Geluidsband met hoogtepunten viering 950 jaar Soest Woningen bestemmingsplan Zwarte Wegje" te duur voor Soesterbergers vaARöeRhooqt's tuintips öoe-het-zelveRS CONTANT-BON VVV Nieuws Geschenk van Aros aan burgemeester. Hondje weg Hondje terug VOOR E. G. Kerkhof Het gazon in de zomer Bromfietser gewond bij aanrijding E. G. Kerkhof Behandeling van beleidsplan in commissie Vleesverkoop E. G. Kerkhof Wijziging model bord 10 Minimum 4 regels f6,00 15 Soes ter Courant van woensdag 4 juli 1979 15 Bloemenliefhebbers begeven zich tus sen 5 en 9 juli vast naar Laren, waar de jaarlijkse Lathyrus- en zomer- bloemententoonstelling weer wordt gehouden in het Singermuseum. Geopend vrijdag 6 juli 10-21 uur, 7 t/m 9 juli 10-17 uur. In Amsterdams Historisch Museum kunt u tot 20 augustus de tentoon stelling: Breitners Blik op stadgeno ten gaan zien. Als u voor een bezoek lö juli kiest, kunnen de kinderen in hetzelfde museum een voorstelling van het poppentheater Jos Spanbroek bijwonen. De voorstelling begint om 14 uur. Een prettig rustpunt in ,,een dagje Amsterdam". Brengt u in uw vakantie een bezoek aan Twente, dan moet u beslist de ten toonstelling „Pronk van vrouw en kin derhand" niet vergeten, in huize Kei zer. De expositie van internationale vrouwenkleding en merklappen vanaf 1700 is in het aardige plaatsje Dene kamp aan het Kerkplein en is geopend van maandag tot zaterdag van 9-12 en 14-17 uur. Zaterdags en zondags na tel. afspraak 05413-1205. Tot eind ju li. Bent u toch in Twente dan kunt u even naar Diepenheim. In Huize Het Warmelo zijn de tuinen weer voor het publiek geopend elke dinsdag- en don derdagmiddag van 14-17 uur en iede re eerste zondag van de maand van 13-17 uur. Tot oktober. In het Hilversumse Centrum De Vaart, Vaartweg 163 worden tot 10 juli schil derijtjes van Corrie Oudenaller-Claus tentoongesteld. Het programma 1979/1980 voor Schouwburg Gooiland en Centrum de Vaart ligt al voor u klaar. U kunt zich al oriënteren omtrent het programma van het komende seizoen. Zelf spinnen is weer „in" dus is er ook belangstelling voor spinnewielen. In Hengelo (O) wordt een tentoon stelling van spinnewielen gehouden, o.a. uit Finland, Zweden, Noorwegen en de Shetland eilanden. Tot 31 "augus tus kunt u terecht in het Marten Brink huis aan de Willemstraat 66-68 van di. tot za. van 9-12.30 en 14-18 uur en tot 31 augustus. Inlichtingen kunt u krijgen via no. 05400-22555. Van 7 tot 22 juli exposeert F. Boven grafiek, houtsneden, litho's en etsen, olieverf- en acrylschilderijen in Naar- den op de Stadhuiszolder. Een dagje uit met kinderen wordt een feest wanneer u een rit met een stoom trein gaat maken. Momenteel zijn er maar liefst 5 mogelijkheden voor zo'n rit. In Noord-Holland van Hoorn naar Me- demblik; op de Veluwe tussen Apel doorn en Dieren; in Noord-Brabant van Tilburg naar Baarle-Nassau en in Zeeland op Zuid-Beveland op het tra ject Goes-Borssele. Tenslotte kunt u zich laten rijden in Twente waar een stoomtreindienst wordt onderhouden tussen Haaksbergen en Boekelo. Infor meert u even in welke maanden en op welke tijden u zich weer in grootmoe ders tijd kunt wanen. Van 16 juli t/m 15 september zal het Koninklijk Paleis op de Dam te Am sterdam op werkdagen te bezichtigen zijn. Alleen het schitterende interieur al is een bezoek meer dan waard. Daarnaast is er ook de expositie „Am sterdam, Stad van speelklokken". Het grootste toeristische fietsevene- ment ter wereld vindt plaats van 10 t/m 13 juli. De 14e Drentse Rijwiel- vierdaagse. Vertrekplaatsen zijn As sen, Emmen en Hoogeveen. Ook in Assen is het jeugdverkeers- park. 100 trapauto's, een trein voor 100 kinderen eeri autobus en een ponywa gen staan klaar om uw kinderen een dag te vermaken. Het jeugdverkeers park is gelegen in het Asserbos en is dagelijks geopend van 9-18 uur en zon dags van 13-18 uur. Op het Binnenhof 11 te Den Haag word ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van de garderegimenten Grena diers en Jagers in de Rol- en Kelder- zaai van het Binnenhof een exposi tie gehoudeh: Onder het oog des ko- nings van 15/6 t/m 7/71979. Vrij entree. Openingstijden werkdagen 10-17 uur en 19-21 uur, zaterdag van 10-17 uur. Zondags gesloten. Keramiek uit Oud Peru in Flehite te Amersfoort van 16/6 t/m 12/8 1979. Di. t/m vr. 10-5 uur, za. en zo. 2-5 uur. Maandags gesloten. Westsingel 50, Amersfoort. Een leuke belevenis voor uw (klein) kinderen is toch wel een tocht op een boerenwagen (bij slecht weer worden de ritten gemaakt met een Jan Ple zier). Deze ritten worden gemaakt door Hierden-Hulshorst. Boekingen en reserveringen VVV Harderwijk 03410- 12929. 's Avonds Jan Plezier-ritten door Hierden-Hulshorst. Reserveren tussen 17.30-18.30 uur, tel. 03410-14001 en zon dags Jan Plezier-ritten door Ermelo. Inl. 03417-2689. Een bezoek aan een bedrijf waar een oud ambacht wordt uitgeoefend is leuk in de vakantie. Op niet al te grote afstand kunt u een kijkje nemen bij een hoefsmid, een kaarsenmaker, klompenmaker, pottenbakker, wagen maker, wijnkoperij, bij het vervaardi gen van ijzersmeedwerk, orchideeen kweker. Informeert u even naar de juiste adressen en telefoonnummers, het is nl. meestal nodig een afspraak te maken. T/m 8 juli exposeren in het Singer museum, Oude Drift 1, Laren Robert Webster, schilderijen. Paul Citroen, te keningen, aquarellen; Nita Haanstra- Wytmans, wandkleden; wandkleden naar ontwerp van Paul Klee. De verkoop van kaarten voor het 2e Ierse Folkfestival te Eindhoven op 8 september a.s. is al begonnen. Mede werkers zijn: Clannad, The Dubli- ners, The Rureys en Davey Arthur. The Wolfetones, Tommy Makem and Liam Clancy. Entree 30,- per per soon. Reserveren via ons kantoor dagelijks van 10-16 uur. De Sallandse Bottermarkt te Raalte wordt van 20 juni t/m 15 augustus elke woensdag gehouden van 9.30 tot 12.30 uur. Vrijdag 25 augustus van 14-17 uur. U kunt er klederdrachten, demonstra ties van een Sallandse koffietafel met ..Kruudmoes en Krentenstoete" en rondritten in boerenwagens maken en de warenmarkt bezoeken. VVV Kadobon. Zo gemakkelijk om aan verwende mensen kado te geven. Al tijd goed. Verkrijgbaar bij VVV Soest en Soesterberg. SOEST - Als het dan toch een keer gebeurt dat de burgemeester per onge luk het bandje uitwist waarop de hoog tepunten zijn opgenomen van de fes tiviteiten in het kader van het 950- jarig bestaan van Soest, dan betekent dit geen ramp. De Algemene Radio Omroep Soest (AROS), die burge meester mevrouw mr. J. M. Corver- van Haaf ten gistermiddag het band je als herinnering aan de feestperiode aanbood, heeft er rekening mee ge houden en een kopie ervan bewaard. Het bandje is gemaakt naar aanleiding van reportages, die zestien AROS-vrij willigers gedurende de twaalf feestda gen maakten. Hoewel het slechts an derhalf uur duurt, geeft het een uit stekende indruk van de feestelijk heden. Het programma wordt gepre senteerd door Thari Schroeder en Anthon van der Neut, de techniek en produktie was in handen van Jaap Alberts en René Buurman. Terwijl ook van de overhandiging van het bandje een AROS-reportage werd gemaakt door Jaap Alberts en René Buurman, zei namens de omroep An thon van der Neut, dat de officiële viering van Soest 950 jaar voorbij gevlogen is. Voor en tijdens het feest heeft de burgemeester veel werk moeten verzetten, maar het is niet ver geefs geweest gezien het succes. Maar ook de AROS heeft in die periode niet stilgezeten; de omroep stelde zich ten doel zoveel mogelijk van de feestelijkheden te laten doorklinken in het ziekenhuis Zonnegloren en in bejaardentehuizen. Van al die reporta ges, in totaal twintig uur zendtijd, heeft de AROS een selectie gemaakt. Het bandje werd als „een blijvende en le vende herinnering aan het feest en om enigszins een indruk te geven van on ze werkzaamheden" vervolgens aan de burgemeester aangeboden. De selectie wordt vrijdagavond in Zonnegloren uit gezonden, en volgende week dinsdag in Molenschot. De heer Van der Neut bedankte tenslotte met name de heer B. J. van Os voor de medewerking die de AROS van hem had ondervon den bij de samenstelling van de pro gramma's en het maken van de repor tages. Mevrouw Corver bedankte de AROS voor het bandje, dat ze thuis zal af draaien. „Ik moet daarbij wel oppas sen dat ik het niet per ongeluk uit wis, want het is bestemd voor het gemeente-archief, opdat men over 50 jaar of misschien al over 25 jaar als Soest nog zo enthousiast van het feest van nu is dat het ook het 975- jarig bestaan wil vieren, nog eens kan horen wat er nu gebeurd is. Men kan dan rekening houden met de fou ten die nu gemaakt zijn en getuige zijn van het geweldige enthousiasme waarmee het feest Is gevierd. Dat zij er druk voor was geweest, ontkende mevrouw Corver, die alle eer doorspeelde naar degenen die deze Met een handdruk overhandigt Anthon van der Neut de geluidsband aan bur gemeester mevrouw J. M. Oorver-van Haaf ten Foto Herman van Dam verdienen. „Toen ik terugkwam van vakantie, vond ik Soest al in feest stemming. Het enige wat ik voordat het feest begon gedaan heb, is op klom pen gelopen, om niet voortijdig af te haken". Zij doelde hiermee op de dag waarop zij de oude ambachten markt opende, gekleed in oud-Soester boerenkostuum, en op klompen. „Soest heeft geweldig z'n best gedaan en de AROS heeft geweldig z'n best gedaan", aldus de burgemeester. Zij vond het werk van de omroep „belangrijk en goed". Tevens juichte zij het toe, dat dankzij de AROS ook zieken en de ouderen in de samenle ving nog genieten kunnen van het feest en de sfeer daarvan kunnen proe ven. „Dit verdient alle waardering en alle lof", aldus de burgemeester. Het bandje bevat onder meer ge sprekken met deelnemers aan het feest, toespraken bij de verschillende onderdelen, een groet van vertegen woordigers van de folkloristische groe pen aan de luisteraars in Zonnegloren, een overzicht van de oude ambachten markt, de historische optocht, het ko renfestival en het blaaskapellencon- cours, en tal van andere hoogtepunten. Een gedeelte van het bandje werd gisteren al in de kamer van de burge meester afgedraaid. SOESTERBERG De huizen die gebouwd zullen worden in het bestemmingsplan Zwarte Wegje zullen niet bestemd zijn voor de bewoners van Soester berg, hoewel de gemeente dit wel beweert. Dit was de be langrijkste conclusie van de heer A. van Meeteren uit Soes terberg tijdens de gisteren ge houden hoorzitting van gedepu teerde staten over dit bestem mingsplan. De heer Van Meeteren is één van degenen, die een bezwaar schrift tegen het plan hebben ingediend. Hij staafde zijn be wering aan het verloop van een informatiebijeenkomst over het plan Zwarte Wegje, die vo rig jaar is gehouden. „De aan wezigen stelden allen vast, dat een woning in het bestem mingsplan Zwarte Wegje bui ten hun bereik lag. Een aantal verliet zelfs vroeg tijdig de bijeenkomst''. Hij ondergroef hiermee min of meer de verdediging van burgemeester me vrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, dat de gemeente een iijst heeft van 146 kopers, waaruit naar haar oor deel in de toekomst een waterdichte keuze gemaakt zal worden, „Ik denk, dat er geen mensen zijn, die na de informatiebijeenkomst ver rassende erfenissen hebben gehad en dat de financiële positie er niet be ter op is geworden. Derhalve klopt Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 een dergelijke lijst ook niet meer. Ik geloof er niet in, dat de huizen gebouwd worden voor de eigen bevolking. Er zijn te weinig mensen, die in dat be stemmingsplan kunnen laten bouwen. Bovendien zullen die mensen geen goedkope huurwoning achterlaten en zal de doorstroming niet bevorderd worden", aldus de heer van Meeteren. Hij vond dat duidelijk onderzocht moest worden wiens belangen nu ei genlijk met het bestemmingsplan Zwarte Wegje gediend zijn. De heer F. J. M. Wessels, ambte naar van de provincie, vond dat uit de lijst van de gemeente Soest niet opgemaakt kan worden voor wie er precies gebouwd wordt. „Dat kun nen we niet uitzoeken aan de hand van alleen maar namen en adressen. Het is dan niet mogelijk de lijst te toetsen aan de Vijf Vinger Theorie (VVT)". Burgemeester Corver was evenwel niét bereid de lijst nader te preciseren. Zij wilde eerst zekerheid omtrent de mogelijkheid tot bouw in het bestemmingsplan, alvorens de ge gadigden nogmaals aan te schrijven. Bovendien vond zij het niet noodza kelijk in het bestemmingsplan op te nemen, dat alleen voor eigen behoefte gebouwd zal worden. Zij vond dit ju ridisch aanvechtbaar en wellicht on houdbaar. ..Een dergelijke bepaling hoort niet thuis in een bestemmingsplan", al dus de burgemeester. Hiernaast meende zei, dat een gemeen te met 2200 woningzoekenden, zoals Soest er een is, wel zal uitkijken om voor andere mensen dan voor de el- gen bevolking te bouwen. Zij maakte er verder geen woorden aan vuil. Wel nog had zij er moeite mee, dat alleen voor de categorieën van de VVT gebouwd mag worden. „Iemand, die in Soesterberg woont en in Amsterdam werkt, mag op die manier nooit verhuizen binnen Soest. Wat moet je dan met zulke mensen?" De heer Van Meeteren had niet zoveel vertrouwen in de plannen van de ge meente. Hij hield zijn bezwaren staande. Hier naast ontstond er nog enig gekibbel over het stuk grond, dat Van Meete ren zou moeten verkopen voor het be stemmingsplan Zwarte Wegje. Hij is het hier niet mee eens. De burge meester vond, dat de heer Van Mee teren nog genoeg grond overhoudt waarop Van Meteren antwoordde, dat het met ter zake doet wat hij over houdt, maar wat hij in gebruik heeft. Van Meeteren raakt van de mensen die grond moeten afstaan voor het be stemmingsplan de meeste grond kwijt en wel voor de ontsluiting, reden waar om hij konkludeerde, dat de gemeen te maar plannen moet gaan maken op bredere basis en niet volgens de zoge naamde salamitechniek. Dan zou een betere verdeling van de lasten tot stand komen. Burgemeester Corver bleef echter van mening, dat het stuk grond echt nodig is om in Soester berg te bouwen, „temeer daar wij erg blij zijn in Soesterberg te kunnen bou wen". VERMIST: 26-6. Kater, cypers, twee witte achter pootjes, gecastreerd, 1 jr., wit vlooien- bandje; Ortliep, Weegbreestraat 533, tel. 12054. 21-6. Kater, wit, gecastreerd, 7 jr. Deurmeier, Julianapleln 3, tel. 16049. 26-6. Kat, rood, halsbandje; eigenaar: Hartog, Willaerdstraat 5; verzorger te bereiken via tel. 030-786997 (overdag) 15-4. Kater, spitse snuit, lichtbeige, witte bef en achtertenen, gecastreerd, 1M jr., vlooienbandje„Kareltje"; Van den Bos, Koninginnelaan 7, tel. 14445. GEVONDEN In de week van 23-6 - 30-6 werd op de Nieuweweg een zwarte middelgrote hond, gladharig, doodgereden door een automobilist, die doorreed. 22-6. Kater, wit/zwart, wit vlooien bandje, (Van LenneplaanDieren tehuis, KI. Engendaalweg, tel. 13583. Willen we 's zomers een gazon hebben, waar we zonder problemen ook eens op kunnen lopen of zitten, dan zullen we daar wel het een en ander voor moeten doen. Allereerst hadden we in het voorjaar l tot 2 maal kunnen bemesten met sier- tuincompost, een zaak die ieder voorjaar weer herhaald moet worden. Vervolgens was het dan ook aan te raden geweest om het gazon te beluchten d.w.z. met prikrol of greep de zode op regelmatige wijze te doorboren, om op deze manier de dichtgeslagen bovenlaag na de winter weer wat lucht te geven. Vanaf april - mei konden we dan gaan maaien na de winter weer wat lucht te geven. Vanaf april - mei konden we dan gaan maaien en de eerste overbemesting geven. Maar nu zitten we al in de maand juli en is ons grasmatje na de over matige regenval van de laatste weken flink aan de groei. Er wordt nu regelmatig gemaaid (ongeveer 2 x per week) en nu verwennen we ons gazon flink met een gift „Park-gazonmest", een kunst- mestkorrel speciaal ontwikkeld voor een fris gazon. Deze korrels kunnen zonder enig gevaar met ieder weertype gestrooid worden, omdat ze stuk voor stuk als het ware een klein jasje dragen, waardoor de meststof geleidelijk vrijkomt en dus een lange werkingsduur heeft. Voor mensen die last hebben van onkruid in het gazon, is er een speciale Parkmeststof, met on- kruiddoder in de handel. Vlak voor de winter ge ven we de derde en laatste gift, Dit draagt er toe bij dat er na de winter weer een fris groen gazon te voorschijn komt, omdat het gazon door de Park-bemesting 's winters veel meer kan hebben!In het najaar werken we dan boven dien ook weer met 1 of 2 giften siertuincompost. Belangrijk bij het maaien is de maalhoogte. Het meest ideaal is een maaihoogte van 2,5 cm. Wordt er korter gemaaid, dan droogt de bodem veel sneller uit en bestaat er op warme dagen de kans op wortelhalsverbranding van het gras, dat uit kan monden in het afsterven van het gras. Het te kort maaien is veelal de grootste boosdoener bij het ontstaan van mosgroei. Een te geringe be mesting is meestal het tweede euvel en verder blijft het ook 's zomers regelmatig „doorprikken" van 't hoogste belang. Bij een jong gazon is vaak noodzakelijk dat er bij droogte gesproeid wordt. Het is het beste om dit 1 a 2 maal per week te doen en dan gedurende enkele'uren. Dit komt in tegen stelling tot vaak kort sproeien de beworteling van het gazon ten goede. Wil men nu nog een gazon aanleggen, dan is dat zeker goed mogelijk, maar dan alleen met graszoden. Zaaien is alleen aan te raden in de maanden april en september. De graszoden mogen echter in de zomer niet lan ger dan 24 uur opgerold liggen, zodat u daar met de aankoop rekening mee moet houden. Een vers gazon zal vanzelfsprekend wel de eerste paar weken goed bevochtigd moeten worden. Met een schouderfractuur werd de 19-jarige S. R. uit Soest vrijdagavond per ambulance naar Zonnegloren ge bracht na een aanrijding op het Nas- sauplantsoen. Omstreeks tien voor half twaalf reed R. op zijn bromfiets vanaf de Irene- laan het Nassauplantsoen op. Op dat moment naderde uit de rich ting Van Weedestraat de 58-jarige au tomobilist J. K. uit Soest, die een aanrijding niet kon voorkomen. R. kwam ten val en verwondde zijn rech terschouder. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE' Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 De commissie maatschappelijke, dienstverlening en volksgezondheid houdt op woensdag 1 augustus 's a- avonds om half acht in gebouw wel zijn een openbare vergadering, waarin het gemeentelijk beleidsplan ter dis cussie staat voor zover dit het ter rein van de commissie betreft. Op vrijdag 10 augustus is er 's mor gens om half negen een vergadering, waarin tussen de commissie en de coördinatiegroep van het AWOS (Al gemeen Welzijns Overleg Soest) de AWOS-procedure wordt geëvalueerd. De AWOS-nota zelf wordt op woensdag 22 augustus behandeld in de commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid. Tenslotte heeft de commissie op dinsdag 4 september een gesprek met de secretaris-coördinator van het Re gionaal Woonwagenschap Amersfoort en het hoofd welzijnsteam woonwagen- werk. Dit gesprek had al in mei zullen plaatsvinden, maar omdat toen niet voldoende commissieleden aan wezig waren, ging het niet door. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan de hou ders van kaarten genummerd van 1 tot en met 100. Vooral Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Het verkeersbord model nr. 10, zijnde aanduiding voorrangsweg,- kruising of- splitsing met verplichting om voor het oprijden van de weg, kruising of splitsing te stoppen. Dit bord zal worden vervangen door een in het Verdrag van Wenen inzake verkeerstekens van 1968 opgenomen model B, 2a (achthoekig rood bord met in het wit het woord,stop' Dit bord zal met ingang van 1 oktober 1979 in werking treden. Het vigerende bord nr. 10 zal tot 15 oktober 1979 geldig zijn. Voor 1 oktober zullen de in de gemeen te Soest aanwezige borden nr. 10 ver vangen zijn door het nieuwe model B. 2a. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam Straat: Woonplaats: verzoektmaal plaatsing Op woensdag Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels 1 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop v/olgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 15