Soest is een „proeflokaal" rijker I JOH. METS ANTIEKSHOW 3 redenen om nü SHERRY POMAR te bestellen! 7,2513,75 7,9514,45 9,75 Weer minder werkzoekenden in regio Amersfoort Harlem Globetrotters morgen in Utrecht SHERRY POMAR FINO SELECTO jfin gr SHERRYMANZANILLAFINA s Ar i sy 7r SHERRY GOLDEN JUBILEE 1927 SHERRY DRY AMONTILLADO SHERRY DIAMOND DRY WIJIMKOPERIJ VAN WEEDESTRAAT 90 - SOEST - TELEFOON 12404 10.000 Gulden voor atletiek attributen Valse cheque aangeboden CAFÉ-REST. S0ESTDIJK Kunstijsbaan wordt basketball-hal: Vandalen gepakt Reconstructie Molenstraat Agenda Soester Gemeenschap 13 Soester Courant van donderdag 19 april 1979 13 Jaargang 113 is in 1979voor de firma Johan Mets begonnen. Al lerminst een schokkend feit. Toch laat de huidige eigenaar van het meer dan een eeuw oude familie-bedrijf Johan Mets geen mogelijkheid onbenut nieuwe ontwikkelingen in zijn bedrijf op gang te brengen en onder de aandacht van een groot publiek te plaatsen. Zeer recent is hij daarin opnieuw geslaagd. Wijnko- perij Johan Mets is een PROEFLOKAAL rijker geworden. Foto Herman Wijnvoorraad van Johan Mets r oto Herman van Dam Wijnproeven mèt Johan Mets In een zeer sfeervolle omge ving, het décor lijkt zo te zijn overgeplaatst vanuit Zuid- Frankrijk, kunnen wijnkopers kennis maken met het niet ge ringe wijnassortiment dat Jo han Mets te bieden heeft. Met recht kan worden gespro ken over een assortiment. Oudst aanwezigen zijn afkom stig uit de jaargangen 1918 en 1928, uit voorraad leverbaar, al dient u er wel rekening mee te houden dat voor deze „antie ken' enkele honderden guldens moesten worden neergeteld. Vanzelfsprekend mikt Johan Mets in zakelijk opzicht niet op deze „oudgedienden". Zijn nieuw geopende proeflokaal is hoofdzakelijk bedoeld kopers kennis te laten maken met een grote hoeveelheid gangbare wijnen. Johan Mets: „Je kunt natuurlijk als zakenman de mooiste dingen over een wijn vertellen, maar breng het maar eens over op de mensen wanneer ze de wijn niet hebben geproefd. Daarom moest het proeflokaal er komen. Het stond-al lang op mijn verlang lijstje, maar niet alles is in éen keer te realiseren". Zo'n dertig soorten wijn liggen op hun afnemers te wachten. Dankzij een vernuftig aange bracht „lichtplafond" kan ie dere wijnsoort niet alleen wor den geproefd maar ook bij dag licht worden bekeken. Een ser vice die de ware wijnkenner ten zeerste op prijs zal stellen. 1. De Spaanse regering verhoogde de prijs van de sherry met 11%. Zolang de voorraad strekt, kunt U nog bestellen tegen de oude, onverhoogde prijs. 2. Sherry Pomar heeft de „Trofeo de Calidad International 1978" gewonnen als enigste merk-sherry. Een belangrijke onderscheiding voor constante kwaliteit. 3. Bovendien tijdelijkIedere 12e fles of 12e magnum GRATIS. Een extra hoge korting. Extra aantrekkelijk om nu Sherry Pomar te bestellen. Bovendien 5 zuivere soorten in de beste Spaanse botteling Uw persoonlijke smaak is er bij Nu nog Nu nog per fles per magnum (0,7 liter) (1,5 liter) Medium, licht en zachtJLdUyJr Licht en elegant, iets drogerJL Droog en toch zacht, oud en belegen Droog en vol, fijne afdronk Beendroog, voortreffelijke topsherry Iedere 12e fles/magnum GRATIS. Zo lang de voorraad strekt - voor de volgende bestelling zal de nieuwe prijs gelden. Indien een soort is uitverkocht, treden wij in overleg met U voor een goed alternatief. Het nieuwe proeflokaal van Jo han Mets is er zeker niet om dieper in het glaasje te kijken, wel om dieper op de wijnzaken in te gaan. Het laatste wordt onder meer nog eens onder streept door de vele wijnlite ratuur die in de omgeving van de flessen te vinden is. Johan Mets: „Ik wil graag het misverstand uit de wereld helpen dat dit proeflokaal er alleen zou zijn om mensen wijn te verkopen. Waar het mij in eerste instantie om gaat is mijn publiek met wijn kennis te laten maken en er over te spreken. Wat de kopers met het resultaat van hun onder zoek gaan doen is hun zaak. Natuurlijk is het plezierig wan neer de kwaliteit een bestelling tot gevolg heeft, maar een or derboek komt er in dit proef lokaal primair niet aan te pas. Dat zou mij te commercieel worden. Het proeflokaal heeft bovendien nog een andere funktie. Het wijndrinkende pu bliek wordt steeds groter, maar toch bestaat er nog steeds een zekere „drempel vrees". Dit proeflokaal is ook bedoeld om de niet wijndrinker tot een goed glas rood of wit te „bekeren". Wijn is een te edele drank om de vreugde van het gebruik uit sluitend voor een select gezel schap te reserveren. Vakanties brengen mensen met buiten landse wijnen in aanraking. Het is gezond en heerlijk om die vakantiereis thuis met een goed glas uit Frankrijk, Spanje of Duitsland voort te zetten. Wijnkenners en „leken" zijn bij Johan Mets in goed gezel schap. De eigenaar van het nieuwe proeflokaal weet, als het om voorlichting over wijn gaat, waar hij 't over heeft. Hij is o.a. Membre de la Con frérie des Vinophiles - Cheva- lier de la Confrérie Saint Etien- ne Alsace - Chevalier du Taste- vin - Chevalier de rep - Com pagnon de Beaujolais - Com pagnon de 1'ordre du Cötes du Rhone etc. Opzienbarende onderschei dingen voor de één, nietszeg gend voor de ander. Wat de wijnen van Johan Mets betreft is absolute duidelijkheid in de voorlichting troef. Iedere se rieuze bezoeker van de wijn proeverij ontvangt een over zicht waarin de kwaliteit van diverse wijnen in het tijdvak 1945 - 1978 middels een pun tentelling is af te lezen. Verder een boekje waarin men na aan- Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om vanavond in de te houden raadsvergadering [in het R.K; Centrum op Nieuwerhoek] 10.000 gul den beschikbaar te stellen voor de aanschaf van atletiek attributen. Het gaat om een landingsmat voor hoog springen, een „regupol" aanloopbaan voor hoogspringen en een „regupol" aanloopbaan voor verspringen. B. en w. zeggen in het voorstel dat op de begroting voor het nu lopende jaar 50.000 gulden was uitgetrokken voor de aanschaf van materialen voor de atle- tiekafdeling van de Sport Organisatie Soest. De raad hield de post aan in afwachting van een door b. en w. op te stellen beleidsplan. Nu dat beleidsplan pas in juni in de raadsvergadering komt en de atleten niet langer kunnen wachten, stellen b. en w. voor 10.000 gulden van het eerder genoemde bedrag, alvast beschikbaar te stellen. De benzinepomp bediende bij garage Stam op Nieuwerhoek kreeg vorige week op een avond een cheque van 300 gulden aangeboden om te verzilveren. Toen de jongeman te kennen gaf daar voor eerst toestemming van zijn chef te moeten hebben, verdween de man met hoge snelheid. Al een glas Mets gehad? koop van wijn zelf in de loop der jaren aantekeningen kan plaatsen over kwaliteit en houdbaarheid. Soest is een proeflokaal rijker. Terecht zul len er heel wat flessen worden ontkurkt. Frankrijk is dank zij Johan Mets weer een stukje dichter bij Nederland geko men. In een geheel in oud hollandse stijl verbouwde zaal, smaakvol ingericht met antiek, geven wij wederom een antiekshow van MAANDAG 23 APRIL t/m ZATERDAG 28 APRIL, dagelijks vanaf 10.00 uur in Vredehofstraat 6 - Soestdijk Toegang gratis. Uw gastvrouw en gastheer TRIX en CO VAN ROSSUM heten U van harte welkom In de maand maart is het aantal ingeschreven werkzoekenden bij het gewestelijk arbeidsbureau Amersfoort aanzienlijk gedaald: bij de mannen met 72 en bij de vrouwen met 41. De vraag naar personeel, vooral in de bouw- en de metaalsectoren, steeg. In de bouwsector is ruimte voor 455 man personeel; in de metaalsector voor 390 man. Amersfoort heeft, landelijk gezien, nog steeds een laag werkloosheidspercentage. Het was eind maart 1,8 tegen 4,4 in het land en 2,5 in de provincie Utrecht. Van de 841 nu ingeschreven werkzoe kenden mannen zijn er 184 jonger dan 23 jaar en daarvan weer 52 jonger dan 19 jaar. Bij de vrouwen zijn deze aantallen respectievelijk 282 en 113. In dezelfde periode in 1978 bedroeg het aantal beneden 23-jarigen bij de man nen 164 en bij de vrouwen 183. In totaliteit steeg de vraag; bij de man nen met 227 tot 1428 en bij de vrouwen met 14 tot 276. Naar plaats gerangschikt was het aan bod in Amersfoort (mannen en vrou wen samen) 759 tegen een vraag van 719; Ba^irn 162 tegen 186; Bunschoten 63 tegen 172; Eemnes 30 tegen 22; Leusden 89 tegen 91; Soest 279 tegen 406 en Woudenberg 29 tegen 108. De „Harlem Globetrotters" treden op vrijdag 20 april 1979, aanvang 20.00 uur, in Nederland op. Na vele jaren afwezigheid kwam de groep in 1977 naar Amsterdam en Rotter dam. Vorig jaar werden zeven steden bezocht. Dit seizoen staat als „nieuwe" stad Utrecht op het programma, gevolgd door Rotterdam en Groningen. Hubert „Geese" Ausbie de super-clown De Utrechtse Kunstijsbaan wordt om getoverd tot sporthal. Er komt een Harlem Globetrotter"-groep, die nog niet eerder in ons land was, met uit zondering van „super-clown" Ausbie; hij zal door de regelmatig terugkeren de bezoeker zeker weer met enthou siasme worden begroet. De „Harlem Globetotters" zijn trots op Hubert „Geese" Ausbie die, teza men met Fred „Curly" Neal, niet alleen tekent voor prachtig basketball, maar die ook voor de vrolijke noot zorgt. Ausbie is 1.96 m. lang en komt uit Little Rock. Met zijn toch niet geringe lengte behoort hij nog niet tot de lang- sten. Vier spelers zijn langer dan twee me ter; Robert Paige met 2.13 m. spant de kroon. De tegenstanders van de „Harlem Glo betrotters" zijn de „Washington Gene- rals". Men zegt wel, dat een soldaat niet kan vechten zonder voedsel, maar de „Harlem Globetrotters" kunnen zeker niet spelen zonder schoenen. De Globetrotters gebruiken meer pa ren schoenen in één seizoen, dan vele mensen In hun hele leven. De doorsnee „Trotter" verslijt tilssen de 12 en 15 paar schoenen per seizoen, sommigen wel drie of vier paar per maand. Vermenigvuldig dit met 20 spelers en men kan een schoenenzaakje begin nen. Het is mogelijk dat het Dr. James Naismith was, die het basketball-spel uitvond, maar het waren de „Harlem Globetrotters" die het spel over de gehele wereld bekendheid gaven. De „Harlem Globetrotters" traden ge durende de 53 jaar dat de groep nu bestaat voor meer dan 90 miljoen toe schouwers op. Vele van hun fans hadden, voordat de Globetrotters kwamen, nog nooit een basketball-wedstrijd gezien. Dit jaar komt het aantal landen, dat door de „Harlem Globetrotters" wordt bezocht, op 97. Voor vele van deze landen was het bezoek van de Globe trotters de eerste kennismaking met het basketball-spel. Ook op de speeltechniek hebben de „Globetrotters" een grote invloed ge had. Basketball-kenners geven deze in vloed toe, wanneer ze een bepaalde score als „Globetrotter-spel" beschrij ven. Op het schoolplein van de Van der Hucht IVO-Mavo aan de Valeriaan straat werden vijf jongens aangehou den: J. van L., P. S. en R. S. allen vijftien jaar oud en G. van D. en G. W. beiden 16 jaar. De laatste knaap bekende een ruit van 100 bij 40 centi meter te hebben ingegooid. De school is herhaaldelijk doelwit van vernielingen geweest. De firma Almere zal dinsdag 17 april beginnen met de rioleringswerkzaam heden Molenstraat. Vanaf die datum is de Molenstraat, tussen de Beukenlaan en de Molenweg, afgesloten voor alle verkeer. Bewoners en bezorgers kun nen wel bij de woningen komen. De werkzaamheden zullen ongeveer vijf maanden duren. 19 april: Filmhuis Artishock met „Bruno S., es blies ein Jager Wohl in sein horn", regie Lutz Eisholz. Aanvang 20.30 uur, in de Soos. 20 april: Koffie-ochtend voor Ouderen en Jonge ren in De Drie Eiken, Soesterberg, van 10.00-12.00 uur. „Uitwinteringsavond" van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in De Rank, aanvang 20.00 uur. 21 april: Voorjaarsruilbeurs van vaste planten/ stekken, zomerzaaigoed e.d. van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde, op het terrein van de Gem. Plantsoenendienst, Molenstraat. Rommelmarkt in de Open Hof, t.b.v. „De Borg", georganiseerd door de wijkvereniging „Overhees", Fietstocht door de Eempolder, geor ganiseerd door het TVN, start 10.00 uur bij „De Naald", Stadhouderslaan. 24 april: Avond van de Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde met „Bodembedekkers en schaduwplanten", door de heer M. W. Camping, in het Medisch Centrum, om 20.00 uur. 25 april: Dia-avond in Honsbergen, aanvang 20.00 uur. Excursie naar MONA-fabrieken met de Ver. van Huisvrouwen. 26 april: Jaarvergadering van de Ver. Vrienden vanEemland in „Kobus aan de Poort", Utrechtseweg 49, Amersfoort. Aan vang 19.45 uur. Filmhuis Artishock met „Landschap na de slag", regie Andrej Wajda. Aanvang 20.30 uur in de Soos. Maandelijkse bijeenkomst van de ge spreksgroep van het Humanistisch Verbond, aanvang 20.00 uur. Inl. dhr. Jan de Leede, tel. 12843. In De Drie Eiken, Soesterberg, zingt het zusterkoor uit Rijswijk. 27 april: Bejaardenshow voor alle ouderen. „Avondje uit met Henk Out", in Drie Eiken, Soesterberg. Klaverjas-drive in Honsbergen, aan vang 20.00 uur. Opgeven bij C. van Wijngaaden, tel. 13262. 28 april Literair Café-Chantant in Artishock, aanvang 21.00 uur. In de Soos. Rommelmarkt van de Stichting Jeugd zorg op het terrein van het Clubhuis de Vangrail, ingang Nachtegaalweg 14. Aanvang 9 uur. 28, 29 en 20 april: Een weekend met het NIVON in Hoek van Holland. 2 mei: Bestuursvergadering Soester Gemeen schap t.h.v. Mevr. Anke van Dussel- dorp, Heideweg 10, aanvang 20.15 uur. 3 mei: Filmhuis Artishock met „a Salaman- dre", regie Tanner. Aanvang 20.30 uur in de Soos.

Soester Courant | 1979 | | pagina 13