ÖJJJ3 Voortreffelijke modeshow van „Pieternel" Vandaag: VAN ESSEN film toto J aar ver gadering Algemene Nederlandse Bond van gepensioneerden Restaurant van den Brink Bij ons uwkleurenfoto's in 2 dagen klaar. 25 jaar bestuurslid: Dierenbescherming Soest huldigde penningmeesteresse mevr. W. H. van W oer kom Uitstekende sport-modeshow van Nic. van Dam FHner Dansant MeSoestef ^^Duineiu,^ Concerten Utrechtse Domkerk Eet smakelijk... Zoekt U een WONING? makelaardij - zoek uw woning zelf uit! IïCIïKIïNWIïIïK VERHUISD: Schoonheidssalon „La Comtesse" W. M. de Graaf- Zimmermann KLAF'S zonnebank met hemel boekhandel Baldadigheid Vleesverkoop Zwitsers Food-Festival in ,,'t Zwaantje" Kontrole naleving winkelsluitingswet Het „Lage Landen Cabaret" in Baarnse Speeldoos Onvoorzichtig overgestoken Soester Courant van woensdag 28 maart 1979 De afdeling Soest van bovengenoemde Bond hield dinsdag 20 maart, des 's mid dags om half drie haar jaarvergadering in de zaal van het dienstencentrum Honsbergen. De voorzitter van deze afdeling, de heer .K. Olthuis, opende de vergadering met een vvelkomswoord, speciaal voor de heer Rozeboom, rayon hoofdbestuurs lid en tot de weinige aanwezige leden. De heer Olthuis betreurde het, dat maar enkele leden acte de presence gaven, terwijl de afdeling Soest toch meer dan 250 leden heeft. De jaarverslagen van sceretaris en penningmeester, respectievelijk de he ren M. Land en H. A. Z. van Kno- belsdorff, werden goedgekeurd, de kas van laatstgenoemde sloot met een voordelig saldo. Voorgesteld werd de jaarlijkse contri butie te verhogen van 15,- naar 18,-. Volgens de heer Rozeboom kan een ie der zijn acceptkaart naar eigen oor deel invullen en inzenden. Er zijn reeds acceptgirokaarten ontvangen met grote bedragen, zodat contributiever hoging misschien niet nodig zal zijn. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Knobelsdorff herkozen, terwijl de heer Land, die zich niet herkiesbaar stel de, door de voorzitter werd bedankt, voor het vele werk, dat hij voor de af- Zaterdagmiddag? april, aanvang 14.30 uur, wordt door de Domcantorij onder leiding van Maarten Kooy in de Utrechtse Domkerk de Johannes Pas sion van Joh. Seb. Bach ten gehore gebracht. Woensdag 11 april, aanvang 19.30 uur zingt het koor in dezelfde kerk het Stabat Mater van O. di Lasso en zaterdag 14 april, 's middags om 14.30 uur het „Stabat Mater" van Pergolesi. Aan dit laatste concei t verlenen mede werking de sopraan Christine Jansen en de alt Ans van Dam. De toegang voor alle drie uitvoeringen is vrij. deling heeft gedaan. Spreker bood de heer Land een cadeaubon aan. Als afgevaardigden voor de algemene vergadering, die op 8 mei a.s. in Utrecht zal worden gehouden, werden de heren Olthuis en Van Knobelsdorff gekozen. Tijdens de pauze stelde de heer Rozeboom de leden in kennis met het feit, dat de Bond dit jaar zes tigjaar bestaat. Daarom mocht hij namens het hoofd bestuur, aan de aanwezige leden een cadeau aanbieden; ballpoints, sleutel hangers enz., allen met opschriften van de Bond. Daarna verkreeg de heer Rozeboom het woord. Hij zei o.m. Onze Bond is goed gezond, hoewel het aantal leden vermindert. Wij hebben nu een propagandacommissie in het leven geroepen, terwijl zowel in dag als streekbladen ook propaganda zal worden gemaakt. Ook ons maandblad ,,De Wachter" is aanzienlijk uitge breid. Wij hebben samenwerking ge zocht met verschillende bonden en de proeftijd is goed verlopen en wij heb ben goede resultaten geboekt. De ze ven gezamenlijke bonden zijn onder gebracht in ons hoofdbureau. Dat geeft voordelen. In het hoofdbestuur zijn enige ver anderingen aangebracht, gezien de ho ge leeftijden. Het is naar ieders te vredenheid opgelost. Wij hebben goede samenwerking met het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds en kunnen nu gezamenlijk beter een vuist maken. Ook met de Minister van Binnenlandse Zaken, de heer Wie gel, kunnen wij het goed vinden, wij hebben geregeld contact met hem, want wij staan altijd op de bres voor onze leden. Ook staat een arts ter uwer beschikking, wanneer er zich bij u moeilijkheden mochten voordoen. Zulks wordt geheel gratis gedaan. Een verheugend feit is, dat zowel rijk, provincie als gemeente, voortaan de namen van gepensioneerden mag op geven, hetgeen voorheen niet mogelijk was. De voorzitters van de afdeling Soest, de heer Olthuis, dankte de heer Rozeboom voor zijn duidelijke uiteen zetting wat de Bond betreft. Spreker hoopte, dat meer gepensio neerden in Soest lid zullen worden van de afdeling. Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706. kom naar middelwijkstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving-. HEIDEWEG 62 - SOEST TELEFOON 14721 Als Presto Print fotohandelaar bieden wij u 'n unieke service: uw kleurenfilm binnen 2 dagen ontwikkeld en perfekt afgedrukt. Perfokt. omdat er dagèn nacht aan gewerkt wordt. En zo snel. omdat "n eigen routedienst de levering verzorgt. Snel en-veilig. Dus als u "n volle film hebt.... BIRKSTRAAT2 TELEFOON 12874 ITvSlü STIlll VERHUUR KINDERFILMS. PROJECTOREN - INRUIL - OCCASIONS Al komt u maar eens per jaar in de boekhandel, dan deze week Zie pagina 4 29 maart t/m 7 april gedipt, schoonheidsspecialiste Depositaire: Jeanne Gatineau, Beauty without cruelty, Mavala Ontdek hoeveel fijne boeken u vindt bij Foto Herman van Dam Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Morgen, donderdagmiddag om twee uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houdei 3 van kaarten. In de nacht van zaterdag op zondag zijn drie knapen op de Lange Brinkweg drukdoende geweest met het leggen van obstakels op de rijbaan. Zij gebruikten daarvoor trottoirtegels, trottoirbanden en putten welke daar liggen opgesla gen In verband met de herbestratings- werkzaamheden. De jongens werden door de politie overlopen. Twee slaag den er in weg te komen; de derde, de 18-jarige P. R. uit Baarn, kon worden aangehouden. Afgelopen donderdag presenteerde Nic. van Dam, de lederwaren en sportzaak uit het winkelcentrum Van Weedcstraat, in De Open Hof zijn nieuwe kollektie op het gebied van tennis-, bad- en vrijetijdsmode. In drie uur tijd zagen de ongeveer 170 belangstellenden een vlotte show, die werd opgeluisterd door een disco-formationteam van dansschool Slingerland, de bandparodist Rini van der Lee en de zanger Lee Towers. De acht „amateur-mannequins" deden het voortreffelijk en Nic. van Dam zelf zorgde voor een optimale toelichting. Het werd een evenement dat zeker voor herhaling vatbaar is. In de sfeervolle zaal van restaurant „Darthuizen" toonde Modezaak „Pieternel" uit het Winkelcentrum Van Weedestraat, aan een groot aantal belangstellenden, haar voorjaarscollectie. Goed getimed lieten vijf mannequins, keurig gekapt door „Salon Robert", 69 modellen de revue passeren. Het slot was traditioneel de bruidsjapon, dit keer omgeven door avond toiletten. De accessoires werden geleverd door de firma „Wensink" uit Amersfoort. Een voortreffelijke show, die veel applaus kreeg van een enthousiast publiek. In café-restaurant ,,'t Zwaantje" wordt tot en met 22 april het tradi tionele Food-Festival georganiseerd, waarin dit keer de Zwitserse keuken centraal zal staan. Het betekent een maand lang genieten van Zwitserse specialiteiten en wijnen in een aange paste sfeer. NAan het festival is nog een extra attractie verbonden: door het goed beantwoorden van een vraag, maakt men kans op een week St. Moritz voor twee personen. Een bezoek aan het bekende restau rant voor ieder die de Zwitserse keu ken kent en voor ieder die er eens kennis mee wil maken, kan van harte aanbevolen worden. Dertien Soester winkeliers kregen een bekeuring omdat zij de sinds januari verplichte kaart met openingstijden, niet bij de ingang van de winkel hadden opgehangen. De kontrole zal herhaald worden. In het Baarns Kultureel Centrum „De Speeldoos" treedt morgenavond, don derdag 29 maart (aanvang 20.30 uur) het „Lage Landen Cabaret" op. De groep bestaat sedert 1976; in 1977 wordt het Cameretten Festival te Delft gewonnen; in 1978 treedt men op op het Knokke Festival in België en dit jaar brengt men het programma „Dom Ding". Dat is morgenavond in De Speeldoos te zien. De toegangsprijs is vijf gulden. De elfjarige Elize M. werd op de Smitsweg aangereden door een auto. Zij brak daarbij haar rechterboven- been. Met de ambulanceauto werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Het meisje reed op haar fiets achter de karavan van de stichting Jeugdzorg. Op de Smitsweg kwam zij er plotseling achter vandaan en terecht voor de auto bestuurd door mej. H. van O. (20). De aanrijding was niet te voorkomen. Een bloemetje en een kadobon van voorzitter C. 't Hart voor mevrouw W. van Woerkom-'s Gravendijk, de jubilerende pen ningmeesteresse van de dierenbescherming Met grote hartelijkheid is vorige week tijdens de vergadering van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, de penning meesteresse, mevrouw W. H. van Woerkom-'s-Gravendijk gehuldigd. „Meid, we warpn het niet altijd eens, maar dat dondert niet", zei voorzitter C. J. 't Hartrin alle eerlijkheid. Namens de vereniging bood hij bloemen en een cadeau bon aan. De vergadering had verder een vlot verloop; na afloop van het huis houdelijk gedeelte werd een verloting gehouden en vertelde Chris Uiterwijk op de hem bekende wijze veel over het interessante leven van de bijen. Mevrouw Van Woerkom is 25 jaar lid van het afdelingsbestuur, waarvan 21 jaar penningmeesteresse. Voorzit ter 't Hart merkte op dat zij het met het beheer van de financiën niet altijd even makkelijk heeft gehad. Hij bracht haar daarom dank. Zuinig en met grote nauwgezetheid had zij de centen beheerd en de afdeling kon trots zijn op zo'n bestuurslid. Met veel applaus werden de woorden van de voorzitter Wat de situatie in het dierenasiel be treft werden er vorig jaar 93 zwerf honden en 66 zwerfkatten opgenomen van 55 honden en 51 katten werd door de eigenaars afstand gedaan. Van de zwervers gingen 64 honden en 14 kat ten terug naar de eigenaars en voor 68 honden en 86 katten werd een nieu we eigenaar gevonden. In het tehuis verblijven op het ogen blik 20 honden en 40 katten, waar voor nog geen huisvesting gevonden is. De Reddingsboei-aktie ten bare van het asiel bracht vorig jaar 7000 gulden op. Dat bedrag werd bijeen gebracht met de verkoop van lepeltjes, kalen ders e.d. De scretaresse van de afdeling, me vrouw A. G. Kok-Staal, werd herkozen. Het laatste deek van de avond was voor Chris Uiterwijk die zijn gehoor boeide met zijn lezing en dia's over het leven van de bijen. Door de unie ke wijze van vertellen en de vele schit terende plaatjes, werd het een hoogte punt van deze vergadering. onderstreept. Overigens, zo bleek uit het financieel verslag, was 1978 geen gunstig jaar. Er werd een tekort genoteerd van ruim 6500 gulden. De strenge winter was daar mede debet aan: er ontstond nogal wat schade aan het Dierente huis en voor de verwarming moest aanzienlijk meer uitgegeven worden. Daar kwam nog bij dat vorig jaar de extra giften een stuk minder opbrach ten. Dit jaar is het poezenhuis aan een opknapbeurt toe. Het Dierentehuis be staat nu twintig jaar; de afdeling dit jaar veertig jaar. Men werkt aan nieu we statuten, die overigens volgens de regeringsvoorschriften allang klaar hadden moeten zijn. Voorzitter 't Hart daarover: „We la ten ons door Den Haag niet veel meer voorschrijven; het is daar toch ook niet koek en ei. We doen het maar op ons dooie gemak Foto Herman van Dam Iedere laatste zaterdag van de maand m.m.v. Billy Claussen 4 gangen Keuzemenu 47,50 p.p. Aanvang 20.00 uur Tijdige reservering gewenst! kÉ "restaurant SOESTERBERGSESTRAAT 188. SOESTDUINEN TEL. 02155 -12739

Soester Courant | 1979 | | pagina 3