mm gra| S mg „Bittere pil" voor Drogisterij „De Pil" Zo gezien... Geschatte schade half miljoen: Magere Runderlappen Cashewnoten OUDE KAAS Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen HYPOTHEKEN Gewonde bij frontale botsing Sauna Beste mensen AL UW VERZEKERINGEN PER NIAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f30,15 Brandinboedelverz. v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a .f 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a. f 2.65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f55,90 Kinderen v.a. f 27,95 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8,4% Wij lichten u graag vrijblijvend in. J. G. van ROUWENDAAL Burg. Grothestr. I la Soest Tel. 02155-1 61 «7 ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG 250 GRAM van 3.98 voorkiivv Zie onze advertentie Zie onze advertentie Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.4% AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat.prijs W.A. All-Risks f10.000,- f207,- f474,- f 12.000,- f226,- f541,- f 14.000,- f238,- f595,- f 16.000,- f265,- f671,- 18.000,- f273,- f721,- Ff 20.000,- f282,- f781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn ,,De Man-Vrouw polis". Wij leggen u hem graag uit. Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Foto Herman van Dam Een hevige uitslaande brand die gepaard ging met taï van ex plosies, heeft zaterdagmiddag drogisterij De Pil aan de Konin- ginnelaan 44 bijna volledig verwoest. De schade wordt geschat op een half miljoen gulden. De oorzaak van de brand, die met een zware rookontwikkeling gepaard ging, moet worden ge zocht in het feit, dat bij het overgieten van aceton dampen zijn vrijgekomen, die vlamvatten toen ze in aanraking kwamen met de waakvlam van de centrale verwarming. De eigenaar van de drogisterij, de 61-jarige P. N. van Dijk, is tegen brand verze kerd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Alleen een kat overleefde de brand niet. Voorzien van persluchtmaskers tegen de dikke giftige rookwolken, waren de Soester brandweer- vrijwilligers urenlang in de weer. De etalage-ruiten zijn gesprongen; flesjes en doosjes liggen op straat De brand brak omstreeks twaalf uur uit in het nieuw- bouwgedeelte van de drogiste rij, dat nog niet helemaal vol tooid was. De heer Van Dijk vulde daar voor een klant een flesje. Hij deed dit te dicht bij de waakvlam van de c.v. In een ommezien stond de dro gisterij in lichterlaaie. Het vuur vond gretig voedsel in de talloze brandbare stoffen die er waren opgeslagen. De brand weer die groot alarm gaf en met drie wagens uitrukte, zette negen stralen (5 middeldruk en 4 lagedruk) in tegen de vuurzee. Daarbij moesten de brandweerlieden zeer voor zichtig te werk gaan in ver band met brandbare stoffen. Voordat het vuur het onmoge lijk maakte de drogisterij bin nen te gaan, slaagde men erin een aantal grote vaten en jer rycans met zeer brandbare vloeistoffen naar buiten të brengen. De brand veroorzaak te zo'n grote rookontwikkeling, dat de hele omgeving aan het oog werd onttrokken. De brandweerlieden moesten dan ook gebruik maken van pers- luchtapparatuur. Volgens brandweercommandant J. F. Groart is er niet eerder bij een brand in Soest zoveel pers lucht (30 flessen), gebruikt als zaterdag. Na ruim een uur had de brand weer het vuur zover onder con trole, dat geen gevaar voor de omgeving meer bestond. Welis waar laaiden binnen telkens de vlammen weer op, maar dan was één straal voldoende om ze te doven. Om 13.18 uur werd het sein „brand mees ter" gegeven en kon het tijd rovende nablussen beginnen. De laatste wagen kon tegen zes uur naar de kazerne terugke ren. Om negen uur is er nog een keer uitgerukt voor contro le. Ingrijpen was echter niet nodig. Tijdens de blussingswerk- zaamheden, die door zeer veel belangstellenden onder wie lo co-burgemeester drs.G. Plomp, werden gevolgd, regelde de politie het verkeer, dat werd omgeleid via de Groen van Prinstererstraat en de Nieuwstraat. Gedurende de tijd dat de brandweer bezig was, was de Koninginnelaan voor het verkeer afgesloten. De hitte tijdens de brand moet enorm geweest zijn. Zo waren olieverfschilderijen in de woon kamer geheel uitgelopen. Door die hitte ook kwamen verschil lende stoffen in de -winkel en in het magazijn tot zelfontbran ding en daardoor duurde het vrij lang voor men het vuur geheel gedoofd had. Een deel van de inventaris is geheel weggesmolten. Er is veel water in het pand gespo ten, juist om voor afkoeling te zorgen. Het vuur kwam ook tussen de plafonds en de balk lagen werden daardoor aange tast. Bij de blussingswerkzaamhe- den waren in totaal 25 brand- weervrijwilligers betrokken. Foto Herman van Dam Uiterst behoedzaam, in verband met mogelijke ontploffingen, werd de vuurhaard ook aan de achterzijde van de drogisterij benaderd Bij een aanrijding op de Amersfoortsestraat werd de 46-jarige H. M. uit Arnhem zondagmiddag gewond. Hij liep hoofdletsel op en werd per ambulance van de GG en GD Amersfoort naar De Lichtenberg gebracht. M. reed met zijn personenauto in de richting Amersfoort, toen hij ter hoog te van de Dumoulinkazerne volgens zijn verklaring aan de politie een black-out kreeg. Daardoor kwam hij op de linkerweghelft terecht en kwam daar in frontale botsing met de perso nenauto van de 20-jarige R. K. uit Lun- teren. Beide auto's kwamen als gevolg van de aanrijding in de berm terecht. K. kwam er zonder Letsel af. De poli tie constateerde dat M. had gedronken, zodat van hem een bloedproef werd ge nomen. Als gevolg van deze aanrijding ont stond een tweede botsing, waarbij drie auto's waren betrokken. De 24- jarige mevrouw A. H. had te laat in de gaten dat de voor haar rijdende au to's afremden. Zij botste tegen de ach terzijde van de voor haar rijdende per sonenauto bestuurd door de 25-jarige K. F. C. M. uit Leusden. Deze schoot op zijn beurt door en kwam in aanrij ding met de auto van de 51-jarige W. L. uit Utrecht, die voor hem stond. Aanzienlijke materiële schade was het gevolg. De bestuurders kwamen er zonder verwondingen af. GEKARD PAUL Lijkt het u wat om de typiste van kantoor in de sauna tegen te komen? Nee, nee, ik bedoel als u zelf, gekleed in trouw en zegelring naast uw ega het warmtecentrum indreutelt en zij ontwaart u, ontluisterd in de deuropening. Ze rolt haar omslagdoek schie lijk om zich heen en zij kijkt, kijkt.Om nooit meer naar een sauna te gaan. Niets menselijks is ons vreemd, drempelvrees niet uit gezonderd. We waren welis waar in het buitenland, maar in de vakantietijd heb je daar niet zo veel minder kans om bekende bloterikken tegen te komen. In onze sauna moest je je eigen" partner meenemen en dat deed wel degelijk aan. Bovendien was het bouwwerk gelegen in een sportcentrum, zodat je mag aannemen dat een sauna ook als zodanig dienst doet en dat onder de zelfde naam niet een zwoel eroscentrum schuil gaat. Door ons geschutter met taal en ledematen werden we aan stonds als nieuwelingen geoor merkt waarop de cassiêre mee liep en ons overleverde aan een schaars geklede blondine, die ons de (uit) kleedhokjes wees. Voordat iic daarin verdween zag ik nog net een dame vrij moedig uit de naastgelegen cel tevoorschijn komen, haar ede le vormen verbloemend onder een king-size handdoek. Het scheen zo te horen, want de heer die haar volgde, liep er iets afgezakt, net zo bij. Toen we even later de sauna ruimte binnenwandelden was het allemaal zo heel gewoon. Links een serie wastafels met spiegels, rechts een viertal douche-cabines en recht voor ons zagen we door de open staande deur een soort nacht hok, waar telkens twee kale kippen naast elkaar zaten te puffen van de hitte. We zijn er maar gewoon naast gaan zitten om onze eigen hittebestendig heid uit te proberen. Zoals u allen hebt kunnen lezen is j.1. zaterdag drogisterij „de Pil" aan de Koninginnelaan in vlammen opge gaan. Maar niet alLeen de drogisterij, óók het privé gedeelte van de eige naar, de familie Van Dijk, is verloren Nu is mijn voorstel om met elkaar een inzameling te houden als blijk van waardering en dank aan de familie Van Dijk voor de vele jaren (voor zover mij bekend bijna 25 jaar) van goede hulp, advies enz. enz., bij alle mogelijke en onmogelijke zaken. Nooit was hen iets teveel. Of men nu kwam 's morgens vroeg, op etens tijd of 's avonds laat: de familie Van Dijk was altijd tot hulp bereid. Onze gezamenlijke bijdrage daarom als hopelijke kleine hulp; uit waar dering en vooral dank. Bovendien, bes te mensen, moeten wij de familie Van Dijk weer de moed geven om verder te gaan, want een zaak als „de Pil" mag voor Soest en omstreken niet ver loren gaan. Hopelijk zijn velen het met mij eens en ik zie dan ook vol vertrouwen uw gift en/of andere ideeën gaarne binnen veertien dagen op onderstaande adres sen: - Rekeningnummer 35.99.05.595 Rabo bank Soest t.g.v. fam. Van Dijk (post giro van de bank nr. 212.775). - of in de bus bij de Rabobank aan de Koninginnelaan - of in de bus bij de Amrobank aan de Van Weedestraat. Dit alles is zomaar een idee van „een klant". Woensdag 4 april 1979 57e jaargang no 32 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT

Soester Courant | 1979 | | pagina 1