ITIE. Breng eens een zonnetje thuis VAN-HUIS-UIT FIRMA SCHOEMAKER ZOMERS BRUIN! De kleine Sehoemaker- story ank® a sclHMMiialtcr ie. WO wangen! CARMEN SUPER BRUIN 12 13 Soester Courant van woensdag 21 maart 1979 van je jaarsalaris, vinst en 21 dagen een dag extra. Als schrijf dan naar Amro Bank, it 42 in Soest. ize voorjaars- uitzonderlijk van de GS en jnder comfort ie CX, omdat i van pioniers- fortabel rijden, niet op allerlei rljes, maar op odanige bouw lat de bestuur- idterakeaEn :id een belang- lige auto rijdt, T vermoeiend GS en de CX karakteristieke en met het rtische veer- 'steem spreek- ef samengaan e veersysteem oneffenheden igt, maar niet e. Het hydro- s veilig omdat en de wielen de weg houdt, ïg op alle vier v comfort en aaldruk is al rmsnel totstil- s er de aëro- ide auto's zijn t op de weg ligheid uiterst imaal is. Weer en veiligheid, de uitrusting, oelen, die het en, vandeuit- ir en controle- ■.n kleine facili- n om comfor- t daarin ligt de In die unieke veiligheid, moet beslist :e expositie en "naken om de te proberen. )nze expositie «je. De Rivièra thuis „bruinmaker Er zijn in een weliswaar grijs verleden tijden ge weest dat jeugdige bleek neusjes op doktersadvies, en voor rekening van het „verplichte" ziekenfonds, eens of meerdere malen per week „gratis" hoogte- zon kregen toegediend. Een lief verpleegstertje zette je een brilletje op, stelde de wekker af, en na luttele minuten stond je aangekleed en wel weer buiten met de zekerheid dat Zwitserland best aar dig kon zijn, maar de hoogtezon-kuur in ieder geval dichter bij huis en dus goedkoper was. De hoogtezon heeft tot op de dag van vandaag stand gehouden. Vooral in een zonarm najaar - winter en voorjaar is het een pro baat middel kindersnui- ten wat fleur te geven. Na de hoogtezon diende zich de Infraphillamp als moderne wonderdoener aan. Wie hem niet in huis heeft kent geen rugklachten - verkoud heid - spierpijn of reumatiek. Nieuw welvaartsartikel in de luxe westerse wereld zijn de zonnebank en het solarium. Beiden zijn van oorsprong ont wikkeld vanuit de hoogtezon. Men heeft al heel lang geleden ingezien dat de jonge en oude mensen, ook al hebben ze niet de mogelijkheid in de winter naar Zwitserland of Oostenrijk te gaan, toch graag bruin wil len worden. Slimme zakenlie den, echt niet alleen de men sen uit Eindhoven, voerden als argument onder meer aan dat bruin worden en gezondheid hand in hand gingen. Kern van de zaak is en blijft echter dat de gemiddelde mens er best prijs op stelt er een beetje bruin uit te zien. Begrijpelijk, maar toch wel een modever schijnsel van deze tijd. Wat is dat proces van bruin worden nu precies? Er vindt een verkleuring van de pig menten plaats door ultra violette- stralen. De ouderwetse hoog tezon, zoals eerder in dit ver haal gesignaleerd, gaf daar toe de eerste aanzet. De voor het lichaam nogal beperkte mogelijkheden van de hoogte- Philips UV-A ,)u|j_ Zonnehemel Z995. zon oieek op de lange duur niet meer te voldoen en dus zocht en vond men iets nieuws. Zon nebanken en solariums zijn de nieuwe bruinmakers van de ze tijd. De zonnebank bestaat uit een ligblad dat op enkele tientallen centimeters na de lengte en •breedte van een normaal bed heeft. Onder deze bank bevin den zich tien lichaamslange TL-lampen die zorgen voor een gelijkmatig zonnevlak waarin het direct bruinende UV - A de overhand heeft. UV-A is een onderdeel van de moderne kunstzon, een naboot sing van de zon, bron van ener gie waar alle leven op aarde van afhankelijk is. Bruin wor den is wat de zonnebank be treft een kwestie van verant woord dus gezond roosteren. Om en om, de ingebouwde tijd klok vertelt u hoe laat het is. Overigens is vastgesteld dat mensen die normaal in de zon niet of nauwelijks bruinen van het UV-A systeem evenmin wonderen mogen verwachten. Het solarium berust in feite op dezelfde principes als de zonne bank. De ultra-violette straling komt echter niet van beneden, maar van boven. Een solarium wordt opgehangen boven een bed of een rustbank. Het kan door een liftmechanisme verti caal op en neer bewogen wor den. Voor het omhoog en om laag bewegen is een afstands bediening aanwezig die vanuit een liggende houding eenvou dig te bedienen is. We hebben in dit artikel ge schreven over de werking van UV - A, met directe bruining als eerste opmerkelijk resul taat. De UV-stralen kennen ook een UV-B. Het UV-B van dit „Zonlicht" vormt in de huid een stof die melanine wordt genoemd. Dit melanine be weegt zich naar de cellen aan het huidoppervlak en gaat daar over in pigment. Zo ont staat een bruine kleur en dit is dan het indirecte bruinings- effect. Er is in de afgelopen jaren nog al het een en ander over zon nebank en solarium te doen ge weest. De medische weten schap heeft er nog geen af gerond oordeel over. Vast staat in ieder geval dat u er goed aan doet uw arts te raadplegen alvorens een dergelijke inves tering te doen. Heeft u het sein op groen ge kregen, dan behoort bruin wor den, ook zonder kostbare en vermoeiende vakantie reizen tot de mogelijkheden. Best eens de moeite waard om nadere informatie bij de Soes ter winkeliers in te winnen. Breng eens een zonnetje in huis Zonnebaden in de huiskamer Zonnehemel met Halogeenbranders. Groot bestralingsoppervlak (2 personen). U.V.A. U.V.B. dus Solarium èn Zonne hemel in één!! Absoluut beveiligd, gegarandeerd binnen één week resultaat!! Voor alle zekerheid! Soest: Winkelkiing van Weedestraat - Tel. 02^55-10344 Soesterberg: Rademakerstraat 27 - Tel. 03463-1587 Zo'n slordige vier jaar geleden zorgde het 3-tal dat het bij de fir ma Schoemaker voor het zeggen heeft, vader en zoon Schoema- ker en Hans van Rensen, in de van Weedestraat voor een zake lijke sensatie. De firma Schoemaker in zakformaat werd ge transformeerd tot een kapitaal bedrijf. Een soort electronisch luilekkerland waar ieder uur van de dag belangstellenden vrij blijvend van aankoopadviezen worden bediend. Iedereen die een zaak heeft wil als het even kan groeien en dus groter worden. Zo ook de Schoemakers. Ze wisten zich vele jaren verzekerd van een uitgebreide klantenkring, maar realiseerden zich bijtijds dat de steeds groter wordende groei van assortimenten in de electronische sektor eisen aan de presentatie ging stellen. „We waren" zegt Schoemaker jr. „vier jaar geleden echt aan een noodzakelijke uitbreiding toe. Tien jaar geleden was er van de artikelen waar nu sprake van is niets bekend. Ik denk bijvoor beeld aan de video-recorders en bruinmakers als zonnebedden en solarium. Het pakket verkoopartikelen was in 1975 voor ons te groot geworden. Voorop stond dat wij graag in de van Wee destraat wilden blijven. Voor ons de absolute winkelstraat in het Soester-centrum. Daarin zijn wij geslaagd, en als we nu te rug kijken kunnen we gerust stellen dat de uitbreiding in alle opzichten een groot sukses is geweest. Niet alleen hebben veel nieuwe klanten de weg naar onze zaak gevonden, ook de be staande klantenkring voelt zich nog steeds bij ons thuis. Begrij pelijk overigens. Ze vinden bij ons nagenoeg alles wat ze zoeken. Ons keuze-assortiment is ongelooflijk groot, en verder voorzien de nieuwe afdelingen grammofoonplaten en verlichting in een duidelijke behoefte". Uitspraken die vergelijkbare collega's van Schoemaker jr. ook voor hun rekening zouden kunnen ne men. Onze woordvoerder is het daar niet helemaal mee eens. „Naar onze opvatting" stelt Schoemaker jr." onderscheiden wij ons in Soest wel degelijk van andere vergelijkbare be drijven. Wij geven een ijzersterke service - een zeer goede voor lichting en besteden zeer veel aandacht aan de nazorg van ieder gekocht artikel. Wij behandelen een klant, ook jaren na de aan koop van welk artikel dan ook, als iemand die wij op prijs stellen. Er is één artikel dat wij niet verkopen: kortingen. Een kwestie van principe. Wat wij daar tegenover stellen blijkt qua kwaliteit en service onze klantenkring zo aan te spreken dat geen Soestenaar de naam Schoemaker niet vertrouwd in de oren klinkt. Alles is er op gericht om het in de toekomst zo te houden". Het hele jaar door zongebruind. De Philips Zonnebank en Zonnehemel zijn uitgevoerd met elk 10 lichaamslange 1.80 m) 85 watt „TL"-lampen. Met instelbare klok tot 60 min., automatische uitschakeling en groot bedieningscomfort. U kunt ze in onze zaak komen bewonderen. Raadpleeg uooraf uui arts. Zonnebank reeds v.a. 1995, U.V.B. Solarium 'n ontspannend zonnebad zorgt vooreen gezonde kleur Het SuperSun%orm©bed geeft u zelfs méér hmmïtakendé werking elan de zon zêif Herman Schoemaker jr.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13