I Tip Top opent nieuwe zaak aan de Van Weedestraat 50 jaar geleden in Soest - M V.V.V. maakt een drukke tijd door De echte opruiming begint nu! 6.90 butzelaar makelaardij WONING? Autowrakken verwijderd Zoekt U een uw woning zelf uit! Orgelconcert door Jaap Zwart in Baarn Burgerlijke Stand Geen voorrang verleend Soester Courant van woensdag 18 juli 1979 irloop. 365 nuddnlwijkstraat 64 spneeki &uus. %eo (juaaa uocL-l Laa ik^ijcrüqe ujef-l<- piAye/io, ^Qc^jeeii. 7« ik clie zei- cIaïik daan <*-e9 cit ze Unanihen iij hü cU tLMAsrqexjjeeiL cU MoHiujiHniel Kvuchn 'J°cp te je, aCcyvs keerj/ydoe%t aaan. 0.-, en ioa.{voncl je en Jjun 7ê qelc hepK.ima_J. P. 'i Kooo.hn 9oop teqen e*\ Pteeiujydc oe "hekken ze clacar. p/pup 'hoezo friii ken jij esz olun /r>001L aeweesé Jlc CicJ\ ik Kotm en. czt Avart a-f <d& Of>erti.v>cj. Qk Schoolverlaters '76-'77 R.K.-Mavo: attentie! Laatste herinnering aan de reünie voor R.K.-Mavo ,,Soest"-leerlingen. Zo spoedig mogelijk aanmelden voor dit grote feest bij Frank Smit. Ha vik 37 te Amersfoort, tel. 033-18392. De politie heeft autowrakken wegge sleept. Deze auto's stonden op parkeer plaatsen aan de Smitsweg. de Veen besstraat en aan de Weegbreestraat. Het ligt in de bedoeling om in het totaal zo'n 25 autowrakken weg te slepen. restanten en licht- beschadigde boeken gaan NU de winkel in... Bijvoorbeeld: kom naar I In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. IlidNBMj ZOI 11e Rademakerstraat te Soesterberg met de dubbele tramrails omstreeks 1920 Juli 1929 MOULIN ROUGE van 29.90 voor Slechts Door Pierre La Mure. Over het leven van de beroemde Toulouse Lautrec, 400 blz. leesgenot. Zie ook pagina 4 Het Soester .V .-kantoortje maakt een zeer drukke tijd door. Nu de fes tiviteiten rond hel 950-jarig bestaan van Soest krijgen de dames Tiggelo- ven en Timmer te maken met de va- kantiedrukte. Opvallend is. dat steeds meer bewoners van Soest informatie inwinnen. Oe telefoon staat de hele dag te rinkelen en het gebeurt regelmatig, dat er in het kleine kantoortje een rij staal tot aan de deur. Herdenkingsmonument. Staat aan de Ir. Menkolaan. Ter nagedachtenis aan de gevallenen in de tweede wereld oorlog. Onthuld in 1954. Station Soestdijk. Staat onder monu mentenzorg. Gebouwd in 1898. Onder architektuur van J. F. Klinkhamer. Gemeentehuis. Gebouwd in 1893, ook onder architectuur van Klinkhamer. Veerhuis. Ligt aan de kleine Melm. Gebouwd in 1681. Petrus en Pauluskerk. In het bezit van een oude bidstoel en preekstoel. Paardenkamp. Rusthuis voor bejaarde paarden. Pomp. Staat in de kerkebüurt. Is in bepaalde maanden echt te gebruiken. Boerderijen. Soest is in het bezit van vele boerderijen, o.a. in de Birkt, aan de Peter van de Breemerweg en het Kerkpad, de Eigendomsweg. Bovengenoemde zaken zijn slechts een klein deel van de bezienswaar digheden die Soest rijk is. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 bekroningen. Door de navolgende zangverenigingen uit onze gemeente werden deze week op het groot concours te Huis ter Heide de navolgende prijzen behaald: Kinderkoor Apollo lste prijs. Chr. Gem. Zangver. ..Crescendo" 2de prijs. Dames Zangver. „EuphO- nia" 2de prijs en het Soesterbergsch Gem. koor 3de prijs. Onze felicitatie aan allen. 111 IA ART NIEUWS: Woensdag 17 juli j.1. speelde de biljartclub ..On der Ons'' een wedstrijd tegen de biljartclub ..Cen tral'' ml Utrecht en behaalde een schitterende overwinning met 69 caramboles. Voorwaar een prachtig resultaat voor deze vereeniging. Zaterdag a.s., 27 Juli. zal prof. Wilson een wed strijd spelen tegen het beste lid van „Onder Ons", den heer Ran. In het clublokaal „Zonneheuvel" speelt Prof. Wilson 700 caramboles tegen den heer Ran 200 caramboles. Op dezen avond zal er dus iets extra's zijn voor biljart-liefhebbers. 900-JARIG BESTAAN: Hieronder laten wij een overzicht der feesten vol gen, ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan on zer gemeente. De eerste dag. Dinsdag 27 Augustus, is de offi- cieële dag. welke geheel door het gemeentebe stuur wordt geregeld. Dien avond illuminatie-wed strijd. waaraan de gansche burgerij verzocht wordt deel te nemen en waarvoor fraaie prijzen beschik baar worden gesteld. Woensdag 28 Augustus, voorm. 10 uur. Bloemen corso voor versierde auto's, 2- en 4-wielige wagens en fietsen. Buiten mededinging zullen in den stoet meerijden 9 paren, waarvan elk paar typische persoonlijk heden uit de vervlogen eeuwen zullen voorstellen. De comm. voor het corso, voorzitter de Heer Kraaijenbrink. Nieuwerhoekstraat. verstrekt hier voor alle nodige inlichtingen, terwijl op groote deelname gerekend wordt. Dien middag heeft om half 3 de opening van een groot Lunapark met een 40-tal attracties plaats. Dienzelfden dag is er vari 4-6 uur ringrijderij voor 2-wielige wagentjes. Donderdag 29 Augustus groot muziek-festival, ter wijl des middags in de schoone bosschen langs de Soesterbergschestraat de opvoering van „Goud muiltje". een Kinder-operette. plaats heeft door het Kinderkoor van „Apollo". Vrijdag 30 Augustus, van 10-12 uur. worden de schoolkinderen onthaald op 't attractie-terrein; 's middags van 3-5 uur Gymnastiek-uitvoering door „De Soester Turnclub; 's avonds 9 uur de beken de Soester Dansen in ouderwetse kleederdracht. Zaterdag 31 Augustus autotocht voor ouden van dagen en tractatie der thuiszittende armen. Te 10 uur groot vuurwerk op het feestterrein. Alle avonden is het Lunapark geopend. UIT DE ADVERTENTIE, SLAAPKAMER MET KOST aangeboden. Br.fr. bur. van dit blad. AARDAPPEL-. GROENTE- EN FRUIT-CENTRA- LE: Aardappelen Gr. Drielingen, muisjes 5 cent per K.G.; Friesche Geelen 6 cent per K.G.; Zeeuw se Blauwen 9 cent per K.G.: Postelein per pond 6 cent; Bladspinazie per pond 6 cent; Kropsla per stuk 3 cent; Tomatén per pond 10 cent; Sper- cieboontjes per pond 33 cent; Andijvie per stuk 4 cent; Holl. Bloemkool per stuk 10 cent; Rabar ber per bos 6 cent; Egypt. Uien per kilo 15 cent; Extra West-Indische bananen per K.G. 50 cent. Winkels Torenstraat en Vredehofstraat. Soest. Wij bezorgen door heel Soest en Soestdijk franco huis. Behalve Soestenaren die om informa tie verlegen zitten, komen er ook veel buitenlanders. De toeristen komen overal vandaan. Niet alleen Duitsers of Vlamingen, maar ook Amerikanen. Ook in woners van Australië, Frankrijk. Zwit serland en Engeland brengen het V.V.V.-gebouwtje aan de Steenhoff- straat een bezoek. Op bijna alle vragen hebben de dames Tiggeloven en Timmer een antwoord. Echter de vraag of er in Soest een hotel is, moet telkens weer met nee beantwoord worden. Soest beschikt namelijk alleen over een jeugdherberg, iets wat voor de oudere toeristen niet zo geschikt is. Voor degenen die vragen hebben om trent bezienswaardigheden in Soest hebben wij er een paar nog eens op een rijtje gezet. De Gemeentebossen. Wandelen of sporten in de vele bossen die Soest rijk is. Voor wandelaars zijn wandel routes uitgezet. Marktplein. Op het marktplein staat een lantaarn, stammend uil het begin van deze eeuw maart 1906 Kerkebuurt. Gerestaureerde huizen en een oude kerk. Een oude bakkerij en galerij „De Drie Ringen" genaamd. Monument Koningin Emma. Staat te genover de oude kerk. Is onthuld in 1936. Heeft een hoogte van zo'n 12 meter. Dl ERE N BESC'HERMIN G Maand rapport van den Inspecteur. Steenhof straat 32. Soest. De woonwagenkampen te Baarn en Soest zijn ge regeld gecontroleerd en in orde bevonden. Op het lossen en laden van vee was geen aanmer king te maken. De drinkbak te Baarn bij de Oranjeboom is nog niet geplaatst en wegens werkzaamheden aan den straatweg, zal dit nog wel eenigen tijd uitgesteld worden. De drinkbak te Soest op de Birkstraat wordt geregeld gevuld. Eenige klachten zijn onderzocht; sommigen waren ongegrond, bij anderen is de toestand verbeterd. Bij eenige paarden waren de oogkleppen los. zoodat deze vastgezet moesten worden. Een hond is een goed thuis bezorgd. De klacht betreffende de zwaar beladen wagens uit Hilversum bleek ongegrond; de geladen goederen waren zeer licht. NIEUWE ZAAK: Door den heer Bleuel werd dezer dagen geopend een zaak in Rijwielen en Sportartikelen aan de Koninginnelaan 38. Soestdijk. Men treft daar een uitgebreide keuze aan. zoowel in rijwielen als in sportartikelen. De Heer Bleuel is een prima vakman, waardoor vakkundige voor lichting in alles verzekerd is. Wij wenschen den Heer Bleuel veel succes. GUY MOTOR ZES WIELER. Een Guy Motor Zeswieler Autobus wordt morgen door den heer Geerestein in dienst gesteld. Nog weinig zeswielers zijn in Nederland in gebruik; althans zeswielers door de fabriek als zoodanig geconstrueerd. De veering van dezen wagen is bij zonder goed. zoodat men als 't ware met een luxe auto rijdt. De wagen bevat 34 zitplaatsen en is voorzien van alle comfort, die men van een autobus kan eischen. De zitplaatsen zijn zeer ruim. Van de steeds gebruikte leerbekleeding is afge weken de bekleeding is nu van moquet. Werkelijk een groote stap in de goede richting voor het vervoer in Soest. De Heer Geerestein toont hiermede weder, dat hij zooveel mogelijk aan de verlangens van het publiek wenschl te voldoen. Ook in de opruimingstijd is het de moeite waard, toch even te komen kijken bij Artihome: komplete in terieurverzorging, waar de binnenhuis architekten u graag adviseren bij uw keuze. Telel'oo n -a inbn I a n ce nr. 14049 nog niet in werking! Met ingang van 1 juli j.1. is in de re gio Amersfoort, waaronder Soest en Soesterberg vallen, de Centrale Post Ambulancevervoer gestart. De Centrale Posten Ambulancever voer (C.P.A.) zijn meldkamers die in voortdurend (mobilofonisch) con tact staan met alle goedgekeurde am bulances in de regio. Vanuit de meldkamers worden alle ritten geregeld en onderling op elkaar afgestemd, zodat het voortaan uitge sloten is dat een patiënt of slachtof fer moet wachten doordat in eigen ge meente geen ambulance beschikbaar is, terwijl er in een naburige een werkloos staat. De C.P.A. is dag en nacht bereikbaar. Bij ernstige onge vallen kan men het beste meteen de ambulancedienst waarschuwen. Wach ten op een arts kan onnodig tijdver lies geven. Dit geldt uiteraard alleen voor onge vallen die op straat 'of op openbare plaatsen plaats vinden! Bij ongevallen thuis kan men het bes te eerst konlakt met de arts opnemen Voor Soest en Soesterberg luidt het nummer van de Ambulancedienst 933- 12345 (Het eerder aangekondige recht streekse nummer 14049 is nog niet in werking gelreden) Eén van de vele afdelingen in de nieuwe Tip Top-zaak in de Van Weedestraat Foto: Herman van Dam Donderdag 12 juli was het zover. Klokslag negen uur werd de nieuwe zaak van de firma Kijzer aan de Van Weedestraat geopend. Een tweede Tip Top in Soest. Een zaak die z'n naam eer aan doet. De inrichting van het pand in de Van Weedestraat is tip top in orde. De zaak die eigenlijk uit drie verdiepin gen bestaat is voorzien van de modern ste snufjes van gemak. Zo hangen ve le mokken keurig gesorteerd aan een levensgroot mokkenrek. Daarnaast allerlei soorten lange planken met vazen. Ook de verschillende soorten pannen „op de eerste verdieping" zijn gesor teerd naar kleur en soort. Op de be gane grond staat een grote inpaktafel met twee electronische kassa's. De zaak is betimmerd met verschil lende houtsoorten, hetgeen een sfeer vol effekt geeft. Zo is het plafond in donker hout uit gevoerd, terwijl de rest van de zaak met wat lichtere houtsoorten is be kleed. De verlichting is onopvallend verwerkt in het geheel. De kinderaf deling is naar beneden verplaatst. in tegenstelling tot de zaak op Soest Zuid. waar het speelgoed boven te vinden was. In een gesprek dat wij hadden met de eigenaar, vertelde de heer Kijzer. dat de opening een onvoorstelbare drukte met zich mee had gebracht. „Het gebeurde regelmatig, dat we aan de kassa's een rij van zo'n 35 bezoe kers hadden. „Ik schat dat we die dag zo'n 1.000 klanten gehad hebben en dat terwijl een groot deel van de mensen op va kantie" is. De belangstelling was wer kelijk enorm". De personeelsleden hadden hun han den vol. Maar de over twee zaken ver deelde tienkoppige bemanning kon de drukte aan. Aardappelbakken. ijsle- pels, kop en schotels, theepotten en snelkookpannen vlogen als broodjes over de toonbank. De zaak op Soest-Zuid is niet opvallend rustiger geworden. Alleen in het week end was het daar iets minder druk dan normaal. Dit zal misschien komen doordat de speelgoed-afdeling naar Soest-midden is verhuisd. De heer Kijzer ziet ook de toekomst rooskleurig tegemoet. „Misschien dat we voor al die mensen die de opening van onze zaak niet mee konden maken, omdat ze op vakantie waren, nog een paar mooie aanbiedingen bedenken". Tip Top Van Weedestraat werd ont worpen door architekt Dick Renooy uit Soest. Natuurwandeling Vrouwengilde De juli-wandeling zal gehouden wor den op woensdag 25 juli. Vertrek pre cies om 9.15 uur vanaf Station Soest- Zuid. Consommé d VAr genteuil Heldere aspergesoep met kervelpluks Filet de porc au Champignons Varkenshaas in champignonroomsaus, geserveerd met verse seizoengroentes en gebakken nieuwe aardappelen Pouding Chipolata Chipolata pudding met Grand Marniersaus De prijs bedraagt 90.- voor twee personen. Restaurant van den Brink Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 12706. Aanstaande donderdagavond 19 juli zal de organist Jaap Zwart uit Amers foort een orgelconcert verzorgen op het orgel van de Pauluskerk aan de Brink. De heer Zwart heeft voor dit concert een boeiend programma samenge steld met werken van Joh. Seb. Bach Preludium en Fuga h moll J. G. Walther (Pertita „Jesu meine Freude"), Josef Rheinberger, Léon Soëlmann (Suite Gothique), Jan Zwart e.a. Dit concert begint om 20.00 uur, de deu ren zijn geopend om 19.30 uur. GEBOREN Esther Deborah Rebecca. dochter van A. S. van der Winden en W. Peters. - Michèle, dochter van M. Koper en T. J. Wigtman. - Maaike Dagrnar, doch ter van H. M. Masmeijer en J. Dol man. - Annika, dochter van E. Boek hout en A. G. Hoffmann. - Rachel Monica, dochter van L. M. de Goede en W. C. van Ling. - Erik, zoon van M. F. A. Steenbergen en N. H. Nak- ken. - Niels, zoon van F. M. Wiers- ma en L. Schaap. - Martinus Ferdi- nand, zoon van M. P. J. M. van We gen en W. C. Keja. - Christiaan Paul. zoon van P. C. Vandenbroucke en C. M. B. Dekkers. - Patrick Derk. zoon van T. J. Hoitman en L. T. van den Oord. - Laurens, zoon van B. J. Timmer en M. de Wolf. - NuraL doch ter van H. Z. Q-ücü en A. P. Cramer. ONDERTROUWD: Arend Jacob Brink en Gertrude Anna Maria Tammer. GEHUWD: Johannes Hendrikus Baars en Marijke Mooij. - Peter Tuinenburg en Anja Westerveld. OX KKLEDK.N: Cornelia Helena Maria Wilmink, wed. van J. Verkerke. - Abraham Balfoort. echtgen. van J. G. Fokker. - Johanna Polderman, wed. van F. Y. M. Kuyn- ders. - Johanna Theodora Maria Schoondergang. wed. van A. Muilwijk. - Gerritje Hendrika Willemsen. wed. van E. van Manen. - WilhelminaCathu- rina Kluvers, wed. van M. A. S. Soe- mitro. Geachte gast, Enige tijd geleden vertelde één van onze relaties, dat Restau rant van den Brink haar bijzonder trok. omdat er steeds wis selende specialiteiten op de spijskaart staan. Dat is dan ook de reden, dat wij U graag op de hoogte willen stellen, dat wij onze spijskaart weer hebben vernieuwd. Uw spe ciale aandacht vragen wij voor de Bouillabaisse, een heldere Franse vissoep met een keur aan vers zeebanket Les Quenelles de brochet d la Nantua, luchtige snoekrolletjes in een romige kreeftensaus Les medaillons de veau Basilic, twee kalfsoesters in een roomsaus met basilicum en af geblust met cognac Dit is natuurlijk slechts een kleine bloemlezing, maar voor L' een reden temeer om weer eens gezellig te tafelen. Wij wensen U een zonnige maand toe en tot ziens in Restaurant van den Brink. Fam. Ott-van den Brink. P.S. Het nieuwe menu van de maand vindt U hieronder afgedrukt. Les coeurs de palmier au Sauce Hollandaise Palmharten geserveerd met Hollandaisesaus Doordat de 39-jarige H. B. G. uit Soest geen voorrang verleende, botste de in richting Amersfoort rijdende J. J. H. (24) met zijn motor tegen de auto van H. G. B. op. De motorrijder moest met verwondin gen aan zijn been naar ziekenhuis Zon negloren gebracht worden. De auto mobilist wilde vanaf de Bartolottilaan de Birkstraat richting Amersfoort in slaan. Doordat hij geen voorrang ver leende. kwam J. J. H. ten val. Zaterdag en zondag zijn wij vanaf 17.00 uur geopend.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3