r ons UG l &k Dames SVV/Stam 3 houden Vios van kampioenschap af Winst voor dames Olympia verlies voor de heren ïaler lam Heren 2 en kadetten jongens a van Red Stars dichtbij kampioenschap Ruitersportcentrum Eldorado streed om de Holland Stijlprijs B.V. Basketbal: Volleybal: Springbokken-turnsters behaalden gouden en bronzen medaille op de verenigingskampioen schappen - B van Utrecht 0 0 nveloppen triefpapier eningen enz. rukkerij Smit BAROMETERS HYGROMETERS THERMOMETERS KOMPASSEN DRADENTELLERS LOUPEN LEESGLAZEN Ruime keuze WEERD Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Turnen: J.van Zal Verkoop Reparatie Schade- afdeling SKODA- OCCASIONS aat 53-57-84 12334-15979 Soest iige service. I TER 1 TER. 2154 -15555* EESTRAAT 8 :FOON 13486 Weedestraat 29 23 Soester Courant van woensdag 21 maart 1979 23 Ook in de basketbalkompetitie loopt het van lieverlee allemaal naar zijn einde. Dit neemt nfet weg dat er nog enkele bijzonder belangrijke weken in het verschiet liggen voor de Soester Red Stars teams, en met name voor het tweede- herenteam, de jongens kadetten a en welpen zullen de komende weken met spanning tegemoet kunnen worden gezien. Op landelijk niveau hebben alleen de dames I en jongens junioren A gespeeld. Mocht er ooit nog door dames I gewonnen kunnen worden dan was het in de ontmoeting van afgelopen weekeinde in Rosmalen tegen Coppens Eagles. Het Soester team bouwde een fraaie voorsprong op, die na een speelhelft was opgelopen /tot acht punten, 28-20. Met nog tien minuten te spelen in de tweede helft was deze voorsprong nog gehandhaafd, doch door diverse scheidsrechter lijke beslissingen viel Red Stars helemaal stil en moest alsnog met een 58-51 nederlaag genoegen nemen. De jongens junioren A gingen naar Noordwijk en speelden tegen MSV met de gedachte toch wel met winst naar Soest terug te keren. Deze overmoed werd hen echter noodlottig, want verdedigend werd er zo slordig gespeeld dat MSV bij rust al een voorsprong had van tien punten 50-40. In de tweede helft werd er dan ook niet1 meer geknokt voor herstel, waardoor MSV ruim wist te winnen met 109-74. Het tweede herenteam heeft zich nu met twee punten voorsprong op naaste concurrent Irene uit De Bilt nog vaster op de bovenste plaats genesteld. Het Soester team speelde afgelopen zater dag in Spakenburg tegen Anguilla 2. Duidelijk was het gemis aan Soester zijde merkbaar van pivot-speler René Lansaat, die voorlopig door een onge luk is uitgeschakeld. Toch werd er gewonnen. Bij rust was de voorsprong twaalf punten 28-16, welke voorsprong genoeg was om deze niet bijster sterke wedstrijd te winnen met 62-52. Doordat Irene tot ieders verrassing verloor van het Hilversumse Dunckers kwamen de Soestenaren twee punten voor te staan en met nog twee wedstrijden voor de boeg stijgen aldus de Soester kam pioenskansen zienderogen, hoewel juist Dunckers komende zaterdag de tegenstander wortjt van heren 2, zodat er nog van alles mogelijk is. Jeugd De jongens kadetten a hebben tegen het team van Bla,;icum door een prima overwinning ook de laatste concurrent van zich afgeschud. Beide teams ston den voor deze ontmoeting nog gelijk, doch de fraaie Aónst die de Red Stars jongens wisten te behalen in een ner veuze wedstrijd, heeft als gevolg dat het kampioenschap niet meer uit han den gegeven toeft te worden, want de komende twee laatste ontmoetingen worden stellij gewonnen. Het is een n#rveuze wedstrijd gewor den, temeer laar de Blaricum jongens wat langer fijn. Collectief spelen van de Red Stars jongens, die conditioneel ook veel beier uit de voeten kwamen, was er ooriaak van dat bij rust toch een voorsprong werd opgebouwd van negen punjsn 46-37. Een sterke start in de tweedé helft gaf nog meer franje aan deze Wedstrijd, welke uiteindelijk met 56-83 werd gewonnen. Bloemen waren el ook al een klein beetje, hoewel liét echte kampioenschap pas over tweè weken gevierd kan worden. Het jongens welpen a team heeft ook afgelopai weekeinde weer toegesla gen. Nü werd in Wijk bij Duurstede gewonnen en zodoende stevenen de jongste basketballertjes van de ver eniging naar het kampioenschap toe, dat aanstaande zaterdag vast en zeker behaalcl wordt in de thuiswedstrijd in Beukendal die om half vier op het programma staat. Als tegenstander fungeert het Spakenburgse Anguilla. Senioren Het tweede damesteam heeft niet kun nen winnen van Irene uit De Bilt. Bij rust was de stand nog 8-11 en zat er beslist meerjn. In de tweede helft was Irene gewocn de betere ploeg en won zodoende mit 24-39. De ontmoeting tussen Red Stars heren 3 en Irenf 2 is een pittige strijd geworden, die in de laatste seconden werd beslist in voordeel van Irene met één punt 53-52. Bij rust leidde het Soester team nog 37-20, doch met een enorme iazet gingpn beide teams de tweede helft in, waarbij soms vergeten werd dat de bal Aet netje in moest. Daardoor wel veel spanning, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een nipte overwinning voorlrene. Heren 4 daarentegen won van Dunc kers 5, welk resutaat ook in de laatste minuut werd bewerkstelligd, want bij rust stond Red Stars nog tien punten achter, 12-22, d<|ch met een enorme inzet won het Souster team alsnog met 39-37. Meisjes De meisjes weljen a wonnen van het Utrechtse Canferoes. Het werd een 26-16 overwinnng voor de Soester meisjes. De rieisjes adspiranten b waren niet opgewassen tegen Quidam a uit Zeist. De ftester meisjes verloren met 41-19. De jongens kldetten b speelden een goede wedstrjd. Dunckers c uit Hil versum was Hervan het slachtoffer en de Soester jolgens wonnen met 41-10. De meisjes ladetten a, die een week eerder kamiioen waren geworden, hebben gewennen van Dunckers a, hoewel het ef lange tijd niet naar heeft uitgezien. Hj rust stond het Soester team nog /chter 11-16, doch in de tweede helfi kwamen de Hilversumse meisjes er óet meer aan te pas en won het team vin Relinde Bolwerk alsnog ruim met 51-32. Tot slot hebben de meisjes aspiranten a in Spakenburg gewonnenkn wel met 44 9, waardoor zelfs ook uit meisjesteam nog kam pioenskanen heeft. Belangrtk weekeinde voor Red Stars: Aanstaafle zaterdag wacht de basket- balliefhdtbers een reeks van interes sante ofin ieder geval uiterst belang rijke wilstrijden In eerste instantie op lanalijk niveau speelt het eerste heren tam de derby in Hilversum té gen Djnckers, waarbij beide teams erg ge/rand zijn op een overwinning, vooral/in Hilversum wil men nu wel eens ian Red Stars winnen. Daarna, evenens in Hilversum moeten de SoestIr reserves het opnemen tegen Dunckers 2, en het Soester team mag niet meer verliezen, wil het recht streks op het kampioenschap afgaan. Dichter bij huis kan het publiek 's mid dags om half vier dan gaan kijken in Beukendal hoe de jongens welpen kampioen gaan worden, terwijl om zes uur de toekomstige kampioenen, de jongens kadetten a aan bod komen. Zondagavond speelt het eerste dames team om zeven uur tegen Attacus. Misschien dat het Soester team toch nog voor een verrassing zorgt. De jongens junioren A wacht vrijdag avond in Delft een zware klus, waar het om 19.15 uur speelt tegen DAS. I SOESTERB SOESTERBERGSESTRAAT 36 ■-TElEf. 03155-12983 SPORTS w\ De meest verrassende uitslag werd wel waargemaakt door het derde damesteam van SVV/Stam. Zij moesten in Sporthal Beukendal aantreden tegen Vios 2, die met een volle winst kampioen van de promotieklasse zou zijn p-eworden. Dames SVV/Stam 3 waren doftr het talrijke naar Soest gekomen Amersfoortse publiek meer gemotiveerd dan de Amersfoortse dames. Keer op keer zagen de SVV-sters kans een grote voorsprong op te bouwen, die vaak weer teniet werd gedaan doordat de Amersfoortse dames terugvochten. In de eerste set stonden de Soester damens met als coach Lya Fakkeldij voor met 12-5, toch wist Vios in te lopen en zelfs de set te winnen met 12-15. In de drie volgende sets gaven de SVV-dames de voorsprong echter niet geheel uit handen, en wonnen de drie sets met 15-10, 15-12 en 15-13. Technisch werd er geen hoog volleybalspel getoond, maar vooral door grote inzet wisten de Soester dames deze wedstrijd te winnen. Het was voor Vios de eerste wedstrijd die werd verloren. Dames De landelijkspelende SW teams zagen geen kans de koplopers van de ver schillende divisies punten afhandig te maken. Dames SVV 1 speelde in Til burg tegen koploper van de eerste divisie Sarto, en verloor met 3-0. De Soesterdames speelden teveel in de verdediging, en wisten geen goede aanval aan hun zijde op te bouwen, waardoor Sarto zijn eigen spel kon blijven spelen. Het tweede damesteam van SW speel de eerder op de middag in Woerden tegen Thornax, die al kampioen was van de derde divisie. Ook door deze dames werd te bang gespeeld. De aanval kwam er niet uit doordat, Thornax een zeer goede serve had, die niet door de Soester dames onder kontrole was te krijgen. De wedstrijd werd met 3-0 verloren. Het nog jeugdige SVV 4 damesteam wist haar wedstrijd tegen degradant NVC 2 te winnen, en wel met 1-3. Al verloren de dames van SW in de eerste set met 16-18, in de volgende sets hadden ze weinig te vrezen en kon het eigen spel worden gespeeld. Setstan den werden 15-5, 15-10 en 15-4. Het vijfde damesteam verspeelde een winstpunt tegen het op de onderset plaats staande WA 2. De wat oudere SW dames missen een echte harde aanval en weten alleen punten binnen te halen door taktisch apel, dat tegen snelle ploegen minder effectief werkt. Setstanden waren 6-15, 14-16, 16-14 en 15-10. Heren Ook de SVV heren wisten niet te impo neren. Het eerste herenteam speelde gelijk tegen NVC, nadat de heren al met 2-0 voorstonden. De eerste sets werden respectievelijk met 15-11 en 15-12 gewonnen. Doordat de heren ech ter wat slordiger gingen spelen, terwijl NVC geheel vrijuit speelde werden de derde en vierde set verloren met resp. 8-15 en 11-15. Het verlies van heren SW 2 op koploper Set Up kwam niet geheel y m S&si Feilloos over een hindernis Zaterdag waren er onderlinge springwedstrijden in Ruitersportcentrum Eldo rado aan de Bosstraat waar enorm veel belangstelling voor bestond. De foyer puilde uit van ouders, die de prestaties van hun kinderen wilden meebeleven, alsmede van andere familieleden en kennissen van de deelnemende amazones en ruiters. Het was vooral voor de kinderen een belangrijke dag, omdat er voor het eerst in de geschiedenis van Eldorado springwedstrijden op manegepony's werden gehouden. Deze rubriek startte om ca. 5 uur. Er moest een parcours gereden wor den van negen hindernissen met een hoogte van 60 cm., hetwelk beoordeeld werd op fouten èn op de wijze van rijden. Hieraan namen tien combina ties deel. Om de faktor geluk tot een minimum te beperken, moest het par cours tweemaal worden afgelegd. Om ca. 7 uur kon de voorzitter van de stichting samen met het jurylid, de heer H. P. W. Danvers Jr. de prijzen als volgt uitreiken. Leiding stijlprijs: Carmelita Eindho ven met 15% pnt. Tevens was zij de eerste in de dagplaatsing, hetgeen haar een bekertje opleverde. De twee de plaats werd bezet door Renée van Elk, de derde plaats was voor Fred Kraaij, vierde werd Tanja v.d. Waar- den, 5e Yvonne van Lierop, 6e Erwin Sanders. Na een perfekte ereronde verlieten zij onder een overweldigend applaus het strijdtoneel, waarna de paarden van de volgende rubrieken werden losgereden. Vervolgens was het de beurt voor de jeugdige ruiters te paard. Zij moesten een parcours van tien hindernissen rijden met een hoogte van 80 cm., welke gewonnen werd door Ruby Hen- sen, die hiermede de dagprijs (een beker) in de wacht sleepte en tevens ex equo met Jan Kraaij Jr. de leiding in de klassering van de Holland Stijlprijs met 16 punten veroverde. De overige prijswinnaars waren: 2. Akke Jensma 3. Dominique van Eijk 4. Jan Kraaij Jr. 5. Nico Verbeek Tenslotte betraden de meer gevorder de combinaties het strijdperk. Voor hen werd het parcours op 1 m. hoogte gebracht. De leiding in het klassement Holland Stijlplaats verwierf Thea Zee- gers ex equo met Claudia de Borst, die beiden 16% pnt. veroverden. Behalve de eer leverde deze uitslag Mej. Zee- gers een standaard op. De tweede plaats werd bezet door de heer A. van 't Net. Derde werd Claudia de Borst en de 4e prijs ging naar de heer J, Dropsie. De Holland Stijlprijs wordt beschik baar gesteld door de N.V. Verzekering Maatschappij Holland te Utrecht. Het Foto Herman van Dam parcours werd ontworpen door de be- drijfsleider/instrukteur de heer J. Kraaij. De jurering was in goede handen van de heer H. P. W. Danvers Jr. uit Maartensdijk. Na afloop van de prijsuitreiking gaf de heer Danvers in de foyer op instruktie- ve wijze uitleg over de wijze van rijden, zoals hij die 's middags en 's avonds had gejureerd, waarbij een levendige discussie ontstond. Zeer leerzaam waren vooral zijn ludieke tips voor de aankomende springruiters in verband met het verkennen van het parcours vóór de wedstrijd. Aan het eind van de avond bedankte de heer Detmar namens het bestuur van de stichting de heer Danvers, hetgeen hij vergezeld deed gaan van een roker tje. Hij hoopte, dat hij nog dikwijls een beroep op hem zou mogen doen. Ook sprak hij een woord van dank tot de heer Kraaij, die zoveel werk heeft moeten verzetten om alles goed te laten verlopen. Het was allemaal weer prima in orde Tenslotte bedankte hij allen, die op welke wijze dan ook hadden meege werkt om ook deze dag weer tot een geslaagd ruiterfeest te maken. Zaterdag 31 maart zal de twee manche van de Holland Stijlprijs worden ver reden. Er zal dan bekend zijn wie deze wisselbeker voor één jaar mee naar huis mag nemen. onverwacht. Al wisten de heren in de eerste set nog goed mee te komen en de uitslag tot 16-14 beperkt te houden, werden de 2e en 3e set verloren met ruimere cijfers, n.1.15-7 en 15-8. Heren SVV 3 troffen in Olympia 2 een sterke tegenstander, die SVV 3 geheel in zijn macht had. De SW-ers verloren met 3-0, setstanden waren 3-15, 8-15 en 5-15. Het negende damesteam was een van de weinige ploegen die van SVV nog tot winst kwam. Zij versloegen met 3-0 Olympia 7. Vooral in de eerste twee sets waren de SVV dames duidelijk sterker, 15-2 en 15-7. In de derde set wilden de dames te gemakkelijk win nen en verspeelde daardoor veel pun ten. De set werd op het nippertje gewonnen met 17-15. Het vierde en vijfde herenteam verloor met 1-2. SW 4 moest in het BG&SV 5 voor de tweede keer dit seizoen zijn meerdere erkennen. Verlies was voor SVV niet nodig geweest, als ze wat meer hun eigen spel hadden gehan teerd. Setstanden waren 15-10, 7-15 en 4-15. Het vijfde herenteam wist een setwinst af te snoepen van Olympia 3, die in de eerste set de winst met 15-11 aan SW moest laten. De twee overige sets werden met resp. 5-15 en 8-15 verloren. Meisjes Het meisjes c en d team wisten hun wedstrijden weer te winnen en wel van resp. Olympia e en Olympia f. In beide wedstrijden bleken de SVV meisjes te sterk voor hun tegenstandster te zijn. Wedstrijdprogramma voor d© komen de week:" Zaterdag spelen in de Bunthal weer de landelijke teams van SVV. Om 17.00 uur speelt dames SVV 1 tegen Dyna miek en om 19.00 uur dames SVV 2 tegen AS VU. Donderdagavond speelt in Nunspeet om 20.00 uur dames S W 3 tegen Hellas, in Barneveld heren SVV 1 tegen SSS '2. Zaterdagmiddag speelt dames SW 4 tegen Leos in Leusden, terwijl jongens SVV a in Amersfoort vrijdagavond spelen tegen Spirit. In Beukendal worden morgenavond de volgende wedstrijden gespeeld: 20.00 uur dames 5 - Surf 21.15 uur dames SVV 6 - Limvlo 2 19.00 uur dames SVV 8 - Olympia 6 19.00 uur dames SVV 9 - Olympia 9 20.00 uur heren SW 2 - SW 3 20.00 uur heren SW 6 - BG&SV 3 18.15 uur meisjes Olympia a - SVV a 18.15 uur meisjes BG&SV a - SVV b Meisjes SVV B kunnen in de wedstrijd van donderdagavond kampioen wor den van de adspiranten kompetitie van Soest. Zij zullen daarna mogen uitko men in de distriktskampioenschappen die op 28 april gehouden worden in Scherpenzeel. Donderdag 22 maart 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 24 maart 1979. 15.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. Zondag 25 maart 1979. 10.00 17.00 uur handbalwedstrijden. 19.00 - 21.00 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 24 maart 1979. 10.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 - 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 25 maart 1979. 11.00 -17.00 uur badminton Wederom hebben twee geselecteerde groepen van de Soester Gymnastiekver eniging „De Springbokken" getoond, dat ze in hun klasse tot de sterksten beho ren. Dat gebeurde zaterdag 17 maart j.l. in de IJsselhal te IJsselstein, waar gestre den werd om het B-kampioenschap, de op één na hoogste klasse van alle vereni gingen uit de provincie Utrecht. De Springbokken kwamen uit met een meisjes-ploeg t/m 12 jaar en een ploeg jeugdturnsters van 12 t/m 15 jaar. De meisjes werden kampioen van Utrecht en mochten de gouden plak mee te rugnemen naar Soest. De jeugdturnsters wisten beslag te leggen op de derde plaats en daarmede op de bronzen medaille. De meisjes-B t/m 12 jaar traden om 14.30 uur als eersten aan om de strijd aan te binden met 5 andere Utrechtse ploegen. De eerste ronde was meteen al erg belangrijk voor hen. Zij moesten op de balk laten zien dat ze over een goede spierbeheersing en stalen zenuwen be schikten: twee eigenschappen, die ab solute voorwaarde waren om zich bij de verplichte radslag op dit 10 cm. bre de toestel staande te houden. Het feit, dat enkele meisjes bij dit zeer moei lijke onderdeel toch naast de balk te recht kwamen, had gelukkig geen invloed op de rest van hun oefening. Zij ble ven zich goed concentreren en lieten het publiek genieten v§n zekere, stijl volle oefeningen, waarmee zij achteraf een grote winst geboekt bleken te heb ben. Zij behaalden op dit toestel een puntentotaal van 33.45 pnt., terwijl de nummer 2 (H.G.V.) niet verder kwam dan 29.90 pnt. „Een goed begin is het halve werk..." Ook deze middag is weer eens de waar heid van dit gezegde bewezen, want ook op de andere onderdelen: vrije oefening, paard/kast en brug-ongelijk gooiden de meisjes hoge ogen. De sprong leverde hen, evenals de balk, een aanzienlijke winst op (35.30 pnt. tegenover 33.50 pnt. voor H.G.V. zodat zij de eindoverwinning behaal den met een zeer grote voorsprong op de andere deelnemende ploegen. Om 5 uur mocht de ploeg, bestaande uit: Ingrid Schouten, Lisette te Hasse- loo, Sandra Uyland, Linda Daselaar, Voor al uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraatll - Tel.11018 Anja Westerveld en Marieke de Bree, op de hoogste trede van het erepo dium plaatsnemen en hun prijs in ont vangst nemen. Tevens werden zij door een van de ouders, die vol spanning de wedstrijd gevolgd hadden, op fleuri ge wijze in de bloemetjes gezet. De einduitslag en andere prijswin naars luidden alsvolgt: 1. Springbokken - Soest 140.80 pnt. 2. H.G.V. - Hilversum 133.95 3. Turnlust - Huizen 130 Daarna was de beurt aan de jeugdturn sters -B. In hun categorie deden totaal 7 ploegen mee. De Springbokken-ploeg bestond uit: Margreet Bosma, Yvonne Kielliger, Rineke van Dongen, Ingrid Prijs, Ni- colette Uffen en Monique Kerstholt. Zij gingen van start met de vrije oe fening op muziek, die hen 37.35 pnt. opleverde, hetgeen op dit onderdeel een derde plaats betekende, vlak ach ter H.G.V, (38.25) enS.V.O. (38.65). Dit zou verder het beeld blijven van de gehele wedstrijd. Zij behaalden weliswaar bij het onder deel brug-ongelijk een hoger punten totaal dan S.V.O. en wisten d.m.v. goede balkoefeningen, waarmee zij hun wedstrijd beëindigden, de H.G.V.- meisjes vóór te blijven en zodoende be slag te leggen op een tweede plaats voor dit onderdeel. Maar dit bleek toch niet voldoende te zijn om een van de twee bovengenoem de verenigingen achter zich te laten. Toch betekende ook voor hen de be haalde prijs een verdiende beloning voor urenlang hard trainen en een extra stimulans om nieuwe, nog moei lijker onderdelen in hun oefeningen te gaan verwerken en het volgend jaar - wellicht uitkomend in A-wed- strijden - nog beter uit de bus te ko men. 4 De einduitslag van de jeugdturnsters was: 1. S.V.O. - de Meern 144.10 pnt. 2. H.G.V. - Hilversum 141.75 3. Springbokken - Soest 140.60 Het eerste damesteam van Olympia heeft na zeven wedstrijden eindelijk weer eens de volle winst gepakt. Slachtoffer was het Utrechtse Bruinsma. De heren zijn er ook dit maal niet in geslaagd om Rapid Avanti de winst afhandig te maken. Net als de eerste ontmoeting werd het ook dit keer een 5 setter. Dames In de eerste set bouwde de Olympia- ploeg na een 0-3 achterstand regelma tig aan een steeds groter wordende voorsprong. Via 10-7 werd deze set met 15-9 gewonnen. In de tweede set was het weer Bruinsma die de eerste pun ten scoorde, maar ditmaal gaf ze de voorsprong niet meer uit handen. Olympia kwam na een 0-6 achterstand nog wel gelijk (9-9), maar kwam aan vallend in deze set te kort om Bruins ma van de overwinning af te houden. In de derde set nam Olympia het initiatief weer van de Utrechtse dames over en dit resulteerde in een 9-4 voorsprong. Bruinsma kon weinig uit richten tegen de Olympia aanval en zag de eigen aanval vaak afgeblokt. Met 15-8 was deze set voor Olympia. In de vierde set zag het er naar uit dat het een herhaling van de tweede set zou worden. Bruinsma nam een 1-7 voor sprong, maar speelde niet constant genoeg om deze te behouden. Olympia wist de achterstand om te zetten in een 15-11 setwinst. Zaterdag spelen de dames om 13.00 uur in Doetinchem tegen het één plaats hoger staande Quick Orion 2 (Sporthal Rozengaarde). Heren Olympia begon deze wedstrijd tegen Rapid Avanti zeer goed. Door een goede en gevarieerde eigen aanval nam de Soester ploeg het heft volledig in handen, zodat een steeds grotere voorsprong werd opgebouwd. Rapid werkte zeer hard, maar had zo veel moeite met de Olympia aanval dat ze niet aan de eigen aanval toe kwam. Via 11-5 werd het 15-9 voor Olympia. het begin van de tweede set gaf twee volledig aan elkaar gewaagde ploegen te zien. Tot 4-4 ging de strijd gelijk op, daarna liep Olympia uit naar 8-5. Door enkele aanvallen vanuit het midden kwam Rapid terug tot 9-9, maar zakte daarna volledig weg, zodat Olympia zeer snel kon uitlopen naar 15-9. In de derde set was het Olympia, dat volledig wegzakte. Er was niets meer over van het team van de eerste twee sets. Via 3-11 werd het 4-15 voor de Nijmegenaars. In de vierde set herstelde Olympia zich wel enigszins, maar kwam toch niet terug op het oude niveau. Er werd te nonchalant gespeeld en te weinig ge vochten voor elke bal. Rapid daarente gen deed dat wel en won dan ook verdiend (9-15). In het begin van de 5e en beslissende set liet Olympia Rapid zeer ver weg lopen (4-12), maar kreeg toen weer „geest". Zeer goed werd er nu terug gevochten en ze kwamen zelfs een punt voor (13-12). De eindsprint was echter voor Rapid, dat deze set en daarmee de wedstrijd met 13-15 won. Zaterdag spelen de heren in Lochem tegen Avanti (14.30 uur. Gemeentelijke sporthal/Koedijk Overige teams: Het tweede damesteam had in Baarn weinig moeite met BG&SV 1. Alleen in het begin van de eerste set was BG&SV wat sterker! De Baarnse ploeg liep uit naar 9-5, maar kreeg vanaf dat mo ment geen enkel punt meer van Olym pia in deze set. De tweede set werd zeer gemakkelijk met 15-4 gewonnen. In de derde set zakte Olympia wegens con centratiegebrek iets terug, waardoor BG&SV in deze set 10 punten kon scoren. Het derde damesteam stelde na de goede overwinning van de vorige week nu wel erg teleur tegen koploopster Set Up. In Weinig tijd had de Scherpenzeel- se ploeg de drie sets gewonnen (15-5/ 15-5/15-1). Het tweede herenteam haalde ook deze week de volle winst. Dit maal werd SVV 3 met 3-0 aan de zegekar gebon den. Het derde herenteam behaalde weliswaar tweemaal een overwinning deze week, maar speelde toch ver beneden kunnen, waardoor zowel tegen BG&SV 3 als ook tegen SVV 5 één set verloren ging. Ook het vierde herenteam moest zijn tegenstander Voleem 1 één setwinst toestaan. Na de eerste set (15-5) leek het er op, dat deze wedstrijd gemakke lijk in een 3-0 overwinning omgezet kon worden. Dat dit niet zo simpel was, bleek wel uit de tweede set, die welis waar met 15-10 werd gewonnen, maar die beslist geen overtuigend spel te zien gaf. In de derde set werd vrij snel een ruime voorsprong (8-2) opg- bouwd. Daarna verslapte de concen tratie en kon Voleem terug komen. Olympia had ditmaal niet de kracht zich te herstellen en de set ging dan ook met 15-13 naar Voleem. Ook het vierde damesteam zag zich geplaatst tegen Voleem 1 maar zag geen kans om ook maar één set te winnen (3-15/13-15/8-15). Het vijfde herenteam toonde wel een stijgende lijn in zijn spel, maar zag toch alle drie sets op naam van BG&SV 3 komen (8-15/11-15/18-20). Het zesde damesteam won met 3-0 van het negen de. Na een krappe zege in de eerste set (17-15) ging het in de tweede set wat beter. Vooral door een goede serve en goed samenspel werd deze set met 15-8 gewennen. De derde set was, mede door een blessure bij dames 9 wat rommelig. Dames 6 won deze set met 15-9. Het zevende damesteam speelde een slechte wedstrijd en verloor dan ook met 3-0 van SVV 9. Het zevende herenteam tenslotte had weinig moeite met het achtste team en won dan ook met 3-0.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23