Zo gezien... Van Dam Supermarkt organiseerde geslaagde Hubba Bubba kleurwedstrijd 950 jaar Soest: De Groen van Prinstererschool nam 3-voudig afscheid Snoepgoed AARDBEIEN Jong belegen Magere runderlappen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen HYPOTHEKEN Wolffbu Sledehelling Soesterberg Voetpad Veldweg Woensdag 4 juli 1979 57e jaargang no 45 ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG ALLEEN DONDERDAG KILO ALLEEN DONDERDAG 250 GRAM van 3.98 voor Zie onze advertentie DEZE WEEK HubbaBttbba-kleurplaat Hallo ktmleren, doe- aUöinm»! t»n win metHubbao» ccnvand» prachtiger prijxen. door GEKARD PAUL Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.7% Vraag vrijblijvende informatie. AUTO- VERZEKERING Betaal niet meer dan noodza kelijk. Voor de betere rijder aantrekkelijke no-claim kor ting. Speciaal tarief voor privé- rijders en ambtenaren. Ook voor jeugdige rijders een normale autoverzekering. Met vakantie! Vergeet dan niet een Reisbagageverzekering te sluiten. rinnl llfiDemmers en Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 710.— Buiten Soest per half jaar 720.— Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Onderaan de armdie spon taan de lucht in schoot, stond een blozende, goedlachse juf waar ik uiterst aangename herinneringen aan bewaar van een uitbundig feest. Op gehoor sol fstand aangeko men, riep ze:,, Wat leuk, zeg. Hoe gaat het met jou?" Een vraag, die ik niet behoef de te beantwoorden want ze zat zelf boordevol en begon onmid dellijk over te lopen. ,,Weet je dat ik tegenwoordig in een patattent sta? Leuk, joh.' Er zijn natuurlijk wel mensen die op je neerkijken, maar ik doe het graag en vanuit mijn kar kijk ik er finaal overheen. Het zijn bovendien meestal de zelfde mensen waarvan ik denk: Jij had je kleren ook beter aan kunnen houden Een optrekkende beweging van mijn wenkbrauwen ging vooraf aan een vractg waar ik nooit aan toe zou komen. „Ja, ik sta in een zwembad. Wel druk, maar zo schattig met al die kinderen. Vooral als het soms mooi weer is wordt je wel eens kruisdol van het lawaai en het lijkt wel of dat in een zwembad nog erger is dan ergens anders. Gisteren had je het moeten zien. Een horde kinderen voor 771 'n tent en een geschi-eeuw. Dus toen ik het zat werd, loei de ik er over fieen: „Als het nou niet rustig is, doe ik de luiken dicht en is er ïiiks meer te koop!" Doodstil was het. Op slag. Als zo'7i wurm dan eindelijk aan de beurt is gaat 'ie pas verzinnen wat 'ie wil hebben, wil die precies we1 en wat al les kost en dan vraagt 'ie aan mij wat 'ie zal nemen. „Hebbu gee7i trekveter? "Nee, da 's uit verkocht. „Geef dan maar zoet hout „Nou, dat heb ik nog nooit ge had. Hebbu dan iets voor vijf cent? Dat vragen ze 's avonds als ze een stuiver overgehou den hebben. Nou dan geef ik ze maar een zak koekkruimels of een restje patat en dan is zo'n kind ook weer gelukkig. Er wordt hier wat afges7ioept, of ze thuis niks krijgen. joh, dat was ook zo leuk. Koopt een kereltje drie plakken drop en wil weer weglopen. De volgende bestelt een ijsje van dertig cent, waarop de drop klant verbaasd uitroept: „Hè, is 't er ook ijs?" Geef mij dan maar een ijsje van dertig". Ik geef dat jong een ijsje en hij telt stuk voor stuk zijn drop pen uit en zegt: „Tien, twintig, dertig cent. Alsjeblieft" Voor dat ik uitgelachen was had hij de benen genomen". Ze haalde adem en ik dacht dat het jochie het ver zou brengen, waarop zij weer zei dat ze het zo leuk gevond en had om even bij te praten. Maandag 25 juni 1.1. namen het onderwijzend personeel samen met de kinde ren en de oudercommissie van de Prut. Chr. basisschool Groen van Prinste- rer en de Prot. Chr. Kleuterschool 't Vinkennest afscheid van mevrouw Blok. kleuterleidster, mevrouw Van Tuinen, onderwijzeres van de tweede klas en de heer Dijkema, hoofd der school. Met een ponywagen van Eldorado arriveerden bovengenoemde hoofdpersonen vergezeld van hun echtgenoten, bij de grote zaal van het wijkgebouw van de Emmakerk, waar alle leerlingen van bovengenoemde scholen feestelijk ge tooid met vlaggetjes een erehaag vormden. Het feestprogramma dat daarna in de zaal volgde werd geheel verzorgd door de leerkrachten van beide scholen. De ze scholen vormen reeds geruime tijd een samenwerkingsverband en zullen binnenkort worden geïntegreerd, in het kader van de nieuwe Onderwijswet. De stemming zat er al gauw in en het was voor alle kinderen een mid dag vol dolle pret. Ook de juffen en meesters hadden zichtbaar groot ple zier in hetgeen zij op het podium ver richtten. De kinderen „herkenden" in de sket ches die gespeeld werden de diverse ieugdeh en ondeugden van de schei dende leerkrachten. De lachsalvo's da verden dan ook door de zaal. Op gezette tijden werd de voorstelling afgewisseld met het zingen van een lied. Deze, speciaal voor de gelegen heid geschreven liedjes, hadden als onderwerp de kenmerkende eigen schappen van elk van de scheidende onderwijzen essen). De kinderen wer den hierbij betrokken en zongen dui delijk maar vooral luid mee. Toen was er pauze en dus koffie. Al le kinderen kregen limonade, rondge deeld door de onvermoeibare leden van de oudercommissie, die ook tijdens de voorstelling de menigte „in toom" hielden. Bij een afscheid horen natuurlijk ca deaus. Die werden namens de kin deren en collega's aangeboden door een van de onderwijskrachten, verge zeld van een spits toespraakje. De heer Dijkema ontving zijn afscheidscadeau uit handen van een deputatie leerlin gen, samengesteld uit éen leerling van elke klas der beide scholen. Het toe spraakje dat door de afgevaardigde leerling uit de hoogste klas werd ge houden kwam er frank en vrij uit en had de instemming van de hele zaal. In zijn dankwoord betuigde de heer Dijkema o.m. zijn waardering voor het team van zijn school, de school waar hij 22 jaar als hoofd aan verbonden is geweest. Hij dankte zijn team voor de pretti ge wijze waarop hij met hen heeft mo gen samenwerken en voor de^e mid dag in het bijzonder. Aan het einde van deze middag werd de scheidenden een zegebede toege zongen. De moeiten en zorgen die het onder wijzend team zich voor deze middag had getroost werden beloond met een bloemetje, aangeboden door èén der oudercommissieleden en een geweldig applaus uit de zaal. Als extra verrassing stond er na af loop van het programma voor ieder kind een heerlijk schep-ijsje van de fa. Regnery klaar. Het onderwijzend team kan terugzien op een zeer geslaagde middag, ge bracht met vaart en verve in een sfeer van grote collegialiteit. Samen zingen of. een grimas naar de Integraal AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. 730,15 Brandinboedelverz. v.a f 1.75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. 7 3,95 Rechtsbijstandverz. v.a. 7 2.65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. 755,90 Kinderen v.a. 727,95 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. 724,85 Levensverzekering voor het hele gezin. HYPOTHEEK NODIG? Rente v.a. 8,4% Wij lichten u graag vrijblijvend in. yj. G. van ROUWEND AAL Mïurt*. Gfnthestr. I la Soest - Tel. 112155-1 61 67 Het college heeft besloten een hek werk te plaatsen bij de sledehelling aan de Kerklaan te Soesterberg. Het wordt een hekwerk van houten pa len met schaaldelen. Het hek moet dienen om plotseling oversteken van kinderen over de in rit naar het sportcomplex Kerklaan tegen te gaan. Een bewoner van de Veldweg heeft onlangs het college gevraagd of het mogelijk is om een voetpad aan te leggen langs een gedeelte van de Veld weg. Vooral in de bocht van die weg is het voor wandelaars vaak erg ge vaarlijk vanwege het zware verkeer dat hier langs komt. Een ingesteld onderzoek heeft uitge wezen dat er op deze weg niet van een gevaarlijke situatie sprake is. Boven dien is de strook die in aanmerking komt voor de aanleg van een voetpad te smal om een voetpad aan te leg gen. De strook is maar 60 centimeter breed. De groep gelukkige prijswimiaars van de Hubba Bubba Kleurwedstrijd. Foto: Van Oosten Fotografie. Eerste prijswinnaar Duco v.d. Broecke uit de Valeriaanstraat toont trots zijn kleur- tekening waarmede hij in het bezit kwam van de prachtige rubberboot. Foto: Van Oosten Fotografie. Voor de meesten van ons is het geslaagde feest ten einde. De foto's van de manifestatie als b.v. de grote optocht hebben veel belangstelling gekregen en in menig huis prijken deze pren ten als een herinnering aan een wel erg mooie happening. Maar niet voor alle inwoners van Soest was het feest achter de rug. Ruim 300 inwonertjes van onze gemeente zaten altijd nog te wachten op de uitslag van een kleurwedstrijd. Van Dam Supermarkt in Hons bergen had aan 950-jaar Soest reeds het nodige gedaan. De stratenloop werd door haar gesponsored en de voortreffelij ke technische leiding had de at- letiek-afdeling van ons aller S.O. Soest. Dit sportieve gebeu ren bracht eind juni zeer velen op de been, waarbij Van Dam Supermarkt middels een bra derie iedereen met hartver sterkende dingen als saté, ge brande pinda's, kaas, drankjes etc. etc. letterlijk op de been hield. De kinderen zijn echter niet vergeten. In samenwerking met het be kende concern Wrigley N.V. - denk maar aan kauwgom - werd in juni een kleurwed strijd georganiseerd. Daartoe werden onafgewerkte platen verstrekt van HUBBA BUBBA. De jeugd weet precies wat dat is. Door Wrigley N.V. werden 3 deskundigen op de ruim 300 inzendingen losgela ten en zaterdag j,l. had de of ficiële prijsuitreiking plaats bij van Dam Supermarkt. Duco van den Broecke uit de Valeriaanstraat 108 ziet u op de foto waarop hij trots zijn werk stuk toont, dat hem de eerste prijs opleverde t.w. een rub berboot met peddels. Er waren verder 4 deelnemers die allen een tweede prijs kregen toege wezen nl.Pauline van Ossen bruggen, Sonja Westèrveld, Andreas van Es en Jan Nieu- welink. Zij werden blij ge maakt met het Hubba Bubba- spel. Verder was er een verras sing voor 6 winners van de 3e prijzen. En zo kwam dit onderdeel van de viering van 950 jaar Soest bij van Dam Supermarkt in Honsbergen aan zijn eind met blijde kindergezichten.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1