Sieradenmode - Zomer 1979 *30* Iiocimilo»f 6tv.. V- -<■*■ Kinderen en water rVV Nieuws Satelliet-omroep in de tachtiger jaren Filmagenda Amersfoort „Spullenhulp" van 27 juli tot 10 augustus met vakantie Beeld van de onbekende ondernemer in tuin van Neclenburgh ;t> V* voordeelvakmanschapkwiekeservice Te hard gereden - brommer kwijt Profiteer mee van de keiharde aanbiedin gen in deze opruiming. Wij maken schoon schip. Dat betekent ruimte voor ons en voordeel voor u. Snoeien van heggen op kruisingen Tapijtrol gestolen fWet blijdschap geven wij kennis. Atletiek-successen Diefstal opgelost Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Toer '79 drie weken in 't Gooi 9 Soester Courant van woensdag 18 juli 1878 9 Pp 25 en 26 augustus a.s. vinden te Val kenburg de wereldkampioenschappen wielrennen 1979 plaats. Op 25 augustus Boor dames en amateurs en op 26 au- ustus de wegwedstrijden voor pro fessionals. Prijzen der kaarten zijn: ^>p 25 augustus 15,-, kinderen 7,50, op 26 augustus 20,-, kinderen 10,-. Vanaf heden kunt u kaarten krijgen op het VVV-kantoor. Mocht u een tri- Junekaart willen voor de Caubergtri- june of finishtribune, dan kunnen wij leze ook voor u verzorgen. De tennisliefhebbers kunnen hun hart Weer ophalen tijdens de Internationale tenniskampioenschappen van 21-29 juli op het Melkhuisje, Buss. Grintweg te Hilversum. Tot en met 12 augustus vindt er in De Zonnehof te Amersfoort een ten toonstelling plaats over Nederlandse Scheepvaart deze eeuw. De openings tijden zijn dagelijks van 10-17 uur; Zon- en feestdagen 13-17 uur. ^Tan 16 juli t/m 15 september zal het 'oninklijk Paleis op de Dam op werk- agen te bezichtigen zijn. Alleen het ichitterende interieur al is een bezoek neer dan waard. Daarnaast is er ook de expositie „Am- Merdam, Stad van Speelklokken" te oen. pen dagje de natuur in voor 15,- _er auto. De Rally en Autosport Club «Amersfoort e.o." organiseert van 15 |mi t/m 15 augustus een toeristische akantietoertocht voor het hele gezin per auto, waarbij u onderweg een aan- jal opdrachten kunt uitvoeren, waar door u prachtige prijzen kunt winnen. Verdere inlichtingen bij alle VVV's in e omgeving, jh Elburg kunt u gezellig de week oorzagen. Daar zijn op 18 en 25 juli ;n op 1 augustus de Midweekfeesten, et o.a. braderie, poppenkastvoorstel- 'ngen en een boerenkapel levert de chtergrondmuziek in Elburgs gezelli- e straten, tot 's avonds 9 uur. 'oor 10,- heeft de VVV Rhenen oor u een paar onvergetelijke uren p een luxe salonboot in petto. Op de oensdagavonden 18 juli en 1 augus- us kunt u een feestelijke tocht maken "et muziek, dansen, een hapje en een rankje met de Nicoline van de Arn- emse rederij Heijmen. De tocht duurt an 8 tot 12 uur en u kunt reserveren ia het nummer 08376-2333. "et Kijk- en Luistermuseum in Ben- ekom heeft een mooie collectie antie- e speeldozen, die nog altijd charman- e wijsjes kunnen voortbrengen. Een 'ds vertelt er in het museum alles ver. Er wordt daar ook een collectie oppen tentoongesteld, die dateren it de periode tussen 1850 en 1930, aaronder werkstukken van beroemde unstenaars. Het museum is te vinden aan de Kerkstraat 1 te Bennekom en ;s van di. t/m za. geopend van 2 tot 5 uur. Een dagje Zeeland in uw vakantie? In Stellendam op Goeree Overflakkee is van 24 juli t/m 28 juli een grandio ze gladiolenshow, de Delta Flora 1979; en er is meer; een huishoudbeurs, on gerepte duinstreken, de tot ver over onze grenzen bewonderde Ha ringvl iet- sluizen, en dan de wereldberoemde Deltawerken. Na een bezoek aan de Delta Expo weet u er alles van. En dat is nog niet alles. Bij Scharendij- ke zijn .echte dolfijnen", in Dolfiro- dam, een drijvend dolfijnenstadion. Een folder met dit alles is te verkrij gen aan ons kantoor. De Nunspeetse braderie bestaat 10 jaar en dat wordt gevierd op 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus met een grote markt van oude ambachten. Er komt een complete groep uit Salland. er is een hogehoedenmaker, enz. Tot de sfeermakers behoren verder een boe- rendansgroep en een folkloristische showgroep. De braderie begint 's mid- om 2 uur en gaat door tot "s- avonds 9 uur. Voor een paar centen kunt u bij de kaasmaker en de karner smakelijk eten, o.a. krentenbrood, kaas uit 't vuistje en een frisse beker karnemelk. Tussen de rijksweg Hoevelaken- Zwolle, de A 28 en het Randmeerge deelte is nog volop ruimte te vinden voor recreatie. Het gaat om het ge bied Nieuw Hulckesteijn, op steenworp afstand van Nijkerk. Het ligt ter weerszijden van de Arkervaart. Het westelijke stuk, 5 ha, is bestemd voor dagrecreatie. Men vindt er ligweiden, een strandpaviljoen en een kiosk waar het een en ander te koop is en vol doende toiletgelegenheid. In het oost gedeelte zijn een kampeerterrein en een jachthaven. In Apeldoorn is het ook goed toeven. Er is een forellenkwekerij „De Zwaan- spreng" aan de Kaijersdijk 122, tel. 055-233652. Bezoekers kunnen hier fo rellen vangenhet is niet bedoeld voor bezichtiging alleen. Geopend van 8-17 uur. Entree: dagkaart 20,- p.p. halve dagkaart 10,- p.p.. inclusief de eventueel gevangen forel. Het zomerprogramma van de kinder boerderij De Vrije Teugel" duurt nog t/m 28 juli en is de laatste weken ge richt op de ruimtevaart. De kinderen van 4 t/m 12 jaar zijn er van harte welkom. De kosten zijn 5,- p. week pergezin, 1,- per kind per dag. Verdere inlichtingen verkrijgbaar aan ons kantoor. In Naarden op de Stadhuiszolder is tot 20 juli een expositie van olieverf en acrylschildenjen, grafiek houtsnedes, litho's en etsen van F. Boven. De.Internationale Fietsvierdaagse in Nijmegen is van 31 juli t/m 3 augus tus;. Deze grensoverschrijdende vier- e is een gezinsgebeuren en geen prestatietocht. Elke dag staat in het teken van een bepaalde plaats. Huissen 31 juli. Kleef 1 aug.Druten 2 aug. Cu-yk 3 aug. Op deze rustplaatsen wor den evenementen georganiseerd. Er zijp bezemwagens, reparatiewagens en EHBO posten. Voor gezinnen met kinderen is er een 50 km. route, waar bij heuvels en drukke wegen worden gemeden. In het kader van de orgelcyclus 1979 in de Sint Joriskerk te Amersfoort zal op woensdag 25 juli een concert worden gegeven door Dirk Jansz. Zwart, orga nist te Rotterdam. Aanvang 20.00 uur. Prijs 4,-; 3,- voor pas 65/CJP incl. programma. Kaartverkoop aan de kerk. Per rondvaartboot naar Artis in Am sterdam. Iedere dag tot 1 september ligt hiertoe om 11.00 uur een rond vaartboot klaar bij de Holland Inter national steiger tegenover het Centraal Station die u voor 11,75 en kinderen voor 6,60 langs de mooiste plekjes van de stad voert en toegang tot Artis met o.a. de kinderboerderij en het be- Kinderen en watereen fotografische succesformule. Wat is er verleidelijker dan een tuinsproeier of een plasje water op het strand Het knoeien met water kan dol-komische situaties opleveren en ook fotogenieke momenten. Laat het kind zijn gang gaan, zeg niets en proheer zo onopval lend mogelijk een opname te maken. Dat gaat het gemakkelijkst met een tele-lens. Die haalt het beeld dichterbij. Voor een kleinbeeldcamera is een lens met brandpuntsafstand van zo'n9d 10 cm het meest geschikt. Maar ook sommige eenvoudige pocket-camera's, zoals de Ko dak Tele-Ektra lf2, zijn uitgerust met een instelbare tele-lens. roemde aquarium, waar zeer exotische vissen te bewonderen zijn zoals schor- pioenvissen, bolle kogelvissen, vleer- muisvissen, murenen. koraalklimmers en kleine haaien. Het traditionele „Amsterdam 704 In ternationale Voetbaltoernooi" wordt dit jaar gespeeld op 3 en 5 augustus in het Olympisch Stadion te Amster dam. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt u het zichzelf en de ontvanger niet maken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. De Soester politie heeft wederom een te snelle brommer uit het verkeer gehaald. Dit keer betrof het de brommer van de 17-jarige scholier A. R. v.d. H. De jongeman werd opgemerkt door de politie op de Steenhofstraat. De brommer zal aan een technisch onderzoek worden onderworpen. Hoewel de stelregel „smaken verschillen" vaak op gaat, zijn er toch veel over eenkomsten wat betreft de sieradenmode in de Europese landen. De meest opvallende hiervan is welin bijna heel Europa is geel goud het meest gevraagd (met uitzondering van Zweden, waar men rood goud mooier schijnt te vin den). De warme, natuurlijke gele kleur past dan ook uitstekend bij de kleuren van de heersende zomermode. Reeds in 1982 zullen Duitsland, Frank rijk en Luxemburg overgaan op de Satellietomroep, waardoor bijna alle televisieprogramma's uit de gehele wereld bij ons ook ontvangen kunnen worden. Dit is een aardig vooruitzicht voor de kijkers thuis, maar de medaille heeft ook zijn keerzijde. Is het nu nog een uitgemaakte zaak, dat ondanks zes verschillende televi sie-programma's de meeste Nederlan ders naar de Hilversumse program ma's kijken, met de satellietomroep wordt het aanbod zo groot, dat ook de concurrentie groter zal worden. Nu al is Radio Luxembug bezig met het aankopen van Amerikaanse produkties voor het alleen vertoningsrecht in Europa. Door hoge prijzen te betalen is Nederland niet meer in staat op de buitenlandse markt in te kopen, zodat er weer meer dure Nederlandse pro dukties gemaakt moeten worden. De reclameboodschappen zullen echter ook van het Nederlandse scherm ver dwijnen omdat zij kunnen worden uit gezonden via Radio Luxemburg met een veel groter bereik. Conclusie: voor het extra kijkgenot thuis, zullen wij straks diep in onze portemonnaie moe ten tasten, zodat TV-kijken in de tach tiger jaren een zeer luxe aangelegen heid kan gaan worden. De politie heeft deze week enkele be woners van de Lange Brinkweg en van het Kerkpad gemaand tot het snoeien van hun heggen. In totaal waren dit acht bewoners. Het was de eerste con trole op de naleving van een bepaling tot het snoeien van beplanting op kruisingen. Deze bepaling is onderge bracht in de Alg. Verordening Soest. Vorige week heeft een onbekende een rol tapijt ontvreemd uit een schuur aan de Lange Brinkweg. De rol tapijt had een waarde van ruim 2.000 gulden. De schuur van W. W. G. S. werd gebruikt als opslagplaats voor tapij ten. De dief verschafte zich toegang tot de schuur door een slot te verbre ken. Voor het vervoer gebruikte de dader een steekwagen, welke eveneens in de schuur stond. Ook deze steek wagen wordt vermist. Aangenomen wordt, dat de dader deze ook meenam. van de 'geboorte' van onze unieke en smaakvolle Kennemer Kaarten Kollektie. Receptie: op alle werkdagen bi) ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders (óók zij die ons nog niet kennen via hun door ons geleverde verlovings-, huwelijks- en of dankbetuigingskaarten nodigen wij bij deze hartelijk uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboortekaartjes hun keuze te komen doen De sieraden zijn over het algemeen fijn van stijl en ontwerp. In vrijwel alle landen zijn colliers, van heel lang tot nauw aansluitend om de hals, erg in trek, evenals oorsieraden, variërend van lange oorhangers en zigeunerach tige creolen tot minuscule oorsteker- tjes. De lange kettingen worden niet alleen een paar maal om de hals ge wikkeld gedragen; ze sieren ook de pols, de enkel en zelfs de taille. Nog steeds schijnt men niet genoeg te kun nen krijgen van de „choker" en het korte kettinkje met hanger. Aan de natuur ontleende motieven zijn nog steeds erg geliefd: vogeltjes, bloe men, blaadjes, vlinders etc. Het grote modenieuws zijn nog steeds de stickpin en de opnieuw populaire broche (uit de 50-er jaren), die veel op mutsen, hoeden en alle mogelijke andere, niet conventionele plaatsen worden gespeld. Steeds meer vraag komt er naar de set: collier, armband, ring. vaak nog gecompleteerd door oorbellen- of ste kers. Kenmerken van land tot land Dit modebeeld is zeker van toepassing op Nederland, maar in niet mindere mate op Engeland, Zwitserland, Dene marken, Zweden en Noorwegen, of schoon men in de Scandinavische landen toen nog trouw is gebleven aan het gestructureerde gouden, sie raad. Vooral in Noorwegen vindt men veel sieraden met een zeer bewerkt oppervlak: ruw, gekretst en gepolijst. Spanje en Italië houden zich voorna melijk bij de traditionele stijlen, waar in ze geelgoud combineren met wit- en roodgoud of kleurige edelstenen. Spanje lijkt zich echter langzaamaan meer en meer open te stellen voor mo derne ontwerpen. De rage is daar om oorbellen in bij elkaar passende, in plaats van identie ke paren te dragen. Duitsland heeft het dit jaar eveneens in het uiterst vrouwelijke, romantische en dus tradi tionele gezocht en combineert geel goud met wit- en rosékleurige le geringen. In Frankrijk beleven de 50-er jaren hoogtijdagen en zijn de sieraden wat volumineuzer dan elders in Europa. Lange, dikke kettingen, grote broches en gigantische oorbellen in drie kleu ren goud. Grote massieve creaties van gestructureerd materiaal in ab- strakte vormen en soms bezet met edelstenen vragen steeds meer de aandacht, ofschoon de romantische stijl ook hier nog altijd veel aanhan gers heeft. In de sieradenmode wint de man al lengs meer terrein en het mannen- sieraad treft men dan ook in alle Eu ropese landen aan. Dasspelden- en knoppen, kettingen en armbanden, ze gelringen en manchetknopen zijn over al in alle mogelijke stijlen te vinden. De 18-jarige P. Groen heeft dit week end 1.78 m hoog gesprongen. Wanneer ze nog enkele keren deze hoogte springt mag zij ook deelnemen aan de Europese Kampioenschappen in Po len, begin augustus. D. Moolenaar heeft dit weekend ge wonnen op de 400 meter hardlopen in dividueel. Hij is door de K.N.A.U. (kon. Nederlandse Atletiek Unie) uitgeno digd om eind juli deel te nemen aan de Koninkrijksspelen in Cura^ao. Beide atleten zijn afkomstig van sport- groepen uit Soest. De Soester politie heeft D. J. S. en me vrouw V. M.-van M aangehouden. Zij werden verdacht van diefstal uit een boerderij. De bewoonster was tij dens de diefstal afwezig. Het tweetal ontvreemdde enkele schilderijtjes, een paar flessen wijn, een fiets en een kof fiezetapparaat. De boerderij lag aan de Pijnenburgerlaan. De buit werd teruggevonden in het huis van de da ders. Van donderdag 12 juli t/m woensdag 18 juli 1979. Grand 1,2 en 3: Tel. 033-14632. De nieuwe James Bond is er! Voor het eerst in Amersfoort in drie zalen tegelijk! Roger Moore als James Bond 007 in Ian Flemings „MOONRAKER", met Lois Chiles en Richard Kiel (Jaws), Michael Lonsdale en Corinne Clery. A.l. Aanvangstijden: zaal 1 2: Dagelijks: 13.30-16.00-18.30- 21.15 uur. zaal 3: Dagelijks: 14.00-16.30-19.00- 21.45 uur. Plaatsbespreken: (tijdig van te voren) dagelijks vanaf 10.00-21.00 uur. Te lefoon: 14173. aan de kassa: 10.00-12.30, 14.30-15.30, 17.00-18.00,19.30-20.30 uur. Afhalen besproken plaatsen: vanaf 11.30 uur dagelijks. Minimaal een half uur van te voren en zo veel mogelijk buiten aanvangs tijden van de voorstellingen, dat be spaart u onnodig lang wachten in een lange rij. Grand 4: Het duivelse duo slaat er hard (en vrolijk) op los. Terence Hill en Bud Spencer in „HAL LELUJA VÓÓR EEN PAAR VUIS TEN". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Grand 5: Art Garfunkel's Bright Eyes, dé muziek in „WATERSCHAPSHEU VEL". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. dagelijks: 13.30-15.30 uur. Euro: Tel. 033-33655. De meesters van de Franse (s)lach Pierre Richard en Victor Lanoux „HAASTIGE SPOED IS ZELDEN GOED". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.15 uur. zaterdag: 16.15-18.45-21.15 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.15 uur. woensdag: 18.45-21.15 uur. Euro kindermatinee: „ROBIN HOOD EN ZIJN SCHELMEN. A.l. zaterdag- en woensdagmiddag: 13.45 u. Duo 1: Tel. 033-16572. Heet zand, heet bloed, mooie vrouwen „DE BAHAMA'S, EEN PORNO PARADIJS". 18 jr. dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur. zondag: 14.15-16.30-19.15-21.30 uur. Duo 2: Kris Kristofferson en Ali Mac- graw. Een gigantisch aantal trucks in strijd voor recht „CONVOY". 12 jr. dagelijks: 14.00-19.00-21.15 uur. zondag14.00-16.15-19.00-21.15 uur. NACHTV OORSTELLINGEN Duo 1: De zon was heet, de meisjes waren heter „HET PORNOPARA DIJS". 18 jr. vrijdag- en zaterdagnacht: 24.00 uur. Duo 2: Christopher Lee en Peter Cus- hing „HET BLOED VAN DRACULA". 16 jr. vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur. Spullenhulp is nog steeds een belangrijk recycling-centrum in Soest. Spullenhulp is een goed werkende schakel voor mensen die hun overtollige spullen kwijt willen en voor hen die dat weer gebruiken kunnen. Via Spullenhulp lukt het veel mensen om voor weinig geld hun huis gezellig in te richten. Vooral gastarbeiders maken daar een dankbaar gebruik van. Veel buitenlanders die nu met ver lof gaan naar o.a. Turkije en Marokko, nemen kleding en andere spullen mee voor hun familie en vrienden. Ook veel studenten hebben de weg naar Spullenhulp gevonden om zodoen de hun kamers en zichzelf apart aan te kleden. Veel kleding wordt via Spullenhulp opgestuurd naar minder bedeelde mensen in het buitenland. Spullenhulp hoopt dan ook dat ieder een hen aan spullen blijft helpen. Zet dus geen goede spullen aan de straat maar geef het door aan Spul lenhulp. Alles wat in goede staat ver keert kan men gebruiken. Spullenhulp is gevestigd aan de Veld weg 6 en is geopend op vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Vanaf donderdag 9 augustus worden de spullen weer bij u thuis afgehaald, dit gebeurt elke donderdag, tel. 18730. Het beeld van de kunstenaar Frans Nix dat onlangs in Slikkerveer ont huld is, staat nu in de tuin van Nec lenburgh. Het beeld is op verzoek van de voor zitter van de Nederlandse Export Combinatie de heer L. Fokkema ont worpen. De bedoeling van het beeld is, hulde te brengen aan de zovele onbekende ondernemers van Neuenund. Want volgens de heer Fokkema zijn juist zij drijfveren van de economie. Het beeld stelt een open wereldbol voor met daaronder een zuil. Op deze zuil is een borstbeeld van de onbeken de ondernemer geplaatst. Tijdens de onthulling indertijd in Slik kerveer waren o.a. ir. F. Philips, mi nister Wiegel en prins Bernhard aan wezig. Toer '79 is de naam van de aktie, die Youth for Christ houdt door 't Gooi. In de plaatsen Amersfoort, Leusden, Baarn, Hilversum, Bussum en Huizen zal het regiomobiel, de tot koffiebar verbouwde vrachtwagen van Youth for Christ, verschijnen. Vanuit de regiomobiel worden er al lerlei aktiviteiten gehouden, waaron der veel muziek en toneel. Muziek uit binnen- en buitenland: Oa sis, een internationale muziekgroep, de nederlandse formatie Propagation, stevige muziek uit Engeland door de groep Flame, de Noord-Ierse zanger Rodney Cordner. Amerika is vertegen woordigd door de groep Sunrise. Dan nog twee groepen van eigen bodem nl. Wake-up en Eternal Rock en als laats te de Britse groep Solid Rock. Op Vrije Voeten, de kleintheatergroep van Youth for Christ, zal ook aan de aktie meewerken. Doel van de aktie is door middel van muziek, toneel en vooral gesprek met andere jongeren te praten over het evangelie. Ook zal er medewerking verleend wor den aan verschillende kerkdiensten. Het Regiomobiel zal van 27 t/m 29 juli in Baarn op de Brink zijn. Medewer king verlenen hier de Engelse rock groep Flame en de kleintheatergroep Op Vrije Voeten. -a- f\\\\ ■v.os'.G-*.6 Voor alle zekerheid!^— SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 Cinema 1: Tel. 033-18900. Om 12.37 uur gaat de grootste olie raffinaderij ter wereld de lucht in, of... „CITY ON FIRE", met Shelly Winters, Henry Fonda, Ava Gardner e.v.a. 12 jr. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur Cinema 2: Het aangrijpende verhaal over alledaagse mensen. „THE DEERHUNTER". 12 jr. dagelijks: 20.00 uur. Cinema 2 kindermatinee: Walt Dis- ney's film met een staartje, ontroe rend voor jong en oud „LADY EN DE VAGEBOND". A.l.

Soester Courant | 1979 | | pagina 9