Historische optocht tzsi l m 1979 „Laat U dit toe? Zo gezien... 2.49 10.75 Jtyy; Succesvolle vergadering in bomvolle Rank Ledenvergadering ,,De Soester Ondernemer" Theeconcert in Oude Kerk JONGE KAAS k.lo7.95 soester 99 Ia At tHoch lil toe Aktievoerdertje Snelheidscontrole Verse kuikenbouten PAPRIKA PINDA'S Honsbergen Hombergen Hand sinaasappels Honsbergen Honsbergen HEINEKEN BIER KRAT Honsbergen Woensdag 21 maart 1979 57e jaargang no 30 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H.E. J.SMiT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Er moesten stoeten bij in de Rank. Vorige week donderdag stroomden de ad* spirant-deelnemers naar de informatieavond die door de .Commissie Histo rische Optocht" was uitgeschreven. Het was een avond vol enthousiasme, dat, volgens voorzitter Wim Schimmel, garant staat voor het welslagen van de stoet, die zo langzamerhand op papier uitgroeit naar zo'n 3 kilometer. Voorzitter Schimmel opende de avond met de aankondiging dat het welkom kopje koffie ten laste van het budget zou zijn. Het was aan de beheerder van de Rank te danken, dat de „be lasting" tot een minimum beperkt kon blijven. De consumpties waren allemaal tegen een „historische eenheidsprijs" ver krijgbaar. Een gebaar dat met een klaterend ap plaus werd beloond. De heer Schimmel stelde de commis sieleden voor en deed verslag van de stand van zaken. Na een wat aarze lend begin waren de deelnemers in regelmatig tempo ingeschreven. Het probleem werd dikwijls gevormd door de keuze van het „Historische Onder werp". Toch waren er al veel defini tieve inschrijvers in de zaal, die wis ten wat ze wilden en die meer uit wa ren op informatie met betrekking tot een eventuele financiële tegemoetko ming. Prijzen De Commissie wond er geen doekjes om. Men had er duidelijk mee geze ten. „Als je begint" aldus de voorzitter, „lijkt een budget van 12.000,- een mooie smak geld, maar als je dan gaat begroten kom je er snel achter dat er na aftrek van allerlei kosten, zoals drukwerk, prijzen, aanmaak van borden die aan ieder onderwerp voor af zullen gaan, buttons, die alle deel nemers als herinnering zullen krijgen, vergaderkosten etc. relatief weinig overblijft om uit te delen. De vergadering had er na enige dis cussie begrip voor dat gekozen was voor een „prijzen-systeem" waar door alle onderwerpen uiteindelijk op iets kunnen rekenen. De hoogte van het bedrag heeft men min of meer zelf in de hand want een nog te benoemen jury zal uitmaken hoeveel men krijgt. Categorieën De jury zal haar oordeel vellen op ba sis van drie uitgangspunten: de his torische waarde, de uitvoering en de mate van originaliteit. Nadat de hele Rank accoord was gaf de heer Schimmel het woord aan zijn mede-commissielid Olthuis die de af deling „Historische Ideeën" voor zijn rekening nam. Lijst met ideeën De heer Olthuis begon met te vragen wie er gekomen waren zonder onder werp, maar van plan waren in te schrijven zodra ze door de Commissie „op het paard waren gezet". Er bleek veel belangstelling te be staan voor het door de secretaresse opgestelde lijstje waarop een respec tabele rij onderwerpen voorkwamen. Voorgesteld werd eerst te pauzeren, zodat men wellicht kon overleggen, voordat nader met de commissie van gedachten zou worden gewisseld. Hoewel de prijzen van de consumpties net zo historisch zouden zijn als bij het begin van de avond, werd vrien delijk verzocht „in eigen zak te tas ten" om te voorkomen dat het budget verder zou slinken. Prima sfeer In een voortreffelijke sfeer spoedde na de pauze de avond naar een vrij laat uur. Voordat de klok op half elf stond waren er over en weer suggesties gedaan. Een greep uit de „elkaar- helpen-kreten"„Wie heeft er een bok voor mij?" Er was een aanbod van 5 volwassen stuks. Trappenfabriek Grift bood hout aan en vroeg om „molenbouwers" die aan de herrijzenis van „De Vlijt" wil den meewerken. De heer Uiterwijk vond een oplossing: vraag het aan de Technische School! De direkteur van de Scholengemeenschap Eemland bleek in de zaal te zijn en hij beloof de het aan te zullen kaarten. Muziek Er zullen minstens 5 korpsen meelo pen. Een bezorgde aanwezige vroeg de commissie er voor te waken dat al die muziek de meelopende paarden niet onrustig zou maken. Het werd toe gezegd. Commissielid v.d. Deijssel in formeerde onder daverend gelach of er wat dat betreft ook op het gedrag van de bok gelet moest worden. Soesterberg Tekenend voor de stemming was ook de manier waarop men met elkaar naar een oplossing zocht voor het pro bleem de optocht ook in Soesterberg te laten lopen. Een vertegenwoordiging van de Soes- terbergers hoopte van harte dat er toch iets op gevonden zou kunnen wor den. „Al is het maar een deel, dat misschien zonder al te grote moeilijk heden de afstand kan overbruggen. Soesterberg zou er bijzonder dankbaar voor zijn" aldus de heer Van Loveren. De heer Schimmel zegde toe de zaak nogmaals te bestuderen en in de eerst volgende vergadering van de commis sie aan de orde te stellen. 26 mei Al met al een succesvol gebeuren, daar in De Rank. Het belooft wat voor 26 mei a.s. Inlichtingen kan iedereen krijgen bij het secretariaat: Mevrouw E. M. Stol- wijk-Okhuijzen, Kruisweg 2 Soest, tel. 02155-17113. Mevrouw Stolwijk beschikt o.m. over adressen waar historische kostuums kunnen worden gehuurd. Ook kan zij bemiddelen bij het maken van deze kleding. Dit geldt niet alleen voor de deelnemers, maar zeker ook voor de „kijkende bevolking" (misschien ook iets voor de vrouwenverenigingen). Maar ook voor andere zaken, b.v. voor wagens, kunt u haar bellen, zodat naar een oplossing kan worden ge zocht. Ook de lijst met ideeën is bij haar aanwezig zodat u, indien u alsnog mee wilt doen aan de optocht, bij haar een idee kunt opdoen. Dit geldt in het bijzonder voor de „eenlingen". Wat dacht u van een stadsomroeper, een lantaarnopsteker, wijkagent, veld wachter, pastoor, de nonnetjes (van Mariënburg) de bakker met zijn bak kerskar - de groenteman - de schil lenboer, kindertjes met een rommel pot, moeders rnet kinder- of wandel wagens (kijk eens op zolder) marke tentster enz. enz. Belt u gerust. De sluitingsdatum om in te schrijven is verschoven naar 25 maart a.s. De Historische Optocht is in wording. Dat is zeker! De heer Schimmel en zijn mensen hopen vurig dat Soest langs de kant zal inhaken met brade rieën, het lopen in „oude kledij" en last but not least: dat het goed weer zal zijn met een ouderwets zonnetje. soestJaar De button, die aan alle deelnemers zal worden uitgereikt als herinnering, draagt bovenstaande afbeelding. Volgende week dinsdag 27 maart, aanvang 20.00 uur, wordt in de bovenzaal van restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat, de ledenvergadering gehou den van de vereniging „De Soester Ondernemer". Naast de gebruikelijke punten als jaar verslagen van secretaris en penning meester, het verslag van de kascom- missie, de goedkeuring van de begro ting voor dit jaar en de vaststelling van de contributie, komt een bestuursver kiezing aan de orde. Het thans zittende bestuur treedt af en ter voorkoming van in het verleden voorkomende communicatie-sto ringen, wordt voorgesteld een nieuw bestuur te vormen bestaande uit be stuursleden van de bestaande winkel centra. Kandidaten voor deze groeperingen zijn: winkelcentrum 't Hart, de heren S. K. Frank en W. Schipper; winkel centrum Smitshof, de heren D. v.d. Broek en P. van Buuren; winkelcen trum Van Weedestraat mevrouw Th. Meeder-Dekker. Winkelcentrum Hartje-Zuid is nog niet rond met zijn kandidaten. Voor de verspreid liggende winkels zijn vier kandidaten beschikbaar voor twee bestuursplaatsen. Dat zijn de heren A. W. Dogterom, Torenstraat 6, A. van Dijk, Kerkstraat 40; B. van Schalkwijk, Steenhoffstraat 61 en J. C. Spruyt, Nieuwe weg 60. Dan is er ook nog een plaats open voor een vertegen woordiger uit de sector ambachten en vrije beroepen. Foto Herman van Dam wËmmÊ&zm „Laat u dit toe?" vragen de zesde klassertjes van de R.K.kleuter/basisschool „De Achtbaan" in de wijk Klaarwater en daarbij hebben zij de jacht op zeehondjes op het oog. „Jagen op kleine bontja9jes" noemen de kinderen dat treffend. Attent gemaakt door een televisie-uit zending besloten de zesdeklassers van „De Achtbaan" ook iets tegen deze vrij zinloze moordpartij te ondernemen. Ze maakten een vijftiental raambiljetten, die her en der in de gemeente zijn opgehangen en bezorgden huis-aan- huis in de wijken Klaarwater en Over- hees een folder met de volgende tekst: „Beste mensen help de zeehonden. In Canada worden ieder jaar veel zee hondjes gedood. Wij zijn daar tegen! Wij willen daartegen protesteren, maar willen wij iets bereiken, dan hebben we uw hulp nodig, U hoeft alleen maar uw handtekening onder deze tekst te schrijven. Deze kaart gaat dan naar het Wereld Natuur Fonds, postbus 7, Zeist. Dit idee kwam van een meisje uit onze klas die dat op de televisie had gezien. Wij hopen dat wij hier iets mee bereiken. U doet toch ook mee. Bedankt alvast namens klas 6". Gevraagd wordt dan de handteke ning te zetten onder de tekst: „Ja! ik zeg: Nee! Ik steun deze handteke ningenactie tegen het wrede doden van jonge zeehondjes graag". De teksten op deze folder zijn van Jurgen Sursted; de tekeningen van Sandra Hilhorst en Sandra van Doorn en de hele klas werkte mee aan de verspreiding. Jacqueline Beijer (12) links op de foto en Sandra Hilhorst (11) kwamen bij de redactie van onze krant steun vragen voor de aktie en daaraan voldoen wij graag. Bij de Canadese ambassadeur in Den Haag werden al 50.000 handtekeningen van boze Neder landers bezorgd; misschien is deze aktie van onze Soester jeugd net „de druppel die de emmer" doet overlopen en die daardoor de Canadese regering eindelijk doet inzien dat er een eind dat dit koelbloedig doodslaan moet komen. Helpt het niet dan moeten we er volgend jaar misschien zelf op uit om jonge witte zeehondjes een streep verf te geven, waardoor het bont waarde loos wordt voor de handel. Want zee hondenbontjassen kopen doen we na tuurlijk al jaren niet meer! Zaterdagmiddag a.s. geeft het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor in de Oude Kerk aan de Torenstraat een Theecon cert, dat om half vier zal aan vangen. Het geven van Koffie concerten wordt de laatste ja ren al wel meer gedaan, het drinken van een kopje thee na een concert is nog niet zoveel voorgekomen. De ervaring leert, dat het nog even nablij ven onder het genot van een kopje koffie of thee erg wordt gewaardeerd. Het Nederlands Motet- en Ma- driaalkoor heeft voor dit con cert een vervanger voor de vaste dirigent de heer Carel Laoüt. De heer Laoüt, die tij dens de laatste sneeuw- en ijs- periode het slachtoffer werd van de gladheid wordt vervan gen door de dirigent-organist Thijs Kramer. Het programma vermeldt wer ken van o.a. Perez, Telemann, Mozart, Bruckner enz. Door het koor wordt o.a. uitgevoerd het prachtige „Alma Dei Crea- toris" van W. A. Mozart en de „Gloria" en „Benedictus" uit de E-Moll - Mis van A. Bruckner. Door de organist Jan Jansen worden tijdens het concert en kele orgelintermezzi ten geho re gebracht. De entree-prijs voor dit concert bedraagt 4,50, terwijl jeugdi gen, en 65 ers een korting genieten van 1,50. Contactadres voor Soest: Mevr. De Bruijn, Prins Bern- hardlaan 6, telefoon 02155-15471. door GEKARD PAUL Hij probeerde zijn uitpuilende schooltas onder de snelbinders te frutselen. Daarbij mishan delde het jong zijn rijwiel zo danig dat het weinig scheelde of zijn fiets stortte ter aarde en zou mijn weg versperren. Ik plukte het stuur uit de lucht en hield de zaak overeind. Hij keek een beetje verdrietig, wat nog benadrukt werd door zijn sombere kleding. Vandaag begint de jacht op de zeehondjeszei hij. Zeeho7idjes, zeehondjes, wat was dat ook al weerOh, ja in Canada knuppelen ze die dood om er bontjassen van te maken. Heeft u 't gelezen in de krant? Van die mensen die een hele boel hondjes met verf hebbe?i ingesmeerd? Nou zijn die bont jes lekker waardeloos". Ik had het gezien, maar was het eigenlijk al weer vergeten. Hij niet. Begrijpt u nou dat zoiets mag? Ik vind het zo verrekt gemeen. Rotlui! Maar ik zal ze krijgen. Ik ga allemaal handtekeningen verzamelen en die stuur ik op Tiaar het WereldTiatuurfonds. Ik ben ranger, ziet u. Als er nou maar genoeg mensen te gen zijn, dan wordt het straks vast wel verboden. Hebbu m'n kleren gezien?" Hij wachtte niet op antwoord. „Ik ben in de rouw vandaag; vanwege de jacht die vandaag Daarom loop ik in 't zwart. Die broek is van me broertje. Ik had zelf alleen maar een spijkerbroek en zo'n lichte voor van de zomer. Hij is wel een beetje klein, hè?" Pratendeweg had hij zich geïn stalleerd op zijn zadel, voor zichtig om niet uit zijn broek te barsten. Onder het wegrij den haalde hij zijn haTidschoe- nen tevoorschijn en trok ze aan. Hij keek nog even achter om en riep: „Bedankt meneer. Ajuus!" Dezelfde middag zag ik hem weer. Stralend haalde hij een beduimeld vel papier uit zijn jaszak en liet me dat zien: „Kijk es, achtenzeventig hand tekeningen! En morgen gaat de hele klas in 't zwartLeuk hè?!" Maandagavond tussen half negen en tien uur werd een snelheidscontrole gehouden op de Burg. Grothestraat. In de richting Amersfoort passeerden 180 voertuigen en daarvan reden niet min der dan 30 bestuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid was 88 km per uur, in plaats van de toegestane 50 km. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f30,15 Brandinboedelverz v.a f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a. f 2,65 ZIEKTEKOSTEN- VERZEKERING Man of vrouw v.a. f55,90 Kinderen v.a. f27,95 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8,4% Wij lichten u graag vrijblijvend in. G. VAN ROUWENDAAL Burg. Cirothestr. 11a I V Soest - Tel02155 164 67| m ALLEEN DONDERDAG KILO van 8.50 voor ALLEEN DONDERDAG 500 gram varA O QO 3.58 voor Emu vU ALLEEN DONDERDAG 20 stuks ALLEEN DONDERDAG 2ie onze advertentie DEZE WEEK Zie onze advertentie AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat. prijs W.A. All-Risks f10.000,- f207,- f474,- f 12.000, - f226,- f541,- f 14.000,- f 238,- f595,- f 16.000,- f265,- f671,- f 18.000,- f 273,- f721,- f20.000,- f282,- f781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn „De Man-Vrouw polis". Wij leggen u hem graag uit. HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.4% Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 (f

Soester Courant | 1979 | | pagina 1