y 14?, 6? Paul Citroen exposeert in Singermuseum Schoolhoofd P. J. M. Smeets nam afscheid van Sint Bonifaciusschool 3È& de gemeente soest «raagt uw aandacht voor: gemeente soest J Fetersbv is een ander makelaars kantoor "■tzfSV sclioeiittikcr MD 4 «OS een medewerker 3!anö Netoer r k issen BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Peters bv SOESTDIJK sclittcmsikcr r'n prikje rland g, tel. 19525- 0 zelf uw Kir ISCA e de cassis en deux mers rgeister kelend fris !te Griekse ginele Telefoon-Ambulance Spreekuur wethouder Menne Personeel gevraagd \S" Geen voorrang Politieauto werd geramd door dronken automobilist Serie orgelconcerten in Baarn Geslaagd Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Zaterdagmiddag- muziek in Utrechtse Domkerk R. Balvers opvolger P. Smeets de duiven vlogen 13.90 14.90 12.90 13.90 14.90 11.90 13.90 25.90 16.90 Vi 2 ipsiz.au Muziekcassettes Live 15.90 15.90 14.90 16.90 13.90 17.90 (was 8%) Zilvervloot sparen met llro premie was 5%) lek-fiin reKenmg oor u-18 jarigen) Tot 16 jaar 512% (met 5°o extra premie) n 16 18 |aar4'A. I Soester Courant van woensdag 4 juli 1979 Met ingang van 1 juli is in de regio Amersfoort, waaronder Soest en Soes- terberg vallen, de Centrale Post Ambulancevervoer gestart. De Centrale Posten Ambulancevervoer (C.P.A.) zijn meldkamers, die in voortdurend mobilofonischcontact staan met alle goedgekeurde abu- lances in de regio. Vanuit de meldkamer worden alle ritten geregeld en onderling op elkaar afgestemd, zodat het voortaan uitgesloten is dat een patiënt of slacht offer moet wachten doordat in eigen gemeente geen ambulance beschik baar is, terwijl er in een naburige gemeente een werkloos staat. De C.P.D. is dag en nacht beschikbaar. Voor SOEST luidt het nummer van de Ambulancedienst: 14049 (recht streeks nummer). Voor SOESTERBERG luidt het nummer van de Ambulancedienst: 033-12345. Wethouder J. L. Menne (o.a. ruimtelijke ordening en economische zaken) is verhinderd woensdag 11 juli spreekuur te houden. Bij de Brandweer van Soest kan worden geplaatst: die bij toerbeurt belast zal worden met de bediening van de alarm centrale voor de brandweer, ambulance en nutsbedrijven gedurende de avond, nacht en weekends. Overdag zullen andere voorkomende werkzaamheden moeten wor den verricht. Leeftijd: niet ouder dan 30 jaar. Vereist: een grote mate van verantwoordelijkheidsbesef en goede contactuele eigenschappen, toetreding tot de vrijwillige brand weer, in verband hiermede strekt het bezit van het rijbewijs B.C.D.E. tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring van f 1.596,- tot f 2.116,- bruto per maand, te verhogen met een toelage voor onregelmatige dienst. De rechtspositieregelingen van de gemeente Soest zijn van toepas sing. Sollicitaties met gegevens omtrent leeftijd, burgerlijke staat, op leiding, diploma's, verrichte werkzaamheden enz., gericht aan de commandant van de brandweer Soest, binnen 10 dagen na ver schijning van dit blad, toezenden aan de afdeling personeelszaken van de gemeentesecretarie, onder vermelding van vacaturenum mer 79-27. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Een landschap van Paul Citroen In het prentenkabinet van het Singermuseum te Laren worden van 7 juli tot en met 19 augustus ongeveer 80 landschappen geëxposeerd van de nu 82-jarige kunstenaar Paul Citroen. Iedereen kent zijn portretten, maar dat hij in de loop der jaren ook vele landschappen aquarelleerde en tekende is minder bekend. Bij de tentoon te stellen schilderijen te Zutphen. Dit boek bevat ruim 60 zijn landschappen uit Nederland, reprodukties in vier en twee kleuren, Duitsland, Zwitserland en Italië. Aan- alsmede een treffende en openhartige leiding voor deze expositie was de ver- inleiding van Paul Citroen zelf. schijning van het boek „Landschap- Hij werd op 15 december 1896 in Ber- pen-P-Citroen" bij de uitgeverij Terra üjn geboren uit Nederlandse ouders en verliet reeds op veertienjarige leeftijd de school om schilder te worden. Zijn eerste leermeester was Martin Brandenburg; later ook Johannes Itten te Weimar. In 1933 sticht hij te Am sterdam ,,De Nieuwe Kunstschool" en vanaf 1935 tot 1960 is hij, met onder brekingen. docent aan de Academie voor beeldende Kunsten in Den Haag. Hij heeft diverse publicaties op zijn naam staan. De expositie in Singer wordt vrijdag middag 6 juli geopend door prof. J. N. van Wessem. Doordat de militair G. J. H. S. uit Soest gistermiddag de doorgang niet vrijhield voor de bromfietster mevrouw W. L. H. v.d. H. uit Soest, ontstond gistermiddag op de Steenhoffstraat een aanrijding, waarbij de vrouw ge wond raakte. Zij werd per ambulance naar Zonnegloren gebracht, maar kon na behandeling naar huis. Het ongeluk gebeurde toen S. achter uitrijdend de parkeerplaats bij het postkantoor op wilde. Hij moest daar voor het fietspad oversteken en zag daarbij niet dat de bromfietster nader de. De 41-jarige Amersfoorter T. P. P. heeft zondagavond verwoede pogingen gedaan om met zijn auto te ontsnap pen aan de hem achtervolgende poli tie. Het was vergeefse moeite. De ach tervolging eindigde toen P. in botsing kwam met één van de surveillance auto's van de Soester politie die dwars op de weg was gaan staan om hem de doorgang te beletten. Bewoners van de hoofdweg deelden omstreeks zes uur de politie mee, dat er een dronken automobilist reed, rich ting Amersfoort. De politie zette direct de achtervolging in, reed de auto voor bij en gaf de bestuurder een stopte ken. Deze negeerde dat door de poli- tie-auto voorbij te rijden. Even later herhaalde zich dit opnieuw. P. kon door de berm in te sturen en over het fietspad te rijden opnieuw ontsnap pen. De derde keer lukte dat echter niet. Eén van de politie-auto's die dwars op de weg stond, werd door P. in de rechterflank aangereden. Beide auto's kregen, daardoor aanzienlijke scha de. De Amersfoorter bleek onder in vloed te zijn. Beide blaasproeven vie len in zijn nadeel uit, zodat een bloed proef volgde. P. kreeg een rijverbod, terwijl zijn auto in beslag werd geno men. APART GEZELLIG SOESTERBERGSEST RAAT 107 TELEFOON 02155 2 02 02 - Geopend v maandags Hm zondags vanaf 17.00 ui Lunchuu': maandags Hm uri/dags '12 00 lol hnsdags gesloten. De komende donderdagavonden 5, 12, 19, 26 juli en 2 augustus, zal de organist Jaap Zwart uit Amersfoort een serie orgelconcerten verzorgen op het orgel van de Pauluskerk aan de Brink te Baarn. Voor het eerste concert, donderdag 5 juli a.s., heeft de heer Zwart een zeer boeiend pro gramma samengesteld met werken van Joh. Seb. Bach (passacaglia C moll), G. F. Handel, F. Mendels- sohn-Bartholdy (Sonate VI), Jan Zwart e.a. Wij twijfelen er niet aan of vele orgel liefhebbers zullen getuige willen zijn van dit concert. Het concert vangt aan om 20.00 uur. ,Jt y Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Aan de Kardinaal Alfrink Mavo slaag den voor het einddiploma: Lida Bakker, Gerda van Bennekom, Bea van de Berg, Erna van de Berg, Gemma Beijer, Jacobien Bil, Margit Boersma, Karin van Breukelen, Mar griet Brouwer, Corine Butzelaar, Bir- git Delwel, Marion Derickx, Ellen Dobben, Petra Elberse, Wilma van de Grift, Erica Groenestein, Angelien ter Haar, Jeantineke Hamers, Monique Hazelaar, Hennie Hilhorst, Jeanet Hil- horst, Norma Hirschmann, Carola van Hoeijen Marja van Hofslot, Marjon van Hofslot, Carin Hogeboom, Yvonne Hoksbergen, Angelique Houtveen, Gea Huiden, Jeannette de Jong, Mieke Kerens, Hélène van Keulen, Carolien Kluvers, Jeannet Konijn, Liesbeth Kooiman, Marjolein Kooiman, Mieke Koster, Maud Lensink, Angela Lusten- houwer, Jenny van Megen, Ingrid Mie- gies, Marijke Musolf, Linda Radema ker, Geesje Roest, Anneke Schimmel, Josephine Seegers, Jacqueline Tiggel- hoven, Corrie Vogelaar, Tanja van der Wansem, Marijke van Wegen, Marjo lein Wijnands, Engelien Zeggelaar, Re- né van den Bedem, Frans Beeris, Jos van Bennekom, Gerard van den Berg, Aart Bosman, Jelle Bouwhuis, Adrie van Breukelen, Nico de Bruin, Tommie de Bruin, Frank Brouwer, Chan Chot- kan, Jan-Willem Greefhorst, Frank van Hattem, Anton Hilhorst, Paul Ho geboom, Wilfred Janmaat, Rudy Je- hee, Ries de Jong, Frank Kok, André Kool, Arno van Korlaar, Gijsbert van Korlaar, Bert Kruys, Erik van Logtes- tijn, Hans,van Loon, Ilco Nijstad, Lambert Rademaker, Sjaak Radema ker, Rick Riess, Edward Ruigrok, Wim de Ruygt, Ben van der Rijst, Jeroen Schneiders, Eric Sloothaak, Edwin Sluijter, Frank Smit, Rob Stalenhoef, Maurice Stoelinga, Ronnie Sukel, Fred Verhoef, Frank-Peter v.d. Weij, Je roen v.d. Weij, Ronnie Witkamp, Si- mon van Wijk, Roel Wijmenga, Jan- Willem Zegwaard, Irma Lablans, Mi randa Lenarduzzi, Rudolf Meijer, Pe ter Schellekens, Sophia van Asch, Ad Brouwer, Lizzy Derickx, Ellen Wijs muller. 7 kandidaten werden afgewezen. De koper die met onze kantoren kontakt opneemtontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat de koper voor welke dienst hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kunnen vinden. Dat de koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen zeij graag verkopen. Maar dan zó dat de koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen verhuizen. En dan zien ze ij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is geweest. Zó goed dal hij ook na tien jaar nog maar één makelaar kent die met de eekhoorn. f Amersfoort, Stadsring 147, 033-30488 Soest, Birkstraat 87,02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 Pastoor J. Buisman neemt afscheid van het scheidende schoolhoofd BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Op zaterdag 7 juli. om 3.30 uur. is er een concert door Jacques van Oort- merssen - organist te Barendrecht. Het programma luidt: 1. Praeludium in F, van J. P. Swee- linck. 2. uit: ..Susanne van Soldt manus cript": Brabanschen rondendans ofte Brand. 3. Variaties over psalm 116, van A. van Noordt. 4. Echo fantasia ex a, van J. P. Swee- linck. 5. Ballo del granduca, van J. P. Swee- linck en 6. Hexaehord Fantasia, van J. p. Sweelinck. Vla de collectebus bij de uitgang kunt u helpen de voortzetting van deze con certen-reeks mogelijk te maken. Eén ding hadden alle toespraken gemeen die gistermiddag gehouden werden bij het afscheid van de heer P. J. M. Smeets als hoofd van de Sint Bonifacius school: de lof die erin doorklonk voor de inzet en de ijver waarmee de heer Smeets gedurende zeven jaar in Soest heeft gewerkt. De waardering daarvoor werd in tal van cadeaus tot uitdrukking gebracht, aangedragen door leerlingen, oud-leerlingen, ouders van (oud-)leerlingen, collega's en anderen die op de één of andere manier met de heer Smeets hebben samengewerkt. Namens het schoolbestuur Soest-mid- den zei voorzitter mevrouw J. G. W. van Os-Terpelle, dat het scheidende hoofd zich met optimale inzet voor treffelijk van zijn moeilijke taak had gekweten, Niet alleen in schooltijd, maar ook daarbuiten, bijvoorbeeld voor de overzetbrigade, het documen tatiecentrum, de schoolkampen, de speelweken en nog zoveel andere za ken, waaraan niet alleen de kinderen maar ook de ouders veel plezier be leefden. ,,U werkte niet veertig, maar zestig uur per week. en soms wei tachtig". Waardering had mevrouw Van Os ook voor zi]n collegialiteit. De dank van het schoolbestuur voor alle tijd en moeite die de heer Smeets had besteed aan het schoolwerk ,,dat onmisbaar is in jhet geheel van de opvoeding van het \kind", bracht zij over door het aanbie den van een cadeaubon, bloemen en een foto. Pastoor J. Buisman sprak namens de parochie. Hij zei dat het scheidende schoolhoofd summa cum laude geslaagd was voor het werk dat hij in Soest deed. Vooral de kerstspelen die op school werden ingestudeerd, hebben vermaardheid gekregen. Hij bood een plantenbak aan. Collega H. J. Krops sprak namens het hoofdenconvent en constateerde dat de periode-Smeets zeven vette jaren voor de school wa ren geweest. ,,Je hebt niet alleen veel voor de school gedaan, maar veel werk verzet als voorzitter van het beraad van katholieke schoolhoofden". Hij bood een cadeaubon aan. De ouders van leerlingen waren verte genwoordigd door mevrouw M. L. Thijssen. Zij bedankte de heer Smeets met name voor het feit, dat hij zoveel tijd aan extra activiteiten besteedde. „Daardoor is het voor de kinderen heel erg prettig geweest op deze school te zitten". Zij bood een vlakschuur- machine en een cirkelzaag aan. Het scheidende schoolhoofd bedankte ten slotte voor alle waarderende woorden en cadeaus, waarna de .zeer druk be zochte receptie werd voortgezet. De heer R. Balvers (32) uit Soest is benoemd tot hoofd van de Sint Bonifacius school als opvolger van de heer P. Smeets, die een functie bij Veilig Verkeer Nederland in Hilversum heeft aanvaard. De heer Balvers is al sinds 1 februari 1973 aan de school verbonden. Het nieuw benoemde schoolhoofd be gon zijn loopbaan als groepsleider in het kindertehuis Vosseveld aan de Birkstraat. Na de voltooiïing van zijn studie aan de kweekschool werd hij onderwijzer op Cura^ao, waar hij een half jaar werkzaam was. In 1972 keerde hij naar Soest terug. Hij gaf een half jaar les op de in middels opgeheven Sint Jozefschool voordat hij m mui mi i 73 als onder wijzer op de St. Bonifaciusschool kwam. De, heer Balvers, die al 26 jaar in Soest woont, was één van de elf sol licitanten. Naast zijn werkkring is hij jeugdvoetbaltrainer bij S.O. Soest en secretaris van de tafeltennisvereni ging Overhees. Stoker A. te Sch. Laat zich niet met een kluitje in het riet sturen. Heeft er geen hoge pet van op. Maar wie niet sterk is moet slim zijn. Doet niemand de dampen aan! Maakt wel schitterende foto's met de Polaroid-sonar van van oosten 10 BUMtatlOfl) Soe.l - T* 02155-13109 De P.V. „de Vriendschap" nam deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux. In concours waren 93 duiven, die ge lost werden om 6.30 uur met n.w.-wind. Aankomst eerste duif 1612 57 uur. Uitslag: Altenaar/Reijerse 1 9 13 16. j. den Blanken 2 4. comb. Westerveld 3 7 8 17. J. Kamerbeek 5 14 22. Sukel v. Kloos ter 6 10 23. A. Kok 11. A. Stolker 12 15. J. Ruttenberg 18. B. Schimmel 19. Blom en zn. 20. A. Snijders 21. De vereniging De Vriendschap nam ook deel aan een wedvlucht vanuit Compiegne. In concours waren 198 duiven, die gelost werden om 12 48 33 uur. Uitslag: D. de Zoete 1 13 24 34 40. J. Kamerbeek 2 17 26. J. Kruseman 3 21 38. Altenaar/Reijerse 4 14 16 18 20 39. J. Koster 5 32. J. Wijnands 6. J. den Blanken 7 15. B. Schimmel 8 22 36. C. Vaessen 9 23 33. Sukel-v. Kloos ter 10. Comb. Westerveld 11. P. Rauch 12 30. Mevr. Ottens 19. A. Stolker 25 35. E. Daatselaar 27 37. A. Kok 28 29. H. Dijken 31. 1. E.L.O. Discovery 2. Earth, Wind Fire -1 am 3. CheapTrick Live at Budokan 4. Supertramp Breakfast in America 5. Gerry Rafferty NightOwl 6. Abba Voulez vous 7. The hitsingles o.a. Biondie; Boney M, 2 Ip's Aanrader: 8. Queen Live killers 9. Stevie Wonder qt» anthologie - 3 Ip's 1 U.UU 10. Buddy Holly The legend of - 2 Ip's 11. Ten CC Live and let live n nn 12. Pointer Sisters flnn The best of - 2 Ip's U.UU: 13. Herb Alpert - Qn 40 greatest - 2 Ip's U.UU 14. Henk Wijngaard Kilometervreters 15. Dr. Hook Pleasure pain 16. Art Garfunkel Fate for breakfast 17. David Bowie Lodger 18. BZN Summer fantasy 14.UU 19. Wings -g Back to the egg I0.9U 20. Golden Earring No promises, nodebts 21. Massada 1CAfl Pukul TifaIb.UU 22. George Zamphir Q Flute de pan et orgue ".ixJ 23. Dire Straits t/| Qft Communiqué 14.UU 24. Thijs van Leer Introspection IV lu.UU 25. lan Dury 1 /i nn Doityourself 14.UU 1. CheapTrick Voulez vous15.90 Discovery 15.901 4. Gerry Rafferty - c nn Nightowl lü.UU 5. The nn Hitsingles - 2-mc'sl 4.aU Voor alle zekerheidl Winkeikring van Weoöeslraal Tol. 02156-10344

Soester Courant | 1979 | | pagina 5