er. Rijwielhandel Van Homoet heeft filiaal in Soesterberg [CONTANT-BON 3lar Dank van eur. vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS i«248j* VVV Nieuws ,,'t Sticht" nieuwe afdeling van de „Orde van den Prince" Mogelijkheid voor het volgen van de cursus Algemene Basis Opleiding Bureau voorlichting naar leegstaande St. Josephschool nk is er Dr )r de o, i soepel oede enst. overal tds- r stukje zienge dd- :n, er is rbank- de S nsen. R.WESTRA E. G. Kerkhof 'i -m Sociaal-kultureel werk BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Officiële onthulling kunstwerken Bloembakken E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Concert in de Oude Kerk te Soest Minimum 4 regels f6,00 16 17 Soester Courant van woensdag 27 juni 1979 17 Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN: Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. niet Bezoek eens een kasteel. Aan het V W kantoor zijn folders verkrijgbaar met daarin vermeld alle voor het publiek opengestelde kastelen. Een fijne fiets tocht kunt U combineren met een bezoek aan kasteel Sypestein te Nieuw Loosdrecht, aan de Nieuw Loosdrecht- sedijk 150. Er zijn steeds wisselende exposities en deze zijn dagelijks ge opend van 9-17 uur, zondagochtend en 's maandags gesloten. Bent U nog niet in de gelegenheid geweest een Soester kwartet te be machtigen? Aan het VVV kantoor is weer een beperkt aantal aanwezig. Wacht U niet te lang. Het aantal is klein. De doorgewinterde fietsers kunnen eind juli weer meedoen met de fiets vierdaagse door de Gelderse Vallei en over de Veluwe. De ..Stichting op Wielen" is weer de organisator. Er zijn prachtige routes uitgezet door de mooi ste plekjes in dit gebied. Er is een camping ingericht voor mensen die van ver komen. De fietsvierdaagse wordt gehouden van 31 juli t/m 3 augustus. U kunt zich opgeven bij de WV kantoren van de Zuid-West-Velu we. Wildspeurtochten zijn op diverse plaat sen van de Veluwe een belangrijke attraktie. U kunt bijv. een dagje Hoge Veluwe combineren met een bezoek aan het Rijksmuseum Kröller-Müller en het Bezoekerscentrum De Aan schouw en de dag kan besloten worden met een wildtocht per autobus vanuit Otterlo. Natuurlijk kunt U ook alleen de wildtocht maken. Aanmelden voor af is wel noodzakelijk. Er is bijna altijd plaats tekort. Opgave WV kantoor Otterlo, tel. 08382-254. Bent U richting Otterlo gereden, dan kunt U eveneens de tentoonstelling „Beelden op de Berg" nog bezoeken. De tentoonstellng vindt plaats gedu rende de maanden juni, juli en augus tus in het Belmonte Arboretum, een park, vermaard om zijn bomenver- zameling en zijn vergezichten over het rivierenlandschap van de Betuwe. Beeldhouwers uit het hele land hebben hun meest recente werk ter beschik king gesteld. Bezoek aan de tentoon stelling is gratis en U kunt dagelijks van zonsop- tot zonsondergang terecht. Wageningen. In Rhenen's Molenstraat is een aardig museumpje. Van 18 juni tot en met 25 augustus wordt daar een tentoonstel ling gehouden: „Versteend verleden". Van woensdag tot en met vrijdag kunnen bezoekers er gratis terecht tussen 10 en 12 en 14 en 17 uur. Zaterdags tussen 14 en 17 uur. De tentoongestelde fossielen en geslepen agaten zijn gevonden in Rhenen en omgeving. De fossielen dateren vanaf vierhonderdvijftig miljoen jaar gele den! tot tienduizend jaar geleden. Het publiek mag ook halfedelstenen mee brengen, die dan onder de zaag gaan op 30 juni, 14 juli en 11 augustus. De stenen mogen niet groter zijn dan 5 centimeter. Op zaterdag 30 juni worden de schaap jes van de Loenermarkt in Loenen van hun winterjasjes ontdaan. Er zijn die dag verschillende festiviteiten, zodat het best de moeite waard is er een dagje voor uit te trekken. Om 8 uur 's ochtend begint het feest. Tot en met 30 juni kunt U nog naar toneelgroep „De Appel" in theater Carré, te Amsterdam. Gespeeld wordt „De Feeks" van Sheakespeare. Aan vang 20.15 uur. Prijzen van 7,50 t/m 20,-. Bij een wandeling onder leiding van de boswachter wordt U op veel dingen gewezen, die U anders niet gezien had. In de boswachterij van Austerlitz wordt tot en met 31 augustus onder lei ding iedere donderdag om 14 uur weer een boswandeling gemaakt vanaf bos wachterij Het Witte Huis. Inlichtingen tel. 03439-262. Medemblik is een prachtig plaatsje. Tot en met 28 juli wordt er op de Achterom iedere zaterdag van 11-17 uur een romantische markt gehouden met aanvoer van produkten door mid del van schuiten. Er worden eveneens demonstraties van oude ambachten gegeven. Voor U als Soester inwoners, zullen de Spakenburgse dagen een bekende, ge zellige gebeurtenis zijn, maar Uw lo gés willen ook genieten van die aparte sfeer die er nog te vinden is. Neemt U hen eens mee. Dat kan op woensdag 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus. Peter Tosh Friends zijn op maandag 2 juli samen met Massada te zien en te horen in het evenementencentrum „Leysdream" te Roosendaal. Kaarten 15.-. Op 3 juli geeft Peter Tosh een concert in de „Vereniging" te Nijme gen. Hier kosten de kaarten 20,-, Aanvang resp. 20 uur en 20.30 uur. Kaarten aan ons kantoor reserveren. In Sonesta te Amsterdam is op 1 juli een „Summer Street Party". Optre dende groepen zijn o.a. Sail Joia. American Gypsy en de Houseband, Aanvang 22 uur. Toegang 15,-. In galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk te Soest is t/m 30 juni nog een expositie van Stan Raemdonck. Hij exposeert schilderijen, kleurpotloodtekeningen en collages op het thema vegetatie. Openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 11-17 uur. Zondags van 14-17 uur. 's Maandags gesloten. In het kader van de orgelcyclus 1979 in de Sint Joriskerk te Amersfoort zal op woensdag 4 juli een concert worden gegeven door Wim van Beek, organist te Den Haag. Aanvang 20 uur. Prijs 4,-. Kaartverkoop aan de kerk. Galerie Coninck aan de Coninckstraat 20 te Amersfoort herbergt t/m 2 juli een zomerexpositie van de collectie tekeningen, etsen, schilderijen, pas- Voor al Uw DAKISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332 - b.g.g. 10816 Het interieur van Van Homoet's-filiaal te Soesterberg Ongeveer vier weken geleden open de de heer Z. J. van Homoet, de bekende rijwiel- en bromfietszaak in het winkelcentrum Van Weedestraat een filiaal te Soesterberg. In een tijds bestek van negen weken werd het pand van de rijwielhandelaar v.d. Berg aan de Rademakerstraat overgenomen en na een grootse en vooral geslaagde verbouwing, heropend. Frans Ooster- baan (24) al vele jaren de rechterhand van de heer Van Homoet, zwaait er de scepter. Boerderij „De Vrije Teugel", Vede- laarpad 53, tel. 18136. AKTIVITEITEN VOOR DE JEUGD VAN 4 T/M 12 JAAR: Dinsdag van 15.30-17.30 uur. Kreatief spel, lezen en huiselijkheid. Woensdag van 14.00-17.00 uur: Instuif. Donderdag van 15.30-17.30 uur: Sport en spel. Vrijdag van 15.30-17.30 uur: Speciale handenarbeidtechnieken Zaterdag van 10.30-13.00 en van 14.00- 17.00 uur: Instuif. DEELNAME AAN DIVERSE WERK GROEPEN MOGELIJK! LEEFTIJD 13 T/M 15 JAAR: Dinsdag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur. Iedere woensdagavond van 20.00- 22.30 uur: Volwassenenavond. Op de vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur zijn peuters en hun moeder en/of vader welkom, WELFARE/RODE KRUIS afdeling Soest-Soesterberg Maandag 14.00-16.00 uur. Honsbergen. Maandag 14.30-16.30 uur „De Drie Eiken": Soesterberg. Dinsdag 10.00-12.00 uur: Hoog Soest- dijk. Dinsdag 14.30-16.30 uur: Groot Engen- daal. Woensdag 14.30-16.30 uur: Braamhage. N.B. In de centra „Honsbergen", „Groot Engendaai" en „De Drie Eiken" zijn omwonenden ook hartelijk welkom. Thuis verblijvende bejaarden of pa tiënten worden regelmatig door de Welfare Vrijwilligsters bezocht. Weet u een adres, dat nog niet bekend is bij de dames van de Welfare van het Rode Kruis, wilt u dit dan doorgeven aan mevr. E. Kisjes-Lenten, Heuvel- weg 40, tel. 16452. WELFARE/DE ZONNEBLOEM afd. Soest Donderdag van 9.30-11.30 uur: Hons bergen. Donderdag van 14.00-16.00 uur: Molen schot. Donderdag van 14.30-16.30 uur: Groot Engendaai. In samenwerking met het Rode Kruis afd. Soest/Soesterberg. Vrijdag van 14.15-16.15 uur: Mariën- burg. Omwonenden zijn in deze centra even eens van harte welkom. Voor inlich tingen kan men zich wenden tot me vrouw van Hoorn, telefoon 19875. ZONNEBLOEM SOEST Rolstoel voor enkele dagen tot enkele weken beschikbaar. Te bevragen bij: Mevr. Kandelaar, Plasweg 24a, telefoon 16741. tels, keramiek, tegels, sieraden en intarsia's. Geopend do. en vr. van 19-21 uur; za. van 10-17 uur, zo. 14-17 uur en na afspraak. Heeft U al een dagtocht geboekt uit het dagtochtenprogramma 1979 van toe- ringcarbedrijf Tensen? Bus er eens uit en haal vlug een folder met aantrekke lijke uitstapjes. U kunt alle inlichtin gen krijgen en ook bij het VVV kantoor boeken. In de Jaap Edenhal te Amsterdam zal op donderdag 5 juli een concert worden gegeven door gitarist Jef Beek. De prijs is 25,-. De voorverkoop is al begonnen. Ook via ons kantoor. Moeders die voor de lange zomerva kantie nog eens een Ideetje achter de hand willen hebben, kunnen al eens wat kolommetjes VW nieuws bewa ren. Ze kunnen ook raison van 0,70 het handige boekje, uitgegeven door het Nationaal Bureau voor Toeris me: Holland, toeristische attracties kopen. Een schat aan informatie over miniatuursteden, sprookjes- en dieren tuinen. dolfinaria, rekreatieparken, markten, musea enz. enz. in heel Nederland met openingstijden. Ook handig voor de kinderen die op reis gaan met een Tiener-Toer-kaart. Geslaagd of overgegaan? Natuurlijk een Soester kadobon. Altijd goed. Voorlopig alleen over zichzelf, maar als de zaak zich ontwikkelt zoals zich dat nu laat aanzien, zal er op den duur assistentie moeten komen, Want in de paar weken sinds de opening is wel gebleken dat er in Soesterberg plaats was voor een goed geoutilleerde rij wiel- en bromfietszaak. De verkoop is bijzonder aardig en de Soesterbergers hebben inmiddels ontdekt wat service van Van Homoet betekent. In de grote en overzichtelijke winkel staan fietsen opgesteld van de merken Gazelle, Raleigh, B.S.A., Koga Miyata, Mercier, Simplex, Moto Becane en Foto Herman van Dam Cortina. Daarnaast een ruime sorte ring bromfietsen van de merken Ya maha, Zündapp, Tomos, Sachs en Su zuki. Aanzienlijk is ook de collectie accessoires en rijwielonderdelen. Te recht kan men er ook voor regenkle ding, racekleding, bromfietshelmen en alle zaken die met brommen en fietsen te maken hebben. Aannemersbedrijf Westemijer uit Soest verzorgde de geslaagde verbou wing en uitbreiding en Soesterberg is een belangrijke en aantrekkelijke zaak rijker geworden. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Sinds kort bestaat er een afdeling ,,'t Sticht" van het besloten genootschap „de Orde van den Prince". Tot voorzitter van deze afdeling is benoemd mr. M. D. Ph. van der Werf en tot secretaris de heer H. de Wolff, beiden wonende in Soest. Penningmeester is de heer J. Brand te Maarn. De afdeling telde bij haar oprichting 19 leden. De Orde van de Prince werd op 2 november 1955 opgericht te Kortrijk en heeft thans circa 1500 leden. Er zijn 45 afdelingen, waarvan nu tien in Neder land. De Orde is vernoemd naar de Prins van Oranje, Willem de Zwijger, en heeft als devies „Amicitia et Toleran- tia" De Nederlandse afdelingen zijn gevestigd in Bergen op Zoom, Breda, Eindhoven, Den Haag, Hulst, Maasland, Nijmegen, Tilburg en Amsterdam: het secretariaat van de afdeling 't Sticht is gevestigd te Soest aan de Kerkstraat 11. Het doel van de orde is „de studie, de beleving en de uitbouw van de Neder landse aard in het persoons-, gezins- en gemeenschapsleven". De „stijl" de orde: „Geloof in de eenheid en de zending met de cultuur der Nederlanden. Voornaam optreden in bewuste verbondenheid met de ge meenschap. Hechte kameraadschap, die geeft en die eist. Trouw en toleran tie naar Oranje's geest". De installatie van ,,'t Sticht" vond plaats in het Slot van Zeist en geschied de door dr. H. W. J. A. Vredegoor namens de gewest-president. Aanwe zig daarbij was Herman Candries uit Mechelen, president van het genoot schap. „Het is niet de bedoeling", aldus secre taris H. de Wolff, „dat de afdeling naar buiten gaat optreden. Manifestaties zijn zeker niet te verwachten. Ieder lid zal in zijn persoonlijk leven, door een eigen stijl, de Nederlandse cultuur trachten te bevorderen". Het gaat volgens de heer De Wolff om het contact van de Vlaming met de Nederlander en het handhaven van de Nederlandse cultuur. De Nederlander is in de loop der eeuwen cosmopoliti- scher gaan denken en handelen dan de Vlaming. Hier heeft men nooit, als in Vlaanderen, hoeven te strijden voor handhaving van taal en cultuur. Toch zal de Nederlandse cultuur ge handhaafd moeten worden in Europa; een zaak die zeker actueler wordt naarmate Europa één wordt. De Orde heeft geen religieuze of politieke bij bedoelingen en verzet zich dus op geen enkele wijze tegen de eenwording van Europa. Wel komt men op voor hand having van de Nederlandse cultuur. Er bestaat zeker geen behoefte aan con tact met Zuid-Afrika. De laatste maanden zijn in de gemeen te een aantal kunstwerken geplaatst. Officieel zijn ze nog niet onthuld. Inmiddels zijn verschillende onthul lingsdata vastgesteld. In Soesterberg worden op woensdag 8 augustus twee kunstwerken onthuld. Aan de Morane in Egghermonde wordt 's middags om 3 uur de „Twee Duiven" van E. Claus en vervolgens in de wijk Apollo de speelplastiek van H. Buijs onthuld. Op vrijdag 10 augustus wordt 's middags om 4 uur het beeld „Inge borg" van Ed van Zanten in de vijver bij de flats in Klaarwater onthuld. Hierna vindt de onthulling plaats van „De Springers" van Otto Schouten. Dit beeld staat aan de vijver bij het hockeycomplex aan de Koningsweg. De kunstwerken worden zowel op 8 als op 10 augustus onthuld door wethouder M. L. van Stiphout-Croonenberg. In deze zelfde periode wordt nog een drietal andere werken officieel ont huld. Te weten de plastiek bij de Ivo- mavo aan de Valeriaanstraat, (Deze liggende figuur van J. Hollanders zal in overleg met de school onthuld wor den), de „Titaan Kronus" van J. van Luyn aan de Dalweg en de plastiek „De Stier" aan het gymnastieklokaal Pau- lus Potterlaan. Bij voldoende belangstelling zal de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest in samenwerking met de Nederlandse Sport Federatie wederom een cursus Algemene Basis Opleiding voor sportkader organiseren. Het doel van deze opleiding is cursisten voor te bereiden op het volgen van een sport- technische vervolgopleiding, een op leiding tot jeugdsportleider of een op leiding tot rekreatiesportleider-A. Om tot deze vervolgopleiding toegelaten te worden is het ABO-bewijs noodzake lijk. Tot de ABO-cursus kunnen worden toegelaten zij die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Tijdens de opleiding zullen de kandidaten die geen ervaring hebben in een sport- of spelsituatie, een zodanige ervaring dienen op te doen. De opleiding omvat dertig uren te verdelen over ongeveer 12 bijeen komsten. Twee hoofdonderwerpen „leidinggeven" en „sportgezondheids- leer" bevat de cursus. Naast de bijeen komsten zullen de cursisten verschil lende opdrachten dienen te vervullen, Tot 15 augustus a.s. kan men zich voor het volgen van de ABO-cursus opgeven bij het bureau van de gemeentelijke sportstichting, Steenhoffstraat 6a. Te lefonische informatie: 16744: ts. 258. Als we de mogelijkheden van bloembakken gaan be kijken, dan blijken die eigenlijk onbegrensd te zijn. Bij het woord bloembakken denken we direct aan de smalle langwerpige balkonbakken maar in feite kunnen we zelfs de daktuin als een ruime bloembak zien. Naast het assortiment bakken dat vrij gang baar is, zoals de diverse maten asbest en plastic bakken zijn er leuke dingen te maken van houten kuipen, allerlei decoratieve potten en pannen etc. Met het opmaken van de verschillende bakken, moeten we niet uit het oog verliezen, dat het alle maal „bakken" zijn, dus min of meer beperkte ruimte hebben. Daarom moet er rekening gehouden worden met de afwatering, bemesting en de aard van de beplanting. Om er verzekerd van te zijn dat het overschot aan water goed kan wegzakken is het belangrijk dat de bak voorzien is van boorga ten, die afgedekt worden met potscherven of klei- korrels. Als vulling voor de bakken is in alle ge vallen goede potgrond het meest geschikt. Bij het vullen van de bakken, moet de grond stevig aange drukt worden om later geen „verzakte" bak te krij gen. Dan is vervolgens natuurlijk de grote vraag: „Wat planten we in onze bak en wat kunnen we er in planten". Om de gehele zomer een fris bloeiend geheel te hebben, kan er het beste met éènjarigen gewerkt worden. Deze kunnen op een goed tuin centrum al vanaf half mei bloeiend gekocht wor den, waardoor dan de zomer al begint. Als de bloembakken goed verzorgd worden kan men tot half oktober plezier hebben van de éénjarigen. Onder goed verzorgen kan worden verstaan: Da gelijks gieten, bij erg warm weer zelfs 2 x daags. Ook bij regenachtig weer moet meestal gegoten worden omdat het regenwater via het blad de bloembakken weer verlaat. Het regelmatig losmaken van de grond is een niet te verwaarlozen zaak om voldoende lucht in de bo dem te houden. De bemesting kan het beste weke lijks worden toegediend, als vloeibare mest door het gietwater of in korrelvorm. Naast een bak met enkel èénjarigen is het natuur lijk ook mogelijk in een wat ruimere bak te wer ken met een „boompje". Dit kan in de vorm van een stam-fuchsia, laurierboompje, oleander etc. Natuurlijk kunnen ook planten die er 's winters in blijven in aanmerking komen. Hierbij kunnen we dan denken aan een Taxus, Pinus etc. Deze planten kunnen zowel 's zomers als 's winters dienen als groene solitair, waaromheen bloeiende planten ge bruikt worden. Heel goede resultaten mag men ook verwachten van diverse soorten vaste planten In bakken. Het meest geschikt zijn de lagere soorten. De plant- keuze is ook sterk afhankelijk van de grootte van de bak. Het is trouwens erg verstandig om van te voren op een tuincentrum advies te vragen bij het opmaken van ieder soort bak. Dit najaar zal het gemeentelijk bureau voorlichting een eigen onderkomen krijgen in drie lokalen van de al enkele jaren leegstaande St. Josephschool aan de Parallelweg. In dit gebouw heeft Artishock tijdelijk onderdak gekregen voor de duur van de grote opknapbeurt van het Artishockgebouw aan de Steenhoff straat. Zodra de „kunstenaars" vertrokken zijn, zal begonnen worden met de inrichting van het schoolgebouw voor het bureau voorlichting. Vorig jaar reeds werden plannen uit gewerkt om de gemeentelijke voorlich tingsdienst te huisvesten in de toen Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332- b.g.g. 10816 leeggekomen dependance van de R.K. Mavo eveneens aan de Parallelweg. Te elfder ure verleende het ministerie van onderwijs echter geen reële medewer king. In Den Haag beoordeelde men gemeentelijke voorlichting niet als .sociaal-eultureel-maatschappelijk' werk. Was dat wel het geval geweest, dan had men de dependance kunnen gaan gebruiken. Nu vraagt het minis terie voor dat gebruik het bedrag van vierhonderdduizend gulden; een be drag dat de gemeente er niet voor op tafel wil leggen. Dit dan ook met het oog op de nieuwbouw van het gemeen tehuis, welke over enkele jaren toch wel gereed zal zijn. De huisvesting van voorlichting in de St. Josephschool was altijd al mogelijk omdat het gebouw eigendom is van de gemeente. Het ligt echter wat verder van de Parallelweg en daarom koos men aanvankelijk voorde dependance. Er zijn meerdere gegadigden voor de overige lokalen van de St. Joseph school: het gemeentebestuur zal daar uit een keus maken. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Vrijdagavond 28 juni a.s. zal in de Oude Kerk te Soest een concert worden gegeven door Adriaan Bonsel, soloflui tist van het Radio Philharmonisch Orkest en de cantor-organist van de Oude Kerk, Jan Jansen. Het programma is gewijd aan werken uit de 19e en 20e eeuw: orgelwerken van Johannes Brahms en Anton v.d. Horst (Toccata), stukken voor fluit solo van André Jolivet, en voor fluit en orgel van Max Reger en Frank Martin (Sonate da Chiesa in de versie voor fluit en orgel). Aanvang 8.15 uur. Toegang 4,-. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats:Tel verzoektmaal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels .f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 17