adama was u al I in k FFEURS MODE «MODE Ije weg Ije terug eklame er vangen! 10 11 Soester Courant van woensdag 21 maart 1979 11 lorgen, donderdag 22 maart Man". Hoofdrollen worden nate bekend, en in die jaren ling begint zoals gewoonlijk in van Artishock, kursisten, VERMIST: grijs/cypers, gecastreerd, I halsbandje m. geel tonne- j'rnet 38, tel. 21689. ichildpad, 4jr.; orbeckestraat 23, tel. 19376. GEVONDEN: Ier, zwart, bruine ogen, Soestduinen wart/wit, (Parklaan); sn: Dierentehuis, tel. 13583. sierduiven, zwart/wit; De Muijnk.Van Weerden eg 21. tel. 12522. C. HERMANS ïomenteel 29 filialen, ij met spoed: angen van binnen- n jonger dan 40 jaar, dit werk, arts verdienen, RAAT 2 in SOEST, n van een afspraak. Soest-Zuid, beter is te spreken over de winkelkring Hartje-Zuid, trok het afgelopen weekend op merkelijk veel belangstelling. Directe oorzaak: de heropening van een even fraai als uniek con- fectie-centrum, eigendom van vader en zoon ADAMA. De schitterend ogende etalages deden in eerste instantie vermoeden dat het hier een nieuwe vestiging van een bloemenmagazijn betrof. Nagenoeg alle collega's stuurden kleurrijke en fleurige attenties ter gelegenheid van MODE ADAMA NIEUWE STIJL. De aktieve herenmode en de aktuele damesmode is het kompas waar op de firma ADAMA vaart. Honderden oude en nieuwe klanten brachten de afgelopen dagen een bezoek aan de Soesterbergsestraat 51. Ze waren onder de indruk of genoten zichtbaar van wat er aan exclusieve dames en herenmode in werkelijk beeldschone interieurs is ondergebracht. Op deze pagina laat de Soester Courant u een bescheiden kijkje nemen en kunt u kennis maken met vader en zoon ADAMA. Geen twijfel mogelijk dat de nieuwe ADAMA dimensie nu al een groot sukses is. Vader en Zoon ADAMA een textiel vaar apart Vergeten wij even dat de thans 62-jarige Herman Adama niet in Soest is geboren, maar er wel bijna 60 jaar van zijn zeer arbeidzaam leven heeft door gebracht, dan is duidelijk dat wij met een Soester zakenman in hart en nieren te maken heb ben. Wat nu een modepaleis is geworden was in het begin van de dertiger jaren een beschei den maar florerend winkeltje, waar de heer J. Ran de scep ter zwaaide en de toen nog zeer jeugdige Herman Adama, met alleen lagere school op zak, het vak leerde. Vandaag, maart 1979, kan hij toch met enige vertedering over toen spreker». Zijn inzet was en is: keihard werken - correct zaken doen en van klanten vrienden maken. Een typische self-ma- de man van de ouderwetse de gelijke stempel. Blagueur - show en ijdelheid zijn hem vreemd, slechts het sukses van zijn zaak vult een belangrijk deel van zijn leven. Welke aantrekkingskracht heeft het textielvak ooit op jon ge Adama sr. uitgeoefend? Herman Adama: ,,Op de eerste plaats natuurlijk de handel en daaraan vast gekoppeld de ge voeligheid van de mode. Het is wat inkoop betreft geweldig risico-dragend, en dat is dan weer de uitdaging die er in zit. Je bent, zeker zonder een vak technische schoolopleiding, een soort artist. Je moet het in je vingers hebben om te weten waar je qua inkoop van moet afblijven. Een echte textielop- leiding op school heb ik helaas nooit gehad, ik heb het uitslui tend van- de praktijk moeten hebben. Zoiets was vroeger mogelijk, tegenwoordig is dat uitgeslo ten. Neem bijvoorbeeld de te genwoordige inkoop. Nu plaats je je bestellingen en de afleve ring vindt pas na ruim een half jaar plaats. Vroeger bestelde je mondjesmaat en was er de gelegenheid op regelmatige tij den de verkochte voorraden aan te vullen. Tegenwoordig is er weinig bij de fabrikant of importeur uit voorraad lever baar. Dat maakt het inkopen dan ook veel moeilijker. „Een conclusie die zonder enig voor behoud door Adama jr. wordt bevestigd. Twaalf jaar geleden stapte hij definitief het bedrijf van zijn vader binnen en sinds die tijd zijn vader en zoon een textiel-paar apart. De rolver deling binnen de zaak is in de loop der jaren duidelijk veran derd. Gerrit-Jan Adama: „De inkoop van de herenconfectie doe ik voor 100% alleen, de klassieke damesmode samen met mijn moeder en het jeug dige damesgoed kopen mijn vrouw en ik samen in". Gerrit Jan, ondanks zijn HTS- textielopleiding, is de eerste om te erkennen dat de inkoop ook voor hem een van de moei lijkste onderdelen in het tex tielvak is. „Het is", stelt hij" ontzettend ondankbaar werk. Is een artikel werkelijk een suk ses dan heb je er altijd te wei nig van ingekocht, valt het te gen dan blijf je altijd met een voorraadje zitten. Het gebeurt wel eens, en dat is ook de mening van mijn col lega's, dat je pas bij aflevering constateert een miskoop te hebben gedaan. Dat komt om dat er niet meer met complete monsters bij de inkoop wordt gewerkt. Financieel is dat te genwoordig niet meer haal baar. Je koopt practisch al leen op dessintjes in. „We stap pen van de inkoop af en infor meren naar de aanleiding die er is geweest om te besluiten tot een grootscheepse interieur verbetering over te gaan. Ada ma jr.„Wij zijn in feite al tijd bezig. Zo'n twaalf jaar ge leden barstten wij met een vloeroppervlak van zo'n 100 vierkante meter er bijna letter lijk uit. Niet alleen kleding, maar ook een zaak moet de klant lekker ruim zitten. Daar om hebben we toen in 1967 het accent gelegd. De complete gedaante-verwis seling in 1979 heeft zeer bewust te maken met het eigentijdse karakter dat we in alle opzich ten hebben willen toepassen. Een klant koopt graag in een zaak waar het qua sfeer ge zellig is. Die sfeer was er bij ons wel, maar het kon beter. We hadden bijvoorbeeld geen tapijt op de vloer, en ook de ver- en belichting waren niet optimaal. Onze assortimenten waren in sommige opzichten te klein, kortom het was geen zaak meer die aan de terecht hoog gestelde eisen van van daag voldeed. Aan dat laatste hebben wij al tijd willen voldoen, en vandaar dat deze ingrijpende verbou wing er moest komen. Natuur lijk heeft het ook te maken met de aktiviteiten van de nim mer slapende concurrentie, maar dat is op zich zelf een gezonde zaak. Hoofdzaak is en blijft echter dat we nu met een 100% compleet assortiment in dames- en herenmode en in een qua sfeer prettige zaak on ze klanten tegemoet kunnen treden. Wat het laatste betreft zal de persoonlijke benadering van iedere klant, net als vroe ger, zeer veel aandacht krij gen. „Vroeger", de tijd dat Ada ma sr. in zijmjonge jaren dui- Adama's aktieve herenmode nieuwe stijl Foto Herman van Dam Jan Leijendekker. aktuele damesmode nieuwe stijl Foto Herman van Dam zenden zelfbinders tegen een prijs van vijftien cent per stuk op de kop kon tikken, is voor bij en zal nooit meer terugke ren. Evenmin zullen de ADA MA's het in hun hoofd halen medewerkers letterlijk de boer op te sturen. ADAMA sr. heeft die tijd nog meegemaakt, „Het waren de crisisjaren" vertelt hij" die dat dikwijls noodzake lijk maakten. Wij moesten naar de mensen toe. Mijn pa troon stuurde mij de boer op. Voor op de transportfiets lagen de volgeplakte koffers met de meest uiteenlopende artikelen. Baarn - Eemdijk - Hoogland, waar de boeren maar zaten ben ik geweest. Ik was een soort marskramer. Broeken - kielen - petten - dikke sokken, alles had ik bij mij. Bofte je dan verkocht je ook wel eens een regenjas of een costuum. Zes dagen in de week bezig zijn, hard werken, twaalf gulden loon in de week, en toch kijk ik er met dankbaarheid op terug. Het is de basis ge weest voor het sukses van van daag". Toen en nu, er lijkt een wereld tussen te liggen. „Valt wel mee" concludeert Adama sr. „Vergeet niet dat ik van onder af aan begonnen ben. Ik heb geleerd ieder dubbeltje om te keren en dat doe ik nog. Ik heb het geluk gehad met de tijd mee te kunnen groeien en be zit nu de zekerheid dat de zaak bij mijn zoon en zijn medewer kers in goede handen is". Wie daaraan nog zou twijfelen doet er goed aan ADAMA MODE NIEUWE STIJL eens te bezoe ken. Zeker weten dat de klant er zelfs in 1979 nog steeds ko ning is.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11