Zo gezien... „Eerste" sleutels voor 4 gesplitste flats overhandigd Koninklijke onderscheiding voor mej. G. Lankamp 2 t/m nederlandse 8 apni: Hartweek Bij 1^0-jarig dienst jubileum 1 april: weer zomertijd BELEGEN KAAS ROZEN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Snelheidscontrole SOESTDIJK Betoncentrum Woensdag 28 maart 1979 57e jaargang no 31 Foto Herman van Dam ALLEEN DONDERDAG 2 KILO ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG KILOUhVV Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 500 GRAM Zie onze advertentie 10 stuks door GEKARD PAUL HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo- theekinstellingen. Rente vanaf 8.4% AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat.prijs W.A. All-Risks 10.000,- f 207,- ƒ474,- ƒ12.000,- ƒ226,- ƒ541,- ƒ14.000,- ƒ238,- ƒ595,- ƒ16.000,- ƒ265,- ƒ671,- ƒ18.000,- ƒ273,- ƒ721,- ƒ20.000,- ƒ282,- ƒ781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn „De Man-Vrouw polis". Wij leggen u hem graag uit. frml II jï Demmers en >W^i55'de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J.SMiT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Als laatste sprak de heer J. van Noesel. Hij bracht dank voor de samenwerking en gaf haar het advies de dienst nu zo snel mogelijk te verlaten. „Dan kun je naar de bakker, wanneer het jou zint!", aldus de heer Van Noesel. Mej. Lankamp dankte tenslotte voor de koninklijke onderscheiding en de vele vriendelijke woorden die gesproken waren. Een snelheidscontrole op de Middel wijkstraat, gedurende de ochtenduren, leverde 20 bekeuringen op. Er passeer den 1100 voertuigen. De hoogst geme ten snelheid was 80 km. per uur. Omdat het recht op gezondheid wezen lijk deel uitmaakt van de voorwaarden tot een toekomst zonder levensbedrei gende situaties vraagt de Nederlandse Hartstichting, vanuit haar specifieke opdracht tot gezondheidsbewaking, aandacht voor het voorkómen van hart- en vaatziekten vanaf de vroege jeugd. Tegelijkertijd wil de Hartstichting de aandacht vragen voor de problema tiek van het kind met een aangeboren hartafwijking. Samen met het - onder auspiciën van de Hartstichting functio nerende - Oudercomité Kinderharten fonds heeft de organisatie in de voor bije jaren reeds het nodige gedaan voor de belangenbehartiging van de gezinnen met een hartekind. Daarvoor is o.m. de Hartenark in Bilthovën ge sticht. Jaarlijks worden daar thera peutische recreatie-pktiviteiten voor zo'n 400 hartekinderèn georganiseerd, naast andere dienstverlening in de strijd tegen het hart- en vaatlijden. Meer kennis van de mogelijkheden voor de preventie en op het gebied van de behandeling van het aange boren hartgebrek kan slechts worden verkregen door wetenschappelijk speurwerk en door de vergelijking van resultaten daarvan met die van onder zoekers elders. Voor de financiering van al deze ak- tiviteiten heeft de Nederlandse Hart stichting ook in 1979 zeer veel geld nodig. Geld, dat tot dusverre spontaan werd bijeengebracht door de Neder landers. De Nederlandse Hartstichting hoopt dit met de aanstaande collecte te krij gen. In de nacht van zaterdag 31 maart op zondag 1 april moet de klok één uur vooruit gezet worden. Dan gaat de zomertijd weer in, die dit jaar duurt tot de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 september. Er is altijd een exact moment waarop de zomer- of wintertijd ingaat. Dat ligt van 31 maart op 1 april om 02.00 uur en van 29 op 30 september om 03.00 uur. Glas, hout, metaal en vooral beton vormen in een onmisken baar eigen stijl, een symfonie voor hen die wat zijn uitgeke ken op de warme beslotenheid van conventionele concertza len. Het plafond is een lampen winkel met veel voorraad en weinig keus. De limonade-rode stoelbekleding geeft onvol doende uitstraling om deze chaos in beton leefbaar te ma ken. Volgens de bouwer wordt het pas echt mooi als het be ton aan de buitenkant over een paar jaar groen uitslaat. De muziek was er niet minder om. Vier groepen blazers speelden, staande op de publieke tribune, een hoofdrol bij de Intrada. De pianist, die Mozart vertolk te, bracht behalve een virtuoos uitgevoerd pianoconcert, een geweldig gespeelde pantomi me: beurtelings de rug rech tend, hoofd in de nek en met zijn handen gracieuze figuren in de lucht schrijvend, dan weer met schuin gehouden hoofd intens luisterend naar aarzelende tonen, die de stilte in de zaal eerder accentueer den dan verstoorden. Het was grappig om te zien hoe in dit oord zonder herken ningspunten de concertgangers na de pauze, volkomen gedes oriënteerd hun plaatsen pro beerden terug te vinden. Toen we na afloop zelf na lang zoe ken in een leeg Muziekcentrum onze jassen gevonden hadden, voelde ik plotseling een weer- haakje aan de opmerking die ik in de pauze hoorde. Iemand zei dat deze gecompliceerde ar chitectuur eigenlijk alleen ge schikt is voor mensen onder de veertig. soneel. Geen van hen kwam met lege handen. Van 2 tot en met 8 april wordt de Nederlandse Hartweek gehouden onder het motto: „Een kind is ook een mens!". In deze Hartweek wordt huis-aan-huis gecollecteerd. Het Jaar van het Kind 1979 is ingezet met heel veel publiciteit. Er is gewezen op de verklaring van de rechten van het kind. Er is gewezen op de achterstand in ontplooiingskansen in grote delen van de wereld en met name in kinderrijke ontwikkelingsgebieden. De Nederlandse Hartstichting onderschrijft graag de noodzaak om heel veel te doen voor de rechten van het kind. De burgemeester speldt mej. G. Lankamp de Koninklijke Onderscheiding op,^ Het hoofd van de afdeling interne zaken van de dienst van gemeentewerken, mej. G. Lankamp. is vorige week tijdens de viering van haar 40-jarig dienst- jubileum onderscheiden met de eremedaille in goud van Oranje Nassau. De bijbehorende versierselen werden haar opgespeld door de burgemeester. Acht sprekers feliciteerden haar vervolgens en onder hen de oud-directeur van gemeentewerken, de heer J. van Noesel. De aansluitende receptie werd ondermeer bezocht door de oud-wethouders mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt en de heer W. van Zadelhoff. In de prachtig met bloemen versierde zaal van de brandweerkazerne, waar in Soest alle officiële gebeurtenissen zich afspelen, somde de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten, de vele goede hoedanigheden van de jubilaresse op. Zij was op 27 februa ri 1939 „op proef" in dienst getreden bij de gemeente en enkele weken later, op 20 maart, officieel aangesteld bij inter ne zaken en registratuur. Veel is er sindsdien in Soest veran derd: zaken verbeterd en zaken ver slechterd. Verbeterd zeker de werk omgeving in een nieuw gebouw en het feit dat er méér dames in dienst waren; verslechterd mogelijk de onderlinge band. Naar de mening van de burgemeester was mej. Lankamp ln de „mannen gemeenschap" van gemeentewerken, goed de baas gebleven en waren velen afhankelijk van haar geworden via haar afdeling: de registratuur. De gemeente was haar veel dank verschuldigd en zo ook de afdeling Soest van de dierenbescherming, waar zij jaren bestuurslid van was en de vereniging homeopathie. Haar vele werk in dienst van de gemeenschap was niet onopgemerkt gebleven en daarom is de koninklij ke onderscheiding zeker verdiend. Als eerste feliciteerde wethouder Hoekstra daarna mej. Lankamp. Ge meentewerken \?as er blij mee dat haar deze eer te beurt viel. Ook Hoek stra ging terug in de geschiedenis en vertelde dat zij in 1939 in aansluiting op haar sollicitatie in dienst genomen werd ter „tijdelijke" vervanging van de ziek geworden typiste. Soest had toen 18.000 inwoners en in verhouding met nu, weinig papieren rompslomp. Daar was wel verandering in gekomen en wat de wethouder vooral in haar bewonderde was dat zij niet alleen alles geordend had, maar ook alles steeds terug kon vinden. Hij bracht in herinnering dat mej. Lankamp in januari 1951 officieel de rang van bureel ambtenaar kreeg op grond van haar „buitengewone be kwaamheid, geschiktheid en dienst ijver". Hij sprak de wens uit dat zij met nog één jaar te gaan, haar dienst tijd af zou maken en de dank van het gemeentebestuur onderstreepte hij met de aanbieding van een tinnen bord. en een tinnen stadskan. De gebruikelijke „envelop met in houd" bood daarna de nieuwe direc teur van gemeentewerken, ir. J. A. Dubbelman, aan. In aan toespraakje merkte hij op grote bewondering te hebben voor iemand die veertig jaar in dienst bleef bij één werkgever. Dat zou hem niet meer lukken. In een beoordelingsrapport had hij gelezen dat mej. Lankamp initiatief toonde en veel werk naar zich toe trok. Hij noemde daarvan ondermeer de administratie van de vuilnisdienst en van het legen van beerputten. Hij prees haar om haar takt, die zij steeds betoond had in haar contact met de inwoners van Soest. Namens het personeel van gemeente werken sprak daarna adjunct-direc teur P. de Bos. Ook hij ging terug in de geschiedenis en gaf blijk van zijn grote waardering voor het werk dat de jubilaresse al die jaren verzet had. Zijn felicitaties liet hij vergezeld gaan tin nen Rembrandt-kan en een beschilderd dienblad. Namens alle afdelingen van gemeente werken feliciteerde de heer A. Ver stoep in een lange toespraak op rijm; de heer P. v.d. Berg namens de perso neelsvereniging en de heer L. van Schaffelaar namens de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidsper- Onder het toeziend oog van wethouder Van Stiphout steekt F. Rijntalder de sleutel in het slot van zijn flatwoning F. Rijntalder. R. J. Broodfield, A. v.d. Broek en W. van Schallem, waren vrijdag middag de vier gelukkigen die als eersten de sleutel kregen uitgereikt van een voor alleenstaanden omgebouwde flat. Dat gebeurde aan de Weegbreestraat door wethouder mevrouw Van Stiphout, voor de deur van de flat 549. Aanwe zig daarbij waren wethouder Hoekstra, het raadslid Ebbers (VVD), de di recteur van gemeentewerken, ir. J. Dubbeldam, adjunct-directeur Poelstra, aannemer Grift, vertegenwoordigers van het architectenburo Imbo uit Wouden berg, van de stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat en omwonenden. Ook de wethouders Menne en Plomp alsmede de gemeentesecretaris Kruit wagen gaven blijk van hun belangstelling. Bloemen werden aangeboden door de bewonerscommissie en de naaste buren; de gemeente gaf een kado-bon. In de kantine van gemeentewerken werd het glas geheven. Wethouder Van Stiphout bracht de start van het project in herinnering. Te laat hadden de rijksoverheid en ook de gemeenten ingezien dat bij de woningbouw geen rekening gehouden werd met de gewij zigde gezinssamenstelling. Daardoor werden er geen huizen gebouwd voor alleenstaanden en tweepersoons-huis houdens, hoewel zij toch 659r (in Soest 609r) van de woningzoekenden uit maakten. Met de opsplitsing van 26 flats in 44 wooneenhedén, had Soest nu een begin gemaakt om in deze situatie verande ring te brengen. Er was en wordt met grote voortvarendheid gewerkt en mevrouw Van Stiphout bracht daarvoor dank aan het architectenbu ro Imbo te Woudenberg en aan aanne mer Grift uit Soest. Grift had pas be gin februari met de werkzaamheden kunnen beginnen en zou eind april met het werk gereed zijn. (nu vier en ver volgens vijf weken lang acht stuks Dank bracht mevrouw Van Stiphout ook aan de dienst van gemeentewer ken en de SSW voor hun inzet. Aannemer Grift bood een envelop met duizend gulden aan „te besteden voor een goed doel" naar keuze van de wet houder. Hij merkte op met erg veel plezier aan dit object gewerkt te heb ben. Het goot bakken van de hemel toen we in pak één naar het concert gingen. We bleven droog onder de pa raplu, die ons veilig tot aan de trein bracht. Daarna zorgde Bredero voor verder onderdak via het im mense Hoog-Catharijne, dat als een steen op het hart van Utrecht ligt. Koel marmer, koud glas en kleurloze, unifor me winkelpuien vormen voor de reiziger een passage waar je doorheen loopt zonder te winkelen. Je mist hier de rom melige sfeer van de binnen stad. Als je aan het eind van één der winkelstraten een trap af gaat loop je zo maar het nieuwge bouwde, veelomstreden Mu ziekcentrum Vredenburg bin nen. Het openbare voetgan gersgebied waar je dan te rechtkomt, ligt al binnenin het Muziekcentrum en is te vens een stukje stad waardoor het gebouw gemakkelijk toe gankelijk is voor de wandelaar. Rondom een achthoekig am fitheater ligt een boulevard- achtige passage met zitjes, nis sen en pauzeplekjes voor wie geen f7'isse neus wil halen op een buitenterrasje of een bal konnetje. Vrijstaand WOONHUIS met garage en schuur. Besloten tuin. Totale opp. 600 m2. Indeling: Parterre: royale hal, toilet, kelder, keuken en bijkeuken, kamer en suite. Verd.: 3slaapk. Vaste trap naar zolder. Vraagprijs ƒ325.000,- k.k. Inlichtingen

Soester Courant | 1979 | | pagina 1