Overhees I blijft winnen %S 9É §3 zS Meisjes aspiranten B SVV/Stam kampioen Grandioos kampioenschap Red Stars jongens welpen Eervolle plaats Miranda Sips Shot handhaaft zich in overgangsklasse door 8-2 zege opSKF Tafeltennis: VOOR AL UW SPORTEN KVO van start met de veldcompetitie Volleybal: Basketbal: Turnen: Tafeltennis: Korfbal: Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt 2e damesteam bijna safe via winst op ASVU i 21 21 Ook de afgelopen weken wist hei eerste team van „Overhees" zijn twee wedstrijden winnend af te sluiten. Tegen UBTV 8 werd de uitslag 7-3 en tegen Shot 7 zelfs 9-1. Zowel Herman Habes als Paul Ebbeling wonnen al hun partijen. Het tweede team kwam slechts een maal achter de tafel. Tegen het sterke Elan 6 werd een verdienstelijk resul taat bereikt. De nederlaag bleef be perkt tot de kleinst mogelijke 6-4. Paul van Arnhem droeg zijn steentje bij door twee games te winnen. Het derde team wisselde verlies af met winst. Tegen kampioenskandidaat SSOH 2 werd verloren met 6-4, gewon nen werd er van Chefana 3 met 7-3. Hier kwamen Cees Gobets en Arnould Molenaar tot vijf zeges. Eric Meyer leed duidelijk aan conditiegebrek, hij wist slechts een partij in winst om te zetten. OSO 4 - Overhees 4 eindigde in 6-4. Twee overwinningen van Ton Mulder waren de beste Soester wapenfeiten. Overhees 6 boekte een fraaie overwin ning op Victoria 19. Rinus van Eeten zorgen voor drie punten. Agnes Pol en Martha van Drie ieder twee. zodat de einduitslag 8-2 werd. Tegen Tivu 2 werd fors verloren. Hier kwam een 9-1 nederlaag op het score-bord. Het zevende team speelde een goede partij tegen VEV 9. Wim Foekens won twee partijen, Rob Opmeer en Babs Diemers ieder een. Jammer genoeg werd het dubbelspel verloren, zodat een 6-4 nederlaag een feit werd. Tegen Metste 8 konden de drie bovengenoem- den het niet bolwerken. Alleen Wim Foekens zorgde voor een winst partij. De jeugd hield de winst- en verlies- balans in evenwicht. Het eerste team verloor met 7-3 van Nederhorst 2. Eric Brongers had een goede middag en won twee van zijn drie partijen. Het tweede team won met 7-3 van Victoria 10. SPQRTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Hoewel door de Soesterbergse korfballers geen enkele thuiswedstrijd gespeeld kon worden in verband met de gesteldheid van de terreinen gingen toch 3 wedstrijden door. KVO 1 speelde de uitwedstrijd tegen het Vinkeveense „de l inken 3" en vergezeld van een kleine schare trouwe supporters gingen zij vol goede moed van start. Het weer beginnen bleek voor beide teams eigenlijk het moeilijkste, zeker voor rust, al moet daarbij worden aangetekend, dat de harde wind en de toch wel erg lage temperatuur daar mede debet aan waren. Na wat voorzichtig aftasten bleken „de Vinken" de openingstreffer in huis te hebben, 1-0. Voor KVO vond Peter van Vliet zeer kort daarna het antwoord. Via een afstandstreffer bracht hij de zaak weer in evenwicht, 1-1. De vak wisseling bracht weer een voorsprong voor de Vinken, 2-1 maar een aan de KVO terecht toegekende strafworp werd op goede wijze verzilverd door Ton Pilkes, 2-2. De derde vakwisseling bracht voor het eerst een KVO voorsprong. Het was Linda Preusser, die een aanvankelijk gemiste strafworp op onnavolgbare wijze door de mand deponeerde, 2-3. Vlak voor rust wisten de Vinken de gelijkmaker echter te plaatsen, 3-3. Na rust aan beide zijden aan bijzonder fel aanvallen van beide teams. Kom mer van Heijst bracht kort na de thee stand op 3-4, doch weer gelukte het „de Vinken" om langszij te komen, Uit een toegekende strafworp wist Ton Pilkes voor de 2e maal een treffer te produceren, 4-5 doch ook nu wisten de aanvallers van De Vinken de gelijk maker (strafworp) te benutten, 5-5. De daarop volgende vakwisseling zou KVO de haar toch wel toekomende voorsprong opleveren. Linda Preusser wist uit goed aangeven van afstand te scoren en Martin van der Berg tenslot te bepaalde de eindstand op 5-7' Scheidsrechter was de heer H. J. v. Zwol, die op voortreffelijke wijze de wedstrijd leidde. KVO's A-adsp. gingen naar Amersfoort en speelde een. uitwedstrijd tegen Soesterkwartier A. In een uiterst zwak geleide wedstrijd wisten de jeugdige Oranjes de wedstrijd winnend af te sluiten, met de stand 2-0. Het KVO 2 pupillenteam tenslotte speelde te Put ten de uitwedstrijd tegen Meeuwen 3 en wisten een 1-2 overwinning te behalen. SPORT! Donderdag 29 maart 1979. 19.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 31 maart 1979. 09.00 - 13.00 uur volleybalwedstrijden. 14.30 23.00 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 31 maart 1979. 09.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 - 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 1 april 1979. 11.00 -17.00 uur badminton. Foto Herman van Dam Het afgelopen weekeinde was voor alle teams van de Soester Volleybalvereni ging SW/Stam-Renault bijzonder belangrijk. Het meest sprak de overwinning van meisjes adspiranten b op BG&SV a tot de verbeelding, waarmee tegelijk het ongeslagen kampioenschap werd bewerkstelligd. Het le damesteam leed een 2-3 nederlaag tegen het op de 2e plaats van de le divisie staande Dynamiek, na een achterstand in sets van 0-2. Dames 2 verwijderde zich weer wat meer uit de gevarenzone in de 3e'divisie, via een knappe 3-0 winst op het als 3e geklasseerde ASVU. De heren 1-ploeg veroverde 2 verdiende punten tegen een fanatiek SSS 2; hetzelfde presteerde het 3e damesteam middels een eenvoudige 0-3 overwinning op NVC. Meisjes adspiranten kampioen! Het b-team is j.1. donderdag ongesla gen kampioen geworden. In een erg goede en gezellige sfeer heeft de volle dige ploeg hard voor de puntjes ge knokt. Gedurende het afgelopen sei zoen heeft men enig zelfvertrouwen gekregen om dit resultaat te behalen. De serve van het team (zowel onder als bovenhands is bijzonder goed en de opbouw klopt. De set-ups worden af gemaakt door een harde aanval of een slimme taktische bal. Maar de tegen stand, in vrijwel alle wedstrijden, is in feite altijd nihil geweest, waardoor de Soester meisjes weinig gestimuleerd werden qua verdediging. Enige erva ring in tournooien zal ook dit punt verbeteren. Hulde en bloemen dus voor dit jeugdige, fanatieke en karakter volle team dat met opponent BG&SV a geen enkele moeite had (15-5,15-4). Jongens adspiranten a Na de sprankelende winst j.1. zaterdag op Spirit a (3-0) zal het a-team van de jongens adspiranten a.s. zaterdag 31 maart, om 09.55 uur in Sporthal Beu kendal zijn kampioenswedstrijd spelen tegen het Amersfoortse WA. Gezien de uitstekende verrichtingen van dit geduchte team in de kompetitie, waar van het duel tegen Spirit kenmerkend was, zal deze wedstrijd het aanzien ten volle waard zijn. De jongens zullen extra gestimuleerd worden door een bomvolle tribune. Het jongens welpenteam onder leiding van coach Harry van den Heuvel heeft afgelopen zaterdag er voor gezorgd dat Red Stars zijn tweede kampioenschap kon gaan vieren. Onder de ogen van alle ouders van de jongsten der vereniging en veel leden, speelden de jongens welpen hun kampioenswedstrijd tegen het Spakenburgse Anguilla. In eerste instantie nog zonder spelmaker Bob van de Heuvel, die de gehele week met koorts op bed lag, maar tegen het einde van de eerste helft toch nog zover was opgeknapt dat hij aan deze kampioenswedstrijd mocht meedoen, hoewel uiteraard de echte vorm er niet was. Dit was echter niet zo rampzalig, want onder leiding van de uitstekend spelende Paul Romer en de goed schietende Christiaan Bauer was binnen twee minuten een 10-0 voorsprong bereikt. De kampioenen gingen door en bij de rust leidde het team al met 22-8. Alle spelers werden door coach Harry van de Heuvel gebruikt en het enthousias me op de volle tribune kende geen grenzen toen het laatste fluitsignaal klonk, waarna een fraaie 58-34 op het scorebord stond en de jongens welpen a kampioen waren geworden van het distrikt Utrecht. Bijzonder veel bloe men waren er voor dit team, waarna het kampioenschap met een „echte" receptie werd gevierd in restaurant „Bauers Stüberl", waar de jongens de felicitaties mochten ontvangen van het bestuur en de heer Jacco van de Burg, afgevaardigde van het distrikt Utrecht. Dames Het Red Stars damesteam heeft in een van haar laatste wedstrijden bewezen eigenlijk wel tot beter basketbal in staat te zijn dan doorgaans het gehele seizoen werd gespeeld. Zouden de da mes spelen zoals afgelopen zondag in de confrontatie tegen Attacus, dan waren beslist meer wedstrijden ge wonnen en was eventuele degradatie in het geheel niet ter sprake geweest. Het Soester team speelde goed en in hoog tempo werden vele breaks nu eens korrekt afgemaakt, waardoor een ruststand bereikt werd van 34-26. Wat dan altijd in de tweede helft zich manifesteerde, een uitgeblust Red Stars, gebeurde nu eens een keer niet en het Soester team bleef de winst in eigen hand houden, hoewel Attacus alles probeerde om alsnog langszij te komen, doch de Veghelse dames moesten toch met een, zij het kleine, 59-58 nederlaag genoegen nemen. Heren Het eerste herenteam ging in het weekeinde naar Dunckers. Nog nooit eerder had het Hilversumse team ge wonnen van Red Stars en het was er hijzonder op gebrand om nu eindelijk eens te zegevieren over de Soester formatie. Het Soester team draaide niet. Verdedigend had men bijzonder veel moeite met de Hilversummers en in de aanval was het schot slecht. Alleen Rob Kaatee kon zijn schotper- ceritage nog enigszins behouden. Bij rust leidde Dunckers al met zeven punten 33-26. De Soester formatie ging over op een zöneverdediging, doch het gelukte niet het beter spelende Dunc kers af te stoppen, waardoor Red Stars met een 91-72 nederlaag genoegen moest nemen. Het tweede herenteam heeft, zij het moeizaam, de laatste zware klip om zeild door in Hilversum Dunckers 2 te verslaan. Een week eerder presteerde Dunckers het om mede koploper Irene uit de^Bilt te verslaan, waardoor het Soester team gewaarschuwd was. Het werd dan ook geen fraaie wedstrijd en de zenuwen waren af en toe toch wel duidelijk merkbaar, want er mocht niet verloren worden. Bij de rust had het Hilversumse team nog een kleine voorsprong 20-19. Het bleef moeilijk gaan ip de Soester gele deren, doch Red Stars wist toch op een voorsprong te komen en deze niet meer uit handen te geven, waardoor het de meer spannende dan fraaie wedstrijd wist te- winnen met het kleinst moge lijke verschil 44-43, zodat aanstaande zaterdag alleen maar gewonnen be hoeft te worden wil heren 2 zich kampioen kunnen noemen van de distrikts eerste klasse afdeling Oost. Het vierde herenteam heeft een uitste kende overwinning behaalde op Hoeve laken 2. Door goed doorzetten van Dick van de Hammen en fraai storend werk in de verdediging in een korte periode van Gerard van de Dijssel wist het Soester team tot deze overwinning te komen. Bij rust leidde de vier-sterren formatie la met 13-18, en Hoevelaken probeerde nog terug te komen doch dichterbij dan één punt kwamen ze niet zodat een verdiende 39-38 overwinning het eindresultaat werd voor heren 4. Jeugd Het jongensteam kadetten van Red Stars speelde afgelopen zaterdag tegen het Baamse Top Stars. Zonder de zieke Arnoud Klarenbeek en de afwezige Mark Varekamp was het team danig verzwakt aan de start gekomen, doch naarmate de wedstrijd verstreek bleek het enorme karakter van de Soester kadetten, want het gemis van deze beide jongens werd door een onverzet telijke Marcel Hilhorst als rebound man en een goed storende Michael Syemonson volledig teniet gedaan. Bij rust was Top Stars al volledig gede gradeerd met 39-17, doch in de tweede helft ging Red Stars door en wilde laten zien dat het met recht kampioen gaat worden. Hun enorme konditie was het Baarnse Top Stars te veel en het zakte helemaal in elkaar, waardoor de ruime score van 99-32 bereikt en aanstaande zaterdag ook dit team stellig kampioen gaat worden. De meisjes adspiranten a behouden zelfs ook nog kans op het kampioen schap. De meisjes moeten dan ook alles nog winnen. Afgelopen weekeinde werd gewonnen van Red Stars b met 16-28 en als komende zaterdag ook wordt gewonnen van Dunckers dan is een beslissingswedstrijd tegen Top Stars nodig voor het kampioenschap. De jongens kadetten b hebben even eens een verfrissende wedstrijd ge speeld tegen het langere Amersfoortse Crackerjacks. De Soester jongens stonden bij rust al ruim voor 29-10, doch konden ook in de tweede helft doorgaan waardoor een fraaie 63-30 het eindresultaat was. De b-adspiranten hebben het net niet kunnen redden tegen Een '78 a uit Eemnes. Zij moesten toezien hoe zij met 30-29 op het nippertje werden verslagen. Aanstaande zaterdag Komende zaterdag kunnen voor Red Stars de vlaggen waarschijnlijk weer tweemaal omhoog gaan. Twee teams staan op het punt van het kampioen schap. Er is vanaf half drie tot 's avonds tien uur basketbal. Belang rijk is de wedstrijd om kwart voor vier tussen de Red Stars meisjes adspiran ten Dunckers ma. De eerste kam pioenswedstrijd is om zes uur als de jongens kadetten a spelen tegen Quidam a, welke wedstrijd beslist gewonnen moet worden. Dan om kwart voor negen de tweede kampioenswed strijd tussen heren 2 en het Amers foortse Crackerjacks. De jongens junioren gaan aanstaande zondag naar Utrecht. De jongens ont moeten om half zeven in Catharijne OSG en de heren om kwart over acht Taveno. Voor beide teams moet er winst in zitten. Programma aanstaande zaterdag in Beukendal 14.30 uur Red Stars mb - Anguilla ma 14.30 uur Red Stars kb - BVH Ka 15.45 uur Red Stars ma - Dunckers ma 15,45 uur Red Stars B - Dunckers A 17.00 uur Red Stars b - Dunckers b- 17.00 uur Red Stars 3 - Dunckers 3 18.15 uur Red Stars ka - Quidam ka 18.15 uur Red Stars MB - Woudenberg MA 19.30 uur Red Stars II - Quidam I 19.30 uur Red Stars 4 - Woudenberg 2 20.45 uur Red Stars 2 - Crackerjacks 2 Dames Dynamiek startte in het duel tegen SVV l overdonderend, terwijl aan Soester zijde veel persoonlijke fouten te bespeuren waren (11-15, 9-15). Daar door wakker geschud begon het le team meer overleg in haar, veelal aanvallend, streven te leggen. Tak- tisch spel werd afgewisseld met ge plaatste smashes, terwijl ook de team leden elkaar beter aanvoelden. Resul taat was een gelijke stand van 2-2, middels 15-8 en 15-9. Een gelijkopgaan- de strijd in de beslissende set mocht niet verhinderen dat de nr. 2 van de ranglijst Dynamiek met de setwinst van 9-15 ging strijken, waardoor SVV toch nog 1 punt aan dit duel overhield. De teleurstelling over het toch wel verwachte verlies vorige week tegen kampioen Thornax, uitte SVV 2 m een krachtsexplosie waarvan het op de 3e plaats staande ASVU het slachtoffer werd. Een 1-5 achterstand in de le set werd fraai omgebogen tot 15-12 winst. ASVU kwam er in de 2e set totaal niet aan te pas. De Soester dames, met Mona Rademaker en José Ter Hoek in de aanvallende hoofdrollen, waren in de winning mood (15-7). Met een totale inzet van het team eindigde ook de 3e set in een 15-10 florissante stand, welke uitslag zonder meer verrassend ge noemd mag worden. SW is nu op een totaal van 25 punten gekomen. Het hangt van de uitslagen van de konkur- rentie af of SW theoretisch gezien al veilig staat. In de le set tegen Hellas werd al duidelijk dat SW 3 aan dit team een „makkie" zou hebben. De technisch zeer zwak spelende opponente werd op alle fronten overtroefd. In no-time stond SW voor met 0-6. Dit werd nog teruggebracht tot 5-6, doch meer kon Hellas niet scoren. Een ietwat verslap te concentratie van SVV 3 gaf Hellas iets meer speelruimte. Oook verdedi gend liet men het iets afweten. Na enige tijd kwamen de Soester dames toch in hun spel en maakten de set met 9-15 uit. Alleen al met serveren wist het 3e team zoveel punten te scoren dat er weinig te spelen overbleef (1-15) SVV 3 behoudt door dit resultaat haar, welis waar theoretische kans, op het behalen van de 2e plaats in de promotieklasse. Dames 4 verloren in een nogal romme lige partij van het Leusdense Leos 2, met 3-0. SVV kon helaas niet in haar ritme komen. SVV 5 pakte een belangrijk punt van het sterke Surf 1. Na een slechte le set kwam SVV, mede door knap spel van José Egbers, goed terug, waarbij Surf met de setstanden van 15-5 en 15-4 werd overrompeld. De uitslag in de spannen de 4e set die door Surf met 9-15 werd binnengehaald, gaf de juiste verhou ding weer, n.1. een 2-2 gelijkspel. Een 14-11 voorsprong van SVV 6 tegen Lirrivio 2 bracht niet het verwachte resultaat. Mede door een dubieuze beslissing plus enkele persoonlijke fou ten ging de 14-16 winst naar de tegen stander. In de 2e set startte SW weer vol goede moed, hetgeen tot uiting kwam in een sterke verdediging en dito aanval (15-8). De 3e set ging gelijk op, al moest deze uiteindelijk met de stand 14-16 aan Limvio worden prijsgegeven. SVV 9 - Olympia 9 was een niet op bijster hoog peil staand duel. Echter, van de 2 ploegen was S W nog de meest positieve, zodat de 2-1 winst via 15-7, 5-15 en 15-12 volkomen verdiend was. Meisjes Naast het duel van meisjes b, behaalde het a-team in een aardige wedstrijd l punt op Olympia a. In de le 'set werd goed opgebouwd en geslagen. De uit slag was navenant (15-11). Dezelfde inzet viel in de 2e periode te zien, echter nu speelde de serve van Olym pia hen aan het einde parten (12-15) In de andere poule mag niet uit het oog worden verloren dat ook het meisjes c-team nog kansen op het kampioen schap heeft. Heren In een zeer enthousiaste wedstrijd heeft SVV 1 zijn prestige weer wat opgevijzeld. De Soestenaren startten in de le set nogal traag en kwamen met 14-8 achter tegen SSS' 2. Door een tempoversnelling wist SVV de set nog binnen te halen (15-17). De 2e set was van zeer goed niveau, vooral de ploeg als kollektief wist bijzonder te impone ren (8-15). SW nam in de 3e set wat gas terug, wat dan ook direkt proble men opleverde. Te laat werd een slotoffensief ingezet (15-9). In de 4e set ging het vanaf het begin goed. Regel matig liep de Soester ploeg weg van zijn opponent en finishtemet ruime voorsprong. Het duel tussen het 2e en 3e team van SVV/Stam werd door eerstgenoemde gewonnen, waarbij de heren van SVV 2 het niet bepaald kado hebben gekre gen. SVV 6 startte het duel tegen BG&SV 3 uitstekend, maar gaf later het initiatief uit handen (9-15). Dit werkte door in de Spelmoment uit de dames-volléybalwëdstrijd SVV-Dynamiek 2e set (4-15), maar in de 3e had het 6e team bij de stand 14-9 toch wel de beste kans op de setzege. Helaas mocht alle krachtsinspanning niet baten. Wedstrijdprogramma deze week: Zoals reeds eerder gememoreerd spe len jongens adspiranten a a.s. zaterdag om vijf voor 10 's morgens in Sporthal Beukendal hun kampioenswedstrijd. Heren 1 treedt a.s. donderdag, even eens in Beukendal aan tegen Olympia 2. SW 1 en 2 (dames) reizen naar resp. Utrecht en Abcoude voor hun duels tegen VC Utrecht 1 en Abcoude, a.s. zaterdag. De prachtige, nieuwe sporthal „De Sniep" in Waddinxveen vormde zaterdag 24 maart j.1. de arena, waarin gestreden werd voor een finaleplaats voor de persoonlijke nationale kampioenschappen toestelturnen „A" voor jeugdturn- sters en turners. Miranda Sips mocht daar voor het eerst in de Soester turngeschiedenis, als lid van de A.G.V. „De Springbokken", de Soester eer verdedigen en deed dat bijzonder goed, alhoewel haar 17e plaats niet voldoende was om door te gaan naar de finale op 5 mei te Gouda. De wedstrijd, die afgelopen zaterdag gehouden werd, was een voorwedstrijd d.w.z. dat hierin de 21 beste turnsters van de provincies Utrecht, Noord-Hol land en Zuid-Holland tegen elkaar uit kwamen. Allen hadden deze halve fina le bereikt via meerdere voorwedstrij den binnen de verschillende regio's en provincies. Miranda Sips behaalde op 17 februari te IJsselstein een 4e plaats op de provinciale kampioenschappen van Utrecht. Al spoedig bleek, dat er met vele Noord- en Zuid-Hollandse turnsters be paald niet te spotten viel: zij turn den vele moeilijke, spectaculaire oefe ningen en lieten het publiek en hun Utrechtse tegenstandsters duidelijk zien wat echt top-klasse turnen is. Slechts één turnster uit Utrecht, de provinciale kampioene Ria Godschalk (D.O.O.-Utrecht), wist zich temidden van dit turngeweld te handhaven: zij eindigde Op een gedeelde tweede De afgelopen week hebben de Shotteams sterk wisselende resultaten behaald. Shot 1 verlengde haar verblijf in de overgangsklasse definitief door in Veenendaal SKF 1 met 8-2 kansloos te laten. Shot 3, 4 en 5 zijn nog niet geheel veilig voor degradatie. Shot 8 is door een 5-5 gelijkspel tegen Elan 6 vrijwel kansloos geworden voor de kampioenstitel. Het tweede jeugdteam versloeg het Vlissingse Westerzicht 1 met 9-1. Het eerste seniorenteam kon zich afge lopen zaterdag van alle degradatie- zorgen bevrijden door minstens gelijk te spelen tegen het Veenendaalse SKF. Aangezien dit team zelf ook tegen degradatie vocht, werd verwacht dat de Soestenaren hier een zware dobber aan zouden krijgen. De Veenendaalers maakten echter alleen gedurende de eerste vijf partijen de indruk serieus in hun kansen te geloven, want halverwe ge de wedstrijd had Shot nog maar een 3-2 voorsprong'. Daarna kon SKF ech ter, ondanks felle aanmoedigingen van het Veenendaalse publiek, geen punt meer scoren, zodat Shot met een ruime 8-2 overwinning naar huis terug kon keren. Tijdens deze laatste partijen was het klasseverschil tussen Shot en SKF zo groot dat de Soester coach, Wil Scheel, nauwelijks meer in actie hoef de te komen. De Veenendaalse punten kwamen tot stand door twee nederla gen van Dirk Schuiling. René Daselaar bleef ongeslagen, terwijl ook Harry Maassen blijk gaf van een stijgende vorm door voor het eerst deze competi tie drie punten te scoren. Het derde seniorenteam met invaller Joop Kok in de gelederen haalde ver rassend uit tegen Victoria 6: 9-1. Weet dit team in haar laatste wedstrijd tegen Hoogerheide 2 minstens een gelijkspel te behalen dan is men zeker van handhaving in de derde klasse. Het vierde seniorenteam verloor nogal verrassend met 6-4 van Quick 8, waar door men plotseling in degradatie gevaar is gekomen. Dit verlies kwam wel uiterst ongelukkig tot stand, aan gezien tot vier maal toe een partij m?t twee punten verschil in de derde game verloren ging. Een positief punt was het goede spel van Reindert Mulders. Het achtste seniorenteam moest van Elan 6 winnen om haar kansen op het kampioenschap in de vijfde klasse te behouden. Aangezien men niet verder kwam dan een 5-5 gelijkspel, is men vrijwel kansloos geworden voor het kampioenschap. Slechts wanneer plaatsgenoot Foxboro 1 een punt laat liggen tegen Bunshot heeft Shot 8 nog kans op het kampioenschap. Het tweede jeugdteam is momenteel onverslaanbaar in de landelijk C-klas- se. De vijfde zege op rij werd geboekt tegen het Vlissingse Westerzicht 1, waartegen in de uitwedstrijd nog ver loren werd. Dat Shot deze wedstrijd met liefst 9-1 zou winnen had niemand verwacht. Arnold Appelhof en Adri Derksen zorgden beiden voor drie pun ten, terwijl Gerhard Busch eenmaal de eer aan de tegenstander moest laten. Overige uitslagen senioren Shot 5-Victoria 74-6, Shot 7-Overhees 1: 1-9, Shot 10-Elan 9: 4-6. Overige uitslagen jeugd Shot 3-Quick 2: 5-5, Huizen 5-Shot 5: 2-8, Shot 6-Huizen 4: 5-5, Shot 7-UBTV 1: 8-2, Huizen 7-Shot 8: 2-8, Shot 9-Huizen 6: 2-8, Shot 10-Elan 3: 10-0, Metac 7-Shot 11: 7-3, Sukses 2-Shot 13: 1-9, Shot 14-Sukses 1: 1-9, Metac 9-Shot 15: 5-5. plaats. De andere Utrechtse dames eindigden op een 13e, 15e, 17e (Mi randa), 18e, 19e en 2le plaats, wat inhoudt dat géén van deze dames uit zal komen in de finale, want dit is alleen weggelegd voor de beste 10. Aan deze finale doen verder mee 10 turnsters uit de regio Noord-Oost en 10 uit de regio Zuid. Dan zal duidelijk worden of het pu bliek in Waddinxveen welicht zaterdag reeds de nationale kampioene aan het werk heeft gezien. Gezien het feit, dat Miranda dit sei zoen voor het eerst in deze A-klasse uitgekomen is en het overgrote deel van haar tegenstandsters echt al „ou de rotten" zijn, mag zij toch zeer zeker terugzien op een erg geslaagd seizoen. Zij behaalde haar 17e plaats met een puntentotaal van 28.65 pnt., waarbij zij slechts 1.5 punt achterbleef op de nummer 10 (1.5 punt verwijderd dus van een finaleplaats). De verschillen waren in feite dus minimaal, waardoor Miranda ook op deze wedstrijd duide lijk aantoonde, dat zij op dit niveau thuishoort en daarnaast ook over de vereiste wedstrijdmentaliteit beschikt. Bijna had zij namelijk ver stek moeten laten gaan, aangezien zij 4 dagen voor de wedstrijd plotse ling geveld werd door de griep. Met een paardemiddel weer op de been geholpen verscheen zij toch aan de start. Vervolgens blesseerde zij bij het inturnen aan de brug haar hand, maar met een halve rol leukoplast eroverheen en de kiezen op elkaar, wist zij deze toch tot een goed einde te brengen. Uiteindelijk behaalde zij op dit onderdeel (brug-ongelijk) 7.4 punt, goed voor een 13e plaats. Het hoogst eindigde zij op de balk (7.45 punt - 12e plaats). Helaas kwam zij na een prachtige oefening bij haar afsprong te vallen, waarmee zij 0.5 'punt verspeelde. De paardsprong le verde 7.0 punt op en voor de vrije oefening, die zij overigens goed turn de, kreeg zij niet meer dan 6.8 punt. waarbij de zeer slechte kwaliteit van de muziek ongetwijfeld een negatieve rol gespeeld heeft. Al met al kan Miranda terug zien op een zeer succesvolle wed strijd. Voor andere Springbokken-meisjes staan nu nog op het programma De Lange-mat Springwedslrijden voor de geselecteerde dames-B. die gehou den worden op 7 april in de sporthal De Koppel te Amersfoort. Verder de Onderlinge Wedstrijden voor niet-geselecteerde groepen op de lessen in de eerste weken van april en hierop aansluitend de finale op -aterdagmiddag 28 april a.s. in de sporthal Beukendal.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21