Nieuw disco-gebeuren in bar „De Kluis" 50 jaar geleden in Soest Paasvuur luidde werkseizoen uit Nu toch vergunning voor Plekkepoel Fietstocht door de natuur Wadlooptochten M. LOS Besteed 'ns twee uurtjes aan uw medemens! Uw succes is onze reclame!!! RIJOPLEIDING voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool E. G. Kerkhof Milieukarteerders N atuurwandeling Vrouwengilde E. G. Kerkhof 19 April 1929 VVV Nieuws E. G. Kerkhof Soester Courant van donderdag 19 april 1979 Foto Herman van Dam Boven de stalen dansvloer in bar-disco „De Kluis" nu een lichtorgel Soest kent verschillende bars, elk in trek bij een bepaalde groepering. Erg goed ligt de bar „De Kluis" bij de jongeren, die van disco-muziek houden. De bar is daar dan ook geheel op ingesteld. Nadat vorig jaar de inventaris vernieuwd en aangepast werd (nieuwe disco theek, nieuwe barkrukken enz.] is er nu sinds enige tijd een „lichtorgel" in gebruik, met loopgordijn, reflecterende bol en dergelijke sfeermakende za ken. Daarbij werd ook een stalen dansvloer geplaatst, één van de eerste, zo niet de allereerste in de regio. De bar wordt geleid door Lia en Gerard de Jong. Zij kwamen zes jaar geleden uit Amsterdam, waar zij een bruin- café hadden. Systematisch hebben zij de image van „De Kluis" opgekrikt tot één van de beste bars in Soest en wijde omgeving. Het bezoek op zonda gen bijvoorbeeld is daar een bewijs van. Van heinde en ver komen jonge ren naar Soest: uit Eemnes. Baarn en Soesterberg en zelfs Amersfoort waar op dit gebied toch ook wel het een en ander te doen is. Wat in „De Kluis" bijzonder gewaar deerd wordt door de jongeren is de sfeer en het feit dat de De Jong's er in geslaagd zijn, de rotzooi-makers te weren. Er wordt geselecteerd met dien ver stande dat al te jeugdigen geweerd worden, direct aan de deur al, en dat herrie-schoppers vriendelijk maar dringend verzocht worden de zaak te verlaten. Het heeft effect gehad. Gerard de Jong heeft publiek aange trokken uit kringen waarin hij zelf graag verkeert. Voetballend Soest bij voorbeeld weet er de weg en dat is min of meer te danken aan het feit dat hij een beste partij „meeblaast" in het tweede elftal van Soest èn een belangrijk sponsor is van het zaal voetbal. Eén van de zeven Soester ver enigingen speelt zelfs onder de naam „De Kluis". Lia en Gerard de Jong worden in de zaak geassisteerd door een fantastisch team, waarvan Martin v.d. Brink met zes dienstjaren, de nestor is. Een be langrijke plaats is ook toebedeeld aan de portier, die in eerste instantie be paalt wie er wel en wie er niet bin nen komt. En dan speelt ook de „keu ken" een fikse rol in het geheel. De „hartige hap" wordt voor zéér welwil lende prijzen aangeboden en de saté met „eigen gemaakte sausen" is over bekend. Soest bevalt de De Jong's goed; het vertrek uit Amsterdam wordt nog steeds niet betreurd. Aan de andere kant bevalt „De Kluis" ook goed, ge zien de „volle bak" waarmee men re gelmatig te maken heeft. De openingstijden zijn: Woensdag en donderdag (de pintavondenvan 19.00 tot 01.00 uur; vrijdag en zaterdag van 19.00 tot 02.00 uur en zondag van 15.00 tot 01.00 uur. In een concept-voorstel aan de raad zeggen burgemeester en wethouders „na ampele overwegingen" tot de conclusie gekomen te zijn, dat in alle redelijkheid aan de heer A. J. H. Plekkepoel, de gevraagde ontheffing Zóne verordening Hinderwet niet langer kan worden geweigerd. Het gaat om de uitbreiding van zijn benzine verkooppunt aan de Parklaan. Het college zegt van mening te blijven dat de door de heer Plekkepoel bij het verzoek overgelegde tekening veel meer aangeeft dan betrokkene zegt te vragen. Naar de andere aktiviteiten van aanvrager, die naar de mening van b. en w. ook een vergunning ingevolge de Hinderwet vragen, zal een onderzoek worden ingesteld. De aanvraag van de heer Plekkepoel kent een lange geschiedenis, die in feite al in 1963 begon, toen de heer Plekkepoel het station nog niet in bezit had. Een aanvraag om uitbreiding werd toen ingetrokken en in 1964 op nieuw ingediend. Ruim een jaar later werd afwijzend beschikt omdat een tijdelijke onthef fing van de zöneverordening Hinder wet niet mogelijk was en ook omdat het gebied waar het benzinestation geves tigd was, een agrarische bestemming had. Aan deze laatste beslissing heeft men vastgehouden tot en met de maand februari van dit jaar. Daar tussendoor speelden alle verwikkelingen rond het Centrumplan en eerst toen dat plan vorig jaar november van tafel ver dween, werd een eventuele uitbreiding voor de heer Plekkepoel weer aktueel. Zijn verzoek moest echter volgens het college worden afgewezen, nog steeds vanwege de agrarische bestemming. In maart besloot de raad géén beslis sing te nemen omdat, zoals ook wet houder Menne toegaf, het voorstel nogal wat fouten bevatte. Thans komt het college tot de conclusie dat de gevraagde ontheffing niet lan ger geweigerd kan worden. „De Zóne verordening Hinderwet wijst", zo zegt het college in het concept-voorstel, „sinds haar wijziging in 1963, ook de terreinen, waarop ingevolge een rechtsgeldig uitbreidingsplan de op- richting van garages en benzine-sta- tions is toegestaan, aan als gebieden waar voor het oprichten van benzine en petroleumbewaarplaatsen geen ont heffing nodig is. Een en ander betekent dat noch de geldende voorschriften, noch de toekomstige onzekere planolo gische situatie, de uitbreiding van de benzinepompinstallatie toestaan". Evenwel bepaalt artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet deson danks dat de gemeenteraad van het verbod ontheffing kan verlenen en dat stelt het college nu voor. Als argumenten vóór de ontheffing wordt aangevoerd dat de gevraagde uitbreiding de afwijking van de plano logische voorschriften „slechts be perkt" vergroot. Ook is men van me ning dat het belang van aanvrager dient te prevaleren boven het belang van de gemeente en wel omdat de inzichten in de nieuwe planologische situatie nog onvoldoende uitgewerkt zijn. Het belang van de gemeente is daaraan niet af te meten. Tenslotte vindt het college dat de voorgenomen uitbreiding, de veilig heid ten goede zal komen. Er komen twee tanks van ieder 20.000 liter bij en daardoor vermindert de frequentie van de aanvoer. Nu is er één tank van 6000 liter in gebruik. Ook de veiligheid van de installatie zelf wordt beter. Het voorstel komt volgende week in diverse commissie-vergaderingen aan de orde. Nu eens geen wandeling naar op veler verzoek een fietstocht >r de natuur. Ons onvolprezen Eemla 1 leent zich hiertoe bij uitstek. I.V.N. lemland or ganiseert deze fietstocht c zaterdag 21 april a.s. Gestart wordt ,.n verschil lende punten. Daar zijn route-beschrij vingen verkrijgbaar bij de aldaar aan wezige I.V.N.-mensen. Een gulden en vijftig cent is de prijs hiervoor en zij zijn tussen 10 uur en 14.30 uur te Jaarlijks worden er vanuit Midden - Nederland een aantal wadlooptochten geor ganiseerd naar de waddeneilanden Ameland, Rottumeroog en Schiermonnikoog, alsmede naar de zandplaten Engelsmanplaat en Simonszand. Ook worden er zwerftochten over het Wad gelopen. Dit jaar maakt men voor het eerst een wadlooptocht naar het Duitse waddeneiland Nordeney. Wilt U een dagje heerlijk ontspannen na een drukke werkweek en de zuivere lucht van de Waddenzee inademen? Dan moet U een keertje gaan wadiopen! Wadlopen is de direkte konfrontatie van de mens met een uniek natuurge bied: de Waddenzee. De Wadden be staan bij de gratie van eb en vloed. Bij hoogwater is er een Waddenzee en bij laag water een waddeneiland, op gril lige wijze doorsneden door prielen en geulen. Rond laagwater kan men het Wad oversteken: wadlopen. De gidsen van het Wadloopcentrum Pieterburen in Groningen staan klaar om ook U dit jaar een kans te geven deel te nemen aan een wadlooptocht. De wadgidsen zijn voorzien van een radioverbinding met het vaste land en van een moderne EHBO uitrusting. Zij dragen kompas en kaart van de Wad denzee bij zich. Zij hebben ervaring, terreinkennis en zijn doorkneed in hun liefhebberij. Een ieder, die fit aan de start ver schijnt en van wandelen houdt, kan gemakkelijk een wadtocht lopen. Ook voor scholleren In schoolverband kunnen op door de weekse dagen wad- tochten worden georganiseerd. De toe- ringcar, waarmede naar en van het Waddengebied wordt gereisd, vertrekt uit Amersfoort en uit Woudenberg. Op verzoek ook_op andere plaatsen. Op 19 mei a.s: wordt er een oversteek gemaakt naar Schiermonnikoog en op 9 juni a.s. naar het onbewoonde eiland Rottumeroog. Zeer aantrekkelijke wadlooptochten in verband met de broedtijd van de talloze vogels. Uiter aard verstoren we de broedkolonies niet. Wadlopers zijn geen ordever stoorders. U kunt genieten van het wijdse Waddengebied met z'n aparte flora en fauna. Nadere inlichtingen over de wadloop tochten worden gaarne verstrekt door de organisator en wadgids, de heer G. D. Marringa, Tromplaan 15 te Wouden berg, telefoon 03498 - 2328 (gaarne bellen tussen 12.30 uur en 13.15 uur of tussen 18.00 uur en 19.00 uur). bekomen. Ook zullen tijdens de rit enkele vragen dienen te worden beant woord, Op zaterdag 21 april wordt gestart van de volgende punten Soest-Baarn: gedenknaald aan de To renlaan. Amersfoort: brug over de Eem bij de Bronswerkfabrieken. Bunschoten-Spakenburg; Oude IJssel- meerdijk, afglag Fokjesweg. Verschillende afstanden zijn er va riërend in x,.onderweg zijn" van twee uur tot vier en een half uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Paul Romein, Pijperpad 65 te Soest, 02155- 11067. Neem uw camera mee en evt. uw kijker. De eerste biedt wellicht gele genheid tot het maken van „de" plaat of dia en U kunt er een prijs mee winnen. Ook de foto/dia wedstrijd werd uitgeschreven door I.V.N.-Eem- land. Daarover worden informaties verstrekt door Nick Hoebe, Pijperpad 22 te Soest, 02155-19241. Trek er eens mee op uit op de fiets, de natuur in. Meld u op 21 april bij bovenstaande vertrekpunten. VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 DAKISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Evenals voorgaande jaren zal ook het komende seizoen veldwerk worden verricht voor de „Milieukartering pro vincie Utrecht". Dit houdt in dat er gegevens worden verzameld over bo-, dem, waterhuishouding, plantengroei en dierenleven. De resultaten van het veldonderzoek vormen samen met gegevens over verkeer, landbouw en bevolkingsgroei een belangrijke informatiebron bij het vaststellen van streek- en bestem mingsplannen. Tussen 1 mei en 1 oktober onderzoeken de provinciale karteerdere de planten groei in gedeelten van het gebied van de gemeenten Abcoude, Baarn, Mij drecht, Soest, Vinkeveen en Waver- veen, Wilnis en Zeist. De door omstandigheden vervallen april-wandeling voor de leden van het vrouwengilde, zal thans plaatsvinden op woensdag 2 mei. Om precies 09.15 uur wordt vertrokken vanaf de oprit van het ziekenhuis Zonnegloren. LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters-en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 (da's niet veel tijd in een heel jaar) In de laatste week van april is de jubi- leum-kollekte van het Astma-fonds. Uw hulp is broodnodig! Helaas hebben wij nog altijd méér kol- lektebussen dan kollektanten ter be schikking. Toch zijn we ervan over tuigd, dat er nog voldoende bereidwil lige en aardige mensen zijn om wat van hun vrije tijd voor een goed doel op te offeren. Draag uw steentje bij aan de astma- bestrijding. De opbrengst van onze jubileumkollekte is van levensbelang voor 'n doelmatige bestrijding van ast ma en aanverwante ziekten. Geef u daarom op als kollektant(e) bij onderstaand adres. Mw. G. Lochmans-v. Heeren, Pr. Bernhardlaan 32, Soest, tel. 17080. De werkzaamheden, die deze winter werden verricht door de Werkgroep Vrij willig Natuurbeheer van het I.V.N., het Instituut voor Natuurbeschermings educatie Afdeling Eemland, vonden zaterdagavond 14 april een afsluiting met een Paasvuur in de weilanden aan het einde van de Peter van de Breemerweg in Soest. Het droge weer had bijna nog een spaak in het wiel gestoken, want dit was (mede?) oorzaak van enkele klei ne bosbrandjes in de omgeving en de brandweer had daarom een stookver- bod afgekondigd. Gezien het traditio nele karakter van deze happening en de veilige plaats midden in de weilan den bleek de brandweer bereid voor ditmaal een uitzondering toe te laten. Een regeling die bijzonder gewaar deerd werd. Zeer tot genoegen niet alleen van de merendeels jonge en zelfs jeugdige medewerkers van coördinator Chris Uiterwijk, maar niet in de laatste plaats ook tot genoegen van een 50- tal belangstellenden die daar met vrou wen en kinderen was komen opdagen. Vanwege de kinderen werd nog vóór acht uur de vlam in het wilgen en el zenhout gestpken, dat van de knotac- tie was overgebleven, nadat het voor verkoop geschikte brandhout was afge voerd. De aldaar zijn bedrijf hebbende boomkweker de Bruin en echtgenote, die de werkers hartje winter al meer malen met koffie en appelgebak ver rasten, had voor een enorme voorraad krentebollen gezorgd, zodat ook de toe schouwers op deze tractatie konden worden onthaald. Nadat de grote brandstapel in een an derhalf uur goeddeels was opgebrand en velen van het prachtige vlammen spel en de kolkende rookmassa's had den genoten, bleef er voor de organi sator en enkele helpers nog de nood zaak om enkele uren bij de nasmeu- lende resten de wacht te houden. Ze kerheid gaat natuurlijk voor alles. Voor wie het inmiddels vergeten mocht zijn of voor wie er nog onbekend mee is, de werkgroep besteedt in de win termaanden vele zaterdagen aan werk zaamheden, die ten doel hebben land schapselementen in de omgeving van Soest te behouden. Als regel werk zaamheden, waarvoor de overheid on der de bestaande regelen geen midde len heeft uitgetrokken en die door de boeren ook niet worden verricht omdat ze uit een oogpunt van rentabiliteit niet lonen. Wij noemen bijvoorbeeld, het knotten van wilgen en elzen, het schonen van heideveldjes, die door opslag van bomen dreigen te worden overwoekerd, het afvoeren van afval uit natuurgebieden en dergelijke. ',v De Gouden Ploeg in de twintiger jaren, gezien vanaf de Kerkstraat TWEEDE HERV. KERK: Ten bate van den bouw van een tweede Herv. Kerk is op initiatief van Mevr. Buxtorf een sprei verloot. De trekking vond plaats op 16 April j.1. door een ambtenaar van de politie. De sprei is gevallen op no. 65. Tegen inlevering van dit nummer kan de sprei worden afgehaald Waldeck Pyrmontlaan 4a. V.A.R.A.: Naar wij vernemen bestaan er plannen tot oprichting van een plaatselijke afdeeling der Radio-omroep de V.A.R.A. BEKROOND: Op de in de vorige week te Jutphaas gehouden Bakkerij-tentoonstelling werd de N.V. Eerste Electr. Luxe Brood- en Banketbakkerij, Burg. Grothestraat, bekroond met den lsten prijs. RIJWIELONGEVAL: De heer B., rijdende langs den rijksstraatweg in de richting Nieuwerhoek, werd op den hoek der F.C. Kuijperstraat door een anderen wielrijder, die niet voldoende rechts uit haalde, aangereden. Met enkele lichte verwondin gen kwam de heer B. er af, terwijl het rijwiel beschadigd werd. DE SOESTER TURNCLUB Het bestuur van De Soester Turnclub ontving van één der plaatsgenoten onderstaande niet onaardige ontboezeming, welke ons ter plaatsing werd aange boden. Gaarne staan wij eenige plaatsruimte hier voor af. SPORT STAALT SPIEREN Welkom! Welkom) nieuwe leden, Of donateur of steunend lid. Richt naar de club Uw schreden; De club, waar energie in zit; Turnen is gezond voor allen, Lenig blijven is 't parool, In deze club zal 't U bevallen, Daar zijt gij op de goede school. Overal moet het toch bekend zijn, Feesten luisteren zij ook op; De menschen staan dan, groot en klein Ook in Soest vast op hun kop, Naar zulk werken gaat men kijken, Als leder nu zijn best maar doet, Turnen doet al 't andere bezwijken, En het doet ons boddie goed; Uitstellen is ook overbodig, Rang en stand is daar onbekend, Voor U zelf is het ook noodlg, Ai gevoeld gij U ook content. Neen waarde lezer, lezeressen, Dat is niet zoo, meisje of man, Eén bezoek aan de oefenlessen, S. T. C.er zijt gij dan. Over het touwtje moet gij springen, En in 't luchtruim moet ge zwieren; Slaan de handen in de ringen, Tot groot heil van al Uw spieren. Een sterk gestel is dan Uw deel, Recht van lijf en leden, 'T is daarom toch niet te veel U thans te vragen, toe te treden. Ruk open beurs, of portemonnaie, Niet langer moogt gij wachten, Clubjes als de S.T.C. Loeren steeds op nieuwe krachten. Uw naam, Uw leeftijd en adres Boekt men wel bij de eerste les. Zij, die lid wenschen te worden van bedoelde club, kunnen zich voor het lidmaatschap aanmelden op de lesavonden, welke thans worden gehouden in de groote zaal van hotel „Eemland" (ingang Korte Brinkweg), op de navolgende tijdstippen: Zaterdagmiddag: Meisjes 6-9 jaar van 1.30-2.30 uur. Meisjes 9-12 jaar van 2.30-3.30 uur. Jongens 6-12 jaar van 3.30-4.30 uur. Donderdagavond; Meisjes 12-17 jaar van 6.30-7.30 uur. Dames van 7.30-9.00 uur. MaandagavondJongens 12-17 jaar van 7-8 uur. Heeren van 8-9.30 uur. NOODLANDING Wegens een defect aan de toevoerbuis, moest deze week een militair vliegtuig van Soesterberg een noodlanding maken op een weiland te Lopik. De landing geschiedde vlot. Spoedig kwam een ander vliegtuig van hier om hulp te verleenen. Nadat het euvel hersteld was, stegen beiden weer op om daarna gelijktijdig te Soesterberg terug te keeren. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Loopen op verboden grond: j. G. H. Soesterberg, 2,- of 1 week tuchtschool. Visschen in verboden water: H. G. v.d. H„ 5,- of 2 dagen. Te Soest een rijwiel onbeheerd laten staan: L. S. v.d. H. te Utrecht 3,- of 3 dagen. UIT DE ADVERTENTEËN: DEN UIJL'S kinderwagens - rieten meubelen - tuinmeubelen - vogelkooien - trekwagens (vanaf 3,25) Leeuwenstraat 68, Hilversum. VANAF MAANDAG spreekuur tandarts Schlij- echter, 12-1 uur en volgens afspraak. Huize „Nieuw- Mariënburgh". JONGEDAME, geoefend tennister, zag zich gaarne opgenomen in geoefende club. Br. onder no. 28 aan Van den Ven's Boekhandel, Baarn. PLUIMVEEBEDRIJF „Johanna Hoeve", Duinweg 4, Soest, vraagt voor direct een flinken jongen. In de Stadsschouwburg te Utrecht speelt op di. 24 april het RO-theater „De Knecht van Twee Meesters" van Carlo Goldoni met regie van Franz Marijnen. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 5,- t/m 15,-, vanaf 3 dagen tevoren hier te reserveren. De Nederlandse Opera Stichting geeft op do. 26 april een voorstelling van „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart. Dirigent is Hans Vonk en de regie is van Filippo Sanjust. De voorstelling wordt gegeven in de Stadsschouwburg te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 10,- t/m 18,-. Henk Elsink kunt U zien in de Stads schouwburg te Utrecht op 21-22 en 24 april, met zijn programma Theater Thuis, waarin hij de bezoeker voor de pauze mee naar huis neemt, en na de pauze naar het theater. Kaarten 10,- t/m 20,-, vanaf 3 dagen tevoren hier te reserveren. Aanvang 20.00 uur. Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afd. Eemland organi seert op za. 21 april een fietstocht door de Eempolder. Iedere deelnemer kan dan aan de hand van een stencil de route afleggen. Vertrektijd 10 uur. Opgave en inlichtingen verkrijgbaar bij Paul Romljn, Pijperpad 65 te Soest, tel. 02155-11067. In theater Gooiland te Hilversum kunt U op zo. 22 april kijken naar „De reis om de wereld in tachtig dagen", ge speeld door het Nederlands pantomi metheater Rob van Reijn. Aanvang 14.30 uur. Kaarten 5,65. Op do. 26 april speelt het Opera Forum de opera „Cosi fan tutte" van W. A. Mozart in de schouwburg Gooiland te Hilversum. Kaarten 15,85 t/m 28,35 alhier te reserveren vanaf 8 dagen tevoren. Aanvang 20.00 uur. Op zo. 29 april komt in theater Gooi land het Grand Ballet van Tahiti, een groot balletgezelschap met dansen en muziek uit Frans Polynesië. Kaarten 12,45 t/m 22,65. Aanvang 20.00 uur. Van Medio april t/m medio september kunt U weer naar de traditionele Alk maar se kaasmarkt met dragers in historisch gilde-uniform en demonstra ties van oude ambachten op het Waag- plein te Alkmaar. Iedere vrijdag van 10-12 uur. Na vele jaren zal op de Dam in Amsterdam eer kermis gehouden wor den van 20 t/m 30 april. In Amersfoort zal op zo. 29 april een Jazz-marathon worden gehouden, waaraan deelnemen Scott Hamilton, Wally Bishop, Toots Thielemans Quar- tet. Jan Molenaar's Big Band, Rick v.d. Linden, Greetje Kauffeld, e.v.a. Presentatie Pim Jacobs, Meta de Vries en Jaap Lüdeke. Aanvang 14.00 uur; einde 2 uur. Deze Jazz-marathon wordt gehouden in alle zalen van het cultu reel centrum de Flint. Coninckstr. 60 te A'foort. Kaarten f 25,-, donateurs 17,50. Het Kasteel Museum Sypestein, schuin tegenover de Sypekerk te Nieuw Loos- drecht, zal van 1 mei tot 16 september weer geopend. Rondleidingen di. t/m za. 10.15; 11.15; 14.00 en 16.00 uur. Op zo.- en feestdagen 14.00; 15.00 en 16.00 uur. Toegangsprijs 3,-; kinderen 1,25. Het Kasteel Haar te Haarzuilens bij Utrecht is ook weer te bezichtigen. Dagelijks van 9-12 en van 13.30-17.00 uur. Op zondag van 13.30 - 17.00 uur. 's Maandags gesloten. Toegang 3.-; kinderen tot 14 jaar 2,-. Wilt U meer informatie over kastelen dan hebben wij een uitgebreide folder voor U, waarin alle kastelen van Nederland met gegevens over openingstijden. Op zo. 22 april houdt het lust. voor Natuurbeschermingseducatie, afd. Amersfoort de maandelijkse wande ling naar Heiligeb. Beek. Start 14.00 uur vanaf parkeerterrein Randen broek, naast Ziekenhuis. Het Inst. voor Natuurbeschermings educatie houdt op za. 28 april een Vroege Vogelexcursie. De start is om 6.00 uur en om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats voor het kasteel Groe ne veld te Baarn. De Flevohof is al weer mooier ge groeid. Ideaal voor het hele gezm, want er is van alles te beleven. Tentoonstel lingen en demonstraties, parken, vij vers en strandbad, kleurige bloemen tuinen en zonneterrassen. Meeleven met boer en tuinder, champignons kwekerij, kinder- en indianendorp, kinderboerderij, etc. Een folder met gegevens en routebeschrijving ligt voor U klaar. Tot en met 6 mei kunt U nog naar de kunstbeurs in de Oude Kerk te Amster dam, waar 500 schilders, grafici, beeld houwers, keramisten en edelsmeden uit verschillende landen exposeren. Dagelijks geopend van 10-19 uur. En tree 5,-kinderen tot 7 jaar gratis. De Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, afd. Soest, houdt op 24 april een voordracht over „Bodembedekkers en schaduwplanten" door de Heer M. W. Camping. De voordracht wordt gehou den in het gebouw van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg no. 14. Aanvang 20 uur. Op maand. 23 april is er nog een optre den van Tiare Tahiti in theater Carré in Amsterdam. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 10,- t/m 25,-, alhier te reserveren. Op za. 28 april wordt in de Brabanthal len te 's hertogenbosch een optreden georganiseerd van Mother's Finest, Gruppo Sportivo, Normaal en Hot Hou se. Aanvang 18.30 uur. Prijs 20,-. Kaarten alhier te reserveren. Vergeet U bij het bedenken van een kadootje de Soester Kadobon niet? Te besteden bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken. Vooreen BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 9