Inventarisatie van plaatsen voor vergroening niet nodig Peters bv is een ander makelaars kantoor Verkeersplan hoogste prioriteit CONTANT-BON vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRs VV Nieuws Peters bv Voor de koper die koopt bij Peters b.v. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone HSll Zomeraktie Youth for Christ- Baarn E. G. Kerkhof Tuin-vakantie! A. W. O. S. stelt prioriteitenplan op: E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof Minimum 4 regels f 6,00 Soester Courant van woensdag 25 juli 1979 Het vernieuwde Tropenmuseum aan de Linnaeusstraat 2 te Amsterdam is na vier jaar weer open. Het heeft zich ontwikkeld tot een Presentatie- centrum van de Derde Wereld. Er is b.v. natuurgetrouw nagebootst een straatje uit Jeruzalem, evenals een Afrikaanse markt. Geopend van ma. t/m za. van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 12-17 uur. Te bereiken met tramlijn 9 vanaf Centr. Station. De wereldberoemde organist Jean Guillou, titulaire- organist van de St. Eustache te Parijs, zal de eerste elf dagen van augustus voor een concert- toernee naar Nederland komen. Ver dere inlichtingen aan ons kantoor, SÖsenhoff straat 9a. Hengelsportvereniging „De Snoek- i" organiseert op dnsdag 31 juli een Grote Jeugdviswedstrijd om het kampioenschap van Soest, voor jon gens en meisjes van 5 t/m 14 jaar. Efc plaats is de Grote Vijver in Over- hees. tegenover Valeriaanstraat, en de tijd van 14.00 tot 17.00 uur. De imchrijving kan tussen 13.00 en 14.00 uör bij de geluidswagen van de Amers- fqprtse Courant. De Grand Prix van Nederland 1979 iiïZandvoort zal dit jaar worden gehou den op 26 augustus. U kunt dit jaar ook kaarten reserveren bij de WV, Sfeenhoffstr. 9a tussen 10 en 16 uur. m voorverkoop is reeds begonnen. De ;en zijn vóór 13 augustus voor het nterrein 25,-; voor de Hunserug bune 50,- en voor de Tarzan-tri- ne 65,-. Na 13 augustus betaalt r de Tarzantribune 75,-Hunse- rfig-tribune 60,- en voor het Duinter rein 30,-. Er zijn ook speciale Trein- ►egang biljetten verkrijgbaar op en- ^le stations. Vanaf do. 23 t/m zo. 26 ustus staat Zandvoort geheel in het leen van de Grand-Prix. Iedere avond [orden er diverse activiteiten georga- jseerd. Op donderdag een Miss Grand- jrix verkiezing, op vr.- en za.-avond ienlucht-filmvoorstellingen in het jitrum van het dorp en op za.-avond !%n grandioos vuurwerk op het strand. tfn Oud-LoosdrecM wordt op 27 en 28 jli de inmiddels traditioneel gewor- [en Antiek- en Curiositeiten markt phouden. Op de vrijdagavond treedt het internationaal bekende duo iobbert en Anja van Lint op met zeer iude muziek op diverse oude instru menten. De markt wordt op beide da ten gehouden van 13.30 tot 22.30 uur. het Singer Kompleks te Laren is 10, 11 en 12 augustus een Interna- Sonaal Jazzfestival. De workshop is hder leiding van Jimmy Owens met Bjn trio en Arnold Dooyeweerd. Op het pdium dé jury, Juul Anthonissen, [enny Vonk, Wim van Eyle, Polo de as en iemand uit het publiek. Ver- |ere inlichtingen en programma aan ps kantoor, het Ikonencentrum Kasteel de Wij- iburgh te Echteld (Bet.) is in juli, igustus en september een expositie m Maria-Ikonen uit privé-collecties. yzantijns- Grieks en Russisch. Ope- ngstijden: di. - zat. van 14-17 uur. e Groot Gaesbeeker Gildefeesten in Dest worden dit jaar gehouden van 16 m 27 augustus. !en rondvaart door de Utrechtse rachten en singels is voor u waar- chijnlijk een leuk uitstapje. De tocht uurt l uur, vertrek vanaf de werf Oude Gracht onder de Visbrug ij Galeries Modernes. Prijs 4,-, ind. 2,-. "en boottocht over de rivier de Vecht Sn de Loosdrechtse Plassen duurt 8 Uur. Op ma. t/m vr. en zond. t/m half augustus wordt 's ochtends om 10 uur wertrokken. Prijs voor een retour «2,50, kind. f 7,50; pas 65 10,-. het kader van het 700-jarig bestaan ,n Leersum is er van 7 t/m 10 augus- js een zwemvierdaagse in Leersum op 18 augustus is daar een bloemen- irso van Midden-Nederland, freatief met fijn naaldwerk. Tot 26 au- pstus zal in het Twents-Gelders Tex- felmuseum aan de Espoortstraat 182 Enschede een tentoonstelling te zien zijn, die al diegenen, die het handwerk beoefenen, zeer zal preken. Er is een collectie van ca. 1 proeflappen tentoongesteld van de t uiteenlopende handwerktechnie- hgstijden: Di. t/m za. 10-12 uur en van 14-17 uur. Zond. van 14-17 uur. Maandags gesloten. Het Nederlands Danstheater verzorgt ook weer de Balletabonnementen voor het seizoen '79-'80. Er is een wereld- .tjffiemière in elk programma. Op zat. 28 juli worden in het prach tige Drentse dorp Exloo zo'n 120 oude ambachten gedemonstreerd. Exloo ligt plm. 10 km. ten noorden van Emmen. Het oude ambachtenfestival vindt •miats tussen 10 en 17 uur. Inl. VVV Exloo, tel. 05919-9182. Ook dit jaar vindt in Breda de Natio nale Taptoe Breda 1979 plaats en wel van Do. 23 augustus t/m za. 1 septem ber op het K.M.A.-terrein. De prijzen voor de avondvoorstellingen zijn 20,-; lj7,50 en 12,50 p.p. Voor de middag- •TOÖrstelling op za. 25 augustus om 15.00 uur zijn de prijzen 7,50 en 5,- p.p. De voorverkoop aan ons kantoor is reeds begonnen. In Sportpaleis Ahoy te Rotterdam op dinsd. 28 augustus een pop- icert gegeven door Cheap Trick met tot de beurs Casa Nova. Aan- 20.00 uur. Prijzen 15,- t/m 1/30. alhier te reserveren. Holland Telstar Concerts organiseert oplza. 8 sept. „Het 2e Ierse Polkfes tival" met o.a. Clamed, The Dubli- ners, The Rureys and Davey Arthur, The Wolfstones, Tommy Maken and Lian Clancy. Aanvang 14.30 uur in het Philips Ontspanningscentrum in Eind hoven. Prijs 30,- p.p., alhier te re- serv eren. Receptie of feest op het water? Dat is mogelijk op een sfeervol ingericht va rend motorschip. Ook 's winters be schikbaar. Speciaal geschikt voor groe pen tot ca. 50 pers. De thuishaven is ^luiden, maar het M.S. Alma kan opl de meeste binnenwateren varen ëöjgezelschappen dicht bij huis opha len. Tel. inl. 035-49382. Voor een geheel verzorgde varende party op het IJsselmeer kunt u terecht bij rederij Roode. Zij verzorgen par tyg, recepties, vergaderingen, diners of personeelsfeestjes. Inl. tel. 02159-40469. VVV-kadobonnen. Zo handig en bij bij- nal alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Een parkeerterrein op het industrieterrein dat voor „verbetering" vatbaar is Foto: Goos van der Wilt •:V' Nt Een bedrijfsparkeerterrein aan de Koningsweg, dat past in de visie van de gemeente In een brief dat het college van B. en W. schreef, verklaart het college, het onnodig te vinden een lijst op te stellen waarin plaatsen in Soest staan die geschikt zouden zijn voor „ver groening". Hiermee beantwoordt het college een eerder ingediend ver zoek van het A.W.O.S. (Algemeen Welzijns Overleg Soest). In de aanbeveling die het A.W.O.S. deed, werd voornamelijk gekeken naar vergroening op de soms kale bedrijf- terreinen. Volgens het A.W.O.S. zou den de bedrijven, in overleg met de gemeente, een plan op moeten stellen waarin de groenvoorziening rond het bedrijf aan de orde komt. De nieuwe bedrijven zouden verplicht moeten worden een deel van hun ter rein te wijden aan de groenvoorzie ning. Dc koper die met onze kantoren kontakt opneemt, ontvangen wij geheel vrijblijvend. Het vrijblijvende karakter is niet zómaar een kreet. Onze doelstelling is, dat dc koper voor welke diaist hij ons ook inschakelt, geen cent hoeft te betalen. Onze opdrachtgevers de verkopers) stellen ons namelijk financieel in staat snel en doeltreffend kopers te kunnen vinden. Dat dc koper óók belangrijk voor ons is, is vanzelfsprekend. Uiteraard willen wij graag verkopen. Maar dan zó dal dc koper tevreden is en tevreden blijft. Eens zal de koper ook willen va-huizen. En dan zien wij hem graag terug. Als verkoper. Dit kan alleen gebeuren als het destijds gegeven advies goed is geweest. Zó goed dat hij ook na tien jaar nog maar één makelaar kent die met de eekhoorn. f Amersfoort, Stadsring 147,033-30488 Soest, Birkstraat 87,02155-16251 Zeist, A.C. Kerkhofflaan 2,03404-51365 FotoGoos van der Wilt Het college van B. en W. maakt het A.W.O.S. erop attent, dat verschillende bedrijven al vrijwillig aan een goede groenvoorziening hebben gedacht. Burgemeester en wethouders willen trachten, in overleg met de bedrijven die niet aan de groenvoorziening heb ben gedacht, te komen tot een betere voorziening van het groen. Bij de nieuw te vestigen bedrijven zal volgens het college meer aandacht worden besteed aan de groenvoorzie ning. Het college wijst er verder op, dat naar hun mening ook al gelet is op de groenvoorziening tussen de wijk Klaarwater en het industrieter rein. Hier is namelijk een zgn. groen- zóne aangebracht. Bovendien geeft de plantsoenendienst van Soest adviezen wat betreft de be plantingen. ,,Wij doen er alles aan het groene Soest zo te behouden. Waar mogelijk is, brei den wij graag uit. Maar aan het op stellen van zo'n inventarisatielijst hebben wij geen behoefte", aldus het college van B. en W. Zoals al eerder in deze krant heeft ge staan organiseert Youth for Christ in Baarn van vrijdag t/m zondag a.s. een viertal evenementen in hetRegiomo biel" tent) op de Brink te Baarn. Het complete programma ziet er als volgt uit: Vrijdagavond: (vanaf 20.00) Koffiebar met de kabaretgroep ,,Op Vrije Voe ten". Zaterdagmiddag: (15.00). Een open- luchtkonsert door de rockgroep „Fla- me", hardrock uit Edinburgh, Schot land. Zaterdagavond: (vanaf 20.00) Koffie bar met Flame. Zondagavond (vanaf 20.00) Koffiebar met de theatergroep „Op Vrije Voe ten", dit keer niet op de Brink, maar in de KWS, Dalweg 11. De toegang tot alle aktiviteiten is gra tis, iedereen is hartelijk welkom. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers, Vooral Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij heipen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel., 14332-b.g.g. 10816 Het is voor de meeste mensen zover; een paar we ken vrij, met het hele gezin naar het buitenland. Veel genieten er reeds van de zuider-zon. En dat terwijl Nederland zo mooi is. Daarom deze keer geen tuin-advies maar wat ideëen om een paar onvergetelijke dagen op eigen bodem door te brengen. Een eerste reisdoel zou de Muidens Kruid hof kunnen zijn, gelegen aan de voet van het im posante Muiderslot. Tussen de geschoren hagen liggen nog net zo als 3 eeuwen terug de prachtige symmetrisch aangelegde kruidenperken. Alles bij elkaar staan er zo'n 400 verschillende gewas sen in en om de kruidentuin. De tuin is de gehele zomer te bezichtigen, dinsdag t/m zaterdag van 10-17 uur. Wat verder van huis komen we terecht in het zeer fraaie Amstelpark, een groene oase in de grote stad Amsterdam. Het indrukwekkende Amstelpark is nog een erfenis van de floriade- tentoonstelling van 1972. Naast een prachtig rosa rium en een kleurrijke snijbloementuin zijn er ook verschillende unieke verschijnselen te bewon deren. In augustus wordt er ieder jaar een reus achtige bloem gekoesterd van de Victoria Ama- zonica de grootste aller waterlelies. De bloem bloeit twee nachten, de eerste nacht wit, de tweede rood. Die twee bewuste avonden is de kas voor bezoekers geopend. Verder is er een grote cac- teëenkas en de kinderen hoeven zich dankzij het grote aantal verschillende dieren in het park niet te vervelen. Kortom, er is eigenlijk te veel moois om op te noemen. Zelf gaan kijken is de enige manier om ook enthousiast te raken. Het Amstelpark is gele gen aan de Europaboulevard en is vrij toeganke lijk. Een park met een veel natuurlijker karakter is het in Amstelveen gelegen Jac. P. Thijssepark, een soort van levend inheems plantenmuseum. Het is een op 5 ha. moerassige grond aangelegd natuur gebied dat langzaam vergroeid is tot een geheel met een soort van biologisch evenwicht. Er bevin den zich erg veel soorten inheemsé planten waar onder helaas steeds meer zeldzame planten. Ook voor de vogelliefhebbers is het een aangenaam verblijven, omdat er verscheidene interessante vo gels te bekijken zijn. Een rondleiding in het Thijs separk is iedere le zondag van de maand om 14.00 uur mogelijk. Voor de meeste lezers zal Hilversum dichter in de buurt zijn. Hier vinden we op de Van der Lindenlaan het „Pinetum Blijdenstein". Een verbluffende verzameling coniferen, exempla ren aangesleept van alle delen van de wereld, maken Blijdenstein tot een boeiend park. Het is dagelijks geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. Een bezoek aan dit Pinetum kan eventueel nog gecombineerd worden met een bezoekje aan de Botanische tuin Dr. Costerus aan de Zonnelaan een vrij kleine (1250 m2) wilde-plantentuin, met een uitgebreide collectie, waaronder ook veel medici nale en keukenkruiden. De tuin is doorlopend geopend van mei-oktober. Natuurlijk is dit maar een kleine greep uit het grote aantal parken dat Nederland rijk is (pl. 175) maar er is geprobeerd om de interessante dingen in de omgeving te bespreken. Voor verdere infor matie kan men altijd bij de verschillende VVV-kan- toren terecht. Een fijne vakantie met veel kijk genot toegewenst! In een prioriteitenplan dat het A.W.O.S. heeft opgesteld, heeft men de hoogste prioriteit verleend aan het verkeers circulatieplan. Het plan is voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. Belangrijke uitgangspun ten zijn de volgende: 1. De zgn. harde vervoerswijzen die nen ondergeschikt te worden gemaakt aan de behoefte van meer woongenot. Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Niet alleen voor het kind, maar ook voor anderen. Dit zal moeten gelden in de direkte woonomgeving. 2. Onder de term „verkeersleefbaar- heid" moet „de bijdrage van het ver keer aan alle aspekten van de relatie tussen verkeer en het leven in stad of dorp" worden verstaan. Deze term bevat zowel aspekten van huisvesting en ruimtelijke ordening als verkeers- aspekten. 3. Met het oog op het Jeugdwelzijns- beleid moet een verkeersplan worden opgebouwd dat rekening houdt met opgroeiende kinderen in een woonwijk. De overige punten die door de A. W.O.S. op de prioriteitenlijst zijn gesteld zijn: a. het bouwen van goede, betaalbare woningen. b. het treffen van maatregelen om na delige faktoren, die het milieu beïn vloeden terug te dringen. c. Onderzoeken of er voldoende speel- gelegenheid voor de jeugd is, en of deze geschikt is voor de verschillende leeftijdsgroepen. Waar nodig dienen de speelgelegenheden te worden aange past of uitgebreid. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters-en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 d. Inventariseren van braakliggend, terreinen. Onderzoek naar de bruik baarheid van deze terreinen. e. Uitbreiden van hoeveelheid bejaar denwoningen, in het bijzonder in Soes terberg. fVerbetering van openbaar vervoer. g. Opstellen van een zgn. rampenbe strijdingsplan. In een antwoord van het college va; burgemeester en wethouders word medegedeeld, dat B. en W. het vëi keersplan volledig kunnen onderschre ven. Volgens het college is een goe verkeersplan voor de gemeente Soes van uitzonderlijk groot belang. Er i inmiddels een nota met betrekking tc het verkeerscirculatieplan in voorb( reiding. voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: verzoektmaal plaatsing Op woensdag ..Tel. Ondertekening ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f ,22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant. van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 VB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart)

Soester Courant | 1979 | | pagina 9