I LUG Zaalvoetbal in de lift dealer Baarn Klinkende overwinning Red Stars Heren Rechter Tie is terug! FANTOOM IN F0E-LAI Rebert van Gulik Wisselende successen voor Shotteams Met Raad en Daad schoonmoeders jaloers? Basketbal: Red Stars 2 en Kadetten A kampioen Orchideeëntentoonstelling in Cantonspark te Baarn Slachtbingo Vogelvreugde werd groot succes Basketbal: EtV J, IIALE TRODUKTIE- AANBIEDING k-speciaalzaak l MD B.V. Enveloppen Rekeningen enz. Drukkerij Smit Olympianen wandelden in Haarlem Waterpolonieuws: Winst en verlies bij Duinkikkers Hondje weg Hondje terug Tafeltennis: Voorlaatste klaverjas- wedstrijd bij VVZ Europese verkiezingen Paasbingo bij SEC Filmavond over duivensport Jongeman bekent openbare schennis „Selby" gaat tienjarig bestaat vieren Film: „Touche pas a la femme blanche" in Filmhuis Artishock Snelheidscontrole Oplichting 23 22 Soester Courant van woensdag 4 april 1979 23 nergarerinieuws 3 Suisses onder een -slechts tijdelijk!- voor: per bolletje van 50 gram r gauw kijken. De afgebeelde Jr tjes vindt U op pagina 5 van UWE ZOMER-JAARBOEK van s, zojuist verschenen en nu krijgbaar a f 3,95. 1^ oor zomermode van 3 Suisses! jjm K ST» Verkoop Reparatie Schade- afdeling SKODA- OCCASIONS ledestraat 53-57-84 est lefoon 12334-15979 ig) - Soest met volledige service. PER LITER AS PER LITER. UFOON 02154-15555* LEESTRAAT8 TELEFOON 13486 Van Weedestraat 29 Zaterdag werd in Haarlem de 15e Voorjaarstocht gehouden waaraan door 308 wandelaars onder redelijke weersomstandigheden werd deelge nomen. De wandelafdeling van de speeltuinvereniging Door Vrede Sa mengebracht (DVSj had een zeer moeilijk te volgen stratenparkoers uit gezet in Haarlem-Noord, langs het voetbalstadion van de plaatselijke ere divisieclub en door Overveen. De Olympia-aspiranten wandelden vijf kilometer met hun leidster mevr. M. Bosman, de junioren volgden onder leiding van de heer W. van Steendelaar de 10 kilometer terwijl de senioren onder het toeziend oog van de heer J. Vogel de 15 kilometer probeerden te volgen. Evenals de overige lopers ging het hen moeilijk af en raakten ze spoedig het spoor bijster. Aan deze prijzenloze Jubileumtocht, waarmee DVS tevens haar 15-jarig bestaan herdacht was organisatorisch te weinig aandacht besteed. Hopelijk is dat zaterdag beter wanneer de Olympianen naar Utrecht vertrek ken voor de Amazonetocht. Vertrek met eigen vervoer vanaf het klubge- bouw aan de Beetzlaan om 12.15 uur. Nieuwe leden kunnen weer worden aangemeld bij het sekretariaat de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, tel. nr. 16414. Heren I van Duinkikkers wist met hoge cijfers te winnen van De Kwakel I. Het was meer een spel van kat en muis en De Duinkikkers wisten ten slotte met 20-1 te winnen. Geen mooie uitslag, wel voor Duinkikkers, maar De Kwakel was zeer slecht. Dames I moest te water tegen Z.A.R.I. en keek vrij spoedig tegen een achter stand aan. Het werd uiteindelijk een 1-5 nederlaag. Programma voor zaterdag 7 april: Om 18.30 uur: Duinkikkers-dames II - Albatros I. Om 21.00 uur: Duinkikkers Heren I - Wilskracht III. Stichting AMTVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 30-3. Teef bastaard gemeleerd, oranje- wit, zwarte snuit, 8 mnd; Agelink, Titus Brandsmastraat 4, tel. 11435. Kater, wit, cyperse rug en staart, onge castree rd; Hooiweg, Klaver 11, Doorn, tel. 03430-4639. 28-3. Pauwstaartduifjes, drie stuks, wit; Van Grol, Nieuwe weg 62, tel. 19694. 2-4. Poes, zwart, witte pootjes en bef, 3 jr.. steriel: Van Wijnbergen, Plesman- straat 369, Soesterberg, tel. 03463-2968. GEVONDEN: 29-3. Dalmatiner, wit/zwart, volwas- sen, tenger; (Bunschoten)Van Tame- len, Haydnplantsoen 55, Bunschoten, tel. 03499-2308. 27-3. Spaniel, rood, vlooienbandje, Isaacstraat)Dierentehuis, tel. 13583, 25-3. Bouvier, w. vlek voorpoten, oor merk; Dierenpension Gooilandia, tel. 02153-82622. 29-3. Kat" grijs, klein; Schalm, Korte Kerkstraat 3, tel. 19844. De afgelopen week heeft voor vele Shotteams in het teken van de degradatie gestaan. Shot 2, 3 en 4 wisten zich door uitstekende resultaten veilig te stellen, maar Shot 5 kon door een 6-4 nederlaag tegen Elan 4 de degradatie niet ont lopen. Het eerste seniorenteam, dat al veilig is, verloor met 6-4 van een uiterst onsportief spelend Zttv. Het eerste jeugdteam kwam weer wat dichter bij het kampioenschap door in Zwolle met 8-2 te winnen van Be Quick. Het tweede jeugdteam speelde gelijk tegen het Middelburgse Sint Laurens. Voor het eerste seniorenteam stond er afgelopen zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Zeisterse Zttv weinig meer op het spel, daar men zich vorige week reeds van een veilige middenmoot- plaats had verzekerd. Voor de Zeiste- naren betekende deze wedstrijd echter een van de laatste kansen om niet te degraderen en verwacht mocht wel worden dat zij zich tot het uiterste zouden verzetten. Helaas bedienden de Zeister spelers en het Zeisterse publiek zich daarbij niet alleen van onspor tieve middelen, zodat de wedstrijd in een nogal onplezierige sfeer verliep. Doordat ook de omstandigheden waar in gespeeld moest worden erbarmelijk waren, kwamen de Shotspelers niet in hun normale spel en stond men halverwege met 4-1 achter. Hoewel de Shot-spelers er daarna nog alles aan deden om terug te komen moest men toch met een 6-4 nederlaag genoegen nemen. De Soester punten werden ge scoord door Harry Maassen en René Daselaar die ieder twee partijen op hun naam schreven. Volgende week zaterdag speelt Shot 1 haar laatste Maandagavond 9 april a.s. wordt in het Idubhuis van WZ, de achtste en tevens voorlaatste klaverjaswedstrijd van dit winterseizoen gehouden. Op 14 mei volgt de laatste wedstrijd met een z.g. slotavond, waarbij de klubkampioen bekend gemaakt zal worden. Voor a.s, maandagavond heeft de eve nementencommissie weer een aantal prijzen beschikbaar gesteld. Hier volgt de tussenstand van het klaverjassen, met de voornaamste kanshebbers. Maar na nog twee te spelen wedstrijden, kan er nog veel veranderen. J. v.d. Linden, 29228 p. Mevrouw Poot- Wolfsen, 28944 p. R* Westland, 28862 p. J. Poot. 28236 p. C. van Hornsveld, 28134 p. Mevrouw van Horns«eld, 28046 p. J. Strietman, 28012 p. IJ. Hulsman, 27473 p. J. van Kooij Gzn., 27444 p. H. Duit, 27302 p. C. H. Stolp, 27211 p. Mevrouw van Kooij-Stolp, 27096 p. Mevrouw Strietman, 26978 p. Joh. van Kooij, 26859 p. Siem Opmeer, 26610 p. W. H. Hilhorst, 26524 p. Mevrouw Van Essen, 26508 p. C. Stolwijk sr„ 26467 p. Mevrouw Huisman, 26357 p. Mevrouw Stigter, 26282 p. Mevrouw Van Kooij- Valkenet. 25990 p. Mevrouw Fugers, 25939 punten. De evenementencommissie herinnert de leden en donateurs er aan, dat a.s. zaterdagavond om 20.30 uur, in het klubhuis, de grote paas-bingo zal wor den gehouden met schitterende prijzen en muzikale omlijsting van de „Multl Sound Band". Uit het feit dat ik persoonlijk, en waarschijnlijk veel CDA-ers met mij, niet de behoefte heb om op zondag naar het Amnesty Centrum te gaan, mag niet worden opgemaakt dat de Europe se verkiezingen bij het CDA „gering leven". K. BUWALDA voorzitter CDA-Soest. naschrift redactie: U heeft gelijk! A.s. vrijdag, 6 april, wordt in de kan tine van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat, de traditionele Paas bingo gehouden. Niet alleen leden en donateurs, maar iedereen die SEC een warm hart toedraagt, is welkom. Om 20.00 uur wordt begonnen en er zijn leuke prijzen, waaronder bekende paasattracties, te verdienen. Donderdag 5 april a.s., aanvang 20.00 uur organiseert de postduivenvereni ging „de Zwaluw" te Baarn in het clubgebouw aan de Weteringstraat een filmavond over de duivensport. De avond wordt aangeboden door de firma Bosmolen en iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. Door de politie werd een 19-jarige jongeman uit Baarn aangehouden. Hij bekende zich schuldig gemaakt te hebben aan openbare schennis der eerbaarheid. Dat deed hij tien keer in Soest in de wijk 't Hart; vijf keer in Hilversuméén keer in Bunschoten en ook één keer in Amersfoort. MIJN POST WORDT GEOPEND Ik heb ontdekt, dat mijn kamerver huurder de brieven van mijn meisje openmaakt en eerst leest voor hij ze aan mij doorgeeft. Is er een scheikun dig middeltje om dat te beletten? Antwoord: Afgezien van de verdere maatregelen is er inderdaad een een voudig huismiddeltje om iemand te beletten bepaalde enveloppen open te stomen. Uw meisje moet dan de sluit- rand voor het dichtmaken met eiwit bevochtigen. Als ze eens geen ei bij de hand heeft, kan ze ook nagellak ge bruiken. Overigens kan ze de afzender over de sluitnaden heenschrijven, zo dat het opvalt als de klep niet precies terugkeert op de juiste plaats. HORLOGE AAN OF AF? Ik kreeg een automatisch horloge op m'n verjaar dag. Nu zegt mijn moeder dat ik het 's avonds af moet doen, omdat er onder de dekens stof in komt, maar vader zegt dat ik het aan moet houden, want dan blijft het beter op temperatuur. Wie heeft er nu gelijk? Antwoord: Jouw vader, want het is niet zo best als je een horloge op koud glas, marmer of dgl. neerlegt. Het uurwerk blijft regelmatiger lopen als de tempe ratuur konstant blijft, en dat is aan de pols wel het geval. Automatische hor loges moeten bovendien in beweging blijven. Het voordeel van aanhouden is nog, dat je er ook 's nachts onder de deken op kunt kijken. En tussen de lakens komt er werkelijk niet zoveel meer stof bij dan onder een i^ouw. De meeste horloges zijn overigens (bijna) waterdicht, en ook tegen binnendrin gen van stof beschermd. Je hoeft het dus alleen maar af te doen als je je wast of baadt. En dan kun je een horloge maar het beste op een warm plekje neerleggen. Denk er om: niet ln de waterdamp en nooit op een televisie of ander elektronisch apparaat! CITROENSAP - Ik heb weinig citroen sap nodig. Hoe kan ik voorkomen dat de citroen tussentijds uitdroogt? AntwoordPrik er dan een klein gaatje in en sluit dat na het uitpersen van de benodigde druppels met pleister of plakband tijdelijk af. wedstrijd thuis tegen de ongeslagen kampioen Shot (Wageningen). Toe schouwers die deze ongetwijfeld spec taculaire wedstrijd willen bijwonen moeten er rekening mee houden dat de gebruikelijke aanvangstijd van 16.00 uur waarschijnlijk vervroegd zal worden naar 14.00 uur. Bij de wedstrijd Shot 2-Huizen 2 bleek weer eens hoe belangrijk de aanwe zigheid van een fitte Willem Onrust voor Shot is. Niet alleen won hij twee enkel-partijen op knappe wijze, ook had hij een beslissend aandeel in de winst van het dubbel. Bert van Vel- zen en Gerrit Leeflang wisten ondanks matig spel toch nog respectievelijk een en twee maal te zegevieren, zodat Shot 2 deze wedstrijd met 6-4 won. Door dit resultaat heeft dit team zich definitief in de eerste klasse gehand haafd. In een zeer spannende wedstrijd heeft Shot 3 zich in haar laatste wedstrijd veilig gesteld. Door met 5-5 gelijk te spelen tegen Hoogerheide 2 behield Shot een voorsprong van twee punten op Hoogerheide. De Soester punten in deze ontmoeting werden gescoord door Theo Daselaar (twee maal), terwijl Reindert Mulders als invaller zeer nut tig werk deed door ook twee maal te winnen. Het dubbel leverde het be nodigde vijfde punt op. Shot 4 leverde een zeer knappe pres tatie door het reeds kampioen zijnde Good Luck 4 met 6-4 te verslaan en zich daarmee ook veilig te stellen. Een zeer bekeken spelende Joop Kok wist in deze wedstrijd ongeslagen te blijven. Harry Wouters maakte na een paar weken van afwezigheid een suc cesvolle rentree. Hij wist een wedstrijd te winnen, ter wijl zijn beide andere partijen niet verloren gingen. Het eerste jeugdteam had zoals ver wacht weinig moeite met het onder aan staande Be Quick. In Zwolle werd het zeer royale 8-2 overwinning, die tot stand kwam doordat zowel Nicky Ba ba als Marcel Vrakking ongeslagen bleven. Edwin Luyben wist eenmaal tot winst te komen. Volgende week zaterdag om 13.00 uur speelt dit team thuis de ui terst belangrijke wedstrijd tegen con current D.H.C, uit Delft. Bij winst is het Shotteam verzekerd van het kam pioenschap in de landelijke B-klasse. Het tweede jeugdteam liet wat onno dig een puntje liggen tegen het Mid delburgse Sint Laurens. Desondanks kan de tweede plaats in de eindrang schikking hen nauwelijks meer ont gaan. Gerhard Busch en Arnold Ap pelhof wonnen ieder twee partijen, ter wijl Adri Derksen eenmaal tot winst kwam. Overige uitslagen senioren: Shot 2-Huizen 1: 4-6, Elan 4-Shot 5: 6-4, Shot 6-Blaricum 1: 3-7, Shot 8- Overhees 2: 8-2, Shot9-Sukses2: 0-10. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Victoria 2: 5-5, Metac 1-Shot 4: 9-1, Good Luck 3-Shot 5: 1-9, Vev 2- Shot 6: 3-7, Shot 7-Victoria 6: 7-3, Quick 5-Shot 8: 6-4, Shot 9-Victoria 7: 6-4, Shot 10-Victoria 8: 6-4, Elan 4- Shot 11: 9-1, Shot 12-Bunshot 3: 3-7, Overhees 2-Shot 13: 3-7, Shot 14-Quick 7: 1-9, Huizen ll-Shotl5: 9-1. Volgens óns niet altijd. Maarals üwa.s. schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemex Kaarten Kollektie ontvangt, danzalzijzeker zeggen tegen uw a.s. schoonvader: 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk'. Dus. mensen-met trouwplannen. kom snel eens bij ons naardie uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetuigings kaarten kijken! Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Afgelopen weekeinde heeft de Soester basketbalvereniging weer voor een schitterende prestatie gezorgd door met twee teams het kampioenschap te behalen in de afdeling Utrecht. Zowel het tweede herenteam als de jongens kadetten a werden kampioen na een seizoen, waarbij belde teams hebben duidelijk gemaakt over de langste adem te beschikken. Red Stars 2 Crackerjacks 2: Voor de kampioenwedstrijd was het Crackerjacks uit Amersfoort dat mocht proberen om alsnog de Soester illusies de grond in te boren. De Red Stars formatie dacht er echter geheel anders over en van meet af aan werd het Amersfoortse bolwerk omver ge worpen en na vijf minuten spelen had het kampioensteam al een riante 16-4 voorsprong, vooral verkregen via snel aanvalsspel en een uiterst geconcen treerde verdediging. Toen was het al een gewonnen wed strijd en onder leiding van de uitste kend leidende scheidsrechter Niels Walet zorgde de Red Stars-heren voor een 41-11 ruststand, en was in feite de tweede helft een formaliteit geworden. Voor het publiek was het dan ook niet meer interessant, doch de tweede helft moest uiteraard toch gespeeld worden, waarbij beide teams uiterst korrekt bleven basketballen en de Soester he ren zodoende een verdiende 76-26 over winning wisten te behalen en mede het kampioenschap van het distrikt Utrecht afdeling Oost. Na afloop mochten de spelers bloemen ontvangen van het Red Stars bestuur en een fraaie plaquette van het dis trikt. Verantwoordelijk voor dit succes waren Martin de Zeeuw, Rinus Valk, René Lansaat, Peter Lustenhouwer, Rudi Blok, Hans de Bruin, Hans van Dijk, John Bertus en Arie Louis en Peter Zwartjes. Red Stars ka - Quidam ka: Ook een kampioenschap voor de jon gens kadetten a van de Soester basket balvereniging. Tegenstander was Qui dam uit Zeist dat in feite helemaal geen tegenstander was. De jongens kadetten a mochten, onder toeziend oog van een volle tribune, ook tonen dat zij met recht kampioen zijn geworden. In de eerste helft leek het er nog niet geheel op, maar ongetwijfeld zullen de zenuwen een rol gespeeld hebben. Een matig 30-13 ruststand was dan ook het gevolg en coach Rinus Valk moest in de pauze geprobeerd het team wat op vijzelen. En inderdaad was deze tweede helft duidelijk veel en veel beter. Wat in de gehele eerste helft werd gescoord, (30 punten) bereikte het team nu al na tien minuten in de tweede helft, waardoor het tenslotte weer een ruime overwin ning werd op een volledig uitgeblust Quidam. De Soester kadetten werden eveneens met deze 90-30 overwinning kampioen van het distrikt Utrecht afdeling Oost. Voor deze prestatie hebben de volgen de jongens zorg gedragen: Mark Vare kamp, Mlchael Seymonson, Marcel Hilhorst, Frank Ammink, Thijs van de Brakel, Ardi Bouwmeester, Mark van Gaaien, Ernst de Wit en Arnoud Kla- renbeek. Een fraaie herinnerings medaille van het bestuur plus eveneens de kampioensplaquette waren de blij vende geschenken voor dit team. Zowel het tweede herenteam als de jongens kadetten a gaan zaterdag naar Vianen om daar kwalificatiewedstrij den te spelen tegen de kampioenen van het westen van het distrikt Utrecht. Bij winst van het tweede herenteam zullen zij volgend seizoen de mogelijk heid hebben om óp landelijk niveau te spelen en bij winst van de jongens kadetten kunnen zij verder gaan voor het landskampioenschap dat op 5 mei gespeeld zal worden. De badmintonvereniging „Selby" gaat eind april het tienjarig bestaan vieren. Op vrijdag 20 april gebeurt dat in de zaal van de dansschool Slingerland en op vrijdag 27 april in de kantine van de sportzaal De Bunt. De club heeft een suksesvol seizoen achter de rug met kampioenschappen voor het eerste en het derde team. Het eerste team promoveerde daardoor naar de overgangsklasse. Op 28 en 29 april wordt het seizoen besloten met een open C-toernooi. De boeken van Robert van Gulik, bekend als Rechter Tie mysteries, zijn een groot aantal jaren niet meer verkrijgbaar geweest. De trouwe fans van deze boeiende detectives uit het oude China bleven verstoken van dit/ge liefde en originele genre. Slechts z,g. "antiquarisch" en vaak voor hoge prijzen werden exemplaren verhandeld of via veilingen gekocht. Goed nieuws voor alle trouwe lezers, Rechter Tie is terug. Elsevier besloot de komplete serie opnieuw uit te geven. Februari 1979 werd gestart met de heruitgave en wel met twee titels nJ. "Fantoom in Foe-Lai" en "Vijf gelukbrengende wolken", beide voorzien van een inleiding door Janwillem van de Wetering. FANTOOM IN FOE-LAI In Fantoom in Foe-Lai ontmoet de lezer Rechter Tie, bij het begin van diens carrière. Foe-Lai is een haven stad in het noordoosten van de pro- vin'cie Shantoeng, een centrum van de overzeehandel met Korea en Ja pan. Hier bekleedt de 32 jaar oude Rechter Tie, zijn eerste post als dis trictsbestuurder. Ondanks zijn oner varenheid weet hij een drietal raad selachtige zaken tot klaarheid te brengen. Wat de lezer telkens treft -4} Rcchicr Tie verhoort een pechier is de typische sfeer van het oude China, die door van Gulik zo raak wordt beschreven. De door de kenners zo gewaardeer de illustraties van de schrijver zelf, ontbreken ook in de nieuwe Rech ter Tie-serie van Elsevier niet. BESTAANDE FIGUUR Rechter Tie heeft echt bestaan. Ro bert van Gulik, tot zijn dood in 1967 in diplomatieke dienst (Japan en China), vond zijn held in de bi bliotheek van Tjoen-King. Een soort antieke detectiveroman ver meldt de vernuftige oplossingen van een zekere rechter Tien-Jen-Sjié, ge boren te Tai-Yuan in het jaar 630. Rechter Tie kan men, ook in het hedendaagse China terugvinden in de literatuur en op het toneel. Een fKaardgtvechi D© kring Utrecht van de Nederlandse Orchideeën Vereniging zal in samen werking met de leiding van het Cantonspark (botanische afdeling van de Rijks universiteit te Utrecht) van 12 t/m 17 april a.s. een landelijke tentoonstelling van bloelende orchideeën organiseren in de grote tropenkas in het Cantonspark, ingang Faas Eliaslaan, te Baarn. De tentoonstelling zal op donderdag 12 april a.s. 's middags om 14.30 uur, officieel worden geopend door Dr. W. H. Llnssen, voorzitter tuinenraad van de botanische tuinen van de Univer siteit te Utrecht. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn: Donderdag 12 april van 16.00-22.00 uur. Vrijdag 13 t/m dinsdag 17 april 10.00- 22.00 uur. De toegangsprijzen zijn: 3,50 voor volwassenen, 2,00 voor 65-plussers, 1,00 voor kinderen tot en met 14 jaar. Om 8 uur opende de voorzitter de heer Van Klooster, de slachtbingo, en heet te alle leden en donateurs hartelijk welkom. De zaal was tot aan de laatste stoel bezet. Er waren 140 mensen aanwezig, en er heerste een bijzonder goede stemming. Er viel een heel geslacht varken te verbingoën, dat werd verwerkt door een vakman sla ger, van het Vleescentrum aan de Birkstraat. De bingo zelf werd geleid door Theo van Klooster en diens echt genote. De muziek werd verzorgt door het eigen lid de heer Rondhuis uit Baarn. De bingo verliep op rolletjes. De karbonades en kant en klaar ge maakte rollades vonden gretig aftrek. Als klap op de vuurpeil een hele ham van 10 kilo werd ineens verloot. Om 12.30 uur was de bingo ten einde maar er werd nog gezellig nagepraat en besloten werd dat zo'n geslaagde avond voor herhaling vatvaar was. Ook werd geconstateerd dat de Vogel vereniging „Vogelvreugde" snel groeit en gezond is als een vis, terwijl de verstandhouding opperbest is. In filmhuis Artishock (Middelwijk straat 72) draait morgen, donderdag 5 april, de film „Touche pas a la fem me blanche" van de regisseur Marco Ferreri. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is vier gulden. De uit '73/'74 stammende film vertelt het verhaal van George Armstrong Custer, de indianenhater. Het is een indianenfilm met verwijzingen naar onze tijd. Het dekor is een enorm gat in het centrum van Parijs, waar een metrostation gebouwd wordt. Met een 9-1 overwinning op het team van de N.O.S. heeft het zaalvoetbal team van De Kluis zich donderdag avond verzekerd van promotie naar de tweede klasse. Het team kan ook nog kampioen worden want het heeft de leiding in de derde klasse van de Gooise afdeling. Daar er echter twee teams promove ren zijn zij nu voor nummer drie reeds onbereikbaar geworden, dus promotie is verzekerd. Ook in de competitie van de Gooise wisseltrofee neemt De Kluis op dit moment de eerste plaats in. Tot slot zit het team ook nog volop in de race in de bekercompetitie. Ziedaar het Soester zaalvoetbal volop in de lift. Nu ook nog spelen voor eigen publiek en in een Soester sporthal, dat is de wens van de Soester zaalvoetbal lers. Zondagavond ging het Soester Red Stars herenteam naar Utrecht, waar werd gespeeld tegen het reeds gedegradeerde Utrechtse Taveno. De Soester heren hebben een uitstekende wedstrijd laten zien en zich goed hersteld van de nederlaag een week eerder in Hilversum tegen Dunckers. In de eerste helft was het soms nog wel eens zoeken geblazen en de man-to-man verdediging liep niet geheel naar wens, waarbij eveneens in de aanval teveel balverlies werd geleden. Acht minuten voor de rust werd een voorsprong van acht punten zomaar weggeven en resteerde bij de pauze nog slechts een 42-42 ruststand, waar bij coach Loek van den Oudenrijn al was overgegaan op een point-zöne, die inderdaad meer succes had. Zo werd ook gestart in de tweede helft en een duidelijk meer gemotiveerder spelend Red Stars met de prima schutters als Bert Hilhorst en Tim van de Mars, zorgde ervoor dat Taveno toen volledig werd weggespeeld. De aanval bij de Soester heren liep ook steeds beter en verdedigend kon ook praktisch niets meer fout gaan, zodat het Soester Red Stars team tenslotte toch nog tot een ruime zeer verdiende 96-72 overwin ning kwam. Jeugd Het meisjesteam heeft in Voorburg verloren van kampioen Voorburg met 59-55, maar ondanks dit verlies is het een uitstekende wedstrijd geworden van het Soester team dat bij de rust nog een achterstand had van zes pun ten en er alles aandeed om toch nog te proberen langszij te komen. Het lukte net niet, maar de meisjes konden toch met opgeheven hoofd naar Soest terug keren. De jongens junioren hebben in Utrecht tegen OSG in feite de winst gewoon uit handen gegeven en het gemis van een goede spelverdeler was hier duidelijk te merken. Had het Soester team bij de rust nog een voorsprong van acht punten 28-20, vijf minuten na de pauze was deze al omgezet in een achterstand van één punt 38-37 welke zelfs opliep tot negen punten. Een felle press in de laatste minuten bracht het Soester team nog wel dichterbij, maar verder dan twee minuten kwamen zij niet meer, waardoor deze wedstrijd beslist onnodig werd verloren. Overige dlstriktsuitslagen Het tweede damesteam heeft een ne derlaag moeten incasseren tegen Qui dam I. Na een 10-24 ruststand werd het een 18-57 eindscore. Het derde herenteam kon eveneens niet tot winst komen. Was bij rust de stand nog gelijk, in de tweede helft zakte het Soester gezelschap ver terug en kon tegenstander Dunckers de winst toch nog vrij eenvoudig behalen met 52-39. Het vierde herenteam zorgde weer voor een mooie overwinning. Stonden de Red Stars heren bij rust nog achter met 13-20, een uitstekende tweede helft was er de oorzaak van dat tegenstan der Woudenberg 2 steeds meer werd teruggedrongen en met een minuut te spelen hadden de Soester heren een één punts voorsprong. Een press van Wou denberg had een averechtse uitwer king en de Red Stars heren konden hierdoor scoren en daardoor verdiend met 44-39 winnen. De meisjes junioren B wonnen in een leuke wedstrijd van Woudenberg A met 45-36, terwijl de jongens junioren B in een slechte wedstrijd werden over troefd door Dunckers A met 41-80. Bij de adspiranten werd er volop winst behaald. De meisjes b wonnen van Anguilla met 34-24, de meisjes a won nen met 30-16 van Dunckers a. Bij de jongens adspiranten moesten de b jongens wel een nederlaag leiden en wel met 8-57 tegen Dunckers b. Laatste competitiewedstrijden: Behoudens enkele inhaalwedstrijden zit het er na komende zaterdag voor iedereen weer op. De competitie is gespeeld en alle aandacht richt zich dan weer op de toernooien en het komende seizoen. Komende zaterdag echter is er in Beukendal 's avonds nog wel wat te beleven, want dan zal het eerste heren team in zijn nieuwe outfit zich voor het eerst in Soest presenteren en wel tegen de kampioen van de tweede divisie het Leidse Nijssen Trotters, welk duel om negen uur begint en ongetwijfeld voor de Soester heren bijzonder zwaar zal worden. Daarvoor spelen om half acht de meisjes junioren tegen Green Eag- les en om zes uur de jongens eveneens tegen Green Eagles. Voor beide teams moet er winst inzitten. Tot slot spelen zaterdagmiddag dus de heren 2 om half vijf en de jongens kadetten a om half drie hun kwalifica tiewedstrijden in Vianen. In de afgelopen dagen werd op diver se plaatsen een snelheidscontrole ge houden. Op de Middelwijkstraat pas seerden gedurende twee uren 1365 voertuigen, waarvan 20 bestuurders te hard reden. De hoogst gemeten snel heid was hier 79 km./p.u. Op de Burgemeester Grothestraat pas seerden in anderhalf uur 489 voertui gen en hier Kregen 12 bestuurders een bon voor te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 78 km./p.u. Ten slotte werd ook nog gecontroleerd op de Nieuweweg en op de Vondellaan. Van de 90Ö voertuigen reden 34 be stuurders te hard en hier was de hoogst gemeten snelheid 74 km./p.u. Aangifte van oplichting deed de verko per P, van W. Hij verkocht aan een klant, die zei in Bilthoven te wonen, een kostuum en een stropdas voor de gezamenlijke waarde van 525 gulden. De klant had geen geld bij zich, maar zou het bedrag per giro overmaken. Kostuum en das werden meegenomen en het adres van de man genoteerd: de betaling bleef uit. Toen kwam aan het licht dat de klant niet in Bilthoven bekend was.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23