gemeente s©@sü Tientallen prachtige natuuropnamen Makelaardij b.v 50 jaar geleden in Soest de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Soester kunstenaar in Vierhuizen Hendrik Smit RIJOPLEIDING M. LOS •.•.Vrij glas' in De Vaart scliociiiiikcr voorn prikje scliociiialtcr Verhuizing Bureau huisvesting Wijziging spreekuur Woonruimteverdeling in Soesterberg Telefoon-Ambulancevervoer Uw succes is onze reclame!!! voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Studio haria harwocziK Aanlijngebod voor honden Te zien op I. V. N. -Eemland-expositie Het fundament van uw vertrouwen 21 Juni 1929 egg 15.90 14.90 15.90 Muziekcassettes 15.90 15.90 15.90 Soes tor Courant van woensdag 20 juni 1979 IV, ingang van 25 juni is het gemeentelijk bureau huisvesting verhuisd n;r het gebouw welzijn. Lange Brinkweg 79. Het bureau is in verband rr de verhuizing donderdag 21 juni en vrijdag 22 juni gesloten. V.af 1 juli aanstaande dient men voor het wekelijkse spreekuur van Beau Huisvesting in Soesterberg (woensdagochtend tussen 9 en 12 uur) eroor het spreekuur van de wethouder van woonruimteverdeling (derde wnsdag van de maand) een afspraak te maken via het gemeentehuis, beau huisvesting (tel. 16744, tst. 147). P< 1 juli start in de regio Amersfoort de Centrale Post Ambulance- ve/oer. De Centrale Posten Ambulancevervoer (C.P.A.) zijn meldka- ms, die in voortdurend (mobilofonisch) contact staan met alle goed- geurde ambulances in de regio. Vanuit de meldkamer worden alle rit te geregeld en onderling op elkaar afgestemd, zodat het voortaan uit- geoten is dat een patiënt of slachtoffer moet wachten dóórdat in eigen geeente geen ambulance beschikbaar is, terwijl er in een haburlge een wikloos staat. DC.P. A. is dag en nacht bereikbaar. V<r Soest luidt het nummer van de Ambulancedienst: 14049 (recht- stieks nummer). Ver Soesterberg luidt het nummer van de Ambulancedienst: 033-12345. 5V Met deze affiche wordt de aandacht gevestigd op de expositie in Vierhuizen Vier Soester beeldende kunstenaars zijn betrokken bij een project in het Groningse dorpje Vierhuizen [bij Zoutkamp] waar 15 beeldende kunstenaars en 40 kinderen hun objecten en zelfsilhouetten tegen, op, over, in en boven de dijk exposeren: Josje Koning, Lucie de Zeeuw, Herman Joosten en Ton Paauw. Deze dijk is door de boeren beschikbaar gesteld en vormt voor de grafici, schilders, beeldhouwers, weefsters, textielbewerkers en de Soester dichter Jan Visser één en dezelfde inspiratiebron. markt en op 30 juni 's middags een rommelmarkt en kindervermaak. Op 30 juni 's avonds om 8 uur een poëzie- en muziekavond in 't Vierhuis" terwijl in hetzelfde dorpshuis .op alle vier dagen van 2 tot 5 uur een foto- en keramiektentoonstelling wordt gehou den waar Stella Jansen uit Soest aan meewerkt. Dijkschouwspel is een landelijk gebeu ren dat wordt georganiseerd in het kader van de leefbaarheidswedstrijd (,.Een kern waar pit in zit") van de Koninklijke Nederlandsche Heide Maatschappij: Herman Joosten ,,legt" tegen een dijk een gigantische koeiehuid van zwart en wit plastic; Ton Paauw stelt een 450 meter langs waslijn op met daaraan circa 800 broeken, deels in gips ge doopt. Andere deelnemende kunste naars zijn Jan de Boer, Gjalt Blaauw, Johan Clobus, Gerrie Hemming, Ma deion Kielich en Johan Mulder. Een van hen legt tegen de dijk enige duizenden dakpannen, waardoor het taluud op een afstand gezien de functie van een schuin dak krijgt. De aanleiding tot dit experiment is de succesvolle manifestatie geweest in 1976 in Vierhuizen van „Lijst in/lijst uit" waardoor de kunstenaars het vol ledige vertrouwen hebben gekregen van het bestuur van de plaatselijke vereniging „Dorpsbelangen." „Lijst in/lijst uit" is destijds ook op de Eng in Soest gehouden. Het „Dijkschouwspel" in Vierhuizen wordt gehouden op 23 juni (feestelijke opening 2 uur 's middags), 24 juni, 30 juni en 1 juli 1979 van 2 tot 5 uur. Het v/ordt een spel met ruimte, wind, regen, zon, licht, schaduw, dijklijn, dijkval en dijkglooiing in samenwer king met de 250 inwoners van Vierhui zen die diverse activiteiten organise ren. Deze opzet en deze manier van werken in uniek in Nederland en doorbreekt de gedachte dat kunst een op zichzelf staand iets is en levert een bijdrage aan de gemeenschapsopbouw. Op 23 juni is de molen in werking waarin onbespoten graan wordt gema len waarvan pannekoeken verkrijg baar zijn. Verder is er een ambachten- VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 Burg. Grothestr. 25 Soest Tel. 20488 ./HIV-EIDO MARIA GALLAND Gezond bruin d. zonnehemel Op grond van de onlangs in werking getreden Algemene Verordening Soest geldt er voor binnen de gemeente een aanlijngebod voor honden. Ondermeer hoopt men hiermee te be reiken dat de vervuiling van de open bare weg en de tuinen e.d. minder wordt. Toch wordt deze vervuiling niet alleen veroorzaakt door niet-aangelijn- de honden. Een steeds meer voorkomende klacht is dat de vele hondenbezitters hun lie velingen op een ergerlijke wijze de straat, plantsoenen, speelterreintjes en andermans-'tuintje laten bevuilen. We kunnen er niet omheen, deze klach ten zijn terecht. De eigenaar, die zijn hond de straat, tuinen en gazons laat bevuilen, kiest de weg van de minste weerstand. Hon den kan worden geleerd het in de gOr ten te doen en daar heeft niemand last van. Een fikse regenbui spoelt het daarna wel weg. De medewerking van de hondenbezit- tende-burgerij wordt in deze dan ook gevraagd. Door de politie zal vanaf heden de controle op naleving van het aanlijn gebod geïntensiveerd worden. Waar nodig zal proces-verbaal worden opge maakt. ENORM BLIJ is de werkgroep diatheek van het jubilerend I.V.N.-Eemiand met het grote aantal inzendingen van deelnemers aan de foto/diawedstrijd. Dat het publiceren van de uitslag langer duurde dan de vorige keren, komt door de doodeenvoudige reden, dat het een ontzaggelijk karwei is gebleken. De laatste inzendmaand heeft, na de inzinking in april, talloze prachtige, buiten gewone, juist gekozen en met liefde geschoten plaatjes opgeleverd. Adjec tieven schieten hiervoor tekort. Kortom: Prima werk werd er afgeleverd! óok al zou u niets geven om de Na- boeiend is) dan zal tóch uw blik gevan- tuur (iets wat wij ons nauwelijks kun- gen gehouden worden... Zeker, als to nen voorstellen, omdat die Natuur zo tograferen uw hobby is! makelaars-taxateurs in onroerend goed hypotheken en assurantiën Burg. Grothestraat 32 J" I J Soest - Tel. 02155-11304* Het oorspronkelijke monumentje voor Christoffei Pullmann bij het Paleis Soestdijk Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand opgenomen in Uw blad. Twee inwoners dezer Gemeente, o.w. ondergetee- kende, hebben met een lijst handteekeningen ver zameld, om een stuk in te dienen aan den Gemeente raad tot verkrijging van een park op het stuk gemeentegrond, gelegen tusschen de Ferdinand Huijcklaan en Henriëtte Blaeckweg. Het bewijs is geleverd, dat vele inwoners in dit deel onzer gemeente zulk een initiatief op hoogen prijs stellen. Immers, wij ontmoetten overal warme sympathie en verkregen een zeer groot aantal handteekenin gen. Het verzoekschrift is nu inmiddels bij den Raad ingediend. Wij hebben de verwachting, dat het niet alleen met welwillendheid zal worden ontvangen, doch ook, dat een beslissing zal worden genomen in dien zin, dat ook dit deel der Gemeente zich spoedig in een flinke ontspanningsplaats mag verheugen. Het zal voorzien in een hier reeds lang gevoelde behoefte niet alleen, doch ook het aspect van de plaats aan deze zijde voor inwoner zoowel als vreemdeling nog aantrekkelijker maken. Mij de tolk wetend van zeer vele gemeentenaren, die met ons deze plaats gaarne op hooger plan willen brengen, dankt U voor plaatsing dezer regelen. EEN SOESTER Naschrift. We kunnen deze plannen niet anders dan ten zeerste toejuichen. Het zal een monument kunnen worden ter gedachtenis eener glorieuse viering van het 900-jarig bestaan onzer plaats. Daarbij zal men een uitgezochte plaats gevonden hebben om de „Soester Harmonie" óok eens aan deze zijde te kunnen hooren. Men rekene dus alvast op een plaats voor de muziektent. Het zal een attractie worden voor de vele gasten, die Soest in den zomer vooral in deze omgeving herbergt. We hopen nu maar, dat het Bestuur onzer Gemeente niet weer bergen van bezwaren opwerpt en zeggen: „het gaat niet". Tegen een dergelijke muur van vaak vermeende onmacht is al zoo veel waardevol initiatief èn van particulieren èn van vereenigingen doodgeloopen. De heeren, die hier echter de zaak hebben opgevat, zullen niet rusten, voor ze die tot een goed einde hebben gebracht. En als dit er door komt, dan is er meer op hun program. Er fluisteren reeds stemmen over een buurtvereeniging. Uitnemend. Doch de lezer koes- tere niet te groote verwachtingen. Dit kieken moet eerst nog uit den dop. Er is echter leven. We twijfelen echter niet, wetende, wie er zich zullen voorspannen, of er komt hier straks nog flink wat leven in de brouwerij. Bij voorbaat onze sympathie en toezegging van steun, voorzoover wij daartoe bij machte zijn. FRISO VAN DEN ENGRAND. POSTDUIVENVEREEN. „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Chateauroux (650 K.M.) op 16 juni 1.1. In concours waren 36 duiven, welke om 6.30 uur werden gelost met Z.W. wind. De eerste duif werd getoond door H. Pauw om 14.5 Aankomst ais volgt: H. Pauw le; H. Onwezen 2e, 4e, 5e; J. C. de Bree 3e; J. v.d. Brink 6e, 7e. MISHANDELING Woensdagmiddag reed de lompenkoopman W. wo nende aan den Nieuwe Weg alhier, op dien weg met een hit bespannen voor een kar, om hem een kooper te toonen. Met knuppels werd het dier tot loopen aangezet, hetgeen de verontwaardiging van voor bijgangers en bewoners dier buurt gaande maakte en zij er zich tegen verzetten. Dit gaf telkens aanleiding tot vechtpartijen en nadat eenigen tijd dit spelletje werd voortgezet, was de opwinding, mede doordat kooper en verkooper de flesch ge ducht aanspraken, zóódanig gestegen, dat van meerdere zijden de politie te hulp geroepen werd. Een 3-tal agenten was spoedig ter plaatse; dezen maakten aan het onverkwikkelijk tooneel een einde en maakten van de mishandeling procesverbaal op. hVeetai. Op het tweetal voor een beroep naar de Chr. Geref Kerk alhier, komen voor ds. J. W. van Ree te Barendrecht en ds. J. Reesink te Noordeloos. OP DEN WAGEN Een dronken liedjeszanger, die blijkbaar niet erg vast ter been was, moest door de politie op een handwagen naar het bureau worden vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek, dat hij verschillende malen in het politieblad stond gesignaleerd, waarom een transport naar Utrecht volgde. DIEFSTAL Ten nadeele van den heer D. alhier werden dezer dagen 18 jonge hennen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. MINAHASSA Maandag 10 juni J.l. kwamen op verzoek van den heer Burgemeester verschillende dames en heeren samen ter bespreking van de wijze, waarop ter dezer plaatse deelgenomen kan worden aan het doel, dat het Landelijk Mlnahassa Comité zich voor oogen stelt. Wegens plaatsgebrek moeten wij thans kort zijn, doch zullen in ons volgend nummer hierop uitvoeri ger terugkomen. De volgende dames en heeren hebben zich voor dit doel tot een plaatselijk comité vereenigd: Kolonel J. H. Hardenberg, G. J. A. baron van Hardenbroek van Ammerstol, A. O. Dammers, J. C. C. Phaff, Mevrouw C. M. Gastman-Wichters, Mej. A. C. Schippers, D. de Looze, Ds. B. Alkema, J. J. A. de Koning, Mevrouw J. G. Donker van Galen, Mevrouw M. M. V. van Schaik-Brouwer, Mevrouw L. A. Droste-Wilman, Mevrouw E. E. C. van den Brande- ler-Bleckmann. Besloten werd op 2 juli a.s. een bloempjesverkoop- dag ten bate van het doel, alhier te houden. foto-onderschrift: Ons kranig Harmoniecorps „Pa- tiëntia Vincit Omnia", dat j.l. zondag op het Groot Nationaal Concours te Den Haag den lsten prijs wist te behalen in de 1ste afdeeling Harmonie. Als fanfarecorps opgeklommen tot de Eere-afdeeling, werd dit corps in 1926 omgezet in een Harmonie corps, waarna werden behaald: 1927 te Dlemen le prijs 3e afd.1928 te Aalsmeer le prijs 2e afd. en thans 1929 te Den Haag le prijs lste afdeeling. Een mooie prestatie voor Directeur en koor. UIT DE ADVERTENTBËN: GEMEUB. VILLA met 6 bedden te huur gevraagd voor de maanden juli en augustus. Spoedbrieven met opgaaf van prijs en ligging bureau van dit blad. FORD TOURING '26 met Allweatherkap, nieuwe banden en toebehooren 325,-. Te bez. Veldweg 8, Soest, tel. 2194. GEVRAAGD tegen begin september, Baker R. K. Br. franco bureau van dit blad. Trouwens ook van hen, die zo maar eens binnenstappen uit nieuwsgierig heid over wat I.V.N.-EEMLAND nu weer uitvoert... Binnenstappen in het halte N.S. Soest- gebouwtje aan de Stationsweg te SOEST (de weg t.o. de Oude Kerk). HOE HET OOK ZIJ, de opnamen zijn „te kijk gezet" op de tentoonstelling van het veertigjarig I.V.N.-EEM LAND genaamd „KIJK op EEM- LAND". Heus de expositie op zich, en de in zending bovendien, vragen ieders aan dacht! O ja, de toegang is gratis. Dank aan alle inzenders en hartelijke gelukwensen voor alle prijswinnaars. Zij kunnen komende zaterdag, de drie ëntwintigste, hun prijs(zen) in ont vangst komen nemen om half drie aan de Stationsweg te Soest. De uitnodiging daartoe hebben zij in middels ontvangen. TIP: de openingstijden op werkdagen: van 19.30 - 21.30 uur en op zater- en zondag van 14.00 - 16.00 uur. Tot en met 1 juli. Natuurgidsen zullen aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden en de audio-visual (dia-reeks die de moei te van het bekijken meen dan waard is) te starten. De verkoopstand zal „bevrouwd" zijn om de kennis der natuur van de bezoekers aan te vul len. Uitslag Hiervoren hadden wij het er reeds over, dat de jury (fotograaf Van Oos ten te Soest, wiens bereidwilligheid grote I.V.N.-EEMLAND dankbaar heid heeft verworven, Leo Dammers en Nick Hoebe) het zeer, zeer moei lijk heeft gehad bij de beoordeling. Zij kwam tot de volgende resultaten: Zwart/wit foto's: Eerste prijs: H. Limberg te Soest met een opname van het Soesterveen. (totaal aantal inzendingen: 45 stuks). Tweede prijs: J. v.d. Laar te Soest met een zeer mooie opname van de Korte Melmweg. De Eervolle vermelding ging naar D. Wielinga te Soest met de inzending van de kokmeeuw. Kleurenfoto's: Eerste prijs: B. Hoekstra te Soest met een bijzonder goed getroffen op name van een eikeblad. Tweede prijs: D. Wielinga te Soest met jonge paddestoelen. Eervolle vermelding voor Kees van Leeuwen te Soest met een stemmige winteravond. Totaal aantal inzendingen: 33 stuks. Dia's: Eerste prijs: J. v. Munster te Soest met een prachtige koraalzwam. Tweede prijs gaat naar: H. Siegers te Soest met „Bomenrij" (een heel bijzondere plaat). Eervolle vermelding: B. v.d. Schaaf met een opmerkelijke „eenden in de schemering". Deze winnaar komt uit EEMNES. (Totaal 35 stuks). Totaal uitslag, waarvoor extra prijzen: Zwart/wit foto: R. Weenink te Soest met Boerderij in de polder. Kleurenfoto: B. Hoekstra te Soest met het eikeblad en de dia-prijs in deze totaalstand is voor: G. Boomkens te BAARN voor haar Zonsondergang in het water. Welgemeend advies: Maak eens een ommetje en wip eens binnen in het N.S.-halte gebouwtje aan de Stations weg te SOEST. U zult er geen spijt van hebben, dat verzekert U RITA, I.V.N.-EEMLAND. .9? 1. E.L.O. q. Dis coveryI O. SU 2. Earth, Wind nn Fire -lam14.90 3. CheapTrick «o nn Live at Budokan 1Z.9U 4. Supertramp Breakfastin io Ofl America 13.9U 5. Gerry Rafferty NightOwllO.ÜU 6. Abba 11 DG Voulezvous16.aU 7. The hitsingles o.a. Blondie; 10 Dn Boney M, 2 Ip's 1d.!)U 8. 24 no 1 country hits-o.a. Dolly „n Parton, 2 Ip's I L.aU 9. Stevie Wonder «««n anthologie - 3 Ip's lO.OU 10. Buddy Holly The legend of- nn 2 Ip'sIb.aU 11. Ten CC Live and let live n nn 2 ips1Z.9U 12. Pointer Sisters The best of - 2 Ip's 9.3U 13. Herb Alpert- 40 greatest - 2 Ip's o."U 14. Henk Wijngaard Kilometervreters I U.bU 15. Dr. Hook 1/1 OO Pleasure pain 16. Art Garfunkel breakfast 13.90 17. David Bowie Lodger 1J.9U 18. BZN Summer fantasy I 'LsU 19. Wings Back to the r 20. Roxy Music Manifesto 21. Massada Pukul Tifa 22. George Zamphir Flute de pan et orgue ö.ÏjIï 23. Dire Straits Communiqué l4.aU 24. Thijs van Leer e q« Introspection IV I u.UD 25. lan Dury i ii nn Doityourself l4.uU 1. CheapTrick Live 2. Abba Voulez vous 3. E.L.O. Discovery 4. Gerry Rafferty Nightowl1Ö.UU Hitsingles - 2-mc s14.90j Voor allo zekerheid! Winkelkring van Weedestraat Tel. 02155-10344 Van 23 juni tot en met 22 juli exposeren leerlingen en oud-leerlingen van de Gerrit Rietveld Academie, afdeling glasvormgeving, hun werk in cultureel centrum De Vaart. In juni 1969 werden op de Rietveld Academie in Amsterdam twee zelf gebouwde kleine glasovens aangestoken, gebouwd door studenten van de vak- studierichting keramische vormgeving; dit initiatief van glasvormgever en adjunct-direkteur van de academie Sybren Valkema, was tegelijk met het Royal College of Art in Londen - de eerste mogelijkheid in Europa op een academie met gloeiend glas te experimenteren. Vele studenten van de Rietveld Academie maakten in de afgelopen 10 jaar aan en rondom de ovens boeiende werkstukken. Van een achttal oud-studenten en een zestal studenten van nu wordt van 23 juni tot en met 22 juli werk geëxposeerd in cultureel centrum De Vaart te Hilversum. De expositie wordt op zondag 24 juni om half vier geopend door de heer Sybren Valkema.

Soester Courant | 1979 | | pagina 5