SVV/Stam jongens de regio aspiranten kampioen eel publiek bij nationale instskibaan kampioenschappen Dames Olympia winnen de sterksten Volleybal: VOOR AL UW SPORTEN Korfbal: J|e EeiïlVOgelS Geerlof Stam wint openingsrace op Zolder Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt etersbedrijf 3St b.v. onderhoud van uw: Tweede manche Holland Stijlprijs in „Eldorado" SSggF mers. Foto Herman van Dam Allereerst kwam de jongste groep springruiters op de pony's aan de beurt. Evenals bij de vorige keer moes ten de deelnemers twee parcoursen af leggen. De hoogte van de hindernissen bedroeg voor de pony's 60 cm., voor de categorie manégepaarden 80 cm., terwijl met de eigen paarden een hoog te van 1 m. moest worden gesprongen. De uitslag van de pony's leverde het volgende beeld op: Carmelita van Eindhoven ex equo met Karin van 't Net. 2. Fred Kraaij 3. Diana Schwaab Fiona van Elk. Categorie manégepaarden: Ï.Nico Verbeek 2. Jolanda de Man 3. Jan Kraaij Jr. 4. Petra van der Heijden Margreet van Brummelen Categorie eigen paarden: 1. Claudia de Borst 2. De heer J. Dropsie De heer A. van 't Net 4. Mej. Th. Zeegers Het hoogste aantal stijlpunten behaal de bij de pony's Carmelita van Eind hoven, die in totaal 31% pnt. verzamel de. Zij verwierf hiermee de standaard. Van de groep manégepaarden ging de stijlprijs naar Jan Kraaij Jr. die in totaal 31 pnt. scoorde. Hij werd voor een jaar de gelukkige eigenaar van de Holland Stijl wisselbeker! In de categorie eigen paarden ging de Holland Stijl wisselbeker naar Mej. Th. Zeegers, die in totaal 34 punten op haar naam bracht. In de overvolle foyer heerste weer de zo langzamerhand bekend geworden Eldorado-sfeer", die zich steeds weer kenmerkt door haar spontaniteit en sportiviteit. De prijzen werden door het jurylid, de heer Danvers uitgereikt. Aan het eind van deze geslaagde avond bedankte de bedrijfsleider, de heer J. Kraaij allen, die met zoveel ple zier zich voor het welslagen van de ze wedstrijden hadden ingezet. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer H. P. W. Danvers Jr., die de moeilijke taak van jureren weer op zo'n voortreffelijke wijze had ver vuld. Hij bood hem namens het be stuur van de stichting een boekenbon aan. Het SVV-kampioensteam links (staand) coach René van Hal en (knielend) trainer Co Verwey. Afgelopen zaterdag heeft SW de 2e jeugdkampioen kunnen huldigen. In Sport hal Beukendal werd n.1. jongens aspiranten kampioen van de regio, en mag uitkomen in de distriktkampioenschappen die op zaterdag 28 april a.s. in Scherpenzeel worden gehouden. De jongens van SW speelden in de Amersfoortse jeugdklasse mee, en konden eenmaal profiteren van het feit dat ze in de eigen sporthal konden spelen. Zaterdagochtend werd gespeeld tegen WA uit Amersfoort, een team dat vorig seizoen nog kampioen van Amersfoort was. Zij hadden slechts weinig tegenstand aan dit VVA-team. De setstanden van 5-15, 7-15 en 10-15 tonen dit wel aan. Het team bestond uit de spelers Mark Korsloot, Alex van Essen, Wim Hamoen, André Verwey, Eric en Ja-Willem Hovestad, Jan Willem Jongma en Eric Walgreen, Steven Spoelstra moest vanwege een gebroken enkel de laatste helft van de kompetitie missen. Dames In hun laatste uitwedstrijden konden de landelijkspelende damesteams van de Soester Volleybal Vereniging niet Foto Herman van Dam In Soesterberg werden afgelopen zondag de nationale kampioenschappen op kunstskibanen georganiseerd op de baan van Skischool Ottojjjj Kcrklaan. Voor de prestatie van de 139 deelnemers uit het gehele land, bestond grote publieke belangstelling. Het kampioenschap betrof de slalom en alle deelnemers, verdeeld in diver se klassen, kregen elf „poortjes" te nemen. In de categorie „kinderen" (tot 10 jaar) werd Chantal Peeters uit Bruns- sum kampioene bij de meisjes en Jos Bot uit Bergen (N.H.) bij de jongens. Bij de adspiranten 1 (11/12 jaar) was de eerste prijs voor Bettina Berlie uit Brunssum en voor Tommy Kaas Sype- steyn uit Bergen. De slalom voor de categorie adspiranten 2 werd bij de meisjes gewonnen door Ilse Peeren boom uit Brunssum en bij de jongens door Maarten Veldkamp uit Ubbergen. Bij de junioren 1 won bij de meisjes Caroline Drommel uit Zandvoort (uit komend voor Brunssum) en bij de jon gens Bastiaan v.d. Staay uit Ubbergen. Bij de junioren 2 was de zege voor Robert Coenraads (18) uit Soester berg. Bij de senioren werden kampioen Ni- colet Neeterson uit Hilversum (uit komend voor Brunssumen Arjan Koo- ning uit Huizen. Kampioen bij de vete ranen werd tenslotte de heer Harry Jonker (42) uit Bergen. De snelste dagtijden noteerden Caro line Drommel en Arjan Kooning. tot winst komen. Vooral het eerste damesteam heeft de laatste wedstrij den veel winstpunten uit handen moe ten geven. In Utrecht kwamen de Soester dames tegen UVC/Sapragaz niet verder dan een 3-1 verlies. Het tweede damesteam kwam ook niet verder dan l setwinst in de derde set en wel met 8-15. De dames zitten nu nog een week langer in spanning of behoud van een plaats ln de derde divisie nu definitief is. Bij de dames van het tweede team ontbrak het vooral aan een goede opbouw, terwijl de aanval die er uitkwam vaak niet te verrassend was om het de tegenstander moeilijk te maken. De overige setstanden waren 15-13, 15-11 en 15-9. Het derde damesteam van SVV heeft zijn zegereeks voortgezet. Afgelopen donderdag werd met 3-0 gewonnen van Pugna. Al direkt na aanvang van de eerste set lieten de Soester dames zien dat het hun te doen was om tot volle winst te komen. In de eerste set kregen de dames van Pugna dan ook weinig kansen om gevaarlijk te worden, het werd 15-8. In de tweede set ging het spel gelijker op en even leek het erop dat de setwinst uit handen moest worden gegeven. Net op tijd maakte SVV 3 de set af met 15-13. In de derde set waren de Pugna dames kansloos tegen het zeer gevarieerd aanvallend en fel spelend SW 3 team: 15-5. Het jeugdige dames SVV 4 behalen een verrassende overwinning tegen plaats genoot Olympia 2. Hierdoor moest Olympia 2 zich aansluiten bij de rij van degradatiekandidaten. SVV 4 behoort hier ook toe en is in feite al gedegra deerd. In de eerste set moesten de SVV-sters de winst nog aan Olympia laten met 11-15, doch in de overige sets was de winst voor SW en wel met 18-16, 15-9 en 15-5. Deze winst werd behaald door enthousiasme en een grote inzet. Het vijfde damesteam won met 3-0 van NVC 2. Hierin wisten de SW dames vooral in de eerste twee sets de zwakke plekken van NVC uit te buiten en hierdoor punten binnen te halen. Set standen waren 15-5,15-6 en 15-13. Heren De herenteams van de Soester Volley bal Vereniging hebben weinig succes sen behaald afgelopen week. Het eer ste herenteam moest zijn meerdere erkennen in het sterke Olympia 2. Alleen in de derde set kwamen de SVV-ers op winst, al wisten de SVV-ers het in bijna alle sets de tegenstander moeilijk te maken. Setstanden waren 6-15, 12-15, 1614 en 11-15. Het tweede herenteam was niet opge wassen tegen het zeer variërend spe lende SVH. Het blok en de verdediging werden te vaak verrast door SVH. Toch hebben de SW-ers een goede partij volleybal gespeeld. Het derde herenteam verloor met 3-0 van Vios 2, die vooral in de eerste twee sets weinig mogelijkheden aan SW liet om punten te scoren. Setstanden waren 15-3,15-5 en 15-12. Jeugd Het jongens aspiranten dat in de Soes ter kompetitie meedraait moest naar Baarn om daar aan te treden tegen BG&SV b. De jongens wisten de Baarn- se jongens een gelijkspel afhandig te maken. Programma Deze week is de laatste week in het kompetitieprogramma vanaf de eerste klasse. Het houdt in dat de meeste SW teams deze week hun laatste wedstrijd spelen. In de Bunthal spelen de natio nale SVV teams dames SVV 1 en 2. Deze wedstrijden worden a.s. zaterdag gespeeld, om 17.00 uur speelt dames SW/Stam 1 tegen Nijmegen en om 19.00 uur speelt dames SVV/Stam 2 tegen KGU/V&S. Deze laatste partij kan nog belangrijk zijn voor een even tuele degradatie naar de distriktklas- se. In Bussum speelt het derde dames team donderdagavond tegen Olly B, terwijl het vijfde damesteam a.s. za terdag in Leusden tegen Leos 2 moet aantreden. Bij de heren speelt SW 3 tegen Set Up donderdag in de Scher- penzeelse Sporthal. In Sporthal Beukendal worden donder dagavond gespeeld 20.00 uur dames Olympia 3 - SVV 4 19.00 uur dames Olympia 7 - SVV 8 20.00 uur heren SW 2 - SW 1 21.15 uur heren SW 4 - Olympia 4 19.00 uur heren SW 5 - BG&SV 4 21.15 uur heren SW 6 - Olympia 3 18.15 uur meisjes Olympis c - SVV a 18.15 uur meisjes SW c - SVV d Verder speelt vrijdagavond in de Amersfoortse sporthal het jongens aspiranten team van SVV tegen BG&SV. Het zesde damesteam van SVV was niet opgewassen tegen Limvio 1, dat vooral door een sterke serve veel punten wist te maken, de setstanden van 16-8, 15-6 en 15-5 tonen aan, dat SVV niet veel had in te brengen. Het zevende damesteam won met 3-0 van BG&SV. SW 7 speelde een geva rieerde volleybalwedstrijd, waarbij men de tegenstandster goed in de hand wist te houden. De setstanden waren 15-6, 15-12 en 15-3. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Donderdag 5 april 1979. 19.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 7 april 1979. 18.00 23.00 uur Basketbal wedstrijden. Zaterdag 7 april 1979. 09.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 - 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 8 april 1979. 09.00 18.00 uur Badminton. Soest - Tel. 17332 en arwarmingsinstallaties ood- zink- en mastiek- kking Soester Courant van woensdag 4 april 1979 Zowel het eerste herenteam als het eerste damesteam van Olympia hebben in hun laatste thuiswedstrijd 5 sets moeten spelen om tot een definitieve beslissing te komen. Voor de heren werd dit een teleurstellend verlies. De dames zagen in de laatste set kans om na een 11-14 achterstand toch nog tot winst te komen. Olympia dat met 16-14 deze set op haar Heren IN de eerste set toonde Olympia zich duidelijk de veel sterkere ploeg. Door goed spel met een gevarieerde aanval bouwde de thuisclub een 10-3 voor sprong op. Vooral van het grote gat op de midachterplaats van Labyellov werd veel gebruik gemaakt. Labyellov verdedigde in deze set slecht, terwijl ook het blok weinig in te brengen had. Het Olympiablok daarentegen funktio- neerde uitstekend, zodat de schaarse aanval van Labyellov goed gekeerd werd. Met 15-7 was deze set voor Olympia. Ook de tweede net werd een overwin ning voor Olympia. Na een 2-5 achter stand, kwam Olympia met 10-5 voor en bracht deze set op zijn naam met 15-9. De derde set bracht de omme keer, want ondanks een goede stop kwam er al in het begin van deze set geen aanval meer uit. Een 1-6 achter stand was dan ook snel opgelopen. Labyellov maakte hier goed gebruik van en ging veel sterker spelen: het blok werd beter, terwijl ze ook aanval lend veel meer scoorden. Vooral de snelle aanval door het midden bleek keer op keer succesvol. In de tweede helft behaalde Olympia nog goed op van 5-11 tot 10-12, maar de eindrace was weer voor de heren uit Zevenaar (10-15). Het begin van de vierde set was erg rommelig. Beide ploegen gingen onge veer gelijk op, waarbij Labyellov steeds een lichte voorsprong behield. Dit duurde tot aan de stand 9-12. Daarna haalde Olympia uit (14-12), maar kwam aan het eind weer te kort om tot winst te komen (14-16). Na een kleine voorsprong in de laatste set (7-5) gaf Olympia weer het heft uit handen (7-11)waardoor Labyellov ook kans zag deze set te winnen. Al met al een teleurstellend resultaat, al gaf de wedstrijd tal van goede volleybalmo menten te zien. Olympia heeft in elk geval meer dan de laatste weken het geval is geweest getoond tot welk spel ze in staat is. Zaterdag 7 april staat al weer de laatste wedstrijd van dit seizoen voor de deur. Om 16.00 uur wordt in Culemborg gespeeld tegen Shot (Interweide/Parklaan). Dames In tegenstelling tot de heren gingen de dames van Olympia zeer zwak van start. In de eerste set werd Olympia volledig weggespeeld door USS. Met 4-15 werd verloren. De tweede set gaf een gelijkopgaande strijd te zien, die tenslotte door Olympia met 15-13 werd gewonnen. In de derde set gaf USS weer de toon aan. Vooral de verdediging van Olym- a. faalde onophoudelijk, zodat USS gemakkelijk scoren kon (8-15). De vierde set ging tot de stand 8-8 gelijk op. Daarna liep Olympia uit en wist deze set met 15-9 te winnen. In de vijfde set nam USS en 6-2 voorsprong, maar Olympia kwam goed terug (7-8), waar na beide ploegen tot 11-11 om beurten scoorden. Dit was het spannendste deel van de wedstrijd waarin men elkaar geen duimbreed toegaf. USS nam ten slotte een 11-14 voorsprong. Na de serve van USS op deze stand volgde een zeer lange rally, die door Olympia werd gewonnen, zodat de ploeg alsnog een kans kreeg. Het was uiteindelijk naam bracht. Ook de dames spelen zaterdag hun laatste wedstrijd tegen Shot (14.00 uur). Overige teams: Weinig succesvol was het tweede da mesteam, dat na het verlies van de vorige week ook nu geen punten aan haar totaal toevoegde, zodat de tot nu toe goede positie van dit team er inmiddels niet meer zo rooskleurig uitziet. Uit de laatste twee wedstrijden zullen drie punten behaald moeten worden om bij de bovenste vijf te eindigen. In de eerste set tegen het versterkte SVV 4 begon Olympia twee zwak. Binnen zeer korte tijd werd tegen een 8-0 achterstand aangekeken, die voor namelijk te wijten was aan slecht stoppen. Daarna keerden de kansen en kon Olympia door een goede eigen aanval steeds meer inlopen. SW scoorde nu weinig meer en Olympia won met 15-11. Na een gelijkopgaand begin in de tweede set waarin weinig werd gescoord'liep SVV uit naar 10-5. Olympia haalde op tot 9-10, maar gaf daarna de strijd weer uit handen SW kwam op 14-11, maar weer kwam Olympia terug (14-14). Na zeer lang op 14-15 gestaan te hebben kwam Olympia op 16-15, maar verloor toch nog met 16-18. In de derde set speelde Olympia veel minder. Mede door de vele misver standen ging deze set met 15-9 verlo ren. Deze klap kwam zo hard aan, dat er in de vierde set niets meer uit kwam en Olympia door SW van het veld geserveerd werd (5-15). Ook het derde damesteam verloor, al was dit verwacht. SVH bleek in alle drie de sets de betere ploeg (15-6/15 12/15-9). Voor dit team valt er niets meer te redden, zodat het zeker zal degraderen. Het tweede herenteam won met 3-1 van SW 1. Alleen in de derde set werd een kleine voorsprong weggegeven, zodat SW deze set kon winnen 15-6/15-12/14-16/15-11 Het vierde damesteam liet zich deze week ook niet van haar beste kant zien. Met 3-0 werd van het vierde team van BG&SV verloren. Het vierde heren team hield de eer van Olympia weer hoog. Ook nu werd weer gewonnen en wel van Limvio 1. De eerste set werd zonder al te veel problemen binnen gehaald (15-8). In de tweede set werd een 8-2 achterstand opgelopen door gebrek aan concentratie. Na twee time-outs draaide het weer beter en kon de achterstand worden omgebogen in een 15-12 setwinst. De derde set werd evenals de eerste set moeiteloos ge wonnen (15-7). Ook het vijfde herenteam wom met 3-0. Tegenstander was BG&SV. De strijd tussen het zesde en het achtste dames team werd beslist ten gunste van het achtste team, dat twee sets wist te winnen. De eerste set werd gewonnen door het zesde team (15-12), waarna het achtste team in de tweede set goed terug kwam en een 11-2 voorsprong nam. Deze voorsprong ging bijna ge heel te niet door onnodige fouten van dames 8 en goed terugvechten van dames zes. Het achtste team won met 15-13. Ook de laatste set was voor het zesde team (15-10). Het zesde heren team tenslotte won met 2-1 van Devu 1. Afgelopen zaterdag wisten alle Eemvogelploegen hun wedstrijd te winnen. In zes wedstrijden 12 wedstrijdpunten behalen is geen gering resultaat. De jongste korfballertjes, pupillen 2 wisten dank zij een doelpunt van Roye- ro het Amersfoortse MIA met 1-0 te verslaan. De pupillen 1 ploeg van de Soester korfbalvereniging wist van Telstar met 2-1 te winnen. Het was een span nende wedstrijd zoals de eindstand al aangeeft. Door maar liefst twee keer raak te schieten zorgde Erik Rouch dat de winst in Soest bleef. De Eemvogels A aspiranten kregen Soesterkwartier uit Amersfoort op bezoek. Aan elke illusie maakte de Eemvogels snel een einde, en won met 4-0. Nog meer doelpunten wisten de aspiranten B te scoren. Met maar liefst 5-0 won nen zij van Dindoa. De wedstrijd tegen Antilop.en van het eerste team werd afgelast vanwege het terrein van Antilopen. Bijzonder spij tig daar de Eemvogels erg naar deze konfrontatie hadden toegeleefd na het teleurstellende resultaat van vorige week. Aanstaande zaterdag spelen zij om 16.00 uur op het eigen veld de wed strijd tegen Woudenberg. Een mooie gelegenheid eens langs te komen indien u wilt kennismaken met het Soester korfbal. Wel binnen de lijnen kwamen de ove rige twee seniorenploegen. Het twee de team won met 8-1 van Tovers en het derde deed het maar iets minder en won met 8-4 van Altius. Eemvogels 2 speelde een goede wed strijd tegen de ploeg uit Zeist. On danks een aantal invallers, die overi gens zeer goed speelden, draaide de ploeg erg leuk. Het tempo was goed en de kombinaties niet minder. Het scoreverloop was voor de rust ech ter te mager, 3-0. Geloof in eigen kunne deed na de rust wonderen. Dat Tovers toch nog tot tegen scoren,kwam maakt de presta tie niet minder. De einduitslag 8-1 was een verdiend resultaat. Dat de acht doelpunten werden bereikt was te dan ken aan Wim Cornelisse, Marianne Haarmans, (elk twee Keer) Marina Verlinden, Henk Friebel, Tini Martens en Johan ter Rele. Eemvogels 3 begonnen wat gespannen aan de tweede kompetitie wedstrijd. De inzet was echter bewonderenswaar dig. Door het hele team werd hard ge werkt en het kreeg dan ook loon naar werken. Doelpunten kwamen van Goof van de Peijl, Sidney de Jager (elk twee keer) Henk-Jan Kraaikamp, Tini Martens en Gerard Hengeveld. Zo doorgaand zal Eemvogels 3 een ploeg zijn waar de tegenstanders se rieus rekening mee moeten houden. Vanaf deze week wordt er weer door al le Eemvogelsploegen op het eigen veld getraind. Op dinsdag, woensdag en donderdagavonden is er altijd wel èèn ploeg aan het trainen. Ook de reko- groep die deze korfbalvereniging rijk is traint niet langer meer in de zaal. Op dinsdagavonden bevolken zij het veld aan de Staringlaan. Wilt u meer van deze aktiviteiten weten dan kunt u kontakt opnemen met het sekreta- riaat; Van Hamelstraat 55, tel. 11856. iet 'n vorstelijk voor- htige panelen, is behandeld met is geven 'n ibineren met losse il. Komt u maar eens ooncentrum ke zitkomfort heeft. p. Elegant van romp en kussens t rundleer. krijgbaar, dus u kunt naar uw eigen woon- ngt u een T.N.O. schrift. 5,- 5,- Geerlof Stam bij zijn Renault-5 na zijn overwinning in Zolder (België) Bij de eerste Renault 5 race dit seizoen op het Belgische circuit. Zolder heeft onze plaatselijke coureur Geerlof Stam zijn visitekaartje weer afgegeven. Op de halfdroge baan ontstond een zeer enerverende strijd tussen Geerlof Stam en John Vos, beide coureurs hadden zich los gereden, van de overige deelne- Twaalf ronden lang was het steeds stuivertje wisselen. De koppositie Is op Zolder erg belangrijk, het laatste rechte stuk, is nl. te kort om er te passeren slipstream In de laatste ronde lag Geerlof op kop, John Vos probeerde door Geerlof in de laatste bocht aan te tikken er alsnog langs te komen. Geerlof wist zijn „vijf" net iets eerder ondier controle te krijgen, en ging als eerste over de eindstreep, met maar 0,2 sec. verschil. De snelste ronden was ook voor Geerlof, wat hem een punt extra opbracht. Uitslag: 1. Geerlof Stam 12 ronden in 26 min. en 13.06 sec. (gem. 117 km/uur). 2. John Vos. 3. Thaon (Belg.) 4. Van de Ende. De volgende race om het Benelux kampioenschap 2e Paasdag op het circuit van Zandvoort. ddelman heeft kombinatie- in meubelen, ssende gordijnen, jen, tapijten, it u maar op. it u nodig hebt f moderne I in stijl Zaterdag werd onder grote belangstelling de tweede manche van de Holland Stijlprijs in de manége van Eldorado aan de Bosstraat verreden.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21