scliociimkci Velden-nood S.O. Soest zeer hoog Reconstructie Molenstraat duurder dan gedacht Met dubbeldeksbus naar diner sir 15? M. LOS Terrein voor jeugdcrossclub Soest in principe beschikbaar zzz I?90 1790 ss1 IfiJ' Koninginnedag- defilé met historisch schouwspel Uw succes is onze reclame!!! RIJOPLEIDING voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Weinig waardering voor advies schoonheidscommissie LOOK OU Ledenvergadering EHBO-Soest Programma vrouwencafé Andere begintijd modeshow N.V.H. Ravage in Margrietschool Filmkamera en grammofoon platen gestolen Geslaagd Opnieuw uitstellen uitbreiding onverantwoord Sleedsdenieuwsfe plalen voordelaa^§leprïj§ 13 Soester Courant van woensdag 28 maart 1979 13 gediplomeerd schoonheidsspecialiste Burg. Grothestr. 25 Soest Tel 20-JJ MARIA GALLAND Gezond bruin d.m.v. ~ji^~iL^onHfbank cn zonnchc mei Definitieve doorbraak in dit jaar! '•««sas DUBBELE VERZAMEL L.p! I This Is reggae music/Dubbeiaar I vol met reggea-plezier uri I Jamaica. Natuurlijk mei Bob Marley. Tbird World en Peler j Tosh BOB MARLEY STEELPULSE PETERTOSH Uve/Een oude vertrouwde Handsworth revolutlon/Een Bush doctor/Met de om- sukses L.P. met vele grote hits nieuwe reggae impuls op deze bekende hit Walk and don' zoals No A swingende L.P. ._w look back samen the sheriff Métlm E. Jl 1«J« ;SSE"«öfUw THETHREEOEGREES New dlmensloru/Een trio dat opnieuw terug is in de hit lijsten. Glving up. UU giving in, The I Runner. JL w Stevie Wonder. De nieuwe L.P. i van de meest opzienbarende discogigant uit de heden- I daagse popwereld komt uit in begin april. Nu bestellen 1 is als eerste hebben! POINTER SISTERS Energy/Zes jaar na het sukses Wang Oang Doodle nu opnieuw goede hits van - deze drie 4 jyty zussen HIA o.a. Pire. m BEEGEES Spirits havlng llown/Een nieuwe L.Pvan brothers Gibb met het grote m aa suksesnummer|>fl ;JU Tragedy. VARIOUS AR IIS IS Olsco flyar/Met o a. Chic, Sister Sledge, Leif Garretten de Pointer Sisters, MOTOWN The best ol Motown/Verzamel L.P. met Diana Ross, Temptations, Four Tops,Rare-* Earth en nog I F veelmeer AM* CHIC C'est Chic/Een must voor uv platenkollektie Akluele hits zoats le freak n COMMODORES THE JACKSONS Greatest hits/Zesmans groep Destiny/Swingen met deze die zorgt voor prima swing met beroemde broers op de nieu o.a.Threelimes - sukses L.P. met a lady. y(J o.a. Shake your g* EARTH WIND AND FIRE Best ol Vol. I/Vurige funk geproduceerd door deze -4 r* (1 spektakulaire E MA groep. 1 w Dat de reconstructie van de Molenstraat duurder uitvalt dan aanvankelijk was begroot, is voor de leden van de commissie openbare werken geen bezwaar om het oorspronkelijke plan te laten uitvoeren, dus met het middenplein op de plaats waar de huizen nu uit elkaar lopen. Zij hadden tijdens de commissiever gadering geen bezwaar tegen het verhogen van het krediet van 280.000 gulden met 60.000 gulden. Op vragen van de heer J. J. Ebbers (VVD) antwoordde wethouder D. Hoekstra (CDA), dat de dienst ge meentewerken ,,een beetje zuinig" was geweest bij het begroten. De post onvoorzien was bijvoorbeeld te krap geraamd en werd daarom van 3.000 op 8.000 gulden gebracht. Aangezien daar van bleek de laagste inschrijver bij de openbare aanbesteding nog hoger uit te komen dan de begroting van gemeen tewerken. wijze van aanbesteden was voor mevrouw J. Alïard-Knol (D'66) aanlei ding om te vragen waarom niet met een open begroting was gewerkt. In dat geval zou met een van tevoren gekozen aannemer tot overeenstem ming gekomen zijn. Bij een openbare aanbesteding wordt doorgaans de goedkoopste in plaats van de beste aannemer gekozen. Wethouder Hoekstra zei, dat de kwes tie van de aanbestedingsprocedure niet nieuw is. Er is zelfs al eens een no titie over gemaakt en aan de raad overgelegd. In dit geval leek de recon structie van de Molenstraat hem een goede gelegenheid het voor en tegen van de openbare aanbesteding en het werken met een open begroting nog eens te toetsen, reden om nu eens voor een openbare aanbesteding te kiezen. Ir. J. A. Dubbeldam, de nieuwe direc teur gemeentewerken die voor het eerst een vergadering van de commis sie meemaakte, merkte op dat geen van de procedures een garantie geeft dat men het werk voor de laagste prijs krijgt. Het voordeel van de open bare aanbesteding is volgens hem, dat er geen discussie kan ontstaan over waarom iemand is gekozen of verge ten. Hij meende, dat een openbare aanbe steding ook rechtvaardiger is, omdat iedereen de kans heeft mee te doen. Wie voor het werken met een open begroting kiest, maakt van tevoren al een keus, waardoor een aantal gega digden afvalt. Overigens merkte wet houder Hoekstra nog op, dat in dit ge val de strenge winter de aannemers in de kaart gespeeld heeft. Door de vorstschade hebben zij veel werk en dan kan de prijs altijd opgedreven wor den. Als er weinig werk is, wil een aannemer wel eens scherper calcule ren om zijn personeel in ieder geval aan het werk te houden, aldus de wet houder. De heren J. R. van Poppelen (CDA) en J. Nuijten (Progressief Soest) in formeerden nog naar de mening van de Molenstraat-bewoners over het plan, met name dan het aanleggen van het plein. Dit is ontworpen om het gemotoriseerd verkeer te dwingen zijn snelheid te matigen op-de „rond weg" om het plantsoen heen. De heer Hoekstra gaf toe, dat de bewoners of de bewonerscommissie niet officieel zijn gehoord, maar in gesprekken had hij vernomen, dat iedereen met het plan tevreden is. Voor het raadslid J. J, van den Bra- kel (PvdA) staat het vast: „Als dit kan, mag alles!" Hij doelde met deze uitspraak, die hij deed in de verga dering van de commissie openbare werken, op de nieuwbouw van de wo ning Albert Hahnweg 4. De commissie openbare werken had geen enkele moeite met het beschik baar stellen van het gevraagde aan vullend krediet van 60.000 gulden, en de commissieleden die ook in de fi nanciële commissie zitten, zullen de le den van deze commissie adviseren eveneens met het aanvullend krediet akkoord te gaan. Het jaarlijkse bloemendefilé op Ko-, ninginnedag krijgt een bijzonder slot; op het voorterrein zullen deelnemers uit 33 Nederlandse gemeenten een historisch schouwspel opvoeren. Uit verkoren zijn die gemeenten die een historische band met het Huis van Oranje hebben, doordat de namen voorkomen in de titulatuur van de Koningin (Markiezin van Veere en Vlissingen - Gravin van Buren - Vrou we van Baarn en ter Eem). Plannen bestaan ook om stewardessen van luchtlijnen, die Schiphol aandoen, in de klederdracht van hun land aan het défilé te laten meedoen. Vorig jaar brandde het huis volledig uit. Het is inmiddels herbouwd, zodat het „gat" in de rij van vier wonin gen weer is gevuld. Niet de herbouw van het huis zelf, maar de daarop ge plaatste dakkapel had de verbazing van de heer Van den Brakel gewekt, en trouwens ook die van de heer J. R. van Poppelen (CDA). De heer Van den Brakel: „Ik dacht eerst dat er een duivenhok op het dak gezet was. Het is me nogal geen ge val. Het komt boven de schoorsteen uit!" Hij kon niet begrijpen dat hier voor een bouwvergunning was afgege ven. Wethouder D. Hoekstra (CDA) zei, dat dit toch het geval is geweest. „De welstandscommissie heeft dit her bouwplan goedgekeurd en het college van burgemeester en wethouders heeft de bouwvergunning afgegeven", zei hij. Die verklaring nam de verbazing van het PvdA-raadslid niet weg. Inte gendeel zelfs: „We hebben in het ver leden moeilijkheden gehad om dakka pellen die veel kleiner waren dan deze en veel minder of helemaal niet in het oog liepen", zei hij. VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Grote verzameling 12-inch Disco Mix. Speciale import uit Amerika voor disco freaks. Limited editiön; SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 Dinsdag 17 april a.s., aanvang 20.00 uur wordt in het Middelwijkgebouw aan de Parallelweg de jaarlijkse alge mene leden vergadering gehouden van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken. De agendag telt de gebruikelijke pun ten als jaarverslag, goedkeuring finan cieel beleid en begroting, benoeming commissie controle financieel beleid, verslag hulpverlening en bestuursver- I kiezing. Wat deze verkiezing betreft zijn voorzitter J. H. H. Overbeek en de heer D. v.d. Wijden aftredend. Zij E stellen zich herkiesbaar. I Na de pauze volgt de huldiging van enkele jubilerende leden en de uitrei- I king van voorlopige diploma's aan de pasgeslaagden. I De afdeling telt 277 leden; vorig jaar I werden 64 diploma.s verlengd. Er werd I aan diverse rayonwedstrijden deelge- nomen; het beste resultaat werd be- I haald in Amersfoort waar de deelne- i mende Soester ploeg eerste werd. In I Bilthoven behaalde de afdeling een I vierde plaatsin Maarssen de tweede- in Soesterberg een derde plaats. Vorig jaar slaagden alle 49 cursisten I die opgingen voor het EHBO-diploma. In september startte een nieuwe cur sus met 62 deelnemers. Morgen, donderdag 29 maart, om 21.00 uur wordt in het Soester-Vrouwencafé, dat sinds enige tijd georganiseerd wordt in „De Dorpsherberg" (Korte Brinkweg/Stadhouderslaan), onder ling met alle aanwezigen beraadslaagd over het programma voor de naaste toekomst. Het gaat daarbij om aktivi- teiten als film, kaarten, thema-avond, vido-groep e.d. Wie dergelijke zaken verwacht of wil hebben in het vrouwen café woVdt uitgenodigd mee te komen praten. Het café is normaai open vanaf 20.00 uur, maar om 21.00 uur worden boven- staanden zaken aan de orde gesteld. Voor lichtingen kan men terecht bij Lidy Otto, tel. 16390 of bij Vic Jacobs, tel. 20265. De modeshow van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Baarn-Soest, welke op 2 april a.s. in „Astoria" aan de Baarnse Oranje straat no. 8. georganiseerd wordt, be gint om 14.15 uur (kwart over twee) en niet zoals in het maandbericht vermeld staat om 14.45 uur. Onbekende jeugd heeft flink huis gehouden in de niet meer in gebruik zijnde Margrietschool aan de Bonifa- ciusstraat. Tot die ontdekking kwam de politie na een melding dat de ramen en deuren openstonden. Wat daar de oorzaak van was, wordt onderzocht. De ravage die men aantrof was groot. Ingebroken werd in de woning van de familie van D. aan de Molenstraat. De onbekende dader kwam het huis bin nen door vermoedelijk gebruik te ma ken van een valse sleutel. Hij ver dween met medeneming van een Richo-filmkamera en drie koffers met grammofoonplaten. Ook werd dezelfde avond een poging gedaan in te breken in de woning van de familie S. aan de Heuvelweg. Ook daar werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. De bewoners waren reeds naar bed, maar werden gewekt toen een deurgrendel verbroken werd. Men ging op onderzoek uit en zag toen twee knapen weglopen. Ze werden door de inmiddels gewaarschuwde politie niet meer aangetroffen in de omge ving. Voor rijbewijs A-B/E-C/ED/E slaagden onderstaande dames en he ren: Voor A: E. P. Cortenbach, A. B. van Doorn, F. H. F. van der Eist, M. M. de Keijzer, E. A. M. Kok. F. Lu- ten, D. J. J. v.d. Grint, N. G. J. Schok ker en W. G. van Vulpen. Voor B/E: J. M. van Asch-Radema- ker, C. B. Artinian, A. Aranci, J. G. M. v.d. Berg. J. Bijl-Veneman. B. P. W. Blom, G. Befrevoets, L. van de Berg, W. J. Boshuizen, M. E. Bak ker-Schepen, H. J. Bade, H. M. But- zelaar, E. A. H. van Dorresteijn. J. C. W. Deijs, M. I. van Dijk, L. Don- selaar-Libbenga, J. T. van Dorresteijn, M. van Essen. A. P. van Fulpen. 1. C. Glas, 1. van Ginkel. R. R. Godthelp. J. P'. Hilhorst, H. A. Hoo- gewoonink. M. W. van Houttum-van Doorn, M. C. G. Hilhorst, M. D. de Jong-Dekker, P. E. Jansen, J. R. A. Kok, K. v.d. Kemp. J. C. Kamerbeek, C. H. Kijzer, P. H. Krete-Mosterd, G. W. M. van Logtestijn, M. Lenar- duzzi, L. M. v.d. Meij-v.d. Wende, J. Maassen, C. J. L. v. Nielen, G. den Oude-Jongh, C. V. G. M. Ootes-Beem- sterboer, F. Ossewijer, A. Oldewarris, M. W. Pronk, J. M. Raatjes, B. J. Ruiter. A. J. V. van Steen, 1. T. M. Stam, S. A. A. M. Stalenhoef, E. A. M. Stalenhoef-Saes, ,J. Tazelaar, A. A. Tol boom, J. B. Vriezen, B. Volkers, C. v.d. Windt en R. Wichertjes. Voor C/E D/E: J. Camper. L. N. van Driest, A. van Empelen, P. F". E. de Groot. L>. Huijgen, J. ter Horst. G. Radstake, H. Schut, E. E. Tol en L. P. v.d. Weijer. Zij werden opgeleid door: Autorij school M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Rooskleurig lijkt de toekomst voor de enkele maanden geleden opgerichte Jeugd Crossclub Soest, nu de gemeente bereid is een terrein van circa 8000 meter in huur af te staan. Voorzitter C. van de Brul deelde dit vrijdagavond mee op de druk bezochte filmavond van de club. Er werden films vertoond over carting, motorsprint, motorraces en een crossfilm. Het enthousiasme van de meest jeugdige kijkers was groot. Aanvankelijk zag het er vorige week niet zo zonnig uit, toen duidelijk werd dat de gemeente van het oorspronke lijke terrein de helft aan een ander verpacht had. Daardoor zou er maar 4000 meter beschikbaar komen voor de club; te weinig om te kunnen crossen en. erger, om aansluiting te krijgen bij een landelijke bond. Te elfder uren, om precies te zijn op de vergaderdag 's middags om drie uur. was er een oplossing gevonden, zodat men alsnog kan gaan beschik ken over een terrein van voldoende grootte. Het voorlopige contract, door het be stuur inmiddels goedgekeurd komt volgende maand in de raadscommis^ sies en daarna, vermoedelijk, in mei, in de raadsvergadering. Voorzitter Van den Brul deelde verder mee dat de vereniging zich had aange sloten bij de Koninklijke Crossclub, waardoor het mogelijk was geworden de leden voor het bedrag van twee gulden per jaar (per lid) te verzeke ren. Bij de andere landelijke bonden zou het meer gekost hebben. Contacten zijn er verder met een ver eniging in Chicago. Daarvandaan moet informatie komen over veiligheids- en andere maatregelen voor het beoefe nen van de skate-board sport. In Ne derland bestaan nog geen voorschrif ten. Eerst als die gegevens binnen zijn, kan bekeken worden hoe ook de ze sport onder de supervisie van de club gebracht kan worden. De J. S. C. heeft inmiddels al meer dan honderd ingeschreven leden. Zij betalen 30 gulden contributie per jaar. Het lidmaatschap is gebonden aan de leeftijd twaalf tot achttien jaar. Voor zitter Van den Brul twijfelt er niet aan dat het aantal leden explosief zal groei en als het crossterrein eenmaal be schikbaar is. Het zou hem niet ver wonderen als men dan op een gege ven ogenblik tot een ledenstop moet overgaan. Toch hoopt hij, met zijn medebestuurders, over enkele jaren ook i^ts te kunnen bieden aan de mo toren thousiasten die in Soest wonen. Met de ouders is de verstandhouding bijzonder goed. Gezamenlijk gaan zij, zodra daar toestemming voor is, het crossterrein aan de Koningsweg in orde maken. Er- zal zand aange voerd moeten worden en een hek ge plaatst. Men rekent daarbij wel op financiële steun van de gemeente. Ondanks veel, dikwijls voor hen onbekende informatie, heeft geen van de acht raadsleden die vorige week op uitnodiging van het bestuur van de Sport Organisatie Soest een bijeenkomst in de kantine van de vereniging aan de Bosstraat bezochten, enige zekerheid gegeven hoe men zich zal opstellen in de naaste toekomst ten aanzien van de meer dan gerechtvaardigde wensen van de Organisatie. Verder dan „een goed hart", „veel sympathie" en „blij met de informatie" kwam men niet en kon men eigenlijk als goed bestuurder ook niet komen. Want veel zal afhangen van het beschikbare geld en de andere zaken welke in Soest in de komende jaren aangepakt moeten worden. Wel moet het de raadsleden heel duidelijk geworden zijn, dat er iets als een „morele verplichting" bestaat. Téveel werd in het verleden beloofd door plaatselijke autoriteiten, om de klub nu opnieuw jaren te laten wachten. Het bestaan van de bloeiende atletiek-afdeling komt er trouwens door in gevaar. Met heel wat cijfer materiaal deed voorzitter C. Boerkoel, zo op het oog gezien een geslaagde poging, zijn ge hoor te overtuigen dat S.O.Soest niet langer aan het lijntje gehouden kon worden. Bracht de klub in 1962 nog slechts 15 elftallen in het veldin 1969 waren dat er al 29 en vorig jaar zelfs 42. Uitgaand van de lang gebruikte norm „vijf elftallen per veld" was in 1969 uitbreiding van het complex aan de Bosstraat al noodzakelijk. „Dat werd", hield de heer Boerkoel zijn aandachtig gehoor voor, „door de ge meente ingezien en in 1971 werd de daarvoor benodigde grond aangeschaft en een tekening voor de aanleg van velden gemaakt". De afronding van het complex leek aanstaande, maar daar bleef het bij tot nu toe. In 1968 werd de atletiek-afdeling opge richt en voor de vereniging was het zeer begrijpelijk dat de plaatselijke overheid overtuigd moest worden van de levensvatbaarheid. Daar werd een periode van vijf jaar voor gesteld; daarna zou met de aanleg van een akkommodatie begonnen worden. De afdeling telde in 1971 meer dan 110 leden en in 1974 zelfs 160. Er gebeurde niets. Wel besloot de sportstichting de norm voor het bespelen van de velden van vijf op zes teams te brengen. Dat was ook al nodig, omdat „Soest" zodanig gegroeid was dat er niet genoeg velden aangelegd koijden worden op de aan gekochte grond. In 1973 werd de uitbreiding van het complex met een atletiekbaan in de plannen opgenomen; in 1974 zei wijlen wethouder De Haan op de kampioens receptie: „Ik kom zonder cadeau, maar mét het bericht dat volgend jaar begonnen zal worden met de uitbrei ding van het complex". Later werd gevraagd nog even geduld te hebben „omdat de atletiekbaan gelijk meegenomen zou worden". Zo ging het daarfia steeds en Boerkoel verheelde niet dat het bestuur door een dergelijk beleid „redelijk gefrus treerd" was. Ondanks dat in de sportnota van febru ari '78 de uitbreiding als noodzakelijk benadrukt werd, kwamen burgemees ter en wethouders alsnog in december met een begroting waarop die uitbrei ding niet voorkwam. „Hoe komt men nu uit de impasse?", vroeg Boerkoel. Fasering kon nauwe lijks sukses hebben. „Besloot men voetbalvelden aan te leggen, dan ge beurde er niets voor de atletiek en de honkballers, met wie het complex ge deeld moet worden. Besloot men iets voor de atletiek te doen, dan schoten voetballers en honkballlers er niets mee op en zou de honkbal een andere akkommodatie krijgen, dan waren de atleten weer het kind van de reke ning", aldus de heer Boerkoel. Hoe serieus de plannen een atletiek- akkommodatie aan te leggen, geweest waren, onderstreepte atletiek-voorzit- ter Klarenbeek nogeens met zijn op merking, dat men van de sportstich ting uit, zelfs een reis naar het buiten land gemaakt had om atletiek-ak- kommodaties te bekijken. Een voorstel van raadslid Van Logten- stein aan de vereniging om zelf maar eens met een prioriteitenlijstje en fa seringsplan te komen, wees Boerkoel af. Men had er de mankracht niet voor het zou leiden tot verder uitstel en de urgentie was toch wel duidelijk. Boer koel verwees daarvoor naar de sport nota van voorjaar 1978, opgesteld door de sportstichting en aangenomen door de gemeenteraad. Met de afronding diende ook vlot begonnen te worden, want het duurde altijd nog weer twee jaar voor de nieuwe velden bespeel baar waren. „Ik verwacht wat meer beleid van de raad. De opmerking van de burge meester dat er in de laatste jaren al zoveel in de sport geïnvesteerd is, klopt in zoverre dat er dan sprake was van inhalen van achterstand. Het gaat niet aan ons daar opnieuw de dupe van te laten worden", aldus Boerkoel. Hij meende dat met een tijdig begon nen fasering van de plannen, het niet zover had hoeven te komen. „Waarom jaren terug de aanleg van het nieuwe hockey-complex ook niet gefaseerd uit gevoerd? Nu moest het ineens". Boer koel wees in dat verband ook op de inflatie en de kostenstijgingen. Het maakte indruk, al gaf van de raadsleden alleen de heer Van Poppe len met zoveel woorden toe, dat de gemeente toezeggingen niet was nage komen. Van Poppelen haalde wel naar voren dat er enige tijd gedokterd was aan een plannetje om met Baarn en Amersfoort samen een atletiekakkom- modatie aan te leggen. Daar zat een deel van de vertfaging en het uitstel in. Voor mevrouw Allard (D'66) en de heer A. Onderdelinden (VVD) was het allemaal te nieuw om verantwoord te kunnen reageren, terwijl mevrouw Van Gelder (PvdA) opmerkte dat de sport in het totale welzijnsplan van Soest thuishoorde. Werd dat erkend, dan pas zou een evenwichtige keuze gemaakt kunnen worden ten aanzien van alle categorieën die in aanmerking kwamen voor overheidszorg. Overi gens begrepen alle raadsleden dat er dringend ruimte nodig was voor drie verenigingen: voetbal, atletiek en honkbal. Met de vier velden waarover men nu beschikt, kan niet verder gegaan worden. Tarifering Boerkoel maakte ook gebruik van de gelegenheid bezwaar te makeh tegen de voorgestelde tarifering. „Soest" werkte met 120 kaderleden; vrijwilli gers die nu ook zouden moeten gaan betalen. Bovendien was er ongelijkheid in voorzieningen. De veldsporten dienden een eigen kan tine zelf te runnen, zo zij er al een hadden. De zaalsporters konden wer ken met een in de voorziening opgeno men kantine. En dan was er nog het gebruik van water, licht en gas. Hij pleitte daarom voor aanpassing van de tariefregeling zodanig dat de faciliteiten van de te gebruiken voor ziening, verdisconteerd werden in het te betalen bedrag. Gesproken werd tenslotte over het functioneren van de sportstichting in de huidige vorm (Boerkoel wilde af zonderlijke (sport) secties en de aan stelling van een sportarts. De toch wel vruchtbare avond werd afgesloten met de mededeling van mevrouw Greefhorst (CDA) dat haar fractie de sport, als steeds, een zeer goed hart toedroeg; van Jan Visser (Pr.S.) dat hij achter de ideeën van de klub zou gaan staan; van de heer Onderdelinden (WD) dat hij het tot nu toe gevoerde beleid niet kon beoorde len dat hij meer informatie had gekre gen dat hij verwacht had en dat men op zijn sympathie kon rekenen; van me vrouw Allard (D'66) dat zij blij was met alle verstrekte informatie en het historisch overzicht en dat haar fractie daar gebruik van zou maken en van mevrouw Van Gelder (PvdA) dat de sport in de sector welzijn thuishoorde en dat bij haar besluitvorming zeker de lange voor geschiedenis zou meewe gen. Foto Herman van Dam In augustus 1946 keerde men met twee kinderen naar Nederland terug, maar in 1947 werd opnieuw de reis naar Indonesië gemaakt. Tijdens het verlof in 1952 werd een huis in Soest aan de Oranjelaan ge kocht, waar men ging wonen. Perio diek werd teruggegaan naar Indone sië, met achterlating van de beide oudste kinderen, die onder de hoede gesteld werden van de grootouders. In 1959 vestigde de familie zich voor goed in Soest en tot 1975 heeft de heer Blomberg met en zonder echtgenote in tropische landen vertoeft als consul tant werktuigbouwkundige voor ont wikkelingshulp op het gebied van thee- en rubberbereidingsapparatuur. Veertig jaar geleden, op 23 maart 1939, trouwde het meisje J. H. C.' Ra demaker in Amsterdam „met de hand schoen" en werd zo mevrouw Blom berg. Haar echtgenoot, in 1938 naar Indonesië vertrokken, stond die dag in Surabaia bij een machinefabriek ach ter de tekentafel. Enkele weken later vertrok de bruid naar ,,de gordel van smaragd", zoals het huidige Indonesië toen vaak ge noemd werd. Uit het huwelijk zijn vijf kinderen geboren; twee zoons en drie dochters. De oudste zoon en de drie dochters zijn getrouwd en hebben sa men zes kinderen. De jongste zoon hoopt volgende maand zijn diploma bouwkundig ingenieur te behalen aan de T.H. te Eindhoven. Alle kinderen hebben in Soest en Baarn de lagcre- en de middelbare school doorlopen. Tijdens de oorlog verbleef het echt paar Blomberg in een Jappenkamp. Op een wat ongebruikelijke, wel in het oog lopende maar zeker effectieve wijze heeft het echtpaar Blomberg afgelopen zaterdag zijn veertigjarig huwelijks feest gevierd. Met een dubbeldeks bus. waarin alle gasten tegelijk konden plaatsnemen, werd naar een plaatselijk restaurant gereden voor het diner. Aardig is dat „de handschoen" uit 1939, nu ook getuige was van de vie ring van het veertigjarig huwelijks feest, evenals één van de getuigen. Op de foto het vertrek van de bus zaterdagavond j.1. De bus kwam uit Leusden. Alle L.P.'szijn ook op muziekkassette verkrijgbaar.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13