de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ A.s. zaterdag plantenruilbeurs op terrein gemeente kwekerij CONTANT-BON "v Adjudant W. den Hartog met pensioen Bouwzaken Provinciaal Woonwagenplan Openbare commissie vergaderingen Commissie Financiën Commissie Algemene Bestuurszaken Spreekrecht publiek m H- BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Minimum 4 regels f6,00 5 Soester Courant van donderdag 19 april 1979 5 (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimteljke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Chr. Huy- genslaan 52 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectieE, nummer 2946). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 20 april 1979 gedurende 14 dagen op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het voorgenomen bouwplan. Met ingang van 18 april a.s. ligt zowel bij de provinciale griffie, Achter St. Pieter 20 te Utrecht, als op de secretarieën van alle gemeenten over wier gebied het plan zich uitstrekt, voor een ieder ter inzage het Woon wagenplan Provincie Utrecht, zoals dat door provinciale staten in hun vergadering van 21 februari 1979 is vastgesteld. Naast het ter inzage leggen in het gemeentehuis, ligt voor wat Soest be treft het plan ook ter inzage in de bibliotheek, Albert Cuyplaan, en in de bibliotheek Soesterberg. Maandag 23 april - 17.00 uur - kantine gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg77: Commissie Openbare Werken maandag 23 april - 19.30 uur - gebouw afdeling Welzijn, Lange Brink- weg 79: Commissie Onderwijs en Jeugdzaken In deze vergadering komen o.m. de volgende punten aan de orde toewijzing van schoolgebouwen met de daarbij behorende gronden aan het openbaar/bijzonder onderwijs in de wijk Overhees. beschikbaar stellen van een terrein voor de aanleg van een crossbaan voor de jeugd. krediet voor aanpassingen peuterspeelzaal Tamarinde aan de Kamper foeliestraat. dinsdag 24 april -19.30 uur - gebouw afdeling Welzijn, Lange Brinkweg 79 Commissie Ruimtelijke Ordening In deze vergadering wordt o.m. behandeld: ontheffing zóneverordening Hinderwet Plekkepoel ontheffing zóne verordening Hinderwet Sinclair en V alent ine beschikbaar stellen van een terrein voor de aanleg van een cross baan voor de jeugd woningbouwprogramma voorstel plaatsbepaling gemeentehuis, politiebureau en postkantoor nota inzake woonruimteverdeling bestemmingsplan Soestdijk/Koninginnelaan (betreft hier Koninginne- laan44) bestemming gronden ten zuiden van Banningstraat en ten noorden van Egghermonde II. woensdag 25 april - 19.30 uur - gebouw afdeling welzijn, Lange Brink- weg 79: Op de agenda staat o.m. krediet aanleg C.A.I. in Egghermonde II en Steenberghe II uitnemen van grond uit het grondbedrijf toewijzing van schoolgebouwen met de daarbij behorende gronden aan het openbaar/bijzonder onderwijs in de wijk Overhees. algemene begrotingswijziging 1978-1979 beschikbaar stellen krediet voor aanleg crossbaan voor de jeugd, donderdag 26 april - 16.00 uur - commissiekamer dependance gemeente huis: De volledige agenda's en de concept-voorstellen liggen op de vergader datum en de werkdag daarvoor ter inzage bijbureau voorlichting, ge meentehuis en bij de drie plaatselijke bibliotheken. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De' voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Zaterdagmorgen 21 april a.s. van 10.00 uur tot 12.00 uur wordt de jaarlijkse planten ruilbeurs weer georganiseerd door de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Soest. Ook dit jaar vindt deze ruilbeurs weer plaats op het terrein van de gemeente kwekerij aan de Molenstraat. AI uw plantmateriaal is van harte welkom en zal zeker een weg vinden naar een nieuwe eigenaar. Om U een idee te geven van wat er geruild kan worden, 'n kleine opsom ming van de mogelijkheden - Kamerplanten, of stekken daarvan - Vaste tuinplanten - Eenjarige zaailingen - Zaailingen van coniferen of heesters - Afleggers van planten of heesters - Bloembollen - Wortelstokken - Overgebleven zaai zaad. U zult in uw huis of tuin zeker een aantal planten hebben die U kunt stekken of splitsen. U doet dan niet alleen anderen een plezier met Uw planten, maar U kunt op deze morgen ook uw eigen assortiment aanvullen en uitbreiden. In het afgelopen jaar was de ruilbeurs een groot succes. Honderden planten wisselden van eigenaar. Hierbij wer den honderd verschillende soorten ter ruiling gebracht, waarvan enkele zeer zeldzame soorten. Tijdens de ruilbeurs zullen er deskun digen aanwezig zijn om U te informe ren over de beste standplaats, groei- en bloeiwijze van uw nieuwe aanwinsten. Uiteraard heeft U ook weer de gelegen heid op deze morgen de gemeentelijke voorbeeldtuin te bekijken. Wie weet gaat U niet alleen met een keur van nieuwe planten soorten naar huis, maar ook met nieuwe ideeën voor uw tuin. Herinneringen van onderget. geb. te Soest, 1900 en van mijn moeder Henri- ca Veldhuizen, geb. te Soest 1873 en overleden te Soest Aug. 1969. (96). Volgens de heer Heupers komt de naam Veldhuizen in Soest al voor zover terug als hij in de archieven kon gaan. Het café (thans 't Luikje) a.d. Steen- hoffstraat, caféhouder en uitspanning Cris Uitendaal, daar kwamen de boe ren uit de Birk en lage Birk tot aan de „Vurige wagen" toe met de tentwagen naar kerk en spanden door hun paar den uit (schuur staat er nog) en na de kerk daar een borrel drinken, wach tend op de vrouwen die boodschappen voor de hele week gingen inslaan. Vroeger reed er in Soest een paarden tram naar station Baarn. De remise stond aan de Torenstraat (vroeger Doodweg) waar nu het Koningin Em ma monument staat, 's Zomers werd er een „open" tramwagen aangekop peld en getrokken door twee paarden. Doodeweerd en Hagen bestuurden de paarden. Peter Koppen was conduc teur en er was ook Teus Koppen en v. Isselt. De verdiept liggende rails wer den bij vol met straatvuil met schep- ijzertje aan stok schoon geveegd en die man hadde naam van „retenveger". Bij naar school gaan hingen we veel achter onderaan de tram. (I9l0-'12). 's Zondags gingen we naar de Jonge lingen Vereniging van 7-9 uur. Na afloop (in de winter) verplaatsten we wel eens de borden uit de tuin b.v. „te huur" bij de notaris, „te koop" bij de dokter en „hier mangelt men" bij de Pastoor, (stond bij de baakster oude vrouw De Kruif) enz. Ook ruitje tikken met speld en draad, e.a. (1915-'18). Politie's waren er maar een paar in Soest (begin 20e eeuw) ene Sukkel, Karelse, beide in burgerpak, v.d. Berg, Jets, v. Leeuwen en hoofdagent Swarts en een rijkspolitie Van Dolderen. Voor laatstgenoemde moest men uitkijken; zal veel op de Eng en in 't Veen want daar zaten veelal „stropers" en daar had hij het op voorzien. In het Veen waren de sloten nog al diep en op enkele lag een loopplank t.d. van politie Van Dolderen. Een plank werd van onderen bijna doorgezaagd. En ja hoor, daar kwam de politie, over de plank dacht hij, maar dat hoefde niet en tot aan zijn schouders de sloot in. Daags vóór een bruiloftsfeest werd veelal de kelder voorzien van alles wat hartig en lekker is. Met een bonenstaak met kromme spijker werd tussen de spijlen van het kelderraampje zoveel mogelijk weggepikt en afgevoerd. Bij een feestje z.g. „klitsen" werd buiten op het huis weieens de schoor- steen met een zak dichtgestopt; dan zag je later deuren en ramen open gaan en de mensen naar buiten, want in de kamer was het één en al rook. Raadsleden waren (tot 1900?) bijna allen boeren met als Burgm. Loten van poelen-Grothe. Wethouders waren Berend v.d. Deysel en Hartman. Later een wethouder vervangen door de heer Endendijk. Bij een stemming voor een raadsbesluit werd door de leden meer malen de woorden gezegd: „ming dunk wat Berend (weth.) dunk." Die Berend was de wethouder die het wel zal weten werd er gedacht. Nog weet ik goed dat bij een onorde lijke politieke strijd voor een verkie zing van leden van de Raad ook ene Karei Lodezen van de Nieweweg of Beukenlaan op een lijst gekomen is en voor lid van de Raad gekozen (1927?) en zelfs later uit die troebeling tot wethouder gekozen (partijloos). Het was een zonderling mens, gekleed in een ouderwets boerenpak, pet met glimmende klep, bevertine broek met klep, kort jasje, met korte onderste boven stenen pijp in de mond en altijd op een ouderwetse fiets met houten banden met ijzeren beslag en zo gere geld naar het gemeentehuis en dat was goed duidelijk hoorbaar. Na een paar jaren? wethouder zijnde wilde de tot bezinning gekomen Raad hem doen vervangen door een andere wethouder, maar konden dat niet klaarspelen. „Neen" zeide toen wethouder Lodezen, „dat kan alleen als ik bedankt of sterft en ik ben geen van beiden nog van plan" en hij bleef zijn tijd uitzitten. De molen „De "Windhond" op 't Hoogt van de Molenstraat-kruising Molenweg was een stelling molen, een ronde schuin op lopende stenen korenmolen, afgebroken in 1930? De molen werd ge bruikt door fam. Smits en zij was ook de eigenaar. Bij de molen stond de boerderij van de fam. met de zijgevel evenwijdig aan de Molenstraat waar langs een hoge beukenhaag. Het woon gedeelte bevond zich aan de dorpskant met bak- of karnhuis. Een lindeboom staat er nog. In de achtergevel was een grote deur aan de kant van de molen. In het stenen huisje aan de Molenweg nabij de molen woonde een thljgezel Nol de Kruif. De molen „De Vlijt" stond op het terrein achter de apotheek aan de Kerkstraat. De molenaar was Janus Mulders en ook eigenaar. Het was ook een stelling-korenmolen, was tot aan de omloop gemetseld en verder acht hoekig, wat hol - schuin omhoog van houtbouw en bedekking van zink welk zink een rietbedekking heeft vervan gen. De molen is 1950? jammer lijk afgebroken. In Soest was er elk jaar een kermis, naar ik weet op het terrein a.d. Van Weedestraat-hoek Prins Bernhardlaan (vroeger Korte Melmweg) staat nu bankgebouw ABN. Later op het terrein tussen Kerkstraat en Olijkeweg en stuiven!'t leek wel een dichte mist. Voor 't laatst 1920? In kermistijd in october werd aan een boerenmeid of een boerenknecht het „jaarloon" uitbetaald en- of weer voor een jaar ingehuurd of opgezegd. Bij een overeenkomst van een jaarhuur werd er wat geld ter hand gesteld, dat heette een „goospenning" en komt van het woord „godspenning" als een be vestiging hiervan. Wat het Soester Gilde betreft (Groot Gaesbeeker Gilde) over het ontstaan daarvan zullen velen wel weten. Eens in de vier jaar werd de opbrengst van. pacht- en huur feestelijk gevierd en een gedeelte ervan „verteerd" (In de volksmond noemde men dat „dan teert het gild" en was volgens overlevering bestemd voor de armen). Nog niet zo heel lang geleden kon men in plaats van mee doen aan het feest - een geld uitkering ontvangen, d.w.z. alleen de „leden" van het Gild en dat waren de in Soest geboren mannelijke personen, anders zo heette dat was men een „mof" en kwam men niet in aanmer king. Die dag ging men 's morgens eerst naar de kerk, dan in optocht (4 aan 4 gearmd) over de straat naar de glldeboom op Soestdijk, werd om de boom heen gedanst en weer net zo terug naar café „De Gouden Ploeg" (nu jammerlijk afgebroken) in de Ker- kebuurt. Daar werd de dag verder in feestelijke stemming doorgebracht. Voor het laatst in pl.m. 1915? Als vaandeldrager fungeerde altijd Toon Westerveld (Toon Schiet) tot aan pl.m. 1970. Is in 1977 overleden, 91 jaar. In pl.m. 1910 telde Soest ongeveer 5000 inwoners, een overwegend agrarische en R.K. bevolking. De agrarische vrouwen met witte muts, met gouden oorijzer met 2 grote gouden spelden. 4 bloedkralen halsstrengen met gouden De remise van de paardetram aan de Torenstraat, vroeger Doodweg geheten, op de p monument voor Koningin Emma staat waar nu het slot, bewerkt z.g. jak (bloese) met gebloemde zijde overslag schouder doek met zijden franje trosjes, zijde rok in kleur en zwartzijden schort met kant en zwarte kousen en schoenen, dubbele streng gouden kettingen met dito schoot en kruis. De laatste vrouw die deze dracht nog compleet droeg was mijn moeder mevr. Brouwer- Veldhuizen, overleden aug. 1969, oud 96 jaar, geb. en gewoond a.h. Kerkpad- Z.z. in de boerderij waarin heden de edelsteen slijperij gevestigd is. Nog in begin 20e eeuw was er één houten brandslangwagen. Een brand melding werd omgeroepen per fiets door Drikus Brouwer, smidsknecht, door lawaai met een handratel en geroep. Op de hoek Torenstraat-Stationsweg stond ook in begin 20e eeuw een café met aan beide wegen een veranda. Daar woonde Reijer Hilhorst (grote Reijer) en later Van Kooy. Is afgebro ken; nu is daar banketbakkerij v. Dogterom. Het gebouw links in de Eemstraat, lang 18 m. (vanuit Kerkstraat) is vroeger een openbare school geweest. Mijn moeder is daar nog even op school geweest 1880. Een andere school was er nog niet. Al spoedig is er toen een andere school gebouwd. Het gebouw incl. woning staande achter de pomp was het gemeentehuis. Op de grond a.d. Ossendamweg tussen spoorweg en Kastanjelaan bevond zich het Mollenkerkhof, ongeveer groo 12 bij 12 m. en met een muur met een hekpoortje omsloten. Daar werden on bekende vondelingen e.d. begraven en is vanaf begin deze eeuw gesloten. Voordat de afsluitdijk er was 1929) werd bijna elk jaar door een n. w. storm geheel Eemland erveen groot gedeelte polderland tussen Eem en Lange Brinkweg en gedeelte van de Brinkweg in Soest met zeewater overspoeld. Van jnijn moeder weet ik van een zeewater hoogte tot aan de derde trede van de stenen buitentrap naar de Herv. Kerk in de Kerkebuurt. De watersnood in Eemland in 1916 was ook erg. In de omgeving van de Eembrug kwamen dijkdoorbraken waardoor gedeelten van boerderijen werden weggespoeld en de mensen van angst in de hooiberg de tijd moesten doorbrengen. Indertijd liep de rijksweg A'foort- A'dam achter de Herv. Kerk heen langs Bakker v. Brummelen. De To renstraat (Dodeweg) was toen een stil le weg. Het motorvrachtverkeer. toen pas in opkomst, moest ook achter de ker om. Op de punt Kerkstraat-Kerk- pad-Z.z. woonde de bakker Piet Cors en zijn zuster Antje Cors (Stalenhoef) An- tje was heel erg doof. De straatgevel van het huis is erg afgeschuind t.d. voor het verkeer en daarachter was de woonkeuken. Op een dag reed een mo torvrachtwagen met flinke vaart tegen de woonkeukenmuur wat in de keuken goed zichtbaar werd. 't Was in de middag en beiden zaten aan de tafel. Die klap van die vrachtwagen was geweldig. Dove Antje zei tegen Piet „ik geloof dat er geklopt wordt" en ze keek naar Piet, maar die was al weggevlucht naar buiten. In begin 20e eeuw stond op „de Bunt" een blok van vier woningen, bekend als het z.g. „Seminarie", alleen bestemd voor armlastige gezinnen. Buiten stond een gemeenschappelijke houten pomp. De woningen en enkele bewoners zijn mij nog bekend. Het Soesterveen leverde vroeger een goede harde turf en die werden afge voerd met pramen door een daarvoor gegraven praamgracht, lopende langs het domein en verder door de weilan den, onder de spoorlijnen tot in de Eem. Langs het domein en in het land is nog een sluis aanwezig voor behoud van de hoogte van het waterpeil. In de Eem werden de turven in een schip geladen en bestemd in hoofdzaak voor Amster dam. Ook met paard- en wagen werden de turven uit het Veen weggereden, vandaar dat de Waldeck Pyrmontlaan vroeger Turfstraat heette. Voor de nodige afwatering van het Veen is vroeger het Oude Grachtje gegraven, beginnend dicht "bij de Eigendomweg, dwars door het Veen, evenwijdig a.d. Koningsweg en ombuigend richting Soestdijk naar en voor de luxe grach ten van de buitenplaatsen „Vredehof" van oud Burgm-Doelen van Grothe en van Colenso van Cancrien? en verder evenwijdig aan de Praamgracht naar de Eem. De heden genoemde Ko- ninginnelaan droeg indertijd de naam „Veenhuizerstraat" mogelijk verband houdend met het Soesterveen. De rivier „De Eem" vormt de grens tussen Soest en Hoogland (bij de Grote Melm iets afwijkend) en is ontstaan door afwatering van de Veluwe en de Eempolders. Werd vroeger (en nog) bevaren door vrachtschepen vanuit zee naar A'foort en terug. Deze schepen werden toen getrokken door een paard, ook wel door mensen en die liepen op een dijkpad, het z.g. „jaagpad" waar op nog de vanzelf dichtvallende schuine klephekken. Het buurtschap Eikenlaan werd „De Kouwehoek" genoemd, ook wel „Kort- eind" en de rijksstraatweg op Soest dijk „Het lange eind". Zo zijn er nog meerdere wegen in Soest wier his torische naam is veranderd, wat erg jammer is. Er zijn mij nog wel enige bekend. De Korte Melmweg t.o. politiebureau tot aan de Korte Brinkweg heette de Teutsteeg „met op de hoek a.h. Kerk- pad een café van Piet Dijkman met daarvoor van een z.g. Griebusje. (ik weet het nog). Raadhuisstraat was de „Kriessteeg". Prins Bernhardlaan tot op de Eng was „Holleweg". Verlengde Talmalaah was „Heelakkerweg", in de volksmond „Heete akkerweg" De Tal- malaan vanaf de Straatweg tot Spoor weg was „schilderssteeg" want daar was het schildersbedrijf van Kees van Schalkwijk Sr. en Jr. gevestigd. Peter v.d. Breemerweg (Peter van Mart, oud Weth.) was de „Zwarteweg" „De Blieklaan" en „Foekenlaan" zijn ge noemd naar overleden leden van de Soester Raad. Vroeger, tot aan pl.m. 1915? werden op de Soestereng veel knollen verbouwd voor het vee op de stal. De knollen stonden wijd bekend als een heerlijke knol. waren niet zo groot, rond van vorm en met een mooie geelachtige kruin en werden met aardappelen, enz., fijn gestampt als middageten gegeten. Veel van de knollen werden vervoerd voor consumptie naar Amsterdam, daar werd mee gevent op karren al roepende „Soester knollen" en werden veel verkocht (volgens mijn moeder 96). Later werden deze niet meer verbouwd en kwamen er andere soort knollen, langwerpige en dikkere die leverden meer knol vrucht op. Nog hoort men de Soesters de naam „Soester knollen" geven. De gemeente Soest bezat indertijd een mooie mu ziektent, een zes hoekige met kap, welke stond in het rosarium (oude marktplein) t.o. het gemeentehuis. Daarin werd in de zomermaanden 's avonds meermalen (tot pl.m. 1900?) door P.V.O. muziekuitvoering gegeven dit trok steeds veel belangstelling. Deze tent en de daarbij staande drie-armige lantaarn gaf aan het rosa rium een karakteristiek aanzien. Weer jammer dat het weg is. ARN. BROUWER Dalweg 5, Soest. Woensdag 25 april neemt adjudant W. den Hartog officieel afscheid van het gemeentelijk politiekorps. Hij is dan 60 jaar en gaat met pensioen: funktioneel leeftijdsontslag, 's Middags is er in de zaal van de brandweerkazerne een afscheidsreceptie. Adjudant Den Hartog werd in Leerdam geboren en was daar op school. Na het behalen van het Mulo-diploma bezocht hij de Handelsavondschool en ging gelijktijdig werken bij de staalmeubel- fabriek Gispen te Culemborg. Die periode van 31 augustus 1937 tot 18 november 1940 werd onderbroken voor zijn militaire dienstplicht van 18 de cember 1939 tot 15 juni 1940. Hij diende ook tijdens de oorlogsdagen bij het 5e regiment Artillerie te Leiden. In november 1940 ging hij dienen bij het Wapen der Koninklijke Marechaus see te Apeldoorn, vanwaar hij na zijn opleiding werd overgeplaatst op 20 augustus 1941 naar de brigade Soest dijk. Tot 15 januari 1946 bleef hij daar, met enkele tussentijdse detacheringen o.a. in Amersfoort, Baarn en Baarle- Nassau. Op 15 januari 1946 werd hij gede tacheerd bij de gemeentepolitie te Soest; een detachering die een gevolg was van een ruiling. 1 Maart van dit jaar werd hij officieel aangesteld als agent van politie. Tot hoofdagent werd hij bevorderd op l juli 1955; in 1964 kwam de bevordering tot brigadier af en in januari 1975 werd hij, met terug werkende kracht tot l augustus 1974, bevorderd tot adjudant. De heer Den Hartog bracht zijn dienst- periode in Soest grotendeels door bij de surveillancedienst, zo nu en dan onder broken door plaatsing bij de recherche afdeling. Zijn bekendheid bij de plaat selijke bevolking is groot. Bijzonder aktief was hij ook in de Soester Politie Sportvereniging. Jarenlang (nu nog) is hij bestuurslid geweest. Daarnaast maakte hij deel uit van voetbal-, vol leybal-, wandel-, atletiek- en fiets- teams; deed hij aan vissen, biljarten en wedstrijdschieten en stond hij zijn mannetje bij het kaarten en sjoelen. Groot zijn zijn verdiensten als onover troffen en veel gevraagde bingo-mas- ter. Met het oog daarop zullen onge twijfeld velen de afscheidsreceptie be zoeken. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats:Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 AB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 5