Kom gezellig occasions kijken bij Auto Vandermeer - 3500 m2 autoriezier in elk merk! /Jt Dat is de beste gebruikte voor minder .L0J- Auto Vandermeer Amersfoort b.v. s%% 5 v2% IK 5 Oorzaak van veel ongevallen onvoldoende afstand houden Aanwinstenlijst Openbare en Bibliotheek Leeszaal en Regionaal basisrecreatieplan later gereed AT 19 W§RBcm TRANSIT BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM LAND RIJOPLEIDING M. LOS pand ederland tarieven. weweg, tel. 19525 16600 Bejaarde man gevallen Paleis Soestdijk- wandeltocht Uw succes is onze reclame!!! voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Soester Courant van woensdag 25 juli 1979 13 Ook vrachtwagens moehen zodanig afstand houden dah andere auho's veilig kunnen invoegen. (Buihen de bebouwde kom is 50 m. zelfs verplichh). ïkosten, goede nfort, functionele rmen de basis voor Transit. n dieseluitvoering. silirt on uortmiivurl Doe nu uw voordeel en ubent zeker van een betrouwbare gebruikte auto. veilig en vertrouwd. Uw official Ccff/Fci O -dealer voor Amersfoort e.o. Fluorweg 49-51 Amersfoort Tel. 033-15548 Industrieterrein "De Isselt" Openingstijden: 9.00-18.00 uur Donderdags koopavond tot 21.00 uur. VOLOP PARKEERRUIMTE Doordat de begeleidingscommissie, die het recreatiebasisplan voor Kernland mede voorbereidt, een toezegging niet is nagekomen, zal dit plan pas volgend jaar februari kunnen worden vastgesteld. Die toezegging betrof het ver strekken van informatie aan de colleges van burgemeester en wethouders, alvorens de inspraak te houden. Dit delen b. en w. van Soest mee aan het PvdA-raadslid mevrouw J. van Gelder-Cornelissen naar aanleiding van door haar gestelde vragen. Mevrouw Van Gelder sprak daarin haar ongerustheid uit over de verschui ving van de inspraakavonden (voor de bevolking) van april naar september. Zij wilde bovendien weten wat de even tuele financiële consequenties daarvan waren. In het antwoord zeggen b. en w. van Soest het te betreuren dat de toege zegde besprekingen met de colleges van burgemeester en wethouders vóór de inspraak, niet direct waren opgenomen in het procedureschema. ..Wij zijn van mening dat dit overleg geen onnódig uitstel oplevert, doch integendeel zeker zinvol is. Immers de inspraakprocedure betreft voor Soest het plan een recreatiegebied met een regionale functie te ontwikkelen bij de Wieksloterplas. De gemeente raad van Soest heeft in het kader van het streekplan Utrecht-Oost bezwaar gemaakt tegen een dergelijk plan. Daarom is bedoeld overleg van belang. Door inschakeling van de betrokken gemeentebesturen wordt voorkomen dat bij de belanghebbenden verwar ring ontstaat over de toekomstige be stemming van het gebied", aldus b. en w. Men schrijft mevrouw Van Gelder dat de inspraak voor de plaatselijke be volking ook meer zin zal hebben wan neer óók duidelijk is welke intenties het gemeentebestuur met het gebied heeft. Verder meent het college dat er geen financiële consequenties aan dit uitstel zullen zijn verbonden omdat het dage lijks bestuur van het samenwerkings verband ..Eemland" er zorg voor draagt dat de subsidieverlening door provincie en CRM) niet in gevaar komt. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDUK - TEL. 02155-17552. ite d) (ongewijzigd) ning Zilvervloot sparen met 10% premie. lijn n, te (ongewijzigd) Piek-fijn rekening (voor 11-18 jarigen) Tot 16 jaar 5*/2% (met 5% extra premie) Van 16-18 jaar 4V2% onverwachts vaart minderen van degene die voor hem rijdt. Dat is uiteraard alleen maar mogelijk bij voldoende afstand houden. Hoeveel afstand moet worden gehouden is afhankelijk van de 9nelheid waar mee wordt gereden. man, Onze windhonden. - v.d. Mark, Kwartels en patrijzen. - Aalders, Bijen houden kunt u ook. - Vriends, Zuid- amerikaanse parkieten. - Furlenmei- er, De wonderlijke wereld der genees kruiden. - Gosling, Verkoudheid en griep. - Mossman. Groente. - Riotte, Plant-aardigheid in de moestuin. - Lenstra-van Ingen Schenau, De aller kleinste tuin. - Autotest '79. - Lewis. Restauratie klassieke schepen. Nicolsin, Maak er een schip van. - Von Münching, Schepen van de Kon. Marine in de Tweede Wereldoorlog. - Kies uw zeilboot 1979. - Microcom puters. - Marston, 110 Opamp-schake- lingen. - Marston; 110 alarmschake lingen. - Kröller-Müller, Museum. - Paturi. Monumenten uit de oertijd. - Brandts en Schilstra. - De Jong, De stolp te kijk. - Van Eyck, Alle tot nu toe bekende werken van v. Eyck. - Titiaan, Alle tot nu toe bekende schil deringen van Titiaan. - Greco, Alle tot nu toe bekende schilderijen van El Greco. - Hewison, The cartoon con- nection. - Peynet, Hier is mijn hart. - Unbehaun, Perfecte filmtrucs. - Bar bier, ABC van het ballet. - Nuis, Boe ken; veertig besprekingen. Kritisch akkoord 1978. - de Rover, Over „Het innerlijk behang". - Bud- dingh, De eerste zestig. - Pot, Fluiten uit het hart van de winter. - Cardenal, Om Nicaraqua te bevrijden. - Weis- weiler, Arabische sprookjes 2. - Sims, Bruggehoofd Arnhem. - Mei '68/De grote kater. - Brongers en Woltering. De prehistorie van Nederland. Boogman en Tamse, Emancipatie in Nederland. - Nederland na 1945; door van Dijk, Ulrich e.a. - Ippel, Utrecht monumenteel. - Van Hulzen, Utrecht op oude foto's. - de Decker Verhoeven, De Vlaamse beweging 3. - Beranové. Abel en Kaïn waren ook broers. - v.d. Heuvel en Renner, Groeten uit Praag. - De Indianen, re. Billard. - Harris, Kannibalen en koningen. - Luchtatlas van Nederland. - Fietsen in oostelijk Gelderland. noodzaakt of wanneer zich iemand invoegt. Bij goed zicht, een droge weg en goede remmen kèn een kor tere stopafstand worden opgele verd, maar daarvoor is het eigen reactie-vermogen belangrijk mede bepalend. Bij een natte weg en 9lecht zicht moet vaak een grotere afstand wor den gehouden dan genoemde vui stregel. Dus altijd snelheid aan passen aan de omstandigheden. Dat geldt in het bijzonder bij dich te mistl De vele noodlottige ket tingbotsingen ten gevolge van niet voldoende afstand houden bij mist of andere omstandigheden die het zicht belemmeren, zijn maar al te bekend. Voldoende g-eleg-enheid Ten aanzien van het buiten de bebouwde kom rijden is uitdrukke lijk bepaald dat bestuurders van motorvoertuigen daar „zoveel af stand moeten houden, dat een inha lend voertuig zich kan invoegen". Ruim eenderde van het. aantal botsingen wordt veroorzaakt door niet voldoende afstand houden. Vooral op snelwegen is dat van groot belang omdat bij inhalen en invoegen met 59 meestal op die we gen hogere snelheden de risico factoren evenredig toenemen. Vaak wordt gemopperd op Inhalende en gevaar'V* invoegende automobilis ten. maar ie weinig wordt er reke ning mee gehouden dat voor in voegen voldoende gelegenheid moet worden gelaten. Niet zondsr oorzaak bestaat het aantal ongevallen op snelwegen voor bijna de helft uit ongevallen als gevolg var, onvoldoende afstond houden. Hoe onverantwoordelijk kunnen automobilisten elkaar dwars zitten door opzettelijk geen gelegenheid te geven tot irvoegen omdat ze het niet kunnen hebben dat een ander sneller gaat. U kunt er toch wel togen dat een ander u Lathen, De dood zal zegevieren. - Lo- pes, Een nieuwe Wali N'Kama. - Lor- rimer, Maureen. - Ott, Gieren boven de Monségur. - McNeill, Negen en een halve week. - Marchant, Kate. - Meyer en Kaplan, De zware orchidee. - Michener, Hawaiï. - Quentin, De man met de twee vrouwen. - Rev, Opera tie bankgeheim. - Romijn, Als je alles wist. - Sanders, Toekomst zonder ge nade. - Sciascia, Ieder het zijne. - Searis. Jaws 2. - Sierens, Een sterke geur van terpentijn. - Sóderholm, Waarheen je ook gaat. - Sokolov, School voor gekken. - Stirling, Het wa ter tot de lippen. - Talwick, De tiran. - Trevor, Het theta syndroom. - v.d. Veer, Verraad bij ochtendgloren. - WhitneyDe dans van de stier. - Woods, Beter laat dan nooit. Korte verhalen: Asimov, Vreemde ling in het paradijs. - Ganymedes, Bru- na sf-jaarboek. - Haan, Vlaamse dorps verhalen. - Katajev, Melk. - Sauwer, Wilbert's lunchpakket. - Siebelink, Weerloos. - Toonder, Als u mij wilt verschonen. - Venema, Jongens droom. - Wilkeshuis, Alledag; de klei ne wereld van de kleine dingen. Studieboeken: Blokker, Altijd is Kort jakje ziek. - Kroon, Iedereen wil in de krant. - Viscott, Durven. - Mag- nusson. Graven in bijbelse bodem. - de Roeck, De man uit Polen. - Sta tistisch zakboek 1978. - Bouman, Amb telijke willekeur en corruptie in Ne derland. - Bank, Opkomst en onder gang van de Nederlandse Volksbewe ging. - Marokko, Paradijs van onder drukking. - Konsumeren-inklusief. - Goudswaard, Lagere overheden en hun financieel statuut. - Het Barioche-rap- port voor de club van Rome. - Lar- sen, De getekende vlam. - Schrijvers en Moor-Smeets, Staats- en bestuurs recht. - Schoonmaker, Vrouw zijn. - Anson. Het Amityville mysterie. - An ker en Boland, Jeugdboeken in de klas. - Hickford, In blind vertrouwen. - Faber, Achtergronden van stotteren en spreekangst.... - Luisteren; door de Geus, Griffioen, Lammers e.a. - Je leert al doende. - van Dalen en Verbeek, Chemie natuurlijk 2. - Van Kampen. Ufo's boven de lage landen. - Tolner, Fysische geografie. - Ontdek het Mergelland. - Owen, Steden en tui nen. - Darlmgton, Venen, heiden en gebergten. - Imrie, Wegrand en ruig te. - Sepp, Dag- en nachtvlinders. - Van Beukering, Arts in de tropen. - Brainard, Uw migraine de baas. - de Voldere, Leven zonder rugklach ten. - Day, Een boekje open over rijst en linzen. - Streur, Zo leef je gezond. - Lambooij-Clabbers, Leven zonder kalmeringsmiddelen. - Kerr, Vrouwen en sex. - Hite, Eerlijk met sex. - Rolland, Kinderloosheid. - Ruys, Goud op wielen. - Barend en van Dorp, 2 x 45 minuten. - Zaalhandbal dl. 1: Spel-, wedstrijd- en oefenvormen voor basistraining. - 40e Hoogovens schaak toernooi. - Elffers en Schuyt, Heksen spel. - Uitgebreide catalogus 1978 voor postzegels van de republiek Surina me. - Leach, Het pottenbakkersboek. - Meertens, Het spinboek. - Willemsen, Het groot seizoenen kookboek. - Kruik, Groot elektrisch grill- en bakboek. - Lamb, Turkse maaltijden. - Tweehon derd visrecepten. - Blome, Het fijne bakboek. - Uhle en Brakemeier. Bon bons, suikerwerk, petit-fours zelf ma ken. - Bender, Het robuuste paardje. - Engel, Fokken van honden en andere kleine huisdieren. - Udema-Kamer- „Behalve wanneer de verkeersdichtheid het onmoge lijk of onnodig* maakt, houden bestuurders van motor voertuigen, buiten bebouwde kommen zoveel afstand van een voertuig waar zij achter blijven reiden, dat een inhalend voertuig zich kan invoegen". (Art. 25 RVV). Meer dan eenderde van het to taal aantal verkeersongevallen is te wijten aan het niet voldoende af stand houden. Ondanks de vele waarschuwingen voor de hierin schuilende gevaren kan men dage lijks constateren dat met veel te hoge snelheid op veel te geringe af stand wordt gereden. Het gevolg daarvan is, dat als men plotseling moet reageren, men niet tijdig tot stilstand kan komen, waardoor de vele kop- en staartbotsingen ont staan. Om mogelijke misverstanden te voorkomen dat afstand houden ai- leen maar geldt voor motorvoer tuigen en buiten öe bebouwde kom, zij bij voorbaat verwezen naar de in artikel 49 vermelde bepaling, „dat elke bestuurder (dus niet al leen bestuurders van motorvoer tuigen) altijd en overal in staat moet zijn zijn voertuig tot 9tilstand te brengerr binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is". Iedere bestuurder moet dus zó rijden dat hij niet verrast kan worden door Als het zo druk is dat aaneenge sloten in Jïle wordt gereden behoeft de voorgeschreven afstand niet in acht te worden genomen. Veilige afstand In het algemeen geldt: hoe gro ter de snelheid hoe groter de af stand. De veilige afstand, uitga- drukt in meters, is globaal gelijk aan de helft van de snelheid in kilo- metera. Bij een snelheid van bij voorbeeld 100 kilometer dient cp een voorligger 60 meter afstand te worden gehouden. Daardoor wordt voorkomen dat plotseling moet worden afgeremd of gestopt als degene die voor rijdt daartoe inhaalt en voor u invoegt? Of is dat ook voor u juist aanleiding om uw snelheid te verhogen, waardoor eer. verboden, gevaarlijke situatie ont staat? Nee toch'. Bestuurders van vrachtauto's en autobussen moeten tsn aanzien van een vrachtauto cf autobus waar zij achter blijven rijden, buiten de be bouwde kom, minstens vijftig meter afstand houden. Dat is om de in haalmanoeuvres met betrekking tot die voertuigen vev'g6.r ta doen verlopen. Aheen wanneer het zó druk is dat aaneengesloten :n file wordt gereden, behoeft de voergesahre- ven afstand niet in acht te werden genomen. Bij in file rijden moet de nodige zelfbeheersing werden op gebracht en moet vooral inhalen worden nagelaten. Wie uit een file rijdt krijgt heel vaak spijt. Afstand houden is een belangrijke voor waarde voor onde- meer schadevrij rijden. En: bij mist extra afstand houden. Op het Nassauplantsoen kwam de 79-jarige heer M.k. door onbekende oorzaak op het trottoir te vallen? Zijn arm raakte daarbij uit de kom. Met hoofdwonden werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Voor de 22ste keer in suksessie orga niseert de Soester wandelsportvereni ging Olympia de landelijk bekende Pa leis Soestdijktocht. Dit jaar wordt ze gehouden op zaterdag 25 augustus. De jaarlijkse deelname ligt tussen de 600 en 800 wandelaars. Voor de leden van de vereniging zelf staan er nog op het programma: de Jubileumwandeltocht te Austerlitz op 8 september; de 9e Heuvelrugwandel tocht te Woudenberg op 29 september; de Herfstkleurenwandeltocht te Ede op 13 oktober en de Sluitingstocht te Woer den op 3 november. Romans: Adams, Twee honden. - Baantjer, De dertien katten. - Bartho- lomew, Weg uit het duister. - Bennet, De schakels van het leven. - Brink, 'n Ogenblik in de wind. - Bulthuis, Het kind dat mee moest spelen. - Chen, 330 Park Avenue. - Colette, Het eerste daglicht. - Cookson, Hannah. - Corman, Kramer groot en Kramer klein. - Dai- ley, In een wolk van sneeuw. - Danel- la, De donkere stroom. - Danella, Wat het hart niet weet. - D'Arzo, Huis van anderen. - Dostojewskij, Herinnerin gen uit het ondergrondse. - Estrange, Terug naar de barre hoogte. - Far mer. De rivierplaneet. - Fast, De emi granten. - Green, Holocaust. - Gunii, Vestingwereld. - Hazeau, Een duif bo ven Parijs. - Highsnith, Edith's dag boek. -- Hilsenrath, De nazi en de kapper. - Johnson, De moraal van het verhaal van de moerasvrouw. - Kon- salik. Het vrouwenschip. - Kraft, Op gelegd; de never-come-back-line. - VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 P

Soester Courant | 1979 | | pagina 13