Een lustrum lang Tevako 2348.- 468.- mm Er is weer eens feest in Hartje-Zuid. Vijf jaren Tevako, alias TEus VAnKOoy... Dat zullen velen er nooit uit hebben gelezen. Teus van Kooy, de enthou siaste motor achter het bedrijf aan de Soesterbergsestraat nr. 2, zette, om precies te zijn, op 1 juni 1974 zijn handtekening onder een kontrakt met Pon, de bekende importeur van de niet minder bekende serie Volkswagens. Pon Amersfoort is alom een begrip in de autobranche. Tevako is bezig dat te worden. Zeker in Soest en Baarn en de wijde we reld daaromheen. Foto van Oosten Een gratis „Open Dak" als u tijdens het Open Huis nieuw koopt. Soester Courant van woensdag 11 april 1979 iT 7A, 9 en 9A 2155-15758 eek geopend tot half tot 5 uur. jsloten. D ■t directe ig en grote :htingen is I 33D/BL tedeck larvoor ermalloy I BL eft weer in cassette uit lalt zelf of alig ischiedt. ïmaarals elaxed in stapte erin. De Kever trok zich van status geen zier aan... Maar het had ook nadelen. Gro te zelfs, want wie weet het niet: Volkswagen kreeg het moeilijk op de wereldmarkt. De be roemde kever kon natuurlijk niet tot lengte van eeuwen de positie van „allrounder" blijven bekleden. Men ont wierp talloze modellen die het succesnummer zouden moeten gaan opvolgen. Dat lukte aan vankelijk niet best. Volkswa gen was Kever en daarmee uit. Dat was de moeilijkheid. Tóch kwam het goed. Met de Golf. Die bleek sterk genoeg om het strand te bestormen. Dat mo del sprak de wereld aan. Het was voor Tevako precies op het juiste moment. Ook Audi De Golf overspoelde Neder land. Het ging Tevako voor de wind en al aan het eind van datzelfde jaar 1974 kwam er een ijzersterk tweede merk bijAudi. In zijn ontwikkeling net zo suc cesvol als de Volkswagen-se rie. Want er kwam een twee de VW-telg bij. In 1975 werd de Polo geboren. De kleinste in de rij van vandaag. Maar een beste. Tevako sloeg de vleugels uit in de richting van Baarn. Dat was bij het afslui ten van het kontrakt met Pon destijds overeengekomen. In het pand van de familie Krijt, aan de Prinses Marie- laan nr. 7 ontstond een fraai filiaal, dat met evenveel ent housiasme de weg naar succes insloeg. En ook daar kan Teus tevreden zijn. Meer personeel De verkoop-resultaten waren goed. „En hoe meer auto's je gaat verkopen, hoe uitgebrei der je service-apparaat dient te worden. Je ontkomt niet aan meer personeel. Die groei moet je meenemen in je plannetjes. Jammer is eigenlijk wel, dat daardoor je onkostenpost zo sterk stijgt. Natuurlijk, iedereen heeft recht op een goed bestaan en als je als bedrijf een positieve bijdrage kunt leveren aan de werkgelegenheid, dan is het fraai, maar je organisatie en planning op langere termijn worden er wel een enorm stuk ingewikkelder door". Teus van Kooy kijkt er wat ernstig bij, maar weet dat die ontwikke lingen nou eenmaal parallel lopen met de groei van ieder bedrijf. De gehuurde V.W.-hal wordt in 1976 - ook een zeer onstui mig jaar voor Van Kooy - ge kocht. Een deel van de werk plaats was al omgetoverd tot showroom. De oorspronkelijke plannen voor de bouw van een pand op het industrieterrein zijn nu definitief van de baan. Er wordt een begin gemaakt met verdere uitbreidingen. Al lereerst zijn de kantoorruimten aan de beurt. Tevako groeit door. Diesels Maar niet alleen Teus van Kooy bleef bezig. Ook de di recties van de automobielfa brieken hielden de vingers aan de Marketing-pols. De Aud-100 kreeg een fraaie, nieuwe lijn en Volkswagen zette de eerste schreden op het pad der Die sel-motoren. Alom kwam er meer vraag naar die, in aan schaf wellicht wat duurdere, maar in gebruik veel goedko- N ieuw naast oud, een kever met achter het bekende „brilletje" op. Foto van Oosten Markante plek in Soest Wie oude foto's van Soest be kijkt - en het is er het juiste jaar voor - bemerkt grote ver anderingen. Wij bevelen in dit verband Soest en Soesterberg in oude ansichten" aan, blad zijde 46, waar de tekst van E. Heupers luidt: links de Birk- straat in de richting Amers foort - rechts de Soesterbergse straat in 1920. Nu een modern verkeersplein met wegaandui dingen en verkeerslichten". Waar eens de splitsing louter landelijke rust ademde, raast nu in veelvouden van honderd de auto voorbij. Druk modern verkeer, min of meer in toom gehouden door een woud van palen met geboden en verbo den. Het is een markant punt dat niemand mist. Een ideale plek voor een garagebedrijf dat bo vendien niet mag klagen over de ruimte voor de deur. Een breed perk, in het voorjaar en 's zomers vrolijk opgesierd met duizenden bloemen, zorgt voor een vriendelijke garne ring van het brede pand van Tevako b.v. aldaar. Teus heeft hart voor de zaak ,,Er begon iets aan mij te kna gen, zo'n vijf jaar geleden. Pon schreef een brief, waarin stond dat het dealerschap voor Volks wagen niet langer zou kunnen worden voortgezet" aldus de directeur van vandaag Teus van Kooy. ,,Dat zat me niet lekker, daar moest ik wat aan gaan doen, vond ik. Om een lang verhaal kort te maken: ik kreeg dat voor elkaar. Ik mocht doorgaan, voor zowel Soest als Baarn. Onder de naam Tevako. Ik kon de voormalige Volkswa genhal van de Gebr. Van Kooy huren als voorlopige vesti gingsplaats. Nou, ik zit daar nu nog. Niet zo verwonderlijk eigenlijk, want op die plek, zo weet iedereen, is al jaren lang een autobedrijf gevestigd en daarvan heb ik die laatste vijf jaren een leuk graantje mee gepikt. Ik denk wel dat ik blijf. De plannen die er ooit waren om in het industriegebied voort te gaan, heb ik laten varen. Ik ben best tevreden zo" Typisch Teus, want iedereen die hem kent zal zeggen, dat Teus niet zo snel genoegzaam vanuit een diepe leren gemak kelijke stoel gaat zitten kijken naar wat hij, samen met een goed team, heeft weten op te bouwen. Teus van Kooy gaat door, dat weten we maar al te goed. „Maar daarom mag ik nu toch wel tevreden zijn?" werpt hij nog even tegen. Dat mag. 1 juni 1974 De grote stap werd op 1 juni 1974 gezet. Met een totaal per soneelsbestand van 8 personen stak het Tevako-schip van wal. Van Kooy zelf trad op als direc teur/verkoper. Zijn achterban bestond uit een boekhouder, een magazijn meester, een chef-monteur, drie monteurs en een algemene hulp voor ditjes en datjes. U kent zo'n uiterst nuttige man wel. Een directeur met visie heeft zo iemand in dienst. On danks al het geautomatiseer en gladde organisatie-sche ma's, planningen en hoogdra vende bedrijfseconomische filosofieën, is de klusjesman niet uit de tijd en zal ook in verre toekomsten niet zijn weg te denken. De legendarische kever In de volksmond - en hoe kon het anders - was Volkswagen een ander woord voor „Ke ver". Een uiterst populaire auto die Neerlands wegen lange tijd het aanzicht heeft gegeven van ke- verbanen. Er is een periode ge weest dat het leek of iedereen zich in zo druppelvormig ver vervoermiddel voortbewoog. En het maakte niet uit of je hoog of laag op de maatschap pelijke ladder stond; iedereen Ruime showroom met nieuwe en gebruikte auto's. Foto van Oosten Het begrip „Service" staat bij iedere medewerker hoog genoteerd. Foto van Oosten pere en ook schonere kracht bron. De Golf-Diesel sloeg di rect aan. Daarmee doelen we niet zozeer op het vlot starten van dit VW-produkt, hoewel ook dat waar is, maar op de belangstelling van de zijde van het publiek. Er was onmiddel lijk na het lanceren van dat type een wachtlijst van 4 tot 6 maanden! Overigens is het niet alleen Volkswagen die „personen-die sels" aanbiedt. Ook de Audi 100 is sinds februari van dit jaar verkrijgbaar met een 5- cylinder Diesel. Wie voor bedrijfswagens naar Tevako toegaat, komt even eens verheugd terug. Voor elk wat wils aan de Soesterberg sestraat nr. 2. Opnieuw verbouwen Wie meer gaat verkopen, moet aan steeds meer mensen servi ce verlenen. De heer Van Kooy had ons dat al verteld. Maar een tweede facet is de inruil, die de klantenkring ras verder doet uitbreiden, want ook die auto's moeten hun - tweede - weg vinden. Dus: nog meer klanten, nog meer service, nog meer ruim te. Konklusie: verbouwen. Het verhaal zou te eentonig worden als we alle fasen die Tevako doormaakte zouden omschrijven. Interessant is te weten dat Te vako in de meest uitgebreide zin van het woord een kompleet bedrijf is geworden. Met veel parkeerruimte, met vakkun dige medewerkers, die hun ui terste best doen om en Tevako en Volkswagen en Audi die klank te geven die bij de cliënten voor het nodige vertrouwen zorgt. „Pas in 1978", zegt Teus van Kooy" was die totaliteit van het bedrijf bereikt. Ons assortiment auto's biedt aan iedereen keus; zowel nieuw als gebruikt- staan we ons mannetje. Toen we die laatste fase hadden bereikt hebben we groot Open Huis ge houden. Dat was een fenome naal succes. We hebben toen aan iedereen, waarvan we dachten dat er belangstelling zou bestaan, een zgn. Deel IV thuisgestuurd. 't Leek nét echt. Dat deel IV gaf recht op een weekend Pa rijs of Londen voor twee per sonen. Als tegenprestatie moest er dan wel een nieuwe auto wor den gekocht. En voor degeen die „gebruikt" kocht geduren de die „Open Dagen", hadden we net zo'n soepel aanbod. Dat hele gebeuren is toen bijna uit de hand gelopen. Zo druk zou ik het niet iedere dag wil len hebben. Dat houdt een mens nooit vol. We gaan nu weer iets doen..." Open Huis - Open Dak Het succes van de vorige Open Huis-dagen is aanleiding ge weest om, ter gelegenheid van het feit dat Tevako thans 5 jaar bestaat, twintig medewer kers een goede baan verschaft, die samen voor een jaar-omzet zorgen van 700 auto's waarvan zo'n 300 stuks nieuw, opnieuw feest te gaan vieren. Onder het motto „Open Huis Open Dak" organiseert Teus van Kooy met zijn medewerkers opnieuw drie dagen lang Open Huis. Morgen, donderdag 12 april van 14.00- 21.00 uur, Goede Vrijdag 13 april, van 10.00-17.30 uur en za terdag 14 april van 10.00-17.00 uur kunt u terecht. Elders in deze editie van onze krant vindt u een hele pagina adver tenties met alle bijzonderhe den. Eén zaak willen we hier nog wel kwijt. Tevako rekent op een goede zomer. Daarom: koopt u nieuw gedurende die drie dagen, dan kunt u rekenen op een gratis zonnedak in uw auto. En of dat nou een Audi 80, 100, een Volkswagen Polo, Derby, Golf, Passat of Scio- rocco is, doet er niet toe. Voor de kopers van gebruikte wagens heeft Tevako zeker ook iets in petto. Want Tevako is goed voor u en voor uw auto. Dat zegt Teus van Kooy en wie spreekt zo'n voortvarende di recteur nou tegen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11