f Bonte specht roffelt weer sterren voorspellen 4 14 Krappe winst voor heren Olympia Met Raad en Daad April: grasmaand BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM op de Slotlaan „Wegversperring Achterruiten auto's ingegooid Soester Courant Reklame krant! Sociaal-kultureel werk R.K. kerkdiensten Uitvoering „The Crucifixion" Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt Predikbeurten Medische Dienst 23 Soester Courant van woensdag 28 maart 1979 23 KARAF MET AANSLAG Hoe verwij der ik de aanslag uit mijn karaf? Ik heb het geprobeerd met snippers pa pier. azijn, spiritus, koffiedik, vloei baar schuurmiddel en fijn zand. Het hielp allemaal niets. Antwoord U vermeldt niet waardoor die aanslag is ontstaan en dat is nu juist waar het om gaat. U kunt in uw karaf we! een oplossing van een of andere chemische stof hebben be waard die ingedroogd is. In dat geval moeten wij eerst precies weten welke stof dat was. alvorens iets te kunnen aanraden. Als u echter in die karaf niets anders dan leidingwater hebt gehad, zal de aanslag bestaan uit kalkzouten. Die kunt u verwijderen met zuren. U maakt een oplossing van 59'f citroenzuur in water. Blokjes ei- troenzuur kunt u kopen bij uw drogist. Baat ook dit niet, dan moet u anorgani sche zuren gebruiken zoals zwavelzuur of salpeterzuur en de concentratie oplossen. U mag gaan tot 10 procent. Onzes inziens moet dan de aanslag absoluut verdwijnen, vooral als u de zuuroplossing een dag in de karaf laat staan. VAKANTIEPROBLEMEN - We willen graag met een Haagse familie de vakantie doorbrengen in het buiten land. maar geen van beiden weten we, hoe daar komend seizoen de vakanties zullen vallen. Weet u dat? Antwoord: U schrijft er niet bij, welke vakantie u bedoelt, alleen dat hun kinderen een gemeentelijke lagere school bezoeken. Hiervoor geldt in Den Haag. seizoen 1979-'80, de volgende vakantieregeling: prinsjesdag 18 sep tember: herfstvakantie 13 t/m 21 okto ber '79; kerstvakantie 22 dec. '79 t/m 6 januari '80; voorjaarsvakantie 16 t/m 19 februari '80; paasvakantie 4 t/m 14 april '80; pinksteren 24 t/m 26 mei; onderwijsdag 27 mei 1980; zomerva kantie 5 juli t/m 17 augustus 1980. VON'DELZEGEL Ik hoorde onlangs, dat er ter gelegenheid van de 300ste verjaring van Joost van den Vondel's sterfdag een postzegel zal verschijnen. Op welke datum valt daarvan de eerste Antwoord: De PTT hoopt de speciale postzegel met beeltenis van Joost van den Vondel ter waarde van 40 cent op 2 oktober 1979 verkrijgbaar te stellen, tegelijk met een zegel van 45 cent die wordt gewijd aan Jan Steen, die even eens in 1679 overleed. BLADEREN DROGEN Ik probeer de mooiste bladeren van bomen en sier planten te drogen, maar dan verschie ten de kleuren zo gauw. Weet u daar een middel tegen? .Antwoord: Bij het indrogen verliest elk blad een klein of groot deel van zijn oorspronkelijke kleuren. Dat is voor namelijk een gevolg van het afbreken van het antocyaan, de oplosbare kleur stof die rood, violet of blauw tint naar gelang het celsap zuur of alkalisch is. Het enige middel tegen de ontkleuring is: zo snel mogelijk te werken. Pro beert u het eens met boeken die u ruim tevoren op de plaatsen ,waar u de bladeren wilt inleggen, opengeslagen op een radiator van de c.v. of andere warme plaats legt. Het papier neemt het overtollige vocht dan heel snel op en het blad verkleurt hierdoor minder. Licht persen bevordert de vochtop- name door het papier. EITJES BIJ KAT Onze kat is vlooien- vrij, maar als het dier op tafel gezeten heeft, vinden we altijd kleine witte stipjes, zoals ingesloten in het metalen doosje. Zijn dat vlooie-eieren of is het wat anders? Antwoord: Die witte stipjes zijn eieren van een tropische wormsoort en wel de Thelanoida atrantha G. Deze komt tegenwoordig meer voor dan in voor gaande jaren. U moet dus oppassen en uw kat( tenniet op uw tafels, aanrecht en b.v. kinderstoel laten zitten. Katten hebben vaak wormen, waarvan ze de eieren via de anus verliezen. Bij de dagelijkse wasbeurten likken zij de eitjes uit hun haren op. waardoor de kringloop gesloten wordt en de poesen aan wormplagen blijven lijden als er niet door de mens wordt ingegrepen. U kunt van dgl. parasieten.af komen door bij de dierenarts tabletjes te halen voor een wormenkuur, geschikt voor de leeftijd van uw kat. Speciale Paasaanbieding Kiltrokken in de nieuwe Schotse ruiten, zuiver wol ƒ119,-. Bijpassende mouwloze vestjes f 79,-. Shawls ƒ29,-. Slotlaan 130 - Zeist - Tel. 03404-2 57 34 Om twintig over acht werd zondag avond de politie gewaarschuwd door bewoners van de Verlengde Talma- laan. Onbekenden hadden over de weg, op 60 cm., een draad gespannen. Toen de politie arriveerde was de draad inmiddels stukgereden. In de nacht van zaterdag op zondag werden van twee personenauto s de achterruiten ingegooid. Dat gebeurde op de Duinweg bij de auto van de heer K. en op de Den Blieklaan bij de a.uto van de heer De J. In beide gevallen werd de steen waarmee de ruit ver nield werd, achter in de auto terug gevonden. Tijdens de zo succesvolle Flevopolder-excursie door I.V.N.-Eemland gehouden, werden op 10 maart baltsende futen waargenomen. Ook stapten de kieviten vrolijk rond en zagen wij in de Eempolders grutto's met hun lange snavel de grond omwoelen. Laat het te koud zijn voor de tijd van het jaar, toch kunnen wij 't binnenpretje hebben, dat het voorjaar is binnen geslopen. Baltsende futen zijn een plaatje waard en zou een van die speelse onderwerpen kunen vormen voor het maken van een foto/'dia en deze opsturen naar I.V.N.- Eemland, naar Nick Hoebe, Pijperpad 22, 3766 CS Soest. Daar kunt u inlichtin gen krijgen. De inzendingen voor maart stromen reeds binnen en de prijswin naars van februari staan althans hun opname geëtaleerd in de etalage van fotohandel Van Oosten aan de Soesterbergsestraat te Soest. April doet wat hij wil, heeft ook vaak een witte hoed en volgens „boeren wijsheid": „april koud en nat, vult zak en vat...". U merkt, bij voorbaat verontschuldigt de grasmaand zich reeds voor het ongerief. Grasmaand, tja hebt u eigenlijk wel eens opge merkt hoeveel soorten gras er wel zijn? Alfabetisch gerangschikt volgen hier de bekendste: bunt, engels, gierst, riet, reuk, slijk, straat, struis, varkens, zee en zwenkgras. Veel en veel meer variëteiten zijn er, doch elke flora kan u er meer van vertellen. Neem eens zo'n boek mee plus een loep en u zult bemerken, dat er een wereld voor u open gaat. Laat er geen gras over groeien en ga eens grasduinen. April ontsluit het land van beloften in de natuur. Zaden kiemen, vaste en tweejarige planten in de tuip komen in actie, trekvogels keren weer... Kijk maar eens naar de telegraaf draden, dan ziet u ze zitten die zwa luwen. Direct herkenbaar aan hun ge vorkte staart. Enorm druk zullen ze ook zijn met het zoeken naar nes telplekjes. Heb ook eens oog voor sloot en plas. zie eens hoe de dotters al op ontluiken staan, draai u dan vervol gens om en alsjeblieft, daar staan fluitekruid en akkerhoornbloem. Hebt u geluk, dan zal de koekoek zijn naam roepen als teken dat de reis uit Afrika erop zit. Slootkant... Aan de slootkant vindt u wellicht de watersalamander, het kleine soort dan. Het is een reptiel, zichtbaar aan het ontbreken van de schubben. Hel; dier tje deponeert de eieren in het water. Einde april legt de torenvalk zijn ei eren en komt het madeliefje met Jtet kopje boven de grond. Paarde- en pinksterbloem, de sleedoorn en het krenteboompje zijn omstreeks die tijd in bloei. Overbekend, veronderstellen wij, is de paarse dovenetel. Ook zijn familie, die in het wit gekleed gaat en de gevlek te soort geven akte. Misschien hebt u met de laatste wat meer moeite, maar... deze is opzoekbaar in de flora. Een ander gezang en zeker niet het welluidendst is dat van de kikker en pad. Het kan plotseling gebeuren, dat ftttsss, een zandhagedis net voor uw profielzooi wegspringt, zich het vege lijf reddend. Kloek besluit In het bos laten zich nu reeds de ver schillende voorjaarspaddestoelen be wonderen. Vele morieljes tot een hoogte van 25 cm en anemoonbeker- zwam, knolbekerzwammetjes. Een nieuwe lente, een nieuw geluid; neem een kloek besluit, trek er met een flora opuit... •Doe liters zuurstof op en... leer om u heenzien. Leer óók te luisteren naar de Boerderij „De Vrije Teugel", Vede- Iaarpad 53, tel. 18136. AKTIVITEITEN >VOOR DE JEUGD VAN 4 T/M 12 JAAR: Dinsdag van 15.30-17.30 uur. Kreatief spel, lezen en huiselijkheid. Woensdag van 14.00-17.00 uur: Instuif. Donderdag van 15.30-17.30: Sport en spel. Vrijdag Van 15.30-17.30 uur: Speciale handenarbeidtechnieken. Zaterdag van 10.30-13.00 en van 14.00- 17.00 uur: Instuif. DEELNAME AAN DIVERSE WERK GROEPEN MOGELIJK! LEEFTIJD 13 T/M 15 JAAR: Dinsdag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur. Iedere woensdagavond van 20.00- 22.30 uur: Volwassenenavond. Op de vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur zijn peuters en hun moeder en/of vader welkom. WELFARE/RODE KRUIS Afdeling Soest-Soesterberg Maandag 14.00-16.00 uur. Honsbergen. Maandag 14.30-16.30 uur „De Drie Eiken": Soesterberg. Dinsdag 10.00-12.00 uur: Hoog Soest- dijk. Dinsdag 14.30-16.30 uur: Groot Engen- daal. Woensdag 14.30-16.30 uur: Braamhage. N.B. In de centra „Honsbergen", „Groot Engendaal" en „De Drie Eiken" zijn omwonenden ook hartelijk welkom. Thuis verblijvende bejaarden of pa tiënten worden regelmatig door de Welfare Vrijwilligsters bezocht. Weet u een adres, dat nog niet bekend' is bij de dames van de Welfare van het Rode Kruis, wilt u dit dan doorgeven aan mevr. E. Kisjes-Lenten, Heuvel- weg 40, tel. 16452. WELF ARE/DE ZONNEBLOEM afd. Soest Donderdag van 9.30-11.30 uur: Hons bergen. Donderdag van 14.00-16.00 uur: Molen schot. Donderdag van 14.30-16.30 uur: Groot Engendaal. in samenwerking met het Rode Kruis afd. Soest/Soesterberg. Vrijdag van 14.15-16.15 uur: Mariën- burg. Omwonenden zijn in deze centra even eens van harte welkom. Voor inlichtin gen kan men zich wenden tot mevrouw van Hoorn, telfoon 19875. ZONNEBLOEM SOEST Rolstoel voor enkele dagen tot enkele weken beschikbaar. Te bevragen bij: Mevr. Kandelaar. Plasweg 24a, telefoon 16741. driftige roffel van de bonte specht en het slaan der vinken. Het gezoem van de insekten en laat u in stille bewon dering vangen door het wonderschone en tere van de vlinders. Leer luisteren en kijken en maak uzelf het leven de moeite waard. Misschien komt u tijdens een boswan deling een bosviooltje tegen.. Vindt u het niet prettig alleen op pad te-gaan? Sluit u dan eens een ke.ertje aan bij een wandeling, die maandelijks door de verschillende I.V.N.-afdelin gen worden gehouden. Natuurgidsen willen u dan zo niet al les, dan toch erg veel, vertellen over kleine, mooie dingen in de natuur, waarvan u geen weet nebt. Die wan delingen zijn niet in marstempo en een medaille ontvangt u niet na afloop. Het gaat rustigjes aan. Enfin, zondag 8 april houdt I.V.N.-Eemland bijvoor beeld zo'n maandelijkse natuurwande ling. Om twee uur vertrekt de eerste groep. Tot half drie gaat dat zo door. Twee uur later is men op het punt van uitgang terug. Gestart wordt van de parkeerplaats bij bosbad Baarn, gelegen aan de Wittelaan, aan de weg Baarn-Hilversum. Van Hilversum na restaurant De Hoge Vuursche de eers te weg links, van Baarn en Soest ko mend van het kruispunt vanouds d'O- ranjeboom, de eerste laan rechts. Let op het bord: NATUURWANDELING- I.V.N.-EEMLAND. De gele kleur zal direct opvallen. Ook al zal uw hond de vogels geen kwaad doen, hij zal toch een gevaar kunnen vormen als hij los loopt. De vogels raken erdoor verontrust, komen niet tot nestelen en zullen dan geen jongen voortbrengen. Daarom: houdt uw hond aangelijnd. Gaat uzelf niet buiten de paden van begin april tot half juli. Immers er zijn vogelsoorten, die nestelen vlak boven op zelfs op de grond. Trek eens mee er op uit op zondag 8 april in het Roosterbos, u zult er wijzer van worden. RITA, I.V.N.-Eemland. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothe- straat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 09.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 Parochie Soest-Zuid St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 uur (hoogmis) en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 8.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. De Open Hof, Dalweg (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463 1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK TEL. 02155 1 7552 Zondag 1 april a.s. wordt in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Rembrandtlaan een bijzondere kerkdienst gehouden, waarin een uitvoering wordt gegeven van gedeelten van de „Crucifixion" van John Stai- ner. De dienst begint om half elf; voorganger is ds. W. Leerink. GROOTSE TUINSHOW bij TUIN-ADVIESCENTRUM 'T VAARDERHOOGT. wie niet komen wil is vrij van heengaan, maar dan ontgaan hem: VIOLEN volop bloeiend (alleen per kist, geen handelaren) slechts.15 cent per stuk HEIDE in 60 soorten, 1e kwaliteit slechts1.25 per stuk PRIMULA'S, volop bloeiend, winterhard en prima voor de schaduw, deze week van 1.75 voor slechts 30 cent per st. „Henkes, Hoppe, Bols, Florijn krijgen heldre geesten klein", meent de prijzen- kenner van Soest en Dorrestein, zijn rechterhand, beaamt dat. Toch zult U onder invloed nog het enorme kwaliteitsverschil constateren tussen onze GRASZODEN en de meerderheid, die U elders kunt kopen, de weggeefprijs is: 3 gulden per m2. 't Vaarderhoogt maakt gedurig verre reizen, zoekt 't spul voor lage prijzen, is uitgekiend! Waarom veel schulden met de renten? Te Soest kost het minder prenten; da's gauw verdiend In de plantenkas van donderdag t/m woensdag FREESIA'S van 3,75 voor 11,50 per bos AZALEA'S van 5,75voor f3,50 BLOEIEND HOUT van f4,50 voorf2,25perbos HAARDHOUT van f7,50 voorf4,50 per zak DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 Geopend: ma t/m za 8-6 uur. Vrijdagavond 7-9 uur. Zowel het eerste heren- als het eerste damesteam van Olympia hebben het afgelopen weekeinde 5 sets moeten spelen om tot een uitslag te komen. Voor de heren werd het tenslotte een 3-2 overwinning op Avanti, de dames moesten met een 3-2 nederlaag genoegen nemen. Quick Orion 2 won de beslissende set overtuigend. Heren De eerste set van Olympia tegen de gradant Avanti deed vermoeden dat het geen moeilijke klus zou worden voor de Soester ploeg om tot de volle winst te komen. In de eerste set was Olympia duidelijk de sterkere ploeg en via 5-0 en 10-3 werd deze set dan ook zonder veel inspanning met 15-8 ge wonnen. Maar in de tweede set kwam Olympia toch wel bedrogen uitnu was het allemaal Avanti wat de klok sloeg. De eerste opslagbeurt voor Avanti gaf meteen al een 7-0 voorsprong. Doordat Olympia ongeïnteresseerd in het veld stond en mat speelde, kon de ploeg uit Locherrt deze set erg gemakkelijk in zijn voordeel beslissen (15-4). De derde set gaf aanvankelijk hetzelfde beeld te zien als de eerste set. Olympia nam via 6-0_een 9-2 voorsprong. Door slordig spel van Olympia kon Avanti echter terugkomen tot 10-9, voordat Olympia begreep, dat het zelf de touwtjes in handen moest nemen, wilde het niet naar een beschamende nederlaag ge speeld worden. Met 15-11 was deze set voor Olympia. De vierde set gaf meer spanning dan goed volleybal. Avanti nam een 10-5 voorsprong. Via 10-7 haalde Olympia op tot 11-10. Weer nam Avanti een voorsprong (14-11), maar Olympia wist ook nu weer terug te komen (14-14). En waar ze nu de kans hadden de set en daarmee de wedstrijd te winnen, gaven ze deze kans door dom spel uit handen. Avanti profiteer de hiervan dankbaar en won deze set met 17-15. In de vijfde set gaf Olympia een 9-3 voorsprong uit handen en zag het er naar uit dat Avanti de derde wedstrijd van dit seizoen zou winnen. In het zicht van de haven strandden ze* alsnog, want nadat de stand 12-12 bereikt was, maakte Olympia er met 15-12 een eind aan. De minst slecht spelende ploeg won deze weinig inspi rerende wedstrijd. Dames: Ook voor de dames geldt, dat er een slechte wedstrijd werd gespeeld door beide teams. Het was een matte verto ning, die uiteindelijk door Quick Orion werd gewonnen. De eerste set begon met foute serves van beide partijen, waarna een trage partij volleybal, met veel onnauwkeurigheden werd ge speeld. Quick Orion won deze set via 11-4 en 11-8 met 15-10. Het begin van de tweede set gaf hetzelfde slechte spel te zien, aan het eind gevolgd door beter volleybal. Olympia won nu met 15-12, na een 2-8 achterstand. De derde set was de beste van de wedstrijd met leuke rally's en meer overtuiging. Na een gelijkopgaand duel (7-7/10-10) won Orion met 15-10. De vierde set was na een opnieuw minder overtuigend spel weer voor Olympia (15-11), waarna Orion weer aan de beurt was om te winnen en dit ook deed. Olympia start te vooral stoppend erg slecht in deze beslissende set, waardoor snel een grote achterstand was opgelopen. Daarna geloofde niemand meer in de winst en werd met groot verschil verloren (4-15). Zaterdag a.s. spelen de dames en de heren hun laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. De heren treden om 17.00 uur aan tegen Labyellov, een team dat 5 punten en drie plaatsen lager staat, terwijl de dames om 19.00 uur gast vrouw zijn van het Utrechtse USS (acht punten en twee plaatsen lager). Plaats van beide ontmoetingen is de Bunthal. Overige teams: Het tweede damesteam verloor deze week van het even hoog genoteerde SVH. In de eerste set werd al snel een achterstand opgelopen door foutieve stops en deze „kwaal" zou de Soester ploeg de wedstrijd kosten. Zodra er een goede stop gegeven werd was Olympia zeker niet de mindere ploeg, maar kon ze door een goede eigen aanval scoren. De vele slechte stops stonden deze aanval echter in de weg, zodat SVH in de aanval kon. Uitblinkster bij Olym pia was Dickie van Kuyvenhoven, die zowel tactisch als met een harde aan val veel scoorde. (10-15/15-8/8-15/6-15). Het derde damesteam won verdiend van BG&SV 1. Het had hier drie sets voor nodig (15-13/15-5/15-13). Het twee de herenteam deelde de afgelopen week de punten met SVH. (6-15/15-6/1 15/15-8). Donderdag spelen ze om kwart over negen het „prestige" duel tegen SW 1. Het derde herenteam won eindelijk weer eens drie sets en wel van het vijf de Olympiateam. De „oudjes" gaven goed partij, maar moesten het toch afleggen tegen de jeugd. Het zesde damesteam speelde deze week een erg slechte wedstrijd en had dan ook geen schijn van kans om van SVV 8 te winnen. Het achtste damesteam daarentegen won alle drie haar sets en hiervan werd BG&SV 4 het slachtoffer. In de eerste set werd goed en rustig gespeeld, waardoor er goede aanvallen uitkwamen, waar BG&SV geen ant- woord op had» Deze set werd dan ook met 15-10 gewonnen. De tweede set ging nog veel beter en BG&SV werd volledig weggespeeld (15-2). De grote verdienste van de derde set was dat de concentratie gehandhaafd bleef, waardoor ook deze set gewonnen kon worden (15-10). Het negende damesteam tenslotte won ein delijk eens een set en wel van SVV 9. Verder werken mee het NPB-koor Soest, het Christelijk Gemengd Koor Hilversum, de tenor Chr. Gabriël, de bas G. Hendriksen en de organist St. van 't Slot. Het geheel staat onder leiding van dirigent G. van Doren uit Leusden. John Stainer's Crucifixion is, na Han dels Messiah, het werk dat bij de meeste koren in Engeland op het re pertoire staat en veelvuldig wordt uit gevoerd. Deze als passiemuziek bedoelde com positie is het laatste werk geweest van Stainer, geschreven in 1887, kort voordat hij door het verlies van zijn gezichtsvermogen, zijn post als orga nist van de beroemde St. Paul's Cathe- dral in London moest opgeven. Het werk is momenteel een van de meest uitgevoerde koorwerken uit de zogenaamde Victoriaanse periode. The Crucifiction beschrijft het lijdensver haal van Jezus. De tekst is van de Engelse predikant J. Sparrow Simp- son. De compositie is de laatste tijd steeds vaker in Nederland te beluis teren. Belangstellenden zijn van harte wel kom. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. Jac Smit Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G. Alma „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 09.00 uur ds. Jac. $mit Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur ds. D. van Dijk, Woudenberg 17.00 uur ds. H. van Hensbergen, Er- melo Zonnegloren 10.00 uur ds. J. Baumfalk In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagsscholen 10.00 uur Groen van Prinstererschool 10.00 uur Da Costaschool, Pr. Bern- hardlaan: Interkerkelijk. 11.30 uur School „De Bron" in Over- hees. 10.15 uur NPB-Wijkgebouw, Buntweg GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. K. Firet Wilhelminakerk, Soesterbergstraat 18 9.30 uur ds. K. Firet, De Bilt 17.00 uur ds. J. Baumfalk „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. D. Land 17.00 uur dr. J. Rinzema Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 17.00 uur ds. P. Houtman; H.A. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur dr. J. Maris GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur Leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 10.30 uur ds. W. Leerink „IN DE RUIMTE", Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52 16.00 uur ds. H. ter Welle BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. J. Hilverda GEREFORMEERDE KERK 10.30 en 17.00 uur kand. K. v.d. Toorn, Parijs Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur Eerw. Heer J. Stoepker, Amsterdam SOESTERBERG Hervormde Kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur ds. J. Luinstra 19.00 uur ds. J. van Willigen van der Veen Sterreberg 10.30 uur hr. A. Noordhóek, Utrecht SOEST De artsendienst ingaande zaterdag morgen 10.00 uur to zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815 en de dokter J. Rip en J. Krijger, Soesterbergsestraat 16, tel. 12423. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: Dokter D. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen J. Hoogteijling, Heideweg 9. DIERENARTS Weekenddienst van zaterdag 12.00 uur tot maandag 08.00 uur. Kleine huisdieren: mej. F. Gelderman, Bosstraat 15, tel. 12269. Grote huisdieren: H. Blanken, Baarn, tel. 02154-18759. Weekend- en nachtdienst apotheken: Ingaande vrijdag 17.30 uur alsmede de gehele zaterdag tot de daaropvolgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn. tel. 02154-12432. Extra apotheekdienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35. tel. 12487. CPS-Centrum voor Psychosociale Hulp verlening Soest Van Goyenlaan 142 - tel. 21598. Spreekuur volgens afspraak. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGING SOEST EN SOESTERBERG De avond- en nachtdienst, tevens weekenddienst van de gezamenlijke kruisverenigingen in de gehele ge meente Soest, dus ook in Soesterberg, wordt verzorgd door de zuster, waar van naam en adres wordt verstrekt via de telefonische informatie onder nummer 02155-18770. Het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, telefoon 18770, is iedere werkdag van 9.00-12.00 uur geopend voor o.a.aan vragen van hulp, inlichtingen, uitlenen van verpleegartikelen en opgeven van cursussen o.a. zwangerschapsgym- nastiek, moeder- en kleutercursus en nieuwe leden. Spreekuren wijkverpleegkundigen el ke werkdag van 13.00-14.00 uur en dinsdag en donderdag van 18.00-18.30 uur. Diabetici Telefonische hulpdienst 053-25083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest tel. 15628 en tel. 14796. BORSTVOEDING, NATUURLIJK" De Soester werkgroep van vereniging „borstvoeding, natuurlijk" organi seert maandelijks snkele voorlich tingsavonden voor: voedende moe ders, aanstaande moeders en andere belangstellenden. Er is nu ook iedere laatste woensdag van de maand van 20.00 tot 22.00 uur een praatavond op de Parallelweg 11 te Soest. Inlichtingen bij het secretariaat mevr. H. Stroband, Buntweg 12, tel. 17551 en mevr. N. van Doorn-Cazemier. Schrikslaan 31, tel. 16026. RAM 21 maart-20 april U heeft er deze week goed vaart in! Alles gaat op een drafje en er lukt ook een en ander. Wees echter voorzichtig op onbekend terrein: er kan een stuk moeras tussen zitten, dat er uitziet als grasland en daar kan de beste Ram nog inzakken! Besteed vooral ook aan dacht aan wat u kleinigheden vindt, maar die heel belangrijk zullen blijken te wezen. Een onverwachte ontmoeting doet u veel genoegen. STIER 21 april-20 mei Deze week kans op overtrekkende wolkenvelden en een bui hier en daar. Niet iedereen handelt naar uw ver wachtingen en dat maakt u prikkel baar. Waarom niet ronduit gezegd, waar het op staat? In negen van de tien gevallen zal men bereid zijn uw inzicht te aanvaarden. Heeft u te maken met een Steenbok, dan is er al helemaal geen bezwaarU heeft neiging u zelf op te jutten en dat is voor uw omgeving niet zo gezellig, bedenk dat! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Werken gaat u deze week beter af dan plezier maken. U heeft precies voor ogen wat u wilt en het zal er uitkomen ook, naar het zich laat aanzien. Overi gens hoeft u dat helemaal niet te beletten, ook een paar genoegelijke avonden door te brengen met gezin of vrienden. Doe kalm aan in een kwestie, die nog niet rijp is. Laat alles nog maar even betijen, want het zit erin, dat de ware toedracht eerdaags vanzelf voor de dag komt. KREEFT 21 juni-20 juli Over het algemeen eën leuke week. U heeft weliswaar zo nu en dan helemaal geen zin in bepaalde taken, maar die gaan u toch goed af, wanneer u eraan begint. Stroop uw mouwen maar even op, want u kunt heel wat bereiken. Op gevoelsgebied weinig storingen in de ether! Goede bedoelingen kunnen Vlot ontvangen worden en misverstanden worden opgeruimd. Denk aan een oudere, die uw morele steun niet kan missen! LEEUW 21 juli-20 augustus Een tikkeltje onzekerheid kan u deze week parten spelen. Omtrent sommige omstandigheden heeft u zo uw twijfel. De hele zomer eigenlijk al, maar nu gaat dat allemaal spelen. Welnu: er is gèèn reden tot gepieker, want u heeft trouwe medestanders en de tijd zal binnenkort leren, wie het bij het rechte eind heeft. De door u begane onachtzaamheid is niet zwaar opge nomen en kan binnen tien minuten worden opgeruimd in een rustig ge sprek. Iemand die een grote mond gehad heeft, krabbelt terug. MAAGD 21 augustus-20 september Wees deze week geen saaie drommel, maar ga in op de invitaties, die u krijgt. Dat is ook leuker voor uw omgeving. Uitrusten kunt u evengoed, dat zal niemand euvel duiden, nu en dan. In uw werk zit er goed vaart! Uw ideeën blijken te zijn aangeslagen en men doet van harte met u mee: Daarom is het mogelijk, een bepaald geliefd plan ter tafel te brengen. Dat maakt nu ook kans. Oppassen voor prikkeldraad of andere scherpe din gen. WEEGSCHAAL 21 september-20 okt. U heeft deze week de wind in de zeilen. De stemming zit er goed in, ook bij de anderen, en u kunt heel wat bereiken. In een bepaald moeilijk geval komt nu ook een straaltje licht te vallen, dat een straal van goede hoop kan betekenen. Betoon nu de nodige diplomatie, maar ga vooral niet opzij voor iemand „die alleè weieens regelen zal", maar die geestelijk op ijzerbeslag loopt! Bijtijds rusten en matigheid betrachten in alles. SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Niet toegeven aan een bepaald soort stemming deze week, maar lekker afwerken, wat er nog ligt. U kunt met recht nu en dan de P in hebben, maar het is heel wat positiever om gewoon door te gaan. Dan vergeet u meteen wat eraan hapert. Die haperij heeft iedereen op zijn tijd en gaat ook voorbij, zoals de meeste dingen in dit leven. U heeft bovendien zo'n genoeg lijke ervaring met uw werk en in de omgang met oude vrienden, dat u best een fijne week kunt hebben. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 dec. Op gevoelsgebied kan er deze week enige deining zijn. maar die storm legt zich ook weer. In uw werk gaat alles op rolletjes, mede dankzij de onafgebro ken steun van een collega. U heeft de nodige redenen tot tevredenheid, en, mocht u rondlopen met een lang ge zicht, dan is dat uit oude gewoonteU houdt wel een beetje van nu en dan lekker beklagenswaard wezen. Geeft niet, als u maar doorwerkt, want er is haast bij sommige dingen. STEENBOK 21 december-20 januari Deze week kan de hemel opklaren, wat betreft sommige van uw beslomme ringen. U' had een zwaar hoofd in enkele aangelegenheden en zag zo gauw geen oplossing. Maar zie: om standigheden van buitenaf maken alles ineens heel wat plezieriger. Er komt ook duidelijkheid in een bepaalde kwestie. Nu moet u ook wel meteen uw eigen mening zeggen en richting geven aan de hele affaire. Men is gevoelig voor uw opinie, want u gaat zelden over één nacht ijs. en dat weet men best! WATERMAN 21 januari-20 februari Een zekere spanning kan u deze week in haar ban houden, hoewel u eigenlijk niet eens precies zou weten, waarom. U heeft dat gevoel nu eenmaal en het is dus verstandig, geen belangrijke din gen te beginnen of door te zetten. Zet alles maar even op een zacht pitje, tot uw oordeel rustiger is geworden. Zorg ervoor, in de huistelijke kring uzelf te blijven en voorkom uiteenzettingen met gezinsleden. Vooral, als ze nog jong zijn, en overtuigd van hun eigen „wijsheid!". VISSEN 21 februari-20 maart U heeft in veel opzichten het tij mee, deze week en u kunt er gebruik van maken door een paar ideeën ingang te doen vinden. Uw werk wil echt wel vlotten en, ook al zitten een paar omstandigheden tegen, de hoofdzaken worden in een goede sfeer voltooid. Ga niet in op onzekere plannen, die iemand uit uw naaste omgeving heeft uitgebroed. Ze klinken niet gek. maar hebben weinig ondergrond. Wel kunt u advies geven en bijsturen, want er zit een mogelijkheid in!

Soester Courant | 1979 | | pagina 23