BAL DER GESLAAGDEN feest zonder rimpels Alle foto's op deze pagina werden vervaardigd door onze fotograaf Herman van Dam. uren geeft Soester Courant van woensdag 4 juli 1979 Even na twee uur, zaterdagmorgen wel te verstaan, verliet de laatste van Weedestraat-winkelier het Oude Marktplein. De show was over, het feest gedaan. Elders in Soest lagen de fees telingen al op één oor, of werden in de daarvoor in aanmerking komende etablissementen de laatste pilsjes getapt. Het BAL DER GESLAAGDEN 1979 was ten einde. Een feest met een rim pelloos verloop dat van jong en oud veel bijval heeft gekregen en op deze wijze model stond om er een traditie van te maken. Het geheim van de suksesformule telt vele oorzaken. Om te be ginnen het plan zelf: Een feestavond voor alle Soester geslaag den hun familie, hun kennisen. Geen versleten formule van een overbekend recept, maar iets geheel nieuws. Soest kwam er, zij het aarze lend, met plezier op af. Het koper van P.V.O. met jeugdi ge aanhang beet de spits af. Na een geslaagde street-para- de arriveerde het blazende ge zelschap op het Oude Markt plein waar met een uitbundig ,,lang zullen ze leven" hun mi- zikale bijdrage werd besloten. Het leek de toen nog schaarse aanwezigen weinig of niets te doen. Iets dat presentator Pe ter Knegjens niet ontging. ,,Dit wordt geen gemakkelijke avond" vertrouwde hij de or ganisatoren toe. „Typisch een publiek dat eerst even de kat uit de boom wil kijken". Een conclusie die gelukkig slechts een uur overeind bleef. Ook de voortreffelijke muzikanten van ,,De Onderlinge van 1975" slaagden er anvankelijk niet in het ijs te breken. Welke stijl of genre muziek er ook werd gespeeld, men was niet op de dansvloer te krijgen. Sfeer en stemming kwamen er tijdens het optreden van iets dat ruim tevoren was aangekondigd als een van de vele hoogtepun ten van de avondSlingerlands dansformation. Vele honder den belangstellenden omzoom den de fraaie dansvloer om de ze, zoals Peter Knegjens uit riep „weergaloze show" van nabij te bewonderen. De groep, die eerder dit jaar als vierde eindigde bij de Europese kam pioenschappen, maakte er een indrukwekkende show van en ontlokte daarmee terecht een daverend applaus. Een uitvoe rige bloemenhulde begeleidde „deze amateurs" bij hun ver trek. Een vertrek dat tevens een aanval op de dansvloer be tekende. AVRO's disc-jockey Kees van Zijtveld gaf het vo lume van zijn uitgebreide ap paratuur „vol gas" en er was vanaf dat moment voor vele meer aan. Naast.de fraaie gratis T-shirts en de cheque-boekjes werd een ware schat aan prijzen aan de dansende man of vrouw ge bracht. Zo ontving de gelukkige bezit ter van een rode zakdoek een horloge met een winkelwaar de van 795,- en verdwenen verder kisten wijn - aanstekers en tal van andere zaken tussen start en finish van het feest uit de zeer rijk gevulde prij- zenkist die de winkeliers van de van Weedestraat hadden sa mengesteld. „Grote klasse" mompelde Peter Knegjens van onder zijn snor. Iets dat, naar mate de avond vorderde, zon der uitzondering door iedereen werd onderschreven. Een an dere verklaring voor het suk- ses van deze première is onge twijfeld de absoluut belangelo ze medewerking op deze avond van een aantal van Weede straat-winkeliers. Onder de luifels van kleurrijke kraamp jes stonden ze opgesteld. De smetteloze witte brigade van klasse-slager van Asch. Vijf tien man en vrouw sterk, wa ren vele uren in de weer het sappigste vlees te roosteren en te voorzien van broodjes en sausjes. Alles tegen „jeugdige prijzen", hetgeen een van de jeugdige bezoekers op het idee bracht een kilo geroosterde sa té mee naar huis te nemen. Een originele gedachte die evenwel geen werkelijkheid werd. De duizend houten stok jes met vlees waren ruim voor het sluitingsuur in hapgrage monden en hongerige magen verdwenen. Met gemak scha kelde jong en oud over op ham burgers, indrukwekkende car- bonades en smakelijke worst jes. Een hartige hap maakte dorstig (of was het omgekeerd?) en daaraan werd elders op het Marktplein alles gedaan, v.d. Linden's biertapploeg en de af deling frisdranken werkten de gehele avond onder hoogspan ning. Honderden glazen schui mend gerstenat wisselden deze avond van eigenaar. Wie voor keur had voor een goed glas wijn of een kwalitatief zeer verrassende teenerchampagne werd ook op zijn wenken be diend. De bijdragen van wijn koper Johan Mets hadden niet over belangstelling te klagen. Kersen - pruimen - appeltjes voor de dorst en bananen vormden het décor van de „feestelijke etalage" die de vertegenwoordiger van het Westland, de fa. Reehorst, had ingericht. Ook bij hem de ge hele avond geen gebrek aan belangstelling. Als het waar is dat banketbakkersijs voor de fijnproevers het hoogst bereik bare is dan werd daarvan vrij dagavond j.1. door de fa. Ver- kleij het bewijs geleverd. On danks de bepaald niet zomerse temperaturen hadden zijn smakelijke ijsprodukten veel aftrek en niet ten onrechte werd Kees Verkleij door velen tot de „grootste opschepper" van de avond uitgeroepen. En terwijl iedereen etend - dan send - drinkend door iedereen werd beziggehouden was het voor de van Weedestraat-orga- nisatie een grote verrassing dat Soest's eerste burger, mevr. Corver-van Haaften van haar belangstelling blijk gaf. Een pijlsnelle wagen had haar van Eindhoven naar Soest ge bracht en ook zij kon met vol doening constateren dat wat als een ludieke happening was op gezet uitgroeide tot een uitbundig feest. De Onderlinge van 1975 had toen al lang het dansende publiek voor zich gewonnen, Peter Knegjens had het druk met de aflevering van prijzen, Kees van Zijtveld produceerde op verzoek van vele jeugdige fans handtekeningen. Tussen de duizend gekleurde lampjes en in het licht van de felle schijnwerpers werd onstuimig gedanst of zachtjes geschui feld. Ieder zo zijn feest. Klokslag twaalf zette De On derlinge van 1975 een swingen de finale in, werden de laatste bestellingen bij de barbecues opgenomen, een laatste vat aangeslagen en het laatste ijsje 'geschept. Daarna.-verdwenen de meer dan 1000 feestgangers even on gemerkt als ze gekomen wa ren. Ze hadden niet alleen zich zelf, maar ook organisatoren, politie en al die naamloze me dewerksters en medewerkers een luidruchtige, vermoeiende maar vooral geslaagde avond bezorgd. Het schijnt toch nog in Soest mogelijk te zijn een feest te organiseren waar het bier rijkelijk vloeit en inciden ten, in welke vorm dan ook, achterwege blijven. Soest kan tevreden zijn met de geslaag den '79, die het vrijdagavond voor 't zeggen hadden. BAL DER GESLAAGDEN een traditie...? Nog voor het einde van het programma in zicht kwam stond voor de organi satoren van HET BAL DER GE SLAAGDEN de uitkomst van hun examen als feestvierende organisatie al vast: GESLAAGD. Voorzitter H. Nota: ..Natuurlijk heb ben wij als organisatie in de voorbe reiding en uitvoering van hel J'eest schoonheidsfoutjes gemaakt. Daar valt nu eenmaal niet aan te ontkomen, maar alles bij elkaar genomen heb ik de indruk dat alle leden van de win kelkring van Weedestraat bijzonder tevreden zijn met het behaalde resul taat. Het zit er dan ook dik in dat straks het bestuursvoorstel van het BAL DER GESLAAGDEN een jaarlijkse traditie te maken een grote meerder heid zal halenIs mijn prognose juist, dan gaan we aan de voorbereidingen nog vroeger beginnen en zal 1980 een nog grootser feest te zien geven. Ook de dochter van onze burgemeester werd ten dans gevraagd Disc-jockey Cees van Zijtveld (links) en Peter Knegjens samen aan de knoppen Vele v. Weedestraat-gcschenkbonnen wisselden van eigenaar Slager van Asch zorgde voor de inwendige mens Aarzelend kwamen de eerste paren op de Bij de verkoop van consumptiebonnen houdt het aktieve echtpaar Nota het sluitingsuur nauwkeurig in de gaten

Soester Courant | 1979 | | pagina 11