IVN-expositie „Kijk op Eemland"geopend ■P W Fetersbv is een ander makelaars kantoor CONTANT-BON vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS VVV Nieuws Peters bv Geslaagd Ki 5 KyK DF EEMLAND Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Vóórdat u uw keukenkeus maakt Afsluiting Gereformeerd Jeugdwerk-Noord Kassalichter weer bezig Containerplanten I Geslaagd voor zwemdiploma E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Glaasje op - toch gereden Minimum 4 regels f6,00 dak-isolatie dak-bedekkingen E. G. Kerkhof 13 Soester Courant van woensdag 20 juni 1970 13 Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afd. Eemland, organi seert een tentoonstelling „Kijk op Eemland", welke gehouden wordt van 16 juni t/m 1 juli in het N.S. Station „Soest" aan de Stationsweg. Geopend: ma. t/m vr. van 19.30-21.30 uur en za. en zo. van 14.00-16.00 uur. In de hal van het raadhuis te Veenen- daal zal op wo. 27 juni een Hemds- mouwconcert" worden gegeven door de EgerLande rkapel van de Kon. Blitse Harmonie. Aanvang 8 uur en de toe gang is gratis. In het kader van het Holland Festival geeft het Nederlands Danstheater op za. 23 juni in de Stadsschouwburg te Utrecht een wereldpremière van Translucent Tones. De choreografie is van Nils Christe, de muziek van Bela Bartok. Tevens première voor Neder land van MSA-Glacolskaja, met cho reografie Jiri Kylian en muziek Leos Janacek, m.m.v. het koor van de Slovenska filharmonie en het Neder lands Balletorkest. Dirigent David Porcelijn. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 10,- tot 20,-; vanaf 3 dagen tevoren aan de kassa van 10-14 uur, tel. van 11-14 uur nr. 030-310241. De Ver. van Beeldende Kunstenaars te Baarn exposeert in het Dorpshuis ,,De Furs" te Lage Vuursche van 16 juni t/m 1 juli. De expositie zal worden geopend op za.-middag 16 juni om 15.00 uur door mevr. M. Baronesse van Heemstra-Franken. Openingstijden: 12-17 uur en 19-21 uur; zondags 12-18 uur. In museum Flehite aan de Westsingel 50 te Amersfoort is van 16 juni t/m 12 aug. keramiek uit Oud Peru te bezich tigen. Er worden ruim 200 stuks preco- lumbiaans aardewerk uit particulier bezit getoond, vervaardigd in de perio de van 800 v. Chr. - 1500 na Chr. Open. tijden: di. t/m vr. 10-5 uur; za. en zo. van 2-5 uur. Maandags gesloten. Een voordelig dagje uit in Apeldoorn. Gedurende het hoogseizoen, van 3 juli t/m 18 augustus, kunt U vier attrak- ties, inklusief onderlinge busverbin dingen in Apeldoorn met één kombina- tiekaartje, voor een aantrekkelijke prijs bezoeken. Deze vier attrakties zijn: het natuur park Berg en Bos niet daarin, uniek in Europa, Apenheul; De Koningin Julia- natoren; Rijksmuseum Paleis Het Loo met Kon. Stallen. Hier kunt U een expositie bezoeken van kostbaarheden uit het bezit van onze Koninklijke Familie: en een rit met de Veluwsche Stoomtrein. Antieke locomotieven met even bejaarde wagonnetjes onderhou den de verbinding tussen Apeldoorn en Dieren. Deelnemers aan Dagje-Uit hoeven niet de hele rit naar Dieren uit te zitten, maar maken een retourtje naar Loenen. Prijs volwassenen 14,-; kinderen t/m 9 jaar 8,-; Kaarten verkrijgbaar bij de VW's Apeldoorn, Beekbergen en Eerbeek. Inlichtingen aan ons kantoor. In het Stadion van de Eindhovense Voetbal Vereniging E.V.V. aan de Aalsterweg in Eindhoven wordt op do. 28 juni het Midzomernacht-Spektakel 1979 georganiseerd. Aanvang 22.00 uur tot 5.30 uur. De entreeprijs bedraagt 15,- p.p. Medewerkenden: New York Funk; Brecker, o.a. Zappa-Dr. John; Chris Hinze; Rock and Roll met o.a. Nina Hagen en Herman Brood; Jan Akkerman, enz. enz. Kaarten bij de VW in de voorverkoop. In het Rijksmuseum Het Cathatijne- convent aan de Nieuwe Gracht 63 te Utrecht is een expositie over de Ge schiedenis van het Christendom in Nederland. Geopend di. t/m vr. 10-17 uur: za. 11-17 uur; zon.- en feestdagen 11-17 uur. Maandags gesloten. Folders met inlichtingen aan ons kantoor ver krijgbaar. In sport- en evenementencentrum Leysdream te Roosendaal is op zo. 24 juni een „Unicef- Kinderlanddag". Medewerkenden zijn: Danny Kaye, Anton Pieck, Martine Bijl, Appie en Flappie, Peppie en Kokkie, Pipo en Mamaloe, A'damse Lievertjes, Ome Willem, Martin Brozius en Jack Jer sey. Aanvang 13 uur. Entreeprijs 7,50 p.p. Wij hebben nog enkele Oranje kwartet ten. Deze kwartetten kosten 7,50 en de opbrengst is voor het Nat. Jeugd Fonds (Jantje Beton). Een leuk presentje. Jonge mensen, die als lid van de N.J.H.C. een buitenlandse tocht gaan maken, kunnen aan ons kantoor hier voor het International Youth Hostel Handbook 1979 kopen. Op de kaart kunt U makkelijk de jeugdherbergen in Europa aan de landen rond de Midd. Zee opzoeken. Prijs 4,50. In „Gouden Handen" te 's Heerenberg (20 km. van Arnhem) kunt U zien wat mensen met hun handen kunnen ma ken, vandaar de naam „Gouden Han den. U vindt er ettelijke duizenden werkstukken van Ned. meest begena digde amateurkunstenaars. Iedere dag geopend van 10 tot 6 uur. Inlichtingen aan ons kantoor. Er is een nieuwe informatiekrant uit gekomen over openluchtrecreatie in de provincie Utrecht. Gratis af te halen aan ons kantoor. Een nieuwe plek voor sportvissers. Met de mooie IJssel binnen handbereik is Hattem een gewilde aanlegplaats voor passerende plezier^aarders. Deze nieuwe passanthaven heeft plaats voor 24 boten. In de periode van 1 mei tot 1 sept. kan men er niet langer liggen dan 7 achtereenvolgende nachten. Verdere informatie kunt U krijgen bij de Re creatie gemeenschap Veluwe in A'doorn, tel. 055-219185. In het kader van de orgelcyclus 1979 in de Sint Joriskerk te Amersfoort vindt op woensdag 27 juni een orgelconcert plaats. Solist is Feike Asma, organist te Maassluis. Aanvang 20.00 uur. Entree 4,-. toto Herm: Foto Herman van Dam IVN-voorzitter Piet Steltman stelt de bandrecorder in werking met een bandje met vogelgeluiden De directeur van het Landelijk Bureau van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie [IVN], Piet Steltman, heeft zaterdagmiddag in het voormalige stationsgebouw van Soest aan de Stationsstraat de jubileumexpositie „Kijk op Eemland" van de afdeling Eemland van het IVN geopend. Hoewel het IVN zelf pas twintig jaar oud is, viert de afdeling deze maand haar veertigjarig bestaan. Ze werd namelijk in 1939 opgericht als Natuurwacht. Later sloot ze zich aan bij het IVN toen dit werd opgericht. Steltman sprak in zijn openingswoord de wens uit, dat de bezoekers van de tentoonstelling niet alleen komen kijken, maar vooral leren zien. En ook inzien hoe kwetsbaar alles is, om dan tot het besef te komen, dat men hetgeen onvervangbaar is aan cultuur en natuur, moet waarderen en vooral ontzien. De sfeervol ingerichte tentoonstelling in het oude NS-gebouw dat zich uitste kend leent voor zo'n manifestatie, laat onder meer beelden zie* van de Eem- polders, de Eng, de bossen en de duinen. Er zijn verschillende soorten planten te zien, evenals afbeeldingen var. vogels. De vogelwerkgroep heeft daarnaast enkele nestkas ten opgehan gen. De beste inzendinge* van de foto- en diawedstrijd kan men bakijken en er is een schat aan (documentatie verkrijgbaar. Naast enkele opgezette dieren is er een speciale hoek waarin aandacht wordt besteed aan de milieu acties die regelmatig in Soest gehou den worden, zoals het knotten van wilgen en het schonen van heideveld- jes. Tenslotte kunnen de bezoekers een diavoorstelling bekijken ovèr het Eem- landgebied. De voorzitter van de organiserende afdeling, de heer A. Gaillard, verheug, de zich over de grote belangstelling voor het openingsgebeuren, temeer omdat er door velen zo hard was gewerkt aan het tot stand toornen van de expositie. Hij begroette met name de vertegenwoordigers van de ge meentebesturen van Soest, Baarn en Eemnes, en de afgevaardigden van de zusterafdelingen. Hij bedankte in de heer Steltman het Landelijk Bureau voor de „steun in de rug". Hij richtte zich vervolgens tot de heer Steltman, van wie hem was opgevallen dat hij weliswaar altijd meewerkt aan de televisie-uitzending van het bekende programma „Ja natuurlijk", maar er nooit als quizkandidaat aan meedoet. De heer Gaillard vroeg daarom de heer Steltman een bandrecorder in werking te stellen met een bandje, waarop vogelgeluiden waren opgenomen. De heer Steltman, specialist op het gebied van vogels en de geluiden die zij produceren, had er geen moeite mee. Hij noemde deze manier van ope ning van een gebeuren typerend voor het werk van het IVNeerst doen, dan praten. Steltman noemde de plaats waar de tentoonstelling wordt gehouden, een stationsgebouw, symbolisch voor het wekken van milieubesef bij de bevol king. Dat is een proces waar jaren overheen gaan, een proces ook waarin men soms tussenstations moet aan doen. De titel noemde hij eveneens goedgekozen, „Kijkop Eemland". Het gaat erom, dat iemand naar Eemland kijkt, er een ecologische kijk op krijgt. Nog beter is hetwanneer de expositie er toe zou bijdragen, dat de mensen leren zien, leren ontzien en leren in zien, aldus Steltman. De directeur van het IVN prees de afdeling Eemland voor de activiteiten Dc koper die met onze kantoren kontakt opneemt, ontvangen zvij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor zoclkc dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers (dc verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kunnen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen zvij graag verkopen. Maar dan zó dat dc koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal dc koper ook willen verhuizen. En dan zien wij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is gezveest. Zó goed dat hij ook na tien jaar nog maar écn makelaar kent die met de eekhoorn. 9 Amersfoort, Stadsring 147, 033-30488 Soest, Birkstraat 87,02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 die zij heeft georganiseerd in het kader van het veertigjarig bestaan. In zijn dank voor hetgeen de jubilerende afde ling zoal heeft gepresteerd, betrok de heer Steltman ook de plaatselijke en provinciale overheid; die het zo be langrijke milieubeschermings- en voorlichtingswerk mogelijk maken door het verlenen van financiële steun. Met de wens dat niemand in. Eemland deze tentoonstelling zal overslaan, ver klaarde hij deze voor geopend. Daarna kregen de genodigden als eersten de gelegenheid de expositie te bekijken. Tot en met 1 juli kan men er dagelijks terecht van 19.30-21.30 uur en op zater dag en zondag van 14.00-16.00 uur. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 mz showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van middeivNederland. deKpukenbeurs ^^budenberg Vrijdag 22 juni is het jaarfeest voor de jeugdclubs bij de Juliankerk. Op deze avond voeren de kinderen van de clubs allerlei toneelstukjes op. Het klapstuk van de avond is een groots cabaret, ouders en belangstellenden zijn harte lijk welkom. Deze avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in Credo (achter de Julianakerk). Na in Soest in enige winkels een goede slag geslagen te hebben, is vermoede lijk dezelfde kassa-lichter nu bezig geweest in Soesterberg. Daar haalde hij tijdens de middagpauze uit de zaak van de heer M. aan de Gen. Winkel manstraat 600 gulden uit de kassa en nogeens 150 gulden uit een bureau. De diefstal gebeurde vrijdagmiddag. Voor rijbewijs A-B/E-C/ D/E slaag den onderstaande dames en heren: Voor A: R. van Hornsveld, M. C. G. Hilhorst, T. M. Oebeles, A. W. C. van de Laar, T. Rozendaal. VoorB/E: H. J. Bos. F. Broekhof, I. M. van de Berg. O. A. M. van Bentum, I. M. Blaauw, H. J. Boor, G. M. Donker- steeg, G. van Houten, S. Jansen, J. H. de Jong, M. Kievit, E. R. Kroes, L. Kuchler, I. I. R. Koot, B. A. P. Kruithof, B. M. Kniest, E. M. Lokhorst van Heiningen, C. W. M. van Logte- stijn, L. H. T. Meeris-Busio, H. Noo- men, W. van Nus, C. T. van Oosttrum- van Wegen, A. L. M. van Ooijen, A. H. Pickard, V. C. Pellis-Breukels, B. M. de Quant, M. C. Riksen, J. van Rou wendaal, R. G. Schroder, C. H. van Sijl-Knol, A, C. P. van Senten, J. C. Thie, M. A. W. van de Tempel, J. F. Tibben, H. M. Tolboom, M. Verweij, J. E. Verhoeff, M. Zon, E. R. M. Zoetelief, Voor C/E D/E: D. F. Hesterman, G. E. Hornsveld, A. van Plateringen, F. S. Plokker, D. Ockeloen, T. Rozendaal, R, L. Spieart. Zij werden opgeleid door: Autorij school M. Los, van Lenneplaan 47, tel. 16621. Tot voor kort was het alleen mogelijk te planten in het echte „plantseizoen" d.w.z. in na- en voorjaar en 's winters bij niet vriezend weer. Door de opkomst van de plantcontainer, of wel een plastic kweekzak- of pot, bestaat sinds enkele ja ren ook de mogelijkheid om de gehele zomer door te planten. Dit is natuurlijk een erg plezierige zaak, die veel voordelen biedt. Was het enkele jaren te rug nog onmogelijk om na één mei naast perk- planten en groenten andere dingen te planten, nu kan er zelfs op de warmste zomerdag een boom of heester geplant worden. Het assortiment planten in pot is op de grotere tuincentra veelal zeer uit gebreid. Naast bomen en heesters worden ook klimplanten, coniferen en veel vaste planten in pot aangeboden. Een erg groot voordeel, wat zeker als eerste genoemd mag worden is het kunnen be kijken van de plant in groeiende staat. Men kan zich overtuigen van de bloei- en bladvorm of kleur en de eventuele geur die de plant kenmer ken. Het is nl. voor veel mensen niet te doen om zich in de rustperiode een voorstelling te maken van bepaalde planten. Verder is een ander belang rijk voordeel van het 's zomers kopen van be planting; de grotere kans op doorgroei, doordat de planten een goed doorgewortelde potkluit heb ben. Bij overplanten merkt de plant er dus weinig of niets van en groeit ongestoord verder. Als der de voordeel kan de rustige periode waarin gekocht wordt genoemd worden. De tuincentra beginnen langzamerhand weer wat bij te komen van de voorjaarsdrukte, zodat de verkoper iedere klant desgewenst weer wat persoonlijker kan helpen waardoor men tot een verantwoorde plantenkeuze kan komen. Bij het planten van de containerplan- ten moet een normale bemesting gebruikt worden. In het plantgat wordt naar behoefte een meng sel van twee delen tuinturf en een deel compost doorgewerkt. Dat men moet gieten bij drogend weer spreekt voor zich. Eén, max. tweemaal per week veel water geven heeft veel meer nut dan iedere dag een klein beetje. Hierdoor ontwikkelt een plant zelf een beter wortelgestel. Kortom: het is ook 's zomers aantrekkelijk de tuin met nieuwe (container) beplanting te verfraaien zonder dat men enig risico loopt. In het instructiebad „De Turf" werd onlangs afgezwommen voor de diploma's A en B. Het A-diploma werd behaald door 80 zwemmers en het B-diploma door 25 zwemmers. Voor het diploma A slaagden: D. J. van Arkel, M. van Arkel, T. Bakker-Kwint, A. M. G. van Beek, A. J. Blank, A. Blanken, P. C. M. den Blanken-de Jong, B. J. H. de Boer, M. Bos, M. Bosboom, Th. G. J. van den Bosch, M. de Bruin, A. van Campen, G. M. van Doorn, K. M. van Doorn, W. S. H. Doornbosch, S. W. Duivestein, B. van Dijk, S. Dijkgraaf, G. W. Egbers- Roest, G. G. Egbers, D. G. Eysbach, R. Foekens, R. Fugers, Ch. W. I. M. Geuljans, A. M. D. Glas, W. A. de Graaf, W. Grobben, S. O. de Haan, M. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters-en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332 - b.g.g. 10816 Hamaker, H. van Haren, W. M. Hart man, W. B. Hartman-v.d. Berg, A. B. v.d. Hengel, M. E. Henkei, A. M. K. Herdink, A. R. P. Hilhorst-de Jong, E. G. Hilhorst, A. Ch. van Homoet, F. Hooft, S. de Jong, D. K. Jurawan, E. W. Kaligis-Mertopawiro, J. W. A. Kieze- brink, B. van der Kooi-Menzel, M. Krijnen, I. A. Kuyper, R. R. Lagers, Ch. E. F. Lijfering, B. Ch. G. van Overeem, J. A. Pieper, D. B. Prak, L. van Reenen, S. I. Richter, H. C. van Schaaik, M. Scheurwater, B. Schim mel, J. B. H. Schouten, L. G. Sirigo, V. A. Sloos, B. J. van der Sluis, I. P. Smink, O. Sönmez, B. M. Spóorenberg, L. A. Surstedt, R. Q. Swager, M. G. Tolboom-Hilhorst, S. F. Toorman, R. v.d. Vaart, M. Veen, S. van der Veen, G. Veul, N. Visch, H. S. Vreugdenhil, M. M. A. de Vries, Y. W. Weistra, R. Wilmes, M. R. Wind, K. Wip, A. van Drie. Voor het diploma B slaagden: N. van der Burg, K. R. v.d. Deyssel- Kok, A. Dorrestein, P. Dorrestein, A. A. J. van Embricqs, W. Gramser, A. J. van Harten, A. J. van den Hengel, I. M. Hurkens-Wiggers, A. M. Janmaat- Boere, J. W. Löhr, A. J. J. Lijfering, J. v.d. Mast, C. E. K. M. van der Mey, A. H. J. v.d. Pol-Haas, A. J. Prins, E. M. de Putter, L. van Schalkwijk, S. Schle- baum, Ph. J. Slim, W. C. M. Valk- Maarschalkerweerd, Ch. L. van der Veen, J. T. M. Vreeswijk, W. A. Westland, M. R. IJsseldijk. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Een alcoholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag leverde één rij verbod op. Dat kreeg de uit Amersfoort afkomstige autobestuurder C. H. (28). De tweede blaasproef viel gunstig voor hem uit; de eerste proef niet. Er werden in totaal 65 autobestuurders aangehouden; zeven moesten blazen en daarvan kreeg alleen de Amersfoor- ter een rijverbod. Op de Bartolottilaan werd een Ameri kaans militair slapend in zijn auto aangetroffen. Hij was onder invloed. Zijn voertuig parkeerde hij in een tuin. De marechaussee ontfermde zich over hem. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT ..Tel. Naam: Straat: Woonplaats: verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiteh door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) Voor al Uw en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 13