;t HET VLEESCENTRUM Problemen Amersfoortse Muziekschool in Soester gemeenteraad 1.10 9 iler rn Het gereedschap waarmee u tennist WB-Soest oneens met hoofdbestuur Filmagenda Amersfoort Meningen van Lezers OUDWATER i CN> .V. ïloppen fpapier ngen enz. kkerij mït Directeur Artishock verlaat Soest Het ontbreken van neutraal onderwijs in Soest-Zuid wordt als een gemis ervaren Volkstuinen ook in Soest nodig Gestolen stereo-apparatuur terecht Boomplantdag op 21 en 22 maart Agenda Soester Gemeenschap Friese vereniging brengt revue Hondje weg Hondje terug Geen vrije doorgang Groothandel en Horeca service Magere runderlappen Hamlappen Schouderkarbonade Gehakt half-om-half Verse worst Tartaar Vleeskrabbetjes Garagebedrijf aan Parklaan slachtoffer van gemeenteraad Bij onroerendgoed-belasting ook „overlast" mee laten wegen Ruitersportcentrum Eldorado goedgekeurd door de F.N.R.S. SLAGROOM MOORKOPPEN BEL 020-21.44.44 PUZZELLIJN Geen inschrijfs- mogelijkheden Steenberghe II 22 23 Soester Courant van woensdag 14 maart 1979 23 Verkoop Reparatie 3-afdeling X ROMEO CASIONS t53-57-84 134-15979 oest service. R R. m TRAAT8 DN 13486 edestraat 29 Van donderdag- 15 maart t/m woens dag 21 maart 1919. Grand 1: tel. 033-14632. Peter Sellers als de doldwaze franse inspecteur „REVENGE OF THE PINK PANTHER". A.l. Dagelijks: 13.30 -18.30 - 21.15 uur. Zondag: 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur. Grand 2: Terence Hill en Bud Spencer ..EVEN EN ONEVEN". A.l. Dagelijks: 13.30 -18.30 - 21.15 uur. Zondag 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur. Grand 3: Peter Faber en Jadwina Janowska in .EXIT 7"16 jr. Dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur. Zondag: 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur. Grand 4: Monique van de Ven en Maria Schneider „EEN VROUW ALS EVA". 16 jr. Dagelijks: 13.45 -18.45-21.30 uur. Zondag: 13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur. Grand 5: Pier Paolo Pasolini's laatste film „SALO, OF DE 120 DAGEN VAN SODOM. 16 jr. Dagelijks: 13.45 -18.45 - 21.30 uur. Zondag: 13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur. Cinema 1: tel. 033-18900. Een hoogst gevaarlijke komedie „FOUL PLAY", met Goldie Hawn en Chevy Chase. 16 jr. Dagelijks: 1S.45 -18.45 - 21.30 uur. Zondag: 13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur. Cinema 2: Het zaad ontkiemt, de ter reur groeit. „THE INVASION OF THE BODY- SNATCHERS", met Donald Suther- land en Leonard Nimoy16 jr. Dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur. Zondag: 13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur. Euro: tel. 033-33655. Clint Eastwood, Lee van Cleef en Eli Watch „THE GOOD, THE BAD, AND THE UGLY". Regie: Sergio Leone, muziek: Enrico Morriconé. 12 jr. Dagelijks13.45 - 20.00 uur. Zaterdag: 16.15 en 20.00 uur. Woensdag: alleen 20.00 uur. Euro kindermatinee: „SJORS EN SJIMMIE IN HET LAND DER REU ZEN. A.l. Zaterdagen woensdag: 13.45 uur. Duo 1: tel. 033-16572. Doi-psschandaaltjes worden in de bed stee gedoofd „GRAAF-PORNOGRAAF 18 jr. Dagelijks: 14.15 - 19.15 - 21.30 uur. Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur. Duo 2: Bruce Li is de tijger „DE GOUDEN VUISTEN VAN DE TIJ GER. 12 jr. Dagelijks: 14.00 -19.00 - 21.15 uur. Zondag: 14.00 -16.15 -19.00 - 21.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1: 'n brok erotiek van de hoogste klasse „HET GENOT OM JE TE LA TEN GAAN". 18 jr. Vrijdag- en zaterdagavond 24.00 uur. Duo 2: James Caan en Robert Duvall. Zij zien er onschuldig uit, maar vor men een dodelijke groep. „THE KIL LER ELITE". 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond23.45 uur. André Oudheusden, méér dan zes jaar directeur van Artishock. gaat Soest verlaten. Hij heeft een functie aan vaard in Utrecht bij de Landelijke Stichting Beeldende Vorming, waar hij rond augustus in dienst zal treden. Oudheusden heeft op cultureel gebied In Soest veel tot stand gebracht. Zijn grootste verdienste is mogelijk wel dat hij er in slaagde het negatieve oordeel bij vele Soesters over de kunstenaars vereniging Artishock, om te buigen in een zeer positieve waardering. Verder werd aan de professionele aanpak van het werk veel gedaan; onderwijspro jecten, kursussen, tentoonstelling. Het gebouw aan de Steenhoffstraat werd steeds meer het culturele cen trum van Soest. De plaatselijke over heid stapte nog niet zo lang geleden daarom af van de vrij hardnekkige gewoonte om te blijven spreken van het „St. Joseph-gebouw". Nu heeft ledereen het over het Artishock- gebouw. Het ondergaat een vrij rigoureuze opknapbeurt en ook daarin heeft Oud heusden een forse hand gehad. Belang rijke bijdragen leverde hij in de dis cussies rond de toekomst van Soest en daarbij viel vooral zijn zakelijke bena dering op, vrij van alle sentimenten en emotionaliteit. Zijn werk in Soest werd bijzonder gewaardeerd bij het ministerie van CRM, dat Artishock menigmaal als voorbeeld gebruikte. Ook de plaatse lijke overheid stelde samenwerking met hem zeer op prijs. Artishock lijdt een gevoelig verlies: over zijn opvolging wordt druk overleg gevoerd. Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Lezers van de Soester Courant hebben door middel van de raadsverslagen kunnen volgen wat de bestemmings plannen voor de leegstaande Margriet- school zijn. Ook een aantal ouders, die het ont breken van neutraal onderwijs in Soest-Zuid als een gemis ervaren, heb ben dit gelezen. Toen dinsdag 6 maart de Van der Huchtschool definitief besloot over te willen gaan, vond deze groep ouders dat men verdere beslissingen van de gemeente niet lijdzaam moest afwach ten. Om de gemeente duidelijk te maken dat er behoefte is aan een neutrale school in Soest-Zuid zijn handtekenin gen van ouders verzameld. Deze ou ders zijn van plan hun kind(eren) op de Van der Huchtschool te plaat sen, wanneer deze school in augus tus 1979 in Soest-Zuid start. Een brief,met het verzoek de Margriet- school voor de Van Huchtschool beschikbaar te stellen en de handteke ningenlijst zijn afgelopen weekend naar B. en W„ de gemeenteraad en de fracties gezonden. Er was slechts drie dagen de tijd en in deze korte periode is natuurlijk maar een gedeelte van de ouders be reikt. In totaal plaatsen 32 ouders hun hand tekening voor 56 kinderen. Van deze kinderen zijn er 35 in de kleuter- en lagere schoolleeftijd en 21 zijn toekom stige leerlingen. De Van der Huchtschool, die momen teel in Overhees gevestigd is, brengt zelf een aantal kinderen mee. Het totaal aantal leerlingen lijkt vol doende om komend jaar een school te starten in Soest-Zuid. Daarbij trekt de Van der Huchtschool ook leerlingen aan van buiten de wijk. Angst voor de levensvatbaarheid van de school in de loop der tijd is dus niet reëel, ook gezien de prognose voor het kinderaantal in Soest-Zuid voor 1982. Dit aantal wordt door de gemeente gesteld op 510 kinderen. Dit is voldoende voor drie schooltypen, nl. katholiek, protestants-christelijk en neutraal onderwijs. Deze verdeling van schooltypen sluit beter aan bij de behoefte dan de hui dige. Ook voor de gemeenteraad moet dit duidelijk zijn. Verder lijkt het niet zinvol een school gebouw de bestemming van biblio theek te geven, als er in die wijk be hoefte bestaat aan nog een schoolty pe. Gelukkig blijkt uit de raadsverslagen dat verschillende partijen het kind boven het boek stellen. Het is te hopen dat de gemeenteraad niet lang meer wacht met de beslis sing. De tijd om je kind voor een school op te geven breekt aan. Blijft de be slissing lang uit dan worden veel ou ders die hun kind zo mogelijk op de Van der Huchtschool willen plaatsen in verlegenheid gebracht. Namens de ouders uit Soest-Zuid Mevr. A. J. Aldershoff, tel. 20600. Mevr. I. J. van der Gaast, tel. 17805. „Volkstuinencomplexen hoeven niet uitsluitend bij grote steden aangelegd te worden; juist in kleinere uitgroeien de plaatsen waar bij de eengezinswo ningen te kleine tuinen worden aange legd, hebben er behoefte aan". Dat was de boodschap die de heer J. G. J. Willems uit Amsterdam aan de bezoe kers van de CDA-soos bracht. Willems was niet de eerste de beste. Hij is landelijk voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuinders Verenigingen in Nederland. In een lang betoog zette hij uiteen wat de hobby tuinieren voor de mens betekent en hoe de overheid daaraan tegemoet kan komen. Hij onderstreepte de maatschappelijke en sociale functie van het tuinieren op volkstuinen en merkte op dat dikwijls de vergissing gemaakt wordt dat al leen flatbewoners daar behoefte aan hebben. In Lelystad bijvoorbeeld, waren 1200 volkstuinen aangelegd en 97% van de gebruikers woonden in een eengezins huis. Met een dia-serie zette hij zijn deskun dig betoog kracht bij. De vragen na afloop betroffen de exploitatie-opzet en de financiën. Opmerkelijk was overi gens dat, terwijl Soest toch zo'n 400 volkstuinders heeft, er van die zijde nauwelijks belangstelling was. En dat ondanks dat in het concept-Welzijns- plan duidelijk de behoefte aan meer tuinen werd aangetoond. Een dag nadat de stereo-apparatuur werd gestolen uit de flat van de familie N. aan de Haverweerd, werd de ge luidsinstallatie compleet teruggevon den in Utrecht. De oplossing was vrij eenvoudig omdat de visite van de vorige dag, een nicht en haar man, zich over de installatie ontfermd hadden. Zij wachtten na hun bezoek het vertrek van de familie N. af een laadden vervolgens de apparatuur in hun eigen auto. In Utrecht werd de politie niet in de woning toegelaten omdat een bevel tot huiszoeking ontbrak. In plaats van dit papier alsnog op te gaan halen, wacht ten de Soester politiemannen, geassis teerd door Utrechtse collega's, buiten even af wat er vermoedelijk zou gaan gebeuren. Het klopte allemaal precies; nicht en man kwamen naar buiten met de installatie om deze elders onder te brengen. De zaak was daarna snel rond. De boomplantdag voor de Soester en Soesterbergse lagere scholen wordt dit jaar op woensdag 21 maart in Soest en donderdag 22 maart in Soesterberg gehouden. De zesde klassen van de Soester scho len worden in verband met het grote aantal deelnemers, 554, in twee groe pen verdeeld. Dat betekent dat de ene groep scholen eerst een film gaat zien in de brandweerkazerne en daarna gaat planten, terwijl de andere groep eerst gaat planten en daarna de film voorstelling gaat bijwonen. Het plant- terrein is het nieuwe gedeelte Dalweg vanaf de Beukenlaan tot ongeveer de achterkant sporthal Beukendal. Het eerste planten is om 9.30 uur en de eerste filmvoorstelling om 8.30 uur. Aan de Dalweg wordt een gemengd bosplantsoen geplant, bestaande uit eiken, beuken, botanische rozen, kren ten, dwerg mispel, taxus, hulst en braamstruiken. In Soesterberg gaan 135 kinderen van de zesde klassen - waaronder leerlin gen van de Amerikaanse school op de vliegbasis - in de woonwijk Apollo planten. Zij beginnen om 9.30 uur met het planten en krijgen daarna in het gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotstraat een filmvoorstelling aan geboden. Ook in Soesterberg wordt door de kinderen een gemengd bos plantsoen geplant, echter hier bestaan de uit; eiken, berken, meidoorn en beuken. 15 maart: Filmhuis Artishock - Soos Middelwijkstraat. 16 maart: Kaartavond „Onze Kring" in Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, aanvang 20.00 uur. Jaarvergadering N.I.V.O.N. in „de Rank", Soesterbergsestraat 18, aan vang 20.00 uur. 20 maart: Ledenvergadering van de Ned. Bond van Gepensioneerden, afd. Soest, in Honsbergen, aanvang 14.30 uur. In verband met het 60-jarig bestaan van de Bond, wordt aan deze bijeen komst een feestelijk tintje gegeven. Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, met „Keukenkruiden in Natuur en Cultuur", door mevr. H. E. Caspare, in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, aanvang 20.00 ur. Schrijfmiddag in het Amnesty Cen trum, van 13.30 tot 15.30 uur, Middel wijkstraat 72 (zij-ingang). 22 maart: Maandelijkse bijeenkomst v.d. gespreksgroèp van het Hum. Ver bond, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij dhr. Jan de Leede, tel. 12843. Filmhuis Artishock - Soos Middelwijk straat. 25 maart: Thema-ochtend over Euro pese Verkiezingen. Thema: De keer zijde van een Europees Parlement, aanvang 10.30 uur in het Amnestylo- kaal, Middelwijkstraat 72. 26 maart: Filmavond in Honsbergen. Titel: „The Gospel Road". 29 maart: 'Excursie Ned. Ver. van Huisvrouwen naar Leeuwarden en Marsum. Inl. bij de excursieleiding, tel. 17121. 30 maart: Kaartavond „Onze Kring", Honsbergen, aanvang 20.00 uur. 1 april: Concert in de Oude Kerk door de Ned. Cantory. Aanvang 15.00 uur. 5 april: Bijeenkomst van de vrouwen gespreksgroep van het Humanistisch Verbond. Mevr. Ans Holleman spreekt over „vrijwilligerswerk". Aanvang 14.00 uur. Inl. bij mevr. Paulien van Kleef, tel. 13645. Modeshow en verkoop kleding in Hons bergen, aanvang 10.30 uur. 6 april: Bingo-avond in Honsbergen, aanvang 20.00 uur. De Friese Verenigingen in Gooi- en Eemland organiseren op zaterdag 31 maart a.s. een avond in 't Spant, Dr. A. Kuyperlaan 3 te Bussum. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. Op deze avond zal de revue „Pro Regio" worden gebracht door het „Un- derwizersselskip Roel Bergsma". Vooraf zingt het kritekoor uit Hilver sum enkele Friese liederen. Dit koor staat onder leiding van Peter de Boor- öer. Na afloop van de voorstelling is het „Efternei dounsje" of „Bal na". Inlichtingen worden gaarne verstrekt door J. Dijkstra, Meidoornweg 9, Soest (02155-15942). s VERMIST: 9-3, Kater, rood-wit gevlekt, groot, gecastreerd; Bosloper, Olijkeweg 8, tel. 14390. 9-3. Kater, grijs, witte voetjes, 1 bruin oog, l groen oog, gecastreerd, 8 jr.; Wijnema, Cornet 1 (Overhees), tel. 16718. 8-3. Kater, grijs, 7 mnd; Krop, Snip straat 13, Baarn, tel. 02154-15503. 8-3. Kater, rood, witte neus, bef en sokjes, scheel, 10% maand; Van de Veen, Nachtegaalweg 32, tel. 21578. 6-3. Kater cypers, ongecastreerd, 2 jr., vlooienband; Slxma, Beukstraat 42, Amersfoort, tel. 033-13530. 6-3. Poes, rode Pers, krols, 6 mnd.; Marchal, Speenkruidstraat 45, tel. 17335. Poes, cypers met iets rood, vlies in linkeroog gescheurd. Inl. Dierentehuis, tel. 13583. Geen vrije doorgang verleende de 28- jarige autobestuurder B. L. van R. uit Hilversum op de Ossendamweg aan de 16-jarige bromfietser E. te K. De politie verleende eerste hulp en de jon geman werd vervolgens met de ambu lanceauto naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. Hij hield aan de bot sing een wond aan zijn been over. Een en ander gebeurde bij de aanslui ting van de Kastanjelaan op de Os sendamweg. De automobilist wilde de Kastanjelaan in rijden en zag de bromfietser over het hoofd. per kilof 11, per kilof 9, per kilof 7, per kilof 5, per kilof 5, per kilof 9,50 per kilof 3,50 Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 - TELEFOON 02155-12477 - SOEST „15 jaar hoor ik nu al hetzelfde verhaal", was de reactie van de heer A. J. H. Plekkepoel op de maandagavond gehouden CDA-soos, waar hij kwam pleiten voor de uitbreiding van zijn benzinestation aan de Parklaan. „Als ik in een vak bond geweest was, dan zou er wél iets aan gedaan zijn", veronderstelde hij in antwoord op de bewering van de fractieleden dat de grond een agrarische be stemming heeft. Daarom ook kon er niets gebeuren. Plekkepoel was er uiteraard van op de hoogte dat de raad a.s. donderdag een voorstel te behandelen krijgt, hem de gevraagde uitbreiding te weigeren om dat het perceel waarop hij zijn be drijf uitoefent voorshands bestemd is voor het agrarisch bedrijf. Plekkepoel vond dat onzin omdat hij er al 15 jaar zat. Het ging overigens niet om „uitbreiding", maar om „af bouw". Er zouden twee tanks van ie der 20.000 liter ingegraven moeten worden, respectievelijk voor super- benzine en diesel, en er zouden twee pompen bijgeplaatst moeten wor den. Dat was alles; géén uitbreiding van gebouwen. Daardoor zou het allemaal ook veel veiliger worden en dat was nogeens bevestigd door een ambtenaar van de hinderwet-afdeling van de gemeente. De CDA-fractieleden waren dat met hem eens. Hij was echter het slacht offer van' alle plannen die de gemeente in de loop der jaren voor de omge ving van de Parklaan gemaakt had. Ze werden steeds ingetrokken zodat nu de oude agrarische bestemming weer gold. In gemoede vroeg men zich af of, als straks aan het gebied een woon bestemming gegeven zou worden, een benzine-verkoopstation dan daar wel op zijn plaats was. Daar was nu nog geen antwoord op te geven. Plekkepoel veronderstelde daarom dat hij in 1989 de uitslag wel zou horen en daar bleef het bij. De Milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" doet een beroep op de gemeen teraad bij de vaststelling van de tarieven voor de onroerendgoed-belasting ook rekening te houden met luchtverontreiniging en geluidsoverlast. Met name de woonwijken in de omgeving van het Soester industrieterrein zouden aan spraak mogen maken op een lager tarief. In de brief aan het college van burge meester en wethouders zegt de milieu vereniging dat men in de laagste ta riefgroep geplaatst wil worden. Onder „men" verstaat men dan alle bewo ners rondom het industrieterrein bin nen een straal van drie kilometer en zij die daarbuiten wonen en verklaren deze hinder ook te ondervinden. Men verwijst naar de gemeentegids waarin is opgenomen: „De omgeving van Soest is niet alleen voor de Soes ter bevolking van grote waarde; ook uit de Randstad komende mensen zoe ken er in de zuivere buitenlucht de voor lichaam en geest onontbeerlijke ontspanning en rust". „Wij vinden", aldus de milieuvereni ging, „dit een zeer mooie toekomst gedachte en zijn van mening dat, tot het tijdstip dat u dit verwezenlijkt hebt, u geen recht heeft ons nu al op gronden die in de verre toekomst lig gen te belasten' Grote vreugde/ heerste er bij Ruitersportcentrum Eldorado toen deze week bekend werd, dat deze rijschool in de gelederen van de Federatie van Neder landse Rijscholen is opgenoen. Dat deze goedkeuring door de hoogste instantie op dit gebied het bestuur en zijn medewerkers zal stimuleren om op de ingeslagen weg voort te gaan, spreekt vanzelf. Voor de heer H. Eilander van Perac Promotion b.v. te Baarn was dit aan leiding om een naambord aan te bie den, hetwelk thans de voorgevel van de manege siert. In het kader van deze heugelijke ge beurtenissen zijn er verschillende eve nementen gepland, welke alle voor Pasen zullen plaatsvinden. Op zaterdag 17 maart wordt gestart met onderlinge springwedstrijden. De rubriek pony's is om 5 uur aan de beurt en de paarden starten om 7 uur. Op 24 maart zullen er overdag weer examens voor het Ruiterbewijs worden afgenomen, terwijl er 's avonds een dressuurwedstrijd voor de volwasse nen wordt gehouden. Op 31 maart zijn er wederom onder linge springwedstrijden voor paarden en pony's. Op 7 april is er 's avonds om 8 uur een carrousel uitvoering. Voor de lief hebbers een uniek schouwspel! 8 april worden er weer examens voor het Ruiterbewijs afgenomen. 10 april wordt de jeugd in de gele genheid gesteld' om hun kunnen in de dressuur op paarden te tonen, terwijl op 12 april de ponyruiters aan de dres- suurwedstrijden kunnen deelnemen. Tennissen is een aan populariteit winnende sport, doordat de beoefenaren niet meer uit een elite cirkel alleen voortkomen. Dankzij deze doorbreking van een image, die de tennissport jaren gedragen heeft, neemt het aantal tennisspelende personen jaarlijks toe. Het is overigens een sport, die een klein beetje aanleg maar veel doorzettingsvermogen vergt. En zoals in iedere sport komen de hoofdrolspelers vanzelf wel naar voren. Vakmanschap is ook bij tennis meesterschap en wanneer men topprestaties wil leveren, zal het „gereedschap" ook in optimale staat moeten verkeren. Ervaring leverde ons in de afgelopen jaren een schat van gegevens en des kundigheid, die de basis vormen voor de steun, die wij op dit technische gebied kunnen bieden aan hen, die de tennissport beoefenen, of het plan heb ben dit te gaan doen. Wanneer men wil gaan tennissen is het zaak zich op de hoogte te stellen, of men er lichamelijk en conditioneel geschikt voor is. Blijkt dit het geval te zijn, dan is er vrijwel geen sport met tennis te vergelijken, waarin men zich zó tot in lengte van dagen genoegen kan scheppen. Gaat u er op uit een racket te kopen, dan tast u op dit punt volkomen in het ongewisse. U moet tot een aanschaf besluiten zonder ermee te kunnen ex perimenteren. Blijkt het dus niet het juiste racket voor u te zijn, dan zult u daar lang spijt van hebben. Ga daarom naar een zaak, waarvan u weet dat de mensen die u helpen zullen, vakkundig zijn. En waar het assortiment groot is. Er bestaan immers alleen al 14 ver schillende cripmaten en ook nog eens vier verschillende gewichtsaandui dingen. Die vormen met elkaar liefst 56 combinatie-mogelijkheden. Een racket kopen is ook een zuiver individuele zaak, daarom kunt u nooit even. een racket voor een ander gaan kopen, wanneer u niet precies de cripdikte weet. Een verkeerd gekocht, of nog erger, gekregen racket geeft te allen tijde schouder- of armklachten. Daar zijn vele oorzaken voor op te noemen: 1. hebt u zich geen verkeerde slag aangeleerd? 2. heeft uw racket wel het juiste gewicht? 3. en de juiste bespanning? 4. of een te slappe bespanning? 5. (en 't belangrijkste) heeft uw racket wel de juiste cripdikte? Met het voldoen aan deze juiste voor waarden staat en valt uw plezier in het tennisspel. Uw arm is nu eenmaal geen staaf ijzer en u heeft het - letterlijk en figuurlijk - zelf in de hand vakkundig uw tennisracket aan te schaffen. Ook het vernieuwen van racket of bespan ning is een uitermate zorgvuldige aan gelegenheid. U kent ze ook wel, die met een blij gezicht zeggen „die besnaring zit er al zes jaar in". Hun gezicht wordt nog stralender, wanneer over die leeftijd in jaren nog meer opgeschept kan wor den. Jammer voor hen evenwel, dat zij al jaren met een futloos, uitgewerkte besnaring spelen en daarmede druk bezig zijn hun arm in de vernieling te helpen. Lang zittende besnaringen ge ven een te grote uitslag en herstellen zich bijna niet meer. Ook hier luidt dus de alarmklok. Ook hoor je nog wel eens de vraag „kunt u de snaren iets oprekken?" Waarop maar één antwoord mogelijk is, namelijk dat dit nooit gaat. Een snaar die gezet is, kan je niet meer uitrekken, want dan zou hij breken. In een nieuwe bespanning zitten ook nooit meer dan vier knopen. Twee voor de lengte- en twee voor de breedte draad. Alle knopen die u meer tegen komt, zijn door vernieuwing van deze draden aangebracht en gaan ten koste van de juiste veerkracht van de be spanning. Ook het gebruik van te zachte ballen, of fort ballen samen met long play's, is niet alleen nadelig voor uw spel, maar ook voor uw arm. Daarom zijn al deze waarschuwingen gericht op de veilig heid van uw arm en daarmede uw plezier in het tennisspel. Neem dus ook nooit een oud racket van een ander over, zonder het eerst te hebben laten controleren door een vakman. Het kost u geheel niets, maar geeft u wel de zekerheid dat u niet iets verkeerds deed. En na al deze raadgevinden wens ik u een prettig tennisseizoen met veel zon en optimaal plezier. I.D. VANVUGT Sportmasseur. Nw. Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. VRIJDAG en ZATERDAG bij: UW BANKETBAKKER Nieuwerhoekplein 8 Soest - Tel. 02155-12754 De plaatselijke afdeling van de VVD heeft maandagavond tijdens haar ledenver gadering in eerste instantie de handelwijze van het hoofdbestuur met betrekking tot het huishoudelijk reglement afgekeurd. Het hoofdbestuur heeft de afdelingen een huishoudelijk reglement voorgeschoteld en dit met terugwerkende kracht in 1977 van toepassing laten zijn. Cs avonds of in 't weekend). In het Informatieblad van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten heeft onlangs gestaan dat men zich kon laten inschrijven voor de te bouwen premie koopwoningen in het plan Steenberghe II. Dit bericht was een vergissing. Men kan zich nog niet in laten schrijven voor één van de te bouwen 50 wonin gen. Dit zal niet eerder kunnen dan medio dit jaar. Het gemeentelijk bu reau voorlichting zal hierover t.z.t. nadere mededelingen doen. Jan Visser, fractie-voorzitter van Progressief Soest in de Gemeenteraad, vraagt a.s. donderdag via het vragenhalfuurtje nadere informatie over de moeilijkhe den in het bestuur van de Amersfoortse Muziekschool. Daarover werd vorig jaar reeds een rapport uitgebracht dat in beperkte kring verspreid werd, maar waarvan ook de oudercommissie kennis kon nemen. Men legde evenwel een geheimhouding op, die perfect werkte tot dat begin maart de zaak aan het licht kwam via een artikel in een dagblad. Het rapport werd uitgebracht door de Nederlandse Organisatie Kring (N.O. K.en Visser vraagt nu of dat rapport alsnog ter Inzage gelegd kan worden voor de raadsleden en het te hespreken in de financiële commissie en de com missie culturele zakën. In het rapport wordt het bestuur van de muziekschool verantwoordelijk ge steld voorde „scheve verhoudingen die in de loop der jaren in de school gegroeid zijn, omdat het er niet in geslaagd is voldoende inzicht in de interne gang van zaken te krijgen". In het bestuur hebben namens de Soester gemeenteraad zitting wethouder me vrouw M. van Stiphout-Croonenberg en mevrouw E. Korthuis-Elion. Zij zijn respectievelijk vice-voorzitter en se cretaris. Visser vraagt of het Soester gemeentebestuur deze stelling van het N.O.K. deelt. Visser vraagt verder nog: „Bent u het eens met de stelling van het N.O.K. dat er niet meer dan één politieke verte genwoordiger per deelnemende ge meente in het béstuur zitting zou moe ten hebben? Hoe verklaart u dat de wethouder als bestuurslid voorstander was van vermindering van raadszetels in het bestuur, terwijl zij als raadslid voor uitbreiding daarvan tegenstem de? Waarom werd dit belangrijke rap port (30.000 gulden gekost) ten behoeve van deze zojuist genoemde discussie in de raadsvergadering van 20 december niet vóór die tijd ter inzage gelegd?". Tenslotte wil Visser weten wanneer het college van burgemeester en wethou ders met voorstellen komt, zoals vorig jaar door de lijsttrekkers afgesproken, om het lidmaatschap van raadsleden in dagelijkse besturen van stichtingen en andere instellingen, voortvloeiende uit het raadslidmaatschap te vermin deren. De Soester bijdrage aan het instand houden van de Amersfoortse Muziek school Is dit jaar begroot op 484.698 gulden. „Ik vind dit een weinig democratische gang van zaken", aldus voorzitter W. van de Klink. „Hoewel ik me kan voorstellen, dat er bepaalde zaken geregeld moeten worden, vind ik toch, dat wij het niet moeten accepteren dat het hoofdbestuur ons voorschrijft wat wij precies moeten doen. Onze leden moeten het recht hebben het huishou delijk reglement te bezien en niet zonder meer de beslissing van het hoofdbestuur te accepteren". Hij vond deze handelwijze vreemd voor een partij die het liberalisme in zijn vaandel voert. Hij liet echter niet na er aan toe te voegen dat één en ander wellicht op reële gronden ge beurd was. Het ging hem dan ook te ver het voorstel van de heer J. Wulfert te aanvaarden om een protestbrief te schrijven naar de algemene ledenver gadering van de VVD. Daarentegen werd wel het voorstel van de heer J. J. Ebbers overgenomen, het hoofdbe stuur om een verklaring voor deze gang van zaken te vragen. Men besloot een commissie te vormen uit het afde lingsbestuur en de ledenvergadering, die het huishoudelijk reglement moet bekijken. De bevindingen van deze commissie komen als agendapunt naar voren tijdens de herfstvergadering van de WD afdeling Soest. Naast de goedkeuring van de jaarver slagen van secretaris, penningmeester en kascommissie kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Wegens ver trek naar het buitenland kwam de plaats van de heer J. M. Boks in het bestuur vacant. Deze plaats is overge nomen door de heer H. van Opstal. Hij vertegenwoordigt ,nu samen met de heer F. Janse de Soesterbergse leden van de WD in het bestuur. De heer J. Tieland, eveneens uit Soesterberg, had zich ook kandidaat gesteld, zij het niet met de steun van de leden van de werkgroep Soesterberg. Dit veroor zaakte enige consternatie en nauwkeu rig moest bekeken worden of iemand zich kandidaat zou kunnen stellen zon der de steun van vijf leden en buiten de vergadering van de werkgroep Soes terberg om. Toen dit na veel vijven en zessen toch mogelijk bleek te zijn, vond de stemming plaats. De heer Van Opstal werd gekozen met 26 stemmen voor, zes tegen, terwijl drie leden blanco gestemd hadden. De huidige penningmeester, de heer H. Tielapd uit Soest, was aftredend en terstond her kiesbaar. Hij ambieerde echter niet meer de functie van penningmeester. In deze functie werd hij opgevolgd door de heer Janse. Tijdens de vergadering werd een start gemaakt met de verkiezingscampagne voor de verkiezingen van het Europees parlement, die op 7 juni plaatsvinden. Onder meer werd hiervoor gebruikt gemaakt van een videoband.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23