Een nieuwe lente - een nieuw gezicht Speciaal pop-elpee zaak voor de jeugd ...MORGEN TOCH EVEN KUKEN BU arthome Beste mensen Aanleg kabel-T.V. weer op gang VAN ESSEN WONING? butzelaar Restaurant van den Brink „The Player": Jeugd motorcrossclub welkom in sportstichting Kleding- inzamelingsactie Zoekt U een makelaardij zoek uw woning zelf uit! Eet 33 smakelijk... Overdracht Rademakerstraat verplaatsing abri Postagentschap Driehoeksweg 3 weken gesloten C.N.V. Filmavond voor diabetici optiek Zwerven door ons Bomenland nu 19.50 boekhandel Jubilarissen Hout en Bouwbond Even hup...! en hij zit. Alles haar scherp. Geen getraan, geen gejeuk. Niks flauwekul allemaal. Zit hartstikke goed en ik kijk uit m'n doppen als nooit tevorenweet je. Nou ja, in 't begin was 't effies wennen. Dan deed ik ze wel 's uit, in een doosje. Had ik m'n ogies een poosje in m'n zak. Maar dat had Van Essen allemaal van tevoren gezegd. Die zit nooit ergens yiaast. Maak ook maar 'ns kontakt met 'm. 3 Soester Courant van woensdag 11 april 1979 3 De heer Ebbers vraagt verder ook de abri (overdekte bushalte) aan de Ban- ningstraat te verplaatsen naar de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Dit omdat de busroute verlegd is en de abri aan de Banningstraat geen dienst meer doet. Aan de Werkgroep Raad van Kerken te Soesterberg is toestemming verleend om op 22 september in Soesterberg een kleding-inzamelingsactie te houden. Is het na dit alles nog moeilijk een keuze te maken, dan biedt wellicht de in het hart van het tuincentrum gesi tueerde ideeëntuin uitkomst. De tuin die in het afgelopen najaar opgezet is toont verschillende hoekjes waarin alle mogelijke toepassingen van hout-steen en beplantingsmateria len te zien zijn. Vijvers, pergola's, terrasjes, zitkuilen en zelfs een waterval zijn er aange legd. Ook diverse mogelijkheden voor afscheidingen zijn gebruikt. Er is een voorbeeld van een blokhut aanwezig en een degelijke kas maakt de zaak compleet. Na de vele maanden durende winter is de aanleg van de kabel-t.v. weer goed op gang gekomen. Door de vorst konden de wijken 11 [van Talmalaan tot Sophialaan], 12 [Stadhouderslaan], 13 [Julianaplein tot Colenso] en 14 [Schrikslaan-Mariastraat] niet verder afgewerkt worden en kon niet begonnen worden aan wijk 16 ['t Hart]. Overal is men nu druk doende. Zo is wijk 12 aangesloten en wachten wijk 11 en 13 op de PUEM. De PUEM moet „stroom geven" op de wijkcentra, maar ook de PUEM heeft met een grote achterstand in haar werkzaam heden te kampen. Toch is het te verwachten dat de wijken 11 en 13 binnen twee weken, voorwat de de PUEM betreft, goed gereed zullen zijn. Het wachten is dan op Radio Schoe- maker, voor de aansluiting in de wo ningen. Schoemaker kon gedurende de winterperiode niet verder, omdat er signaal op de kabel moet zijn, zodat testbeelden kunnen worden ontvangen. Eerst dan is het mogelijk de t.v.-toe- stellen bij te stellen. Dat bijstellen is nodig omdat voor de ontvangst van de beelden van de zes stations, welke via de kabel ontvangen kunnen worden, van de VHF-band gebruik gemaakt wordt. In vele toe stellen wordt nu óók gebruik gemaakt van de UHF-band. De UHF-band komt eventueel straks weer aan bod, als via de kabel meer dan zes stations ontvangen kunnen worden. Wat de ontvangst van de België be treft, worden er op het ogenblik metin gen verricht in Soesterberg. „Die zien er redelijk uit", vertelde de heer N. Breedeveld, directeur van het Soester CAI-bedrijf, ons. Blijft dat zo, dan zal een kabel tussen Soesterberg en Soest voor goede ontvangst van België zor gen. De kabel wordt dan óók gebruikt om Soesterberg te voorzien van een betere FM-radio ontvangst, daar die te wen sen overlaat. Mochten de metingen niet het gewenste resultaat opleveren, dan zal de kabel tussen Soesterberg en Soest niet gelegd worden en zal vol gend jaar, wanneer Luxemburg een (t.v.) satelliet in de ruimte heeft, in plaats van België, Luxemburg op ons beeldscherm komen. Na 1980 komen vermoedelijk ook ande re landen met satellieten en dan zullen via de kabel zeven en méér program ma's ontvangen kunnen worden. Dan komen er weer wel extra kosten voor de aansluiting op de UHF-band. kom naar middelwljkstrsat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie, enmet onze assistentie Grote keuze in SOEST-BAARN én wijde omgeving. Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706. Ondanks alle sneeuw en vorst van de afgelopen winter heeft het team van 't Vaarderhoogt zich dapper voorbereid op een nieuwe lente en... een nieuw ver koopseizoen. Als een van de tastbare bewijzen van de winterse nijverheid is er een totaal nieuwe verkoopruimte voor steen- en houtmaterialen tot stand gekomen. Het VVD-raadslid ir. J. J. Ebbers vraagt het college van burgemeester en wethouders hoe het nu op het moment feitelijk zit met de overdracht van de Rademakerstraat te Soester berg. De gemeente onderhandelt al vele jaren met het Rijk over die overdracht, maar rijksambtenaren schijnen er nog steeds in te slagen, om welke reden dan ook geen gevolg aan het verzoek te geven. Voor de Soesterbergers is het een volkomen onbegrijpelijke zaak. Daar komt nog bij dat in overleg met be langhebbende Soesterbergers een re- construktieplan voor de Rademaker straat werd opgesteld en de heer Eb bers meent, omdat het al zoveel jaren geleden is, dat men er nu anders over is gaan denken. Hij vraagt daarom of men bij de eertijds gekozen recon structie blijft óf dat men met een nieuwe overleg procedure start. Hierin staat het zeer uitgebreide assor timent overzichtelijk opgesteld, zodat iedereen nu zonder problemen de ver schillende materialen kan vergelijken en hieruit gemakkelijk zijn keuze kan maken. In de kas kan men volop ideeën op doen in de nieuwe gezellige oriëntatie- hoek. Hier kunnen alle prijslijsten, folders, dokumentatiemappen en stencils on der het genot van koffie of frisdrank doorgebladerd worden. Op deze manier kan men een duidelijk idee krijgen van de mogelijkheden die er op tuingebied bestaan. Naast de ideeëntuin ligt de speeltuin waar de kinderen zich kunnen verma ken. In de plantenkas heeft ook een flinke verandering plaatsgevonden. Ook hier is door overzichtelijker indelen en een groter assortiment het geheel aantrek kelijker geworden, terwijl de prijzen duidelijk lager zijn komen te liggen. Naast alle dokumentatie en voorlich ting via borden kan er te aller tijde een beroep worden gedaan op de ver kopers-adviseurs die zullen trachten om alle voorkomende vragen op des kundige wijze te beantwoorden. De avond begint met de vertoning van een film over borgvakantie in Frankrijk. Vervolgens geeft de diëtiste mej. E. Wagenaar nuttige adviezen over voeding en diëten in andere landen. Tijdens de pauze is er gelegenheid voorlichtingsmateriaal te kopen, speciaal gericht op voeding in verschillende landen en tenslotte zal de heer J. C. van Krieken, organisator van D.V.N.-reizen, nadere inlichtingen geven over de reismogelijkheden met de vereniging. Voor nadere inlichtingen kan men nu g.1 kontakt opnemen met de heer T. J. de Ruiter, Kerkstraat 41, Soest, tel. 14796. Het postagentschap aan de Driehoeks- weg is vanaf 20 april a.s. tot 14 mei gesloten. Dit in verband met verbou wing van het agentschap en vakantie van het personeel. Voor alle postzaken kan men uiteraard terecht bij het hoofdpostkantoor en de andere post agentschappen. Foto Herman van Dam Het interieur van de Pop-Elpee zaak „The Player" aan de Koninginnolaan J.l. vrijdag werd in het pand Koningiiuielaan 31 een grammofoonplatenzaak geopend die de naam „The Player" meekreeg" en waarnaar speciaal jongeren met veel verlangen zullen hebben uitgekeken. De openingsaanbiedingen logen er niet om en wat dat betreft staat „The Player" nog vele stormlopen te wach ten. Brein achter dit geheel is Wim Schun- selaar, die hierin zijn hobby uitleeft. Na zijn diploma Mavo behaald te heb ben, ging hij in militaire dienst, waar in hij zijn liefhebberij niet ontrouw werd. Integendeel! Na afgezwaaid te zijn werd gezocht naar een pandje en dat werd aan de Koninginnelaan gevonden. De inrich ting is uiterst sober, maar doeltreffend gehouden. Zo is er een luisterbar met de haast ouderwetse, maar deson danks voor liefhebbers zeer geliefde, koptelefoons. In het assortiment zijn uitsluitend Amerikaanse en Europese LP's opge nomen en de maxi-single. Taboe is in deze zaak de klassieke muziek en men zal er ook niet het genre „middle of the road" vinden en daaronder vallen voor niet-kenners, platen van Abba, James Last en bijvoorbeeld Vader Abraham. Schunselaar is vast van plan zijn voor delige aanbiedingen te handhaven. Zijn assortiment is nog niet geheel compleet, maar daaraan wordt hard gewerkt. Mogelijk zal het in de toe komst ook zijn platen te bestellen. De openingstijden van „The Player" zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdagavond, de koopavond in Soest, van 19.00 tot 21.00 uur. Twee leden kregen een oorkonde en de gouden speld van de bond voor hun 25-jarig lidmaatschap; de echtgenotes t werden bedacht met een bloemboeket. Zaterdag werd met de kinderen van de leden een goed geslaagde paasviering gehouden. De opkomst was zeer groot: 95%. M. Zijtveld jr. vertelde het Paas- verhaal en na de pauze werd een dierenfilm vertoond, aansluitend aan het Paasgebeuren. OOGMETINGEN OP AFSPRAAK Birkstraat 2. Soest. tel. 128/4. Artihome: komplete interieurverzorging, waar binnenhuis- architekten u graag adviseren bij uw Burg. Grothestraat 1a - Soest Rembrandtweg 324 - Amstelveen Als de Jeugd Motor Cross Club Soest is aangesloten bij een landelijke motorsportbond, dan bestaat er bij de leden van de Soester Sportstichting geen enkel bezwaar dat de club lid wordt van deze stichting. Integendeel: men is blij de club als lid te kunnen verwelkomen. Dit bleek tijdens de vergadering van de opgericht werd en is de vereniging ook sportstichting. Het werd een unaniem welkom als lfd van de"sportstichting, besluit. Wel wachten de cross-enthou- Of de zaalvoetbalverenigingen zo siasten wat problemen in verband met makkelijk toegelaten zullen worden, mogelijke geluidsoverlast. staat overigens nog te bezien. Er De hockeyers hopen dat het geluid, dat kunnen statutaire bezwaren zijn, zo tijdens het crossen geproduceerd bleek tijdens de sportstichtingsver- wordt, niet de scheidsrechtersfluit van gadering. een hockeywedstrijd overstemt. Men Lid kunnen worden verenigingen die in hoopt dan tot een regeling met de Soest gevestigd en bovendien „open" nieuwe club te kunnen komen. verenigingen zijn. Bedrijfsgebonden- Ook omwonenden vrezen dat het geluid heid is ondermeer niet toegestaan. Dat dat de crossers voort gaan brengen, zou bij enkele zaalvoetbalclubs wel het het woongenot aanzienlijk beperkt. Dit geval zijn. vooral omdat er zoveel belangstelling De kwestie komt vermoedelijk de vol- voor de club blijkt te bestaan en er gende vergadering van de sportstich- plannen zijn om ook wedstrijden te tingaan de orde, omdat inmiddels vier gaan organiseren. zaalvoetbalverenigingen zich hebben Desondanks was men blij dat de club aangemeld. door Gait Berk Een nieuw schitterend boek over Nederlandse bomen! (Na 1 mei 27.50) Soesterbergsestraat 53 Soest Steenhoff straat 13 - Soest Vanaf deze plaats wilde ik u allen har telijk danken voor alle fijne reacties, die ik na de brand mocht ontvangen. Ook het gebaar van een inzamelings actie heeft mijn vrouw en mij zéér veel goed gedaan. Daarentegen zou het fout van ons zijn om dit geld aan te nemen, daar het pand en de inhoud verzekerd is. Ik zou daarom willen voorstellen, de actie stop te zetten, en dat we in sa menwerking met het actie-comité een goed doel bepalen, waar het geld, dat reeds gestort is, heen kan gaan. We zullen u t.z.t. hiervan op de hoogte stellen. Maar mijn grootste probleem is nu een woonruimte. We zouden graag een woning willen huren in de nabijheid van 't pand op de Koninginnelaan 44, daar ik er een noodwinkel wil beginnen, tot de bouw van 't nieuwe pand gereed is. Dit zou voor plm. 6 maanden nodig zijn. De gemeente heeft ons wel onmiddel lijk woonruimte in 't Soesterveen aan geboden, maar dit is nogal ver van ons pand af. U bij voorbaat dankend voor uw moeite en u vriendelijk groe tend, F. N. van Dijk, Drogisterij „de Pil'\ J.l. vrijdag vierde de afdeling Soest van de Hout- en Bouwbond C.N.V. haar 66ste verjaardag. Na het officiële ge deelte met jaarverslagen en een toe spraak van distrikts bestuurder Erme- rens, werd bingo gespeeld onder lei ding van de heer D. Lenten. Onder het motto „Ook een diabeet kan met vakantie" organiseert de afdeling Amersfoort en omstreken van de Dia betes Vereniging Nederland donder dag 19 april a.s., aanvang 19.30 uur, in gebouw De Open Hof aan de Veenbes straat een voorlichtingsavond. Iedereen is daarbij van harte welkom. Foto Herman van Dam Overzicht van het Tuin-Adviescentrum ,,'t Vaarderhoogt"

Soester Courant | 1979 | | pagina 3