Bij ons uwkleurenfoto's in 2 dagen klaar. RrestoiVint VAN ESSEN fiim foto ftestoftint Paardefestijn Hoogland 50 jaar geleden in Soest IHI Op weg naar „finish" n s m 350,- BELONING WW»» CH 3111 r ik ik ik ik ik ifN WONING? butzelaar BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 128 74 VERHUUR KINDERFILMS, PROJECTOREN INRUIL - OCCASIONS igjl ij|l Rommelmarkt Soesterberg Leer de vreemde taal goed spreken Snelschaak- toernooi in Amersfoort 9 Augustus 1929 r* fVsusr TLftTÉ/i Vergadering Kulturele Kommissie Schoonmaakaktie door Soesterbergse jeugd Glaasje op - toch gereden Zoekt U een makelaardij zoek uw woning zelf uit! 2 3 Boester Courant van woensdag 8 augustus 1979 3 J.l. vrijdag trad in het gemeentehuis te 's-Graveland de bekende amateur wielrenner Bert van den Broek [22] in het huwelijk met Mia van Dorrestein [20]. Ambtenaar van de burgerlijke stand was de heer S. G. Alberda. Ook voor hem was het vermoedelijk een gedenkwaardige dag want pas na het ja-woord kwam hij tot de ontdekking dat hij vergeten was de ouders van de bruid toestemming te vragen. Overigens verliep de huwelijksvoltrekking bijzonder vlot; in twaalf minuten tijd stond het bruidspaar weer buiten. Aanzienlijk langer duurde de receptie die 's avonds gegeven werd in Restaurant „de Lage Vuursche" te Lage Vuursche. Daar kwamen vele prominenten uit de wielerwereld hun gelukwensen aanbieden. „Batavus" was vertegenwoordigd door ploegleider Piet Hoekstra en de heer Overbeek van de toerafdeling; de Koninklijke Nederlandse Wielrenners Unie door de heer J. Oskam; het Tempo- bestuur met voorzitter A. Semper, penningmeester G. Groen en secretaris J. Broersen de renners Joop Schaafsma, Arie Bakker, Aart van Moorsselaar en Jim Overbeek. Ook de TempoJclubsponsor. de heer H. Bartkowiak [van Bako Open-Haarden] gaf acte de presence evenals dokter P. Walter en Bert Alfrink, „collega's* van de bruidegom in de gentleman-wedstrijden. Gelukstelegrammen waren er onder andere van de Wielerunie en van de Batavus-directie. Eén van Bert's trouwste supporters, Kees [taxi] Klomp, verzorgde op voortref felijke wijze het vervoer van en naar 's Graveland. Op de foto, genomen bij het betreden van het gemeentehuis, „Sieemt" Van den Broek zijn bruid mee naar de „finish".. Foto. Goos va„ der wm ik ik ik Zeer gewaardeerde gast. We mogen zeggen dat het „Menu van de Maand" een succes blijkt te zijn. Toch blijkt, dat voor enige van onze gastert het gehele menu wat teveel van het goede is. Wij willen 13 daarom graag wijzen op de mogelijkheid, om onderdelen van dit menu te laten vervallen. Heeft U al kennis gemaakt met onze koude schotels? Van 5,75 tot 60,- per persoon, kunnen wij aan Uw culinaire wensen te gemoetkomen. Eén telefoontje en U ontvangt van ons uitgebreide informatie. U bent natuurlijk ook van harte welkom om Uw par ty, onder het genot van een kopje koffie, met ons te komen be spreken. Wij hopen U van de maand weer te mogen begroeten in ons restaurant. Met vriendelijke groet, Fam. Ott-van den Brink. Menu van de maand La Terrine de poisson Een verrukkelijke vispdté geserveerd met Mierikswortelsaus Le Consommé Brunoise Dubbelgetrokken runderbouillon met een groente garnituur Le Chateaubriand Béarnaise Dubbele biefstuk van de haas met Béarnaisesaus, verse seizoengroentes en gebakken aardappeltjes Le Salade des fruits de saison Vers fruit zoals mango, lichee en bosbessen met een Sabayonsaus De prijs van dit menu voor twee personen bedraagt 45,- p.p. Restaurant van den Brink Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 -12706. Zaterdag en zondag zijn wij vanaf 17.00 uur geopend. Maar voor Uw party maken urij graag een uit zondering. Zaterdag 11 augustus a.s. gaan de poorten van het paardesportdagterrein voor het jaarlijks paardesportgebeuren open. De nieuw aangelegde grasmat aan de Engweg zal dan door enkele honderden viervoeters betreden worden. Paarden afkomstig uit het gehele land zullen voor een boeiend schouwspel zorgen. Het aangeboden programma Is zodanig samengesteld dat, nog meer dan in voorgaande jaren reeds het geval was, het één grote aaneenschakeling gaat worden van allerlei nummers; nummers die om hun afzonderlijke kwaliteiten apart genoemd zouden moeten worden. Reputatie Het Hooglands concours heeft in de loop der jaren een reputatie opge bouwd van grote variatie geladeerd met een uitstekende sfeer. Sfeer die wordt onderbouwd door het talrijke publiek, dat in het bezoek aan deze dag een soort reünie ziet. Men zou dit laatste misschien het beste kunnen omschrijven als een stuk gezelligheid met mogelijk een licht „folkloristische inslag". Mede dank zij het talrijke publiek en de fantastische medewerking van het be drijfsleven, kunnen de organisatoren een programma presenteren dat de toets van de kritiek ruimschoots kan doorstaan. Non stop Het non stop programma dat om 11.45 uur voor het grote publiek begint, bevat o.a. diverse tuigpaardenum- mers, pony-wedstrijden, hackney- nummer en springwedstrijden. De mu ziekverenigingen „St. Caecilia" en „Animato" resp. afkomstig uit Hoog land en Hooglanderveen zullen voor de muzikale show zorgen. Een stuk pre sentatie van de deelnemende ruiters en amazone's zal plaatsvinden via een grote parade. Competitie Dat het Hooglands concours een sterke reputatie in den lande heeft opge bouwd, moge blijken uit het verzoek dat de Tuigpaardeclub van Mid(jen-en Noord Nederland heeft gedaan om in Hoogland een competitiewedstrijd te organiseren. Deze competitie zal op een zestal plaatsen worden gehouden. Hoogland heeft op dit verzoek positief gereageerd. Deelnemers aan deze competitie verplichten zich deze com- peitie volledig uit te rijden. Zij krijgen bij het rijden van de afzonderlijke wedstrijden een X aantal punten, te geven door een jury die ter plaatse die dag jureert. Aan het einde van de competitie zal diegene met het hoogst aantal behaalde punten, winnaar van deze zeer interessante wedstrijd wor den. Show De laatste jaren bestaat er in den lande de behoefte om paardesportdagen te laderen met show- en/of spectaculaire nummers. In Hoogland is in deze een rijke ervaring opgebouwd. De organi satoren zijn er voor dit jaar in geslaagd om de bekende stal van J. Brooymans uit Tholen (Zeeland) naar Hoogland te halen. Deze geweldige paardeliefheb- ber zal het concours extra dimensie geven met een optreden van o.a. 16 Zeeuwse trekpaarden! Het trekpaard is voor Hoogland een geheel nieuwe verschijning. Wij kunnen dan ook spre ken van een uniek gebeuren. Het trekpaard staat bekend om het rustige karakter en haar enorme trek- vermogen. Werd daarom Juist in de kleistreken (Zeeland) gehouden, maar komt ook voor in het Zuiden van het land en vooral ook in België. Door de opkomst van de motorisatie is dit paard op een groot aantal landbouw bedrijven verdrongen. Thans bestaat ze als hobby- en fokpaard in de hier voor genoemde streken weer volop in de belangstelling. Wie wel eens de Nationale Tentoonstelling van het Trekpaard in Den Bosch heeft bezocht kan er over meepraten Op de dag van het paard te Duindigt zijn alle paarderassen die in Nederland worden gehouden vertegenwoordigd. Het is frappant om te zien dat juist met de presentatie van de Trekpaarden (gepresenteerd door Brooymans) het duizendkoppig publiek van haar zetels veert, als de paarden van Brooymans de baan opdraven. De staande ovatie die dan wordt ge bracht slaat alle records. De paarden die in Hoogland worden gepresenteerd zijn allen in het Ned. Trekpaarden- stamboek ingeschreven. De formatie bestaat o.a. uit een aantal Zeeuwse Kampioenen. Op de Nationale Ten toonstelling in Den Bosch vormen de paarden van Brooymans een sterk concurrende partij. Het zou in dit verband te ver voeren om nog meer details over dit unieke optre den te vermelden. Stal Brooymans heeft de organisatoren laten weten dat hij het optreden in Hoogland erg op prijs stelt. Dit omdat in deze streken het Trekpaard als hobby- en fokpaard minder goed bekend is. Het grootse optreden, waarvoor de grasmat volle dig „schoon" moet zijn van alle hin dernissen, zal als slotnummer worden gebracht. Veel bezoek De organiserende club, „Paardesport- dag Hoogland" gaat er vanuit dat zeer veel mensen deze dag gaan bezoeken. Zo hebben zij het aantal zitplaatsen voor de tribune fors uitgebreid. Het blijkt nl. de laatste jaren dat een groot aantal bezoekers ieder programma onderdeel zo goed mogelijk wil gade slaan. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus ln Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Het geheel overziend hebben de orga nisatoren een programma samenge steld dat van een uitstekend gehalte is. Een bezoek aan deze dag zal deze stelling onderschrijven voor diegene die onze Grijze Roodstaart Papagaai vindt. Weggevlogen omgeving 't Hart. Andre Dekker Dorresteinweg 8 Telefoon 16966 Aan de Stichting Jeugdwerk, Soester berg is toestemming verleend voor het houden van de traditionele rommel markt in en rondom het gebouw „De Dubbeldekker" aan de Kerklaan te Soesterberg op zaterdag 1 september a.s. van 10.00 tot 15.00 uur. Op de door U gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 29097 In het kader van de Keistadfeesten te Amersfoort wordt daar een snel- schaaktoernooi georganiseerd in de Johanneskerk aan de Westsingel Gespeeld wordt volgens het systeem „Amsterdam", d.w.z. alfabetische in deling in groepen van vier. Na drie ronden herindeling in de klassen A, B, C en D. Ook hierin wordt weer in groepen van vier gespeeld. De eind rangschikking wordt na vijf ronden bepaald, waarbij alle gescoorde pun ten tellen voor de prijsbepaling. Er zijn geldprijzen te winnen van 200 tot 10 gulden. Het toernooi wordt gehouden op l september a.s. en men kan zich voor deelname opgeven bij C. van Buren, Esdoornhof 9, 3831XX Leusden- C, tel. 033-41667. Het inschrijfgeld be draagt zeven guldenvoor junioren tot 17 jaar vier gulden. -V >jSs Het gebouw van de „Jongelingen-Vereeniging St. Joseph" aan de Steenhoffstraat met rechts de oudste katholieke lagere school van Soest BAZAREN LOTERIJ Naar wij vernemen zal door de commissie tot verkrijging van een inrichting tot verwarming der R.K. Kerk, tot dat doel een bazar en loterij gehouden worden. BEKROOND Het Kinderkoor der Christelijke Zangvereeniging „Crescendo" alhier, behaalde Woensdag op het Nationaal Zangconcours te Spakenburg een 2en prijs ln de 3e afdeeling met 277 punten. Waar het kinderkoor vorig jaar in de 4e afdeeling een derden prijs behaalde, is dit zeker een prachtige vooruit gang. WAARSCHUWING De Inspecteur van Politie alhier vestigt er de aandacht op, dat, bij gebruik, des avonds, van een electrische rijwiellantaarn, deze zoodanig op het rijwiel moet zijn aangebracht, dat zij met haar beweeglijk licht, tegenkomende weggebruikers niet kan verblinden. Wanneer de lantaarn zuiver verti caal of in eenigszins opwaartsche richting wordt gesteld, zal het nuttig effect, dat zulk een lantaarn kan opleveren, verloren gaan en zelfs gevaar opleveren voor de veiligheid van het verkeer op den weg. Veel wielrijders zijn zich nog niet bewust van het gevaar, dat verbonden is aan het onoordeelkundig opstellen hunner lantaarn, waarom de aandacht er op wordt gevestigd. EERE-PRIJZEN FLORALIA H.M. de Koningin Moeder, Hooge Ambac hts vrouwe van Baarn, heeft voor de a.s. Floralia-tentoonstel- llng een prijs beschikbaar gesteld, die als',,Ko- ninginneprijs" zal worden toegekend. KERKGANG KON. FAMILIE H.M. de Koningin, H.M. de Koningin Moeder en H.K.H. Prinses Juliana met gevolg, woonden Zon dagmorgen den dienst bij in de Ned. Herv. Kerk te Soest, onder gehoor van Ds. L. D. v. Noppen, emer. predikant te Utrecht. VREDESGEDACHTE Na kanonnen-gebulder en doodenfestljn, Na oorlogsgewelden en volkerenpijn, Voelt men 't weer sluipen 't ontredderd gevaar. Stuwen de gedachten naar veldheerenschaar. Wij allen zijn broeders van éénzelfden loot. Liefde en vrede is ons allen gebood, Blijft en aanschouw wat eens viel door Uw hand, Kijkt achter U omme, tot mensch'lijken schand. Deze regelen waren het, die den heer Boone, kunst schilder in onze gemeente bezielden, toen hij besloot een blijvende uiting aan zijn gevoelen te ontworste len. Een ruiter passeert een der slagvelden van 1914, waarbij hij stuit op het graf van een der millioenen slachtoffers. Een half vergaan en afgebroken kruis wijst op dit graf. Als de ruiter het kruis zal passeeren, houdt hij het paard plotseling in, waarna de groote ellende, die de oorlog ons bracht, aan zijn gedachten ontrollen. Dit moment heeft de heer Boone ln klei uitgewerkt en al buigend en plakkend en snijdend werd een zeer goed geheel verkregen. In den Kunsthandel van de Fa. Gebr. Alders zal dit product gedurende eenigen tijd geëxposeerd worden. Wij raden een ieder aan dit kleine kleibeeldje daar even te gaan zien. VLIEGONGEVAL J.l. Zaterdag weigerde plotseling de motor van een vliegtuig, dat, bestuurd door den sergeant-vlieger Vierdag, vloog in de omgeving van het vliegkamp te Soesterberg. De bestuurder zag geen kans het terrein zonder hindernissen te halen. In een dennen bosch kwam het vliegtuig terecht. De vliegenier bleef ongedeerd, terwijl het toestel zwaar bescha digd werd. GEGUND In een der laatste gemeenteraadsvergaderingen werd een besluit genomen tot aanschaffing van radio-toestellen, ten dienste van het onderwijs voor de openbare lagere scholen dezer gemeente. Aan den heer P. Tljssen te Soestduinen, ontwerper en vervaardiger der Pety-toestellen, werd dezer dagen de levering van de 3 benoodigde toestellen opgedragen. UIT DE ADVERTENTIËN NET MEISJE 17 jaar, zoekt vriendin, liefst met fiets. Br. fr. bur. v.d. bl. TE KOOP schuurtje, radiopaal en een regenton. Te bevr. Huurdeman, Oude Utrechtscheweg. VERPACHTING van buffet en rijwielstalling der V.V. „Soesterberg" op 14 Aug. 1929. Inlichtingen bij D. de Roder, Bannlngstraat 18, Soesterberg. ES IST DER GEIST, der sich den Körper baut. Mevr. K. Wieier, Heilmagnetiseuse, Paulus Potter- laan 24. Soestdijk. MmP/tr -TMOSiSPlUrts/ ff aWvifrbu'ii. Y De kommissie Kulturele zaken verga dert morgen, donderdag 9 augustus, om 16.30 uur in de kommissiekamer van het gebouw gemeentewerken aan de Lange Birnkweg. De agenda ver meldt ondermeer de begroting voor 1980 en de prognose voor 1981 van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek; de ontwerp-begroting 1979/1980 en de raambegroting 1980/1981 van de Amersfoortse Muziekschool. De Stichting Jeugdwerk Soesterberg heeft voor kinderen van 6 tot 12 jaar een schoonmaakaktie georganiseerd op vrijdag 10 augustus a.s. Start 10 uur vanaf het gebouw „De Dubbeldekker" aan de Kerklaan te Soesterberg. De kinderen gaan papier en ander afval opruimen o.a. aan de rand van het dorp en tussen de nabijge legen flats. Omstreeks 11.45 uur zal de wethouder van milieuzaken drs. L. Menne de kinderen en organisatoren toespreken en bedanken voor deze daadwerkelijke bijdrage aan een schoner milieu. In de nacht van vrijdag op zaterdag verloor de 36-jarige autobestuurder R. G. uit Soesterberg op de kruising Banningstraat-Kampweg de macht over het stuur van zijn wagen. Hij kwam in de bocht tegen een lantaarn paal terecht. G. kreeg wegens alcohol gebruik een rijverbod. Een rijverbod kreeg in dezelfde nacht ook de 19-jarige H. van R. uit Soest. Hij reed op zijn motor met hoge snelheid over de Beukenlaan. Ook Van R. had teveel op zoals de beide blaasproeven uitwezen. kom naar middalwijkstraat 64 telefoon 0215513539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie enmet onze assistentie Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3