Geen 36 - maar 66 parkeerplaatsen Grote Lelieshow op Flevohof I Proces-verbaal voor lozing van faecaliën v de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest Zomertijd - Fototijd Fietstochten door mooie omgeving van Soest Stadsrondritten door Utrecht ïüanöWttotv schocmnkcr r'n prikje a scliociiinkcr Bouwzaken Hinderwet Bureau Huisvesting Eerste herziening van het bestemmingsplan Overhees Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 3e Uitvoeringsbesluit Algemene Verordening der gemeente Soest Bezwaarschrift van Overhees-bewoner wordt besproken: Van lli juli t/m 12 augustus 1979: J/é Klapband veroorzaakt val V erhoging AOW en AWW Motor zonder oefen vergunning in beslag genomen 13.90 14.90 14.90 13.90 14.90 11.90 13.90 25.90 16.90 Vi 9.90 14.90 16.90 13.90 14.90 16.90 17.90 15.90 14.90 16.90 14.90 Muziekcassettes 15.90 15.90 I Soester Courant van woensdag 18 juli 1979 Openbare bekendmaking De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strek kend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: P. A. v.d. Hengel. Kerkpad Z.Z. 67 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis met veestal op een terrein, gelegen aan de Lange Brink- weg 97a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummers 4382 en 4491. Het verlenen van de bouwvergunning loopt vooruit op een wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. Het concept van deze eerste wij ziging van dat bestemmingsplan, zoals burgemeester en wethouders dit te zijner tijd willen vaststellen, ligt bij het bouwplan ter inzage. Alvorens een definitieve beslissing op het bouwplan zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van drie weken, te rekenen van af vrijdag 20 juli 1979, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. Gedurende diezelfde termijn bestaat de mogelijkheid bezwaren bij het college in te dienen tegen het concept van de eerste wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. De op deze punten betrekking hebbende stukken liggen gedurende boven genoemde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie. afdeling I, ter inzage. Op de gemeentesecretarie afdeling Iligt ter inzage een verzoek om ver gunning van a. de heer A. S. Beijer te Soest voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een autobedrijf op het perceel Laanstraat 26, kadastraal bekend gemeente Soest sectie G. nr.5364; b. T.B.S. Soest B.V. voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden van een inrichting bestemd voor het vervaardigen en onderhouden van gereedschappen annex montage afdeling en kantoren op het perceel Beckeringstraat 23, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7969 oud G 4739 en 5102). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publikatie. Op dinsdag 31 juli 1979 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de open bare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting ,,a" is om 10.00 uur en zitting ,.b" om 10.30 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later recht tot het instellen van beroep, idien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbe doelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Het bureau Huisvesting, Lange Brinkweg 79 is gedurende de maand juli alleen telefonisch bereikbaar op dinsdag en donderdagmorgen van 9 tot 12 uur via nr. 16744 tst. 433. Het bureau blijft voor het publiek toegankelijk op maandag, woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur. De termijn van de ter inzagelegging van de stukken die in het kader van- de inspraak t.a.v. genoemd bestemmingsplan betrekking hebben is met 14 dagen verlengd. Eventuele opmerkingen c.q. wensen kunnen dus nog t/m 14 augustus a.s. worden ingediend. Het plan ligt ter inzage op het gemeentehuis, bureau ruimtelijke ordening en in de plaatselijke bibliotheken. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens het volgende bekend. Wij hebben besloten de reeds bestaande fietsstroken aan weerszijden van de Stadhouderslaan vanaf de Van Weedestraat tot iets voorbij de Korte Brinkweg aan te duiden als fietsstroken als bedoeld in artikel 4 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. De strepen die de fietsstrook scheiden van de rijbaan zijn reeds geruime tijd geleden aan gebracht, zodat de huidige toestand niet verandert. Tegen dit besluit staat beroep open voor iedere belanghebbende. Dit beroep moet gericht worden aan Hare Majesteit de Koningin en binnen 30 dagen ingediend worden bij de Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht te Utrecht. Van dit besluit hebben wij een afschrift gezonden aan gedeputeerde staten van Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Nederland se Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage. de Koninklijke Nederland se Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederland se Motorrijdersvereniging te Arnhem, de Enige echte Nederlandse Fietsersbond E.N.F.B. te Amersfoort, de commissaris van politie te Soest en de directeur gemeentewerken te Soest. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest', gelet op artikel 62 van de Algemene Verordening der gemeente Soest; BESLUITEN: de volgende nadere regelen inzake aanbieding van huisvuil als bedoeld in artikel 62 van de Algemene Verordening der gemeente Soest vast te stellen. Artikel 1. 1. Huisvuil of zogenaamd grof vuil mag alleen worden aangeboden op de door ons bij openbare bekendmaking te bepalen dagen. 2. Op de in het eerste lid bedoelde dagen mag het vuil niet op of aan de weg aangeboden worden voor 6 uur 's ochtends. 3. Emmers of containers die gebruikt worden voor het aanbieden van vuil mogen na ledigen niet onnodig op of aan de weg staan. Artikel 2. In de emmers of bakken mogen geen vochtige of bijtende stoffen wor den gedeponeerd, terwijl er ook geen gloeiende as mag worden gestort. Artikel 3. De emmers of bakken moeten steeds door het deksel worden afgesloten. Papieren zakken die gebruikt worden voor het aanbieden van huisvuil dienen behoorlijk te zijn dichtgemaakt. Artikel 4. Huisvuil of grof vuil dat naar zijn aard gemakkelijk wegwaait, dient in zakken, dozen of in gebundelde staat te worden aangeboden. Artikel 5. Onverminderd het bepaalde in de artikelen 2 tot en met 4 dient het huisvuil en grof vuil op een zodanige wijze te worden aangeboden, dat hierdoor geen hinder voor derden of vervuiling van de openbare weg kan ontstaan. In november 1978 schreef de heer A. R. Kwant, inwoner van de gemeente Soest een brief aan de gemeente met het verzoek het aantal parkeerplaatsen op het Scalmeijerpad uit te breiden. Naar zijn mening was daar grote be hoefte aan. Het was voor de gemeente aanleiding om op onderzoek uit te gaan. De ge meente stelde vast dat het aantal par keerplaatsen ruim voldoende zou moe ten zijn voor de hoeveelheid inwoners van deze straat. Het aantal parkeer plaatsen in de buurt van het Scalmeij erpad bedraagt 66. Hiervan zijn er 45 voor openbaar gebruik. De overige 21 zijn garages. Volgens de heer Kwant lag dit aantal anders. Hij telde slechts 36 parkeer plaatsen. Een opmerkelijk verschil dus. Wanneer we de telling van de gemeen te als de juiste houden, betekent dit dat voor de 42 woningen zo'n 66 par keerplaatsen aanwezig zijn. Een rui me hoeveelheid. Aan de minimum par- keernorm, per woning 1,3 parkeer plaatsen, wordt dus ruimschoots vol daan. Deze mededeling kreeg de heer Kwant in februari in een brief van de raad. De motieven die de gemeente raad aanvoerde waren als volgt: Uit breiding van het aantal parkeerplaat sen is geen noodzaak. Het zal de groen voorziening ernstig aantasten. Bo vendien blijkt er niet zo'n grote be hoefte aan te bestaan. De gemeente heeft er wel zorg voor gedragen, dat de bestaande parkeer plaatsen werden voorzien van een vak verdeling, om zo het geordend parkeren te bevorderen. De heer Kwant was echter nog niet helemaal tevreden over de gang van zaken en diende een bezwaarschrift in. Dit bezwaarschrift zal op 20 juli a.s. vrijdag dus, worden behandeld in een openbare vergadering. Deze zal gehouden worden om 16.00 uur in het gebouw van de dienst gemeentewer ken. De V.V.V. heeft verschillende mooie fietsroutes tot haar beschikking. Ook routes door Soest en omgeving vallen hieronder. Een van de mooiste routes die in Soest gereden kan worden leidt langs paleis Soestdijk. Via de Praamgracht worden de deel nemers naar de Kerkebuurt geleid. Vanaf de Kerkebuurt wordt de tocht vervolgd naar de Peter van de Bree- merweg. Ook deze weg is de moeite waard, vanwege de boerderijen en het vele natuurschoon. Via de Ferdi- nand Huycklaan wordt de tocht voort gezet. Op naar de Bartolottilaan, van wege de lommerijke villa's. De tocht gaat verder over het Soester Hoogt, vliegveld Soesterberg en de Zoom. Via de Insingerstraat en het Soester- veen wordt de tocht beëindigd voor paleis Soestdijk. Een andere mooie tocht gaat via Amersfoort. Gestart wordt in de Ker kebuurt. Men komt via de Heliumweg terecht bij de Amsterdamseweg. Wan neer, men bij het Witte Huis de Zand- laan ingaat, komt men via de spoorbaan Amersfoort-Utrecht, Korte Duinen, Soesterduinen en Pijnenburg terug in Soest. De V.V.V. Amersfoort heeft in samen werking met Eemland routes uitge geven voor 25, 30 en 35 km. Deze rou tes leiden, evenals bovengenoemde routes, door Soest. Een volle maand zal Flevohof in het teken van de Lelie staan. De leden van Vereniging „De Lelie", de groep leliekwekers van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Hillegom zal in het hoofd paviljoen van Flevohof een lelieshow houden, met als thema „Het internatio nale jaar van het Kind". Kinderen van diverse continenten zijn door middel van foto's en gebruiksvoorwerpen uit talrijke landen onderwerp van de lelie arrangementen. Daarnaast zal een permanente lelie-dia-show draaien en wordt in een aparte expositie de geschiedenis van de lelie verteld. De expositie duurt van zaterdag 14 juli tot en met zondag 12 augustus. De lelie, eertijds in de bloembollen wereld een onbeduidend artikel, be leefde in de zestiger jaren een renais sance, toen een aantal nieuwe zaai lingen op de markt kwam, dat zich uitsluitend bleek te lenen om in de kas sen in bloei te worden getrokken. Sindsdien is de lelie een bolgewas van steeds groter importantie geworden. De oppervlakte groeide in een be trekkelijk klein aantal jaren van nau welijks honderd hektare tot ruim dui zend hektare in 1979. Export De export van leliebollen nam sterk toe. West-Duitsland was de grootste koper. Vorig jaar gingen er 15 miljoen lelie- bollen naar dit land. Op de tweede plaats stond Frankrijk met veertien miljoen stuks en als derde werd Ita lië geklasseerd met acht miljoen stuks. Een groot deel van de vaderlandse lelie-oogst blijft echter in het binnen land en wordt door de kwekers in Aalsmeer, het Westland. Rijnsburg enz. in bloei getrokken. Sommige lelies kunnen bijna twaalf maanden van het jaar worden aangevoerd en de vakman spreekt in dat geval van een jaar-rond- artikel. De aantallen bloemen die hier voor de respectievelijke veilingklok- ken worden gereden, zijn bepaald niet kinderachtig. Vorig jaar waren dat 151.000.000 takken lelies en daarnaast nog eens 32.000.000 leliekelken. Die brachten samen een bedrag op dat bijna 72 miljoen gulden bedroeg. Nieuwe rassen De schoonheid van de lelies werd in de oudheid reeds bezongen. Ook in de Bijbel. Tal van rassen zijn inderdaad van een imponerende schoonheid en voornaam heid. De laatste jaren zijn tal van nieuwe lelierassen gewonnen in vormen en kleuren die tot voor kort volslagen onbekend waren. Het zijn vooral de veredelaars uit Holland die sterk naar voren komen. En zij zullen in de komende weken - om precies te zijn vanaf zaterdag 14 juli tot en met zondag 12 augustus - de bezoekers van Flevohof de bewij zen van hun vakmanschap tonen. De lelie kan ook uitstekend worden gebruikt voor tuinbeplanting. De be zoekers die belangstelling voor dit on derdeel hebben, zullen op Flevohof ook aan hun trekken kunnen komen. Er zal worden gezorgd voor uitvoerige schriftelijke informatie. Entreeprijzen, inclusief Flevohof Volwassenen 7,50; Kinderen t/m 12 jaar ƒ5,-. Flevohof is vanuit Harderwijk en El- burg met de bus bereikbaar. Met het gezin op stap op een mooie zaterdag (of elke andere zomerse dag). Het kinderspel is leren voor later. Nadoen is ook leren. Pa zit op zijn geliefde stekkie te vissen, dus moeten zijn spruiten ook vissen. Een tak met een draad en een haak, daaraan een stukje aas. Dit is te verleidelijk voor een juist passerende vis. De kleine slaat, en slaat hem raak. Hebbes die vis Een plaatje waard. Soms gebeuren de meest leuke dingen in de diepe schaduwen van de bomen, of staat het onderwerp in tegenlicht. Ook met eenvoudige camera's, zoals de Kodak Ektra, kan onder die om standigheden een zeer goede foto wor den gemaakt. Met een flitslamp lichten we de scha duw op. In de open lucht met de flits niet verder van het onderwerp gaan staan dan 2 meter. De 25-jarige P. A. v.d. B. uit Soest heeft een proces-verbaal gekregen toen de bospolitie hem betrapte bij het lozen van grote hoeveelheden keuken- bezinksel en faecaliën in het bos langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. Toen de heer v.d. B. een tweede tank wilde legen werd hij tijdens dat werk door de bospolitie betrapt. De politie had de lozing ontdekt tij dens een surveillance. Achter kam- peercentrum ,,'t Nest" verspreidde zich een onbeschrijfelijke stank. Toen de politie op de plaats van de lozing terecht kwam, was de dader al ver dwenen. v.d. B. keerde echter terug en de politie kon een proces-verbaal opmaken. Als verklaring voor zijn daad zei v.d. B. dat het afval afkomstig was van nabij een restaurant gelegen putten. Omdat v.d. B. geen ruimte had op z'n eigen terrein om het vuil te lozen, besloot hij het afval naar een afgele gen plaats te transporteren. Behalve het proces-verbaal kreeg v.d. B. ook nog de onaangename taak het geloosde vuil weer te verwijderen, met het verzoek dit naar een plaats te brengen waar de lozing wel is toe- De politie maakte een proces-verbaal op omdat v.d. B. een wet overtrad die als volgt staat omschreven: „Het is verboden op open terrein of afge schermde erven en terreinen menselij ke faeciliën te storten tenzij deze ge bruikt worden voor bemesting en het bemeste land terstond na het storten wordt omgeploegd of omgespit". Dit artikel is terug te vinden in de A.V.S. (Algemene Politie Verordening Soest). De VVV Utrecht organiseert tot en met 17 augustus 1979 iedere donderdag- en vrijdagmiddag busrondritten door de stad, o.l.v. VVV-gidsen. Er is een nieuwe route van ongeveer een uur samengesteld, die leidt door diverse stadsdelen; via de singels en de oude binnenstad o.a. naar Rijns- weerd en eindigend in de hoogste bar van Nederland, de 70 m. hoog gele gen Railroadbar van Holiday Inn waar een consumptie wordt aangeboden. Vertrek vanaf het Smakkelaarsveld, naast Riant, iedere donderdag en vrij dag om 14.30 uur. Prijs (inclusief consumptie) volwas senen 4,-; kinderen t/m 11 jaar 2,50. Kaarten in voorverkoop: Bij VVV Utrecht, Vredenburg 90, tot een half uur voor vertrek. 'Kaarten reserveren is dringend ge wenst, en kan telefonisch geschieden onder nummer 030 - 314132 (kaarten afhalen uiterlijk een half uur voor ver trek). r: SV i tóS-fe Kapsalon n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 De heren P. K. en D. K. afkomstig uit Duitsland zijn afgelopen donderdag ten val gekomen omdat de motor waar op zij reden een klapband kreeg. De bestuurder van de motor, de 24-jarige P. K. raakte de macht over het stuur kwijt en de brommer ging tegen de grond. Beiden werden met een ambulance naar ziekenhuis „De Lichtenberg" ge bracht. De bestuurder liep een gebroken on derarm op. Zijn duopassagier had en kele schaafwonden. Met ingang van 1 juli 1979 gaan de uitkeringen krachtens de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Wedu wen- en Wezenwet als volgt omhoog: AOW Gehuwden bruto per maand van 1.345,- tot 1.369,50; ongehuwden van 919,50 tot 935,-. AWW Weduwen met kinderen bruto per maand van 1.345,- tot 1.369,50; weduwen zonder kinderen van 919,50 tot 935,-; wezen tot 10 jaar van 297,50 tot 302,50; wezen 10 t/m 15 jaar van 437,50 tot 445,-; we zen 16 t/m 26 jaar van 570,- tot 580,-. Als gevolg van de verhoging zullen ook de inhoudingen (loonbelasting, zie kenfondspremie, AWBZ-bijdragewij zigen. De berekening van het netto bedrag wordt vermeld op het beta lingsstuk. De betaalbaarstelling van de verhoog de bedragen zal plaatsvinden in de maand augustus. Van de zijde der uitvoeringsorganen wordt bij deze gelegenheid tevens, ter voorkoming van teleurstelling, de aandacht van belanghebbenden geves tigd op de wettelijke mededelings plicht. Deze houdt in, dat men van elke wij ziging in de omstandigheden, die tot verlaging of intrekking van het pen sioen of van de uitkering kan leiden, binnen 14 dagen schriftelijk kennis dient te geven aan het orgaan, dat de uitkering heeft toegekend (Sociale Ver zekeringsbank of Raad van Arbeid Dit kan onder meer gelden wanneer de echtgenote van een AO W-ge ree h- tigde overlijdt; wanneer de gepensio neerde gescheiden van zijn echtgenote gaat levenwanneer een weduwe met AWW-pensloen hertrouwt of niet lan ger een ongehuwd kind beneden 18 jaar heeft. Te veel betaald pensioen kan worden teruggevorderd - als de pensioengerechtigde zijn me dedelingsplicht niet is nagekomen; - als hij onjuiste inlichtingen heeft verstrekt; - als hem duidelijk moet zijn. dat hij te veel ontving. Bakker L.v. V. te H. Gooit graag roet in het eten om een wit voetje te halen. Maakt passen op de plaats als ie te veel noten op z'n zang heeft. Kijkt daarom eerst zelf door de glasheldere Polaroid-zoeker bij vanoosteri «1 57 - (l.o. Built rtlon) So.il Tol 0JI5»-t3l09 Doordat de 18-jarige D. G. T. S. uit Soest buiten zijn scnuld betrokken werd bij een ongeluk, ontdekte de poli tie dat D. G. T. S. niet in het bezit was van een geldige oefenvergunning. De 18-jarige motorrijder moest zijn, overigens zwaar beschadigde, motor inleveren bij de politie. De aanrijding gebeurde rond kwart voor drie op vrijdagmiddag. De 53-ja- rige heer H. J. van N. uit Soest had zijn auto aan de linkerzijde van de Beukenlaan geparkeerd. Toen hij de rechter weghelft wilde op rijden, keek hij niet goed uit, hetgeen een botsing met de uit tegengestelde richting komende motor tot gevolg had. S. liep geen verwondingen op. Zijn motor werd, zoals vermeld, ern stig beschadigd. 1. E.L.O. Discovery 2. Earth, Wind Fire -1 am 3. CheapTrick Live at Budokan 4. Supertramp Breakfast in America 5. Gerry Rafferty NightOwl 6. Abba Voulez vous 7. The hitsingles o.a. Blondie; Boney M, 2 Ip's Aanrader 8. Queen Live kiflers 9. Stevie Wonder p q|% anthologie - 3 Ip's ID.UU 10. Buddy Holly The legend of 2 Ip's 11. Ten CC Live and let live 4 n nn 2 Ip's1Z.ÜU 12. Pointer Sisters Q on The best of - 2 Ip's ü.UU 13. Herb Alpert- n nfl 40 greatest - 2 Ip's o.uU 14. Jim Croce Collection 15. Dr. Hook Pleasure pain 16. Art Garfunkel Fate for breakfast 17. David Bowie Lodger 18. BZN Summer fantasy 19. Wings Back to the egg 20. Golden Earring No promises, nodebts 21. Massada Pukul Tifa 22. George Zamphir qm Flute de pan et orgue 23. Dire Straits Communiqué 24. Thijs van Leer Introspection IV 25. lan Dury Do it yourself 1. CheapTrick Live 2. Abba 1C QO Voulez vouslu."U 3. E.L.O. icon DiscoyeryID.ull 4. Gerry Rafferty Nightowl Hitsingles - 2- mc's14.90| Voor alle zekerheidl

Soester Courant | 1979 | | pagina 5