Filmen met geluid nu met automatische afstandsinstelling Simpelste inspraak voor bestuurscentrum en Overhees 3 x daags 1 mop .4,,. Weer tumult bij ledenvergadering St. Joseph Filmagenda Amersfoort Nieuw bij Foto Van Essen: SOESTDIJK Hanö Netoer Agenda gemeenteraads vergadering 19 april a.s. Raadsvergadering in het vervolg in kerk Nieuwerhoek Hondje weg Hondje terug Autoruit BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Welkomstdienst in Ichthuskerk Openingstijden bureau Huisvesting Tijdelijk gebruik lokalen Mavoschool Amnesty op kunstmarkt 25 Soester Courant van woensdag 11 april 1979 25 Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. VERMIST: 3-4. Reu pointer, wit, bruine vlekken; Van Dam, Torenstraat 5, tel. 13473, b.g.g. 11029. 10-3. Reu bastaard fox, wit/bruin/ zwart, 8 jr.Kaat, Grote Melmweg 1, tel. 14944. 3-4. Reu, bastaard, bruin/wit, ruwha rig; Blok, Buntweg20, tel. 15580. 1-4. Teef, bastaard fox, veel wit, ruig harig, één blind oog; Van Oest, Oude Grachtje 17, tel. 12142. 7-4. Kater, siamees, gecastreerd; Pas, Van Looylaan 20, tel. 13507. 5-4. Kater, zwart, witte bef, ge castreerd, 2^4 jr.; Visser, Vermeer laan 24, tel. 19042. 31-3. Kater, zwart/wit, gecastreerd, 8 jr.; De Ruig, Den Blieklaan 62, tel. 18043. 2-4. Kater, cypers, witte bef en poten, 7 mnd.; Keyer, Willaertstraat 10, tel. 14877. 3-4. Poes, lapje, witte buik, steriel; Van Bilburg, Speenkruidstraat 77, tel. 10448. 1-4. Poes, wit, zwarte vlekken; Pas, Winkelmanstraat 95, S'berg, tel. 03463- 1352. 8-4. Parkiet, lichtblauw met wit; Duchenne, Van Lyndenlaan 6, Soest- duinen, tel. 15448. 7-4. Witte kater met zwarte vlekken, gecastreerd, 2 jaar (naam Mops): Zeypveld, Sumatrastr. 25, Baam, tel. 02154-11508 (na 17 uur). GEVONDEN: 7-4. Kater, zwart/wit, dood (Birkstraat 8). 6-4. Poes, wit, rode vlekken (De Akke ren); Dierentehuis, tel. 13583. 6-4. Poes, zwart (Parklaan); Dierente huis, tel. 13583. 6-4. Poes, cypers, verwaarloosd, (Ko ningsweg) Dierentehuis, tel. 13583. 5-4. Poes, lapje (Nassaulaan), dood. 3-3. Poes, cypers, w. hals, steriel, 1% jr.inl. Dierenarts Van Schieveen, tel. 03463-2467. GRAND 1: Tel. 033-14632. Een absolute grootese bescheurfilm KENTUCKY FRIED MOVIE 16 jr. tè gekke Ameri kaanse humor van John Landis Dagelijks: 18.30 - 21.15 uur le en 2e paasdag: 16.30 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 1: Elf avonturen van de spina- zieheld POPEYE'S SUPER FESTI VAL a.1. Dagelijks: 13.30 - 15.00 uur Toegangsprijs: vijf gulden. GRAND 2: Een verrassend goede film van Fons Rademakers MIJN VRIEND of het verborgen leven van Jules De- praeter met André van den Heuvel, peter Faber, Pleuni Touw. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur le en 2e paasdag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 3: 9Oscar nominaties! Robert de Niro in dé film van 1979 THE DEER HUNTER een film over alledaagse mensen... Dagelijks: 13.30 - 20.00 uur (lengte van de film 3% uur) GRAND 5: Terence Hill en Henry Fonda MY NAME IS NOBODY 12 jr. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur le en 2e paasdag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 4: Uw vakantie voorproef je. Zee, Zon en Sex LES BRONZÈS (de bruinbakkers) a.1. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur le en 2e paasdag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. De nieuwste „Gendarme" escapades van Louis de Funes DE GENDARME ZIET ZE VLIEGEN a.1. Een echte ouderwetse familiefilm Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur le en 2e paasdag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: Een hoogst gevaarlijke maar kostelijke komedie FOUL PLAY (het blondje dat teveel wist) a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur le en 2e paasdag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur EURO: Tel. 033-33655. Een giller van een komedie in een klasse apart Natio nal Lampoon's ANIMAL HOUSE ('n dolle beestenbende) 12 jr. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.15 uur Zaterdag: 16.15 -18.45 - 21.15 uur le en 2e paasdag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur Woensdag: 18.45 - 21.15 uur EURO: KINDERMATINEE Avontu ren van het dikke studentje BELLY TURF a.1. Nederlands gesproken. Zaterdag en woensdagmiddag: 13.45 uur. DUO 1: Tel. 16572. Zij willen lessen in... KOM SPEEL MET ONS 18 jr. Dagelijks: 14.15 -19.15 - 21.30 uur le en 2e paasdag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Zij zijn de gladiatoren anno 3000 DEATH SPORT 16 jr., met David Carradine en Claudia Jennings. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur le en 2e paasdag: 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1U krijgt al wat nodig is in dit Scandinavische hoogtepunt DE LEEUW BRULT OM SEX 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond: 24.00 uur DUO 2: Hij schopt Harlem overhoop DE RATTEN VAN DUISTER HAR LEM (Shaft) 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond: 23.45 uur Automatische afstandsinstelling, is de laatste tijd bij meerdere merken foto camera's reeds ingebouwd. De direct-klaar camera's van Polaroid zijn daar een voorbeeld van. Na de automatische belichtingsregeling, is de automatische afstandsinstelling, ook wel autofocus genoemd, een nieuwe revolutie in de foto grafie en film. Deze autofocus neemt de laatste moei lijkheid van het fotograferen en filmen weg. Een moeilijkheid immers waar velen nog tegen aan keken en die ook voor de nodige „missers" zorgde. Vooral voor diegenen, die probleem loos kwalitatief goede beelden willen maken, is nauwkeurige afstandinstel ling onontbeerlijk. Autofocus nu maakt het voor iedereen mogelijk om goede scherpe foto's en films te maken, zonder allerlei instel lingen vooraf. De filmer weet dat goe de afstandinstelling van groot belang is, vooral als er „gezoomd" wordt. Het beeld blijkt dan dikwijls tijdens het inzomen, onscherp te worden. De Bolex 564 XL AF Sound is de eerste geluidscamera die alles automatisch regelt. De autofocus stelt bij deze ca mera in één seconde, exact scherp in en blijft dit ook tijdens het filmen doen. Ideaal derhalve in alle gevallen waarbij het er op aankomt, de camera snel „schietklaar" te hebben, of waar bij vlug van veraf gelegen object ge wisseld moet worden naar een dichtbij gelegen onderwerp. Verdere voordelen van deze autofocus zijn dat de lens het hoofdobject volgt, zodat dit altijd in de scherpte-zone blijft óók wanneer dat onderwerp zich naar of vanaf de camera beweegt. Omdat er niet aldoor „ingesteld" be hoeft te worden, kan men vrijer wer ken. De volle aandacht kan nu steeds bij het object zelf gehouden worden. Ook kinderen kunnen met deze camera feilloze opnamen maken. En voor fil mers die wat méér met een camera willen doen is het van belang te weten ook mogelijkheden in zich heeft als au tomatisch overvloeien van beeld in ge luid (fade-in en fade-out) voor zowel beeld en geluid samen als ieder apart. De camera is uitgerust met 6 x motor- zoom met twee snelheden; beeldsnel heden van 18,24 en 36 (slowmotion) per seconde; enkelbeeld met tijdscha- keling en flitscontact; aansluiting voor twee microfoons afstandsbediening en monitor én de XL-lens. Dit laatste betekent dat in een niet te donkere kamer, zónder filmlamp, kan worden gewerkt. Het is ook van belang bij opnamen met slecht weer of ongunstige lichtomstandigheden. Kortom een camera voor wie eenvou dig en snel leuke opnames wil maken. Vooral bij fotograferen en filmen van kinderen is het van belang en daarbij leuk voor de oprechte amateur die van een foefje en een trucje houdt. Bij Van Essen foto-film zal men er u graag meer over vertellen. Voor de bouwlokaties van gemeentehuis, politiebureau en eventueel postkantoor en voor de tweede bouwfase van de wijk Overhees 2, mag van de overgrote meerderheid van de raadscommissie voorlichting en inspraak, de meest simpele inspraakprocedure gebruikt worden. In de in Soest verschijnende kranten komt een duidelijke samenvatting van mogelijkheden en bedoelingen en voor de belangstellende burger komt er een vragenformulier waarop hij zijn mening en eventueel voorkeur kenbaar kan maken. Een en ander zal op korte termijn afgewerkt worden. In de vergadering van de commissie inspraak en voorlichting was wat de bouwlokatie van het bestuurlijk cen trum betrof, de heer Gerth (D'66) niet gelukkig met het voorstel en dat was de heer Visser (P.S.) niet met de voor gestelde inspraak voor Overhees 2/2. De andere leden, Storimans (CDA), Beijen (VVD) enGoote (PvdA) konden zich goed verenigen met het voorstel van burgemeester en wethouders. Gerth (D'66) wilde, met inschakeling van het bureau Lagendijk, toch nog- eens de inwoners raadplegen. Er wa ren wel veel gegevens, maar die wer den verzameld tijdens het bestaan van de inspraakgroep-centrum en hij was er, ondanks dat hij daar van harte in meegepraat had, nooit gelukkig mee geweest. Gerth vond dat nu ook maar eens geluisterd moest worden naar het minder aktieve deel van de bevolking en dan zonder beïnvloeding door aktie- groepen. GootePvdA) had geen problemen. Wel wilde hij de mening van de burger hebben over de invulling (inrichting) van het gemeentehuis. Beijen (WD) vond ook dat er genoeg gegevens waren, alleen wilde hij de „duidelijke samenvatting" en het „vragenformu lier" nog wel even zien voor dat het in de krant kwam. Soest had zo zijn ervaring met de „reclame" van de gemeente. Storimans (CDA) was het geheel met Beijen eens en Visser' (P.S.) bracht het college hulde voor de voortvarendheid waarmee deze zaak nu aangepakt en geregeld werd. De bevolking had zich immers bij meer dan een gelegenheid al uitgesproken waar gemeentehuis en politiebureau moesten komen en ook de provincie had daar geen twijfel over laten be staan. Wethouder Plomp was blij dat zijn commissie het met de hoofdlijnen eens was. Nu nog een bureau inschakelen zag hij niet zo zitten, maar hij zou het „meenemen". Moeilijk werd daarna gedaan over het „inzien" van de samenvatting. Goote en ook Gerth vonden dat helemaal niet nodig; b. en w. waren competent genoeg „en als het niet goed is, dan komen we achteraf wel met vragen", zei Goote. Men had het over daardoor ontstane vertraging, maar dat gesprek bleek volkomen overbodig omdat de voor lichtingsambtenaar alles „kant en klaar" bij zich had. De samenvatting en het vragenformulier werden uitge reikt; Goote bleef consequent en keek het niet in, Gerth nam er wel kennis van. Binnen de vijf minuten was de zaak rond en met de stem van Gerth tegen, ging de commissie akkoord. Overhees Visser deed moeilijk, en hield dat ook vol, bij de inspraak voor Overhees 2/2. Hij vond dat er grote veranderingen waren vergeleken met het oorspronke lijke plan. Het gebied Boerenstreek werd aangetast en bovendien werd de Di Lassostraat rechtstreeks aangeslo ten op de Vrijheidsweg. Waarom werd niet vastgehouden aan de oorspronke lijke T-aansluiting op de Koningsweg? De andere commissieleden dachten er anders over. Goote, Storimans, Gerth en Beijen vonden dat het belang van de wijziging zwaarder woog dan de hon derd meter die van de Boerenstreek afgenomen werd. Het ging om tiental len woningen. Visser's vrees dat er weer een stortvloed van bezwaar schriften zou komen, werd zeker niet gedeeld. Storimans bleek te spelen met de gedachte de woningen, in het be trokken plan, maar direct toe te wij zen. Dan zouden de toekomstige bewo ners weten aan wie zij het te danken hadden, dat er niet gebouwd werd. Met de stem van Visser tegen, besloot de commissie akkoord te gaan met ook deze eenvoudige inspraak. De ledenvergaderingen van de woningbouw St. Joseph hebben per traditie een tumultueus verloop. In de laatste tien jaren zijn er slechts een paar geweest, die zonder ernstige stoornis voorbij gingen; meestal werd er fors uitgehaald naar het bestuur ensof waren de bestuursleden het onderling oneens, ook weer vorige week tijdens de jaarlijkse happening in De Open Hof. Temidden van dit gewoel bleef voorzitter H. Snel overeind, al was voor meerderen juist zijn optreden in het geding. Voorzitter Snel kon in alle rust zo'n honderd leden welkom heten. In be trekkelijke rust werden de gebruike lijke agendapunten van een jaarver gadering afgehandeld, maar bij de verkiezingen was het raak. Snel werkte daar zelf enigszins aan mee door het „oude zeer" van het tussentijds aftre den van commissaris Van Aalst te memoreren. Van Aalst stelde zijn zetel ter beschikking na een felle ruzie met een lid en voorzitter Snel vertelde wat hij gedaan had om partijen bij elkaar te krijgen. Het had niet mogen baten. De vergadering hoorde daarna waar om vice-voorzitter H. Balk opstapte. Het was een trieste zaak, omdat hij min of meer door zijn mede-bestuur ders gedwongen werd. Daaruit bleek wel dat het binnenskamers bij het bestuur ook niet altijd even prettig toeging. Balk zelf zei nu wel vrede te hebben met zijn besluit en dat had, al te duidelijk, óók voorzitter Snel. Balk waarschuwde daarom nieuwe be stuursleden met de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende medede ling: „Bezint eer ge begint!" Hij hield hen voor dat slechts met vertrouwen in elkaar en eerlijk blijven, wat voor de vereniging bereikt kon worden. Met Balk traden af mevrouw C. van Too- ren-Brasem, mevrouw W. Mulder- Nauta en de heer T. van Leuveren. Voor hen werden gekozen de heren B. v.d. Berg, N. Mons, P. A. Schouten en A. F. Witteman. Voorzitter Snel trad volgens rooster af, maar stelde zich herkiesbaar. Hij werd herkozen en ook in functie, want zijn tegenkandidaat, de heer v.d. Berg kreeg 24 stemmen, tegen Snel 89. Snel had in de tussentijd ook nog uiteengezet waarom St. Joseph niet in de fusie met de S.S.W. opging. Het was een „mededeling", zoals de agenda ook aangaf en vermoedelijk daarom, kwamen de leden niet aan bod. St. Joseph had als grootste woningbouw vereniging in Soest, alle recht zelf standig door te gaan. Wel bleef de samenwerking met de S.S.W. (Stich ting Samenwerkende Woningbouwcor poraties), waarin de gemeente, Patri monium en Goed Wonen samen gaan, gehandhaafd en die samenwerking moest volgens Snel „gezond geregeld worden". „We kunnen altijd van de mensen in dienst van de S.S.W. op aan"; problemen vernachtte hij niet. Kleine problemen had voorzitter Snel wel met de huisvesting van gastarbei ders. „We moeten ze soms helpen". Maar dat was het dan wel: zelfs een bestuurslid dat naast een gezin van buitenlandse werknemers woonde, leed onder de overlast. De zaal liet zich wat dat betreft ook horen, waarna Snel de zaak afdeed met te stellen dat ook Nederlanders zich aan overlast bezon digden. Tenslotte was er dan nog de verkiezing van commissarissen. De heer L. W. A. Lisman werd herkozen en naast hem opereren voortaan de heren A. Rikhof en H. A. A. van Opstal. Het was tegen half een in de nacht toen voorzitter Snel de vergadering sloot, maar inmiddels hadden al heel wat le den de zaal verlaten. Aangifte van vernieling van de voor ruit van zijn Mercedes deed de heer G. T. De wagen stond geparkeer bij zijn bedrijf aan de Ferdinand Huycklaan. De schade bedraagt 220 gulden. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw „Jezus leeft en wij met Hem" is het onderwerp waar de heer Korteweg uit Bunschoten a.s. maandag, 2e paasdag over spreekt in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan. In deze bijeenkomst georganiseerd door het interkerkelijk evangeliesatie- team Soest for Christ, wordt verder nog medewerking verleend door de zanggroep de Jowi Singers uit Ermelo en Hans Hulshof met orgelspel. De Jowi Singers bestaat uit de zusjes Oostindie, die onder leiding van hun vader vorig jaar met veel succes in het kinderprogramma van het tent weekend optraden. Voor jong en oud wordt deze welkomst- dienst weer aantrekkelijk om eens te bezoeken. Ook de allerkleinsten zijn in de kindercrèche welkom. De bijeen komst begint om 10 uur en is om ongeveer 11 uur afgelopen. Vanaf heden is het gemeentelijk bu reau Huisvesting voor het publiek toe gankelijk op de maandag, de woensdag en de vrijdagmorgen van 9 tot 12 uur. Telefonisch is het bureau voor het publiek alleen bereikbaar in de ochtenduren. Het college is akkoord gegaan met het tijdelijk beschikbaar stellen van drie lokalen van de voormalige Mavoschool t.b.v. het inrichten van een oudheids kamer gedurende de feestperiode „Soest 950 jaar Soest". 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Onderstaande agenda komt in behandeling tijdens de openbare vergadering van de Soester gemeenteraad die zal worden gehouden op donderdag 19 april a.s., om 19.30 uur, in het kerkgebouw aan de Burg. Grothestraat 76. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen van 19 én "20 december 1978. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 10 februari 1979 van de Kerkeraad der N. H. Gemeente 't Har de met toezending van een afschrift van een brief aan de fracties in de Tweede Kamer inzake de abortuspro blematiek met voorstel de brief met bijlage voor kennisgeving aan te ne men. b. Brief d.d. 7 maart 1979 van de Winkelkring „Van Weedestraat" be treffende het parkeerprobleem van de Van Weedestraat, met het voorstel de brief te beantwoorden conform de ter inzage gelegde concept-brief. c. Brief d.d. 9 december 1978 van de Handbalvereniging B.D.C. te Soest be treffende aanleg verhard handbalter rein met het voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde ont werp-brief. d. Brief van de heer H. B. A. Stoll, Van Hamelstraat 11 te Soest d.d. 15 maart 1979 betreffende het parkeren in de Van Hamelstraat, met het voorstel de brief ter afdoening in handen te stellen van burgemeester en wethouders. (Bij besluit van 17 februari 1967 heeft uw raad ons college bevoegd verklaard tot het nemen van besluiten als bedoeld in artikel 132 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens). e. Brieven inzake de toekomstige be stemming van de voormalige Mar- grietschool van: 1. mevrouw A. J. Aldershoff, Heideweg 41, Soest; 2. de heer R. Wasman, Haverweerd 17, Soest; 3. de heer A. van de Haar, Scalmeijer- pad 14, Soest; 4. het bestuur van de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek, Alb. Cuyplaan 202, Soest; 5. de oudercommissie St. Carolus- school te Soesterberg, alsmede de aan het college van burgemeester en wet houders gerichte brieven van 20 febru- air en 6 maart 1979 van het Van der Huchtschoolbestuur met het voorstel de onder 1 tot en met 5 genoemde brieven om advies in handen te stellen van het college van burgemeester en wethouders. f. Brief d.d. 2 maart 1979 van de gemeente Vleuten-De Meern inzake de ombuigingsoperatie van het I.A.M. Voorgesteld wordt de brief te beant woorden zodra de hierop betrekking hebbende voorstellen van het I.A.M. bekend zijn. Deze voorstellen, welke behandeld zou den worden in de vergadering van het algemeen bestuur op 6 april 1979, zijn nog niet gereed. Bij brief van 29 maart 1979 deelt het dagelijks bestuur van het I.A.M. mede, dat de vergadering wordt uitgesteld. Burgemeester en wethou ders zijn ernstig verontrust over deze gang van zaken. g. Brief d.d. 16 februari 1979 van de heer M. L. H. Peters te Soest inzake eventuele verkoop van grond nabij het perceel v.d. Weijdenstraat 31 te Soest, onder mededeling, dat burgemeester en wethouders na ampele overwegin gen hebben besloten de aan de gemeen teraad voorgelegde tekst van een ont- werp-antwoord-brief ten aanzien waar van uw raad in zijn vergadering van 15 maart 1979 besloot, deze aan te houden in afwachting van een nader onder zoek, te handhaven met voorstel adres sant alsnog te berichten conform de oorspronkelijke tekst, 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot overdracht van gronden, gelegen nabij het Zeister Spoor te Soesterberg aan de gemeente door Planconsult B.V. 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden ten noorden van de Koninginnelaan en oostelijk van de Akkerweg. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering in en reconstruc tie van de Molenstraat. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in 40 woningwetwoningen 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van bui tengewoon onderhoud aan het gemeen telijk woningbezit. 9. Voorstel tot het vaststellen van een onderwijsnota. 10. Voorstel tot het instemmen met de inhoud van het rapport „Districtsge zondheidsdienst Eemland" en met de becijferde financiële consequenties en mede te werken aan de totstandkoming van de Districtsgezondheidsdienst. 11. Voorstel tot verkoop van een strook je grond naast het perceel De Brik 1 te Soesterberg aan de heer L. J. Buns- koek. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer R. van Doorn, Lange Brinkweg 107, waarbij deze aan de gemeente Soest een zake lijk recht verleent en vestigt voor de aanleg en instandhouding van een rio lering op het perceel Lange Brinkweg 107 te Soest. Welhaast traditioneel zal de Soester Amnesty-werkgroep weer met een kraam vol tweedehandsboeken deel nemen aan de jaarlijkse kunstmarkt van Artishock op Koninginnedag. De opbrengst van deze verkoop komt het werk van Amnesty International ten goede. Ook kan men zich bij die gelegenheid opgeven als donateur of lid van Amnesty International en als deelnemer aan de maandelijkse schrijfmiddag in het Amnesty Cen trum. Nadere informatie verstrekt het sekre- tariaat van de werkgroep: Draailier 23, Soest, tel. 17001. Het wordt tijd Nederlands bes te moppentapper eens in het zonnetje te zetten. Bij de uitge verij Becht rolde het zoveelste moppenboeksamensteller Max Tailleur, van de persen, en daarmee zijn er al meer dan een miljoen Tailleur „vita minen" over de toonbank van de Nederlandse boekhandel ge gaan. Zijn laatste humoristi sche injecties verschenen on der de titel: „3 maal daags 1 mop" en werden van koste lijke tekeningen voorzien door Eppo Doeve. Als het waar is dat er in het dagelijks leven niet zo gek veel meer te lachen valt, dan moet u niet verzui men dit boekje als medicijn eens aan te schaffen. Niet alle Tailleur-grappen zijn even fijn zinnig, maar te lachen valt er heel veel. De Joodse grap penmaker die dit jaar zeventig wordt schrijft in zijn voor woord o.m. „Lees 's morgens een mop voordat uw dagtaak begint, lees 's middags een mop om alle narigheid van de ochtend te vergeten en lees s avonds een mop, zodat u met een tevreden glimlach in slaap valt". Wie zich aan deze dosering houdt kan voor de nieuwe Max Tailleur/Eppo Doeve voor iets meer dan een tientje bij de Soester boekhandel terecht. Dat is geen geld in een tijd waarin lachen steeds zeldza mer wordt. Een fietser glijdt uit over het natte asfalt en vliegt met zijn hoofd tegen een geparkeerde auto. Er vallen twee tanden uit zijn mond en je hoort het kraken van zijn neusbeen. Een oude dame buigt zich over het slachtoffer en vraagt: „Bent u gevallen? Met een zure glimlach schudt de fietser het hoofd en ant woordt: „Nee mevrouw, zo stap ik altijd af".

Soester Courant | 1979 | | pagina 25