lAkl Jbi Heren en junioren A van Bed Stars in nieuw tenue Slecht einde voor de SVV-teams in de NeVoBo kompetitie i i drijf flHpWrn A Succes voor Taekwon-doka's van Budo-Ryu-Soest Heren 2 en meisjes kadetten a Red Stars kampioen van Utrecht T® rf\, W\r Volleybal: m 1 Basketbal Opnieuw gelijkspel Eemvogels-Woudenberg Eerste prijs voor junioren van Olympia Ook dit jaar weer groot paastoernooi basketbal M. LOS Basketbal: Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Korfbal: Wandelen: VOOR AL UW SPORTEN Schaaktoernooi politie Uw succes is onze reclame!!! RIJOPLEIDING voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool 21 Soester Courant van woensdag 11 april 1979 21 De SVV-teams hebben op de laatste kompetitiedag voor de 1ste klasse en hoger weinig goede resultaten weten te behalen. In de nationale kompetitie moesten beide SVV/Stam damesteam een 0-3 verlies inkasseren. Het eerste damesteam verloor verdiend van Nijmegen '73 dat hierdoor de promotiewedstrijden wist te behalen voor een plaats in de Ere-divisie. In geen enkele set wisten de SVV dames van dit eerste team te imponeren. Ook al speelden ze in de oude bezet ting zonder invallers, het spel was er niet naar. In de eerste set werd het een 10-15 verlies voor de Soester dames, die vooral in het achter- en middenveld gaten lieten liggen waarvan de tegenstandster gebruik wist te maken. De tweede en derde set kwamen de dames niet meer op hun oude nivo en moes ten setverliezen inkasseren van 8-15 en 5-15. L J L_ J SI P( )R i i J k IT1 p j Donderdag 12 april 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 14 april 1979. 09.00 20.00 uur Basketbaltoernooi. Maandag 16 april 1979. 10.00 - 21.00 uur Basketbaltoernooi. Zondag 15 april 1979. 12.00 - 15.00 uur basketbalwedstrijd meisjes-cadetten (Neder land Zweden). Eemvogels 2 speelde in Maartensdijk tegen T.Z. 4 en won daar met 13-5. De doelpunten kwamen van Willem Cornelisse, Marian Haarmans, Leendert v.d. Berg, Marina Verlinden en Goof v.d. Peijl. Ook de pupillen 2 wonnen en wel met 1-0 van KVO 3. Remco de Haan scoorde het enige doelpunt. De aspiranten B waren minder succesvol en moesten met 1-2 de winst aan KVO B laten. Het doelpunt voor de Eemvogels werd gemaakt door Robin Ruisendaal. De junioren van de wandelsportvereniging Olympia waren zaterdag de enigen die een groep konden vormen en zij bleken tevens in staat de Moester eer hoog te houden. Ze deden dat voortreffelijk want tijdens de Amazonetocht in Utrecht verdiende de middengroep volgens de jury de eerste prijs. De twee teams van Red Stars in de nieuwe tenue's met rechts sponsor Wildeman Foto Herman van Dam Foto Herman van Dam Afgelopen zaterdag viel het doek voor wat de competitie betreft voor de lande lijke teams. Nog enkele inhaalwedstrijden resteren, maar veel heeft dat niet meer te betekenen. Ondanks dit slot van het seizoen was het zaterdagavond in Beukendal een feeste lijk gebeuren voor de heren en jongens junioren van Red Stars, want zij werden net „voor het sluiten van de markt" voorzien van een bijzonder fraai trainings- costuum. Het eerste herenteam kreeg van zijn sponsor, hovenierbedrijf A. E. de Boer een geheel wedstrijdtenue, met trainingspakken en een sporttas met opdruk, terwijl de jongens junioren van hun sponsor, de heer Wildeman een kleurrijk trainingspak kregen aangeboden. Het tweede damesteam van Stam/SVV kwam in het veld, zonder gebruik te maken van de reglementaire reserves. Hiervan wist KGV/V&S duidelijk te profiteren. Bovendien moesten deze dames winnen wilden ze nog verzekerd zijn van een plaats in de derde divi sie. KGU/V&S heeft evenals SVV/Stam zijn plaats weten te behouden, door een 0-3 winst. Alleen in de eerste set ging de strijd nog gelijk op. Beide teams speelden een goed volleybalspel, waar bij tegen het einde van de set KGU/ V&S net wat meer geluk en doorzet tingsvermogen aan zijn kant had, een 13-15 setwinst voor KGU was het re sultaat. In de tweede en derde set zakten de SW-sters duidelijk terug. De sets werden verloren met 8-15 en 3-15. Door harde serves en aanvallen van SVV 3 werd Olly B in de eerste twee sets weggespeeld. Dat er in de derde set ongeconcen treerder gespeeld werd gespeeld kon niet uitblijven. Hiervan profiteerde Ol ly B en kwam meer tot spel en won op het nippertje met 15-13. In de vier de set was SVV weer in de oude vorm en won met 6-15. Het vierde damesteam wist ondanks het geljkspel op Olympia 3 niet hun plaats te behouden in de eerste klas se. In de eerste set was Olympia 3 SW wat te snel af en won deze set met 8-15. De tweede en derde set beheerste het SVV team meer en kon door goed en gevarieerd spel allebei met 15-8 worden gewonnen. In de vier de set ging de strijd gelijk op en vochten beide teams zich naar een mo gelijke overwinning. Het werd uitein delijk een Olympia overwinning met 15-13. Het vijfde damesteam speelde op za terdagmiddag tegen het versterkte Leos team. SW 5 verloor met 3-1 en degradeerde evenals dames SVV 4 naar de tweede klasse. Heren Ook bij de heren moesten plaatsen wor den opgeofferd in de verschillende klassen. De eerste drie teams die allen uitko men in de eerste klasse hebben niet allemaal hun plaats weten te behou den, alleen het eerste herenteam is vol gend jaar nog verzekerd van een plaats in de eerste klasse. De jongens kadetten a speelden tegen Leerdam en waren toch wel licht favoriet tegen dit „langere" team. Het Red Stars team startte bijzonder goed en bouwde al zeer snel een 18-6 voor sprong op, waarna echter de ploeg volledig stil kwam te staan en Leer dam kon de achterstand wegwerken en bij rust was de balans weer in even wicht 42-41. De jongens kadetten ble ven verkrampt spelen en konden ook in de tweede helft niet meer dat niveau bereiken waarmee men in de afgelopen maanden zo fraai kampioen werd. Het werd zodoende een verdiende 79-85 overwinning voor Leerdam, zodat dat team kampioen werd van het distrikt Utrecht en mag meedoen aan de natio nale kampioenschappen. Meisjes Tegelijkertijd speelden op het andere veld de meisjes kadetten a tegen het Utrechtse Cangeroes. De Soester meis jes wisten de Red Stars kleuren hoog te houden. Van meet af aan waren de Red Stars meisjes sterker en bouwden een In de eerste klasse kwam SVV 3 met de grootste verrassing naar huis, zij speelden gelijk tegen Set Up. De eerste set werd met 5-15 door SVV 3 opge ëist. De beide volgende sets werden verloren met 15-4 en 15-4. Nadat aanvankelijk de tegenstander uitliep tot 9-2, resp. 13-7 werd de laatste set alsnog door SVV opgeëist. Met dit gelijkspel op de koploper en kampioen konden de SVV-ers toch niet verhinderen dat degradatie een feit werd: Ze mogen volgend jaar weer in de tweede klasse uitkomen. Het eerste en tweede herenteam be streden afgelopen donderdag elkaar. Er werd een puntendeling gemaakt, want beide teams wonnen 2 sets. In de tweede klasse moesten alle SVV- teams in het veid komen. Alleen het SW 5 team kon tot winst komén tegen BG&SV 4. Alleen de eerste set moesten de SVV-ers aan de tegenstan der laten met 9-15. De tweede en der de set werden door SVV 5 gewonnen met 16-14 en 15-11. Het vierde herenteam kreeg met 0-3 klop van Olympia 4. Setstanden 4-15; 5-15 en 13-15. SW verloor met 0-3 van Olympia 3. De setstanden waren 14-16, 8-15 en 12-15. Dames In een rommelige wedstrijd, waarin het vooral paniekvolleybal was, won SW 8 met 0-3 van Olympia 7. Setstanden waren 10-15,0-15 en 5-15. Jeugd Het meisjes juniorenteam van SVV moest zijn meerdere erkennen in Olympia c. Het was vooral het gebrek aan interesse die SVV de beide sets deed verliezen, setstanden waren 9-15 en 5-15. De ontmoeting tussen meisjes SVV c en SVV d werd een duidelijke over winning voor meisjes SVV c, die zich hierdoor nog sterker wisten te plaat sen in hun aspirantenklasse, het kam pioenschap kan deze meisjes niet meer voorbijgaan. Setstanden waren 15-12 en 15-2. Programma voor de komende week: •Woensdagavond Sporthal de Trits Baarn: 20.30 uur heren BG&SV 2 - SVV 4, 19.30 uur meisjes Limvio a - SVV a donderdagavond sporthal Beukendal. 20.00 uur dames Olympia 4 - SVV 6 19.00 uur dames SW 7 - SW 8 21.15 uur heren SVV 5 - BG&SV 2 21.15 uur heren SW 6 - Limvio 1 18.15 uur jongens Olympia c - S W. voorsprong op, die na tien minuten spelen al zes punten was. Bij de rust had Red Stars al een 24-16 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft werd goed doorge speeld, hoewel Cangeroes nog wel even terug wist te komen in de tiende minuut tot drie punten, doch hierna sloeg het Red Stars meisjes team definitief toe en won deze belangrijke ontmoeting met 43-30 waardoor zij kampioen werden van het distrikt Utrecht en daardoor deelname aan de nationale kampioenschappen wisten te verwerven. Heren Tot slot speelde deze middag ook het tweede herenteam tegen de kampioen van Oost: Taveno 2. Dit duel is echter te eenzijdig geworden om te spre ken van een echte kampioenwed strijd. Daarvoor waren de Soester heren te sterk, die direkt bij de start al bijzonder hard van stapel liepen en na tien minuten spelen een 20-10 voor sprong hadden opgebouwd. Bij de rust was de stand 39-22. Taveno wilde nog wel wat terug doen in de tweede helft doch het Soester team liet ze geen meter ruimte, zodat deze kampioenswedstrijd een ruime 79-46 overwinning werd voor het tweede herenteam van Red Stars, dat zich daardoor ook kampioen mag noemen van het distrikt Utrecht en verder kan gaan meespelen om een plaats in de landelijke afdeling, welke wedstrijden worden gespeeld op 21 en 28 april aanstaande. SPOR THUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Woensdag 18 april a.s. wordt in de zaal van de brandweerkazerne voor de veertiende achtereenvogende maal het nationale politie schaaktoernooi gehou den. De organisatie is in handen van de Soester Politie Sport Vereniging. De laatste competitiewedstrijden wer den echter niet allemaal met succes afgesloten. Alleen was er winst voor de jongens junioren en dat het herenteam tegen kampioen Nijssen Trotters zou verliezen stond ook al vast, hoewel het beslist geen slechte wedstrijd is ge weest. Nijssen is dit jaar met recht kampioen geworden. Het team is com pleter dan welk team ook in deze twee de divisie en met name ligt de enorme kracht bij de bank van dit team, want het is voor de coach van de Leidenaren bijzonder eenvoudig om iedereen in te zetten omdat er geen zwakke spelers bij zitten. Het Soester team wist zich al bij voorbaat kansloos, maar probeerde toch met constructief basketbal zo goed mogelijk partij te geven. Een ruststand van 30-49 was dan ook accep tabel. Een bijzonder goede eerste zeven mi nuten in de tweede helft zorgde ervoor dat Red Stars zelfs nog maar tot veertien punten achter kwam, maar in de volgende vijf minuten was Nijssen ineens weer oppermachtig en zakte het Soester team ver terug. Uiteinde lijk hervonden de Soestenaren hun ritme in de laatste minuten en voor kwamen daardoor dat Nijssen met een honderd punten zege naar huis kon gaan. Nu werd het 55-95. Jeugd Het meisjesteam heeft haar seizoen Er heeft zich weer een groot aantal deelnemende teams gemeld, waarbij we bij de meisjes junioren zien in poule A: Jolly Jumpers uit Tubbergen, Raak Meubelen uit Den Bosch, Noordkop uit Den Helder en Irene uit de Bilt. In poule B: Zeemacht uit Den Helder, OSG uit Utrecht, Akrides uit Velzen en Red Stars. Bij de jongens junioren die 's middags om half drie beginnen spelen in poule A naast Red Stars, AMVJ uit Amster- dam, Raak-Meubelen en het Engelse Crystal Palace. In de andere poule zitten het Amersfoortse Crackerjacks, EBBC uit Den Bosch, Akrides uit Velzen en Jolly Jumpers uit Tubber gen. Op tweede paasdag wordt het toernooi voortgezet- voor dames en heren 1. 's Ochtends spelen de dames vanaf 10.00 uur, waarbij deelname is van Ju- ventus uit Schiedam, Cangeroes uit Utrecht, Zeemacht uit Den Helder, Hoofddorp, Jolly Jumpers, Akrides, Midland uit Utrecht en de Red Stars dames. niet best afgesloten. Het speelde bij zonder ongeïnspireerd tegen Green Eagles, waardoor de wedstrijd het aankijken ook niet meer waard was. Met een ruststand van 31-15 voor Green Eagles was de strijd al beslist en het verlies zou nog groter worden in de tweede helft doordat Green Eagles wel door wilde gaan. Een verlies van 36-72 was het gevolg voor de Red Stars meisjes. De jongens junioren moesten ook tegen Green Eagles en wilden dan toch graag hun laatste wedstrijd winnend afslui ten tegen een niet al te sterk Eagles. Met een 41-33 ruststand was het nog even uitkijken geblazen voor coach Wim Bolwerk, maar de Red Stars junioren hadden er echt zin in en zorgden er voor dat het een grote over winning werd dan voorzien. De Soester jongens wonnen met 89-66. Engelsen op bezoek Tijdens het komehde weekeinde heeft Red Stars weer een buitenlandse groep op bezoek. Dit keer eens geen Duitsers maar een sterk jongens juniorenteam Crystal Palace uit Engeland. Vrijdag avond spelen om half acht deze jongens junioren een vriendschappelijke wed strijd in Beukendal tegen het Amers foortse Crackerjacks, waarna om ne gen uur de heren 1 van Red Stars spelen tegen het eerste team van Crackerjacks. Om half vier in de middag spelen dan de herenteams, waarbij veel deelname uit eerste divisieteams aanwezig is, met onder andere AMVJ uit Amster dam, Juventus uit Schiedam, Cange roes uit Utrecht en Akrides uit Velzen. Daarnaast de tweede divisieteams van Dunckers uit Hilversum en Red Stars en het sterke Crystal Palace jongens junioren team. Feestavond Ter gelegenheid van het paastoernooi organiseert Red Stars zaterdagavond weer een feestavond voor haar leden en spelers van beide toernooidagen. Deze avond wordt gehouden in het gebouw aan de Parellelweg en vangt om acht uur. Tot slot spelen eerste paasdag in speel zaal De Bunt de meisjes kadetten a van Red Stars een vriendschappelijke wed strijd tegen een meisjes kadetten team van het Zweedse Boras, dat dan ook bij Red Stars op bezoek komt. Om half twee spelen de Crystal Palace jongens junioren vriendschappelijk tegen het Delftse D.A.S. Het lukte Eemvogels 1 weer niet, evenals in de le helft van de kompeti tie, om uit de wedstrijd tegen Wouden berg 2 de twee volle winstpunten te halen. Het eerste schot van Wim van Rheenen was meteen raak en de Eem vogels namen met 1-0 de leiding. Ze konden deze positie dertig minuten handhaven. Daarna werd het 1-1 voor Woudenberg 2 en na korte tijd, uit een strafworp, zelfs 1-2. Dit was tevens de ruststand. Koos Sommer wist na de rust de stand door een handige omdraaibal al snel gelijk te trekken. Woudenberg wilde echter de leiding in de wedstrijd be houden en scoorde 2-3. Onder leiding van mevr. S. Brood volgden de junioren de 10 kilometer route met nog vier groepen. Ze wandel den met een souplesse, die hen een waardering van maar liefst 602 punten opleverde, genoeg voor de eerste prijs, 't Slot uit Zeist werd wel tweede maar de achterstand was groot; 29 punten. De wandelvereniging Milsbeek legde met 547 punten beslag op de derde prijs. Zowel de aspiranten op de vijf als de senioren op de vijftien kilometer konden door teveel afschrijvingen geen groep vormen. Grote steden blijken niet veel aantrek kingskracht te hebben op de wande- Het bleef tot het einde van de wedstrijd zo, dat de Eemvogels gelijk maakten en dat Woudenberg dan weer uitliep. Door Jan van de Kuil, Jan de Haard en Woudenberg werd het 4-5. In de aller laatste minuut wist Dolf Voorn de bal nog door de mand te krijgen en bracht daarmee de stand op 5-5. Beide ploegen misten in deze spannen de wedstrijd ook nog een strafworp. Programma voor zaterdag 14 april 14.15 uur Antilopen 2 - Eemvogels 1 in Leusden 14.00 uur Midlandia 2 - Eemvogels 2 inBunnik laars want er kwamen er ondanks het goede wandelweer slechts 187 naar de Domstad. Hoewel de organiserende vereniging Amazone alleen maar een stratenparkoers kon uitzetten in Utrecht-Noord, Oud-Zuilen en West broek, was het voor de langere afstan den enigszins aantrekkelijk gemaakt door de lopers tevens langs het rekrea- tieterrein De Maarsseveense Plassen te laten wandelen. Zaterdag 21 april wordt door de Olym- pianen deelgenomen aan de Lathmer- wandeltocht in Wilp. Vertrek vanaf het klubgebouw aan de Beetzlaan om 11.30 uur precies. Aanstaande paasdagen staat sporthal Beukendal weer in het teken van de basketbalsport. Op paaszaterdag en tweede paasdag zal de vereniging Red Stars weer haar toernooi organiseren voor de standaardteams van de vereniging. Op paaszaterdag komen de meisjes en jongens junioren in het veld en op tweede paasdag het eerste dames- en eerste herenteam. VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Afgelopen zaterdag vonden in de sporthal Den Hommel te Utrecht de Taekwon do kampioenschappen van Midden-Nederland plaats. Onder de ongeveer 50 deelnemers bevonden zich ook 3 Taekwon-doka's van Budo-Ryu-Soest onder leiding van trainer-coach C. Richardson. Gesteund door een niet onaanzienlijk aantal supporters begonnen H. van de Neut, J. van Heerikhuize en W. Russak vol goede moed aan de wedstrijden. Ze moesten het opnemen tegen vele bekende scholen waaronder Boersma en Schilperoord. Desondanks wisten de Soester jongens zich uitstekend te weren. Henk van de Neut en Jan van Heerikhuize sleepten bij de Senioren in de ge wichtsklasse 69-74 kg. respectievelijk een le en een 2e plaats in de wacht. Walter Russak behaalde de 2e plaats bij de Senioren in de gewichtsklassc 75-79 kg. De Soester jongens kunnen terug zien op een zeer geslaagd kampioenschap en hopen dat hiermee het taekwon-do in Soest meer bekendheid zal krijgen. Spelmoment uit de dames volleybalwedstrijd SVV tegen Nijmegen Afgelopen zaterdagmiddag hebben drie teams van Red Stars de kans gekregen zich kampioen van het distrikt Utrecht te noemen. Zowel de heren 2 als de meisjes en jongens kadetten a waren kampioen geworden van het distrikt Utrecht afdeling Oost en moesten zodoende spelen om het kampioenschap van Utrecht tegen west. Al deze wedstrijden werden zaterdagmiddag gespeeld in de fraaie sporthal Helsdingen te Vianen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 21