„Open" tennis toernooi L.T.C. Soest Weekend voor SEC-pupillen „Olympia" organiseert voor 22ste keer Paleis Soestdijktocht Loeiende sirene en rook uit een veiligheidskoffer Milieuvereniging heeft kommissielid beschikbaar ►£-JI VVD wil uitstel onteigeningsvoorstel Utrechtse ,,De Schans" buitenschool gaat open Met Raad en Daad SE tmki A-junioren spelen om plaats in hoogste landelijke jeugdklasse so s VOOR AL UW SPORTEN Nico van Ginkel blijft bij SEC Tafeltennis: Shot opent weer haar poorten V olley balvereniging Oly mpia/ Parade hervat trainingen Soester Courant Reklame krant! Geen voorrang 5ioe vertel ik bet mijn ouders...! H\ Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 11 Soester Courant van woensdag 8 augustus 1979 11 SPORT mm Eén van de vele partijen in het open-tennistoernooi van de LTC Soest. Achter het net de (Soester)dames-dubbel Jos Heemskerk (aan het net) en Guus Het. „voorweekend" van het Veteranen en D-toernooi is na de wat mislukte zomer dan toch onder ideale omstandigheden verspeeld. Uitgelezen tennisweer voor de spelers en een uitnodiging voor alle belangstel lenden enige uren op het gezellige park de verrichtingen van hun favorieten te volgen. voor het aansluitende C- en B-toer- nooi. Frank van Fraayenhoven - de winnaar in 1978 - zal hier zijn titel in B ver dedigen. De titelhoudster in B, Inge Kupers, is door tennisverplichtingen buitenlands jammer genoeg niet aanwezig. Foto: Goos van der Wilt In dit stadium van de strijd is voorlo pig slechts te melden dat een groot aantal Soesters de eerste ronden heb ben overleefd en een zéker chauvinis me is daarbij op zijn plaats. Ondertussen treft de toernooi-commis- sie, onder leiding van mevrouw Mini Schneider, de laatste voorbereidingen Bij de dames B-partijen speelt weer mee Ellen Driebergen en verder de dames Wendela Giel, Liselotte Koot en Henny Koster, speelsters uit de hoge re tennisregionen. Bij de heren staan Niels Menko en de oud-leden van de L.T.C. Soest Jan Kos ter en Jeroen Heidoorn garant voor en kele interessante partijen op hoog ni veau. A.s. vrijdag zal de Activiteiten-com missie van de L.T.C. Soest een bar becue organiseren ter verhoging van - de stemming op het park. Voor wat betreft de regeling van de voor-selectie, inter regionale jeugdcom- petitie, heeft SOEST een paar „beste" tegenstanders geloot. Ingedeeld met Elinkwijk-Hilversum en Zwal-vooruit, wordt in drie wedstrijden uitgemaakt, welke twee van deze vier verenigingen promoveren naar het hoogst bereikbare voor een jeugd-team; De INTERREGIONALE JEUGDKLASSE. De indeling van de uit twee poules bestaande, interregionale competitie, komt ieder jaar d.m.v. deze voorselec tie tot stand. Alleen de kampioenen, afgelopen sei zoen AJAX en HAARLEM, blijven en alle andere verenigingen spelen met de nrs. 1, 2 eri 3 van de hoofdklasse orn plaatsing, in deze aantrekkelijke jeugdklasse. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Zaterdag 11 augustus 14.30 uur. SOEST-EL1NKW1JK. Scheidsrechter: de heer A. v. Twillert. Zaterdag 18 augustus 14.30 uur Zwal-vooruit - SOEST. Scheidsrechter: de heer M. v. Wijk. Woensdag 22 augustus 19.00 uur! SOEST - Hilversum. Scheidsrechter: de heer G. A. v.d. Ham. De eerste tegenstander Elinkwijk werd vorig seizoen tweede!met vijf punten achterstand op AJAX. Zwal-vooruit (zat. 18-S) werd vorig seizoen kampioen van de hoofdklasse A en algemeen kampioen van district Utrecht d.m.v. een overwinning op de kampioen van de hoofdklasse B. B.V.C. uit Bilthoven. Hilversum (wo. 22-8) werd derde in de hoofdklasse B alwaar SOEST met een punt achterstand op B.V.C. tweede werd. Al met al een gegeven voor drie wed strijden die goed voetbal waarborgen. Mocht het SOEST gelukken de inter regionale klasse te bereiken en waar- ddor niet?) dan geeft dat weer pro blemen voor het zondaggebeuren op het SOEST-complex. De A-junioren gaan dan van de tradi tionele zaterdag naar de zondag en heeft SOEST naast het 4e en 2e se niorenteam een 3e K.N.V.B.-team, met maar één speelveld wat daarvoor ge schikt is. nl. het hoofdveld. Alle bijvelden beschikken nl. niet over een, door de bond voorgeschreven af rastering. SPOR THUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Eerste-elftalspeler Nico van Ginkel van de voetbalvereniging SEC, die voor Baarn-zaterdag wilde gaan spe len, heeft zijn verzoek om overschrij ving ingetrokken. Voor de SEC-aan- hang een goed bericht, omdat het elf tal de vlugge linksbuiten slechts node kon missen. De leden van de vereniging worden maandag 27 augustus a.s. om 20.00 uur in het clubhuis aan de Bosstraat verwacht voor de jaarvergadering. Voor het eerst sinds jaren vermeldt de agenda geen bestuursverkiezing. Na een zomerstop van ruim Z maanden, waarin iedereen weer de nodige krach ten heeft op kunnen iloen, start de vereniging Shot maandag 13 augustus a.s. het nieuwe tafeltennis-scizocn. Er zijn enkele zeer positieve ontwikke lingen te bespeuren. Allereerst is het gebruik van de zaal uitgebreid tot maar liefst 30 uur, zodat de zaal nu 6 dagen in de week, ge bruikt wordt. Hierdoor is het mogelijk geworden ook kinderen van 10 jaar en jonger optimaal op te vangen. Senioren kunnen nu op maandag, dins dag en donderdag in de zaal aan de Valeriaanstraat terecht, terwijl de jeugd dagelijks welkom is. Voor de senioren zal nu voor het eerst een aparte seniorentraining opgezet worden welke zal gaan voorzien in een grote behoefte. De training zal met name bedoeld zijn voor de recreanten en de competitie spelende leden uit de lagere klassen. Voor Inlichtingen kunt u zich wenden tot E. Meun. tel. 17408. Het a.s. weekend zal het een drukte van belang zijn op hetSEC-sportcomplex. Er wordt dan voor de pupillen-leden een groots opgezet weekend gehouden. Ongeveer 90 jongens zullen daaraan deelnemen. Zaterdagmiddag zal er een zeskamp worden gehouden, waarbij de ploegen strijd zullen leveren in de onderdelen: kaasdragen, kolen gooien, ringwerpen, draadrollen, doelschieten, skiën en wijnmaken. Deze zeskamp vangt aan om 13.30 uur en zal tot 17.00 uur duren. Na de prijsuitreiking zal de warme maaltijd worden gebruikt in de SEC-kantine. 's Avonds staat er eeri stertocht op het programma. Hierbij zullen in de direc te omgeving van het sportcomplex verschillende opdrachten uitgevoerd moeten worden. Voor deze avond zijn ook alle ouders, broertjes, zusjes en vriendjes van de deelnemende pupillen uitgenodigd. De nacht van zaterdag op zondag zal worden doorgebracht in tenten. Op zondag zullen de pupillen een onderling voetbaltoernooi spelen. In de pauze van dit toernooi, van 13.30-14.30 uur, zal er een bijzondere voetbalwedstrijd worden gespeeld, waarover nu verder nog niets verteld mag worden. Wel is ze ker dat er wat te lachen zal zijn. Na af loop van het toernooi, omstreeks 16.30 uur, zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De commissie van voorbereiding is verschillende maanden bezig geweest om dit weekend rond te krijgen. Het is gelukt een attractief geheel verzorgd weekend te organiseren. De deelnameprijs kon bijzonder laag gehouden worden, dank zij financiële steun van de volgende Soester bedrij ven: Stam-Soestdijk b.v.Autobedrijf Berkhof; Auto-Smeeing; Autobedrijf Tevako; Auto Alblas b.v.; Mazda-ga- rage Laanstraat; Autobedrijf Vlug; Bar 't Juk; Het Vlshoekje, Rijwielhan del v.d. Grift en Foto Astra, Belangrijk was ook dat spontaan een 50-tal mensen hun belangeloze mede werking aan dit weekend toezegden. Door het organiseren van dit weekend zet de jeugd-commissie van de v.v. SEC weer een flinke stap in de goede richting om hun jeugdleden, ook buiten het directe voetbal om, iets te bieden. In de week van 13-18 augustus beginnen voor alle groepen van Olympia de trainingsaktiviteiten weer. Voor alle teams wordt het dan de hoogste tijd zich op de komende kompetitie voor te bereiden. De eerste teams zijn hiermee al gestart: zij hebben al enige trainingen in de duinen en op de trimbaan achter de mg. Maandag dames 4 (talentvolle jeugd 2e kl.) 19.00-20.00 uur Beukendal Evenals de vorige jaren biedt Olympia ook dit jaar weer mogelijkheden voor iedereen. De vereniging heeft een mini afdeling voor speelsters en spelers van 8-12 jaar. De mini's spelen mee In de minikompetitie, die ongeveer eens in de drie weken in Amersfoort wordt gespeeld op de zaterdagochtend. Wie te oud is voor de mini's komt terecht bij de aspiranten (12-16 jaar). Zij spelen dit jaar voor het eerst een kompetitie, die zich zowel in Amersfoort als in Soest zal afspelen (uit- en thuiswed strijden). Dit geldt dan voor de betere teams. De beginners blijven hun kom petitie geheel in Soest spelen. Ook de junioren (16-18 jaar) gaan een gemeen schappelijke kompetitie met Amers foort spelen, zodat de sterkere teams dit jaar in elk geval op meer tegen stand kunnen rekenen. De seniorengroepen bestaan uit wel- en niet-kompetitiespelende volleyballers en -sters. De kompetitie spelenden kunnen dan nog worden gerangschikt onder enkel-voor-het-plezier-spelenden en de zo hoog mogelijk-willende spe lenden. Ook is er bij de vereniging ruimte voor gehandicapten om zitvolleybal te spe len. En ook hier kan de keuze gemaakt worden uit wel-of-niet-kompetitie spe len. Onder de naam Bentinck-Stars komt de kompetitiespelende groep in vallers voor de vierde keer uit in de zitvolleybalkompetitie van de NIS (Nederlandse Invaliden Sportbond). De trainingstijden voor de verschillen de groepen zijn als volgt: Maandag meisjes mini 18.00-19.00 uur Kardinaal Alfrink Mavo Vrijdag jongens mini 17.00-18.00 uur Smitsweg Maandag Meisjes A en B jun. 20.00-21.00 uur Beukendal Maandag meisjes C en D (jun. 18.00-19.'00 uur Beukendal Maandag meisjes E en F (asp.) 18.00-19.00 uur Beukendal Maandag meisjes G(asp.opvang 17.30-18.30 uur Hartweg Maandag jongens A en B (jun. 18.00-19.00 uur Beukendal Maandag jongens C en D (asp. 18.00-19.00 uur Beukendal Maandag dames 1 (2e divisie 21.30-23.00 uur Beukendal Maandag dames 2 le klasse 21.30-23.00 uur Beukendal Maandag dames 3/5 (2e klasse) 20.00-21.30 uur Beukendal Maandag dames 6/8 opvang 3e 4e kl.) 19.00-20.00 uur Beukendal Maandag dames 7/9 (3e en 4e kl. 19.00-20.00 uur Beukendal Maandag heren 1 (2e divisie) 21.30-23.00 uur Beukendal Maandag heren 2/3 le en 2e kl. 20.00-21.30 uur Beukendal Maandaghei'en4/7 (2e en 3ekl.) 20.00-21.30 uur Beukendal Maandag heren 5/6 (ouderen 2e en 22.00-23.00 uur Beukendal 3e kL' Maandag heren8/9 opvang (4ekl.) 19.00-20.00 uur Beukendal Maandag recreanten Dames en Heren 21.00-22.00 uur Beukendal Maandag Bentinck Stars (zitvolleybal) 17.30-18.30 uur Hartweg en Woensdag 20.30-22.00 uur Bunthal Deze woensdagavond dient tevens als avond voor de thuiswedstrijden. Een ieder, die nog nadere inlichtingen wil kan zich wenden tót de secreta resse: Mevrouw J. V. de Pijper, Laanstraat 47, Tel. 15852, Soest. Op de kruising Kamerling Onneslaan- Kampweg verleende de 27-jarige auto bestuurder J. van B. H. uit Den Haag geen voorrang aan de voor hem van links komende automobilist R. M. (28). M. werd met zijn auto tegen de op de kruising wachtende motorrijder G. L. (20) uit Soesterberg gedrukt. L. en zijn duopassagier liepen lichte verwon dingen op die door een arts ter plaatse werden verbonden. De passagier van M werd met een ambulanceauto voor onderzoek naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort gebracht. De motor werd zwaar beschadigd. Zaterdag 25 augustus staat Soest weer In het teken van de traditionele Paleis Soestdijktocht, welke voor de 22e achtereenvolgende keer door de wandelsport- vereniging Olympia wordt georganiseerd, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond [SGWBJ. Voor het eerst zijn de afstanden aangepast aan die welke door de andere SGWB- verenigingen worden gehanteerd. Er kan gekozen worden uit een parkoers van 5, 10, 15, 20 of 25 kilometer. Olympia heeft dit jaar weer geheel nieuwe en zeer fraaie parkoersen kun nen uitzetten In onder meer de Ko ninklijke Domeinen (Rooster- en Paardenbos) en de Staatsbossen, o.a. Groeneveld in Baarn, en ln de Lage Vuursche. De deelname aan deze wan deltocht staat voor ledereen open, zo wel individueel als in groepsverband. De start- en flnishplaats is als vanouds het Verenigingsgebouw van de Emma- kerk aan de Regentesselaan ln Soest. Er kan gestart worden tussen 10.30 en 14.00 uur. Voor groepen van minimaal elf personen, die voor jurybeoordeling in aanmerking wensen te komen ls de start om 14.00 uur. Het Inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 2,75 en boven de 14 jaar 3,50; (Zonder herinnering betaalt men respektievelijk 1,25 en 1,50.). Wanneer men zich vóór 15 augustus laat inschrijven worden de bedragen gereduceerd met 0,50 bo vendien is men dan verzekerd van de direkte ontvangst van de speciaal ont worpen herinneringsmedaille met lint. Voor groepen op de 5, 10 en 15 km. zijn extra prijzen te verdienen en voor de 20 en 25 kilometer bij voldoende deel name. De medische verzorging is wederom in handen van het Ned. Rode Kruis, afdeling Soest/Soesterberg terwijl de showband van de speeltuinvereniging Oosterkwartier uit Baarn het muzikale gedeelte voor haar rekening neemt. Op last van de gemeentepolitie Soest die nen auto's en bussen te parkeren aan de Jachthuislaan. Het startburo sluit om 18.30 uur. Eventuele inlichtingen of gratis pro grammaboekje kunt U verkrijgen bij de heer D. W. Brood, Torenstraat 8, 3764 CM Soest, tel. nr. 02155-19979 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brink- weg 50, 3764 AD, Soest, tel. nr. 02155- 16414 na 18.00 uur. verdere familieleden en kennissen? Een veel gehoorde vraag bij mensen met verlovings- en trouwplannen. Gelukkigishetantwoord kinderlijk-eenvoudig. Kom tijdig bij ons een keus doen uit onze even smaakvolle als uitgebreide Kennemer Kaarten Kollektie. Trouwens, als u tóch bij ons bent voor verlovings, huwelijks-en dankbe- tuigingskaarten. kunnen wij u in één moeite door ook onze fraaie en originele geboortekaartjes laten zien' Namens de VVD-raadsfractie heeft de heer G. Beijen burgemeester en wethouders gevraagd de behandeling van het voorstel het onteigeningsplan Kerkebuurt vast te stellen, een maand op te schorten. In de brief aan het college zegt de heer Beijen namens zijn fractie dat de meerderheid van de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening zich op het standpunt stelde, dat eerst de financiële gevolgen van het (onteige ningsvoorstel) moesten worden onder zocht, alvorens met de uitvoering er van te beginnen. Binnen de fractie van de VVD bestaan er twijfels met betrekking tot de te verwachten grote financiële gevolgen van het voorstel en die twijfels zijn niet weggenomen tijdens de behandeling van het voorstel in de vergadering van de financiële commissie. „De fractie wil zich eerst nog diep gaand beraden, alvorens een welover wogen oordeel uit te spreken, op grond van een nog door u te verstrekken financieel overzicht", zo schrijft de heer Beijen. Omdat ook andere fraktier het direkte nut van het onteigeningsplan op zijn minst twijfelachtig vinden en enkele leden van de commissie Ruimtelijk Ordening heroverweging van het be stemmingsplan Kerkebuurt-Be- schermd Dorpsgezicht wenselijk ach ten, verzoekt de VVD-fractie het agen dapunt aan te houden tot de september- vergadering en het nogeens voor ad vies in de commissie R.O. ie brengen. De milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" is zeer ingenomen niet het verzoek van burgemeester en wethouders aan de raad om eens te overwegen een kommissie „milieubeheer" in te stellen. De vereniging is bereid een „burger-lid" voor deze kommissie te leveren en men maakt het college in een brief er op attent dat Soest eigenlijk ook een „milieu-inspekteur" nodig heeft. De vereniging is overigens teleurge steld in het standpunt van het college dat er toch eigenlijk geen behoefte bestaat aan een inventarisering van plaatsen in de gemeente, die zich le nen voor vergroening (aanbeveling 20 d.Men is juist van mening dat zo'n lijst een prima hulpmiddel kan zijn voor een aktief beleid ten aanzien van de vergroening van o.a. het ,,o-zo- lelijke-Soester-industrie terrein De vereniging brengt onder de aan dacht van het college dat men hier te maken heeft „met een wens van de burgerij van Soest" en dat men veron derstelt dat de lijst op zich „toch nau welijks kosten met zich meebrengt' Maandag 13 augustus zullen de eerste tien kinderen, die als leerling op de Utrechtse buitenschool „De Schans" zijn toegelaten, met hun ouders in de splin ternieuwe school aan de Orinicodreef worden ontvangen. Ondanks de langdurige strenge winter is men er in geslaagd het tijdschema van deze unieke nieuwbouw te handhaven en werd het gebouw voer de bouw- vakantie opgeleverd. Hoewel de aanplant van de eigen tuin pas in het komende voorjaar kan wor den voltooid is er volop gelegenheid tot buitenaktiviteiten. De ruime gymzaal en de royale ge meenschapsruimte bieden vele moge lijkheden voor verschillende vormen van onderwijs. De school is bestemd voor kinderen die door een lichamelijke ziekte of aandoening niet optimaal in het lager onderwijs kunnen funktioneren. Op De Schans krijgen zij de gelegen heid zich naar hun eigen mogelijkhe den te ontwikkelen in het leerproces. Medische, psychologische, orthodidak- tische, logopedische en fysiotherapeu- tische begeleiding is, hoewel niet voor alle kinderen in dezelfde mate nood zakelijk, steeds mogelijk. De Utrechtse buitenschool „De Schans" is een streekschool voor Utrecht en wijde omgeving. Inlichtingen worden verstrekt door de heer F. v.d. Hulst, hoofd van de Utrechtse buitenschool De Schans, Ori- nocodreef 15, Utrecht, tel. 030-613129. De SIKO veiligheidskoffer is een Zwitsers produkt, dat zich uiterlijk en qua gewicht in niets onderscheidt van de normale „dipIomaten"koffer. Deze veiligheidskoffer heeft echter een ingebouwd elektronisch mechanisme, dat met een speciale sleutel aan de buitenzijde te programmeren is. Er zijn met de speciale sleutel 2 standen mogelijk; één voor het dragen (lrandmatig vervoer) van de koffer en één bij stilstand (bijv. achter in de auto). Bij toeeigening van de koffer door onbevoegden zal eerst een waarschu wingssignaal klinken en kort daarop een loeiende sirene. Vervolgens zorgt een rook patroon voor een dichte onschadelijke rode rook, waardoor de dief overal herkenbaar ls en ontkomen middels een vluchtauto wel kan vergeten, omdat hij niets kan zien. Het elektronische circuit is op elk gewenst moment te kontröleren. De tijdsduur van waarschuwings-, alarm signaal en inwerkingtreding van de rookpatroon is instelbaar. Indien ge wenst: de rookpatroon is uitschakel- baar. Voor toepassing bij vervoer c.q. wegbrengen van geld, sieraden, kost bare voorwerpen, waardevolle doku- menten etc. WEIDE AFRASTEREN Ik moet de wei afrasteren met prikkeldraad, om dat er tijdelijk enkele paarden in komen. Hoe ver moet die afrastering van de scheiding afblijven? Antwoord: Prikkeldraad is niet de ideale omheining voor paarden. Ze verwonden zich er vaak aan. Maar voor een tidjelijk verblijf is een houten hek veel te duur. Als u eigenaar of pachter van de weide bent, mag u de palen tot de perceelsscheiding planten. Maar vergis u niet, want als u ze enkele centimeters te ver zet, staan ze op buurmans grond. Bovendien hebben paarden de gewoonte, over het prikkel draad te reiken en zoveel mogelijk kaal te vreten wat aan de verkeerde kant van de afrastering groeit en bloeit. Uw buren kunnen in dat geval schadever goeding eisen voor iedere hap, die uw paarden van hun groenten of sierhees ters hebben genomen. Nog erger ls het. als daar tabak of taxusbomen staan, die giftig zijn voor paarden. Neem daarom flinke palen van zeker 2 meter, blijf er mee op een afstand van circa twee decimeter van de erfscheiding en breng voldoende draad aan, zodat de dieren er niet overheen, maar ook niet dóórheen kunnen reiken. t

Soester Courant | 1979 | | pagina 11