Bestuur sportstichting wil met spoed geld voor atletiek-voorzieningen Selby - kampioenen Eerste jeugdteam van Shot behaalt kampioenschap „Leefmilieu Soest" waarschuwt voor willekeur Badminton: Inleiding over „Relatie arts - patiënt Meningen van Lezers Carrousel uitvoering in „Eldorado trok grote belangstelling Grote Fancy Fair en Rommelmarkt in De Open Hof Toch nog praten over militair gebruik Leusderheide „Ceddo" in Filmhuis Artishock Tafeltennis: Beslissing over bestemming Margrietschool op korte termijn gewenst Soester Courant Reklame krant! Auto in brand Agenda Soester Gemeenschap Paas-bingo Film: Eerste winst heren hockeyers Soest Lente-klaverjasdrive S.O. Soest 13 Soester Courant van woensdag 11 april 1979 13 De Werkgroep Leefmilieu Soest waarschuwt, in een brief aan de raad, voor dreigende willekeur voor wat betreft de inspraakprocedures. Men heeft daarbij het door de commissie inspraak en voorlichting overgenomen voorstel van burgemeester en wethouders op het oog, voor de plannen van Overhees 2/2 en de bouwlokaties van gemeentehuis en politiebureau, slechts een „opiniepeiling" te houden. Volgens de werkgroep zal het „een aanzienlijke groei van het aantal bezwaarschriften" tot gevolg hebben. De werkgroep gaat af op krante- berichten naar aanleiding van de vori ge week gehouden vergadering van de raadscommissie voor voorlichting en inspraak. Voorwat betreft de bouwlo- katie van het gemeentehuis en politie bureau ging deze commissie, op Gerth van D'66 na, geheel akkoord en wat Overhees 2/2 na was de commissie akkoord, op Visser van Progressief Soest na, met de voorgestelde opinie peiling. De werkgroep wijst ook op de vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening, waarin gezegd werd dat het „verzuim" om de inspraakprocedure voor Overhees 2/2 te laten gelden, alsnog goed gemaakt zou worden. De R.O.-leden waren- het daarmee eens. Die inspraak voor Overhees en ge noemde bouwlokaties nu te beperken tot een opiniepeiling, zou volgens de werkgroep, een gevolg moeten zijn van de bestudering van een „gedegen, schriftelijk voorstel van burgemeester en wethouders". In dat voorstel zou een uiteenzetting gegeven dienen te worden omtrent de criteria, als uitvloeisel van de in- spraakncta, welke terzake in acht dienden te worden genomen. Daarna had een afweging kunnen plaatsvin den, waarna de conclusie kon worden getrokkenal of niet een inspraakpro cedure. De nu ontstane situatie, moet volgens de werkgroep, op de burgerij „chao tisch" overkomen. Het schept onzeker heid over het gehele vraagstuk van de inspraak. Zo zou er nu sprake zijn van een volstrekt subjectieve waardering (100 meter langs de Boerenstreek) van een planwijzigingen en wordt daar de beantwoording van de vraag aan opge hangen of er al dan niet een inspraak procedure moet worden gehouden. Volgens de werkgroep dreigt het ge meentebestuur daarmee een uiterst glibberig pad te betreden, namelijk dat van de „willekeur". „Wanneer zal straks nog een herziening van een bestemmingsplan ingrijpend genoeg worden geacht om aan het oordeel van de insprekers te worden onderwor pen?", vraagt de werkgroep. „Het slechts verleggen van een kruis punt; het erbij trekken van een strook grond ter breedte van 100 meter; het bouwen van een raadhuis, een politie bureau en een postkantoor (omdat er nauwelijks sprake is van alternatie ven), zijn nu al voorbeelden, welke in de ogen van b. en w. te licht zijn voor een inspraak procedure". Met de opiniepeiling kiest het gemeen tebestuur voor de minder sympathieke weg van de bezwarenprocedure, in plaats van de dialoog met de bevolking vóór de terinzagelegging van een be stemmingsplanherziening, zo meent de werkgroep. Men geeft de gemeenteraad daarom in overweging; a. b. en w. uit te nodigen op zo kort mogelijke termijn een voor stel te doen waarin de criteria voor het houden van inspraakprocedures zijn aangegeven, die op objectieve wijze bepalen in welke gevallen èn op welke wijze dergelijke procedures dienen plaats te vinden; b. thans in afwach ting daarvan te besluiten dat voor èlk plan tot herziening van een bestem mingsplan, vóór het vooroverleg een inspraakprocedure dient te worden ge volgd en c. vast te stellen dat dit ook van toepassing is op de herziening van het bestemmingsplan Overhees 2 en op de plaatskeuze voor een nieuw raad huis, politiebureau en postkantoor. De Nederlands Christen Vrouwen Bond afd. Soestdijk houdt haar voorlaatste ledenvergadering van het seizoen 78/79 op donderdag 12 april in het wijkgebouw van de Emmakerk, aan de Regentesselaan. Spreker is dr. A. J. M. Halewijn te Amersfoort met het onderwerp: „Relatie: arts - patiënt". De volgende stellingen zullen aan de orde komen. 1. De zorg voor het eigen gezond bestaan ligt uiteindelijk ter verant woording bij jezelf. 2. Deskundigen - ook artsen - weten op hun gebied meer dan een leek, maar niet alles; leken weten minder dan deskundigen op hun gebied, maar niet niets. 3. Wanneer je meent, dat je niet zou weten hoe je jezelf kunt helpen, is het eerst nodige - vóór je naar een deskun dige stapt - je af te vragen, waarom je dat meent. 4. Het draagt niet bij aan het behoud van je gezond bestaan, noch aan het terugkrijgen ervan, wanneer je zonder meer het advies van een dokter op volgt. 5. Een leek moet omzichtig omgaan met een deskundige; een deskundige moet omzichtig omgaan met een leek. De avond begint om 20.00 uur. Belang stellenden zijn van harte welkom. De NCVB Soestdijk is het afgelopen seizoen aktief bezig geweest. Naast de maandelijkse bijeenkomsten met on derwerpen van verschillend karakter, is in november een VLOO cursus gegeven, welke door dames van de drie plaatselijke afdelingen werd gevolgd (Vrouwen Leren Over Ontwikkelings samenwerking). Momenteel organiseert de afd. Soest dijk een cursus discussie- en gespreks techniek. Vorming en bewustwording nemen een grote plaats in bij de NCVB, terwijl ook de ontspanning niet verge ten wordt. Excursies werden ondermeer gemaakt naar het Centraal Museum in Utrecht en de West-Friese Flora in Bovenkar- spel. Donderdag 26 april hoopt men een bezoek te brengen aan Het Loo in Apeldoorn, terwijl in mei een opname van het televisiespel: „Zo vader, zo zoon", op het programma staat, programma staat. De NCVB is niet kerkelijk gebonden, de leden komen uit verschillende ker kelijke richtingen. Ieders overtuiging en mening wordt gerespecteerd. Da mes die interesse hebben in het werk van de NCVB kunnen inlichtingen ver krijgen bij de propagandiste van de af dl. Soestdijk, mevrouw C. J. M. Mulder-Raatgever, Albert Hahnweg 15, tel. 12715. De tijd om je kind voor een school op te geven is aangebroken. Wanneer nog lang onzekerheid over de komst van de Van der Huchtschool naar Soest-Zuid blijft bestaan, komen veel ouders in een moeilijke positie. Tijdens de raadsvergadering van fe- ouders uit deze wijk als bijzonder bruari werd de beslissing over de be- goed nieuws. Sinds de opheffing van stemming van het gebouw van de voor- de Margrietschool in 1976 bestaat er, malige' Margrietschool' met minstèh's in deze" wijk namelijk geen mógelijk- een maand uitgesteld. Reden hiervoor heid meer neutraal onderwijs te vol was het feit dat zich een nieuwe kandi- gen. daat voor dit gebouw aandiende, nl. Daarom zond èen groep ouders de ge- de Van der Huchtschool. meente een brief met het verzoek het Het is nu ondertussen begin april en gebouw van de voormalige Margriet- de verwachting is dat de raad ook de- school voor de Van de Huchtschool ze maand nog niet tot een beslissing te bestemmen. Deze groep is uitge- komt. groeid tot 47 ouders, die 71 kinderen In de tussentijd is toch een stuk duide- vertegenwoordigen, waarvan 49 in de lijkheid ontstaan. Het nieuws dat de kleuter- en lagere school leeftijd en 32 Van der Huchtschool naar Soest-Zuid toekomstige leerlingen zijn. wilde verhuizen kwam voor een aantal Nu verder vaststaat dat de Van der Huchtschool rond de 80 kinderen zal meenemen naar Soest-Zuid, brengt dit het totaal aantal leerlingen op 130. Ruim voldoende om een school mee te starten. Het lijkt dan ook onjuist onder deze omstandigheden het gebouw aan zijn onderwijsbestemming te onttrekken. Natuurlijk zal de gemeente alle feiten goed óverwegen voordat zij- tot een beslissing komt. Het is echter niet te kopen, dat dit zoveel tijd zal nemen, dat één van de mogelijkheden bij voor baat afvalt. Wanneer namelijk een eventuele beslissing ten gunste van de Van der Huchtschool erg laat valt is het niet meer mogelijk in augustus 1979 in Soest-Zuid van start te gaan. Mevr. A. J. Aldershoff, Heideweg 41, Soest, tel. 20600. Mevr. I. J. van der Gaast, Heideweg 39, Soest, tel. 17805. Zaterdagavond sloot de dames-earrouselgroep van manége Eldorado haar oe fenseizoen af met een grandioos optreden. De maandenlange voorbereiding werd zaterdag bekroond met een perfekte show van deze groep. De zeer correcte aankleding van de amazones en de stijlvol getoiletteerde paar den gaven een extra dimensie aan het geheel. Om acht uur marcheerde de formatie onder leiding van haar commandant, de heer J. Kraaij. de manége binnen. De grote variatie in de getoonde fi guren maakte het geheel tot een boei end intens genoot kijkspel, waarvan het talrijke publiek intens genoot. Toen het programma met de klassieke groet werd afgesloten, klonk er een ovationeel applaus op met een gescan deerd bis-geroep, waarna de comman dant besloot tot een toegift. Dit werd uiteraard zeer geapprecieerd en met een warm applaus beloond. Vervolgens gaf Jan Kraaij Jr. een vrij- heidsdressuurdemonstratie met de pony Jxmmy, waarna door de heer J. Kraaij met de 17-jarige Ajax het gymnastiseren van een ouder paard gedemonstreerd werd, waarbij hij van af het paard de diverse handelingen uitvoerig toelichtte. Ook dit optreden werd door het publiek hogelijk gewaardeerd en eveneens met een enthousiast applaus beloond. Mede door de activiteiten van deze avond bewees het ruitersportcentrum Eldorado weer eens zijn veelzijdigheid op het gebied van de paardensport. De afbouw van het dienstencentrum De Borg in Overhees nadert de laatste fase. Nog slechts enkele maanden en alle inwoners van Soest kunnen gebruik maken van dit dienstencentrum. Het mooie gebouw kost echter een „mooi centje" en een gedeelte daarvan dient ook opgebracht te worden door alle inwoners van Soest. De wijkvereniging Overhees heeft als haar bijdrage een grote markt georga niseerd in „De Open Hof" op zaterdag 21 april a.s. Aanvang 10.00 uur en einde 16.00 uur. Behalve dat o.a. door de middenstand en vele particulieren zeer fraaie arti kelen zijn geschonken, zijn er ook vele verbruiks- en huishoudelijke artikelen ter beschikking gesteld. Liefhebbers van een gokje kunnen terecht bij „Het rad van avontuur" - doelschieten en ballen gooien. Vanaf 11.00 uur tot 13.00 uur zal in een Amerikaanse veiling vele van de ge schonken artikelen ter verkoop worden aangeboden. Ook aan de jeugd is gedacht, want er is een doorlopende film voorstelling. Voor de liefhebbers zijn er diverse stands, waarop naar ieders smaak en keus iets is te verkrij- gen. Iedere inwoners van Soest is van harte welkom op zaterdag 21 april a.s. in „De Open Hof". De heer H. Jonker, fractievoorzitter van D'66 in de gemeenteraad, wil toch nog eens praten over het militair ge bruik van een gedeelte van de Leusder heide dat behoort tot de gemeente Soest. Hij vraagt het college van bur gemeester en wethouders de zaak nog eens aan de orde te stellen in de ver gadering van de commissie ruimtelij ke ordening van 24 april a.s. Zowel het dagelijks bestuur van de gemeente Soest als gedeputeerde sta ten van Utrecht stelden zich al op het standpunt dat het voorgenomen mili tair gebruik geheel viel binnen de mo gelijkheden van het Soester plan Lan delijk Gebied en het provinciaal streek-plan Utrecht-Oost. Jonker zegt dankzij het uitgebreide antwoord van het Soester college op zijn schriftelijke vragen, nu over vrij veel informatie te beschikken. Dat kan dan dienen als uitgangspunt voor de komende discussie. Maar om tot een zo duidelijk moge lijk beeld van de huidige stand van zaken, en de van beide zijden op het spel staande belangen, te komen vraagt hij het college ook deskundigen op defensie- en natuurbeschermings- gebied voor het gesprek van 24 april uitte nodigen. Aan de Draailier in de wijk Overhees 2, raakte vorige week door sluiting in de bedrading, de personenauto van de heer T. van B. in brand. De brandweer was snel ter plaatse maar hoefde niet op te treden; de eigenaar had de vlammen reeds gedoofd. 12 april: Filmhuis Artishock met „Ceddo", re gie Ousmane Sembene, in de Soos, aanvang 20.30 uur. 13 april: Kaartavond „Onze Kring", in Hons- bergen, aanvang 20.00 uur. 19 april: .Rondom de Trouwzaal", een lezing in De Rank, georganiseerd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Aanvang 14.15 uur. Filmhuis Artishock met „Bruno's., es blies ein jager wohl in sein horn", regie Lutz Eisholz. Aanvang 20.30 uur, in de Soos. 20 april: Koffie-ochtend voor Ouderen en Jon geren in De Drie Eiken, Soesterberg, van 10.00-12.00 uur. De Ver. tot Bevordering der Bijenteelt organiseert een „Uitwinterings- avond". 21 april: Voorjaarsruilbeurs van vaste planten/ stekken, zomerzaaigoed e.d. van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde, op het terrein van de Gem. Plantsoenendienst, Molenstraat. Rommelmarkt in de Open Hof, t.b.v. „De Borg", georganiseerd door de Wijkvereniging „Overhees". Fietstocht door de Eempolder, geor ganiseerd door het IVN, start 10.00 uur bij „De Naald", Stadhouderslaan. 24 april: Avond van de Kon. Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde met „Bodembe dekkers en schaduwplanten", door de heer M. W. Camping, 4n het Medisch Centrum, om 20.00 uur. 25 april: Dia-avond ih Honsbergen. Aanvang 20.00 uur. Excursie naar „Mona"-fabrieken met de Ver. van Huisvrouwen. 26 april: Jaarvergadering van de Ver. Vrienden van Eemland in Kobus aan de Poort, Utrechtseweg 49, Amersfoort. Aan vang 19.45 uur. Filmhuis Artishock met „Landschap na de slag", regie Andrej Wajda. Aanvang 20.30 in de Soos. Maandelijkse bijeenkomst van de ge spreksgroep van het Humanistisch Verbond, aanvang 20.00 uur. Inl. de heer Jan de Leede, tel. 12843. In De Drie Eiken zingt het zusterkoor uit Rijswijk. 27 april Bejaardenshow voor alle ouderen. „Avondje uit met Henk Out", in De Drie Eiken, Soesterberg. Klaverjas-drive in Honsbergen, aan* vang 20.00 uur. Opgeven bij C. van Wijngaarden, tel. 13262. 28 april: Literair Café-Chantant in Artishock, aanvang 21.00 uur, in de Soos. Rommelmarkt van de Stichting Jeugd zorg op het terrein van het Clubhuis de Vangrail, ingang Nachtegaalweg 14. 28, 29 en 30 april: Een weekend met het NIVON in het Aug. Reitsmahuis in Hoek van Hol land. Zaterdagavond 7 april vond in het klub- huis van VVZ'49, de traditionele Paas- Bingo plaats. Om ongeveer half negen hadden ruim 170 dames en heren aan de tafeltjes plaats genomen. De heer H. Strietman. voorzitter van de evenementencommissie heette al len welkom, In 't bijzonder de heer W. den Hartog, die als bingomaster fungeerde en „The Multi Sound", die voor de muzikale omlijsting zorgdroeg. De stemming zat er vrij spoedig in en de eerste prijzen van de bingo vonden hun bestemming. Tijdens korte pauzes kon men een dansje maken, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het geheel had een vlot verloop en na dat alle prijzen, hoofdzakelijk bestaan de uit eieren, kippen enz. hun man of vrouw hadden gevonden, bleef men nog een tijdlang bijeen, tot de kleine uurtjes. VVZ kan op een geslaagde paas-bingo terugzien. In filmhuis Artishock draait morgen, donderdag 12 april de film „Ceddo" van de regisseur Ousmane Sembene. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is vier gulden. „Ceddo" werd in 1976 in Senegal opge nomen. Het is een puur afrikaanse film over de identiteit van een stam, waar een minderheid de stamgenoten een geloofsovertuiging (de Islam) wil op dringen. Het gaat om een botsing van twee manieren van leven. Sembene geeft een oplossing voor de toekomst: een vrouw die in het door mannen bestuurde leven moet ingrij pen. De atletiekafdeling van de Sport Organisatie Soest lijkt de dupe te worden van het grote vertrouwen dat de leden van de gemeenteraad in het college van burgemeester en wethouders stelden, toen zij in december veronderstelden de toegezegde beleidsnota in maart te zullen ontvangen. Die nota zou In het voorjaar gereed zijn. Voor de raad betekende dat maart; voor het college loopt het voorjaar echter tot 20 juni en dat betekent dat er voor die tijd ook geen geld beschikbaar komt voor sportvoorzieningen. De consequentie van het raadsbesluit in december (met alle investeringen te college) treft voor de atletiekafdeling van S.O.Soest, zo bleek nog eens dulde- van S.O.Soest, zo bleek nogeens duide lijk tijdens de vergadering van het sportstichtingsbestuur. Atletiekver- tegenwoordiger W. Klarenbeek deed een dringend beroep op zijn medebe stuurders toch met nadruk aan het college te vragen geld beschikbaar te stellen voor de aanschaf van noodzake lijke atletiek-attributen. Gebeurde dat niet, dan zou de afdeling opgeheven moeten worden. Het ging om hulpmiddelen voor hoog- en verspringen en polsstokhoogsprin gen, waarvoor slechts circa 10.000 gulden nodig was. Dat geld was in de begroting van december in principe beschikbaar, maar kan door het besluit van de raad niet uitgegeven worden. Klarenbeek kreeg vooral steun van de beide raadsleden in het stichtingsbe stuur, mevrouw Greefhorst van het CDA en de heer Van den Brakel van de PvdA. Zij betoogden dat de raad niet had kunnen voorzien dat het voorjaar voor het college tot 20 juni duurde. Het was zeker niet de bedoeling van de raad geweest daardoor de sport te duperen. Beiden vonden dat de sportstichting en de wethouder van sportzaken een drin gend beroep op het college moesten doen om de atleten aan hun voorzie ningen te helpen. Dat moest mogelijk zijn èn met zeer veel spoed. „Het aanhouden van dit onderdeel van de begroting had de bedoeling", zo zei de heer Van den Brakel, „om méér geld voor de sport beschikbaar te krijgen. Nu helemaal niets geven, kan eenvoudig niet". Steun kregen de atleten ook van de vertegenwoordigers van de hockey en het voetbal, maar voorzitter (wethou der) Plomp gaf geen krimp. Hij was als stichtingsvoorzitter bereid het verzoek onder de aandacht van het college te brengen, maar verder wilde en kon hij niet gaan. De sportstichting had indertijd haar werk goed gedaan, evenals het college. Men had voor de atletiek 50.000 gulden uitgetrokken, maar de raad had door zijn besluit de besteding geblokkeerd. Hij kon nu geen toezegging doen, omdat hij niet kon overzien of er niet nog meer dergelijke hoogst urgente investeringen nodig waren. De raad had daar de eindbeslissing in en de raad had besloten te wachten op de beleidsnota. Plomp meende ook dat alles wat nu in deze vergadering gezegd werd, ook in december naar voren gebracht had kunnen worden. Toen had men dat nagelaten. Mevrouw Greefhorst herinnerde eraan dat de atletiekafdeling bereid was zelf de uitgaven te financieren, mits men er zeker van was, dat het bedrag met een half jaar door de gemeente werd terug betaald. Maar ook daarover kon voor zitter (wethouder) Plomp geen enkele toezegging doen. Op zijn vroegst zou het voorstel in mei aan de raad voorgelegd kunnen wor den, maar Plomp was erg benieuwd hoe de raadscommissies zich zouden opstellen. Daarop zou in ieder geval gewacht moeten worden. Afgelopen weekend speelden de jeugd- en seniorenleden van badmintonclub Selby om de jaarlijkse clubtitels. De jeugd, was zeer talrijk vertegen woordigd. René Hilhorst, die bij de jeugd 3 titels veroverde, had in de finale, na een zware le game, geen moeite om de 2e game naar zich toe te trekken. Bij de senioren werd de door druk kerij Practicum beschikbaar gestelde wisselbeker voor het dames-enkelspel gewonnen door Annet Raaijmakers. De beheerders van sportzaal De Bunt, de familie van den Breul konden hun wisselbeker uitreiken aan Jop Taze- laar. Deze laatste moest in de finale echter alles geven om zijn eeuwige rivaal Roland Godthelp de baas te blijven. De enorme inzet waarmee Jack Weehuizen de finale trachtte te bereiken werd hem noodlottig. Een ernstige spierblessure dwong hem zijn racket om te ruilen voor 2 krukken. De-finales leverden de volgende resul taten en" kampioenen op^ Senioren Heren enkel: Jop Tazelaar - Roland Godthelp 15-6,15-7,15-13. Dames enkel: Annet Raaijmakers - Ir ma Stam 12-10,11-2. Gemengd dubbel: Ab v. Driest - Mir jam Hilgers - Jop Tazelaar - Joos Dingemanse 9-15,11-15. Dames dubbel: Annet Raaijmakers - Marjan Nelle- stein - Mirjam Hilgers - Corrie Schuijt 15-5.15-5. Herendubbel Jop Tazelaar - Roland Godthelp - Cees Poelstra - John Schuyt 15-8,15-3. Jeugd Heren enkel: René Hilhorst - Paul v. Ginkel 17-15,15-1. Dames enkel: Annemiek Hartman - Lucienne Schuyt 11-6,11-6. Gemengd dubbel: René Hilhorst - Lize Meerdink - Paul v. Ginkel - Tjalina Beintema 15-0,15-3. Foto Herman van Dam Dames dubbel Annemiek Hartman - Heieen Sigler - Ingrid Ligthart - Hilde Hon 15-7,18-16. Herendubbel: René Hilhorst - Dirk Jan Admiraal - Paul v. Ginkel - Wim de Haas 15-13, 15-17,15-4. Jop Tazelaar op weg naar de titel. In de laatste week van de tafeltenniscompetitie hebben drie teams van Shot het kampioenschap behaald. Bij de senioren was het Shot 8 dat door een misstap van de concurrent totaal onverwacht het kampioenschap in de wacht sleepte. Bij de jeugd sloot het eerste jeugdteam het seizoen af met een schitterende 7-3 overwinning op concurrent D.H.C., waardoor dit team kampioen werd in de landelijk B-klasse. Het derde kampioenschap kwam op naam van het tiende jeugdteam. De eerste twee seniorenteams en het tweede jeugdteam sloten de competitie verliezend af. Het eerste seniorenteam speelde zater dag tegen het voor de overgangsklasse veel te sterke Shot (Wageningen). Dit team was al weken kampioen en had al zijn wedstrijden met grote cijfers ge wonnen, zodat er voor de Soesters waarschijnlijk weinig eer te behalen zou zijn. Aanvankelijk leek het zelfs op een regelrechte afgang uit te lopen toen de Soestenaren wel erg makkelijk op een 3-0 achterstand werden gezet. Het dub bel leverde echter het eerste Soester punt op en bij alle zes volgende par tijen hadden de Soestenaren reeële winstkansen. Dirk Schuiling verloor tot tweemaal toe met 18-21 in de derde game, terwijl René Daselaar tegen veelvoudig jeugdinternational René Jongmans een 19-17 voorsprong in de derde game uit handen gaf. Alleen Harry Maassen wist met knap spel nog twee partijen op zijn naam te schrijven, zodat Shot (Soest) uiteinde lijk met een ietwat geflatteerde 7-3 nederlaag genoegen moest nemen. On danks dit negatieve resultaat heeft Shot toch beslag gelegd op de derde plaats, wat voor een debutant geen slecht resultaat is. Het tweede seniorenteam speelde haar laatste wedstrijd ook al tegen de kam pioen in haar klasse, te weten Huizen 1. Evenals de thuiswedstrijd tegen Hui zen werd het opnieuw een 6-4 neder laag, hetgeen voornamelijk te wijten was aan het feit dat men weer met een invaller moest aantreden. Bert van Velzen en Gerrit Leeflang waren bei den goed voor twee overwinningen. Het tweede seniorenteam eindigde door dit resultaat op een gedeelte tweede plaats in de eerste klasse. Het achtste seniorenteam zette deze week de inhaalwedstrijd tegen Bunshot 4 in winst om. Minstens even belang rijk was echter het feit dat de grootste concurrent van Shot 8, plaatsgenoot Foxboro l niet verder kwam dan een 5-5 score tegen Huizen. Daardoor werd Shot 8 alsnog kampioen ln de vijfde klasse en promoveert men naar de vierde klasse. Een geweldig resultaat van dit team dat gevormd wordt door Jan van Asch, Wim Rademaker en Ed van der Helm. Het eerste jeugdteam zorgde afgelopen zaterdag voor een unicum in de ge schiedenis van de vereniging Shot; voor het eerst werd een jeugdteam van Shot, uitkomend in de landelijke com petitie, kampioen. In de beslissende wedstrijd had men aan een gelijkspel tegen het Delftse D.H.C., de enig overgebleven concurrent, genoeg voor het kampioenschap. Hoewel Shot wat stroef startte en zelfs met 1-2 achter kwam stoomde men daarna in een keer door naar een beslissende 5-2 voor sprong. Op deze stand mochten de Shotspelers de bloemen en de felicita ties in ontvangst nemen. Uiteindelijk won Shot deze wedstrijd met 7-3. In dit duel om het kampioenschap leverde vooral Nicky Baba een uitste kende prestatie door ongeslagen te blijven. Marcel Vrakking en Edwin Luyben deden echter nauwelijks voor hem onder. Behalve deze drie spelers verdienen ook de coaches van dit team, Joop Kok en Reindert Mulders de nodige bewondering voor de wijze waarop zij dit team begeleid hebben. Helaas zal dit team geen gebruik kunnen maken van het recht op promo tie naar de hoogste landelijke klasse, aangezien twee spelers van dit team volgend jaar bij de senioren zullen uitkomen. Het tweede jeugdteam speelde een wat teleurstellende laatste wedstrijd. Van het zwakke B.O.K. uit Bodegraven werd onnodig met 6-4 verloren. Hier door is dit team niet meer zeker van de tweede plaats in de landelijk C-klasse. Arnold Appelhof en Gerhard Busch wonnen in deze wedstrijd ieder twee partijen. Het tiende jeugdteam werd zeer ver rassend kampioen in de vierde klasse. Dit onverwachte resultaat had men zowel te danken aan het feit dat men zelf met 8-2 van Good Luck 4 won als aan het feit dat concurrent Victoria 8 niet tot winst kon komen. Dit kam pioensteam bestaat uit de volgende succesvolle speelsters en spelers: Mu- riel Tabak, Willeke van Zoeren, Leo Weusten en Rob Rutjes. Overige uitslagen senioren Bunshot 1-Shot 4: 5-5, Shot 5-Huizen 6: 5-5, Shot 7-Sukses 4: 6-4, Shot 9-Quick 17: 4-6. Overige uitslagen jeugd Metac 2-Shot 3: 3-7, Shot 5-Victoria 3: 4-6, Metac 4-Shot7: 3-7, Shot 8-Victoria 5: 8-2, Overhees 1-Shot 9: 1-9, Shot 11-Victoria 9: 4-6, Huizen 13-Shot 12: 0-10, Shot 13-Victoria 10: 3-7, Shot 15-Victoria 11: 0-10. Voor het eerst in de competitie '78-'79 heeft het eerste herenelftal van de M.H.C. Soest een wedstrijd gewonnen. Met 2-1 werd Amersfoort op eigen ter rein in de Birkt, bedwongen. Na een uitgebreide mentale warming- up werd aan de wedstrijd begonnen, waarin Amersfoort de eer van de eers te aanval kreeg. Soest nam daarna het heft in handen en maakte het spel. Met de rust was het 0-1. In de tweede helft raakte de Soesters wat in de verdrukking en zo kwam Amersfoort gelijk 1-1. In tegenstelling tot andere keren, bleef Soest echter met goed spel aanvallen. Er werden heel wat kansen gecreëerd, waarvan er één benut werd. Eindstand 1-2. Dinsdag 17 april (3e Paasdag) houdt de Sport Organisatie Soest weer haar maandelijkse klaverjas-avond. De prijzen zijn dit keer aangepast aan de lente en dan kunnen er verder punten vergaard worden voor de Troef-Boer Trofee. Om 20.00 uur worden de kaarten voor het eerst geschud in het Paviljoen van de klub aan de Bosstraat. Iedere Kla- verjas-enthousiast is weer welkom.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13