Wie wordt kampioen Soest penalty- schieten foto van uw dia? Soester kinderkleding het meest in trek! Kolibri ORGANIST GEVRAAGD VAN OOSTEN fotografie Voetbaltoernooien van SO Soest in kader van „950 jaar Soest" Ringsteken - pony rij den en paar de tram op zaterdag 2 juni op feestterrein Stratenloop door de wijk Klaarwater over 1, 3, 5 en 10 Engelse mijlen Foto/dia wedstrijd I.V.N.-Eemland Uitslag tweede ronde Uw Kolibri fotohandelaar verzorgt het graag voor u bij de Schouwburg Winkelkring Van Weedestraat vraagt meer parkeerruimte VVV Nieuws Kermis Soesterberg 17 Soester Courant van woensdag 11 april 1979 17 Uiteraard kunt u bij uw Kolibri fotohandelaar terecht voor al uw fotowerk. Bovendien adviseert hij u deskundig. En... hij kan u alles vertellen over de sterke staaltjes van Kolibri: perfekte kopieën en kleur- afdrukken van uw dia's, Kolibri Plus-Print afdrukken van mini-negatieven, haar scherpe foto's van uw foto en echte posters van uw eigen opnamen! kleurenfotos Op zaterdag 2 juni zuilen 's middags op het feestterrein aan de Ferd. Huyck- laan verschillende aktiviteiten plaats vinden. Het paard en de pony zullen hierbij centraal staan. De activiteiten duren van één tot vijf uur. Onder auspiciën van de Warmbloed- paarden Fokvereniging Eemland wor den ringsteek-wedstrijden gehouden. Niet alleen leden van deze vereniging, maar iedereen die een paard of pony bezit kan deelnemen aan deze wed strijden. Er zijn vier categorieën: ring steken met losse paarden: ringsteken met losse pony's; ringsteken met aan gespannen paarden en ringsteken met aangespannen pony's. Daarnaast zal een deskundige jury ook de combina- Zoekt u een nieuwe voortaars- mantel of kostuum, gaat u dan rustig naar uw modehuis. U vindt daar heerlijke lichte mantels in mooie tweedstoffen, camel en Alcantara. Ook in Alcantara-kostuums wordt u een exclusieve keuze aangeboden. Alcantara het wonder- produkt, ziet er uit als suède en is wasbaar, de grote keuze in kleuren en modellen zullen u verrassen. Komt u dus rustig naar uw modehuis. dij. J3cvU4£tfÜ4/[2 Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242' ties als geheel beoordelen. De deelna me is gratis. Tot en met 19 mei be staat de gelegenheid om zich in te la ten schrijven. Dit dient te gebeuren bij de heer G. van Zijtveld, Jacht huislaan 19, Soest, tel. 14265. Voor de jeugd tot en met 12 jaar be staat de gelegenheid om die middag gratis pony te rijden op zes door de manege Eldorado beschikbaar gestel de pony's. Verder rijden er twee paardetrams in de omgeving van het feestterrein. Ook hier kan de jeugd gratis gebruik van maken. De parochie van de H. Familie te Soest-Zuid zoekt voor haar Nederlands koor een enthousiaste organist voor begeleiding van de repetities en zanguitvoeringen tijdens erediensten. Instrument', elektronisch orgel. Tevens worden voor dit koor gevraagd nieuwe, vooral manne lijke, LEDEN. Voor nadere inlichtingen: J.B.Remkes - Acacialaan7 - Soest-Zuid - Tel. 15474 In een brief aan de gemeenteraad vraagt de winkelkring Van Weedestraat maat regelen te nemen om voor het parkeren in dit Soester winkelcentrum wat meer mogelijkheden te creëeren. Men wijst er op dat drie „uitstulpingen. Drogis terij Kraal - Carni Shoe Shop Snackbar de Zwaluw, verdwenen zijn en dat de daarvoor ingestelde parkeerverboden derhalve kunnen vervallen. Omdat men weet dat de rijweg onder supervisie van Rijkswaterstaat valt, vraagt men de raad bij deze overheid aan te dringen de genoemde parkeer verboden op te heffen en bovendien een blauwe parkeerzone ln te stellen, waar door lang-parkeerders geweerd kun nen worden. „Via een door onszelf gehouden onder zoek is namelijk gebleken dat elke auto die acht uur een parkeerplaats be zet houdt, de Van Weedestraat bijna 30 auto's kost die naar elders doorrij den. Ons inziens een duidelijk koop- lek", aldus de brief. Omdat de parkeerstrook breed genoeg is vraagt men ook door middel van witte strepen, de mogelijkheid van schuin parkeren aan te geven en ten slotte verzoekt men de verkeersbor den, die nu op de parkeerstroken staan, naar het trottoir te verplaatsen. In het Tropenmuseum te Amsterdam kunt U van 22 maart t/m 4 juni gaan kijken naar een tentoonstelling van Prenten uit de 19e eeuw - Reizend door Oost-Indië. In het Historisch Kostuum Centrum aan de Loeff Berchmakerstraat 50 te Utrecht is t/m 30 juni een expositie „Een lastig pak" over kleding en kledingsambachten ten tijde van de Unie van Utrecht. Openingstijden: do. t/m zo. 13.00-17.00 uur. In 't Spant te Bussum komt op do. 19 april Sieto Hoving met zijn kabaret- programma „Geloof- Hoop en Liefde" samen met Marijke Hoving, Cisca Beaudoux en de pianist Wiebe Cnossen. Aanvang 20.00 uur. Kaaren 14,50; 11,50 en 10,-, aan ons kantoor te re serveren van 10.00 tot 16.00 uur. De Nederlandse Orchideeën Vereni ging geeft een tentoonstelling in het Cantonspark te Baarn, ingang Faas Eliaslaan, van orchideeën. Van 12 april t/m 17 april. Toegang 3,50; 65 plus 2,-; kinderen t/m 14 jaar 1,-. Openingstijden: 10.00 tot 22.00 uur. Op 12 april 16.00 tot 22.00 uur. In de Stadsschouwburg te Utrecht kunt U op 16 april en 17 april naar de „Gerard Cox One Man Show „Steile Wandrace" met Simone Kleinsma, Leoni Jansen en de kombo onder lei ding van Fred Leeflang. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 7,50 t/m 17,50, alhier te reserveren vanaf 3 dagen tevoren. Op wo. 18 april komt in de Stads schouwburg te Utrecht „Céline", een komedie van Maria Pacöme, met o.a. Mary Dresselhuys en Mart Gevers. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 7,50 t/m 17,50, alhier te reserveren vanaf 3 dagen tevoren. In het Concertgebouw te Amsterdam vindt op l mei een optreden plaats van Charles Aznavour. Aanvang 20.15 uur. Kaarten 10,- tot 40,-; alhier te reserveren. Op 8 mei geeft Nathalie Cole een concert in het Concertgebouw. Aan vang 20.15 uur. Toegang 30,-; 25,- en 20,-. In de Jaap Edenhal te Amsterdam vindt op 20 april een Unicef concert plaats. Prijzen tussen de 40,- en 60,-. Mother's Finest geeft op 26 april een concert in de Edenhal te Amsterdam. Aanvang 20.00 uur. Toegang 25,-. De voorverkoop van al deze concerten is reeds begonnen en U kunt de kaarten reserveren aan ons kantoor tussen 10.00 en 16.00 uur. Vanaf 12 april t/m 15 oktober is Am- sterdam's Centrum weer feestelijk verlicht inde avonduren. Tot 23.30 uur wordt een deel van de grachtengordel en historische monumenten in een sprookjesachtig licht gezet. Dit jaar de Singel, de Herengracht, de Reguliers gracht, de Prinsengracht en de Amstel tot het Muntplein. Aansluitend op deze „vaarroute" die uiteraard ook gelopen kan worden, is een verlichte wandel route uitgezet tussen Oude Turfmarkt en Raamgracht. Een beschrijving van deze wandelroute is verkrijgbaar bij de VW op het Rokin 5. Op ma. 16 april speelt de Toneelgroep Theater de „Trilogie van het weer zien" de de Flint, theater te Amers foort, ingang Coninckstraat. Meespe len o.a. Elisabeth Andersen, Peter Aryans, Margreet Blanken e.v.a. Aan vang 20.15 uur. Prijs 15,50;pas 65/cjp 11,50. Nog één keer: Wim Kan met Corry Vonk en Ru van Veen in de Flint, theater te Amersfoort op 17 en 18 april. Kaarten hiervoor vanaf één week tevo ren aan de kassa van de Flint. Aan vang 20.15 uur. Prijs 32,50. Het Tsjechoslowaaks Nationaalballet Sl'uk, met meer dan 50 dansers en danseressen treden op do. 19 april op in de Flint theater. In meer dan 500 veelkleurige kostuums brengen zij folklore ballet met o.a. Zigeunersdan- sen en Liefdesdansen uit Tsjechoslo- wakije en de Balkanlanden. Aanvang 20.15 uur. Prijs 18,-; pas 65/cjp 14,-. Op vr. 20 april komt in hetzelfde Flint theater het popconcert Nina Hagen Band met Nina Hagen, zang. Er is tevens T.V. opname van Veronica. Aanvang 21.00 uur. Prijs 5,-. De Vereniging van Beeldende Kunste naars „Hilversum" houden van 14 t/m 29 april in 't Spant te Bussum een voorjaarstentoonstelling 1979. Ge opend ma. t/m vr. 10.00-16.00 uur; zat. 10.00-12.00 uur. De opening is za. 14 april te 11 uur door de Heer J. F. van Bijsterveld. De film Ceddo-Ousmane Sembene wordt op do. 12 april door Artishock gedraaid in de Middelwijkstraat 72. Aanvang 20.30 uur. Prijs 4,-. De Internationale Huishoudbeurs 1979 is dit jaar van 20 t/m 29 april in de RAI te Amsterdam. De nieuwe „Pas 65" krant met toeris tische tips uit eigen land ligt weer gratis voor U klaar bij ons op de balie. Er staat een puzzel in waarmee U een week vakantie voor twee kunt winnen en verder een zee van vakantiemoge lijkheden op de Waddeneilanden. Op za. 21 april zal voor de 32e keer het Bloemencorso met ruim 20 met bloe men overdekte praa'wagens door de Bollenstreek rijden. Vertrek vanuit Haarlem om 9.50 uur voor een tocht van 35 km. Bennebroek 11.45 uur; Hillegom 13.50 uur; Lisse 14.45 uur Sassenheim ca. 16.00 uur en 17.30 uur in Noordwijk, waar de corsowagens ge durende het weekend op de Kon. Wil- helmina Boulevard tentoongesteld worden en tijdens de beide avonden geïllumineerd. Op 20 april is in sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam een Country Western Festival. Aanvang 16.00 uur. Prijzen 20,- t/m 50,-. Op 30 april is in de „Ahoy" een „Ahoy" festival een mode, disco gebeuren met Nederlandse topformaties. o.a. Luv; Rainbow TrainPatricia Paay en Mas- sada met Zomer discomodeshow, ge danst door Tros Top 50 ballet en gepresenteed door Klaas Vaak. Prijzen 25,-; 20.- en 15,-. Aanvang 19.30 uur. Kaarten alhier te reserveren. WV Kadobonnen. Zo handig en bij bijna alle Soester- en Soesterbergse winkeliers te besteden. De Stichting Dorpshuis Soesterberg heeft toestemming om van 30 mei tot en met 2 juni in Soesterberg de jaar lijkse kermis te houden. SOESTERBERGSESTRAAT 57 - SOEST TELEFOON 02155 13109 In het kader van „950 jaar Soest" or ganiseert de atletiekafdeling van S.O. Soest op woensdagavond 30 mei een stratenloop in de wijk Klaarwater. Te gelijkertijd houdt Super Van Dam een Engelse week in en om de supermarkt onder Honsbergen. De stratenloop door de wijk Klaarwa ter begint om 18 uur met een scholen wedstrijd over 1600 meter. Alle lagere scholen in de gemeente Soest zijn uit genodigd om met een jongens- en met een meisjesteam aan de start te ko men. Per school starten vijf jongens en vijf meisjes. Voor het klassement geldt het punten systeem dat de eerstaankomende één punt krijgt, de tweede twee pun ten, de derde drie punten, etc. De school met het minste aantal pun ten is winnaar. De eerste vier lopers van elke school krijgen punten. Zowel voor de meisjes als voor de jongens zal voor de school een eerste, een twee de en een derde prijs beschikbaar zijn. Alle individuele deelnemers ont vangen een herinneringsmedaille aan een exclusief lint. Aan de inschrijving zijn voor de scho len geen kosten verbonden. Daarnaast zal Super Van Dam voor enige leuke prijzen in natura zorgen. De start voor de jongens is om 18 uur en de start voor de meisjes is om 18.15 uur. Recreatielopen Na afloop van de scholenwedstrijd zul len een drietal recreatielopen gehou den worden. Om 18.30 uur is een loop over 1 mijl (1600 meter); om 18.45 uur een loop over 3 mijl (3 ronden) en oml9.15 uur een loop over 5 mijl (5 ronden). Voor de drie recreatie lopen is inschrijfgeld verschuldigd. Voor de 1 mijl is dat 2,50 en voor beide andere lopen 3,50. De netto-opbrengst van deze recre- tielopen is bestemd voor de Stichting Bentinck Fonds, dat zich nu alweer een aantal jaren in Soest bezighoudt De prijswinnende foto van mevrouw R. Weenink met sport voor gehandicapten. Door de organisatoren wordt dan ook op een groot aantal deelnemers gerekend. Alle deelnemers aan de recreatielopen ontvangen een herinneringsmedaille aan een exclusief lint. Ook nu zorgt Super Van Dam voor een groot aantal extra prijzen in natura. Deze worden via een loterijsysteem vergeven. Nationale wedstrijd over 10 mijl Om 20 uur vindt het startschot plaats voor een nationale atletiekwedstrijd voor heren, dames en veteranen over 10 mijl (10 ronden). Aan deze wed strijd zal het puikje van de Neder landse Marathon-top meedoen. Super Van Dam heeft S.O. Soest Atletiek in De inzendingen van februari staan thans uitgestald in de etalage van fotohandel Van Oosten te Soest en die van maart zullen niet lang op zich laten wachten. Ook april biedt een goede gelegenheid tot het maken van inzenden van opna men. Inlichtingen worden verstrekt door Nick Hoebe, Pijperpad 22 te Soest (02155-19241). Prijsuitreiking geschiedt - zoals bekend - tijdens de opening van de tentoonstelling in juni a.s. Uitslag zwart-wit foto's 1. Mevr. R. Weenink, Acacialaan 9 te Soest (via fotokring Astra) onderwerp: Polder bij Eembrugge; Tweede prijs de heer W. H. v. Nimwe- gen, Pijperpad 28 te Soest met een heel sfeervol „Eem in de mist". de gelegenheid gesteld deze lopers naar Soest te halen. De start en finish is bij Super Van Dam. Zowel de lopers en loopsters van de scholenloop als de recreatieve lopers en wedstrijdlopers lopen hun ronde van een mijl langs de volgen de straten: Wiardi Beckmanstraat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en Wiardi Beckman straat. In het schrijven aan de scholen hebben de organisatoren gevraagd de leer lingen die niet voor de school meelo pen in de scholenwedstrijd te bewegen mee te doen aan de recreatieve loop over één mijl. Dit mede in verband met de opbrengst voor het goede doel. Eervolle vermelding kreeg Meerkoe ten langs het water van de hand van Rob Hansen, Goeman Borgesiuslaan 5 te Baarn. Kleur: Eerste prijs mevr. N. v.d. Ploeg-de Kruif, Heideweg 54 te Soest met Jonge vliegenzwam. Twee prijs: H. A. M. Visser, Lange Heul 494 te Bussum met „Beijzelde vuurdoornbessen Geen eervolle vermelding dit keer. Dia's: Eerste prijs; G. Weenink, Aca cialaan 9 te Soest met Vliegenzwam- men (vorige keer goede tweede). Tweede prijs: mej. M. E. Boomkes, Rembrandtlaan 19 Baarn met Grote kom in de sneeuw (vorige keer eerste). Eervolle vermelding in deze categorie S. Volmer, Pieter de Hooghlaan 15 te Baarn met Jonge Scholekster. De foto/diawedstrijd van het Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie afdeling Eemland mag zich verheugen in een enthousiaste belangstelling. Helaas loopt de kwaliteit van de inzendingen wat terug. De maart-inzendingen betreffende de zwart-witfoto's is deze keer van een goede kwaliteit gebleken. Bij die van de dia's was het matig gesteld en bij de kleurenfoto's vrij slecht. In het kader van „Soest 950 jaar" vindt op zaterdag 19 mei in de sporthal Beu kendal een groot zaalvoetbaltoernooi plaats waaraan wordt deelgenomen door 18 zaalvoetbalteams. Deze teams komen uit Soest, Doorn, Huizen en Laren, terwijl ook twee buiten landse teams acte de presence zullen geven. De wedstrijden beginnen om 9 uur en zullen tot 's avonds 8 uur duren. De voetballers zijn allen spelers die derde of vierde klas K.N.V.B. spelen. Die dag worden zo'n veertig wedstrij den van twintig minuten in de sport hal gespeeld. De deelnemende Soester teams zijn o.m. Smitshof, Pol Boys, Gebo en De Kluis. In de pauze 's middags rond één uur wordt door de jeugd van 12 tot en met 14 jaar gestreden om het kampioen schap penalty-schieten van Soest. De vijf Soester voetbalverenigingen krijgen een uitnodiging om voor die dag een jeugdteam van 10 voetballers af te vaardigen die gaan strijden om het kampioenschap van Soest. Voor de ze gelegenheid zal de bekende Soester doelverdediger Epi Kamphorst het voor die gelegenheid in de sporthal Beukendal aangebrachte doel verde digen. De toegang tot het zaal voetbal toernooi en het penalty-schieten is gratis. De traditionele voetbaltoernooien van S.O. Soest worden dit jaar in het kader van „950 jaar Soest" gespeeld, waar door aan deze wedstrijden een extra accent wordt gegeven. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van S.O. Soest. Op maandag 30 april (Koninginnedag) vindt aan de Bosstraat het onderlinge jeugdtoernooi voor c-junioren, pupil len en pups plaats. Zaterdag 19 mei volgt het toernooi „De Rammelaar" voor de pupillen van 8 tot 10 jaar. Deelgenomen wordt door Zeeburgia (Amsterdam), Excelsior), B.V.V. (Den Bosch), Quick (Amersfoort) en S.O. Soest. Op Hemelvaartsdag (donderdag 24 mei) wordt het „Meester Jansen"- toernooi voor B, C junioren, pupillen en pups (8 tot 16 jaar) gehouden. Deel nemende verenigingen zijn: D.C.G. (Amsterdam), R.K.H.V.V. (Huissen), S.V.V. (Schiedam), Olympia (Gouda) en S.O. Soest. Het ,,Branie"-toernooi voor Cl en 2 junioren (12 tot 14 jaar) en het „Lui lak "-toernooi voor BI en 2 junioren (14 tot 16 jaar) wordt zaterdag 26 mei ge speeld. Hier zijn de deelnemers Volen- dam, B.V.V. (Den Bosch), Enschedese Boys en S.O. Soest. Zaterdag 2 juni draait het toernooi „De Ploeg" voor Al junioren (16 tot 18 jaar). Hieraan wordt deelgenomen door B.V.V. (Den Bosch), Stormvogels (IJ- muiden), Baarn, S.E.C., C.V.V. (Rot terdam), V.V.V. (Venlo), Z.A.C. (Zwol le) en S.O. Soest. Tenslotte spelen de veteranen op maandag 4 juni (Tweede Pinksterdag) het toernooi „Stokoud". Deelnemers zijn: Baarn, B.V.V. (Den Bosch), Vic toria (Hilversum), S.E.C., Hees, V V.Z., F.C. Voorburg en S.O. Soest. Deze foto's afgedrukt op Kodak papier Doe meer met die kostbare herinneringen: laat van uw mooiste dia's eens een foto maken. Dat is heus niet zo duur als u misschien denkt. Wist u trouwens dat u van uw dia's ook makkelijk duplikaat-dia's kunt laten maken, zonder grote kosten? Handig en leuk om weg te geven! Dank aan het „Zoester Prenten-Cabinet" (te weten foto Astra) voor het spontaan aanbieden van fotografische hulp en andere wijsneuzigheden! De Commissie Historische Optocht had nooit kunnen denken dat het artikel dat vorige week in de krant heeft gestaan over het verschijnen in Historische Kleding tijdens de Optocht op 26 mei a.s. (en andere dagen) zoveel reacties op zou wekken. Wat alleen wel jammer gevonden wordt is dat üe belangstelling zich tot nu toe hoofdzakelijk tot de kinderen be perkt. Natuurlijk is dat een stap in de goe de richting, maar Soest bestaat toch niet alleen uit kinderen! Maar om nu in eerste instantie aan de grote vraag naar Historische Soester Kinderkleding te voldoen wil de com missie u met de volgende tips terzijde staan. Natuurlijk blijft het telefoon nummer van het secretariaat beschik baar voor vragen en problemen (02155- 17113). Zoals u op de foto kunt zien is de kle ding vrij eenvoudig na te maken. Voor de meisjes: 'n lange (meestal katoenen) rok. Deze mag effen zijn maar was ook wel geruit. Over het al gemeen werden wel donkere stoffen gebruikt zoals zwart en donkerblauw. Op de rok een blouse of trui (ook weer donker) met daarover heen een effen wit schort of ook weer een ruitje of streepje. Zwarte maillot of kniekousen eronder en natuurlijk de klompen niet te ver geten. Op het hoofd werd een zgn. „matelot" gedragen, dit is een ronde strooien hoed met platte rand. Ook werden er wel strikken in het haar gedaan. Aangezien de kinderen een verkleinde uitgave waren van de „Grote" mensen zijn al deze gegevens ook geschikt voor de volwassenen onder u, hoewel u natuurlijk veel liever gekleed zou gaan als de „Soesterse Boerin" zo als u ze bij de Soester Boerendans- groepen ziet, maar helaas is dat kos tuum niet te verwezenlijken zodat we ons toch tot de eenvoudige dracht moeten bepalen en met des te meer plezier naar onze eigen Boeren Dans groep moeten kijken, omdat er ten minste nog iets van onze kleding be waard is gebleven. De mannen en de jongens droegen een broek met een kiel en op het hoofd een platte pet. Ook werd er wel een pak gedragen, te weten een broek met een hemd, daarover een vest en dan een jasje erover. En natuurlijk weer onmis baar... de klompen. De Commissie Historische Optocht re kent er toch wel een beetje op dat, als u eenmaal zover bent dat de kinde ren aangekleed zijn, u zelf zo enthou siast geworden bent, dat u verder gaat en ook „historisch" langs de kant van de weg verschijnt!

Soester Courant | 1979 | | pagina 17