v.h. Cassandra Mode „Soester Ondernemer heeft nieuw bestuur Lampionnenoptocht tot besluit Beveiliging Soester vijvers noodzakelijk Studio karla harwoeziK „Vrijwillig Natuurbeheer" gereed met seizoenwerk Alsnog groen-licht voor Overhees 2 Openlucht concert voor oefenruimte Openingstijden De Turf in de Paasvakantie Raadsvergadering in R.K. centrum Nieuwerhoek Twee keer Peter Faber in Baarnse „Speeldoos" Restaurant van den Brink Onze ouders en de oprichters van ons bedrijf vieren op 12 april 1979 hun 45-jarig huwelijksfeest. Voor vrienden en bekenden recipiëren zij op die dag in ons restaurant van 15.00 tot 17.00 uur. Soesterbergsestraat 122 Tel. 02155-12706-Soest Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! J. M. L. Broeckman-van Hall Dierenarts Een ei hoort er bij van banketbakkerij De Mey Zaalvoetbal Soest Matthaus Passion in Nicolaaskerk Storm geluwd: N.C.V.B. Soest-Zuid te Baarn boekhandel VAN DE VEN VERSIERT UW PASEN gezichts- en lichaamsverzorging voorde vrouw Het interieur van de nieuwe dames- modezaak „Louise Fashion" aan de Koninginnelaan Zondagmiddag heeft de politie een eind gemaakt aan een concert dat vier jongelui in de leeftijd van achttien tot twintig jaar gaven in het plantsoen op de hoek van de Dalweg en de Speenkruidstraat. Met dit optreden wilaen zij de aandacht op zich vesti- gen om zodoende van de gemeente een oefenruimte beschikbaar te krij gen. Het concert werd door de omwonen den niet zo op prijs gesteld, vanwege het geluid dat uit de versterkers kwam. Men waarschuwde de politie die de jongens wegstuurde. Gedurende de Paasvakantie zijn de openingstijden voor recrectief zwem men in De Turf als volgtmaandag 9 april van 8 tot 10, 11 tot 12, 13 tot 15, 19 tot 20 en van 21 tot 22 uur; dinsdag 10 april, donderdag 12 april en dinsdag 17 april van 8 tot 12 en van 13 tot 15 uur; woensdag 11 april van 14 tot 18 en van 19 tot 22 uur; vrijdag 13 april van 8 tot 12, van 13 tot 15, van 19 tot 20 en van 21 tot 22 uur; zaterdag 14 april van 13 tot 17 uur. Zondag 15 april (le Paasdag) en maan dag 16 april (2e Paasdag) is het instructiebad gesloten. Donderdag 19 april zal de vergadering van de gemeenteraad gehouden wor den in het nieuwe R.K. centrum op Nieuwerhoek, Dat was al de bedoeling geweest in maart, maar te elfder ure bleek de zaal al bezet te zijn. Gebruik gemaakt zal worden van de geluidsinstallatie die ook dienst doet tijdens de vergaderingen in de zaal van de brandweerkazerne. Gehoopt wordt dat de ventilatie in het centrum op Nieuwerhoek goed functioneert. De luchtverversing liet nogal wat te wen sen over, zo bleek ondermeer tijdens de informatie-avond over het woonwa gencentrum en bijvoorbeeld bij de Kerstnachtdiensten. De bekende acteur Peter Faber komt deze week twee keer in het Baarnse Kulturele Centrum ,,De Speeldoos" aan bod: morgen donderdag 5 april wordt de film ..Dokter Vlimmen" ver toond waarin Faber de hoofdrol ver vult en zaterdag 7 april komt hij met zijn one-man show. De toegangsprijs is vijf gulden. Het winkelcentrum Koninginnelaan heeft met de komst van mevrouw L. Reits- ma op no 24b een injectie gekregen, wat het geheel, gezien de in de etalage ge toonde artikelen, beduidend fleuriger heeft gemaakt. Maar ook binnen is een en ander vernieuwd. Wat moet opvallen is, dat de gehele win- winkelruimte aan licht heeft gewonnen, hetgeen de klant het beoordelen van de nieuwe zomermode op het gebied van rokken, blouses en jumpers aanmerkelijk veraangenaamt. En zoals iedere winkelier zijn zaak drijft vanuit een bepaalde optiek, is dit ook bij Louise Fashion het geval. Het grote leitmotiv is: voor eenieder modieuze betaalbare kleding maarvan goede kwaliteit. Met dit laatste heeft mevrouw Reits- ma het zichzelf niet gemakkelijk ge maakt. Goedkoop en toch goed is een combi natie, die niet direct voor de hand ligt, maar Louise Fashion blijkt daarin toch te zijn geslaagd. Hiervoor is zij iedere maandag - als de zaak toch ge-- sloten is - op pad om haar keuze te doen uit de mooie collecties van de Nederlandse confectionairs. Dit is een groot voordeel, omdat onze vaderlandse confectionairs er gevoel voor hebben wat draagbaar is voor de Nederlandse vrouw. Hieruit vloeit verder voort, dat Louise Fashion een ideaal kan realiseren, n.1. fleurige kleding ook voor dames met grote maten. Dit laatste is van mevrouw Reitsma een principe. Zij aanvaardt niet, dat dames die op grotere maten zijn aan gewezen, er minder joyeus zouden moeten uitzien dan hun sekse genoten, die in wat genoemd wordt, de cou rante maatjes kunnen slagen. Alles samengevat: Van dinsdag t/m zaterdag ligt en hangt er voor klaar een keur aan modische, gemakkelijk betaalbare kleding, met ook een ruime keus in de grotere maten, zowel in rokken, blouses als jumpers. KODAK DIREKT KLAAR CAMERA'S vanaf f85,50 VAN OOSTEN FOTOGRAFIE Soesterbergsestr. 57 t/o Busstation Soest-Zuid Tel. 02155-13109 De werkgroep „Vrijwillig Natuurbeheer" van het IVN-Eemland heeft haar werkzaamheden, voorzover het het winterseizoen '78/'79 betreft, gestaakt. Afgelopen zaterdag hebben zeven vrijwilligers de laatste hand gelegd aan het „schonen" van een gedeelte van de Boerenstreek. In het komende najaar zal het tweede deel van dit natuurmonument aangepakt worden. gen onder andere over de verkoopprijs van het gereedliggende hout. Er is 10 kubieke meter wilgenhout beschikbaar en 4 kilo berkenhout. Uiterwijk is bereikbaar onder telefoonnummer 11381 of op het adres Kerkpad NZ 49. De werkgroep startte afgelopen najaar haar werkzaamheden met het knotten van wilgen op diverse plaatsen in de gemeente. Vanaf 10 oktober hebben 144 vrijwilligers, gedurende tien zaterda gen, hier de handen vol aan gehad. Opmerkelijk daarbij was dat alle tien zaterdagen, ondanks veel regen voor af, het steeds droog werd als de vrijwilligers aan de slag gingen. Na de strenge winter werd begin maart een aanvang gemaakt met de werk zaamheden in de Boerenstreek. Daar voor meldden zich 62 vrijwilligers, die ondermeer een berkenbosje opruim den en containers vol vuil verzamel den. J.l. zaterdag werd een stuk heide afgeplagd, zodat de natuur daar weer vrijspel gekregen heeft. Met veel inte resse wachten de leden de werkgroep het resultaat van dit werk af. Het gaat daarbij vooral om het herstel van de oorspronkelijke begroeiing. Bij de coördinator van al deze werk zaamheden zijn inlichtingen te verkrij- kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 0? 155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. GEVESTIGD per 9april Van Goyenlaan 17 - Soest Spreekuren: ma., di., do. en vr. van 13.00 tot 14.00 uur en 19.00 tot 20.00 uur en volgens tel. afspraak tel. 19633 Grote sortering kindereieren en exclusieve luxe eieren. Taarten in verschillende smaken, met paasgarnering. PAASBROOD uw 'HARTJE-ZUID' winkelier: SOESTERBERGSESTR. 41 TELEFOON 12927 Ruime parkeergelegenheid. louise fashion Op 29 mei zal in Proest het resultaat van de enquête meegedeeld worden. Het bestuur van de vereniging „De Soester Ondernemer" is sinds vorige week in handen gelegd van bestuurders van de plaatselijke winkelcentra en afgevaar digden van de verspreid in Soest liggende winkels. De heren Frank en Smit vertegenwoordigen de winkelgroep 't Hart; de heer Nota en mevrouw Meeder-Dekker vertegenwoordigen de winkelgroep Van Weedestraat; de heer G. Adama de groep Hartje-Zuid en de heren Dogterom en Van Schalkwijk de verspreidliggende winkels. Het gebeurde op de vergadering waarop het zittende bestuur en-bloc aftrad omdat het zelf tot de conclusie gekomen was dat men de greep op de leden verloren had. Er werd meer langs- dan mèt elkaar gewerkt. „Het is ons, als dagelijks bestuur een onmogelijke taak geworden leiding te geven aan de vereniging. We zitten helemaal op de verkeerde weg; we zullen ons anders moeten gaan opstel len willen wij als Soester ondernemers niet op desastreuze wijze de boot missen", zo merkte de heer J. Kok, voorzitter van de vereniging op. Hij kondigde daarmee het aftreden van het bestuur aan. Het was in het recente verleden onmo gelijk gebleken gezamenlijk iets van de grond te krijgen. Het leek meer dat de onderscheiden centra eikaars felste functionerende winkelgroepen. Zo zou aan de onderlinge verdeeldheid moge lijk een eind komen, mede door tijdige informatie en afstemming op eikaars plannen." De heren Kok, Ter Horst, Van Tienen, Maaswinkel, Vreman, Maut en Van Dam vertrokken om plaats te maken voor de eerder genoemde bestuurders. Zij gaan onder leiding van gespreks leider Vreman een commissie vormen om te komen tot een bestuursstruk- tuur. Als de bestuursfuncties verdeeld zijn wordt een nieuwe ledenvergade ring uitgeschreven, waarin ook de ontbrekende tweede vertegenwoor diger van Hartje-Zuid en een vertegen woordiger van de sector vrije beroe pen, benoemd worden. Om de nieuwe elan van de vereniging te tonen werd besloten samen garant te staan voor de aanloopskosten van het feest dat op 2 juni in het kader van 950-jarig Soest gevierd wordt. Per winkelkring zullen de leden daarover benaderd worden. Vandalisme Progressief Soest zal ook initiatieven ontwikkelen om aan het vandalisme van de jeugd paal en perk te stellen. Men wil, naar het voorbeeld van de gemeente Hilversum, een ambtelijke werkgroep in het leven roepen om controle op de jeugd uit te oefenen. Visser merkte op tot nu toe nauwelijks gehoor bij de plaatselijke overheid gekregen te hebben. Men vindt daar dat Soest niet vergeleken mag worden met Hilversum. De Molensoos was een opvangmogelijkheid en bovendien meent men daar het vandalisme te kunnen terugdringen door meer poli tietoezicht, artikelen in schoolkranten en in gemeentelijk voorlichtingsblad. Visser had daar zijn twijfels over, temeer daar naar zijn mening de jeugd dergelijke artikelen niet eens leest. Hij betreurde het dat in de onderwijs commissie de Hilversumse nota, met uitzondering van de dames Tomassen (Pr.S.) en Van Gelder (PvdA), terzijde gelegd was. Het bestuur van de Sportstichting heeft enige tijd geleden een gesprek gehad met een afvaardiging van de KNVB- sectie zaalvoetbal over de mogelijkhe den van zaalvoetbal in Soest. Besloten is het verzoek om zaalruimte voor deze tak van sport te betrekken bij de jaarlijke verdeling van de beschikbare zaalruimte. Deze verdeling zal om streeks mei plaatsvinden. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Er zal meer gedaan moeten worden aan de beveiling van de vijvers in Soest. Dat was de algemene conclusie die getrokken kon worden aan het slot van het politieke café Proest van Progressief Soest, dat vorige week gehouden werd. In de rijen van de toehoorders werd al bij voorbaat de opmerking geplaatst, dat dat in ambtelijk Soest wel niet lukken zou. Toch waren de argumenten die de spreker van de avond, Jan Helsloot uit Hoogland, vrij indringend. Hij is lid van een Hooglandse werkgroep en de groep was er in geslaagd in Hoogland hekwerken geplaatst te kringen rond alle vijvers. De kans op ongelukken met kleine kinderen was daardoor vrijwel nihil geworden. De wijkvereniging Overhees zal nu binnenkort in de wijk een enquête houden over deze kwestie. Men wil een zestig centimeter hoog hekwerk, dat op zijn beurt weer voorzien moet worden van de nodige beplanting. Massale adhesie, zo verwacht men, zal resul taat hebben bij de gemeente. Men zal dan niet om het verzoek heen kunnen. concurrenten waren, terwijl toch door samenwerking meer te bereiken ge weest zou zijn. Als voorbeeld noemde de heer Kok de St. Nicolaas/Kerstaktie; ondanks de afspraken voerde èén winkelcentrum nog een aparte aktie, waardoor aan de gezamenlijke aktie afbreuk gedaan werd. Aan de winkeliersaktie voor het 950- jarig bestaan van Soest namen slechts 38 „ondernemers" deel, waardoor het initiatief mislukte. 160 Ondernemers lieten gewoon niets van zich horen en tien zeiden geen interesse te hebben, waarmee de ongeïnteresseerdheid in het werk van het bestuur duidelijk gemanifesteerd werd. Men kon zo niet door gaan, ook al omdat het vertrouwen in de vereniging bij gemeente en Kamer van Koophan del tot een minimum gedaald was. „Deze instellingen", aldus de heer Kok, „zijn ervan overtuigd dat Soest als winkelcentrum totaal de boot heeft gemist door het feit dat een behoorlijk winkelcentrum in de op één na grootste plaats In de regio voorgoed van de baan is". Hij hield de vergadering voor dat Baarn, dankzij grote inzet en eensge zindheid wel een centrum gecreëerd had, dat veel Soesters aantrok. Omdat ook in andere omliggende gemeenten een andere koers gevaren werd, zou daling van omzet in Soest steeds groter worden. Namens het bestuur stelde de heer Kok voor een nieuw bestuur te vormen bestaande uit twee vertegenwoordi gers (voorzitter en bestuurslid) van de Van eenoptocht" was nauwelijks sprake j.l. vrijdagavond, maar het was ivel het slot van de vie ring van het tienjarig bestaan van het clubhuis ,,De Vangrail". Gedurende de maand maart waren er in dit clubhuis van de Stichting Jeugdzorg Soest allerlei aktiviteiten om het tweede lustrum te vieren. De belangstelling ervoor was groot en dat zal wel de oorzaak geweest zijn van de slechte opkomst voor de afsluitende lampionyienoptocht. Men was het feesten kennelijk moe. Daarom werd nog gauw even reclame gemaa kt voor de bingo avond waarvoor ouders, omwonenden en alle andere geïnteresseerden in het werk van de Stich ting waren uitgenodigd. De leden van de commissie ruimtelijke ordening hebben vorige week alsnog het „gToene licht" gegeven voor het bestemmingsplan Overhees 2, inclusief de geringe overschrijding van het plangrensgebied in de richting van de Boerenstreek. Men ging door de knieën voor de argumentatie van wethouder Menne. dat de bouw van 197 woningen maan den vertraagd zou worden. De door trekking van de Di Lassostraat was noodzakelijk om het verkeer veilig af te kunnen wikkelen en daar verzet tegen aan te tekenen zou weer moei lijkheden kunnen geven met de eige naar van de tuinderij in het gebied. Wel werd er door de commissieleden afge sproken dat er alsnog een simpele inspraak mogelijkheid zal gegeven worden en drong men aan op versnel ling van de realisering van Overhees 3. Voor de bouw van de 197 huizen in Overhees 2/2 komen in eerste instantie vijf bedrijven in aanmerking: Van der Grift, Soest; Banakel, Warmond; Kin kelder, Naarden; Smits Bouwbedrijf, Beverwijk en Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Uit deze vijf zal een keus worden gemaakt; de andere vier krij- genhun „rekenwerk" wel betaald. Wel worden alle ontwerpen eigendom van de gemeente, zodat eventuele interes sante punten in het definitieve ontwerp meegenomen kunnen worden. De CDA-er Oldenboom pleitte voor de constructie waarbij de aannemer en de projectontwikkelaar twee verschillen de bedrijven zijn. Het probleem van „twee handen op een buik" kon volgens hem zo voorkomen worden. Door de heer Streefkerk van Stad en Landschap, het externe adviesbureau van de gemeente, werd gewezen op de noodzakelijke controle, vooral ook tij dens de bouw. Er zou vooral voor de vrije-sector woningen scherp toezicht nodig zijn. De CDA-er Bolhuis had moeite met het bouwrijpmaken van de grond. Het risico daarvan kwam geheel voor de gemeente. „Als we nu een contract afsluiten voor over enige jaren, lopen we grote financile risico's. Ik wijs er op dat in andere plannen kredietover schrijdingen plaats vonden in verband met hogere kosten voor het bouwrijp maken." Stad en Landschap-adviseur Streef kerk meende dat dan altijd nog wat geschoven kon worden door meer wo ningen in de vrije sector te laten bouwen. Zo zouden tekorten gedekt kunnen worden achteraf. Op woensdag, 11 april a.s. houdt de afdeling Soest-Zuid van de Nederland se Christen Vrouwen-Bond haar maan delijkse bijeenkomst in het gebouw „De Rank". Deze avond komt Ds. H. J. Ruys uit Utrecht over het onderwerp „De Woes tijn" spreken. Gasten en belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Zondag 8 april om 14.30 uur wordt in de Nicolaaskerk, Kerkstraat te Baarn een uitvoering gegeven van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach. Uitvoerenden zijn het vocaal en in strumentaal ensemble van de Bach Cantorij Baarn en de solistenHerman van Kerkhof, evangelist; Frits van Erven Dorens, Christus; Elize de Broekert, sopraan; Delia van Schaik, alt; Philip Schuddeboom, tenor en Frans Lambour, bas. Het geheel staat onder leiding van dirigent Louis Mol. Toegangsbewijzen 10.- en CJP en 65 plus 6,- zijn verkrijgbaar voor de aanvang aan de kerk. ALS EEN HAAS NAAR: gediplomeerd schoonheidsspecialiste /L. Telefoon 02155 - 20488. PAASKUIKENS PAASHAZEN PAARSERVETTEN PAASKAARTEN enz., enz. Ook via deze weg bedanken wij familie, vrienden en kennissen die vol enthousiasme ën sponjtane hulpvaardigheid eraam hebben meegewerkt, dat wij de verbouwing op de Burgemeester Grothestraat 25 te Soest konden realiseren. GÉ enKARLA

Soester Courant | 1979 | | pagina 3