Bako-open-haarden installeerde Tempo-ploeg 50 jaar geleden in Soest OFFICIEELE OPENING „DE NAALD" Dressuur- en Recreatie-examens in Ruitersportcentrum Eldorado vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zeLveRS „Kraammarkt" op 2 april in Medisch Centrum Türk hanimlarina Davetiye Wederom schonen van de „Boerenstreek" VVV Nieuws No Si' op Maandag 1 April, 's avonds 7 uur, van het geheel nieuw gerestaureerde Pension - Restaurant - Theehuis Annex groote Speeltuin &DAN (Ex; 29 Maart 1929 Voorbereidingen op een nieuw seizoen E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Feestavondje „Overhees" Vandalisme A.s. saterdag: E. G. Kerkhof 9 Soester Courant van woensdag 28 maart 1979 r apart n/ GEZELLIG SOESTERBERGSESTRAAT107 SOEST TELEFOON 02155 - 2 02 02 Geopend: 's maandags tlrrnondags vgnafll.OOuur Llunchuur 's maandags, t'w vri/dagi ■van-12 00 iou'd.00 uur. Dinsdags gesloten In de Oude Kerk te Soest zal op zondag 1 april een uitvoering gegeven worden van de Johannes Passion van J. S. Bach, met het orkest van de Domcan- tory, de Ned. Cantorij o.l.v. Maarten Kooy en Christine Jansen, sopraan; Ans van Dam, alt; Theo Hali, tenor; Pier Veldman, tenor; Peter Kooy, bas; Jan Jansen, orgel. Aanvang 3 uur. Toegang /*8,50, kinderen 2,50. De Hollandse Aquarellistenkring houdt van 3 maart t/m 8 april een tentoon stelling in het Slot Zeist. Openingstij den: Di. t/m vr. 10-17 uur; za. en zo. 14-17 uur. Op zondag 1 april kunt U naar het Koffieconcert in 't Spant te Bussum. Het Arkios Ensemble zal er spelen, bestaande uit elf strijkers, o.l.v. Joop van Zon. Solist Jaap van Zweden, viool. Aanvang 12 uur. Toegang 5,-jonge ren 3,50. In het Ikonencentrum Kasteel de Wij- enburgh te Echteld (Betuwe) is een Ikonenexpositie, Heilig wel en wee op Ikonen tot 13 mei '79. Geopend dinsdag- zaterdag 14-17 uur. Op wo. 4 april speelt de Haagse Come- die in Schouwburg Gooiland te Hilver sum Pijlers van de samenleving. Kaar ten hiervoor kunt U bij de VW alhier reserveren van 10.- t/m 18,-. In Theater Gooiland te Hilversum kunt U van 9 t/m 12 april gaan kijken naar Henk Elsink met zijn show „Henk Elsink met Theater thuis". Kaarten van 12,- t/m 22,- kunt U reserveren aan ons kantoor. Het Theosofisch Genootschap, afd. Utrecht geeft op di. 3 april een voor dracht over Oude en Hedendaagse Religies. Deze keer gaat het over „De Bhagarad Gita Het Boek van Yoga. De voordracht wordt gehouden in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Op 1 april kunt U naar het Zondagmid dagconcert in De Flint, Stadshal te Amersfoort waar het Arkios Ensemble zal optreden, bestaande uit 13 strij kers, alsmede blaasinstrumenten. Er worden werken gespeeld van o.a. Mo- zart en Strawinsky. Aanvang 15.00 uur. Kaarten 12,-; 10,-; pas 65/ 5,-. De Toneelgroep Centrum komt op ma. 2 april naar de Flint te A'foort met de eenacters „Roosje en het prijsdier". Deze vragen indringend de aandacht voor de vrouwenemancipatie. Mee spe len Ingeborg Elzevier, Henriëtte Tol en Luk van Mello. Aanvang 20.15 uur; Prijs 13,-; pas 65/cjp 9,-. Vanaf 5 april t/m begin mei kunt U een bezoek brengen aan de tentoonstelling van Internationale persfoto's, de „World Press Photo". Deze wordt gehouden in het Van Gogh Museum te Amsterdam. In het kader van de Unie van Utrecht is er op 31 maart in Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht een Muziek- en Dansdag. Van 10.00-17.00 uur. Het Luchtmachtmuseum wordt 1 april weer geopend. Tot 1 dec. kunt U er iedere zaterdag terecht van 10.00 tot 16.00 uur. Tevens bestaat de mogelijk heid voor bezoeken in groepsverband op dinsdag-woensdag-donderdag en vrijdag. Hiervoor moet echter tijdig tevoren kontakt worden opgenomen met de Conservator van het Lucht machtmuseum, tel. 03404-34222. „A Night at the Opera" is de titel van de film die Artishock op do. 29 maart zal draaien in de Middelwijkstraat no. 72. De film is van Marx Brothers en begint om 20.30 uur. Het filmhuis Hilversum zal in het weekeinde van 30-31 maart en 1-2 april samen met theater Achterom en het G.O.C.K. een klassiek humor -film-fes tival organiseren. In totaal zullen 6 films worden gedraaid van o.a. The Marx Bros, Laurel Hardy, W.C. Fields en Chaplin. Bij stomme films zal live pianospel te horen zijn en met vele andere acts zal het festival opge luisterd worden. Vanaf 1 april tot 30 september is Het Muiderslot weer open op dinsdag t/m zaterdag van 10-17 uur, zondag 13-17 uur. De laatste rondleiding zal een uur voor sluitingstijd beginnen. Wij hebben ook weer ontvangen de boekjes Camping 1979 met adressen van Campings in heel Nederland en het boekje Bungalows 1979 met adressen van zomerhuisjes en vakantiebunga lows in Nederland. Beide boekjes kos ten slechts 50 centen. Tevens hebben wij weer ontvangen de boekjes Internationele Jeugdherber gen 1979 met de adressen van alle Int. Jeugdherbergen in Europa. Prijs 4,50. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Foto Herman van Dam IKJMStëf# 58IS? SÜ f 'vp 7/7 Zeventien leden, waaronder een meisje, van de wielervereniging Tempo zijn zaterdag door de heer Bartkowiak van „Ba- ko-Open-Haarden" in de nieuwe spullen gestoken. Dat gebeurde tijdens een gezellige bijeenkomst in het clubhuis van de vereniging aan de Industrieweg. Ton Rademaker, de bekende speaker bij alle wielerwedstrijden in dit district, zorgde voor de „toelichting". Alle ploegleden namen een trai ningsuitrusting in ontvangst, bestaande uit twee shirts, twee broekjes, vijf banden en een tas. Voor het vrouwelijk lid van de ploeg waren er bovendien bloemen. De sponsoring van Bako-Open-Haarden gaat verder: naast een prijzenschema, afhankelijk van in coursen behaalde re sultaten, worden de nu verstrekte trainingsmaterialen vernieuwd indien daar reden voor is. De heer Bartkowiak, die nu voor het tweede jaar een Tempo-ploeg onder zijn hoede neemt, doet daarmee een opvallend en in wielerkringen uniek werk. De plaatselijke vereniging is hem dankbaar en dat werd zaterdag niet onder stoelen of ban ken gestoken. De presentatie van de ploeg werd bijgewoond door de KNWU-consul de heer Oskam en KNWU-afgevaar- digde Hans v.d. Kamp. SOESTD1JK Nieuwesteeg IS - Telefoon 2073 Aanbevelend, HERKEURING HONDENKARREN: Burgemees ter en Wethouders van Soest brengen ter kennis van de houders van hondenkarren, dat door of vanwege hen op 4 April a.s. ingevolge het bepaalde bij het 2e en 3e lid van het sedert gewijzigde Koninklijk besluit van 6 Februari 1911 (Staatsblad no. 45), eene herkeuring zal worden gehouden van de hondenkar ren met de daarbij behoorende trekhonden. Deze herkeuring zal plaats hebben op het terrein naast de brandweercentrale aan den Langen Brinkweg, des voorm. 10 uur. De aandacht wordt erop gevestigd dat de Hondenkarren volledig uitgerust moeten worden voorgeleid en dat bij niet-verschijnen ter keuring doorhaling van de inschrijving in het register zal volgen. „DE SOESTER TURNCLUB" De betrekkelijk Jonge gymnastiek-vereen. „De Soester Turnclub", hoopt op Donderdag 11 en Vrijdag 12 April a.s. haar eerste uitvoering te geven in de Rembrandtzaal. Deze eerste uitvoering heeft niet allereerst ten doel te demonstreeren, wat in zoo korten tijds reeds kan worden bereikt onder des kundige leiding, doch heeft ook min of meer dit propagandistisch karakter, om meerdere jongeren (en ouderen) op te wekken hun lichaam lenig te houden en het te sterken door regelmatig oefening, en tevens om de vereeniging meer bekendheid te geven bij de inwoners van Soest. Want dat de vereeniging bestaanrecht heeft, wordt wel bewezen door de reeds meer dan 100 liefhebbers, die medetumen. Daarom gelooven wij, dat de vereeniging in een behoefte voorziet en daarom ook durven we reeds nu een beroep te doen op allen, die het wel meenen met de gymnastiek: een beroep om zich op te geven als lid of donateur, doch in ieder geval om te komen zien naar de eerste uitvoering. Zooals vanzelf spreekt, hebben donateurs vrijen toegang. De uitvoering, die onder leiding staat van den directeur, den heer Kerkhoven uit Baarn, zal eenige nieuwere manieren van oefening laten zien, uitgevoerd door de kleintjes, welke manieren wel in den smaak zullen vallen. Het geheel zal een gezellig karakter dragen, terwijl in de pauze gelegenheid zal bestaan een kopje thee te nuttigen. Houdt Uw avonden reeds nu vrij. NIEUW POMPSTATION De arnhemsche Waterl. Mij. heeft deri bouw van een nieuw pompstation aan de Bosstraat opgedragen aan den bouwkundige en aannemer B. Verweij, alhier. ONZE POLITEEKLEEDING Voor eenigen tijd hebben wij er melding van gemaakt, dat voor onze politie een nieuw model uniform te wachten was. Zij, die onze politiemannen in de laatste dagen hebben gezien, zullen moeten beamen, dat een groote verbetering in de kleeding is verkregen. Uit soepele stof is een eenvoudig doch fraai costuum verkregen, wat vooral in den zomer een behaaglijker gevoel zal geven dan de strakke costuums van dikke stof, welke vervaardigd waren naar het rijksveldwacht-model. Op het costuum zijn geplooide borstzakken aange bracht, terwijl aan weerszijden van de kraag naast het Soester wapen voor de agenten één en voor de hoofdagenten twee staande zilveren balken zijn aangebracht. MAATREGELEN BIJ BRAND Inplaats van het tot heden toe gebruikelijke waar schuwen bij brand, zal voortaan te Soesterberg in geval van brand een groote bel geluid worden door een der leden van de vrijwillige brandweer. Het is te hopen, dat deze maatregel afdoende zal blijken te zijn. DE RIJKSWEG AMSTERDAM-A'FOORT Te Haarlem is Vrijdagmorgen vanwege den Rijks waterstaat aanbesteed het maken van asfaltver- hardingen en rijwielpaden op den rijksweg Amster- dam-Amersfoort met verbreeding van een gedeelte van de aardenbaan en aanleg van een gedeelte nieuwe aardenbaan in de gemeenten Naarden, Huizen en Blaricum. Laagste inschrijfster was de N.V. Wegenbouwmaatschappij te Utrecht voor 201.000,- UIT DE ADVERTENTIËN: HALT: Wie gemakkelijk en goedkoop wil loopen, komt bij H. Voskuilen zijn klompen koopen. Molen straat 84. SMIDSLEERLING GEVRAAGD bij P. Bosboom, Veenhuizerstraat 35, Soestdijk. OOK VOOR U: van Maandag 2 tot Zaterdag 7 April ontvangt U 1 pond fransche Griesmeel en een flesch prima Bessensap voor 30 cent: 5 pond pracht Capucijners voor 65 cent. Wij hooren en bezorgen zonder prijs verhooging. VanOest, Veenhuizerstraat SCHOONMAAKTIJD IS STOFZUIGERTIJD: Vraagt nog heden een gratis demonstratie van onze verschillende stofzuigers. Prima stofzuiger vanaf 130.000. Ook in huurkoop. Stofzuiger verhuur a 25 cent per uur. Joh. van Schalkwijk Jr. Steenhoff- straat 55. Voor een goede groei van het gras gedurende het nu aangebroken seizoen is het van belang dat er het een en ander voorbereid wordt. Mos kan nu goed verwijderd worden met een hark of met de hand. Ook een z.g.n. „verticateur"; een soort hark met i.p.v. tanden vertikaal geplaatste messen kan goed dienst doen. Wanneer het meeste mos verdwenen is, zullen er misschien kale plekken zijn ontstaan, welke even tueel bijgezaaid kunnen worden. Na het verwijderen van het mos is het goed de grasmat door te prikken met een greep of, wat gemakkelijker is, met een prikrol. Hierdoor wordt gemakkelijker lucht toege voerd, hetgeen van essentieel belang is voor een goede ontwikkeling van de wortels en dus de groei van het gras. Na deze werkzaamheden moét de grasmat van nieuwe voeding worden voorzien in de vorm van compost. Op de verpakking staat de vereiste hoeveelheid aangegeven. Wanneer er ongelijkheden in het gazon ontstaan zijn, kunnen deze worden opgevuld met aarde, waarna het geheel goed aangedrukt en eventueel bijgezaaid wordt. Eventuele nieuwe mosgroei moet steeds verwijderd worden. Alleen een optimale verzorging van het gras kan het mosprobleem oplossen. Mosdoders e.d. helpen wel tijdelijk, maar nemen niet de oorzaak weg, welke meestal bestaat uit een slecht doorlatende bodem, een te hoge zuurgraad van de grond (te verhelpen door kalk te strooien) en het te kort maaien van het gras. De minimale maaihoogte moet 2,5 cm bedragen. Er kan weer volop geplant worden en hierbij geldt ook dat een goede voorbereiding 100% de moeite waard is, daar de plant alleen dan goed tot zijn recht komt. wanneer de groei omstandigheden optimaal zijn. De grond moet van tevoren goed losgespit worden en het plantgat moet een stuk groter zijn dan de wortelkluit van de plant. Hierna moet de grond rondom de wortels vermengd worden met tuinturf en compost of (gedroogde; mest. Vooral bij klimplanten, welke tegen gevels moeten groeien is een groot plantgat zeer belangrijk. Bij de meeste vooral nieuwe - woningen is de grond tegen de gevels slecht en vermengd met puin, betonresten e.d. Het gat mag dan ook minstens 50 x 50 x 50 cm groot zijn, en de grond die er uit komt kan zo nodig vervangen worden door nieuwe, vermengd met tuinturf en compost. Na deze voorbereidingen zal een klimplant twee keer zo snel groeien en veel meer bloemen geven. Het is vooral van belang er voor het planten goed op te letten of de juiste plant op de juiste plaats komt te staan. Een Clematis doet het nu eenmaal niet goed op het noorden en een kamperfoelie zal in de volle zon waarschijnlijk de hele zomer last van luizen hebben. Wanneer aan de eisen van de planten wat betreft standplaats en bemesting volledig wordt voldaan, zullen veel klachten over het slecht groeien en/of bloeien van planten beslist voorkomen wor den. De Kraammarkt, die dit jaar voor de derde maal gehouden wordt vindt weder om plaats in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Maandag 2 april om 19.30 uur zullen afgevaardigden van verschillende disci plines kraampjes „bemannen" zodat geïnteresseerden de gelegenheid krijgen ruime informatie in te winnen omtrent het a.s. ouderschap. De voorlichting wordt verzorgd door onderstaande medewerkers Artsen, verloskundigen, wijkverpleeg kundigen, lereressen zwangerschaps- gymnastiek, leidster kraamcentrum Amersfoort, verpleegkundigen kraam- afdeling Ziekenhuis Zonnegloren, tand arts, diëtiste, afgevaardigden van de werkgroep Borstvoeding Natuurlijk. Werkgroep Moeders voor Moeders en Artishock. Ook zal.gedurende deze avond in de bovenzaal van het Medisch Centrum een film van een geboorte vertoond worden. In verband met het beperkt aantal DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C. V -bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-.b.g.g. 10816 plaatsen is het de bedoeling deze film 3 x te vertonen. Hiervoor worden plaatsbewijzen uit gereikt bij de ingang. Voor het beantwoorden van eventuele vragen over de film is een arts aan wezig. Aanvang van de eerste voor stelling is 19.45 uur. Iedereen die be langstelling heeft is van harte welkom. Voor nadere informatie over deze kraammarkt kan men elke dag terecht in het Medisch Centrum. Nieuweweg 14, 's morgens tussen 9-12 uur, teTé- LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- ert C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 foon 18770. De toegang tot de Kraammarkt is gratis. Siz ve sizin beyleriniz 2 Nisan pazar ertesi giinü, Medisch Centrum Nieuwe weg 14e, kalpden davetlisiniz. Baslayis 19.30 de, girisler bedavadir. Sizin orada görebileceginiz seyler <jocuk dogumunda karsilasacaginiz ve size lazim olacak seuler. Bizsizlere birde annenin, bebek bakimi Hakkindada bilgi vermeyi istiyovuz. Buradaki ismi ge$en seuler üzerindede bilgi verecegiz: bebek elbisesi, bebek bezi, bebek yemegi, asi, konsültasyon- Bürosu ve mahalle hemsiresi. Ogün orada bulunacak kisiler: doktor, disci, mahalle hemsiresi, bebek hemsi resi ve bayan de Jong ve Alexander. Yukarda baska bir odada ?ocugun do- gumu üzerinden film gösterilecektir. Bu filmin gösterilisinde birde doktor bulunacak, sorusu danlara cevad ver hek icin. Bu filime hakmak mecbur deyil, ister- seniz asagida kalabilisiniz. Bunun haricinde lezzetli kahvelerimiz' hazir, herkese kalpden hosgeldiniz de- riz. Allaha ismarladik, 2 Nisan pazar er tesi görüsmek üzere. Bura hakkinda baska sorusu olan 09.00 ila 12.00 arasi Medisch Centrum dan telefonla veya gelip sorabilir. Telefon 18770. Y. van Polen met Zaterdag j.1. werd er om 10 uur wederom gestart met de examens voor het Rui- terbewijs. Als examinatoren waren door de Stichting Recreatieruiter aangewe zen de heer Dijkstra uit Laren en de heer De Jong uit Rotterdam. Er hadden zich 21 kandidaten opgegeven, die allen voor het praktische gedeelte slaagden, terwijl 19 kandidaten tevens het theoretische gedeelte met een voldoende be kroond zagen. Een duidelijk bewijs, dat men ernst met de zaak gemaakt had en dat de lessen, zowel praktisch als theoretisch op een bijzonder goed niveau gegeven waren. Omstreeks 2 uur kon de voorzitter de ruiterbewijzen met een toepasselijk woord uitreiken, waarna hij de exami natoren bedankte voor hun sportieve maar bovenal deskundige wijze van examineren. Om zeven uur werd begonnen met de dressuurwedstrijden voor volwasse nen. Hiervoor bestond een enorme be langstelling. In 4 uur tijds wist de heer H. P. W. Danvers Jr. de 22 deelnemers, ver spreid over de klassen N - B en L op hun dressuurtechnische kwaliteiten te beoordelen. De verrichtingen van de deelnemen de amazones en ruiters werden onder grote belangstelling van een talrijk en enthousiast publiek vanuit de sfeer volle foyer op de voet gevolgd. Elke afgelegde proef werd met een harte lijk applaus beloond. De organisatie verliep, dankzij de spontane inzet van de vele medewer kers, vlekkeloos. Met spanning werd de uitslag tegemoet gezien en toen de voorzitter om ca. elf uur het woord vroeg kon men in de bomvolle foyer een speld horen vallen. In de onderstaande volgorde werden door de heer Detmar de prijzen uit gereikt, terwijl de heer Danvers op de hem eigen prettige en opvoedkun dige manier de beoordeling nader toe lichtte. renza; 4. Mevr. Battle Burn. B-klasse op pensionpaarden 1. Mevr. R. Dropsie met Ethel; 2. De heer J. J. van Gijn met Jacky; 3. De heer N. Verbeek met Monarch; 4. Mej. M. van Tol met Olga; 5. Mej. A. Dropsie met Fortuna. L-dressuur: 1. Mej. I. Glas met Taiga; 2. Mej. C. de Borst met Plato; 3. De heer A. van 't Net met Oran. Na de prijsuitreiking bedankte de voor zitter van de stichting namens het be stuur de heer Danvers voor zijn sym pathieke manier van jureren en bood hem een stoffelijk blijk van waarde ring aan. Daarna richtte hij het woord tot de instrukteur de heer J. Kraaij en bracht hem hulde voor het vele werk, dat hij ook deze dag weer had moeten ver zetten om alles vlot te doen verlopen. Beslist geen sinecure! Tenslotte bedankte hij iedereen, die op welke wijze dan ook zijn medewer king aan deze examendag had ver leend. Al met al kan Ruitersportcentrum El dorado met voldoening op een bijzon der geslaagde en leerzame dag terug blikken. De wijkvereniging .Overhees" orga niseert a.s. zaterdag 31 maart een feestavond in de zaal van de openbare lagere school aan de Willaertstraat. Leden en donateurs zijn vanaf 20.00 uur welkom na betaling van de entree prijs: 3,50. De muziek wórdt deze avond verzorgt door het „Mondania"- trio uit Laren. Afgelopen weekend werden de banden van de auto van mevr. G. W.-S. lekge- stoken. Zij had haar voertuig aan het Berkenlaantje geparkeerd en was een wemdeling gaan maken. Toen ze bij haar wagen terug kwam bleek dat ze haar wandeling huiswaarts kon ver volgens. Klasse Nieuwelingen: 1. De heer G. van Polen met Lorenza; 2. De heer H. van Heijningen met Our Swallow; 3. Mevr. N. de Vries met Battle Burn; 4. D(e heer J. v.d. Graaf met Melchior. B-klasse op manegepaarden 1. Mevr. G. van Gijn met Miny; 2. De heer G. J. Groenvandijk met Ore- gon; 3. De heer B. de Leur met Lo- Afgelopen zaterdag ging men verder met het schonen van de „Boeren streek", onder leiding van de Werk groep Natuurbeheer van het I.V.N.- Eemland. De promotor Chris Uiterwijk had de beschikking over 15 mensen, die de handen uit de mouwen staken. Onder het belangstellend toeziende oog van wethouder Menne ging men aan de slag met gebruikmaking van o.m. drie kruiwagens en vijf grepen, die ter beschikking gesteld waren door de Soester plantsoenendienst. A.s. zaterdag. 31 maart, neemt men de „greep" weer op en hulpvaardige handen zijn hierbij van harte welkom. U kunt zich melden 's morgens om 9 uur aan het adres Wieksloterweg W.Z. 39. Chris Uiterwijk en het I.V.N. 2ijn u bij voorbaat dankbaar voor uw belange loze hulp. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij Hèlpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 9