vereniging alsmede kreeg elke speelster van het team een fraaie herinneringsmedaille. Van het distriktsbestuur was de heer Van de Burg gekomen, die het team een fraaie plakette aanbod met de vermelding van het behaalde kampioenschap. Hierna werd er nog gezellig nagevierd in het restaurant. Felicitaties aan Re- linde Bolwerk, die als coach van dit team tot deze prestatie kwam. Overige uitslagen: De jongens adspiranten b verloren met 18-71 van Blaricum a. De meisjes kadetten b konden ook niet tot winst komen tegen BVH 11-40. Wel winst was er voor de meisjes adspiranten b, die Anguilla a met 17-12 wisten te ver slaan. De jongens kadetten b speelden in een leuke wedstrijd tegen BVH en wonnen dit duel met 34-24. Basketbal komend weekeinde: Landelijk ligt alles het komend week einde stil. Zondag is er vanaf vijf uur weer basketbal in Beukendal met di verse jeugdteams en enkele senioren teams. op deSlotlaan De nieuwe kollektie badkostuums en zonnejurken is nu aanwezig. Sprankelende fleurige dessins in de bekende merken Armonia, Fürgtenberg, Bleyle. Komt u eens kijken in onze speciale afdeling waarin u een grote verscheiden heid vindt waaruit u gemakkelijk keuze maakt. Speciale pascabine is aanwezig. Prospectus op aanvraag worden u toegezonden. ff Slotlaan 130-Zeist-Tel. 03404-2 5734' I Donderdag 15 maart 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag lf'maart 1979, 8.45 -12.00 uur Sportinstuif 8.45 10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar 10.30 -12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar Zondag 18 maart 1979. 10.00 -17.00 uur handbalwedstrijden. 17.00 22.30 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 17 maart 1979. 10.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 18 maart 1979. 11.00 17.00 uur badminton. In verband met de in 't Gooi gespeelde tafeltennisinterland Nederland-Polen konden deze week niet alle competitiewedstrijden doorgang vinden. Wel in actie kwam het eerste seniorenteam dat zich via een 5-5 score tegen het sterke VEV 1 weer wat steviger op de derde plaats nestelde. Het tweede seniorenteam moest definitief afhaken voor het kampioenschap door een 6-4 verlies tegen Quick 4. De beide landelijke jeugdteams behaalden weer zeer knappe overwinningen. Het eerste jeugdteam versloeg The Victory uit Weesp met 6-4, terwijl het tweede jeugdteam de ongeslagen koploper Twenty one up 1 met 6-4 haar eerste nederlaag toebracht. Het eerste seniorenteam speelde afge lopen zaterdag tegen het op de tweede plaats staande VEV 1 uit Hilversum. Bij een overwinning zouden de Soeste- naren de tweede plaats overnemen, maar dit heeft er eigenlijk geen mo ment ingezeten. Telkens nam VEV een set voorsprong, waarna Shot dan weer gelijk maakte. Dit duurde voort tot de stand 4-5 in het voordeel van de Hilver summers. Toen leek de VEV-speler Wim Moggre in zijn wedstrijd tegen René Daselaar het beslissende zesde punt te gaan scoren. Na een verloren eerste game wist René Daselaar ech ter de volgende twee games op zijn naam te brengen, zodat Shot toch nog een punt aan deze ontmoeting over hield. Shot behield tevens haar ongeslagen thuis record, aangezien men sinds men in de landelijke competitie uitkomt thuis nog niet. verloren heeft. De pun ten voor Shot werden gescoord door Harry Maassen en René Daselaar, die beiden tweemaal wonnen en tevens het dubbel op hun naam brachten. Dirk Schuiling kwam in deze wedstrijd net iets tekort om een partij te winnen, Voor volgende week staat er geen competitiewedstrijd op het program ma, aangezien de spelers van het eerste seniorenteam dan deelnemen aan de Nederlandse kampioenschap pen tafeltennis te Utrecht. Het tweede seniorenteam moest met een invaller aantreden tegen het sterke Quick 4. Mede hierdoor werd een 6-4 nederlaag geleden. Gerrit Leeflang wist met sterk spel twee overwinnin- SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi gen te behalen, terwijl Bert van Velzen daar een winstpartij aan toevoegde. Invaller Joop Kok kon ondanks fana tieke tegenstand geen partij op zijn naam brengen. De komende twee we ken speelt dit team tegen wat zwak kere tegenstanders. Wanneer men weer compleet is, moet men hier de nodige punten uit kunnen halen. Het eerste jeugdteam speelde voor de vierde maal dit jaar tegen The Victory uit Weesp. Uit de voorafgaande drie ontmoetingen hadden de Shotspelers slechts een punt weten te vergaren. Nu echter, met de wetenschap dat de koppositie in de landelijk B-klasse op het spel stond, traden de Shotspelers extra gemotiveerd aan, hetgeen resul teerde in een verdiende 6-4 zege. Mar cel Vrakking en Nicky Baba zegevier den ieder twee maal en wonnen tevens de dubbel, terwijl Edwin Luyben voor het beslissende zesde punt zorgde. Het tweede jeugdteam zorgde voor een zeer grote verrassing door in Rotter dam de nog ongeslagen koploper Twenty one up 1 een 6-4 nederlaag toe te brengen. Thuis werd indertijd met 8-2 van dit team verloren. Arnold Appelhof, die aan een zeer goede competitie bezig is, legde met drie winstpartijen de basis voor deze over winning, terwijl Gerhard Busch en Adri Derksen ieder een partij wonnen. Ook het dubbel was verrassenderwijs voor de Shotspelers. Overige uitslagen senioren: Shot 3-Good Luck 3: 0-10, Shot 9-Bun- shot 4: 0-10. Overige uitslagen jeugd: Metac l-Shot 3: 3-7, Shot 4-Quick 2: 3-7, Shot 5-VEV 1: 3-7, Victoria 4-Shot 6: 3-7, Elan 2-Shot 7: 4-6, Shot 8-VEV 3: 8-2, Metac 5-Shot 9: 1-9, Huizen 9-Shot 10: 5-5, Shot ll-VEV 4: 6-4, Shot 12-Vi- tus 3: 10-0, Shot 13-VEV 5: 9-1, Huizen 12-Shot 14: 8-2, Shot 15-UBTV 2: 2-8. Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 - Tel. 110 18 Eenieder in Doorn, die de sport een warm hart toedraagt, staat een sportmanifestatie van de eerste orde te wachten. Want het zal waarschijnlijk nooit eerder gebeurd zijn, dat binnen de gemeentegrenzen van Doorn een heuse interlandwedstrijd heeft plaats gevonden. Het is dan ook een terecht trotse volleybalvereniging Unitas, die laat weten, dat zij op dinsdag 20 maart 's avonds om acht uur in de Sporthal Steinheim de organisatie verzorgt van de heren volleybal-interland Neder- land-Amerika. De Amerikanen: nu reeds bezig met de voorbereidingen voor de Olympische Spelen te Moskou in 1980, zijn bezig aan een toernee door Europa. Daar ze vorig jaar zeer goede tegenstand van ons nationale team kregen, stond ook voor dit jaar Nederland op het verlang lijstje. Omdat op het bondsbureau van de Ned. Volleybal bekend was, dat Doorn over een prachtige sporthal beschikt, zochten vertegenwoordigers van deze bond kontakt met de v.v. Unitas, om vanwege de centrale lig ging hier gelegenheid te krijgen de trainingen voor. het nationale team te verzorgen. De bond wilde hierin wel toestemmen. Het zoeken naar oplossingen voor het financiële probleem kostte heel wat hoofdbrekers. Maar dankzij de volle dige steun van de gemeente en het rondkrijgen van de sponsoring is de organiserende vereniging Unitas in Doorn we op de goede weg. De toeschouwersakkommodatie in de sporthal zal voor dit evenement uitge breid worden tot duizend plaatsen. Om de zaal vol te krijgen zijn in alle sporthallen van onze provincie aan plakbiljetten aangebracht. Ook zijn er uitnodigingen gegaan naar de in ons land vertoevende Amerikanen, te we ten de AFCENT in Limburg en de Amerikaanse kolonie in Soesterberg. Vanaf 1948 heeft Amerika negen keer tegen Nederland gespeeld. Dit bete kende negen overwinningen voor de Amerikanen, terwijl ze slechts vier sets behoefden af te staan. Dat ze in de vorig jaar gespeelde twee interlands drie sets moesten afstaan mag ken merkend genoemd worden voor de progressie in het spel van ons nationale team. Het Amerikaanse volleybal be hoort nog altijd tot de wereldtop. Vooral nu er voor de Olympische Spelen te Moskou een jong, sterk team geformeerd is, dat goede resultaten tegen de Oostbloklanden wil bereiken, mag het Nederlandse team rekenen op een sterke tegenstander. Voor het Ne derlandse team, dat de laatste jaren meedraait in de West-europese top, zijn door de Nationale Sektie Tech nische zaken de navolgende spe lers geselekteerdBert Goedkoop, Martin de Groot, Kees Koomen, Mar cel Sturkenboom en Ruud de Wit van Delta-Lloyd/AMVJ; Hans Krieger, Rob Lantsheer, Frank van Overeem en Chris Schmidt van Starlift; Bert Repa- ron en Wim Knip van Interlance Zaan '69: Henk van de Berg van Viano; Errol Rooy van Brevok; Gerard Wes- selink van Quick Orion en Johan van de Veen van Kuipers Holland D.G. Zij zullen met de trainers van het nationale team, de heren Jaap Kor- sloot uit Soest en Ben Krysik, de Amerikanen 20 maart in Doorn en 22 maart in Zevenbergen zo goed moge lijk partij geven. Als u getuige wilt zijn van deze voor Doorn unieke sportgebeurtenis, kunt u kaarten in de voorverkoop halen bij: opurthuis .Valkenburg Kampweg 6; Sigarenmagazijn Het Moortje', Dorps straat 14 en Drogisterij 'De Acacia', Kampweg 15 en 17, allen te Doorn. De entree voor deze volleybalinterland op 20 maart is 6,-.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21