Popfestival in Soest met „Joe Tex" enPartner' Is het raadzaam de verzameling te verzekeren? 20 augustus: „Aarde en Water II" voor wijk h Hart Wederom een „Groene Kursus" door I. V.N.-Eemland Filmagenda Amersfoort „Banenmarkt" in arbeidsbureau Amersfoort Inbreker slaat slag in wijk Overhees Jaarlijkse wandeltocht Olympia op 25 augustus is niet te vervangen autowrakken Courantenreklame Honderden staken reeds hun licht op... Orgelconcert Grote Kerk te Baarn Bromfietser valt over trottoirband Tot nu toe: 3 doden in het verkeer Uitbreiding langlaufpiste te Soesterberg Geen voorrang Bromfietstuig! Soester Courant van woensdag 25 juli 1979 11 JoeTex ijdens de Gildeïeesten die dit jaar in verband met het 550-jarig bestaan van liet Groot Gaesbeeker Gilde twaalf dagen zullen duren, zullen in de feesttent op de Ferdinand Huycklaan de popgroepen „Joe Tex"; „Partner" en ook „Ja- yelin" optreden. Dit popfestival staat gepland op maandag 20 augustus. Op initiatief van Wim v. Hout. lid van de groep „Javelin". is „PC manage- nent organizers B.V." bereid gevon den om dit festival te organiseren, öeze organisatie is tevens verantwoor delijk voor de hele tour die JOE TEX net orkest gaat maken in Nederland fvan 20 t/m 26 augustus. JOE TEX - die in zijn roemruchte Tloopbaan als top-artiest meer dan 40 XP's en 40 singles heeft gemaakt, zal jde grote attractie zijn op dit festival. Zijn laatste hit „Loose Caboose" had in de maand juli j.1. een hitnotering n de Nederlandse hitparade nr.ll Partner l Kort na de release van de PARTNER- I'debuutsingle „Kayuta Hill" werd de Limburgse groep PARTNER nog wel- eens versleten voor een Amerikaanse l formatie. Van donderdag 26 juli t/m woensdag 11 augustus 1979. I Grand 1,2 en X: Tel. 033-14632. I De nieuwe James Bond is er! In drie t zalen tegelijk Roger Moore als James Bond 007 in 1 Ian Flernings „MOONRAKER". A.l. Met Lois Chiles en Richard Kiel Jaws) Michael Lonsdale en Corinne Clery. Aanvangstijden zaal 1 2: dagelijks: 13.30-18.30-21.15 u. zondagstevens: 16.00uur. zaal3: dagelijks: 14.00-19.00-21.45uur. f zondagstevens: 16.30uur. I Plaatsbesprekentijdig van te voren dagelijks vanaf 11.00-21.00 uur. 1 Telefoon: 14173. I Aan de kassa: 11.30-12.30. 14.30-15.30. 117.00-18.00. 19.30-20.30 uur. IAfhalen besproken plaatsen: vanaf 112.00 uur dagelijks. I Minimaal een half uur voor aanvang ■van de voorstelling. I Grand 4Het duivelse duo slaat er hard I(en vrolijk) op los. Terence Hill en Bud Spencer in „HAL LELUJA VOOR EEN PAAR VUIS TEN. A.l. jdagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. :ondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Grand 5: Art Garfunkels Bright Eyes, Iflé muziek in „WATERSCHAPSHEU- VEL". A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. :ondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. £inema: Tel. 033-18900. Pm 12.37 uur gaat de grootste olieraf- naderij ter wereld de lucht in. of. S.CITY ON FIRE". met Shelly Winters, glenry Fonda. Ava Gardner e.v.a. 12 jr. agelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. jondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Ipinema 2: Het aangrijpende verhaal Bver alledaagse mensen. |THE DEER HUNTER". 12 jr. Bagelijks: 20.00 uur. Cinema 2 kindermatinee: Walt Disney's film met een staartje, ontroerend voor long en oud. ..LADY EN DE VAGE- |OND. A.l. lagelijks: 13.30-15.30 uur. Euro: Tel. 033-33655. Be meesters van de Franse (s)lach. Pierre Richard en Victor Lanoux ^HAASTIGE SPOED IS ZELDEN BOED. A.l. Bagelijks; 13.45-18.45-21.15 uur. ^terdag: 16.15-18.45-21.15 uur. jondag: 13.45-16.15-1S.45-21.15 uur. woensdag: 18.45-21.15 uur. JIuro kindermatinee: ..PIETJE BELL" A.l. Zaterdag- en woensdagmiddag: 13.45 uur. Duo 1: Tel. 033-16572. ;'s Werelds eerste piraten-pornoavon- ïtuur ..KLAAR, OVERBOORD MAAR" 18 jr. dagelijks: 14.15-19.15-21.30 uur. jondag: 14.15-16.30-19.15-21.30 uur. Buo 2: Moge de kracht met u zijn gjSTARWARS", met Mark Hamill en drrie Fisher. 12 jr. jagelijks: 14.00-19.00-21.15 uur. Jöndag: 14.00-16,15-19.00-21.15 uur. NACHTVÓORSTELL1NGEN: Duo 1: „ZWOELE VAKANTIE DAGEN. 18 jr. ,B[rijdag- en zaterdagnacht: 24.00 uur. Duo 2: Horst Bucholz in „DODENDE ANGELS". 16 jr. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur. ?po. 16 aug.: de nieuwe Nederlandse Blm met Herman van Veen en Monique Tyan de Ven „UIT ELKAAR". Do. 2 aug.: „TERUG NAAR HET wPOSEIDON AVONTUUR". Het vervolg op het grootste onder- •Jwater avontuur aller tijden. Met Miehael Caine, Sally Field en Tel- ly Savalas. Dat PARTNER verre van Amerikaans is, is inmiddels gelukkig bij velen dui delijk geworden. Na een periode van vijf jaar als full time profband in vooral Limburg te hebben opgetreden, kreeg PARTNER dankzij de alertheid van Jos van Wou denberg. medewerker van Muziek- krant OOR, en diens Nederlandse Groepenpresentatie, een platenkon- trakt aangeboden bij Phonogram B.V. Binnen twee weken na het eerste ge sprek ging PARTNER de studio in, alwaar men een viertal eigen groeps- composities op de band zette, waaron der de debuutsingle „Kayuta Hill" In samenwerking met hun producer Dennis Kloeth kwam PARTNER tot een resultaat die de goedkeuring van zowel de groep als de maatschappij kon wegdragen. Voor PARTNER brak een stormach tige periode aan Op de in november 1977 georganiseer- rade" uitgeroepen tot „DEBUUT VAN DE MAAND". Kayuta Hill wordt vrij wel onmiddellijk met zeer positieve respons door de gezaghebbende DJ's op Hilversum III ontvangen. In de tweede week van januari 1978 wordt de single van PARTNER tot „troetelschijf" uitverkoren, hetgeen een ontzagwekkend aantal draaibeur ten en een optreden in het destijds nog populaire televisieprogramma „Toppop" opleverde. Tegelijkertijd wordt „Kayuta Hill" in België uitgebracht. Ook hier verschijnt PARTNER in di verse radio- en t.v.-programma's. Het is dus niet verwonderlijk dat de single 7 weken lang in diverse hitpa rades heeft gestaan. Drie maanden la ter wordt de debuut-elpee „A Man-Size Job Reguires A Man-Size Meal" op de markt gebracht. De verkiezing tot „tip elpee"-op Hil versum III was eigenlijk geen verras sing. dit in tegenstelling tot het bui tengewone stijlvolle filmpje in „Top pop", waarin de groep, het indruk wekkende a-capella-liedje „Long Lost Love Song" vertolkt. Alfred Lagarde besteedde in zijn och tendprogramma „Pep Op Drie" uit voerig aandacht aan het album, mid dels een interview en het draaien van een drietal nummers en op de Regio nale Omroep Zuid kreeg Hu bert van Hoof zelfs een geheel uur tot zijn be schikking om PARTNER te portrette ren. Ook de pers reageerde, vrijwel una niem, positief op het album. Voor de organisatoren van PinkPop leverde PARTNER als Nederlandse vertegenwoordiging op het jaarlijkse festival nauwelijks problemen op. PARTNER mocht de negende editie van Pink Pop openen, en kweet zich, mede dankzij de ondersteuning van de met spandoeken zw,aaiende PART- NE R-aanhang en het respons van het 42.000 koppen tellende festival-publiek van zijn taak. Ook op het Jazz-Bilzen-Festival ver zorgde PARTNER voor de aanwezige 20.000 popliefhebbers een succesvol concert. Het PinkPop- en Jazz Bilzen-Festival en niet te vergeten de live-optredens voor de VARA, AVRO en KRO, de de Groepenpresentatie van Muziek- 'vele landelijke popconcerten in Jonge- krant OOR in Paradiso te Amsterdam werd PARTNER als hoogtepunt van die novemberavond bestempeld. Op de verjaardag van Sinterklaas mocht PARTNER in een uitverkochte Rotterdamse Doelen het voorprogram ma verzorgen van de Engelse formatie TEN CC. „PARTNER" bestaat uit de volgende mensen: Pierre Becker, bas en zang; Ab van Goor, drums, zang, vibes, gitaar en piano; Erwin Musper, keyboards, zang en gitaar; Bert Bessems, leadgitaar en zang. De debuutsingle „Kayuta Hill" wordt uitgebracht; PARTNER wordt in het NCRV Televisieprogramma „Poppa- rensociëteiten, bezorgden PARTNER, de, zij het dan op bescheiden schaal, nationale doorbraak. In samenwerking met Willem van Beu- sekom maakten ze voor de VARA- schoolradio een zevendelige lessency- clus over het onderwerp popmuziek, een uitvloeisel van hun eigen educatie ve schoolconcerten-projekt. De verkoopcijfers van „A Man-Size Job-Requires A Man-Size Meal" over troffen alle Verwachtingen, het album stond zelfs zes" weken in de Top-50 en als gevolg daarvan speelt PART NER tegenwoordig meer boven dan on der de grote rivieren. Het repertoire bestaat uitsluitend uit eigen composities, welke men het best Het gewestelijk arbeidsbureau Amers foort organiseert op dinsdag 25 septem ber een „banenmarkt" in het kantoor aan de Amsterdamseweg 37. Het is de bedoeling op die dag een groot aantal werkgevers de gelegen heid te geven hun vacatures aan werk zoekenden te „presenteren". Personeelsfunctionarissen van de be drijven worden in de bureauruimten in de gelegenheid gesteld informatie te verstrekken over de bij hun bedrijf bestaande onbezette plaatsen en solli citanten te ontvangen. Voor deze dag zal een groot aantal werkzoekenden en potentiële werkzoe kenden door middel van gerichte uit nodigingen, advertenties en andere pu- blikaties op de mogelijkheid worden gewezen om met een groot deel van de voor de regio Amersfoort belangrijke werkgelegenheid in kontakt te komen. Het personeel van het arbeidsbureau is de gehele dag beschikbaar om be hulpzaam te zijn bij het leggen van kontakten. De politie heeft afgelopen week tien autowrakken opgeruimd. Ze werden aangetroffen op de Ruysdaellaan, Van Goyenlaan, Dalweg, Bartolottilaaan. parkeerterrein Neerweg, Nieuwstraat. Smitsweg, Varenstraat en twee stuks op de Veenbesstraat. Vorige week heelt een inbreker een behoorlijke slag geslagen in de wijk Overhees. Hij bezocht een viertal woningen en zijn buit bestond uit geld, giro betaalkaarten, kascheques en staatsloten. In enkele gevallen werd gebruik ge maakt van een valse sleutel. Dat gebeurde ondermeer bij de in braak in de woning van de familie Van S. aan de Obrechtstraat, waar de be nedenverdieping doorzocht werd ter wijl de bewoners boven sliepen, 's Mor gens bij het opstaan ontdekte men het nachtelijk bezoek doordat de achter deur openstond. Alle kasten waren doorzocht en de buit was een bedraag van 883 gulden. Aan de Obrechtstraat werd ingebroken in de woning van de familie Van B. Vermoedelijk werd hier de voordeur via de brievenbus geopend. Meegeno men werden twintig girobetaalkaar ten, een giropas, twee kascheques, twee staatsloten en een bedrag van 225 gulden. De woning van de familie P. aan de Isaacstraat werd vermoedelijk betre den via de garagedeur, waarbij ge bruik gemaakt werd van een valse sleutel. Het hele huis werd doorzocht maar nog niet kon worden vastgesteld of er iets werd wegegenomen. Een schroevedraaier werd gebruikt om het raam van de bijkeuken te for ceren van de woning van de familie K. aan het Claroenstekerpad. Er werd een aanzienlijke ravage aangericht, maar ook hier kon nog niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. Inbraken werden tenslotte ook nog ge meld in het gebouw van de maatschap pelijke dienstverlening aan de Burg. Grothestraat en in het clubgebouw op het naturistenkamp aan de Birkstraat. Uit het gebouw van de maatschappe lijke dienstverlening werd een bedrag van 500 gulden weggenomen. Om bin nen te komen werd van een schroeve draaier gebruik gemaakt, waarmee een raam geforceerd werd. Of en wat er vermist wordt uit het clubgebouw van de naturisten, is nog niet bekend. Evenals voorgaande jaren, zal ook dit jaar de Chr. Wandelsportvereniging Olympia een wandeltocht houden in de omgeving van paleis Soestdijk. Dit jaar zal deze tocht op.25 augustus zijn. Het is de 22c achtereenvolgende keer dat een dergelijke toelit gehouden wordt. Deelnemers kunnen kiezen tussen tochten van 5, 10, 15, 20 en 25 kilo meter. De wandelingen zijn bestemd voor groepen en individuelen. Gestart wordt bij de Emmakerk aan de Regen- tesselaan. Er zal tussen 10.30 en 14.00 uur vertrokken worden. Een ieder die de tocht uitloopt wordt beloond met een herinneringslintje met medaille. Het geheel zal worden opgeluisterd door de showband Oosterkwartier uit Baarn. kan omschrijven als: „sophisticated rock". Uiterst verzorgd klinkende melodieuze rock-muziek, waarbij vooral de vier stemmige vokalen een sprankelende plaats innemen, terwijl op bescheiden schaal naar de symphonische rock wordt geknipoogd; met een swingende rythmesectie als fundament. Javelin JAVELIN - de „hard-funk" formatie uit Soest is geen onbekende meer in de regio van Soest en Amersfoort. Zij hebben de naam om ieder publiek „plat" te krijgen tijdens hun zeer im posante optredens. Op advies van de kommissie kulturele zaken en in overleg met een vertegen woordiging van de wijk 't Hart zal op het Vinkenplein de bronsplastiek „Aarde en Water II" geplaatst worden. Het. beeld wordt vervaardigd door de kunstenaar Nic. Jonk. Met de aankoop en plaatsing is een bedrag gemoeid van 70.188 gulden; het komt uit het fonds „kunstaankopen" van de gemeente, dat thans 150.604 gulden groot is. Honderden vonden reeds voldoening in het volgen van de „Groene Kursus", bestaande uit een zevental lesavonden over „natuurlijke zaken". I.V.N.-Eem land gaat ook komend seizoen weer van start. Het is altijd leuk om verworven kennis te kunnen overdragen aan anderen en ze ker als dat kennis betreft over levende onderwerpen. En dat is iets waaraan Moe der Natuur geen gebrek heeft. Gediplomeerde natuurgidsen geven onderricht en dat is dan ook de reden waarom de prijs van het curcusgeld binnen ieders bereik ligt. Immers veer tig gulden met daarbij inbegrepen het curcusboek en de drie excursies, zijn een bagatel bij de niet in geld uit te drukken waarde van de verworven kennis na afloop. Een zeer gevarieerde kennis zal dat zijn, want te beginnen met les een, wordt het Eemlandgebied onder de loep genomen met als tweede avond de heide en de vele insekten welke er zijn. Vervolgens zult u versteld staan over alles wat zich voordoet in, aan, boven en rond de sloot. Het bouw en grasland vult de vierde lesavond met daarop aansluitend vogelleven, dat altijd weer de moeite waard is om te aanschouwen- en horen. Behalve de vliegenzwam en het eekhoorntjes brood zijn er talloze andere padde stoelen en dat is het, waarover ook 'n les gaat als onderdeel van de Groene Kursus. Tja en dan de bijen, die een hele staat vormen, een volk dat, door een- koningin geleid wordt. Een bekende imker zal het daarover hebben in de voorlaatste les. Tenslotte volgt dan nog e.e.a. over natuurbe-> scherming en de mens en u bent weer helemaal op de hoogte. De pxcursies zullen gaan naar De Treek, de Eempolder en Groeneveld, drie interessante gebieden. Wilt u dus uw kennis ophalen of gewoonweg wat meer te weten komen over alles wat groeit en bloeit, vliegt en wiegt, kruipt en sluipt, dan kunt u de telefoon grij pen en m.i.v. 1 augustus, nummer 02155 - 15818 draaien. Mevr. v.d. Steen, Oude Utrechtseweg 18 te Soest en ook de heer G. v. Beest, Klaarwateiweg 73 te Soest schrijven u gaarne in. Elke les wordt op donderdag acht uur gehouden eenmaal in de veertien da gen, te beginnen met donderdag 6 sep tember in de openbare basisschool De Ingehof aan de Molenstraat 8 te Soest, inschrijving voor eenieder, die net als elke I.V.N.er openstaat voor de wonderen in de Natuur. U bent wel kom! RITA, I.V.N.-Eemland. De Amersfoortse organist Jaap Zwart zal op het orgel van de Grote Kerk aan de Brink te Baarn op donderdag 26 juli a.s. zijn vierde concert geven in de serie donderdagavond-concerten. Het programma voor deze orgelavond bestaat uit composities van Joh. Seb. Bach, G. F. Handel, Alph. Mailly en Jan Zwart. De aanvang van dit concert is gesteld op 8 uur. In de nacht van vrijdag op zaterdag kwam op de Van Weedestraat de bromfietser M.B. 118) uit Rotterdam met voertuig en passagier te vallen, B. werd met verwondingen aan zijn gezicht, armen en benen naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht zijn passagier kwam met de schrik vrij. Hij reed aanvankelijk op de rijbaan, maar raakte de trottoirband toen hij het rijwielpad opzwenkte. In 16% van de Nederlandse huishoudens, dat zijn circa 600.000 gezinnen bezit men een postzegel- of muntenverzameling. Bovenstaand percentage kan nog met vele proeenten verhoogd worden door de verzamelaars voor mineralen, prentbriefkaarten/grammofoonplaten etc. Voor veel mensen is het verzamelen meer dan alleen een leerzame hobby. In Nederland zijn er zoals gezegd vele particulieren die in de loop der tijd een ver zameling hebben opgebouwd van een behoorlijke geldwaarde. Het bezit van zo'n verzameling brengt voor de verzamelaar toch wel enige risico's met zich mee. Vele verzamelaars zijn zich niet of nauwelijks bewust van deze risico's, waaraan de met veel zorg en geld opgebouwde verzameling bloot staat. Zo kan de verzameling of een deel ervan bijvoorbeeld door brand of inbraak verloren gaan. Door zo'n ramp lijdt de verzamelaar, die met toewijding en geduld zijn col lectie heeft opgebouwd, vaak een ge voelig financieel verlies. Er zal een behoorlijk bedrag nodig zijn om een gelijkwaardige verzame ling aan te schaffen, gelet op de geïn vesteerde bedragen en de eventuele waardestijgingen. We kunnen dus stellen dat het verze keren van een verzameling van enige waarde, raadzaam is. Hiermee zijn wij dan meteen aangeland bij een nogal lastig punt. Wat is de waarde van de verzameling? Vooropgesteld dat de verzekering nim mer de emotionele waarde van een verzameling kan vergoeden, moeten wij ons bepalen tot de geldelijke waar de van de verzameling. Deze. waarde zal van verzameling tot verzameling Verschillen en ook afhangen van de. soort verzameling. Bekijken wij bijvoorbeeld de waarde van de postzegelverzameling dan zou den we aan de hand van diverse ca talogi tot een redelijke waardebepa ling kunnen komen. Ware het niet dat deze catalogi ons niet alles vertellen over de waardekenmerken zoals de eventuele dunne plekken, en het al of niet gegomd zijn etc. Ook worden de „Oostblokzegels", die veelal uitgegeven worden als propa gandamateriaal, nogal eens overge waardeerd. Vandaar dat verzekerings maatschappijen voor het taxeren ver zamelingen van grote waarde bijvoor beeld boven 15.000,-, gebruik maken van de diensten van experts. Afhanke lijk van de maatschappij zijn de kos ten van taxatie voor de verzekeraar of de verzekerde. Bij een meningsverschil over de waar de van de verzameling kan er bij de meeste 'maatschappijen een tweede expert benoemd worden. De kosten van deze expert komen afhankelijk van hetgeen in de polis bepaald is, voor rekening van de maat schappij of de verzekerde. Voor verzamelingen onder bijvoor beeld 15.000,- wordt de te verzeke ren som vastgesteld aan de hand van de inventarisatielijst, die veelal deel uitmaakt van het aanvraagformulier. De maatschappij houdt natuurlijk het recht door middel van steekproeven toch taxatie te laten uitvoeren. De dekking Heeft men eenmaal besloten de ver zameling te verzekeren dan zijn bij de meeste maatschappijen op basis van vervangingswaarde de navolgende risico's verzekerd: - brand/blikseminslag/ontploffing - storm - de gebruikelijke water- en oliescha- den - rook, roet, plotseling uitgestoten door de haard - inbraak of diefstal met sporen van braak. De verzameling wordt verzekerd op basis van „herstel van de verzame ling" bij het gedeeltelijk verloren gaan van de verzameling, op basis van „vol ledige vergoeding" bij het geheel ver loren gaan van de verzameling. Het dekkingsgebied Het dekkingsgebied is veelal afge stemd op de praktische behoeften van de verzamelaar: - in eigen kluis of in een bankkluis tegen alle bovengenoemde gevaren - vaak ook in het gebouw waar een postzegeltentoonstelling. - veiling of ruilbeurs wordt gehouden gedurende een bepaald aantal dagen tegen bo vengenoemde gevaren - in een vervoermiddel gedurende ver huizing of tijdens ander vervoer tegen schade ontstaan door een onge val met het vervoermiddel. Preventie-eisen Het is natuurlijk altijd raadzaam de verzameling zo goed mogelijk te be schermen. De verzekeringsmaat schappij kan bij het verzekeren van zeer waardevolle verzamelingen aan vullende eisen stellen, met name op het terrein van de beveiliging. Deze eisen kunnen variëren van hel aanschaffen van een brandkast tot het aanleggen van een elektronische be veiliging tegen bijvoorbeeld diefstal. Waa rdefluctuaties In de meeste verzekeringen is voor de verzekerde een grote mate van zekerheid van volledige vergoeding in gebouwd. Ter voorkoming van onder verzekering, ontstaan na ingang van de verzekering of na de laatste verho ging bijvoorbeeld ten gevolge van waardestijgingen of nieuwe aanschaf fingen bestaat een overdekking, die kan variëren van plm. lOrV tot plm. Welke verzamelingen kunnen verzekerd worden? Hoewel de meeste verzekeringen worden afgesloten op postzegel- en muntenverzamelingen, is het in princi pe mogelijk elke verzameling, die op geld waardeerbaar is te verzekeren. Zo hebben verschillende maatschap pijen reeds verzekeringen afgesloten voor: poppen, oude kranten/tijdschrif ten, oud speelgoed, klokken, antieke postbrieven, oude wapens, oude an sichtkaarten. Gedurende het eerste halfjaar van 1979 heeft het verkeer in Soest drie doden geëist. Dat is één minder dan in de zelfde periode van 1978. Het aantal zwaargewonden was 226 minder dan vorig jaar en het aantal licht gewon den 3313 minder dan in 1978. Het totaal aantal ongevallen was 397 en dat was 12 minder dan in dezelfde periode in 1978. Ook het aantal geval len met zware schade was lager; dit jaar 72 en in 1978 totaal 90. Het aan tal gevalen met lichte schade liep op met 15dit jaar 308, vorig jaar 293. In het eerste half jaar van 1979 werd 49 keer een rijverbod opgelegd en dat was 29 minder dan in 1978. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor grond in erfpacht te geven aan de heer Otto Zoetelief voor de uitbreiding van zijn langlaufpiste te Soesterberg. Het gaat om een terrein van ongeveer 2150 vierkante meter. Gaat de raad met het voorstel akkoord, dan wordt de totale oppervlakte van de in erfpacht uit te geven gronden aan de heer Zoetelief, 11.570 vierkante me ter. Hij kon reeds beschikken over 9420 m2, waarvan circa 5700 m2 voor een langlaufpiste en circa 3720 m2 voor de kunstskibaan. De erfpachtovereenkomst zal lopen tot 20 maart 2008; de jaarlijkse canon wordt bepaald op 9.256 gulden. Op de kruising Banningstraat-Kamp- weg te Soesterberg verleende de 20- jarige vrachtwagenbestuurder A. van M. geen voorrang aan de bromfietser E. van S. (141. De knaap brak bij de botsing zijn linker bovenbeen; hij werd naar het ziekenhus gebracht. De jongen reed met toestemming van zijn moeder op de brommer; zij reed achter hem. Twee bromfietsers, die door eigen onverantwoord gedrag, bijna aan gereden werden door een automobilist, koelden hun woede door deuken in het voertuig te trappen. Daarna reden zij weg. Het gebeurde op de kruising Anna Paulownalaan - Prins Hendriklaan, waar de knapen van plan waren geen voorrang te verlenen aan de autobestuurder J.H. (48). De automo bilist had voorrang en door sterk remmen konden de bromfietsers de botsing voorkomen. H. parkeerde zijn auto aan de Anna Paulownalaan. waar de jongens op hem afkwamen met een fietsketting, Toen de autobestuurder zijn voertuig niet verliet, trapten zij al scheldend enige dueken in de carrosserie. De groep Partner

Soester Courant | 1979 | | pagina 11