VVY-bestuur benoemt drie ereleden imma 950 jas ir Soest de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ Pr o gr g m@dewerk(st)er een medewerkster Spreekrecht voor publieke tribune Personeel gevraagd Openbare commissievergadering Sluiting gemeentelijke diensten Goede Vrijdag Huisvuilophalen rond Pasen Bouwzaken -N/1 GELE R00MT0MP0UCEN OUDWATER Geen wijziging in begrotings behandeling Burgerlijke Stand 5 Soester Courant van woensdag 4 april 1979 5 A. Bij het bureau Post- en Archiefzaken van de secretarie wordt gevraagd een die zal worden belast met de zorg voor de inkomende en uit gaande stukken, eenvoudige archiefwerkzaamheden e.d. Vereist is het diploma MAVO of een daarmee gelijk te stellen opleiding. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, van f 1.558,- tot f 2.072,- bruto per maand (voor 21 jaar en ouder). Sollicitaties richten aan de gemeentesecretaris binnen een week na verschijning van dit blad onder vermelding van het vacature nummer 79-16. B. Bij het bureau ruimtelijke ordening van de secretarie wordt ge vraagd De uit 5 medewerk(st)ers bestaande bureau verricht beleidsad- viserende en uitvoerende werkzaamheden op het terrein van de ruimtelijke ordening. Functie-informatie: - uitvoering van de woningwet, waaronder advisering over bouw- aanvragen - het verstrekken van inlichtingen over bestemmingsplannen - het verlenen van assistentie bij andere werkzaamheden. Vereist: het bezit van het diploma BA/GA I, praktische ervaring in bovenvermelde werkzaamheden strekt tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring van f 1.939,- tot f 2.941,- bruto per maand. Zonodig wordt medewerking verleend bij het verkrijgen van woonruimte. Sollicitaties aan burgemeester en wethouders binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad onder vermelding van het vaka- turenummer 79-15. Vrijdag 6 april - 16.30 uur - commissiekamer gebouw welzijn, Lange brink weg 79. Commissie Voorlichting en Inspraak Op de agenda staat het onderwerplocatie gemeentehuis, politiebureau e.d." In verband met Goede Vrijdag zijn op vrijdag 13 april de gemeentelijke diensten gesloten. Goede Vrijdag, 13 april, wordt er door de gemeentelijke reinigings dienst geen huisvuil opgehaald. In verband hiermee wordt op dinsdag 10 april per emmer één papieren vuilniszak verstrekt. Eveneens wordt op Tweede Paasdag, maandag 16 april, en op Koninginne dag, maandag 30 april, geen huisvuil opgehaald. Voor deze beide dagen ontvangt men op donderdag 12 april per emmer twee papieren vuilnis zakken. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: a. het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Prof. Lorentzlaan 64 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, num mer 3157) b. het uitbreiden van een brandweergarage op een terrein gelegen aan de Koppenlaan te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 1661. Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 6 april 1979 gedurende 14 dagen op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen de voor genomen bouwplannen. Met een proeftijd van een half jaar mag het publiek dat commissie vergaderingen van de gemeenteraad bezoekt meepraten. Niet tijdens het officiële gedeelte van de vergadering, maar vooraf kunnen vragen gesteld worden en/of adviezen gegeven worden. Dit spreekrecht komt in de plaats van een plan uit de meeste politieke partij programma's om niet-gekozen burgers in de raadscommissies op te nemen. De practische uitvoerbaarheid bleek niet mogelijk. Welke burger moest in de commissie? Wie vertegenwoor digde hij? Hoe kwam hij aan zijn informatie? Wat dit laatste punt betreft moet ook nu nog naar een oplossing gezocht worden. T.z.t. zou de informatie ver strekt kunnen worden in het nieuwe kantoor van de gemeentelijke voorlich ting, maar de toestemming om daar het leegstaande schoolgebouw aan de Parallelweg voor in te richteri, is nog steeds niet afgekomen. Het gaat nu nog om de financiering. Wat het spreek recht betreft, waar men nu mee start, is het de bedoeling dat de belangstel lende een half uur voor de aanvang van de vergadering kenbaar maakt, dat hij wat wil zeggen. Tijdens de vergadering mag hij niet meepraten, tenzij een commissielid alsnog om toelichting verzoekt. De proef zal voor alle openbare com missievergaderingen gelden: niet voor de raadsvergaderingen. VRIJDAG en ZATERDAG van 1.30 voor Het fijne komt van UW BANKETBAKKER Nieuwerhoekplein 8 Soest - Tel. 02155-11365 Foto Herman van Dam In de vorige week donderdag gehouden 72ste jaarvergadering van de plaatselijke VVV zijn drie leden tot erelid benoemd. Dat waren de aftredende voorzitter J. v.d. Arend; de oud-secretaris H. G. Scholtmeijer en de heer A. C. van Eede beide eerste heren voor hun grote verdiensten als bestuurslid en de heer Van Ee voor zijn enorme inzet bij de organisatie van de jaarlijkse oude-ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag. De 72ste jaarvergadering werd ge opend door voorzitter v.d. Arend. Hij kondigde zijn aftreden en dat van de heer Scholtmeijer aan en maakte ge lijktijdig bekend dat de bestuursleden mevrouw M. de Vries-Kremer, de heer De Vries en de heer Bouwer herkies baar waren. Bij acclamatie werd dit drietal benoemd, waarna eveneens bij acclamatie de heer B. J. van Os als voorzitter en mevrouw A. de Wind als opvolger van de heer Scholtmeijer werden benoemd. Voorzitter v.d. Arend leidde zijn opvol ger in met te constateren dat Van Os ,,een man van weinig woorden" was, die van opschieten hield. Van den Arend bedankte vervolgens de heer Scholtmeijer voor zijn vele werkzaam heden ten dienste van de VVV. Hij was een uiterst punctuele sekretaris, die notulen maakte waarvan de vereniging tot in lengte van jaren profijt zou kunnen hebben. De nieuwe voorzitter Van Os sloot zich aan bij deze hulde. Van Os merkte op dat zowel de heer Scholtmeijer als de heer v.d. Arend veel voor de VW betekend hadden. Men bouwde een perfect voorlichtingssysteem op zowel voor de vreemdeling als voor de inwo ner van Soest. In 1956 werkten zij mee aan de naamsverandering van „Soest vooruit" in „VVV Soest/Soesterberg". In 1961 gaven zij de eerste „platte grond" van Soest uit; in 1962 startten zij de wekelijkse rubriek in de Soester Courant en daarnaast organiseerden Herman Dam Twee ereleden van de VVV-Soest: links de heer H. G. Scholtmeijer, rechts de heer J. J. van den Arend. In het midden (staand) de nieuwe voorzitter, de heer B. J. van Os De heer A. C. van Ee werd erelid van de VVV, voor zijn inzet bij desorganisatie van de jaarlijkse Kerkebuurtmarkt zij de jaarlijkse voorstellingen in het openluchttheater en de schatgraverij voor de jeugd in de Soesterduinen. De benoeming tot erelid was meer dan verdiend en de heer Van Os overhan digde hen een oorkonde met medaille en een geschenk. Ook de heer A. C. van Ee kreeg de oorkonde met medaille (en geschenk) voor zijn niet aflatende inzet bij de organisatie van de nu haast traditio nele Hemelvaartsdag-aktiviteiten rond de Oude Kerk, Vele duizenden uit de omgeving kwam dan naar Soest. In zijn dankwoord, mede namens de heer Scholtmeijer, zei de heer v.d. Arend dat het werk van de VW zich in de loop der jaren sterk gewijzigd had. Had men vroeger nog te maken met vakantiegangers die in plaatselijke pensions (men beschikte over 150 adressen) ondergebracht werden, nu lag het accent meer op voorlichting, zowel voor de passant als de eigen inwoner. De heer v.d. Arend wees erop dat uit economische overwegingen meer gedaan diende te worden aan de promotie van het eigen land. Vorig jaar alleen al werd door Nederlanders tijdens de vacantie maanden voor vijf miljard gulden besteed in het buiten land; geld dat men in Nederland eigen lijk niet missen kon. Het karakter van de WV's zou meer veranderd moeten worden in dat van reisbureau's en hij wenste het nieuwe bestuur onder de bezielende leiding van de heer Van Os daar alle sukses bij toe. De vergade ring had verder een zeer vlot verloop. Notulen en jaarverslag van de secreta resse, alsmede de balans en de begro ting werden zonder veel opmerkingen goed gekeurd. De penningmeester kon een batig saldo van bijna 7000 gulden melden. Hij verwachtte evenwel voor het nu lopende jaar een aanzienlijk minder resultaat. De kadobonnen verkoop bereikte een record. In totaal werd voor 62.985 gulden aan kadobonnen verstrekt; bonnen die alleen gebruikt kunnen worden in Soest en Soesterberg en waar de plaatselijke middenstand der halve ten volle van profiteert. In 1972 Datum Tijd Activiteit Accommodatie Zaterdag 5 mei 's avonds Aspiranten volleybaltoernooi Sporthal Beukendal Maandag 7 mei 's avonds Voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Dinsdag 8 mei 's avonds Voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Donderdag 10 mei *s avonds V olley baltoernooi Sporthal Beukendal Maandag 14 mei 's avonds Voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Maandag 14 tot en met donderdag 17 mei *s middags Biljarttoernooi - bejaardentehuizen Restaurant Soester Natuurbad Dinsdag 15 mei 's avonds Voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Dinsdag 15 mei dag Meerkamp le klas lagere scholen Sportpark Bosstraat - Oost Donderdag 17 mei 's avonds V olley baltoernooi Sporthal Beukendal Donderdag 17 mei dag Meerkamp 2e klas lagere scholen Sportpark Bosstraat - Oost Vrijdag 18 mei dag Meerkamp 3e klas lagere scholen Sportpark Bosstraat - Oost Zaterdag 19 mei dag Korfbaltoernooi Sportterrein Staringlaan Zaterdag 19 mei dag Openlucht simultaan schaken Kerkebuurt Zaterdag 19 mei dag Zaalvoetbaltoernooi Sporthal Beukendal Zaterdag 19 mei dag Wielerwedstrijden 9 Zaterdag 19 mei dag Wandeltocht Omgeving Soest Zondag 20 mei dag Wielerwedstrijden Zondag 20 mei dag Judo-toernooi Sporthal Beukendal Dinsdag 22 mei dag Handbaltoernooi scholen Sportpark Bosstraat - Oost Woensdag 23 mei Skiwedstrijden, korfbal en tennis Sportpark Kerklaan, Soesterberg Donderdag 24 mei dag Veteranen voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Donderdag 24 mei dag V olley baltoernooi Sportvelden Schrikslaan Donderdag 24 mei 5.00-6.00 uur Dauwtrappen per fiets Kerkebuurt Donderdag 24 mei 10.30-17.00 uur Markt oude ambachten Kerkebuurt OPENING FESTIVITEITEN ,950 JAAR SOEST' Donderdag 24 mei 20.00 uur Concert m.m.v. Jenny Veeninga Oude Kerk, Kerkebuurt Vrijdag 25 mei 's avonds Tafeltennistoernooi Sporthal De Bunt Vrijdag 25 mei 20.00 uur Folkloristisch festival Feestterrein Ferd. Huycklaan Zaterdag 26 mei 10.00 uur Ontvangst gemeentebestuur gasten Feestterrein Ferd. Huycklaan Zaterdag 26 mei Turnwedstrijden Sporthal Beukendal Zaterdag 26 mei dag Veteranen voetbaltoernooi Sportpark Eemweg Zaterdag 26 mei 13.30 uur Historische optocht Wegen Soest Zaterdag 26 mei 20.00 uur Folkloristisch festival Feestterrein Ferd. Huycklaan Zaterdag 26 mei Rolschaatswedstrijden 9 Zondag 27 mei 9.30 uur Oecumenische dienst (met de dansgroepen) Petrus en Pauluskerk Zondag 27 mei 13.00 uur Bridgetoernooi R.K. Kerkcentrum Nieuwerhoekplein Zondag 27 mei 14.30 uur Optreden folkloristische groepen Bejaardencentra Zondag 27 mei 20.00 uur Folkloristisch festival Feestterrein Ferd. Huycklaan Maandag 28 mei 20.00 uur Popgroepen voor jeugd boven 16 jaar Feestterrein Ferd. Huycklaan Maandag 28 mei 14.30 uur Optreden folkloristische groepen Bejaardencentra Maandag 28 mei 20.00 uur Uitvoering Muziekschool Petrus en Pauluskerk Dinsdag 29 mei 11.00 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk bejaarden De Drie Eiken, Soesterberg Dinsdag 29 mei 14.30 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk bejaarden Molenschot Dinsdag 29 mei 19.00 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk Honsbergen Dinsdag 29 mei dag Meerkamp 4e klas Sportpark Bosstraat - Oost Dinsdag 29 mei 13.30 uur Soester Boerenbruiloft (echt huwelijk) Gemeentehuis - Soester Duinen Dinsdag 29 mei 20.00 uur Optreden Kapel Koninklijke Luchtmacht Feestterrein Ferd. Huycklaan Woensdag 30 mei 11.00 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk bejaarden Honsbergen Woensdag 30 mei 14.30 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk bejaarden Braamhage Woensdag 30 mei 19.00 uur Optreden Marie-Cécile Moerdijk bejaarden Braamhage Woensdag 30 mei 14.00 uur Toneeluitvoering Dik Trom Feestterrein Ferd. Huycklaan Woensdag 30 mei 14.00-19.00 uur Braderie Soester Middenstand Feestterrein Ferd. Huycklaan Woensdag 30 mei 's avonds Handbaltoernooi Terrein Henr. Blaeckweg Woensdag 30 mei 's avonds Atletiek-stratenloop Klaarwater/Honsbergen Woensdag 30 mei 20.00 uur Toneeluitvoering Utile-Dulci Feestterrein Ferd. Huycklaan Donderdag 31 mei dag Meerkamp 5e klas lagere scholen Sportpark Bosstraat - Oost Donderdag 31 mei 's avonds Handbaltoernooi Terrein Henr. Blaeckweg Donderdag 31 mei 20.00 uur Optreden Soester- en Soesterbergse koren Feesterrein Ferd. Huycklaan Vrijdag 1 juni dag Meerkamp 6e klas lagere scholen Sportpark Bosstraat - Oost Vrijdag l juni 1 Hengelsport Vrijdag l juni 20.00 uur Country- en western avond - muziek Feestterrein Ferd. Huycklaan Zaterdag 2 juni 's morgens Recreatiedag m.m.v. gemeenteraad, Soest Dld. besturen Terrein Soester Natuurbad Zaterdag 2 juni dag Waterpolo en zwemtoernooi Soester Natuurbad Zaterdag 2 juni 's middags Recreatie aktiviteiten Feestterrein Ferd. Huycklaan Zaterdag 2 juni dag Basketbaltoernooi Sporthal Beukendal Zaterdag 2 juni dag Zitvolleybaltoernooi - minder validen Sportzaal De Bunt Zaterdag 2 juni dag Handboogschieten - minder validen Zaterdag 2 juni 20.00 uur Feestavond Feestterrein Ferd. Huycklaan Zondag 3 juni dag Basketbaltoernooi Sporthal Beukendal dag Vissen DeEem Maandag 4 juni 10.00-21.00 uur Blaaskapellenconcours Feestterrein Ferd. Huycklaan 22.00 uur Groot vuurwerk - Slot 950 jaar Soest Feestterrein Ferd. Huycklaan Verder gedurende de periode 24 mei t/m 4 juni - Kermis Soest en Soesterberg - Tentoonstelling Kulturele Commissie - „aangekochte werken" in bibliotheek. Bibliotheek haakt hier op in. - Tentoonstelling,,Oud Soest" - Radio-zendamateurs (P.T.T.) - Speciale munt Soest (V.V.V.) - Versiering gemeent Soest - Versiering Winkelcentra (Middenstand) - Open dagen bepaalde bedrijven startte de VVV met deze aktiviteit en de omzet in dat jaar was 22.375 gulden. In 1973 steeg de omzet tot 33.695 gulden; in 1974 een lichte daling tot 31.770 gulden en verder stijgingen. In 1975 tot 34.780 gulden; in 1976 tot 45.450 gulden; in 1977 tot 54.170 gulden en vorig jaar het record 62.985 gulden. In haar jaarverslag meldde de sekre- taresse reeds dat vorig jaar in totaal 10.906 personen om informatie het kantoor bezochten. Onder hen waren 414 buitenlanders. De grootste groep daarvan vormden de Amerikanen (179), dan Engelsen 103, Duitsers 68 en verder nog 23 nationaliteiten. Naast het balie bezoek werden er dan maan delijks gemiddels ook nog 325 telefo nische informaties verstrekt en nam ook het bespreken voor theatervoor stellingen toe. In 1975 - 393; 1976 - 915; in 1977 - 993 en het afgelopen jaar 1010. Verder werd door 88 personen geboekt voor reizen met de firma Tensen en werden 63 NJHC-lidmaatschappen ge boekt. Voor een grote opbrengst zorgden de WV-plattegrond van Soest waarvan er 6000 verkocht werden, ook door bu reaus in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Verkocht werden verder 123 provinciale gidsen en 135 ANWB-routes Met haar 640 leden is Soest nog steeds de grootste VVV-afdeling in de regio. Dit ledental is voor het grootste deel te danken aan de aktiviteiten van de informatrices, die daarvoor door de vergadering hartelijk bedankt werden. De vergadering werd afgesloten met de rondvraag waarin de heer De Ko ning van de Camping „King's Home" aan de Birkstraat, mede namens zijn collega-campinghouders, een effectie vere reklame voor deze vorm van recreatie vroeg. Met instemming van de raadsleden zal de begroting voor het jaar 1980 op dezelfde wijze behandeld worden als afgelopen jaar. Het betekent dat de raadscommissies in eerste instantie het „eigen"onderdeel van de begroting bespreken. De dan gestelde vragen zullen schriftelijk beantwoord worden. Wel hopen de raadsleden in de toe komst in een eerder stadium al bij het opstellen van de begroting betrokken te worden. Men denkt aan de maand maart of april. Zo krijgt men de gelegenheid mee te praten over de hoofdlijnen, in plaats van, zoals nu, nog wat te mogen „rommelen in de marge. GEBOREN: Marjon, dochter van W. J. Brummel en M. C. J. van de Kuijlen. - Elizabeth Rosalien, dochter van D. Snijders en J. J. Heisterborg. - Thomas, zoon van L. J. M. Ruiter en L. Bloemendal. - Susanna Louise, dochter van F. H. Elshout en L. S. van Zalingen. - Natas- ja Margaretha, dochter van S. M. Mucha en M. A. Sukking. - Hendrik Johannes Christiaan, zoon van H. C. Vrieling en M. Blom. - Raymond Den nis, zoon van H. G. van Dorresteijn en U. A. Kommer. - Sebastiaan, zoon van H. J. Dorresteijn en H. J. Beek. - Aimery Menno Jan, zoon van J. W. M. de Kreij en E. A. Teekens. - Robert Jan, zoon van J. A. Zandstra en A. J. M. van Leeuwen. - Peter Albert Chris tiaan, zoon van R. D. van Wijhe en J. R. M. Maatita. - Robert Sebastiaan, zoon van F. M. M. Flohr en H. J. Mul. ONDERTROUWD: Theodorus Johannes Andreas Maria Bakker en Mary-Ann Hessels. - Rik- kerdt van Drie en Astrid Jolanda Otto. - Jakob Peter Smit en Gerarda Hendri- ka van Oostenbrugge. - Jan Glas en Cornelia Mostertman. - Raymond Ro bert Joseph Marie Keijsers en Karen Hilde Fellx. - Petrus Gerardus Smit en Gerritje Berkouwer. GEHUWD: Kees Henssen en Adriana Jasperina Vogel. - Bob Frederik Maria van der Meer en Maria Elisabeth van Kempen. - Bastiaan Möllenkramer en Cinzia Liberata Bailo. OVERLEDEN: Sophia Christina Buijs, echtgen. van J. J. J. Walter. - Jantje Pater, wed. van A. Kwint. - Elisabeth Johanna van der Steen. - Hendricus Keiman, echtgen. van C. Buitenhuis. - Gerrit Pieter de Haan, wed. van C. W. G. Fredrlk. - Dirk Laurens Anthony de Leur. - Fokje Martha van der Duim, echtgen. van O. Uildriks.

Soester Courant | 1979 | | pagina 5