Schudden, sproeien en trillen in het beproevingscentrum bij Philips CONTANT-BON vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS SOESTDIJK BB-sirenes door storing in werking gezet VVV Utrecht geeft 7 nieuwe folders uit E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Motorrijder gewond Zaterdagmiddag- muziek Domkerk Utrecht Sierbestrating II Minimum 4 regels f6,00 Soester Courant van woensdag 18 juli 1979 11 Vooral Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeiing SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SQEST. Het verschuldigde4bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) DENK AAN DE ONDERTEKENING! CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehof straat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Vorige week is een motorrijder van de koninklijke marechaussee door een slip die hij maakte met zijn motor gevallen en licht gewond geraakt. De slippartij werd veroorzaakt door een hoeveelheid dieselolie die op de weg aanwezig was. Het ongeluk ge beurde op de hoek Birkstraat-Vondel- laan. De motorrijder werd gewond aan één van zijn benen, doordat de motor op hem terecht kwam. Per ambulan ce werd hij naar ziekenhuis Zonneglo ren vervoerd, na een behandeling kon hij het ziekenhuis verlaten. De olie die de slippartij veroorzaakte, is vermoedelijk afkomstig geweest van een vrachtauto op de route van Amersfoort naar Baarn. Op de hele hoofdweg was een oliespoor te zien. Doordat het die morgen ging regenen werd deze weg spiegelglad. Het aan tal ongelukken bleef, volgens de poli tie beperkt tot bovengenoemd ongeval. Tijdens het kerkconcert van zaterdag middag 21 juli a.s., aanvang 3.30 uur concerteert Wolfgang Oehms, Domor- ganist te Trier. Het programma luidt 1. Paraphrase over „Komm heiliger Geist, Herr Gott", van Jan Barend Litzau. 2. Sonate nr. 2 in d-moll opus 15. van Jan Albert van Eyken 1823-1868 3. Passacaglia en Fuga opus 36. van Bernard v.d. Sigtenhorst Meyer (1888- 1953). 4. Variaties en Ciaconna over ,,Wat God wil, dat geschied' altijd", van Ben Fey. 5. Improvisatie over een Nederlands thema. Via de collectebus bij de uitgang kunt u helpen de voortzetting van deze con certen-reeks mogelijk te maken. Kond half drie vorige week dinsdag werden verschillende bewoners opge schrikt door het loeien van BB-sirenes. Wat niemand van de Soester bewoners toen wist, was dat de sirenes in wer king werden gezet door een storing welke was veroorzaakt in Baarn. Het personeel van de PTT was daar bezig met een reparatie aan het luchtalarm. Zij waren hierbij vergeten, het alarm voor Soest aï te zetten. Die middag kreeg de politie van Soest dan ook zo'n zeventig telefoontjes, foon- En dat alles in een uur tijd. De grote hoeveelheid telefoontjes die ^tussen half drie en half vier binnen kwamen, konden in eerste instantie niet behandeld worden, omdat de poli tie door het loeien van een sirene die bovenop het politiegebouw stond, zich niet verstaanbaar kon maken. Toen duidelijk was, dat de sirene afgezet kon worden door de stroom uit te scha kelen. heeft men de stop omgedraaid. De meeste bezorgde telefoontjes kwa men met vragen omtrent het neerko men van Skylab. Verder werd het vermoeden van een gas-wolk of giftige stof uitgesproken. De Soester politie heeft iedereen gerust kunnen stellen. De VVV Utrecht zet ook dit jaar haar reeks veelgevraagde uitgaven voort met een serie van zeven onderwerp- folders. „Aanleggen in Utrecht", bevat tal van tips voor de watersporter die de stad Utrecht aandoet. Aan alle binnen komende boten wordt deze folder gra tis aangeboden. - „Tips voor kinderen". - „Molens en kastelen" met twee mo lenroutes. - „Excursies en ambachten" met rond leidingen, rondvaarten, stadswande lingen, stadsrondritten, rondvluchten. „Fietsroutes" met een zestal routes in de omgeving van Utrecht. - „Oud Stedeschoon en kerken". - „Tafeltips" met eethuisjes, panne koeken- en poffertjesrestaurants, dancings, bruine cafè's en bars. Deze gratis folders in de Nederlandse taal zijn ook verkrijgbaar aan het Soester VVV kantoor tegenover het gemeentehuis. Reeds In de dertiger jaren werden bij Philips z.g. tropenproeven uitgevoerd om de bruikbaarheid van radio's en meetapparaten onder tropische omstandigheden te kunnen testen. De voortdurend stijgende vraag naar grotere betrouwbaarheid van elektronische produkten veroorzaakte tevens de noodzaak tot perfectionering van klimatologische en mechanische be proevingsmethoden. Kabeldoorvoer-openingen, kijkven- sters en een intercom maken het moge lijk om metingen en waarnemingen te doen tijdens een proef. Via programmagevers kunnen deze testen volautomatisch worden uitge voerd. Andere beproevingen Volgens moderne inzichten worden apparaten niet alleen beproefd op bepaalde klimatologische en mechani sche invloeden doch ook op specifieke punten ten aanzien van brandbaarheid, stof, regenwater of bij voorbeeld lage luchtdruk. In verband met nationale bepalingen in verschillende landen is het ook van belang dat een apparaat beproefd wordt op radiostoringeri. Wanneer klanten dit wensen kunnen ook geluids- hindertesten worden uitgevoerd. In het Philips Beproevingscentrum voor meetapparatuur kunnen vrijwel alle voorkomende klimaten en extreme mechanische condities worden gesimuleerd. Ook kan daar de regen- en spatwaterdiehtheid van instrumenten worden bepaald In de loop der jaren is bij Philips een uitgebreid beproevingscentrum opge bouwd, waar de constructeur aan de hand van een prototype de noodzake lijke gegevens kan verzamelen betref fende het gedrag van het uiteindelijke produkt onder verschillende invloeden van hoge en lage temperatuur, droge en vochtige lucht, schokken en tril lingen enz. Ten behoeve van het beproeven van o.m. test- en meetapparatuur is een dergelijk centrum ingericht bi] de hoofdindustriegroep Science and ln- dustry in Eindhoven. In dit beproe vingscentrum kunnen vrijwel alle voorkomende klimaten en extreme mechanische condities gestimuleerd worden. Teneinde ook internationaal aansluiting te vinden, worden beproe vingsmethoden en procedures gehan teerd. die internationaal aanvaard zijn. zoals gepubliceerd in IEC recom- mendations. Ervaren personeel staat de ontwerper bij waar het opzet en uitvoering van de proel" betreft. Mechanische beproevingen Gedurende het transport en ook onder normale bedrijfsomstandigheden worden hoge eisen gesteld aan de me chanische construktie van de appa raten. Om te onderzoeken of zij deze mechanische belastingen kunnen doorstaan worden zij onderworpen aan een reeks van beproevingen, bestaan de uit trillen, schokken en vallen. Deze proeven zijn zodanig van opzet en zwaarte dat in korte tijd een goe de correlatie met praktische omstan digheden wordt verkregen. Plaatselijk kan in het apparaat de versnelling van onderdelen worden gemeten, zodat controle op resonantie e.d. uitgevoerd kan worden. De verpakking dient het produkt te beschermen tegen mechanische over belasting tijdens transport en opslag. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT 5 6 7 8 9 10 11 12 regels regels regels regels regels regels regels regels f 8,00 f 10,00 f 12,00 f 14,00 f 16,00 f 18,00 f 20,00 f 22,00 Nadat we vorige week het een en ander over tegels verteld hebben, komen nu wat'andere bestratings mogelijkheden aan de orde. Nu worden wat fijnere materialen besproken en wel het „kleinplaveisel". Allereerst is een erg mooi materiaal om mee te werken de oude straatklinker, een gebruikte hard gebakken klinker. Door deze klinkers in verschillen de verbanden en vormen te gebruiken geven ze steeds weer een ander effect. Enkele leuke verban den en vormen zijn cirkels, waaiers, schelpen, ke- perverband en blokkenverband. De tuincentra ge ven op dit gebied graag voorlichting. Vaak zijn er zelfs verschillende bestratingsideeën in praktijk ge bracht, waardoor alles wat gemakkelijker gaat spreken. Onder het oude bestratingsmateriaal vallen ook nog de luikse keien of .kinderkoppen" en de „Grauwacke" een duitse basalt-kei met een grijs zwarte kleur. Ook hiermee kunnen naast het rechte werk allerlei fantasievormen gemaakt worden. Om een eenheid in de tuin te verkrijgen kan de be strating met dit materiaal overgaan in een gemet selde muur of bloembak van dezelfde steen. De specie-zand verhouding bij ..kinderkoppen" en ba- saltkeien is optimaal 1:4. Gaan we ons verdiepen in het nieuwe kleinpla- veisel dan blijkt hiervan de keuze weer groot te zijn. Er bestaan om te beginnen ergveel soorten nieuwe klinkers d.w.z. betonstenen in diverse ma ten en kleuren. Een soort dat er hierbij duide lijk uitspringt is het basamentkeitje een klein betonsteentje in de vorm van een trapezium waar door ze spelenderwijs in cirkel- en waaiervorm te leggen zijn. Een betonsteen die ook zeker even apart genoemd mag worden is de „Rondo" of Dio-keitje een ronde betonsteen in de diameters 7, 9 en 11 cm die heel mooi in combinatie met ronde tegels te gebruiken zijn. Een decoratieve verbandsteen in „omega" vorm is de Omega, die in verschillende verbanden een erg interessant pad of terras kan vormen. Deze zijn er in de kleuren zwart en grijs. De flagstone is eigenlijk nog altijd een materiaal, dat als stapsteen of terras een erg natuurlijk uiterlijk heeft. Als terras kunnen ze het best in cement gelegd worden, zodat wegzakken met de stoelpoot voorkomen wordt. Veel minder bekend als bestrating is het gebruik van verschillende houtmaterialen. De biels, plat ge bruikt, in een verspringend verband, eventueel in combinatie met oude klinkers is een nog on bekende bestrating, die toch in sommige tuinen erg mooi uit kan komen. Ook kunnen de minibiels en de pallisadepaal, welke beide drukgeïmpregneerd zijn (levensduur minstens 20 jr.als pad dienen. De drukgeïmpregneerde houten tegel <50 x 501 is ook een artikel dat de laatste jaren opgang maakt. Met een ondergrondvan vulzand of houten balken kunnen deze ook zeker 20 jaar plezier geven. Als laatste hout-bestrating kunnen we nog even stilstaan bij de boomschijf een aan plakken ge zaagde boomstam, die ook een verduurzamings- behandeling heeft ondergaan. Voor alle houtma terialen die als bestrating gebruikt worden geldt wel de noodzaak van schoonmaken. Dit moet een paar maal per jaar gebeuren om het loopopper vlak van de gladde alglaag te ontdoen. Voor verdere voorlichting betreffende alle vormen van bestrating kunt u bij de tuincentra terecht. oscilloscoop op (lo clcctrodynamischc triltafcl in hot Philips lieprocvings n!rum voor tost on mootapparaUiur.no installatie wekt sinusvormige tril tingen op, waarvan verplaatsing, versnellingen frequentie regelbaar zijn. De beweging kan vertikaal of horizontaal zijn. Klimatologische beproevingen Klimaatkamers in diverse afmetingen staan ter beschikking om de invloed van droge of vochtige lucht op de wer king van het apparaat bij verschillen de temperaturen te beproeven. In hef Philips Beproevingscentrum voor meetapparatuur kunnen allerlei mecha nische en klimatologische beproevingen worden uitgevoerd. In een zgn. onderdruk en iage temperatuur kasl kan het gedrag van het instru ment onder lage druk en lage temperatuur worden vastgesteld In hel Philips Beproevingscentrum voor meetapparatuur kan ook de zgn. zout- neveltest worden uitgevoerd. I»eze test simuleert een versnelde oorrnsieproel en is tevens geschikt voor vergelijkingsbeproeving van bij voorbeeld metaal bedekkingen. Naam: Straat: Woonplaats: verzoekt maal plaatsing Op woensdag ATTENTIE één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening

Soester Courant | 1979 | | pagina 11