Uw leukste vakantiekiek Super uitvergroot voor 2Zz piek. Ik lduise SEC zondag tegen Molenbeek en Borussia MG KRJE OPRUIMING EXTRA LAGE PRIJZEN TIFSEPIT Marcel Klarenbeek naar Polen voor Europese Kampioenschappen De NS-kortingskaart werpt zijn zonnige schaduw vooruit Met Raad en Daad 7\b van agjrarie VOOR AL UW SPORTEN Na aanrijding doorgereden Gildefeesten Geen verzekering - bromfiets kwijt Glaasje op - toch gereden Het gas- en c.a.i.-bedrijf in de maand juli Onze zomercollectie moet plaats maken voor de nieuwe winter collectie. Daarom nu fashion Ook tijdens onze interne verbouwing aantrekkelijke prijzen. Alles moet weg. Showroomkeukens, wandtegels, vloertegels, kasten, sanitair VOOR DE HELFT VAN DE NORMALE PRIJS 50% REDUCTIE KEUKENCENTRUM Doe-Het-Zelf bouwmarkt f' 0 6 JULI IS/9 EHTRSAU JAARKAART A l 3 B NS - kortingkaart 16 1,35 19,95 t/wit Socster Courant van woensdag 18 juli 1979 17 Laat uw foto's door ons ont wikkelen en afdrukken. Dan krijgt u om te beginnen perfecte Kolibri PrintsBovendien hebt u het recht om een van de foto's te laten afdrukken voor f 2.50. Normale prijs f 10,- En u kent onze stelregel: Foto's die niet mr goed zijn, betaalt u niet. Wij tvOllDIl zijn benieuwd naar uw leukste Ma- op king-size formaat (20x25 cm) Plus-Print vakantiekiek. REKLAME FOTOGRAFIE /TECHNISCHE FOTOGRAFIE /REPORTAGES/ LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi In de nacht van vrijdag op zaterdag is een auto, die geparkeerd stond aan de W'iardi Beckmanstraat. ernstig be schadigd. De auto was eigendom van de 38-jarige heer H. v.d. B. uit Soest. Volgens ooggetuigen was de auto ge raakt door een grote personenauto. De bestuurder van deze auto is na de aanrijding doorgereden. De politie zal een onderzoek instellen. De auto van de heer v.d. B. werd aan de linkerzijde ernstig beschadigd. Aan het Groot Gaesbeeker Gilde is toestemming verleend tot het houden van de Gildefeesten van 16 t/rh 27 au gustus a.s. Tijdens een surveillance in de wijk Apollo in Soesterberg heeft de politie de negentien-jarige scholier E. E. aan gehouden. De jongeman die op een brommer reed zonder plaatje, bleek niet verzekerd te zijn. De brommer werd in beslag genomen. Behalve dat E. E. zijn brommer kwijt is vanwege het ontbreken van een verzekering wordt de brommer ook aan een tech nisch onderzoek onderworpen. De politie hield de surveillance omdat er in de wijk Apollo regelmatig pro blemen zijn tussen Amerikanen en Nederlanders. Vrijdagnacht om tien over half eén heeft de 20-jarige heer H. G. een on geluk veroorzaakt omdat hij onder in vloed achter het stuur zat. Hij verleen de 58-jarige W. v.d. B. uit Zeist geen doorgang. De heer v.d. B. liep een hoofdwond op. Het ongeluk gebeur de toen de heer H. G. op de Amers- foortseweg af wilde slaan naar de Laan Blussé van Oud Alblas. De 58- jarige bromfietser werd naar het zie kenhuis De Lichtenberg gebracht. De heer H. G. (dienstplichtig militair) werd aan een bloedproef onderworpen. De gasafgifte in de maand juni was 2.019.724 m3. De gasafgifte is in juni 1979 t.o.v. juni 1978 gedaald met 197.271 m3. Dit is 9,8'v. De gasafgifte is in de eerste zes maan den van isf79 t.o.v. 1978 gestegen met 8.079.045 m3, ofwel 19,6'- Het aantal verbruikers steeg, vergele ken met de maand mei van 13.560 naar 13.564. De verhuur van warmwaterinstallaties daalde van 6624 naar 6615. Het aantal c.a.i -abonnementen steeg van 1411 naar 4765. PORTI Marcel Klarenbeek, negentien jaar oud, is uitgenodigd om deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen atletiek voor junioren. Hij zal uitkomen op de 400 meter individueel en op de estafette voor 4 x 400 meter. Marcel Klarenbeek is geboren te Amsterdam op 1 juli 1960. Hij doorliep de la gere school in Soest en ging daarna naar de HAVO in Amersfoort. Hij slaagde dit jaar en had zich ingeschreven voor de school voor sportleraren. Nadat hij de mededeling kreeg, hiervoor afgekeurd te zijn, heeft hij besloten vervroegd in dienst te gaan. Hoewel dit wel enige problemen met zich mee brengt. Doordat hij veel traint voor kampioenschappen, zullen er faciliteiten verleend moeten worden. Klarenbeek maakt zich over dit alles niet zo druk. Hij is veel meer bezig met de Europese kampioenschappen. Sinds tien jaar beoefent Marcel de atletiek bij S.O. Soest (Vroeger B.D.C.De interesse voor deze sport heeft hij van zijn ouders meegekregen, zij zijn beiden zeer fanatiek in het be oefenen van atletiek. Het is niet de eerste keer dat Klaren beek deelneemt aan dergelijke kam pioenschappen. Tijdens Nederlandse kampioenschap pen werd hij eens eerste op de 2U0 meter hardlopen en op de 100 meter. In 1977 en 1978 deed hij hieraan mee. In '78 liep hij de 100 en 40Ó meter. In '77 de 200 en 400 meter. Ook aan Europese kampioenschappen deed hij al eens mee. In 1977 vestig de de Nederlandse estafetteploeg, waaronder Marcel Klarenbeek. een nieuw Nederlands record. Ze werden toen zesde in het algemeen klasse ment. In 1978 deed hij mee aan de kampioenschappen voor senioren in Praag. Dit jaar zal het laatste jaar zijn. dat Marcel deel kan nemen aan de Euro pese kampioenschappen voor junioren. Volgend jaar wordt hij twintig en hoort dan definitief bij de senioren. Voor hem bepaald geen reden om te stop pen. Marcel Klarenbeek zal. zoals gezegd, uitkomen op de 100 meter individueel hardlopen en op de 1 x 400 meter estafette. Dc estafetteploeg zal be staan uit: Marcel Klarenbeek. 19 jaar. Soest; M. Westbroek. 18 jaar. Haar lem; T. v.d. Geest. 18 jaar. Almelo; B. Seinen, 19 jaar, Den Haag. De atleten zijn uitgenodigd door de K.N.A.U. (Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie). Deze bond. waarbij alle wedslrijdat- leten zijn aangesloten, zal ook de kos ten betalen die de atleten maken tij dens hun verblijf in Polen. Ook de reis wordt betaald door de Unie. Mar cel Klarenbeek wordt bovendien, wat betreft de kleding, gesponsord door Adidas. Voor leken lijkt dit alles ge weldig mooi. Veel reizen, vele uitstap jes en feesten. Maar daar staat tegen over. dat de atleten wel zo'n 8 tot 10 keer per week moeten trainen. Marcel merkte op in ons vraaggesprek, dut het erg prettig zou zijn wanneer de atletiek als een beroepssport erkend zou worden. Dat zou dan betekenen dat de trainingen betaald zouden wor den. In Polen zal er overigens ook nog ge traind worden. Er gaan trainers mee van K.N.A.U. en enkele trainers van sportgroepen. In Polen zal de trai ning echter wat lichter zijn dan die hier in Nederland gehouden werd. Dit om de spieren een beet je te sparen Het Nederlandse team zal 12 augus tus vertrekken. Op 20 augustus komt het team weer terug. In die tussentijd zullen de landelijke dagbladen u op de hoogte houden van de gang van zaken. Klarenbeek hoopt volgend jaar mee te doen aan de Olympische Spelen in Rus land. Hij is al doorgedrongen tot de C-selectie. Mocht Marcel mee doen. dan zal hij dit doen op de 4 x 400 meter. Op de vraag op welke plaats hij in Polen zou willen eindigen antwoordde hij: ..Ik ben tevreden met een finale plaats. Dat hoeft niet de eerste te zijn. Als we bovendien een mooie tijd ma ken zijn de kampioenschappen voor mij geslaagd". Koninginnelaan 24B, tel. 11338 De kans bestaat dat SEU-zondag begin augustus als partner optreedt bij wed strijden tegen Molenbeek en Borussia MG. die gespeeld zullen worden op het KNVB sportcentrum te /eist. I)e vereniging SEC' gaat het seizoen 1979/1980 hoopvol tegemoet. De uitbouw van de vereniging gaat gestaag verder. Organisatorisch is er de laatste jaren veel goeds gebeurt. De accommodaties worden steeds fraaier en de evenementen steeds drukker bezocht. De inzet in de ver eniging is zelfs in liet stille seizoen doorgegaan, allemaal tekenen die erop wijzen dat SEC' het komende seizoen zijn partijtje wenst mee te blazen. De technische begeleiding is in handen van trainer Hans Ooft. die werkzaam is op het K.N.V.B. centrum te /eist. Hans Ooft begint aan zijn derde sei zoen bij SEC' en is bezig zijn A-li centie te halen. Onder zijn leiding wer ken de overige SEC'-trainers. Eenmaal per maand wordt het technisch beleid doorgesproken en vinden er de nodige aanpassingen plaats. Zowel trainers afs spelers zijn vol lof over de aanpak. Er heerst rust in de vereniging hetgeen ais zeer positief ervaren wordt. SEC'-zondag afdeling, vierde klasse K.N.V.B. Na het afgélopen seizoen tot en met de laatste wedstrijd te hebben mee gedaan om het kampioenschap, werd uiteindelijk een derde plaats behaald. Het nieuwe seizoen kan SEC opnieuw beschikken over de oude selectie m.u.v. links buiten Nico van Ginkel die overschrijving aangevraagd heeft naar Baarn zaterdag. Hiertegenover staat dat SEC kan beschikken over de volgende spelers die overschrijving hebben aangevraagd Schmidt van Amersfoort (jeugd elftali. Baardman van S.O. Soest i lste elf tal speler), Hooyer van F.C. Amers foort (afgekeurd voor topvoetbal Verder zijn er een aantal andere spe lers overgekomen waarvan de waar de op dit moment onbekend is. De komst van Evert Hooyer hangt af van hel teit dat hij voor amateurvoetbal goedgekeurd dient te worden. In leder geval is er geen sprake meer voor hem van betaald voetbal. De selectie van SEC is dus groter geworden..al waren keeper Heemskerk en Frank Marsmeyer bijna verloren geweest voor het amateurvoetbal. Beiden zitten dit seizoen voor hun eindexamen waaraan zij de voorkeur hebben gege ven boven betaald voetbal. Er zijn voor trainer Ooft meer mogelijkheden dan vorig seizoen. De selectiespelers hebben ter voorbereiding op dc lste traifftngsavond begin augustus een klein trainingsavond meteen feller klein trainingsprogramma mee naar huis gekregen zodat de eerste trai ningsavond meteen feller van start kan worden gegaan. Het oefenpro gramma luidt als volgt: woensdag 22-8-'79 le en 2e elftal tegeh 'sGraveland. Zondag 26-8-'79 le en a junioren elf tal tegen Sport A'dam. Woensdag 29-8-'79 le. 2e en 3e elftal teger. Veiox. Zondag 2-9-'79 lste competitiewed strijd. - Dinsdag ll-9-'79 vriendschappelijk uit tegen Elinkwijk. Begin augustus zai SEC eventueel ook nog fungeren als partner tegen R.W.D.M. en Borussia Mönchen Glad- bach op het K.N.V.B. centrum te Zeist. Zaterdag afdeling SEC' Evenals afgelopen seizoen zal de zater dag afdeling met 4 elftallen in de com petitie uitkomen. Ook het komende sei zoen zal de zaterdag-selectie onder leiding staan vande 30-jarige trainer RiniJasperse. Uit de selectie zijn een aantal spe lers verdwenen. Wim Holleman door verhuizing naar elders en A. v. 't Klooster, die het dit jaar bij de zon dag afdeling gaat proberen. Aanvoer der J. v.d. Burg is door een te vol gen trainers cursus op dit moment nog een vraagteken. Gekomen zijn J. v. Dorrestein van Dol- derse Boys. P. de Roos en C. Hilhorst van de zondagse afdeling. Hopenlijk zal de zaterdag afdeling zijn partij weer flink mee voetballen in de 2de klasse afdeling Utrecht. Jeugdafdeling SEC' De jeugdafdeling bestaat momenteel uit 180 leden. Het a.s. seizoen zal aan de competitie worden deelgenomen met de volgende teams: 3-A junioren: 1-B junioren; 3-C junio ren; 2-D pupillen; 3-E pupillen en 3-F pupillen. Aan de training en begeleiding worden hoge eisen gesteld. Er zullen binnen de jeugdafdeling 2 gediplomeerde trai ners werkzaam zijn, t.w. Gert-Jan Tim mer als trainer voor de A-l junioreri en Cees v. Dorresteyn voor de C-ju- nioren. Voorts zullen 2 andere trai ners. Jan Drogt en Jan v.d. Burg dit jaar deE-trainerscursus gaan volgen. Ieder team zal worden begeleid door 2 vaste begeleiders. Gestreefd zal worden naar 3 begeleiders per elf tal. doch dit zal voorshands voor alle teams nog niet te realiseren zijn. Binnen de jeugdafdeling zal ook dit jaar weer grote aandacht worden ge schonken aan aktiviteiten buiten het directe voetbal om. Zo zal op 11, 12 augustus 1979 een weekend worden ge organiseerd voor alle pupillen. Zij zullen dan worden ondergebracht in tenten op het SEC-sportcomplex. Ook voor een eventuele winterstop zul len aktiviteiten ontwikkeld worden. VELDWEG 4 - SOEST TEL. 02155 14878 V Per I oktober aanstaande wordt de NS-kortingskaart geidig. Hij geeft recht op enkele reizen en dagkaarten met 50% korting, dagretours met 40% korting en abonnementen met 25% korting. Hij kost 375,- per jaar of - met automatische afschrijving - 31,25 per maand. Voor dat ene bedrag krijgt ieder gezinslid een eigen kortingskaart. "V Nederlandse 1 Alléén geldig voor NS-abonnementen CO "V Spoorwegen IDENTITEITSBEWIJS C T46 UTRECHT 'i Geldig tot en met: Slechts geldig tezamen met een gelijkgenurnmerd NS - identiteitsbewijs. z.o.z. Een voorbeeld van de voordelen. Een enkele reis Utrecht-Den Haag (60 km) kost 9,-. Met de kortingskaart 4,50. Een dagkaart - onbeperkt reizen over het hele net - kost voor wie een kor tingskaart heeft maar 21,00. Dat is 14.00 korting. Een retour Alkmaar- Amsterdam (37 km) kost 9.50. Met de kortingskaart heen en weer voor 5,70. Een maandabonnement Us- quert-Groningen (27 km) kost 110,-. Met een kortingskaart 82,50. Oók voor een gezin, waar maar wei nig met de trein gereisd wordt, komen die goed 30,- van de kortingskaart er dus gauw uit. Bovendien zijn er nog extra voordelen. Gaan méér dan twee gezinsleden samen op stap, dan hoeven toch maar twéé gez-educeerde kaartjes gekocht te worden. Dus met zijn drieén of vieren of noem maar op een dagje heel Nederland door op 2 dagkaarten voor 2 x ƒ21,00. Meer dan 42,00 hoeft een gezin op een dag aan treinkosten nooit kwijt. Alle voorbeelden zijn op tarief 2e klas. Met de kortingskaart mogen onder dezelfde voordelige voorwaarden ie klas kaartjes en abonnementen wor den gekocht. Mat is een „gezin"? Tot een gezin rekent men twee per sonen. die gehuwd zijn of duurzaam samenwonen, met of zonder kinderen. Dok gezinnen waarin vader of moe der ontbreekt. komen in aanmerking. Twee samenwonende personen worden als gezin aangemerkt, wanneer zij reeds gedurende een jaar duurzaam samenwonen op een adres in "een ge meenschappelijke huishouding. Zij die nen dit bij de aanvraag aan te tonen door het inleveren van twee recente uittreksels uit het Bevolkingsregister. Gratis reisdag voor snelle beslissers De NS-kortingskaart wordt per 1 okto ber geldig. Heel veel mensen zullen direct van 1 oktober of extra voorde lig willen reizen. Daarbij valt dan te denken aan de ruim 100.000 abonnementhouders, die voor zichzelf en hun eventueel gezin de zekerheid van extra voordeel ze ker niet laten schieten. Wanneer die allemaal op het nippertje hun aan vraag insturen, komt men in tijdnood. Klanten kunnen helpen door hun aanvraag voor 1 september in te le veren. Voor wat hoort wat. Wie vóór 1 september inlevert krijgt aan het loket direct een kaart voor een dag gratis treinreizen met het hele gezin. Die dag mag men zelf uitkiezen. Informatie en formulieren Van 15 juli af liggen op de stations enveloppen klaar met alle informatie die een klant nodig heeft om te beslis sen. In die envelop zitten ook de aan vraagformulieren, de machtigings kaart voor de automatische overschrij ving en een NS-kortingskaart voor elk gezinslid, die met een pasfoto erop ingeleverd moet worden. Er wordt dik wijls gezegd, dat de trein duur is. Wie voor een deel van de eigen- en/of gezinsverplaalsingen bewust de trein kiest kan met de NS-kortingskaart heel goedkoop uit de voeten. GRACHTENPUZZEL - Ik moet bin nenkort een aantal grachtenadressen in Amsterdam bezoeken. Vorige keer moest ik ze afrijden en zat ik vaak in opstoppingen vast. Kunt u mij te voren vertellen waar ik moet zoeken naar: Herengracht 103, Keizersgracht 662, Prinsengracht 296 en Singel 467? Antwoord: Herengracht 103 vindt u op de hoek van de Blauwburgwal (de le zijgracht als u vanaf het Centraal Sta tion het Singel langs gaat) Keizers gracht 662 is het tweede huis van de hoek bij de Vijzelstraat, Prinsen gracht 296 vindt u bij de Berenstraat tussen Westermarkt en Leidsestraat en Singel 467 is heel dicht bij het Muntplein aan de kant van de Kalver- straat. OP EEN HOUTJE BIJTEN - Is het waar, dat termieten helemaal van hout leven en zonder hout doodgaan? Antwoord: Volgens de natuurvorsers die het weten kunnen, verteert een termiet zelf het hout niet. In zo'n ter miet leeft echter een groep bacteriën en die zorgen er voor, dat de cellu lose wordt verteerd. Men heeft die bac- teriënkolonie namelijk wel eens uit de insekten gehaald en dan bleven de ter mieten wel heel hongerig aan het hout knagen, maar met al zijn eigen sap pen kon hij niets voedzaams uit dat knaagsel opnemen. Eigenaardig ge noeg heeft men die cellulosebacteriën (nog) bij geen enkel ander insekt aan getroffen. VIDEO-OPNAMEN - Ik heb sinds kort video-apparatuur, waarmee ik ook zelf opnamen kan maken. Tussen bepaalde (verzonnen) scènes wil ik nu een verschil in tijd of plaats sugge reren. Wat moet ik daar dan inlassen? Antwoord: Er zijn inderdaad inlassen of zachte overgangen, resp. overvloei- ïngen nodig, anders begrijpt de kijker niet dat er een andere reeks beelden volgt. Als u slechts één camera ter beschikking hebt, kunt u de lste serie opnamen afsluiten door de lens lang zaam onscherp te draaien, of door rook voor de lens te blazen en daar na even een stuk grijs karton op te nemen. U kunt ook gebobbeld of ge ribbeld glas gebruiken om een kamer waarin u later verder gaat, tijdelijk onscherp te maken. Als u dat weg neemt, zijn de mensen begonnen met scène 2. Er kan zonodig een klok of een kalender worden getoond, waar op ook nog de wijzers kunnen draaien of blaadjes wegfladderen. U kunt een asbakje met lange sigaret laten zien en na onscherp en weer scherper draai en die zelfde asbak vol peuken. U kunt een kind laten vervagen en dan een flinke jongeman op die zelfde plaats laten opdoemen of andersom. Enz. enz. Wat de plaats betreft wordt verandering vaak aangegeven door een zwaai met de camera en verder kunt u werken met ingelaste vervoer middelen, stations, plaatsnaambor den, huisnummers of dergelijke. NACHTMERRIE - Ik heb geen last van zenuwen en toch heb ik nu en dan last van een nachtmerrie. De dokter wil er niets voor geven en raadt een beker warme melk aan, voor het naar bed gaan. Maar het helpt niet. Antwoord: Nachtmerries kunnen be halve-door spanningen ook optreden als gevolg van teveel eten of te zware maaltijden. Dan treden benauwdheden op. U moet dus om te beginnen uw ontbijt niet meer overslaan, maar lie ver wel eten na het opstaan en dan de portiea bij de andere maaltijden kleiner maken. De (vele) hapjes bij de borrel zijn beslist teveel voor u. Eet voortaan na 6 uur n.m. niets meer, drink hoogstens één glaasje (echte) Franse cognac of liever een kop ster ke kamillenthee, of anijsmelk en als dat allemaal niet helpt kunt u voor het naar bed gaan 20 druppels Avena sativa op een beetje water nemen. Dat is bij een grote kruidenzaal ver krijgbaar en volmaakt onschuldig. LUCHTBED BEWAREN We hebben luchtbedden gebruikt in onze vakantie en willen die nu goed opbergen tot het volgent! jaar. Hoe dan we dat? Antwoord: Eerst die bedden goed dro gen. Daarna blaast u er wat talkpoe der in en doet ze in eén koffer of een grote plastic zak. Deze in een droge kast of kamer be waren. LEREN LAMP - Ik kreeg het idee om een lampekap te maken uit leer, dat ik nog heb liggen. Hoe kan ik dat het beste doen? Antwoord: Wij raden u aan. dat leer rustig te laten liggen en liever perka ment te nemen. Leer gaat namelijk sterk uitdrogen als het verhit wordt door een gloeilamp. Het zal op die plaatsen verkleuren en waarschijnlijk spoedig schroeien. Bovendien laat het geen licht door. SLOT OMKEREN lk heb een nieuw stalen klavierslot voor normaal ge bruik, maar de deur gaat bij ons an dersom open. Kan ik dit slot daar voor bruikbaar maken? Antwoord: U kunt volstaan met het omkeren van de dagschoot. Haal het slot uit de deur. Bij uitstaande dag- schoot steekt u een dunne pen, priem of breinaald in het gaatje van de voorplaat. Door een lichte druk springt dan de dagschoot naar buiten. Keel de dagschoot in de gewenste stand en druk deze naar binnen, tol hij weer klikt.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17