Sala Santonja's pleidooi voor knotwilgbehoud de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest. CONTANT-BON «««dB Klubhuis M.H.C. Soest wordt 20 april opgeleverd LTC-Soest krijgt betere sanitaire voorzieningen In Galerij ,,De Drie Ringen BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Een ei hoort er bij van banketbakkerij De Mey Openstelling en bereikbaarheid bureau Huisvesting Personeel gevraagd administratief medewerk(st)er Raadsvergadering Hinderwet Laanbomen Stadhouderslaan Wat is een goede plaats voor een gemeentehuis - een politiebureau en een postkantoor? Zang en toneel bij Friese vereniging Minimum 4 regels f6,00 erende goederen. ehofstraat7, Soest. 02155 - 1 77 74* 9.00 uur 1 21 09 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK TEL. 02155-17552 Taarten in verschillende smaken, met paasgarnering. PAASBROOD uw 'HARTJE-ZUID' winkelier: SOESTERBERGSESTR. 41 TELEFOON 12927 Ruime parkeergelegenheid. Grote sortering kindereieren en exclusieve luxe eieren. Het gemeentelijk bureau Huisvesting is voor het publiek toegankelijk op maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen van 9 tot 12 uur. Telefonisch is het bureau voor het publiek alleen bereikbaar in de ochtend uren. A. Bij het bureau huisvesting van de gemeentesecretarie wordt ge vraagd een voor de periode van een halfjaar. Vereist: het diploma MULO of MAVO, alsmede administratieve ervaring. Salaris van f 1.558,- tot f 2.072,- bruto per maand (voor 21 jaar en ouder). Sollicitaties richten aan de gemeentesecretaris binnen een week na verschijning van dit blad onder vermelding van vacature nummer 79-16. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op donderdag 19 april om 19.30 uur in het R.K. Centrum, Burg. Grothe- straat 76. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de zaal geopend. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen van 19 en 20 december 1978. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot overdracht van gronden, gelegen nabij het Zeister Spoor te Soesterberg aan de gemeente door Planconsult B. V. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden ten noorden van de Koninginnelaan en oostelijk van de Akkerweg. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer R. van Doorn, Lange Brinkweg 107, waarbij deze aan de gemeente Soest een zakelijk recht verleent en vestigt voor de aanleg en instandhouding van een riolering op het perceel Lange Brinkweg 107. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering in en reconstructie van de Molenstraat. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in 40 woningwetwoningen. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van buitengewoon onderhoud aan het gemeentelijk woningbezit. Voorstel tot het vaststellen van een onderwijsnota. Voorstel tot het instemmen met de inhoud van het rapport „Dis- tricts-gezondheidsdienst Eemland" en met de becijferde financiële consequenties en mede te werken aan de totstandkoming van de Dis trictsgezondheidsdienst. Voorstel tot verkoop van een strookje grond naast het perceel De Brik I te Soesterberg aan de heer L. JBunskoek. De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen kunt u inzien bij het bureau voorlichting, gemeentehuis en bij de bibliotheken. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om ver gunning van Sinclair and Valentine Holland B.V. te Soest tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de ver vaardiging van drukinkten op het perceel Nijverheidsweg (ongenummerd) te Soest, (dit verzoek komt in plaats van een eerdere aanvrage d.d. 14 ok tober 1977). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publikatie Op vrijdag 27 april 1979 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, om 10 uur de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Vrijdag 20 april zal het nieuwe klubhuis van de Mixed Hockey Club „Soest" door aannemer Hibos worden opgeleverd. De Heide My is doende de laatste struiken en bomen uit te planten, waarna, tussen de struiken door, de erfafscheiding zal worden geplaatst. De ballen-vanghekken en de veldafscheidingen zijn aange bracht en als het gras nu wil groeien, kan het complex in het najaar in gebruik genomen worden. Dan is ook de officiële oprit bestraat, waarlangs overigens de verlichting al staat. Voor de leden van de hockeyclub resten nog een flink aantal werkzaam heden. Zij verzorgen zelf de inrichting van het clubhuis en daarmee is, vol gens de nu opgestelde plannen, een bedrag van 80.000 gulden gemoeid. Dan is de kantine ondermeer voorzien van 230 vierkante meter parketvloer, een goed ingerichte keuken en bar alsmede een kinderhoek. Donderdag 12 april wordt in een extra ledenvergadering het financierings- en dekkingsplan besproken. Dat dek kingsplan gaat uit van een voorzichtige raming betreffende de stijging van de inkomsten. Met deze prognose blijkt, dat na het tweede jaar alle kosten, inclusief de afschrüvingskosten, vol ledig gedekt zijn. Rekening is dan gehouden met een ledenaanwas van 60 per jaar en een contributie verhoging, afgezien van de normale inflatie-cor rectie, van 5% voor het eerst volgende jaar. Ook wordt gerekend op een op brengst van de reclame langs het hoofdveld van 8000 gulden per jaar. Door de droogte zijn veel bomen aan de Stadhouderslaan doodgegaan. Velen zijn al gekapt en andere zullen moeten volgen. Advies zal ingewonnen worden bij de commissies openbare werken, financiën en grondbedrijf. Soestor Courant van woensdag 11 april 1979 In afwijking van het voorstel van het dagelijks bestuur van de sportstichting, heeft het hoofdbestuur toch ruim duizend gulden beschikbaar gesteld voor het treffen van enige sanitaire voorzieningen aan het kleedgebouw van de LTC Soest. Het dagelijks bestuur wilde dit bedragje niet uitgeven omdat de toekomstige status onduidelijk was. Dit omdat er plannen bestaan een tennisbal op het complex te bouwen. In de vergadering van de sportstich ting keerden de leden van het bestuur zich tegen het voorstel. Tennisverte- genwoordiger Dooper merkte op dat het voor hem absoluut duister was, waarom het dagelijks bestuur met een dergelijk voorstel kwam. Op verzoek van het sportstichtingsbe stuur had een commissie de zaak ter plaatse bekeken en die commissie had geadviseerd naast de uitbreiding van de stapelput- ten, nog enkele voorzieningen aan te brengen, waardoor er enige soelaas zou komen in de onderkende hopeloze situatie. Het betekende dat voor iets meer dan duizend gulden twee douches veranderd zouden worden in toiletten en dat zou een flinke besparing in waterverbruik en waterafvoer beteke nen. Waarom werd dat voorstel van de eigen commissie nu afgewezen? Gemeenteraadslid Van den Brak el, lid van de sportstichting en in dit geval ook van de speciaal ingestelde com missie, begreep er ook niets van. „Is het soms goedkoper de beerputzuiger iedere week te laten komen?", infor meerde hij bij het dagelijks bestuur. Het leek hem volkomen onwijs het geld niet beschikbaar te stellen. „Anders begrijp ik er helemaal niets meer van!". Toen ook de andere bestuursleden meenden dat het advies van de com missie gevolgd moest worden („we kunnen toch eigenlijk niet anders", zei korfbalvertegenwoordiger Van Vliet) legde het dagelijks bestuur zich snel bij deze opvatting neer. goederen. Iedere inwoner van Soest weet inmiddels dat er plannen waren om in het bestemmingsplan „Centrum" een gemeentehuis, een politiebureau en een postkantoor te bouwen. Nu dit bestemmingsplan definitief van de baan is zal er voor deze voor zieningen naar andere oplossingen gezocht moeten worden. Omdat het gemeentebestuur unaniem van mening is dat de bouw van een nieuw gemeentehuis, een politiebureau en een postkantoor dringend noodzakelijk is, is besloten met de meeste spoed een onderzoek in te stel len naar goede vestigingsplaatsen voor deze drie gebouwen. Na deze beslissing, welke op 18 januari 1979 is genomen, is een ambtelijke werkgroep, bijgestaan door het bureau Stad en Landschap, aan het werk gegaan. De voorlopige resultaten van die werkgroep zijn neergelegd in de zoge naamde „Knelpuntennota". De „Knelpuntennota". Bij het zoeken naar mogelijke vestigingsplaatsen voor een gemeentehuis, een politiebureau en een postkantoor, is als volgt te werk gegaan: Eerst zijn alle denkbare plaatsen in de gemeente opgezocht, waarvan kan worden voorgesteld dat daar één of meer van de genoemde gebouwen zouden kunnen worden neergezet. Daar niet iedere plaats even geschikt is voor zo'n gebouw, is er een aan tal voorwaarden opgesteld, waaraan zo'n vestigingsplaats dient te wor den getoetst. Als belangrijkste voorwaarden kunnen worden genoemd: - er moet voldoende ruimte zijn voor het gebouw met de bijbehorende voorzieningen, zoals parkeren en dergelijke - er moet op korte termijn worden gebouwd - de plaats moet gunstig en centraal gelegen zijn - de plaats moet goed bereikbaar zijn voor iedereen - de gebouwen moeten goed zijn in te passen in het omringende land schap of de gebouwde omgeving. Na een zorgvuldige inventarisatie bleken er elf mogelijkheden te zijn, die eventueel in aanmerking zouden kunnen komen of wel eens genoemd zijn als mogelijke vestigingsplaats voor één of meer van de drie bedoel de gebouwen. Deze mogelijke vestigingsplaatsen zijn: 1. De plaats, waar nu het gemeentehuis staat: Deze plaats is voor een nieuw gemeentehuis te klein, ook al zou het aansluitende perceel kunnen worden aangekocht. Behalve dat er gefa seerd gebouwd zou moeten worden, zou het functioneren van de secretarie tijdens de bouw ook moeilijkheden opleveren. Voor het politiebureau komt deze plaats niet in aanmerking, omdat met het verplaatsen van het gemeentehuis te veel tijd gemoeid zou zijn. 2. Het terrein van Artishock en omgeving aan de Middelwijkstraat: Dit terrein is voor zowel het gemeentehuis als het politiebureau te klein en voor het postkantoor ongunstig gelegen. 3. Het terrein van de oude IVO/MAVO en de Gouden Ploeg aan de Toren- straat: Dit terrein is te klein voor het gemeentehuis. De bouw van een politie bureau in deze klein-schalige omgeving, nabij het beschermde dorps gezicht, is ongewenst en voor het postkantoor is het terrein ongunstig gelegen. 4. In het voormalige Centrumgebied (tussen Bosstraat en doorgetrokken Centrumweg) Wanneer de drie gebouwen niet door andere voorzieningen worden onder steund is deze plaats om planologische redenen minder gunstig. 5. Ten zuiden van Smitsveen (tussen Eigendorhweg en Klein Engendaal- weg): Voor deze plaats gelden dezelfde redenen als voor 4. 6. Ten zuiden van de doorgetrokken Dalweg (tussen Dalweg en Molen straat) De gemeente beschikt hier over onvoldoende grond om één van de drie gebouwen te kunnen realiseren. 7. Ten noorden van de doorgetrokken Dalweg (tussen Dalweg en Ver lengde Talmalaan) Dit terrein is voldoende groot, eigendom van de gemeente en centraal gelegen voor een gemeentehuis en een politiebureau, maar niet gunstig gelegen voor het vestigen van een postkantoor. 8. Het gebied schuin achter het zwembad „De Turf" (hoek Beukenlaan/ Waldeck Pyrmontlaan) Dit gebied is te klein en ongunstig gelegen en moeilijk bereikbaar. 9. Aan de Lange Brinkweg, tussen het gebouw van gemeentewerken en het gasbedrijf: Dit terrein is te klein voor het gemeentehuis en ook voor het politie bureau en niet geschikt voor de vestiging van het postkantoor. 10. De plaats waar het politiebureau nu staat: Dit terrein is te klein voor het gemeentehuis en het politiebureau, maar wel geschikt voor het postkantoor. 11. De plaats waar nu het postkantoor staat: Dit terrein is inclusief naastliggende plein te klein voor het gemeente huis en het politiebureau, maar wel geschikt voor de vestiging van een postkantoor. Het zal voor iedereen duidelijk zijn dat er, na toetsing van deze elf plaat sen aan de genoemde voorwaarden, geen enkele plaats als ideaal kan wor den beschouwd. Toch blijkt er één plaats te zijn, die duidelijk gunstiger is dan de overige tien plaatsen, welke of te klein, ongunstig gelegen of niet op korte termijn beschikbaar zijn. Het ligt daarom in de bedoeling de gemeenteraad voor te stellen het ge meentehuis en het politiebureau aan de doorgetrokken Dalweg te situeren en het postkantoor vervolgens op de plaats van het huidige gemeentehuis, politiebureau of postkantoor te bouwen. Omdat er in feite niet of nauwelijks sprake kan zijn van een keuzemogelijk heid, is besloten de inspraak over de vestigingsplaats van het gemeente huis, politiebureau en postkantoor beperkt te houden. Om toch degenen, die hierover een bepaalde mening hebben, in de gelegen heid te stellen die mening kenbaar te maken, is de knelpuntennota op drie plaatsen in de gemeente ter inzage gelegd, te weten: - in het gemeentehuis. Steenhoffstraat 2; - in de bibliotheek, Albert Cuyplaan 202 - in de bibliotheek te Soesterberg, aan het Dorpsplein. Belangstellenden worden uitgenodigd kennis te nemen van de knelpunten nota en, indien daar aanleiding toe is, de daarbij gelegde vragenlijst in te vullen. De nota ligt vanaf 11 april a.s. tot en met 23 april 1979 ter inzage. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SOEST, De secretaris, De burgemeester, Juan Sala Santonja: Pastorale Naast de plaatselijke „knotwilgenkabouter" Chris Uiterwijk, blijkt nog een tweede plaatsgenoot zich het lot van deze bedreigde boomsoort aan te trekken: Juan Sala Santonja, de in de Van Lenneplaan wonende kunstschilder, liet zich door weerbarstige wilgepruiken inspireren tot een serie fascinerende schilde rijen, die tot 3 mei in Galerij De Drie Ringen te zien zijn. De galerij neemt met deze expositie na een korte onderbreking de draad weer op voor een aantal interessante exposi ties. Gedurende de afgelopen sluitings periode werd een gedeelte van de bij de galerij behorende woning bij de exposi tieruimte getrokken, zodat het werk van Sala Santonja thans de gehele benedenruimte van de galerij kon vul len. Zaterdagmiddag werd onder grote be langstelling de tentoonstelling geopend met een inleiding van mevrouw E. M. Verlaan, lid van de culturele commis sie van de gemeente Soest, die Sala Santonja beschreef als een aan het leven gehechte kunstenaar, een ex pressionist van het schone, het positie ve, ondanks zijn verontrusting over het verval dat overal zichtbaar wordt. Sala Santonja, 1923 in Spanje geboren, woont sinds 1962 in Soest. In zijn schilderijen hecht hij aan het leven. Ze zijn geweldig aards. Hij mengt zijn verven met aarde, met zand. Hij is ook gehecht aan zijn geboortegrond: ieder jaar keert hij er voor een poosje terug om zijn artistieke accu op te laden. Vervuld van verrukkelijke beelden van olijfgaarden, sinaasappeltuinen, ver weerde stapelmuren, door mensen handen opgeworpen om de terrasak kers bijeen te houden, maar ook van donkere keldermuren, oogstrelend vaatwerk of zondoorstoven vruchten, komt hij terug naar zijn Soester atelier en noteert zijn indrukken in een gevoe lig handschrift op vaak grote doeken of panelen. Op de tentoonstelling in De Drie Rin gen laat hij enkele voorbeelden daar van zien: een zinderend gezicht op zijn geliefde Deya, een magistraal sche merdonker kelderinterieur met een haast tastbaar stuk kaas en een even prachtig stilleven met in verzadigde kleuren geschilderde gebruiksvoor werpen en blankparelmoeren uien. Het zijn slechts enkele voorbeelden van zijn „Spaans"-palet. Dit keer terug in Soest van weggeweest naar Mallorca verhollandst hij zijn onderwerpen, die hij onder het leitmotiv „hommage aan dat groene, sappige land" laat zien in beelden die hij vlak bij huis aantreft: eenEemlandschap, een tulpenveld, het ritme van .boerderijdaken, de barre winter van» '79, een prelude op het naderende voorjaar en hollandse luch ten boven groene verten. Hij ziet Uiterwijk met zijn mannen wilgen knotten, De boeren zelf doen dat niet meer. Onder de wilgen groeit geen gras en wilgetenen - ooit grondstof voor manden en ander gerief - zijn niet meer van economisch belang. Men heeft nu plastic. Ook voor een boer gelden economische wetten. Wat niet nuttig meer is, moet maar verdwijnen. In Sala's „dramatiek van de knotwilg", een van de topstukken op deze tentoon stelling, zien we wat er gebeurt wan neer de mens herstruktureert naar eigen nuttigheidsmaatstaven: een stervende boom, die als een schreeuw ons tot de orde roept. Een bezoek aan deze tentoonstellling is een belevenis, die niemand mag mis sen. De galerij (Kerkstraat 11 B) is dagelijks geopend van 11-17 uur, zon dags van 14-17 uur en bij uitzondering ook op 2e Paasdag van 14-17 uur. De Friese Vereniging „Frysk en Frij" te Hilversum organiseert op zaterdag 21 april a.s. een zang- en toneelavond in de zaal bij de Oosterkerk, Minckeler- straat 161, hoek Anth. Fokkerweg te Hilversum. De aanvang is gesteld op 20 uur. Het koor, onder leiding van Peter de Boorder, zal een aantal Friese liederen ten gehore brengen. Terwijl ook de bezoekers hun hart kunnen ophalen aan een aantal bekende liederen. De toneelclub van „Frysk en Frij" brengt deze avond de eenakter „De koperen tsjettel" (de koperen ketel) van Margaret Wood. Dit is reeds een oud toneelstuk, echter zo mooi dat Barend van der Veen het indertijd in het Fries bewerkte. Een gevarieeerde avond. Zo mogelijk kan na afloop nog gezellig wat gepraat en gedanst worden. Wij menen dat deze avond ook voor niet-Friezen gelegenheid biedt om in contact te komen met enkele aspecten van de Friese cultuur. Naast de leden zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: J. Dijkstra, Meidoornweg 9, Soest (02155-15942). voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: êèn letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 AB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) f 10,00 f 12,00 f 14,00 f 16,00 f 18,00 f 20,00 f 22,00 6 regels 7 regels 8 regels 9 regels 10 regels 11 regels 12 regels

Soester Courant | 1979 | | pagina 5