IVestolVint 50 jaar geleden in Soest rrestomnt birkstraat 2 telefoon 12874 Bloemrijke aktie in Soest Uitbreiding algemene begraafplaats en bouw aula overbodig TFjT Op 3 augustus Leefmilieu Soest: Nieuw kursusjaar V olksuni ver siteit Duinen. WONING? VERGADEREN TWEETJES? VERHUUR KINDERFILMS, PROJECTÓREN INRUIL OCCASIONS boekhandel zoek uw woning zelf uit! Slechte score vrachtwagen controle DeSoesief Paard op hol Zoekt U een METZ'N RESTAURANT VAN ESSEN antastische van het ;n laat de I niets te ilet, kelderkast ers, badkamer, gunning ;chijnlijk zal het Frisgroene jouwing, ins in de ;en, toilet en badkamer, 2e zolder, en grond, ats is voor iracht gazon illes heeft u irote L-vormige aard, serre, a. 12 m2). <on, fde en zesde tutlijk en gas en vrije al om te an en huizen. moderne open Ikamer met groot) is ngrijpende Jergaan. i het huis itergrond van ijver, speel- ruime een riant Jkamer met ste trap naar an fikse berging en schuur. i Soest-Zuid bomen en veel roeven ailet en hal. kon, i tTap naar ars. jeschieden. lale staat van op een rijk en een ideale open haard en auken, hal en Jkamer met smachine. der met ruime metc.v.-gas, baksteen, r en perfecte 974). keuken, akamers, >e toilet, en dakkapel. kpad oploopt ekjes. i half xe onderkomen .'igen gezicht en Iternatief. toilet, lieping met jimte van v.-gas en grote ld verraadt die binnen net haardpartij, n toilet, arloopen 033-30488 -16251 3404-51365 Amersfoortse Culturele J Raad -ö Postbus 699 3800 AR Amersfoort In de jaaragenda „Uit in Amersfoort '79/'80" kunt U alle aktiviteiten vinden, die in Amersfoort op kultureel en sociaal-kultureel terrein het komend seizoen o.a. in De Flint, De Zonnehof, de St. Aegtenkapel plaatsvinden. Alle gegevens over concerten, toneel-, cabaret-, balletvoorstellingen, tentoonstellingen etc. staan hierin vermeld. Ook de gegevens over een abonnement op de evenementen van Uw keuze, de losse verkoop van toegangsbewijzen etc., alsmede de bestelbon voor een abonnement zijn in de jaaragenda opgenomen. ,,Uit in Amersfoort '79/'80" kunt U gratis afhalen bij het bureau van de A.C.R. in De Flint, Coninckstraat 62 of in De Zonnehof, Zonnehof 8, Amersfoort. U kunt ook bellen: 033-51084 of 033-33034, waarna het boekje U wordt toegezonden. Abonnementhouders, A.C R.-donateurs èn cjp-ers sturen wij het boekje in de week van 6 t/m 10 augustus a.s. toe. Soester Courant van woensdag 1 augustus 1970 In een brief aan de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening en aan het college van burgemeester en wethouders brengt de werkgroep leefmilieu Soest onder de aandacht dat zij, na enig onderzoek tot de mening gekomen zijn dat een verdere uitbreiding van de algemene begraafplaats op de Eng (aan de Veldweg) eigenlijk overbodig is. Naar de mening van de werkgroep kan ook voisiaau worden met een kleine uitbreiding van de bestaande aula en kan een tonnen kostende nieuwbouw achterwege blijven. Beide voorzieningen stonden op de agenda van de commissie R.O. welke j.1. dinsdag gehouden is. Het punt werd echter van de agenda afgevoerd omdat, zoals aan de commissieleden werd meegedeeld enkele mensen, die een toelichting zouden geven, ziek waren". De leden van de Werkgroep Leefmilieu Soest zeggen er zich van bewust te zijn dat de uitbreiding van een begraaf plaats zich eigenlijk minder goed leent voor een politieke discussie, maar omdat het in feite toch gaat om de aantasting van een stukje Eng, dat aan zijn „agrarische en landschappelijke bestemming" wordt ontrokken, kan men er niet onderuit. De werkgroep heeft haar licht opgestoken in Baarn, waar 10 a 15 jaar geleden de algemene begraafplaats 50% werd uitgebreid. Aan de geplande uitbreiding bleek evenwel geen behoefte te zijn toen men eenmaal met het opruimen van de graven begon. „Vorig jaar nog zijn óp een gedeelte van deze begraafplaats opnieuw graven geruimd, waardoor men wederom voor jaren ruimte heeft", aldus de werkgroep. Men is er van overtuigd dat in Soest zich dezelfde situatie voordoet, maar kennelijk wil men hier eerst een be langrijk deel van de begraafplaats gehéél vrij hebben om dat dan opnieuw te kunnen verkavelen. En het wachten is op toestemming van enkele families, die nog niet instemden met ruiming. Wel zijn op een bepaald gedeelte al vele grafstenen verwijderd. De werkgroep is ervan overtuigd dat met de ruimte die nu reeds vrij is, men tenminste tien jaar vooruit kan. Die mening wordt gedeeld door een plaat selijke begrafenisondernemer. Kostverlorenweg De begraafplaats aan de Veldweg is inmiddels uitgebreid (en een stukje Eng opgeofferd) voor het R.K. bevol kingsdeel omdat de R.K. begraafplaats aan de Dalweg geen ruimte meer bood. De werkgroep maakt in verband daar mee attent op het feit dat de R.K. begraafplaats aan de Kostverlorenweg nog zoveel ruimte had, dat een groot gedeelte van het terrein verkocht werd aan een bedrijf op het industrieterrein voor parkeerplaats. „Desondanks", aldus de werkgroep, „is op het resterende gedeelte (aan de Kostverlorenweg) nog meer dan vol doende ruimte over voor de R.K. graven die nu op de Eng komen (omdat zij tot een andere parochie beho ren?)". Aula Ook met de voorgenomen uitbreiding van de aula aan de Veldweg, is de werkgroep het niet eens. Men weet zich in gezelschap van de CDA-er Van Poppelen, die recentelijk bij deze uit breiding ook enkele vraagtekens zette. De werkgroep is het ermee eens dat de aula niet aan de moderne eisen vol doet, doch dit kan door verbouw en een kleine uitbreiding heel goed worden opgevangen. „De ruimte in de huidige aula is voor circa 80% van de begrafenissen (96 van de 120per jaar: daarbij wordt bij circa 20 begrafenissen per jaar geen gebruik gemaakt van de aula) toereikend", aldus de werkgroep. Men concludeert dat de aula voor ruim 20 begrafenissen per jaar te klein blijkt te zijn, maar dat daarin te voorzien is door een relatief kleine uitbreiding. De bouw van een geheel nieuwe aula lijkt daarom onver antwoord. Vanuit de kring van begrafenisonder nemers wordt in dat verband gewezen op de situatie in Zeist waar de helft van de aula nooit gebruikt wordt, terwijl de gemeenschap daarvan wel de kosten moet opbrengen. De Soester begrafe nisondernemers zijn tégen de geplande nieuwbouw en kiezen voor uitbreiding. Tot slot wijst „leefmilieu" op het feit dat het aantal crematies groeiende is en dat men daarbij bij het opstellen van plannen toch ook rekening mag houden. Men adviseert een bespreking met de plaatselijke begrafenisonder nemers en in afwachting daarvan de werkzaamheden aan de uitbreiding van de begraafplaats te stoppen. Soesterbergsestraat53 - Soest Telefoon 12419 Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Onder het motto „Bloemen houden van mensen" gaat dit jaar voor de 3e keer een bloemencampagne van start onder aus piciën van de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij". Deze campagne heeft tot doel de consument zo goed mogelijk voor te lichten over de verzorging van bloemen en planten. Een 12-tal meisjes zal, verdeeld in 4 feetjes winkelcentra in geheel Neder- teams, gedurende de maanden juni, land bezoeken om de voorbijgangers juli en augustus verkleed als bloemen- een prachtige roos met verzorgingstips voor bloemen en planten aan te bieden. Op 3 augustus a.s. kunt u zo'n bloemen team in Soest verwachten. En wel in een voor Nederland uniek vervoermid del. Een VW Golf Cabriolet. Iets wat van het toch al opvallende gebeuren nog meer spektakel zal maken. BUREAU VOORLICHTING BLOEMEN EN PLANTEN Hoekje Molenstraat-Steenhoffstraat in de jaren twintig 2 Augustus 1929 EXCURSIE ZUIDERZEEWERKEN In de maand Februari van dit jaar werd door een deel der Gemeente-werklieden 'n vereeniging opge richt, ten doel hebbende, het houden van lezingen over technische onderwerpen, het steunen van per sonen of vereenigingen met een gelijk doel. Door een wekelijksche contributie wordt getracht het houden van excursies enz. mogelijk te maken. Zoo is dan vorige week Woensdag, onder leiding van den heer Meurs, opzichter-teekenaar bij Pu blieke Werken, den heer Van Vliet, Gemeente architect en den heer Koenders, wethouder, de eerste uitmuntend geslaagde excursie gehouden en wel naar de wereldberoemde Zuiderzeewerken. In den aanvang was het de bedoeling per goed- koopen extra trein te reizen, doch dit ging niet door, daar de plaatskaarten al zeer vroeg uitver kocht waren. Dit was echter geen bezwaar, daar spoedig de heer Geerestein werd geraadpleegd, die direct bereid gevonden werd het gezelschap tegen zeer matigen prijs per autobus te vervoeren. Alzoo vertrokken wij 's morgens om zes uur vanaf de Steenhofstraat via Laren, Naarden en Muiden naar Amsterdam. Vandaar op de veerpont over het IJ en in opgewekte stemming, de tropische hitte trotseerend, ging het in flink tempo over Mon nikendam en Edam naar Hoorn, waar een en ander werd gebruikt. Nadat informatie's waren ingewonnen, ging het verder in de richting Medemblik, waar wij te on geveer elf uur arriveerden. Hier scheen echter alles in duigen te vallen, daar de bezichtiging der werken niet te voren was aan gevraagd. Toen evenwel onze eminente leidsman zich bij de directie ontpopte als opzichter-teekenaar onzer gemeente, liep alles op rolletjes. Er werd ons een terreinkaart verstrekt en een op zichter als geleider toegewezen. Het was haast ongelooflijk de waterwerken te zien, welke daar tot stand worden gebracht. Na alles ruimschoots bezichtigd te hebben, ver trokken wij des middags om drie uur, op advies van onzen leidsman via Hoorn en Alkmaar naar de begraafplaats Westerveld bij Velzen, met zijn cre matorium. Nadat ook het prachtige kerkhof was bezichtigd, werd de terugtocht voortgezet over Haarlem en Halfweg naar Amsterdam, waar wij aan de auto-ga rage van den heer De Groot, aan de Overtoom, een bezoek brachten. Deze garage, met 4 bovengrondsche verdiepingen en een kelderverdieping, welke door 2 electrische liften met elkaar in verbinding staan, heeft een grondoppervlakte van ongeveer 600 M.2, waar 300 auto's gestald kunnen worden. Vandaar reden wij langs Amsterdams lustoord, het Vondelpark en onder het Rijksmuseum door langs de ruïne van het Paleis voor Volksvlijt, met zijn verbrande overblijfselen van steen en ij zer. weer naar Soest terug, waar wij ongeveer 10 uur in de beste stemming arriveerden. DE SOESTER TURNCLUB Men verzoekt ons er op te wijzen, dat, in verband met de vacantie van den leeraar, van 5 tot en met 14 Aug. geen oefenavonden worden gehouden. Don derdag 15 Aug. nemen de lessen dus weer een aan vang. Met het oog op de a.s. feesten is trouwe op komst dan zeer gewenscht. OEFENINGEN Maandag 5 Augustus a.s. zal de 2de Compagnie van het corps Luchtdoel-art. de legerplaats bij Zeist betrekken, tot het houden van oefeningen, in samenwerking met de Luchtvaart-afd. te Soes terberg. PRACTISCHE LES BIJENTEELT Hedenmiddag (Zaterdag) 2 uur, zal de Heer Joh. A. Joustra, secretaris der Nederl. Vereen, tot Be vordering van Bijenteelt, een practische les geven in bijenteelt, op den bijenstand Eemland, van den Heer Ten Raa, Kerkstraat 10. Leden en niet-leden hebben vrijen toegang. MEETING Men verzoekt ons opname van het volgende Door het district Laren van den Bond van R.K. Werklieden-vereen, wordt a.s. Zondag een meeting gehouden in het Sportpark te Hilversum. Deze mee ting zal begonnen worden met een Lof in de St. Vituskerk, om half 4. Daarna optocht met muziek naar het Sportpark. Daar zal het woord worden gevoerd door den be kenden redenaar Kapelaan Hooyman uit Zwolle en door den Bondsvoorzitter H. Brouwer. De R.K. Werklieden-vereen, te Soest en Soestdijk zullen aan deze meeting deelnemen. Er zal een gezamenlijke fietstocht worden georga niseerd, welke zal vertrekken om kwart over twee vanaf Nieuwerhoek. De besturen der beide vereenigingen spreken den wensch uit, in zoo groot mogelijk aantal aan deze meeting deel te nemen en gezamenlijk te vertrek ken. Dus kwart over twee bij Nieuwerhoek. UIT DE ADVERTENTIËN LES GEVRAAGD: in radio-techniek. Tevens te koop Mandoline met zak en leerboek 7,50. Br. Fr. onder nr. bur. v.d. bl. WAARSCHUWING: Alvorens in te gaan op een dienstbetrekking óf zich als pensiongast te ves tigen in Pension Juliana, Julianastraat 3a, wordt een ieder in eigen belang aangeraden inlichtingen in te winnen bij H. Houtman, p.a. Groen, Beetz- laan 23, Soestdijk. TE KOOP: 300 roede beste haver, bij W. Verweij, Lange Brinkweg no. 49. Soest. VRIJSTAANDE VILLA MET GARAGE te koop of te huur, gelegen Birktstraat 37 te Soest, vlak bij spoor, bus en bosschen. Gas, waterleiding en elec- trisch licht. Koopprijs 10.000.-. Huurprijs 700,- per jaar. Aanvaarding naar verkiezing. Dagelijks te bezichtigen. Over vissers, piere- stekers, dijkwerkers, boeienleggers, beurt- vaarders, loodsen, enz., en de invloed van de mens op dit unieke natuur gebied. Gebonden, met omslag, slechts f 19,50 na 1 september f29,50 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Het nieuwe programma voor het kursusjaar 1979-1980 van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg is uit en ondermeer gratis te verkrijgen bij de openbare leeszaal, het V.V.V.-kantoor aan de Steenhoffstraat, bij Artishock en de boekhandels Van de Ven aan de Soesterbergsestraat en „de Stadhouder" in het winkelcentrum Van Weedestraat, hoek Stadhouderslaan. Voor de nieuwe kursussen kan men inschrijven op woensdag 22 augustus in het Artishockgebouw en op donderdag 23 augustus in gebouw „de Hoeksteen'.' te Soesterberg. Inschrijving is ook mogelijk bij het sekretariaat van de V.U. dat van 20 augustus tot 21 september zitting houdt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46, tel. 22195. De Volksuniversiteit Soest/Soesterberg stelt zich ten doel door het organiseren van kursussen een ieder, ongeacht zijn opleiding, in staat te stellen zich verder te ontwikkelen en te ontplooien. Het aantal deelnemers aan een kursus zal in het algemeen niet meer dan vijftien bedragen, waardoor iedere deelnemer van voldoende aandacht verzekerd kan zijn en er bovendien een prettige en ontspannen sfeer wordt opgebouwd. Het bestuur van de V.U. bestaat uit voorzitterM. van Dorp; vice-voorzitter K. Levinga; sekretaris mevrouw W. J. Köhlinger en penningmeester A. Rue- pert. Op het programma staan kursussen Frans, Duits, Italiaans, Spaans, En gels, Algemene Ontwikkeling, Zeker Weten, Aktuele Vorming, Nederlands (hoe zeg ik het, hoe schrijf Ik het), Nederlandse Letterkunde, moderne wiskunde, psychologie, kunstgeschie denis, bioiogie (het leven in en om ons huis), geschiedenis tot 1500, wereld oriëntatie, rechtshulp en wat daarmee samenhangt; kursussen voor buiten landse werknemers en hun vrouwen en een naaikursus voor Turkse en Marok kaanse vrouwen. In het programmaboekje staat ver meld waar de kursussen zowel te Soest als te Soesterberg gegeven worden, alsmede de daaraan verbonden kosten en de wijze van betaling. Tenzij anders vermeld, hebben de kursussen een duur van 25 lessen van 90 minuten, te beginnen In de week van 17 september en eindigden medio april 1980. De vakanties zijn gelijk aan de schoolvakanties. Van de 81 vrachtwagens die vorige week door de Algemene Verkeers dienst van de Rijkspolitie te Soester berg werden gecontroleerd, bleken er slechts 33 totaal in orde te zijn. De chauffeurs van de overige 48 wagens kregen processen-verbaal voor diverse overtredingen. De overtredingen betroffen het gebrui kelijke rijtje als losse veerstroppen, omberemde wielen, losse wielbouten, gebroken veerbladen, overbelading en te lange lading, defecte stoplichten, kromme triangels enz. Een chauffeur van een tankauto kreeg zes uur verplichte rust opgelegd. Hij kwam met een lading chloroform uit Duitsland en zat veel te lang onafge broken achter het stuur. ^SOESTERBERGSESTRAAT 1M. 30ESTDUINEN. 02155 12739. Op de Beukenlaan werd vorige week een paard staande gehouden dat op de Bosstraat op hol geslagen was. Het dier schrok daar toen plots een wiel van de sulky brak. Op de Bosstraat werd een geparkeerde auto beschadigd en daar werden ook drie lantaarnpa len geraakt. Verdèr werd tijdens de tocht over de Nieuweweg en Beuken laan, geen schade aangericht. kom naar Of met ioo man? Ook dat kan. In Soestduinen. Wij beschikken over een riante accommodatie voor vergaderingen, bijeenkomsten, sales meetings ot wat u maar wilt! Centraat getegen, midden in de bossen en met een 1e klas keuken.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3